Sport in 't kort Ken Wharton won Tulpen Rallye Vrouwenbond van Partij v. d. Arbeid houdt jaarvergadering te Alkmaar pe heer van der Vaart legt zijn functie neer Het Radioprogramma Nieuw geval van .vogelpest"? Waakzaamheid blijft geboden Gebouwen in Roemenie genationaliseerd Accoord tussen Ingrid en Dr Lindström Moskou doet stap inzake Vrijstaat Triest I ACHT adviezen voor de moderne man Barendrecht en Splunter werden tweede Jacoba van Beyeren op Keukenhof Geen wijzigingen in de Nederlands Elftalclub Na Truman een Acheson ckdlMwiïty, O? HET MATJE Alleen voor dames HUWELIJK door mary b ürchell Waar zijn onze soldaten? VRIJDAG 21 AP iiL 1950 Ondc voorzitterschap van mevrouw Thomassen-Lind werd gisteren jjet Gulden Vlies te Alkmaar de „westelijke jaarvergadering van de Vrouwenbond van de Party van de Arbeid gewest Noord-Noord-Holland, ebouden. Wegens drukke werkzaam heden moest de heer P S. van der Vaart uit Den Helder zyn functie als „rretaris neerleggen. In diens plaats benoemde de vergadering mevrouw c E steert-Brouwer uit Purmerend tot secretaresse. Na het welkomstwoord van devoor- itjter, mevrouw Thomassen-Lind, werd 'de dag tegen elf uur geopend -et gemeenschappelijke zang. De uit alle hoeken van Noord-Noord-Holland aanwezige leden zongen de liederen Kameraden" en „Op naar het licht". pe verkiezing van de leden van de «westelijke commissie leverde wei- Jjg moeilijkheden op. Het bestuur werd, behoudens genoemde vacature, geheel herkozen. Voordat de dames aan de gemeen schappelijke maaltijd aanzaten, decla meerde Rolien Numan een stuk proza van Nijhof en van Roland Holst. Een prachtige weergave gaf zij van het le ven en werk van A. E. Kleerekoper, kortweg destijds ABK genoemd. Door een lichamelijk gebrek was Kleereko per niet meer in staat zitting te ne men in de gemeenteraad en deel uit te maken van de Tweede Kamer. Kleerekoper verzorgde indertijd de VOOR HEDENAVOND HILVERSUM 402 m. Nieuwsberichten om 7» 8 en uur< »Het evangelie to Esperanto". 6.30 Geestelijke liederen. 6.45 CWV-kwartier. 7.15 Regeringsuitzending. 7.35 Gram.muziek. 7.40 Vandaag. 8.05 Met band en plaat voor u paraat. 8.30 „Haak in". 9.00 Ensemble „Selecta". 9.20 De Internationale Christelijke Vredesbeweging. 9.40 Hooglied. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Avondconcert. 11.45 Gram.muziek. HILVERSUM II, 297 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 De Vara felici teert. 6.30 Strijdkrachten, «ff.00 Denk om de bocht. 7.15 Orgelspel. 7.30 Hollandse ge meente in Londen. 7.45 „Radiokrabbel". 8.05 Boeken. 8.10 Ouverture-fantasie. 8.35 Mens onder mensen. 9.00 Men vraagt.... en wij draaien. 9.25 Aether-forum. 9.55 Buitenlands weekoverzicht. 10.10 Pennies from heaven. 10.40 Vandaag. 10.45 Avondwijding. 11.15 Parijs Conservatorium-orkest. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Pluk de dag. 9-00 Moeders wil is wet. 9,35 Muziek houdt fit. 10.00 Klein, klein kleutertje. 10.15 Promenade-concert. 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Guitaarmuziek. 12.03 Metropole-orkest. 1.20 KRO Amusements-orkest. 2.00 Orgelspel. 2.20 Engelse les. 2.40 Het Omroep-Kamer- orkest. 3.20 Kroniek van letteren en kunsten. 3.55 Musicerende dilettanten. 4.30 De schoon heid van het Gregoriaans. 5.00 De Wigwam. 6.00 Het promenade-orkest. 6.15 Journalistiek weekoverzicht. 6.5 Het Promenade-orkest. 6.50 Muziek. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Mijnheer, de voorzitter! 7.35 Piano-duo. 8.15 Lichtbaken. 8.43 „Steek eens op, heren." 9.00 Negen heit de klok. 9.45 Weet u het? 9.55 Weekend serenade. 10.35 Commentaar uit de Benelux. 10.45 Avondgebed. 