P. BLAAUBOER OAMESTBSSEH VAN WILLIGEN LIJST Stad en Omgeving De Parade op Koninginnedag wordt op de Javastraat gehouden Helderse zondaars op het matje 11 Nieuws van het eiland Texel Hoorn zegevierde in de steden-ontmoeting Terug naar Nieuwediep PIET SCHMIDT Het lag voor het grijpen Fietsendief op heterdaad betrapt Periodieke zeilwedstrijden voor sloepen Ons postduivennieuws Uitslag verloting van „Kunst aan het Volk" Tussen Haaks en Kuitje Per kerende posi i De Postiljon in Casino Trainingsrif1 van D.O.K. Eerste prijs met clarinet De nieuwe voorjaars collectie KOMT U EENS KIJKEN? Onderscheiden in het kort Breezand Concert van Concordia Julianadorp VAN MARSDIEP TOT DINSDAG 98 AFBEL 1990 Gelijk gemeld, wordt ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. Koningin Joliana op Maandag 1 Mei door de Koninklijke Marine een grote parade ge bonden, de eerste sinds 31 Angnstns 1939. Deze parade, die op de Javastraat ral plaats vinden, wordt afgenomen door de Commandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht L W. Retfnierse. De kapitein ter xee L. H. Quant, commandant van de Mijnendienst, aai als parade-commandant optreden. Na de parade volgen een défilé en een mars door de stad. Schepen gepavoiseerd 's Morgens om negen uur zal de vlaggenparade worden opgeluisterd door de Marinierskapel, terwijl een ge wapende wacht de voorgeschreven eer bewijzen zal brengen. De binnen lig gende schepen worden gepavoiseerd. Door Hr. Ms. wachtschip Willems oord wordt 's morgens om negen uur een saluut van 33 schoten afgegeven, 's middags om twaalf uur een saluut van 35 schoten en 's middags om vier uur nogmaals een saluut van 33 schoten. Van een half uur na zonsondergang tot middernacht zal het Commande- mentsgebouw verlicht zijn. Vooroefening De reeds door ons aangekondigde „generale repetitie" van 'de parade zal Vrijdagmorgen worden gehouden, met medewerking van de matrozenkapel uit Hilversum. Vrijdagmorgen vooroefening S'T™ De deelnemende troepen zullen be- ontbonden, staan uit de Marinierskapel, met tam boers en pijpers, benevens drie batal jons. Het eerste bataljon wordt ge vormd door twee compagnieën Adel borsten, de beide andere bataljons worden samengesteld uit het te Den Helder geplaatste marine-personeel. In bet tweede bataljon marcheren boven dien mede één peloton van Hr. Ms. „Willem van der Zaan" cn één peloton van Hr. Ms. „Batjan". Het Marva-de- tachement wordt door twee petetons vertegenwoordigd. De Adelborsten (met vaandel) mar cheren, voorafgegaan door tamboers en pijpers, 's morgens om half elf af bij het Koninklijk Instituut. Op het Ha venplein sluit het daar gereed staande ♦weede bataljon zich achter de troep aan. Langs de route Hoofdgracht, Ka- naalweg, Postbrug, Polderweg wordt naar de Javastraat gemarcheerd, waar bet derde bataljon, gereed staande bij het PTT-gebouw aan de Boerhaave- straat, zich aansluit. Inmiddels (om kwart voor elf) wordt de Javastraat voor alle verkeer afgesloten. Tegen elf uur wordt de troep zo danig in de Javastraat opgesteld, dat de Marinierskapel staat bij de hoek van de Celebesstraat, en daarop aan sluitend, in de richting van de Water toren, het eerste, tweede en derde ba taljon. Om half twaalf arriveert de Commandant Zeemacht Nederland, die de t-oepen zal inspecteren. Na deze in spectie». jiie ongeveer een kwartier in t y neemt, en het spelen van het Y W i ïus door de Marinierskapel, Wfcrdt gedefileerd. De troep marcheert af door de Celebesstraat, langs Singel en Timorlaan en daarna weer door de