Indrukwekkende parade onder stralend zonlicht 21 gerepatrieerden verwelkomd ONVERGETELIJK KONINGINNEFEEST IN NIEUWEDIEP Vijftienduizend toeschouwers op de Javastraat Feestelijke viering allerwege Vlaggeparade opende een blijde dag Ouden van dagen zagen „Leuk-op-last" Sc'^ool-hockeytournooi gisteren voortgezet Pim, Pam en Pom op avoniuur in Luilekkerland Begroeiingsavond te Wieringen IN HET KORT Ons postduivennieuws Tussen Haaks en Kuitje Texel F JJIJ HET HOREN VAN HET WILHELMUS wordt iedere rechtgeaarde Neder lander altijd overweldigd door zo'n moeilijk t« omschrijven gevoel, dat mis schien wordt geboren nit de overtuiging, dat we samen één sterk volk zijn, met pomie tradities en een onverwoestbaar nationaliteitsbesef. Wij mogen elkaar wel eens in de haren zitten, maar wanneer ons volkslied wordt gespeeld is ons aller hart gericht op één punt, dat gelegen is op een niveau dat boven onze dagelijkse beslommeringen uitgaat. Die gelijkgezindheid, dat zich samen gebonden weten aan ons Koninklijk Huis, vervulde de duizenden, die Sistermorgen de vlaggen- parade aan de Buitenhaven kwamen meebeleven. Dat was een prachtige inzet van een Koninginnedag, die boven verwachting werd overstraald door een milde voorjaarszon. Het feest was begonnen, en het zette zich voort met een grootse parade, die heel de Koninklijke Marine en heel de burgerij deugd heeft gedaan. kende koper van de instrumenten, en onmiddellijk golfden flarden van de Défileermars door de lege baan, die door duizenden in feestkleed was om zoomd. De muziek zwelde aan, het lich te gedreun van de marcherende voeten kwam naderbij. Genaderd bij het eer ste guide-vlagetje gingen de hoofden rechts, de witte handschoenen van de Adelborsten bewogen zich straf op de maat van de muziek en de zee van ba jonetten golfde gelijkmatig. De Marinekapcl, voortdurend de Dé fileermars spelend, stelde zich op te genover het platform, en sloot, nadat de circa twaalfhonderd manschappen en Marva's voorbij waren gedefileerd, achter de troep aan. Dat was het einde van een indrukwekkend militair ge beuren, dat de harten der Nleuwedie- pers sneller heetf doen kloppen. Dat was, voor het eerst na Koninginnedag pers sneller heeft doen kloppen. Dat zo gaarne meemaakt. In de vreugde van deze ogenblikken waren er slechts weinigen, die de statie der gala-unifor men, met gepluimde steken en gouden tressen, misten. Het was goed zo, en deze zo voortreffelijk georganiseerde plechtigheid verleende aan deze prach tige Koninginnedag een onvergetelijke luister. Langs da route hebben naar schat ting nog tienduizend mensen de afmar cherende troepen gadegeslagen, maar toen kwam onherroepelijk het einde van deze imposante militaire gebeur tenis. Sportmiddag De stemming in de stad bleef echter feestelijk en opgewekt. Overal wap perden de vlaggen, de mensen droegen oranje en we zagen zelfs meisjes met oranje rokjes aan. Het was verbazend druk in de binnenstad, die zich voor het eerst na vele weken baadde in een milde zonneschijn. Ook de Helderse Sportraad, die vol optimisme een sport middag had georganiseerd, kon de dag verder in d..obele blijdschap vieren. Bijna drieduizend stadgenoten trokken naar het HRC A-terrein, waar het Koninginnefeest voortgang vond. En daar heeft men genoten van een echt sportfeest. Een feest, zoals men zich dat op een dag als deze wensen kon. Mischien zullen er zijn geweest die liever een voetbalwedstrijd in het programma hadden zien opgenomen, doch de Sportraad heeft terecht ge meend thans eens een