11.15 Het Maastrichts Ste delijk Orkest. HILVERSUM II, 297 m. - Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Carroll Gibbons en zijn orkest. 8.45 Oude bekenden van Charles Trenet. 9.00 Tsjaikofski-cyclus. 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Radio-feuilleton. 10.35 Voor de arbeiders. 11.35 Vijf pianisten spelen Debussy. 12.00 Populair-programma. 12.33 Piano-duo. 1.15 Louis Levy en zijn filmorkest. 2.00 Als een bonte vogelvlucht. 2.20 Vincentino. 2.45 Mario ,,Harp" Lorenzi. 3.00 Van boek tot boek. 3.15 Omroeporkest. 4.00 Van de wieg tot het graf. 4.15 Frans-programma. 5.45 Sportpraatje. 5.00 Voor de vuist weg. 5.30 Op de Disselwagen. 6.15 Eddy Duchin, piano. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Artistieke staalkaart. 7.30 Lezen in de Bijbel. 7.45 Passe-partout. 8.15 In het Tiroler Alpenland. 8.42 Hein Festijn. 8.45 Radio-rariteiten-reclame. 9.45 Socialistisch commentaar. 10.00 Stradiva-sextet. 10.25 Onder de pannen. 10.40 Kwartet Jan Corduwener. 11.15 Gevarieerd programma. R ADIO-DISTRIBUTIEDIEN S T LIJN III: 7.05 Verz.progr.'7.30 Kron. 7.40 Gymn. 7.50 Verz.progr. 8.05 Weens orkest en Rumba-ensemble. 9.10 Verz.progr. 10.00 Ro- binson Cleaver. 10.30 Voor de scholen. 11.00 Orkest Stone. 11.45 King Palmer Licht Or- chestra. 12.15 VI. Br.: Gram. 2.00 Fr. Br.: Verz.progr. 2.30 Zang. 3.30 VI. Br.: „Five Melodians". 4.00 Zang- en blokfluitengroep. 5.15 Accord. 5.55 Econ. causerie. 6.00 Jazz muziek. 6.30 Voor de soldaten. 7.30 Gram. 7.50 Feuilleton. 8.00 Fr. Br.: Mil.-orkest. 9.00 Amusements-muziek. 10.15 Verz.progr. 11.05 Jazzmuziek. 11.30 Gram. LIJN IV: 7.15 Gram. 7.50 „Lift up your hearts". 8.10 Concert. 9.00 Eng. H.S.: BBC Revue-orkest. 9.30 Orkest Ternent. 10.15 Wij ding. 10.30 Orkest Payne. 11.00 BBC Welsh Orchestra. 12.00 „Petersen Brothers". 12.15 Variety Bandbox. 1.00 Eng. L.P.: Piano. 1.15 Eng. H.S.: Gram. 1.35 Orkest van het Leger des Heils. 2.10 VI. Br.: Symph.-concert. 3.00 Eng. L.P.: Reportage Motorraces. 3.45 Fr. Br.: Verz.progr. 4.30 Ensemble Alexandre. 5.00 Ber. 5.10 Ensemble Alexandre. 6.00 Eng. L. P- Jazzmuziek. 6.25 Eng. H. S.: „Those were the days", 7.15 Eng. L.P.: Journaal. 7.25 Sportpraatje. 7.30 Orkest Kon. Mil.-Muziek- V£ g,® Zen -oproerige krabbels" in „Het Vrije Volk". Deze voordracht werd met de meeste interesse gevolgd Het hoogtepunt van de dag vormde de door mevrouw Chr. de Ruyter-de Zeeuw, lid van de Gedeputeerde Sta- en Zuid-Holland, gehouden actuele inleiding over de verkiezingen van de rovinciale Staten. Zij sprak over het vele belangrijke werk, dat door de Prov. Staten verricht wordt. Deze gewestelijke vrouwenvergadering was het laatste appèl voor de Statenver kiezingen. Omstreeks vier uur werd de bijeenkomst beëindigd. Het verloop van het optreden vhn de pseudo-vogelpest is in zoverre gerust stellend geweest, dat tot dusverre alle gevallen gelocaliseerd konden worden, terwijl van verdere uitbreiding nauwe lijks sprake is. Een nieuw geval van pseudo-vogelpest heeft zich thans ver moedelijk voorgedaan in Achterveld, gelegen tussen Amersfoort en Barne- veld. Op het desbetreffende bedrijf zijn uit voorzorg de vijf honderd kippen afgezonderd. Waakzaamheid blijft dus geboden! Woensdag is een decreet van het presidium der Roemeense Volksrepu bliek uitgevaardigd, waarbü „al de ge bouwen behorende aan gewezen in dustriëlen, grondbezitters, bankiers, groothandelaars en andere personen uit de hoge burgerij, genationaliseerd worden". Ook woningen die het bezit zijn van personen, die appartementen verhu ren, de hotels met hun volledige in boedel, de gebouwen die opgericht zijn met exploitatiedoeleinden en die door hun eigenaars zijn prys gege ven, alsook opgeslagen