Stad en Omgeving Nederlands Kamerkoor zong tweemaal in de Nieuwe Kerk YbLüP HORLOGES De Êi loscopen Ook Woutje Wagtmans start Ronde van Noord~Wes Nederland H.R.C- ontvangt Beverwijk; Schagen ontmoet in Amsterdam A.P.G.S. EWS £acht s, s Bewonderenswaardig concert door subliem ensemble BEEMSTERBOER Oranjegarde bracht historisch spel Adelborsten I kampioen in volleybalcompetitie IN HET KORT WITTE: Voor nu en altijd Tl VOL I Nightstop in Dakar Australië trekt I De B.L.O.-verordening Canadees vlooteskader naar Europese wateren Hermes naar de wedstrijd NederlandEngeland Tussen Haaks en Kuitje Viering Bevrijdingsdag Helders Kraamzorgcentrum werkt voortreffelijk Naar Nieuwediep terug Nieuwe leerboekjes voor het openbaar M.U.L.O. Uitvoering „Ons Genoegen" H.R.C. 2 heeft voldoende aan gelijk spel DWV kampioen in 2 A? Jaarlijkse Mei-actie der Stichting 1940-'45 PIET SCHMIDT Klaverjassen fen bafe van de NZHRM Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland ïrar kan 21Ch niet meer ho Koninklijke onderscheidingen Met gespannen verwachtingen *ijn gisteravond circa vierhonderd stadge noten naar de Ni en we Kerk gegaan, waar het Nederlands Kamerkoor onder leiding van Felix de Nobel concerteer de. Tegen half elf keerde men huis waarts in het tot dankbaarheid stem mende besef, een avond van buiten gewone schoonheid te hebben bijge woond. Onder de begaafde directie van Felix de Nobel is het Nederlands Kamerkoor geworden tot een ensemble dat artis tieke verfijning paart aan een hoog ontwikkeld technisch kunnen. Het stemmenmateriaal is subliem en biedt verrassende mogelijkheden. Iedere partij heeft zich ontwikkeld tot één homogene en rijk-getimbreerde stem, en deze stemmen vormen een combina tie waarvan de elementen volkomen zuiver tegen elkander zijn afgewogen. Zo kan het koor worden vergeleken met een wei-gedisponeerd orgel, waar van ieder register de bewogen toon en expressiviteit heeft van een vol maakte menselijke stem. Dat zulk een instrument voor geen moeilijkheden staat, bleek gisteravond tijdens de uitvoering van een zeer ge- variëerd programma. De oude Latijnse kerkmuziek, waarmede werd geopend, hoorden wij vertolken met een sterke binding aan de tekst. Buitengewoon fijngevoelig klonk het Ave Maria van Bruckner, dat zo slechts kon worden uitgevoerd na een studie, waarin de uiterste perfectie werd nagestreefd. Na deze a capella uitgevoerde wer ken volgden composities met piano begeleiding van de dirigent. Vóór de pauze nog het gedragen Tantum Ergo van Gabriel Fauré, na de pauze een verantwoorde selectie van geestelijke en wereldlijke liederen. Van deze mo gen met ere worden genoemd de ont roerende negro-spirituals, waarvan twee met een fraaie altsolo werden uit gevoerd. Licht en blijmoedig, in een karakteris tiek rhythme zong het koor een viertal Slowaakse volksliedjes, waartoe de Roemeense volksdansen van Bartok, door Felix de Nobel als piano-solist gespeeld, een welgekozen inleiding, vormden. Het programma werd beslo ten met een paar bekoorlijke Middel- Nederlandse werkjes, getoonzet door Julius Röntgen, en een geestig plat- Duits liedje. Wij ontvingen weer nieuwe zendingen Keuze uit meer dan 100 modellen. In 14 krts. goud; goud-plaqué- en roestvrij staal. Voor iedere beurs en smaak. Herenpolshorloges vanaf 23.tot 135. Damespolshorloges vanaf 38.50 tot «375. ALLE horloges worden ten volle gegarandeerd en met een verze keringscertificaat, een z.g.n. ALL- RISK-polis afgegeven. Deze