tweetal andere sporten in de belangstelling te moeten plaatsen. Wie tegen hat einde van de competitie wat uit de „voetbalspan ning" wilde komen, en zij die de meest geliefde sport niet minnen, hebben een extra attractieve sportmiddag achter de rug. De Heideree Sportraad, en al len die aan het slagen van het sport feest hebben meegewerkt, kunnen te vreden zijn, want allerwege vernamen wij dat men het gebodene zeer op prijs had gesteld. Bijzonder aardig was de uiterst snelle korfbalwedstrijd tussan een combinatie van de Helderse verenigingen HCSC en KVH en de Westzaanse club „Roda". De ontmoeting had een spannend ver- lop, en zelfs de meest verstokte voet balliefhebber zal een ogenblik hebben gehad waarop hij met open mond de razendsnelle bewegingen in de drie vakken heeft gevolgd. Er was een mijn heer, die verzuchtte: „Tjonge, wat gaat dèt toch vlug. Wat zal dèt een inspan ning kosten". En dat hield een compli mentje in voor de spelers en speelsters die zich zo kranig hebben geweerd. De Westzaner- zegevierden met 32. Zover de korfbalwedstrijd die werd ingeluid door een enthousiast blazend „Stedelijk". Dat waren prettige klan ken op het zonovergoten terrein. En was het een wonder, dat het Stedelijk Muziek'-orps slechts node de instru menten wegborg, toen het muziekkorps van het Leger des Heils zijn bijdrage aan dit sportevenement kwam leveren? Grasbaanraces op de fiets De andere tak van sport, die deze middag de aandacht vroeg, was de wie lersport, die in Den Helder wel wat meer populariteit verdient. En het viel weer op, dat deze mannensport bij het grote publiek zeer gewild is. Het was een fleurig gezicht al die in rode. blauwe en andere kleuren gestoken wielrenners over het veld te zien stui ven. De afvalrace leverde K. Frans (DOK) de eerste prijs op. Tweede werd Roselaar (Alcmaria Victrix), derde Zijp (DOK) en vierde De Neeve (DOK). De twintig-ronden-race voor amateurs werd in goede stijl gewonnen door Trompetter (DOK); 2 Eenhoorn (Alcm. Victr.); 3 Ris (DOK). In de sprint voor nieuwelingen bezette Ro selaar de eerste plaats. Nummer twee en drie eindigden respectievelijk Por- sius en Frans. Toen de tweede helft van de korfbal wedstrijd was gespeeld, werden de wie lerwedstrijden voortgezet met een kop pelrace over zestig ronden. Deze wed strijd vormde ongetwijfeld het hoogte punt van deze middag. Er werd hevige strijd gestreden, hoewel al spoedig bleek dat het Helderse koppel Ris Lichtblauw spande zich de Mei-hemel boven het havenkwartier, waar reeds tegen half negen de fleurigste japonne tjes en zomercostuums een feesstem ming opriepen. De Marinekapel trad aan voor het Paleis, de gewapende wacht kwam in het geweer, en om vijf minuten vóór negen betrad de Com mandant Zeemacht Nederland, schout- bij-nacht I. W. Reijnierse, vergezeld van de chef-staf, kapitein-luitenant ter zee B. C. Mahieu, het plantsoen voor 't Paleis. In de hoogte, bij de vlaggemast. wachtten twee matrozen op het signaal, waarop de driekleur kon worden gehe sen. Op Hr. Ms. „Neptunus", „Orkaan", „Willem van der Zaan". „Batjan", en alle andere schepen die in de haven la gen, werd de pavoisering gereed ge houden. Negen uur. De saluutbatterij van het wachtschip Het het eerste schot van 'n serie van drie en dertig over de haven daveren. Iedere zeven seconden dreun de de machtige stem van het kanon, dat er een enkele maal in slaagde een prachtige rookkring te produceren. Al lengs hulde de „Neptunus" zich in een dichte kruitdamp, die prikkelde in neus en ogen. Het