bouwmateri aal, zijn staatseigendom geworden. Al de genationaliseerde gebouwen worden zonder de minste schadeloos stelling en vrij van alle lasten en rechten, overgenomen. De advocaten van de filmster Ingrid Bergman en die van haar echtgenoot dr. Peter Lindström, hebben medege deeld, dat de twee partijen een ac coord hebben bereikt betreffende het recht op hun dochter Pia en de ver deling van hun bezittingen. Het kind blijft nu bij de vader. De actrice zal het bij zich mogen nemen gedurende de helft van de schoolvacantie. Vredesverdrag met Italië is niet nagekomen" Gromyko. de eerste plaatsvervan gende minister van buitenlandse za ken der Sowjet-ünie, heeft gisteravond een nota overhandigd aan de diploma tieke vertegenwoordigers van Amerika, Engeland en Frankryk te Moskou. Het stuk, dat negen bladzyden be slaat, stelt de Westelijke mogendheden in gebreke voor wat betreft de nako ming van de verplichtingen van het vredesverdrag met Italië. Triest zou tot een militaire basis worden ge maakt. De Russische regering acht dit ontoelaatbaar en eist benoeming van een gouverneur voor de stad. liquida tie van de marinebasis aldaar en te rugtrekking van de Brits-Amerikaanse strijdkrachten. Hoewel het vredesverdrag twee en een half jaar geleden van kracht is geworden, zo betoogt de nota. is er nog niets gedaan voor de nakoming van de daarin voorkomende verplich tingen. De benoeming van een gouver neur is steeds tegengehouden, er is een Brits-Amerikaans militair regime, er is geen voorlopige regeringsraad ge vormd en de militaire bezetting van het gebied duurt onwettig voort. Wel is in 1948 voorgesteld. Triest aan Ita lië terug te geven, doch dit voorstel was bedoeld, om invloed uit te oefe nen op de parlementsverkiezingen in Italië. De Westelijke mogendheden zijn thans, volgens de nota, druk bezig, van het gebied een militaire spring plank te maken en brengen daardoor de vrede en de veiligheid in Europa in gevaar. Op plaatsenwaar een baard „draait" of in alle richtingen groeit, moet men met snelle spiraalvormige bewegingen scheren. Morgenavond het laatste advies NV. PHILIPS' VERKOOPMAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND EINDHOVEN De Engelsman Ken Wharton, die vorig jaar met mrs. Cooke de eerste Tulpen Rallye won, heeft ook ditmaal de erepalm van het circuit van Zand- voort weggedragen. Nadat reeds gis teren bekend geworden was, dat mevr. Cooke de Coupe des Dames gewon nen had, reed Wharton, die met Lan- gelaan en Dorsett in een Ford te 's Gravenhage gestart was, een onbe rispelijk parcours en noteerde 43.598 sec. Hiermede werd hy eerste in het algemeen klassement. De tweede plaats was voor Barendrecht en Van Splun ter met Ford en de derde plaats voor Kuiper, Ton-Martin met Citroen. De proeven werden gehouden in de bocht, voor de tribunes en het par cours was naar schatting 500 meter lang. Er was eerst een recht stuk, dan een S-bocht om twee paaltjes en ver volgens een vry steile helling. Op de top moesten de deelnemers keren, waar na teruggereden werd over hetzelfde parcours, met dien verstande, dat voor de voet van de helling gestopt moest worden op een streep over de breedte van de baan. De voorwielen moesten deze streep passeren, waarna men ach teruit reed tot de streep wederom vrij kwam. Dan ging het op de finish af, rond de paaltjes in de S-bocht met het laatste rechte stuk om nog eens flink gas te geven en de tijd te drukken. Het parcours op het circuit van Zandvoort zag er niet zo heel lastig uit, maar de schijn bedroog, want zelfs de ervaren Rallyerijders liepen hier strafseconden op (30 sec. voor elke fout) hetzij bij het draaien op de top van het bergje, hetzij