polis dekt tegen VERLIES - DIEFSTAL - BEROVING BRAND - BREUK - ETC. Keizerstraat 15 Telefoon 2626 Het Vendel Den Helder van de Bond van Christelijke Oranje-jeugdvereni gingen hield gisteren in Casino een propaganda-avond, die grotendeels werd gevuld met de opvoering van het historische toneelspel „Mijn schild ende betrouwen" van J. H. BSgeholtz. Onder regie van de heer Tom Borger- ding heeft een twaalftal dames en he ren zich met élan op het moeilijke stuk geworpen, en het alleszins acceptabel voor het voetlicht gebracht. Hoewel de medespelenden niet altijd even rolvast bleken en men hier en daar een grove steek liet vallen, mocht de regisseur na afloop toch tevreden zijn. Lange dialogen en gezocht-drama- tische scènes vallen niet licht te spe len. De heer Borgerding als de huur ling Heinz en de heer A. Welbie als Lodewijk van Nassau, hebben hun beste en lang niet geringe krachten gegeven aan twee goed getypeerde fi guren. Het moet voor de anderen, die wat bedeesder in het felle lamplicht stonden, niet zijn meegevallen zich recht te houden naast een ruwe huur ling. zoals de heer Borgerding hem ge'talte gaf. Maar men slaagde erin de volle zaal enkele uren te doen vertoeven in het jaar 1574. toen Lodewijk en Hendrik van Nassau in de slag op de Mooker- heide om, het leven kwamen, en Ju- liana van Stolberg en Jan van Nassau de wanhoop nabii waren Bijzondere vermelding verdienen de prachtige dé «,-ors en de fraaie costumes Vergeten wii niet mej Sinjewel, die op gevoel vol wijze de declamatie verzorgde Aan het slot van de avond nam de landelijke commandant van de Oran jegarde, de heer M. W. Schakel, nog even het woord. Voor twaalf en een halfjarige en vijftienjarige „trouwe di"f" in de Oranjegarde speldde hij eer "iiftal 'eden van het Vendel Den Helder een medaille op de borst De tro'se leden die het kleinood ont vingen waren de dames Groenendijk Van Ekeren en De Witvd Burg en de vaandrigs Groenendijk, De Wit en Dekker. Behalve de reeds genoemde Roe meense volksdansen heeft Felix de No- Nobel als intermezzo een tweetal Kla- vierstücke van Schubert ten gehore gebracht. Namens de Muziekkring bood de heer A. C. M. de Neeve bloemen aan. Schoolconcert. Gistermiddag heeft het Nederlands Kamerkoor in de Nieuwe Kerk een uur muziek voor de schooljeugd ver zorgd. De belangstelling was zodanig, dat zelfs de galerijen waren bezet. Met grote aandarht heeft jong Den Helder geluisterd naar de schone zang van een ensemble, dat tot de meest vooraan staande in ons land mag worden gere kend. De opvoedkundige waarde van een dergelijke uitvoering kan niet hoog genoeg worden aangeslagen. Namens de jeugd en zeker ook namens de ouderen die aanwezig waren heeft wethouder Van Loo een slotwoord ge sproken, waarin hij koor en dirigent bedankte voor het gebodene, en de on derwijzers en leraren voor hun stimu lerende medewerking. Het is Adelborsten 1 in de volley balcompetitie gelukt, na een goede wedstrijd tegen de uitstekend partij gevende ploeg van de Rijkswerf, on geslagen het kampioenschap te beha len. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat de sterkste ploeg heeft ge zegevierd. De cijfers waren 1511 en 156 Zeemacht won cfp normale wijze van Adelborsten 2 (15—6, 1513). In de tweede klasse kwam Hermes wel zeer gemakkelijk aan beide pun ten, daar H.A.V. 2 slechts met een halve ploeg verscheen. De derde klasse kenmerkt zich door een zeer spannende strijd om de eerste plaats tussen Mulo 1, ss Kuilman en Pro Patria 2. laatstgenoemde ploeg behield haar kams door een 1512, 1015, 1512 overwinning op Mulo 1. Het tweede team van de Kweekschool wist met 1215, 154, 159 te zege vieren over W.S.V. 2. Het programma voor de volgende week luidt: 18.45 uur Mulo 1—H.K.V. 2; 19.15 uur ZeemachtH.K.V.; 19.45 uur Mulo 2—Pro Patria 2; 20.15 uur Pro PatriaOpenbare Werken; 20.45 uur ss KuilmanW.S.V. 2; 21.15 uur Openbare WerkenH.A.V. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen P Schoorl, Timorlaan 25, telefoon 3108 en A. J. F. Thorbecke, Javastraat 113, telefoon 2103. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt t/m Vrijdag waarge nomen door de heer W. H. Kingma, Polderweg 25, telefoon 2581. De andere apotheken zijn ook op Maandagmiddag gesloten. Hedenmiddag om kwart vóór twee begint op het sportterrein aan de Meeuwenstraat het school-hockeytour- nooi. Hedenavond wordt op een feest avond van de Bond van Oud-Onder officieren in Casino het toneelstuk „Stormeiland" opgevoerd. Op Koninginnedag wordt de mu ziek bij de aanvang van de Sportmid dag gespeeld door het Stedelijk Mu ziekkorps en in de pauze door het mu ziekkorps van het Leger des Heils. Het zal op Maandag 1 Mei veertig jaar geleden zijn, dat de heer A. Ever- hardus, gezagvoerder van het douane recherchevaartuig „Zeemeeuw", in 's Rijks dienst kwam. Dit jubileum zal Dinsdag worden gevierd, 's Middags houdt de heer Everhardus te zijnen huize, Javastraat 132, een receptie. Het bestuur van de Helderse Ge meenschap verzoekt ons mede te delen, dat voor het Sportfeest op Koninginne dag een dubbeltje entree zal worden geheven ter bestrijding van de on kosten. In verband met een te houden ex cursie zijn de melkzaken te Den Hel der op Woensdag 3 Mei gesloten en wordt op die dag geen melk bezorgd. Wie nog nooit met Jimmy Durante heeft kennis gemaakt, moet de ge legenheid daartoe niet verzuimen. Hij is tot en met Maandag te zien in de vlotte comedie „Voor nu en altijd", die in de Witte-bioscoop gaat. Behalve Durante zijn er waterballets te bewon deren, waarin de knappe en beroemde Esther Williams „op haar best" is. Naast dit tweetal en een aantal andere vooraanstaande acteurs en actrices staan Xavier Cugat en zijn band op het witte doek. Een „luchtige" film, vol geest en humor. Tot en met Maandag vértoont de Tivoli-bioscoop de Franse film „Night stop in Dakar" met in de hoofdrollen Jean Marais en Michèle Morgan. Het is een liefdesverhaal, dat culmineert in een vliegtocht van Rio de Janeiro naar Dakar, waar de stewardess Claire in het huwelijk zal ^eden. Het vlieg tuig wordt bestuurd door Jacques (Marais), die -vroeger dezelfde stewar dess bijna tot zelfmrord had gedreven, toen hij plotseling vertrok. Het is een film, die het Franse sentiment op per fecte wijze weergeeft. Een aantrekke lijke rolprent crok, die de bioscoopbe zoekers wel zal amuseren. Dat ook in Den Helder en omgeving zeer velen met emigratie-plannen rond lopen, bleek gisteravond overduidelijk op de voorlichtingsavond, die door het bijkantoor Den Helder van het Gewes telijk Arbeidsbureau te Alkmaar was georganiseerd. De grote zaal van For- mosa was nagenoeg geheel bezet. Dat was verheugend, omdat daardoor de adspirant-emigranten toonden, niet over één nacht ijs te willen gaan. Omdat in het bijzonder Australië in de belangstelling staat van degenen, die emigratie-plannen koesteren, heeft de heer G. C. Sloof, chef van de af deling Landbouw en Emigratie van het