laatste schot rolde weg In de eindeloze verten boven de Waddenzee, en haast ijl klonk de vlag- gemars, tijdens de tonen waarvan alle vlaggen en pavoiseerlijnen werden ge- heren. Toen speelde de kapel ons Wilhel mus, straf en fier, en met ingehouden kracht. Een potpourri van vaderlandse marsliederen volgde, onberispelijk ge speeld door de mannen van kapitein der mariniers Gijsb. Nieuwland. De Commandant Zeemacht Nederland be dankte het corps, maar nog éénmaal schalde het koper en roffelden de trom men. De Défileermars, die bij de Nieu- wediepers na het Wilhelmus op de tweede plaats komt. De Commandant bedankte de gewa pende wacht, die kon inrukken, en ook de Marinekapel marcheerde af, met volle muziek. Parade Maar een uur later, toen de mensen zee zich reeds naar de binnenstad had begeven, marcheerde de kapel ander maal. Begroet door zeker vijftiendui zend mensen, die aan weerszijden van de Javastraat een plaatsje hadden ge vonden, arriveerde de Marinekapel, aan het hoofd van de troepen die aan de parade zouden deelnemen, op het ter rein van de plechtigheid. Het geven van de commando's en het opstellen van de drie bataljons, de geweer-exer citie en de aankomst van de autoritei ten brachten de duizenden in de echte marine-sfeer Het was een vorstelijk gezicht, die lange rijen gewapende ma rinemannen, met de bajonetten glin sterend in de steile zonnestralen. Tegen elf uur arriveerden de geno digden. o.m. oud-burgemeester G. Rit meester met echtgenote en dochter, mevr. Reijnierse-Offerhaus, de heer en mevrouw K. Rijpma, en verder de com mandanten van schepen en walinrich- tingen der Koninklijke Marine te Den Helder. Even later kwam schout-bij- nacht I. W. Reijnierse,vergezeld van overste Mahieu en de luitenant ter zee der 2e klasse H. Pontier, bij het plat form aan. In twee andere auto's arri veerden burgemeester en mevrouw Re- horst en wethouder en mevrouw Van Loo. De parade-commandant, kapitein ter zee L. H. Quant, meldde dat de troep gereed was voor de inspectie. Nauw gezet heeft de Commandant Zeemacht, in wiens gezelschap zich burgemeester Rehorst en enkele commandanten van oorlogsbodems bevonden, de troepen geïnspecteerd, eerst de voorste pelo tons, toen de daarachter staande. De detachementen stonden stram en zwij gend in de houding, en het was merk waardig hoewel misschien typerend voor een marinestad als Den Helder dat ook het publiek achter de afzet ting haast onbeweeglijk en zwijgend de inspectie afwachtte. Toen schout-bij-nacht Reijnierse weer op het platform had plaatsgenomen, zweefden opnieuw de tonen van het Wilhelmus over de dichte rijen die de Javastraat bevolkten. Het was goed om te zien, hoe de burgers zich tijdens het spelen van het volkslied gedroegen De mannen ontblootten het hoofd of brachten de hand naar de pet, de vrou wen en kinderen stonden stil en zwij gend te genieten op dit grootse moment. Défilé De troep ging rechts uit de flank. Bij rotten van zes trokken de bataljons in de richting van het Timorpark Terwijl de Commandant Zeemacht de ongewa pende marinemannen, die aan de Zuid zijde van de Javastraat stonden opge gteld, inspecteerde, namen de drie gui- des met hun vlaggetje hun plaatsen in Daar verscheen, tegen de groene ach tergrond van het Timorpark, het blin- Trompetter in prima conditie was. Vooral de jeugdige Trompetter heeft een goede race gereden. Aan zijn snelle rijden is voor een groot deel deze Hel derse overwinning te danken geweest. Met gejuich werd na dertig ronden de mededeling ontvangen, dat