doordat zij bij de stopstreep onder aan de helling niet ver genoeg doorreden. Dit werd ook de desillusie voor Appleyard, een der grote favorieten. Hij maakte de zeer snelle tijd van 42,94 sec., maar kreeg er 30 seconden als straf bij, daar zijn voorwielen juist niet over de stop- streep reden. De wijze, waarop Ken Wharton de bochten nam, wekte de bewondering van alle kenners op en het was opmerkelijk hoe weinig tijd hij verloor bij het keren op de top van het bergje. De uitslag van de Tulpen Rallye luidt in de verschillende klassen: Klasse 1 (1500 c.fc. en hoger)1 Whar tonLangelaanDorsett (Gr. Br.) met Ford; 2 BarendregtVan Splunter (Ned.) met Ford; 3 KuiperTonMar tin (Ned.) met Citroen Dit is tevens het algemeen klassement. Klasse 2 (1100—1500 c.c.): 1 J. en P Reece (Gr. Br.) met Ford Anglia; 2 Verhey van Wijkmevr. Verhey van WijkBoelstra (Ned.) met Morgan; 3 SoaronPascal (Fr.) met Simca. Klasse 3 (750—1100 c.c.): 1 Kreisel (Ned.) met Renault: 2 Eschauzier GreeveLammeree (Ned.) met Fiat; 3 VoormolenKoudijs (Ned) met Fiat. Klasse 4 (tot 750 c.c.): 1 Van der Lof Odink (Ned.) met Fiat; 2 Loman Kluck (Ned.) met Fiat. Jcaoba van Beieren (mejuffrouw Ina van der Sluys) en haar gevolg op weg naar de „Keukenhof". Vreemd experiment van Technische commissie Bergcrirerium in de Ronde van Nederland In de oefenwedstrijden, welke het Nederlands Bondselftal tegen Leeds United en Middlesex Wanderers zal spe len, zullen twee voetballers worden op gesteld die by het Nederlands publiek practisch geen bekendheid genieten. Hato en Matrona, twee Nederlandse on derdanen uit Curaqao, komen enkele weken naar Nederland en het is de bedoeling van de Technische Commissie voor deze voetballers een plaats in te ruimen tydens de oefenwedstryden. Wat de technische commissie hiermee voor heeft is niet bekend, maar gezien de „downperiode" die het Nederlands elf tal thans moet doormaken ïykt het ons toch minder gewenst te experimenteren met spelers die slechts enkele weken in ons land zullen verblijven. Onzes inziens zou het beter en nuttiger zyn binnen de grenzen van Nederland rond te ky- ken naar spelers die gebruikt kunnen worden om het Nederlands elftal te versterken, hetgeen zeker geen over bodige luxe zou zon. De heer M. R. W. Seeldrayers, voorzitter van het Belgisch Olympisch Comité en vice voorzitter van de FIFA (Internationale Voetbal Federatie), is door Prins-Regent Karei benoemd tot officier van het legioen van eer. Nu de organisatoren van de Ronde van Nederland er in geslaagd zijn, in de Zuidlimburgse heuvels een traject uit te •chool. 8.00 Concert. 9.00 „Starlight Hour". j zetten waarin practisch alle „bergen i?ifekDamorkest' 10'50 Cabaret- 1120 Dans" zijn opgenomen welke het uiterste Zui den van ons land rijk is, hebben enige Limburgse wielersportenthousiasten on middellijk het plan opgevat, een aantal premies te verzamelen die kunnen die nen voor een speciale bergprijs. Ook in de eerste Ronde van Neder land werd een dergelijk bergcriterium verreden. De volgende bergen en heu vels zullen voor dit bergcriterium in aanmerking komen: 1. Wintrakerberg, tussen Heerlen en Brunssum; 2. Molen berg (Heerlen); 3. Mariaberg (Eijgels- hoven); 4 Kerkraderberg (Kerkrade); 5. Cauberg (Valkenburg); 6. St. Geer- truiderberg; 7. Banholterberg; 8. Mheer- derberg; 9. Noorbekerberg (laatstge noemde vie tussen Maastricht en Slena- ken); 10. Klein Zwitserland (tussen Slenaken en Epen); 11. Vijlenerberg (Vijlen); 12. Nederlands hoogste punt (Vaals); 13, Ravensbos (tussen Valken burg en Schimmert). Zoals gebruikelijk zullen aan de eer ste vijf renners op elk dezer heuveltop pen punten worden toegekend. Equador heeft de Braziliaanse