Javastraat, waarbij wordt gedefileerd voor de Commandant Zeemacht, die na de inspectie heeft plaatsgenomen op het platform voor het Sumatrastraat- plantsoen. De troep marcheert verder over de Boerhaavestraat, de Overweg, langs In Hoorn werd Zondag 'n stedenuitwis- seling tafeltennis gespeeld tussen Hoorn en Den Helder. In de overgangsklasse vormde het spel van Keyser, die in viel voor Makelaar, een verrassing. Hij toonde zich een moeilijke tegenstander voor de in een hogere klasse spelende vertegenwoordigers van Hoorn. Hij smaakte het genoegen Visser in drie games te verslaan. Ook Padt van WGW heeft zich kranig gehouden. Hij won eveneens een set. De Helderse spelers verloren met 72. In de eerste klasse en in de tweede klases A zegevierden de gastheren met 90. In de tweede klasse B hielden de Helderse heren de eer van Nieuwediep hoog door de enige overwinning in de wacht te slepen (81). Flameling en Vermeer wonnen hun drie partijen. Bunje verloor één wedstrijd. In de der de klasse werd na spannende strijd het Hoornse team winnaar (54). De tienjarige Lambers (Hoorn) wist in de juniorenafdeling twee van de drie partijen te winnen. Deze jongen belooft wel iets voor de toekomst! Ook Lamers (Hoorn) liet fraai spel zien. De Helder se jongens Oosterbeek, v. d. Well (IVA) en Sinnige (WGW) kunnen niettemin op een goede wedstrijd terugzien. Hoorn won met 63. De dames hebben zich beter gehou den dan de heren. In de derde klasse behaalden de dames Sinjewel, Vreug- denhil en Goedegebuur een gemakke lijke overwinning (8P op hun Hoorn" se sportvriendinnen. IN» kregen voor deze overwinning een herinnerings lepeltje met de beeltenis van J. Pzn. Coen. Deze prijs was uitgeloofd voor het Helderse team dat de beste pres tatie zou leveren. Ook de vierde klasse dames Sinnige (WGW). Valkhoff en van de Weterink (IVA) boekten een over winning (72). Deze geslaagde sportdag eindigde zo doende in een 4032 overwinning voor de stad van Jan Pieterszoon Coen. Aan boord van het gecharterde troepentransportschip „General C. C. Ballou", dat vermoedelijk op Zondag 30 April zal aankomen, be vinden zich de volgende stadgeno ten op de thuisreis uit Indonesië: H. Kleine, Janzenstraat 82; C. Everhardus, Javastrasit 132; A. van der Kuyl, M. H. Trompstraat 9. Met de „General R. L. Howze", die op Maandag 1 Mei in Neder land wordt verwacht, varen thuis: M. G. Stevenson, Binnenhaven 20; J. Vader, Rijksweg 64, Julianadorp; H. J. de Wit, Nieuwe weg 14, Ju lianadorp; A. B. Breuseker, Go- versstraat 11; D. Heiting, School straat 37. Aan boord van de „Nelly", die op Donderdag 4 Mei wordt verwacht bevindt zich A. Boogaard, Scha genstraat 6. en aan boord van de „Dundalk Bay", die vermoedelijk op Zaterdag 6 Mei aankomt, vaart L. van Leenen, Rijksweg 14, Julia nadorp, thuis. en wordt Colbert coatuuma naar maat Excl. dessins - Vertrouwd adres Ruyghweg 74 Tel. 3176 Gevonden: Aansteker, autoped met banden, autoped (rood met massieve banden), twee brillen, blauwe ceintuur, vulpen-etui, paar zwarte gymnastiek schoenen, witte hockey-stick; bruine heren glacé-handschoenen, bruine da" mes glacé-handschoenen, hondje (geel zwart), zilveren kettinkje, kop van rij wiellantaarn, halskettinkje, konijntje, rubber kinderlaarsje, jong geel hondje, speelgoed-olifantje, babypop, parasol, heren-rijwiel, zilveren ringetje, bosje sleutels met ring, kist spinazie, dames schoen, lipssleutel met ketting, tasje met ritssluiting, tuinschoffel, zwarte vulpen, zeemlap, kinderwagenzeiltje, zilverbon van f 1. V e r 1 o re n: Gouden schakelarm band, aktetas, armband met Zeeuwse knopjes, zilveren broche, zilverbon van f 2.50, bril in grijs etui, bril met dub bele glazen, badpak, couponboekje, da mes-ceintuur, keeshondje, gele hals doek. kettinkje (pareltjes), lap stof, n'mmerbojji GZ-35654, bruine dames- portemonnaie, bruine portemonnaie, grijze dames-portemonnaie, portemon naie inh. f 20, portemonnaie met per soonsbewijs, damesrijwiel, bruine tas met ritssluiting, zwarte aktetas, zwarte vulpen, vulpen, vulpen (parelmoer), vergunning vrachtauto. 