RisTrom petter een ronde op het veld van ren ners was uitgelopen. En van dat ogen blik af kende het enthousiasme geen grenzen meer. Onder hartelijke toejui chingen begonnen de renners aan hun laatste ronden. Alle hoop was geves tigd op de beide Nieuwedtepers, die in hun rode shirts zo hard op de fi nish afstoven. Met een laatste zet van zijn arm duwde Ris zijn makker Trom petter de laatste ronde in, en weinige ogenblikken later stormde deze met 'n paar krachtige rukken aan de pedalen door de finish. De uitslag van deze in teressante koppelwedstrijd was: 1 C. RisJ. Trompetter (DOK); 2 J. Otten- brosK. Eenhoorn (Alcmaria Victrix); 3 J. Hennink—H. Kokkes (A.V.); 4 P. de GrootK. Middelbeek (A.V.). Stormachtig werden de winnaars door een grote schare jongens en meis jes toegejuicht, toen zij hun ererondje reden. De voorzitter van DOK, de heer De Boer, en de Helderse Sportraad zul len stellig met veel genoegen aan deze middag terugdenken. De heer De Boer dankte na afloop de beide muziekkorp sen voor hun gewaardeerde medewer king. Een klein bedrag (premiegeld ter waarde van f 4,65), dat niet kon wor den verreden omdat het veld al spoe dig te ver uit elkaar lag, werd aan het Leger des Heils geschonken. Weinige minuten daarna was het veld leeggestroomd. Elders maakte men zich reeds op voor andere feestelijkheden. Reoeptie Van vüf uur tot half zeven bezochten een kleine driehonderd stadgenoten de receptie, die ten raadhuize werd gehou den. Burgemeester en mevrouw Re- horst namen de gelukwensen in ont vangst, die men op deze hoogtijdag voor onze jarige Vorstin bestemde. Er werden geen toespraken gehouden, zo dat de bezoekers na enige conversatie en het gebruiken van een verversing de raadszaal verlieten. De zon, die de gehele dag zo stralend aan de hemel had gestaan, daalde al lengs ter kimme, en haar schijnsel maakte plaats voor de intieme sfeer, die door de stads- en etalageverlich ting werd teweeggebracht. Oranje lampenslingers herschiepen het Juli- anapark in een sprookjesbos, waar mid den op een grote troon de muzikanten van „Winnubst" zetelden en de atmos feer vervulden van pittige feestklan ken. De belangstelling voor dit echt- Nieuwediepse openluchtconcert was bijzonder groot, en het speet een ieder dat na de mars „Roem en Eer" ook dit onderdeel van het feestprogramma weer tot het verleden behoorde. Intussen werd in de marinecantine een vrolijke dansavond gegeven, en genoten de leden van de pas-opgerichte Marine-Onderofficieren-club in „Musis Sacrum" ten zeerste op het Oranjebal, waar de stemming opperbest was. Deze bijeenkomst, die in feite de eerste con tactavond was voor de leden der jonge vereniging met hun dames, betekende voor de M.O.O.C. een goede start. Het gevoel van saamhorigheid werd ver- Alweer fe laat Voor de zoveelste maal een slecht begin. Hoge reparatie-kosten, veel ellende, narigheid, het maakt U zenuwachtig. Laat ons U van advies dienen, mogelijk kun nen onze vaklieden Uw horloge afdoend repa reren. Vraagt eerst prijs opgave bij Alle artikelen boven 10,— zijn verzekerd tegen diefstal, breuk, verlies, brand en bero ving. sterkt, wat ongetwijfeld van waarde zal blijken bjj het organiseren van de velerlei avonden, die 't bestuur op zijn programma heeft geplaatst. Het spreekt vanzelf, dat het tot laat op de avond ook druk is gebleven in de open lucht. Menig „Dijkje" werd „gepikt" en ettelijk ommetje langs de haven werd gemaakt De sfeer daar was. weer heel anders dan gistermorgen bij de vlaggeparade. Honderden