sportbond laten weten, dat zy aan de voorronde van de wereldkampioen schappen voetbal niet zal deelnemen. De ploeg was in groep 4 ingedeeld met Uruguay, Paraguay en Peru. De drie overblijvende teams moeten dus thans in de voorronde de strijd met elkaar aanbinden, waarvan de twee eerst ge plaatsten naar de finale zullen over gaan. Er is hier veel veranderd sinds ons laatste bezoek, zei gistermiddag Jacoba von Beijeren tegen Frank van Borselen, toen zy het buitengoed De Keukenhof te Hillegom betraden. De hoogadellijke echtelieden voelden zich dan ook aller minst thuis vierhonderd jaar is dan ook een hele tijd. Zeker wisten niet meer, wat ze ervan moesten denken, toen een rabauw werd voorgeleid. Het was de voorzitter van de jubilerende Bond van Bloembollenhandelaren, de heer T. M. H. van Waveren, die geboeid en ietwat verslagen voor zijn gravin verscheen en nederig om gehoor smeek te. De gravin wilde hem aanvankelijk l maar nauwelijks aanzien, maar toen hij een prachtig bouquet gele narcissen voor haar voeten neerlegde, was ze on middellijk vertederd. Ze aanvaardde dan ook van ganserharte de taak van beschermvrouwe der tentoonstelling. Aldus, zeer verkort, het spel, waar mee de grote bloemententoonstelling werd geopend. Duizenden hebben deze originele opening bijgewoond. Onder hen was, incognito, de moeder van de Belgische koning. Ook trof men hier de buitenlandse gasten van de jubilerende vereniging, die tevoren in hotel Duin en Kruidberg aan een lunch hadden aangezeten. Na afloop van het spel schreed de gravin met haar gevolg naar het tentoonstellingsterrein, waar de tentoonstellingbezoekers in een schier eindeloze ry aan haar voorbytrokken. Dinsdag 25 April zal op het VUC- terrein te Den Haag de centrale trai ning van de Nederlandse Elftalclub v/orden hervat. Voor deze training die onder leiding staat van de bondsoefen meester Van der Leek, zyn dezelfde spelers uitgenodigd die begin Maart de training begonnen voor de Zondag ge speelde wedstrijd BelgieNederland Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekendge maakt dat minister Acheson Zaterdag avond, op een bijeenkomst van de Amerikaanse vereniging van dagblad redacteuren, een „zeer belangrijke re de over de Amerikaanse buitenlandse politiek" zal houden. 0NVOORZIENE omstandigheden ma ken het vandaag noodzakeiyk, dat ik deze rubriek gesloten verklaar voor mannelijke nieuwsgierigheid. Voor ditmaal mag de clientèle uit sluitend bestaan uit het vrouwelijk deel van onze alsmaar groeiende le- zersschare. Als ge allemaal een beet je knus-dicht om me heen komt staan zal ik het zachtjes vertellen. Deze Lijzebertha V., die sinds art»» en-twintig jaar in eer en deugd het schoon beroep van huisvrouw had beleden, had een kolossale glibber ge maakt op het pad des onbesproken levens. Een dagvaarding wegens dief stal, meermalen gepleegd in het jachtgebied van zes verschillende winkelpanden, dat mag geen vacan- tielectuur heten. Weineen, dat is zwarte ernst en dat hoorden we trou wens aan de cello-stem van de offi cier, die het allemaal oplas. Dat er desniettemin enige grinnikende woe ling opstak in de tribunerijen waar neuzerige ouwe mannen de meerderheidspartij vormen mocht dan ook ongepast heten, maar tja „Zeventien sjemieze envelopjes (dat mens schrééf zeker veel), dertig In terlook hemdjes, achtendertig Dirrik 't Waartjes en vierenveertig boe- li aatjes, waarvan zesentwintig in na tuurzijde met kanten afzetsels De tribune werd er rumoerig van, maar de rechter keek zó boos tussen de hempjes en de broekjes door, dat er een gewijde stilte viel. En de offi cier ging alsmaar voort met het de clameren van de oorlogsbuit, die deze volvette Lyzebertha had gegapt uit de winkels. Voor een waarde van twaalfhonderd gulden in een spanne tljds van Kerst tot Pasen. Tot ze ge snapt was met zes paar broekspijpen en een viertal artikelen in zyde met kant, alles in een tas gefrommeld en zonder kassabon. Huiszoeking bracht een karrevracht intiems aan het dag licht. En daar stond ze dan vanoch tend te bibberen voor de rechter, die om een verklaring vroeg. Wou u dat allemaal aantrekken? Zomaar hebben. Ik weet niet. 