5 E De recherche heeft, na lang en in tensief speuren, de hand kunnen leg gen op een fietsendief, die geduren de de laatste vier weken niet minder dan «es rijwielen heeft gestolen. Men had reeds het vermoeden, dat steeds dezelfde dader in het spel was. Enige dagen lang hebben rechercheurs ge post nabi) een plaats, waar een even tuele volgende actie kon worden ver wacht. Eindelijk zagen zij 's morgens vroeg een jongeman, die een opval lende belangstelling voor de gepar keerde fietsen aan de dag legde. Drie uur lang heeft hij om z'n „prooi" heen gedraaid, en eindelijk waagde hij de sprong. Juist wilde hij met een be hoorlijke fiets het veld ruimen, toen èèn der rechercheurs voor de dag kwam en hem toevoegde, dat het nu maar genoeg moest zijn. De jonge man, R. S. genaamd, bleek juist zijn negentiende verjaardag te vieren, wat echter geen beletsel bleek om hem in arrest te stellen, temeer daar hij de diefstal van zes andere fietsen bekende. Hij was reeds eerder in aanraking met de politie geweest, omdat hij als leerling electricien tweemaal geld had weggenomen ten nadele van klanten van zijn baas. Hij stal op deze wrjze driehonderd gulden, maar verspeelde zijn betrekking. Een paar dagen la ter vertelde hij thuis, een baantje op Texel te hebben gevonden, maar hij zwierf iedere dag door de stad. En om 's Zaterdags zijn „op Texel ver diende weekloon" te kunnen afdra gen, stal hg iedere week een fiets. De veelbelovende jongeman kan erop rekenen, dat hij nu zijn „in Den Hel der verdiende loon" zal krijgen. Op zijn verjaardag heeft hij reeds een voorproefje gehad. uit het zakenleven In het Handelsregister werd de volgende inschrijving gewijzigd: D. Bernhard, Spoorstraat 95, cafébedrijf. Uitgetreden eigenaar: D. Bernhard. Nieuwe eigenaar: J. C. Straatman. Evenals verleden jaar zullen ook dit jaar weer periodieke wedstrijden voor zeilsloepen der Koninklijke Marine plaats hebben. Wjj krijgen zo juist de lijst van deelnemers op tafel en zien daarop verscheidene oude bekenden van verleden jaar, doch ook zeilers die we hier nog niet eerder aan de start hebben gezien. Dertig stuurlieden zul len trachten hun scheepjes zo voordelig mogelijk de baan te doen zeilen. Vijf tien sloepen zullen telkenmale aan de start verschijnen en ieder zsl aan vijf wedstrijden moeten deelnemen. Vrijdag 28 April om twaalf uur zal voor het eerst het startschot vallen en met uitzondering van de 5e Mei zal tot en met de 7e Juli iedere Vrijdagmorgen een vijftiental watersportliefhebbers la" ten zien wat men met een zeilsloep kan doen. De eerste wedstrijd moest in de na middag worden uitgeschreven in ver band met de vooroefeningen van de grote parade. De postduivenvereniging „Hollands Noordpunt" hield Zondag haar eerste wedvlucht van dit seizoen met oude duiven van 's Hertogenbosch af. Afstand 145 km. De duiven werden om 10.06 uur met Noordelijke wind gelost. In con cours waren 108 duiven. De prijzen werden als volgt behaald: H. Brons 1; J. Zoon 2 3 9 13; Felkers-Steijn 