Gewestelijk Arbeidsbureau allerlei bij zonderheden, die speciaal voor emi granten van belang zijn, verteld. Hij lichtte zijn hoorders in over de kansen voor de verschillende beroepen (met name aan intelligente handwerkslieden en landarbeiders heeft .Australië be hoefte), de vereisten waaraan men moet voldoen (o.m. inzake vakbe kwaamheid en gezondheid) en de for maliteiten die eventueel moeten wor den vervuld. Na de vlotte en goed- gedocumenteerde causerie werden vele vragen over détail-kwestie» gesteld, waarop de heer Sloof deskundig en Slagvaardig antwoordde. Men ging zeer bevredigd huiswaarts, wat vooral de organisatoren een grote voldoening zal geven. Misschien is het mogelijk, op deze wijze ook eens ande re gebieden, waarheen emigratie kan worden overwogen, te behandelen. Dat zou waarschijnlijk het kantoor aan de Kerkgracht van veel aanloop ontlasten! Omdat bij K. B. van 28 December 1949 nieuwe bepalingen zijn vastge steld betreffende het buitengewoon la ger onderwijs, is een herziening van de gemeentelijke verordening nodig. Voorgesteld wordt, de bestaande ver ordening in te trekken en een nieuwe vast te stellen. Daarbij zal o.m. de re geling der schooltijden worden aange past aan de practijk. Verscheidene leerlingen zijn namelijk uit de omge ving afkomstig en moeten dagelijks heen en weer reizen. Daarom wordt 's Woensdags de hele dag school ge houden en wordt 's Zaterdags vrijaf ge geven. In de nieuwe verordening, die thans door B en W aan de raad ter goedkeuring wordt voorgelegd, wordt o.m. bepaald, dat aan de BLO-school onderwijs wordt gegeven in de volgen de vakken: lezen, schrijven, rekenen, Nederlandse taal, aardrijkskunde, ken nis der natuur (met inbegrip van aan- schouwingsonderwijs)spreekonder- wijs, zingen, tekenen, lichamelijke oefening, nuttige handwerken voor meisjes huishoudkunde en handenar beid Hieraan kan het vak vaderland se geschiedenis worden toegevoegd Aan de school kunnen, indien daar aan behoefte bestaat, één of meer klassen voor imbeciele kinderen, die dus niet in staat zijn het gewone on derwijs te volgen, worden verbonden In het aanstaande najaar zal een Canadees vlooteskader zich voor een periode van drie maanden naar de Europese wateren begeven. De sche pen zullen, samen met de vloten van de Atlantische landen, aan manoeuvres deelnemen. Het smaldeel zal het vlieg- dekschip „Magnificent" omvatten, met aan boord drie luchtescadrilles, alsmede drie of vier torpedöbootjagers. Dit is de eerste maal, dat de Cana dese Koninklijke Marine een aantal schepen naar Europa zendt. De eerste haven, die het kleine eskader zal aan doen, is Londonderry in Ierland. Ver volgens zullen de schepen zich naar de Scandinavische landen, Belgie, Neder land en Frankrijk begeven. De geza menlijke manoeuvres zullen in de Noordzee ter hoogte van de Westeuro- pese kusten worden gehouden. Van het bestuur van de Helderse hockeyclub Hermes vernamen wij, dat de bus die een aantal leden naar de interlandwedstrijd NederlandEnge land zal brengen, morgenochtend om half tien van het Stationsplein zal ver trekken. Zondagmiddag om twaalf uur speelt Hermes 2 (dames) in Overveen tegen Ever Swift 2. Hieronder geven wij nog enkele standjes: Promotiecompetitie heren: Hilversum 6 46; Laren 3 24; Hermes 2 44; V.V.V. 2 4—3; 't Gooi 4 4—2; Kampong 4 2—1. Promotiecompetitie dames: Kampong 2 24; Hilversum 3 34; Amsterdam 4 22; Hermes 1 10; Hlversum 4 20. Het is morgen hoog water om 6.20 en 18.20 uur ep