't Was per abuis. Maar dèt nam de Kadi niet, want je neemt ten slotte geen vierenveer tig frontversiersels of dertig hem- pies per abuis in je karbiesje. Ik lees hier, zeide de Rechter, dat meer dan de helft van al die dingen veel te klein was voor uw figuur. U hebt maar raak gestolen. Zonder maat, als ik dat zo zeggen mag. Waar om deed u dat? De bibberige vrouw hees aan haar schouderspieren. Daar was voorwaar geen slechte bedoeling by geweest, zei ze. Maar de rechter vroeg, of het soma liefdadigheid moest heten. De winke liers, die de envelopjes en de sjar- meuze onderjurken óók niet van me neer Marshall krygen, zaten in de ge tuigenbank te briesen, maar de vrouw trok zich van de gemeenschappeiyke verbazing niets aan en herhaalde haar conclusie: allemaal een abuis en zo was er met d'r hoofd niet by geweest. Allah moge de middenstand bescher men, als ze nog eens op pad gaat met 'r hoofd er by, want dan zal ze ver huiswagens nodig hebben. Het werd een zenuwbehandeling zonder verdoving, want de rechter dook af naar de diepten van haar vrouweziel, als zocht hy schone pa rels. Maar het bleef by bagger en 't werd een eis van twee maanden schuurtje. De gesoigneerde advocaat die on beschroomd op de dessous inging haalde er vier hoogleraren en een Angelsaksisch toneelspel by, ja hy ci teerde Faust en het Evangelie, beriep zich op de wet der zwaartekracht en de leer van Montessori en juist toen ik dacht, dat hy meneer Beel en de Negus van Abessynie te hulp zou roe pen, eindigde hy abrupteiyk met een felle roep om erbarming. Het werd drie weken en de winke liers krygen hun aantrekkelijkheden terug. Als u zich haast, lieve leze ressen, hebt ge er misschien een koop je aan. Zo goed als nieuw en vlot van snit. KAREL. (43) Haar tante vond blijkbaar, dat ze hst bijzonder ongracieus had goedge maakt, want toen ze zich omkeerde °m naar boven te gaan zei ze droog jes: „Ik vermoed, dat je vandaag te veel met je eigen zaken behept bent °m je iets van een ander aan te trek ken". Teresa wilde zeggen, dat dit niet helemaal waar was, maar het was moeilijk dit gesprek voort te zetten Daarom zei ze gedwee tot haar tante s riig: „Ik heb al uw wol gekregen, tante Lydia. Waar wilt u het hebben? -In myn zitkamer", zei tante Lydia. tonder zich om te keren. En Teresa begaf zich naar de elegante kleine zitkamer, biy met de enkele ogen blikken die ze alleen zou zijn. Ze had graag de deur achter zich gesloten, maar dat zou te opvallend zijn ge weest. Ze liet hem dus aanstaan, zo dat ze tenminste beschermd was tegen de blikken van wie toevallig voorbij mocht komen. Toen stond ze daar, haar handen tegen de wagen druk kend en pogend helder en verstandig te denken. Het onmiddellijk gevaar de vrees, dat Marcia de macht over Elliott zou herkrijgen, vóór Teresa zelf de minste kans zou hebben gehad, zijn belang stelling en misschien zijn liefde te winnen— was geweken Met wat ge luk (al was het natuurlijk schandelijk het woord „geluk" te gebruiken, waar het een ernstig letsel van iemand gold) zou Marcia niet in staat zijn een campagne te beginnen, volgens de plannen, die ze schaamteloo? te ver staan had gegeven. Aan de andere kant zou ze .als haar beweringen