lichtjes pinkelden boven het donkere haven water, dat zacht kabbelde tegen de flanken der gemeerd liggende oorlogs bodems. De vlaggen en pavoiseerlijnen waren neergehaald, en in de fraaie tuin voor het Commandementsgebouw, waar twaalf uur tevoren de Marine kapel zijn martiale klanken in de ruimte had gestuwd, brandden nu felle schijnwerper», die het Paleis in helder floodlight zetten. Maar om twaalf uur werden ook deze lampen gedoofd, en lag het havenkwartier weer precies als anders op het middernachtelijk uur. Een fleurige en feestelijke Koninginne dag, een dag vol goede en blijde in drukken, was ten einde. Zaterdagavond werd met groot suc ces voor de ouden van dagen van het verzorgingshuis R.M.Z. (Badhotel) en het gemeentelijk verpleeghuis te Huis duinen opgevoerd de cabaret-revue „Leuk-op-last". Het cabaretgezelschap van de on derafdeling Den Helder van de Ne derlandse Bond van gemeente-ambte naren, onder leiding van de heer J. van Engelsdorp Gastelaars, en het met leden van het amusementsorkest van „Harmonie" tot veertien perso nen uitgebreide ambtenaren-orkest, onder leiding van de heer L. F. van Loo Jr„ hebben de oudjes een onver getelijke avond bezorgd. Tot de hoog tepunten behoorden ongetwijfeld de hersengymnastiek en de community- singing. De heer Van den Berg zorgde voor versnaperingen en sprak het openings woord. De heer Wynia had het pavil joen in een complete toneelzaal om getoverd. Het Roode Kruis vervoerde de oüden van dagen van het gemeen telijk verpleeghuis naar het Badhotel. Wethouder Van Loo dankte ten slotte allen die de oudjes deze prettige avond hadden bereid. Aan de Meeuwenstraat werd giste ren het school-hockeytournooi voort gezet. In het tournooi voor meisjes wonnen zowel Lyceum als Kweek school van de ULO. De winnaars speelden tegen elkaar gelijk. Vrijdag middag om twee uur zullen zij in een beslissende wedstrijd uitmaken wie dit jaar de lauwertak in zijn bezit zal krijgen, Lyceum of Kweekschool. De uitslagen waren: LyceumULO 10, LyceumKweekschool 00, Kweek schoolULO 40. Ook het mixed-tournooi gaf diverse aardige en spannende wedstrijden te zien. De laatste ontmoeting ging tus sen ULO en Kweekschool. Beide scho len hadden toen elk drie wedstrijden gewonnen. De Kweekschool had de beschikking over een goede voorhoe de en met de rust was de stand door doelpunten van Han Wassink en Cor Boerman 20 voor de aanstaande on derwijzers. Enkele minuten vóór het einde scoorde Wassink nogmaals. Deze 3—0 overwinning verschafte de Kweekschool voor een jaar de wissel beker. De „mixed-uitslagen" waren: Kweek school IKweekschool 2 30, ULO HBS 21, LyceumKweekschool 2 00, HBSKweekschool I 01, ULO Lyceum I 20, Kweekschool 2 HBS I 13, Kweekschool ILyceum I 30, ULO IKweekschool 2 10, HBS ILyceum I 31, Kweekschool 1—ULO I 3—0. Vrijdagmiddag worden, behalve de beslissingswedstrijd tussen de meis jeselftallen van Lyceum en Kweek school, onder meer de finales gespeeld van het jongenstournooi, te weten: verliezersronde: HBSLyceum; win naarsronde: ZeevaartschoolKweek school. Deze wedstrijden beginnen om twee en drie uur. 61. Pim, Pam en Pom hebben de „Het beste is maar dat ik zo gauw mo- benen genomen. Ze begrijpen wel dat gelijk naar mijn kantoortje ga om me de bewaker vreselijk kwaad is en dat te verkleden en dan iemand op te bel- het beter is om hem een eind uit de len, die de schade herstellen kan". En buurt te blijven. De bewaker zoekt even later staat hij dan ook aan de nog wel even naar de drie deugnieten, telefoon. „Met bakker