laag water om 0.05 en 12.10 uur. Maandag is het hoog water om 17.10 en 19.10 uur en laag water om 1 00 en 13.15 uur. De tempe- -•v.r van het zeewater was 7.9 gra den Celsius. Op de Bevrijdingsdag, Donderdag 5 Mei, wordt middags door de Helderse Gemeenschap een kinderoptocht annex- wedstrijd georganiseerd voor versierde fietsen, autopeds, poppenwagens en der gelijke. De deelnemende kinderen gaan om drie uur in optocht van de Ruygh- weg naar het Raadhuis, waar de prijs uitreiking plaats vindt. Om half vijf wordt door de Christe lijke Oranjevereniging een kindermid dag georganiseerd in Casino, o.m. met medewerking van de Amsterdamse mieester-verteller", de heer Van Oos- terwelder. 's Avonds om acht uur belegt de Christelijke Oranjevereniging een fees telijke vergadering in de Bethelkerk aan het Julianapark. Daarin wordt ge sproken door de vlootpredikant ds. J. W. Sepmeyer. Mevrouw B. Riekwel Bruin zal als alt-soliste optreden en de heer J. B. Oosterwelder verleent ook zijn medewerking. Het orgel wordt bespeeld door de heer G. v. d. Kuyl. Eveneens 's avonds om acht uur begint in het verlichte Julianapark een tentconcert, te geven door het Stedelijk Muziekkorps. De besturen van de middenstandsverenigingen verzoeken hun leden, 's avonds zoveel mogelijk de étalage-verlichting te ont steken. Het Kraamzorgcentrum van het Witte Kruis, afdeling Den Helder, dat verleden jaar werd geopend, heeft reeds bewezen, in een dringende be hoefte te voorzien. De acht meisjes, die in September de cursus voor kraamverzorgster gingen volgen en in December voor hun theorie-examen slaagden, verrichten sinds 1 Januari zeer nuttig werk in de practijk. Deze kraamverzorgsters komen niet, zoals de wijkverpleegsters, tweemaal per dag, maar helpen tevens van 's mor gens tot 's avonds in de huishouding. De rapporten, die over hun werk in de gezinnen bij het bestuur van het Witte Kruis zijn binnengekomen, lui den buitengewoon gunstig. En dage lijks komen nieuwe aanvragen binnen, niet alleen uit Den Helder, maar ook uit de buitengemeenten. Daarom zal in September een nieuwe cursus voor kraamverzorgsters worden geopend. Meisjes van 21 jaar en ouder, uit de gemeenten benoorden de lijn Petten, Schagen, Medemblik, kunnen zich daarvoor schriftelijk of mondeling op geven bij hetKraamzorgcentrum van het Witte Kruis, Breewaterstraat 70, Den Helder, telefoon 3596, waar men ook alle gewenste inlichtingen kan verkrijgen. Aan boord van het troepen- transsportschip „Skaugum", dat op Zondag 7 Mei uit Indonesië in Nederland wordt verwacht, be vinden zich de volgende Helder se militairen: R. van der Kooi, Ooievaarstraat 16; T. M. Polak, Buitenhaven 49; R. Schat, Vos- straat 7; H. J. van Grunningen, Keizerstraat 54; J. Dreef, Ruygh- weg 158; J. Breed en gezin, Dia coniestraat 5. Aangezien de laatste jaren de exa men-eisen voor het MULO-diploma zijn gewijzigd, moeten verschillende leerboekjes, die thans bij het openbaar MULO hier ter stede in gebruik zijn, als verouderd worden beschouwd. Blij kens het advies, dat B. en W. hier omtrent hebben ontvangen van de In specteur V£(h het Lager Onderwijs in de Inspectie Den Helder, is vooral een vernieuwing noodzakelijk van de methodes voor Nederlands, Frans, Duits, Engels en Geschiedenis. De aan schaffing van nieuwe boekjes zal naar schatting op f 1326 komen voor de school aan de Molenstraat, en op f 882 voor de tweede MULO, die tijdelijk in de school aan de Hertzogstraat is on dergebracht. Voor