4 5 6 12 14 17 18 20; K. Martijn 7; R. Mulder 8 11 15 19; A. v. d. Maat 10; mevr. Jolen 16; B. Schreuóer 21; J. van Wolferen 22. VOP hield Zondag eveneens haar eerste wedvlucht van 's Hertogen bosch af, afstand 144 km. Dé eerste vogel werd geklokt om 11.59.23 uur. De prijzen vielen als volgt; W. M. de Boer 1; M. de Boer 2 8 11 14 47; Vroome-de Boer 3 15 22 23 37 40; C. de Wit 4 12 21 45; J. de Bruin 5 13 24 36; J. Petrus 6; P. Hufkens 7 17 25 29 49; J. Hengsdijk 9 26 28 31 32; M. Mastemaker 10; J. van Dam 16 20; J. Vlaming 18 33 W. Futz 19 41 43; C. de Boer 27; P. Bontes 30; H. Giezen 34; G. Hendriks 35; C. Kos 38; O. Boon 39; A. Agema 42; W. de Ruiter 44; E. Stegers 46; B. de Boer 48; W. Boon 50. De arbeiders-zangvereniging „Kunst aan het volk" deelde ons mede dat de hoofdprijs van zijn loterij (keukenuit rusting) is gevallen op het lot num mer 1464. De tweede prijs (thee- en ontbijtservies) viel op no. 1901. De derde prijs (luxe bussenrek) was voor no. 1144. De overige prijzen waren voor de nummers: 1730, 1097, 1449, 2373, 633, 2295, 1444, 1997, 514, 1951, 1204, 2115, 857, 361, 1321, 2522. 2981, 1685, 1541, (43, 2289, 205, 678, 1700, 1610, 1380, 904, 900. 2771, 1529, 1053, 2227, 401, 443, 39, 2655, 2021, 195, 960, 2234, 973, 1764, 445, 1385, 1144, 1901, 1980, 883, 325, 2087, 1183, 2366, 1464, 1164, 1441, 1091. De prijzen kunnen 's avonds na zes uur worden afgehaald bij de heer H. Greiner, Meeuwenstraat 11. Apn de gemeentelijke visafslag werd gedurende de vorige week aan gevoerd: 1482 kg bot, 798 kg garnalen, 391 kg kaan, 565 kg kabeljauw, 18 kg rog, 4139 kg schar, 19684 kg schol, 1247 kg tarbot, 9262 kg tong, 2629 kg wijting. Hr. Ms. mijnenveger „Malzwin", die vorige week voor de Hoek op een wrak liep en daarbij ernstig werd be schadigd, is te Vlaardingen proviso risch gedicht en daarna door Hr. Ms. „RS 28" binnendoor naar Den Helder gesleept. De „Malzwin" kwam gister middag op de Rijkswerf aan, waar zij in het dok wordt opgenomen. Het is morgen hoog water om 1.00 en 13.15 uur, en laag water om 6.55 en 20.20 uur De temperatuur van het zee water was 9.4 graden Celsius. Al is de wind nog koud, het gaat met het wa ter de goede kant op. De kop van Noord-Holland herbergt vreemde mensen. Dames die scheld brieven schrijven, heren die zich van hun honden pogen te ontdoen door ze in ijskoud water te gooien en ze daar drie kwartier in laten, huisvrouwen die pak jes margarine (al dan niet voorzien van vitamine A) meenemen en hardhandige schuldeisers. AI deze mensen moesten gisteren een retourtje naar Alkmaar kopen, waar de Politierechter, mr. J. N. Alblas, recht sprak. maar bij verstek veroordeeld tot f 20 of 10 dagen. Zij had op verschillende tijdstippen pakjes margarine meege nomen van een winkelier, bij wie z'.j enkele ochtenden per week werkte. De Officier had 'n gelijke straf gevraagd, De niet verschenen verdachte Be rend van der V. uit Texel werd con form de eis veroordeeld tot f 25 of 10 dagen wegens eenvoudige mishande ling. Waardeloos? Jan H. en Menno W. uit Zijpe wa ren bij graafwerkzaamheden in de duinen gestoten op een oude telefoon kabel. die zij opgroeven en aan een opkoper verkochten. „Het was toch waardeloze rommel", zei H.. maar de politierechter meende, dat dit alleen ter beoordeling aan het Rijk lag Mr. Holsteyn eiste f 100 of 30 dagen tegen ieder der verdachten. Het vonnis voor H. luidde conform. W. werd veroordeeld tot f 75 of 25 dagen. Een zeer beledigende brief, die on der de deur van Hendrik R.'i woning in Den Burg (Texel) was