Roomhoorn? zodra hü uit de vijver is geklommen. „Oh ben jij hetzelf Eek? Ja je moet maar.... hij is té nat en tè rillerig onmiddellijk hierheen komen. Er is om lang te blijven staan. „Ik vind ze iets ernstigs gebeurd! Een reuze toch niet", mompelt hij in zichzelf schade." De zes-jarige Tania Heald sleepte met haar pony Cadogan Pearl tijdens de paardenshow in Buckinghamshire de eerste prijs in de kinderklasse in de wacht. Het was nog niet zo onverstandig bekeken van Tania om de jury, wegens de hevige regen, onder een parapluie af te wachten In de tot in alle hoeken gevulde zaal van Cinema de Haan werden de 21 uit de Oost teruggekeerde jongens be groet. Een begroeting welke de jongens, die weer spoedig in de maatschappij op genomen zullen worden, zeer hebben gewaardeerd. Zij hebben deze hulde verdiend. Nu zij weer in het vaderland en in de ouder lijke woning terugkeerden, zullen ook de minder prettige herinneringen wel vergeten worden. Geheel vergeten ech ter nooit, daarvoor hebben deze kerels te veel meegemaakt Het bestuur der afdeling Wieringen van de Band Nederland-Indonesie, dat deze begroetingsavond voor de 21 Wieringer gerepatrieerden had belegd, mag hierover tevreden zijn. Aan de tafeltjes met frisse voorjaars bloemen zaten daar de gebruinde kerels Voor de afdeling Den Helder van het Nederlands Klassiek Verbond houdt Don derdagavond om kwart over acht mevr. dr. A. N. ZadoksJosephus Jitta een le zing met lichtbeelden over „De Griekse kunst In vogelvlucht". Belangstellenden kunnen zich opgeven bij mej. M. C. Log ger, Singel 107, telefoon 3268. Aan de werkzaamheden van de heer C. Steenlage, wethouder voor Sociale aan gelegenheden en Volksgezondheid, is toe gevoegd de voorbereiding van de aange legenheden betreffende de uitvoering dei Woonruimtewet 1947. Een aantal hier ter stede woonachti ge dames van Engelse origine tracht tot opriching te komen van een club, met als hoofddoel de versteviging van het onder linge contact. Ook Hollandse dames wil men gaarne in het werk betrekken. Na dere inlichtingen zijn verkrijgbaar aan de adressen Middenweg 90 en 96 en Tuintjes- weg 38 en 48, Huisduinen. Woensdagavond houdt de wielren nersvereniging DOK een jaarvergadering in Lunchroom De Boer, Koningstraat. De postduivenvereniging VOP hield Zondag een wedvlucht van Venlo af (200 km). De vogels werden om 8.45 uur gelost. De eerste duif werd ge constateerd om 11.32.15 uur. De prijs winnaars waren: J. Petrus 1—2440; C. de Wit 26214145; M. de Boer 3—7—11—16—33; W. Fritz 4—8—39; J. Hengstdijk 5—30—31—42; Hufkens 9— 28364449; G. Hendriks 1038 50; J. Stam 12; J. Vlaming 13—35; R. de Boer 14; W. M. de Boer 15—2o'; C. Kos 1718—2729; J. Bruin 19; J. van Dam 2232; W. de Ruiter 2347; p. Bontes 2526; H. vd Giezen 34; A. Agema 3746; M. Mastemaker 43' O. Boon 48. Ook „Hollands-Noordpunt" vloog van Venlo af. In concours waren 103 duiven. Aankomst eerste duif 11.35.36 uur; laatste prijswinnende duif 11.46.4 uur. De prijzen werden als volgt be haald: Felkert-Steijn 1236 8 0 -10-^11 161721; K. Martijn 413' H. Brons 519; J. Zoon 718; A. vd Maas 12—14; R. Mulder 15; J. Borst 20. 