de genoemde bedra gen vragen B. en W. thans aan de Raad de benodigde extra-credieten. De operettevereniging „Ons Genoe gen" geeft op 3 Mei in Casino een uitvoering, met medewerking van het mandoline-gezelschap „Wij tokkelen graag", o.l.v. de heer J. Geluk, dat onlangs te Leiden een tweede prijs behaalde. Er zal een „elck-wat-wils"- programma worden uitgevoerd, be staande uit zang, muziek en toneel stukjes. Nog steeds komen de aanmeldingen van renners voor de Tweede Ronde van Noord-West Nederland op Hemelvaartsdag (Donderdag 18 Mei) bin- I nen bij de secretaris van Alcmaria Victnx; daaronder bevindt zich eerT groot aantal Brabanders en Limburgers, dat zijn krachten met de sterkste Westelijke vertegenwoordigers wil meten. Gistermiddag schreef niemand minder dan de Nederlandse wegkampioen Woutje Wagtmans in; het beste bewijs dat de Ronde van Noord-West Nederland ook in het Zuiden grote naam heeft gemaakt. Als straks de inschrijvingen gesloten zijn, zullen wij meer bijzonderheden over de Ronde en de deelnemers kunnen publiceren. Reeds staat vast dat het succes van vorig jaar de grondslag is geweest voor de grote belangstelling van dit jaar, zowel van de zijde van de renners als van de wielersportenthousiasten mogen ondervinden. Morgen zal zeer waarschijnlijk ook in de tweede klasse A de kampioen iich melden DW.V., dat er het gunstigst voor staat, moet de uitwedstrijd tegen Zaandijk tot de volle winst brengen om de vlag te kunnen hijsen. Mocht D.W.V. verliezen en Elinkwijk in zijn thuiswedstrijd over A.F.C. zegevieren, dan zijn de Utrechtenaren kampioen. Een andere mogelijkheid is nog: de besiissmgswed- strijd. Maar zover zal het wel niet komen, want dan moet Elinkwijk winnen en D.W.V. gelijk spelen. In de lagere regionen van de afdeling 2 A is ook nog volop spanning. Zaandijk voelt zich lang niet lekker daar op de vóórlaatste plaats, met een wedstrijd te gen het leidende DWV voor de boeg. UVV zal de aanvallen van Alcmaria Victrix Als onderdeel van de jaarlijkse Mei actie van de Stichting 1940'45 wordt vandaag over een week, Zaterdag 6 Mei, een speldjesdag gehouden. Men kent het werk: het verzorgen van de nagelaten betrekkingen van hen, die in het verzet hun leven gaven voor onze vrijheid, en het verlenen van steun aan degenen, die tengevolge van hun verzetswerk niet meer in hun levens onderhoud kunnen voorzien. Een be drag van ruim tien millioen gulden is hiervoor nodig. Daarvan neemt 't Rijk ruim acht millioen voor zijn rekening. Voor de ontbrekende twee millioen gul den wordt de medewerking van het gehele Nederlandse volk ingeroepen. De burgerij van Den Helder zal op Za terdag 6 Mei zijn steentje kunnen bij dragen. 0oifcert coatuumó naar maat Excl. dessins - Vertrouwd adres Ruyghweg 74 - Te|. 3176 De Amsterdamse ontspanningsver eniging „Onder Ons 1945" organiseert ter gelegenheid van haar vijf-jarig bestaan een landelijk Klaverjas-tour- nooi in de Koopmansbeurs te Am sterdam, op Zondag 24 September 1950. Men verwacht circa twaalfhon derd deelnemers. De baten van dit tournooi zijn bestemd voor de Ko ninklijke Noord- en Zuidhollandse Reddingmaatschappij, die de hoofd prijs beschikbaar heeft gesteld. Men kan zich tot 15 Mei laten inschrijven bij de wedstrijdsecretaris, de heer H. B. Rugenbrink, Polanenstraat 123II Amsterdam. moeten afslaan. Volendam wil van Rapldl- tas winnen. Als Vriendenschaar tegen Ds Spartaan zijn laatste wedstrijd wint, dan zijn de Culemborgers vrijwel buiten ge vaar, want Zaandijk zal het morgen wel niet redden. 