juist waren, altijd een gevaar blijven en zelfs als Elliott'» vrouw, zou ze het buitensporig moei lijk met Marcia kunnen tangen. Het is zowel onverstandig als slecht zó opgelucht te zyn, verzekerde Te resa zichzelf. En toch, hoe kon ze deze nieuwe blijdschap in haar hart weg redeneren? Hoe kon ze de nieuw gewekte hoop vernietigen en in dit uitstel niet de scheidsmuur zien tus sen geluk en ellende? Indien God-zelf vanuit Zijn hemel Marcia had doen verdwijnen, zou ze op niet wonderbaarlijker wijze van het toneel getoverd kunnen zyn. Het léék op een wonder. Al viel het te be twijfelen, moest Teresa met een be rouwvol lachje erkennen, of God Zijn toevlucht zou nemen tot zulke Dede"- kelijke methodes. Deze laatste gebeurtenis had haar in ieder geval met verdubbelde hel derheid het grote gewicht doen inzien van haar al of niet trouwen met Elliott. Het was iets meer dan vier en twin tig uur geleden (Teresa keek naar )>et Franse klokje op haar tante's schoor steenmantel) sinds se hem voor het eerst ontmoet had. En iets korter ge leden was het, dat ze Anthony onze ker had toevertrouwd, dat ze van Elliott meende te houden. „Gebeurt zoiets werkelijk zo plotseling?" hari Anthony met vrolijke schrik gevraagd. En „gebeurt zoiets werkelijk zo plot seling" zou Teresa twee dagen gele den ongelovig gevraagd hebben, in dien het een ander had betroffen. Nu wist ze het antwoord. Het ge beurde werkelijk zo soms. Het was haar gebeurd En daarom was ze be reid, wanhopig te vechten om hem op Marcia te veroveren. Ze bemerkte met een zucht, dat ze al lang genoeg in haar tantes kamer had doorgebracht, en haar inkopen op de schrijftafel leggend ging ze naar buiten en besteeg langzaam de trap naar haar eigen kamer. Langs Marcia's kamer gaande wierp ze een nieuwsgierige blik op de ge sloten deur. Zo dicht bij het slachtof fer voelde ze dat te hebben toegege ven aan de verademing na Marcia's ongeluk, bijna zo slecht was, als er schuldig aan ta zijn geweest. Ze wild* dat ze zich niet zo misdadig voelde. Het leven was zonder dat al ingewik keld genoeg. In tegenstelling tot de vorige avond, die een opeenhoping was geweest van dramatische en ongekende belevenis sen, had deze avond een gewoon ver loop. In het huis, dat nooit rumoerig was, heerste nu terwille van Marcia een diepe en haast drukkende stilte. Het diner werd grotendeels zwij gend genoten, daar Marcia's ouders in hun eigen gedachten verdiept waren en wat er nog aan conversatie gevoerd werd, dankte men aan Teresa's neef Alec echter, die op drie en twin tigjarige leeftijd bezig was een pseudo- intellectueel te worden, had in dit stadium natuurlijk een afkeer van de gesprekken, die in zijn familiekring gevoerd werden. Hij wierp dus slechts een enkele wijsheids-parel voor deze zwijnen en zelfs het ongeluk aan zyn zuster overkomen en het engagement van zijn nichtje, vermochten hem niet te doen nederdalen van de geestelijke hoogtes, waar hij en enige uitverko renen vertoefden. (Wordt vervolgd) Nelly, Dj akarta-Amsterdam, 21 April te Suez verwacht. Skaugum, Djakarta-Rotterdam, 19 April 900 myl van kaap Guarda- fui. Tabinta, vertrek 19 April van Dja- karta naar Amsterdam. Cameronia, Djakarta-Rotterdam, 19 April, 180 m. O.Z.O. Minicoy. Gen. C. C. Ballow, Djakarta-Am- sterdam, 19 April in Rode Zee, dwars van Port Sudan. Gen. R. L. Howze, Djakarta-Am- sterdam, 19 April dwars van Massawak. Dundalk Bay, Djakarta-Rotterdam, 19 April van Aden naar Suez. Wateram, Rotterdam-Djakarta, 20 April te Portsaid. Waterman, Rotterdam-Djakarta, 20 April te Port-Said. Zuiderkruis, 19 April Euggano ge passeerd, naar Rotterdam.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5