8 46 HeLiA morgen h0°g water om "96 UUF 6n laag water om Z33 en 14.55 uur. De temperatuur van bet zeewater was 9,3 graden Celsius. muzieknis aanbesteed Laagste inschrijver voor de oouw met e/rnU,ZlrS te °osterend was met f 5650 de heer J. Drijver Czn. lammerenmarkten znllpngr0te 'ammerenrr>arkten op Texe. l" en 99 gehcuden °p Maanda da« s ie insdaB 80 Mel' Maan" °a* 8, 12 »n 19 Juni. temidden van hun familieleden. En dat zij hebben genoten van het programma laat geen twijfel. Met een pittige her kenningsmelodie maakte de Accordeon club „Avanti" haar entree op deze zo gevarieerde avond. In een kort begroe tingswoord van de directeur Joh. v, Glabbeek wenste deze dat de terugge keerden spoedig die positie kunnen in nemen zoals ze zich hadden gedacht. Met jeugdige élan bracht het accor deongezelschap een tweetal nummers ten gehore, waaronder de Schaatsenrij- derswals. Ook werden nog verschillen de Paul Lincke-klanken ten gehore ge bracht, welke eveneens door haar keu rige en beschaafde vertolking met een warm applaus werden beloond. Begroetingswoorden, De uitreiking van de herdenkingsts- gels geschiedde door ds. A. P, Gouds bloem, door afwezigheid van burge meester Kolff. In warme bewoordingen begroette hij de mannen. „Reeds velen hebben een begroetingsfeest achter de rug, hetzij bij familie in de huiselijke kring of bij het verlaten van de boot. Maar een feest zoals dit waar de Wie ringer bevolking tegenwoordig is, zal een herinnering in jullie hart be houden". De herinneringstegel, uitgereikt voor de behouden thuiskomst der jongens zullen steeds een plaats in de huiska mer blijven innemen. Behouden terugkeer! Ongedeerd, ia ieder geval uiterlijk. Binnen in de har ten kunnen bittere teleurstellingen zijn. Teleurstellingen, die de moraliteit deden terneerdrukken, teleurstellingen dis zich in de ziel vastzetten en daar voor altijd genesteld blijven. God heeft ds behouden terugkeer mogelijk gemaakt Alleen Hij, die voor het oog verborgen blijft, heeft over jullie gewaakt Spr. wenste, dat vooral dit een erkentelijk heid zal blijven en al het teleurstellen de zal verjagen. De nieuwe koers, wel ke deze mannen te volgen hebben, is de koers in christelijke zin en de blik hemelwaarts. De teruggekeerden. Uit handen van ds. Goudsbloem ont vingen de volgende gerepatrieerden dg herdenkingstegel: Kees de Graaf, Her» man Hegeman, Paul Kaan, B. Bijmh Wim de Jong, Arie Pater, Fedde Pot huis, Henk van Goor, Kees Klos, Kees Ott, G. Reijêrse, Cor Klein, Wim Pakes, Kees Hooiveld, Henk v. Bodegom, O- Mulder, Karst Kies, Henk Doesburg, Cor Lont, Wim Hegeman en Piet Om'8- Daarna traden voor het voetlicht de „Slingersisters", een koortje gevormd door een vijftal charmante dames oiv. Willem Boon, met verschillende toe passelijke en humoristisch liedjes. Na de pauze traden zij opnieuw op met ernstige en vrolijke liedjes. Vooral was de orgelman een zeer originele vondst. Het programma van „Avanti" was, evenals vóór de pauze weer samenge steld uit bekende melodieën. De zang van de heer v. Glabbeek, die enige po pulaire liedjes ten gehore bracht, viel ons niet mee. Gelukkig zorgden d* liedjes welke door de zaal werden mee gezongen toch nog voor een goede eind indruk. De heer Steeman, de vroegere voor zitter, betrok in zijn dankwoord vooral de Wieringer bevolking bij wie nimmer tevergeefs werd aangeklopt. Hierdoo werd het mogelijk gemaakt het mooi werk voor de jongens voort te zetten^ De heer v. Glabbeek dankte het be stuur namens de teruggekeerde man nen. Aan het slot van de geslaag avond was de voorzitter, de heer Co Steigstra, de tolk van allen, toen hfl de medewerkers hartelijk dank brac voor het gebodene. Amerikaanse telefoonstakW werd afgelast De staking van tienduizend man in atallatiepersoneel van Amerikaan* telefoonmaatschappijen, die een we® geduurd heeft, is gisteren af gelaat-

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2