3 A. HRC krijgt Beverwijk thuis. De roodjakken zullen hun prachtige kans niet willen verliezen. Het blijft echter oppas sen, want de Beverwijkers willen graag een treedje hoger op de ranglijst. APGS krijgt Schagen. Dat is een hele opgaat voor de Schagenaars, maar het wordt ttjdl Always Forward zal Vitesse strijd moeten bieden. Geloof maar dat het daar ln Hoorn zal spannen en dat Always Forward het moeilijk zal krijgen. Kinheim krijgt zijn handen vol aan SDW. DIO en Zilver meeuwen behoeven niet veel voor elkaar onder te doen. J C. Kampioen Velsen speelt op eigen terrein tegen DCG zijn laatste competitie wedstrijd. Winnen of verliezen, het maakt weinig uit. Misschien zullen de DCG-«i er prijs op stellen de kamnioA-i®-, te ver- slaan. Verder worden in deze afdeling ge speeld: DEMHollandia: Bloemendaal— WMS; O VVOWE; Alkmaarse Boy»— KW. De uitslagen zijn van weinig belang meer. 4 B. Hier staat op het programma de wedstrijd Westfriezen—ZAP. Res. 3 A. Helder 3 ontvangt De Spar taan 3. KW 2Zaandijk 2; De Meteoor 3 LOC 2; ZW 2WMS 3; Alcm. Victrix 3 OSV 3. Res. 3 B. HRC 2, dat aan een gelijk spel voldoende heeft om zich kampioen te mo gen noemen, ontvangt om twaalf uur RCH 3. De roodjakken-reserves zullen hun aanhang zeker niet willen teleur stelleii. DCG 3KFC 4; Zeeburgia 3WSV '30 2; ZFC 3VSV 3; Zilvermeeuwen 2—DWS 4. Res. 3 C. HRC 3 gaat naar Volendam 3. Watergraafsmeer 3Alkmaarse Boys 2; West-Frisia 3—ZFC 4; AFC 4—WFC 2; TOG 2De Volewijckers 4. 59. Pim, Pam en Pom begrijpen niets van de boze woorden van de be waker. „Ja maar meneer, luistert U nu eens even, we zijn hier toch in Luilekkerland?" roept Pim uit. „Ja, dat ben je zeker, maar lang zal het niet meer duren, straks zit je in de kerker onder het raadhuis", antwoordt de woedende bewaker. „Lelijke apen van jongens, jullie maken dat ik mijn wiiwfpom jCWijHtraken"' meteen "J Pom een draai om de oren ge ven. Pom heeft echter de siag aTzfen waker T b<fkt tegelijkertijd. De be- voren. Zijn zaklantaarn schiet uit zh„ andere hand. Oh, oh, wat gebeurt er" uen en valt voorover. OPSTELLINGEN VAN BEVERWIJKSE ELFTALLEN In de wedstrijd tegen H.R.C. zal „Beverwijk" Zondag als volgt ver schijnen: Bruyns; Grapendaal en B. Dekker; Bennink, Steenvoorde en S. Dekker; H. v. Lint, Markx, Bouvré, Beentjes en A. v. Lint. Tegen Helder komt De Kennemem, de andere Beverwijkse club, uit met: Bosman; Lejeune en Bleeker; Six, van Duyn en Aptroot; Stek (ex-VSV), 1 v d. Sluis, H. v. d. Sluis, Bakker en Janssen. Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin zijn heden de volgende Koninklijke onderscheidin gen toegekend: Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: L. van Hoorn te Eiet- land, secretaris-penningmeester-opzich ter van de polder Eierland op Texel, Toegekende eremedailles: in goud, bij bevordering, aan G. Beukers, adju dant van gemeentepolitie te Den Hel*: der; in zilver: A. Vader te Callants- oog. vuurpijlrichter bij de Kon. Noord en Zuidhollandse Redding Mij-! brons: M. A. van Amstel te Den Hel der tuinman in de tuinderij van d* familie Gijsberts. De onderscheidingen toegekend aan personeel der Koninklijke Marine pu bliceren wij in het nummer van Maan dag. VISSERIJ-BERICHT Op 28 April werden door 40 vaanitigen W" uevoerd: 780 pond kullpaling f0,95-f 1'JÖ Per pond en 735 manden nest f 1,38—f l»47 Per mand van 25 k».

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2