doorgescho ven, vormde het begin van een drama, waarvan het slot-tafereel gisteren in Alkmaar speelde. R. voelde zich diep gegriefd door het epistel en ging op hoge benen naar de schrijfster mevr C. R—J„ die hij enige malen in het gelaat sloeg. Hij hoorde gisteren door de Officier van Justitie, mr. A. W Holsteyn, f 15 of 10 dagen tegen zich eisen. De Politierechter, mr. J. N. Al blas, vonniste conform de eis. Geen opzet. Sijbrand K. uit Texel stond terecht wegens dierenmishandeling Hij had eind Januari een viertal jonge her dershondjes in een zak gedaan en ge tracht, deze in een teil met koud wa ter te verdrinken. Toen K. na drie kwartier meende, dat de beesten dood waren, wierp hii de zak op een stapel brandend kaf. Daar bleek, dat de beestjes nog leefden, want uit de zak steeg een jammerlijk gehuil op. De Officier achtte opzet niet bewezen, omdat K in het geheel niet als een dierenbeul bekend staat Hij vroeg vrijspraak; de politierechter kon zich hiermede verenigen. Diefstal Neeltje de L., uit Den Helder, werd gisteren door de politierechter te Alk- Twee in één. De Texelaar. Johannes van M. uit Texel moest terechtstaan wegens mis handeling en diefstal Hij had nog f 25 te vorderen van een zekere vd H. en had daarover met hem ruzie ge maakt. Verdachte maakte hier ten slotte een einde aan en nam de ac cordeon van zijn schuldenaar mee. Toen deze dat wilde verhin deren gaf Van M. hem een klap tegen het hoofd. De eis tegen hem luidde gisteren f 75 of 30 dagen. Het vonnis was f 100 of 30 dagen. Schuldheling, Tenslotte stonden nog twee opkopers uit Den Helder terecht, die onbewust van het rechte pad waren afgedwaald en daardoor in aanraking met de Ju stitie waren gekomen. Gerrit B. kocht dertig meter meerdraad van gen ma troos en Daniël van S. nam voor een zacht prijsje een dekkleed over. Bei den dachten dat de vorige eigenaars op eerlijke wijze aan de goederen wa ren gekomen. Achteraf bleek echter dat zowel het draad als het kleed van diefstal waren. Beide verdachten wer den gisteren conform de eis tot f 15 subs. 10 dagen veroordeeld. Beni U eèn Ka naalzwemmer? Mocht het zo wezen, dan probeert U het maar gerust met onze waterdichte horloges. - Die zijn goed, be* trouwbaar, accuraat en shock-proof. Dat is ook wat waard. BEEMSTERBOER raadt U goed. Alle artikelen boven 10,— zijn verzekerd tegen diefstal, breuk, verlies, brand en bero ving. De Sport- en Amusementsvereniging „De Postiljon" heeft Zaterdag m La- sin o een feestavond verzorgd die een volle zaal tot diep in de nacht °P zonder prettige manier heeft bezig gehouden. Aan deze avond werd me dewerking verleend door de o club van de PTT. Maar behalve dit gezelschap betraden in de eer cP „De Morali's de planken. Wat de vie acrobaten van deze groep met slee de hulp van hun lichaam en hun kracht (en later met een fiets) klaar spelen, grenst aan het on*el°*e1^ André Carrell, de bekende Alkmaar- se humorist, durfde het werk van „De Morali's" even goed te noemen a s dat van beroepsartisten in dit genre. Een collecte, door „De Morali'svoor het zwakke kind gehouden, bracht f 26,91 op. Verder verleenden hun medewer king de accordeonclub „De Serena- ta's, Cora Groenendijk en André Car rell en Marianne van de Bergh. De Serenata's hebben vorderingen ge maakt sinds wij dit gezelschap de laatste keer zagen. Vermelding verdient de wijze waar op de heer Visser aan de piano André Carrell begeleidde. Een gezellig bal onder leiding van de heer H. Jas en met muziek van „The Musical Ram- blers" besloot deze geslaagde feest avond. D.O.K. heeft Zondag zijn training op de weg voortgezet. In de A-klasse (73.6 km) werd Bijl in 2 uur 5 min. winnaar. Tweede werd Bruin. In de B-klasse zegevierde Porsius (2 uur 11 min.); 2 De Neeve (2 uur 15 min.); 3. Does; C-klasse (64,4 km): 1. Geene 1 uur 59 min.; 2. Bas 1 u. 59 m. 4 sec.; vetera nen: 1. De Boer 1 u. 58 min. 2 sec.; 2. Pcrrsius 2 u. 3 m. 5 sec. Ris en de nieuweling Swart, die deelnamen aan de ronde van Gronin gen, slaagden er niet in een prijs te behalen. Beide renners hadden met pech te kampen. Onze stadgenoot, de heer Jn. Cor- nelisse, heeft Zondag met succes te Uitgeest deelgenomen aan een solis tenconcours. De heer Cornelisse, die lid is van het Stedelijk Muziekkorps te Den Helder, speelde clarinet in de eerste afdeling. Hij behaalde met een compositie van Mozart vier en vijftig punten, waarvoor hij van de organi serende vereniging „Onderlinge Oefe ning" een eerste prijs kreeg. De cij fers van de heer Cornelisse waren zuiverheid 9, klankgehalte 9, dynamiek 9 techniek 8, rhythmiek 10, opvatting en tempo 9. van le klas Nederlandse, Bel gische en Duitse fabrieken is gearriveerd. I^e modellen en afwerking zyn mooier, de prijzen lager dan de laatste jaren het geval was. u WINKELT PRETTIG EN VRU EN KOOPT VOORDELIGER BIJ koningstraat Burgemeester Rehorst heeft aan een aantal stadgenoten onderscheidingen uitgereikt. De heer J. H. Moormann, Breewaterstraat 32, ontving het ere teken voor Orde en Vrede met gea- pen 19471948, de heer G. A. Rui- ter, Van Galenstraat 45, hetzelfde ere-teken met gespen 19461947. Het oorlogs-herinneringskruis met gesp „Nederland Mei 1940" werd uitge reikt aan de heren G. Hop, Violen straat 60 en G. Vogel, Soembaetraat 75. Het zal op 30 Mei twintig jaar geleden zijn, dat de vereniging „Huig. duiner Belang" werd opgericht. Degenen, die het Vrijdagavond door het Nederlands Kamerkoor in de Nieuwe kerk te geven concert willen bijwonen, kunnen nog tot Vrijdagmid dag plaatsen bespreken aan het adreg H A. Lorentzstraat 66, telefoon 3174. BENOEMING BIJ DE FISCUS Bij beschikking van de minister van Financiën is de heer P. W. Nieuw- stad alhier benoemd tot tijdelijk schrijver der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen. VERKOPING Ten overstaan van ^otaris' Mulder werden in hotel De Oranjebom te Den Burg de percelen Wilhelminalaan 15 en 17, voorheen eigendom van de erven K. Pen, verkocht aan de heer G. Gieles Cnz„ voor de som van f 8250. Het woonhuis Hollewalsweg 1, eigenaar M. Zoetelief werd opgehouden voor de som van f 1800. Het tweede winterconcert van de harmonie Concordia werd geopend door de heer J. Borgo, die in het bij zonder de genodigden van de zuster verenigingen uit Schagen en Den Hel der welkom heette. De actie voor het aanschaffen van een saxophoon mag geslaagd heten, zei spr. Het instrument zou deze avond al bespeeld worden. Toch ontbreken nog f 80 van de koop som en om dit bedrag bijeen te krijgen deed de heer Borgo nogmaals een be roep op de offervaardigheid van de Concordia-vrienden. De harmonie opende met een mili taire mars en speelde daarna „Stavia", het verplichte nummer van het con cours te Velsen, waaraan Concordia deelneemt. Het bleek geen gemakke lijke opgave te zijn. De Selection des Valses de Strauss was een gezellige potpourri, die goed beheerst werd en in uitstekend tempo gespeeld. Ook de Variété sur Martha (op^ra de Flotow), een arr. van G. Gadenne, was heel goed. Maar het mooiste vonden we de fantasie „Pinksterbloemen", een fleurig, fijn nummer, met zangerige melodie. Het glot vormde de mars „Death or Glory". Doch Concordia kwam er niet zor.der toegift af en liet nog een vrolijke mars volgen. In de pauze een verloting en daarna brachten leden en tonelisten van het Stedelijk Muziekcorps te Den Helder een aardige klucht; „Freule Adinda". Alle eer aan de Helderse spelers en speelsters. Er is smakelijk om de klucht gelachen en behalve 't applaus als be loning voor allen, mochten de dames van het gezelschap ook nog bloemen in ontvangst nemen. E& gezellig bal was het slot van de goed geslaagde uitvoe ring. CHR. V.V. BREEZANDER BOYS. Het eerste elftal verloor de wedstrijd tegen ZCFC II (Zaandam) met 32. De adspiranten konden het tegen HRC d ook niet bolwerken e\ moesten de puntjes in Den Helder laten. VIJF BREEZANDER BOYS IN PROEFELFTALLEN. De spelers R. Sinke, Luc. Zwiers en L. van Leeuwen zijn in het A-elftal op gesteld L. Pieterse en C. Blaauboer in het B-elftal. De proefwedstrijd wordt nn wg,29 April in Alkmaar gespeeld op het terrein van Jong Holland en vangt om 2.30 uur aan. BOUWVERGUNNINGEN Door B. en W. werden de volgende bouwvergunningen afgegeven. M. S. Langeveld, Den Burg, uitbreiding woonhuis; M. Witte, Den Burg, bouw kippenhok; B. C. Kikkert, De Cocks- dorp, uitbreiding bijkeuken; A. de Rid der, Eierland, uitbreiding woning; C. M. Witte Cz G. Gerritsland verplaat sing bollenschuur; A. Jonker, Den Burg, verbouw voorgevel; P. van der Slikks, Den Burg, uitbreiden bergplaats. ONTSLAG Aan mevr. J. G. de Wolf—Kikkert te Midden-Eierland werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als tijdelijk on derwijzeres aan de openbare lagere school aldaar, zulks met ingang van 20 April J.l. Op laatstgenoemde datum heeft mevr. Van Moortvan 't Veer, die wegens ziekte enige maanden bul ten het onderwijs #as, haar werk we derom hervat 55 JAAR LIEF EN LEED Vandaag herdenkt het echtpaar Roe per, wonende aan de Hallerweg te Den Burg, de 55-jarige echtvereniging. De bruid is 79, de bruidegom 80 jaar. Beiden zijn nog zeer kras. „KUNSTZIN" NAAR CONCOURS" „Kunstzin" heeft ingeschreven voor deelname aan het muziekconcours van „Crescendo" te Westzaan. Op 60-jarige leeftijd is te Schagen overleden de heer C. Blaauboer, sedert jaren wethouder dier gemeente De zer dagen is de heer J Wiegman 71 jaar oud gedurende 55 Jaar in dienst bij de familie Hellingman te Den Oever. Op de groentenmarkt te Beverwijk bleven de eerste kisten spinazie, 500 in getal, onverkocht In het kantoor van de Nijverheidsschool te Velsen is in braak gepleegd. De kluis werd openge broken en daaruit f 1200 ontvreemd 0 In de vissershaven te IJmuiden is het lijk gevonden van een opvarende van een Poolse trawler. De man werd sinds enige tijd vermist. Omtrent de doods oorzaak is niets bekend. Een droevig ongeluk gebeurde tj Zaandijk. Toen de Julianabrug geopend werd, klom een vierjarige jongen op de afsluitboom en viel daarvan af, toen de brug openging. Het kind was op slag dood Te Zaandam is een 64- jarige arbeider overleden aan de ge volgen van een verwonding, welke de man had bekomen doordat hij bij slo- pingswerk door een vallende steen was getroffen. Het bestuur van het waterschap Schermer" heeft besloten, over te gaaj tot restauratie van twee molens en het uit de 17de eeuw stammende Noorder- polderhuig te Schermerhorn D Spoorwegen hebben thans een begin gemaakt met de beveiliging van de zes onbewaakte overwegen in Heiloo. Een der overwegen is thans voorzien vsn 2-8. klaphekken.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2