Stad en Omgeving „Kunst aan het Volk" in opgaande lijn langs een mijlpaal Nog één seizoen in 't oude Casino? Receptie en feestconcert bij 40-jarig jubileum Vel« bijdragen voor een nieuwe piano Eerste lustrum BBM Hr. Ms. „Johan Maurits" terug in Nieuwediep Dienstregeling NACO De heer Van Loo vijftig jaar directeur van OKK Ruimte voor 900 bezoekers IN HET KORT Bezinningsbijeenkomst Ouden van dagen hadden een heerlijke middag Katholieke verkenners vieren eerste lustrum Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland Terug naar Nieuwediep Christ. Oranjevereniging Pro Patria kampioen in de tweede klasse Uitvoering „Serenata's" Nutsspaarbank in April Vaardigheidsproeven KNCV Feestavond „Husedunia" Julianadorp Viering Bevrijdingsdag Marktberichten MAANT).**; 8 MKI 1950 Het zal wel moeilijk anders gaan, maar het blijft toch jammer, dat een jubilerende zangvereniging pas voor het voetlicht kan komen, wanneer de receptie achter de rug is. Er zijn Zaterdagmiddag vele goede en hartelijke woorden gezegd toen „Kunst aan het Volk" in Formosa recipieerde, maar zonder twijfel zouden de talrijke gelukwensen nog spontaner hebben ge klonken, wanneer de sprekers (en spereksters) het jubileumconcert reeds achter de rug hadden gehad. Men had kunnen genieten, dat „Kunst aan het Volk" momenteel groeiende is, niet alleen kwantitatief, maar vooral kwa litatief. Wanneer een vereniging op zo'n naar boven gaande weg een mijl paal ontmoet, is er alle reden voor een oprechte feestviering. heeft laten horen, welke uitstekende Dat geldt temeer, nu de Jubilerende vereniging nog betrekkelijk kort gele den een periode van neergang heeft doorgemaakt. Het zag er naar uit, dat het 40-jarig jubileum in zo'n „down" zou vallen, maar alles heeft zich ten goede gewend. Dat mag goeddeels ge boekt worden op het conto van de nieu we directeur, de heer H. J. Arisz, die het koor zeker nog verder zal weten te brengen op de weg naar succes. Tijdens de receptie heeft de voor zitter, de heer A. Welboren, in zijn feestrede iets over de doorstane moei lijkheden verteld. „Kunst aan het Volk" was echter in de veertig jaren van haar bestaan wel aan ups en downs gewend geraakt. Op Mei 1910 werd de vereniging, aanvankelijk als mannen koor, opgericht, met als eerste taak het propageren van de socialistische idea len door middel van het gezongen lied. In de loop der jaren heeft „Kunst aan het Volk" deze strijdliederen laten ho ren op meetings en propaganda-toch- ten, op landdagen en in plaatselijke sa menkomsten. Daarnaast heeft men al tijd ernaar gestreefd, de mensen iets te brengen op cultureel gebied. De heer Welboren herinnerde aan de uitvoerin gen van grote werken, zoals „De tover fluit" en „Der Freischütz". Een nauw keurig historisch overzicht was echter moeilijk te geven, doordat de notulen in Mei 1940 waren vernietigd. De heer Welboren herdacht de overleden pio niers en prees de activiteit van dege nen (o.a. de heer Greiner), die na de bevrijding de her-oprichting ter hand namen. Hij besloot met een opwekking tot de jongeren, zich bij de vereniging aan te sluiten. Onder de talrijke receptie-gangers waren er verscheidene, die een woord van gelukwens wilden spreken. Als eerste trad burgemeester Rehorst naar voren om namens het gemeentebestuur „Kunst aan het Volk" te bedanken voor het goede werk, op cultureel en maat schappelijk terrein gedaan. Spreker wees op het verschil tussen de algeme ne omstandigheden in 1910 en 1950. „Verenigingen als de uwe blijven echter van groot nut, omdat het zd be langrijk is wanneer mensen proberen in de stijl van het amateurisme iets te presteren. Een juiste besteding van de vrije tijd is voor onze beschaving van het hoogste belang. Uw vereniging kan medewerken aan de geestelijke weder opbouw van onze stad." Een fraai bloemstuk vergezelde deze woorden. Namens de Commandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht I. W. Reij- nierse, en de gehele Koninklijke Mari ne, sprak de luitenant ter zee der le klasse een kernachtige gelukwens uit, waarop de heer P. S. van der Vaart uit naam van de Partij van de Arbeid de jubilerende vereniging complimenteer de. „Er zijn verschillende banden tus sen „Kunst aan het Volk" en de socia listische beweging", zei de wethouder. „Uw zang heeft vele malen bezieling gebracht in de gelederen der organisa tie. Uw aandeel in ons aller streven naar sociale en maatschappelijke ver heffing van ons volk is heel belangrijk en daarnaast is de vervulling van uw culturele taak dringend noodzakelijk". De heer Van der Vaart bood een enve loppe aan, bevattende een bijdrage in de aankoopkosten van een nieuwe pia no. Bij deze éne enveloppe bleef het niet, want de heer N. Helder, die na mens de Helderse Bestuurdersbond sprak, overhandigde een hele stapel, afkomstig van de verschillende organi saties. De heer Voges kwam met een couvert van de VARA, het oud-lid mevr. Van der Jagt droeg na een sym pathiek speechje haar steeltje bij, de heer Witmer (Helders Fanfarecorps), de heer Roobol (AJC) en mevr. C. A. Hamel—Dito (Vrouwengroep P.v.d.A.) versterkten eveneens het piano-fonds. De heer Wever b-ood namens Har monie een doos post voor de secretaris aan en de heren C. Verwey en D. J. Kommer stelden (resp. namens Helders Mannenkoor en Toonkunst) een com plete partituur van een koornummer in uitzicht. Voorts werd nog het woord gevoerd door de echtgenote van oud-voorzitter Overbeeke, en de heren C. Dal (namens het hoofdbestuur van de Bond van ar beiders-zangverenigingen), A. Krijgs man (Ons Genoegen)A. Heyblok (Winnubst) C. Krigée (Verenigde Hel derse Zangers) en J. Borkert. Laatstge noemde, één der mede-oprichters van „Kunst aan het Volk, bleek ondanks zijn 69 jaren nog altijd met de zelfde strijdlust, als waarmede hij 40 jaar geleden aan de oprichting heeft medegewerkt, bezield te zijn. Na al deze toespraken, welke getuig den van een goede kameraadschappe lijke geest, gaf de ceremoniemeester, de heer Luters, het woord aan de voorzit ter. Deze maakte het kort en bedankte allen in algemene bewoordingen voor hun sympathie en belangstelling. Concert Twee uur later waren allen weer vereend, ditmaal in de geheel bezette Casino-zaal, waar „Kunst aan het Volk" vorderingen onder leiding van de heer Arisz werden gemaakt. Het aantal in gestudeerde koorwerken kon nog niet groot zijn, maar de uitvoering ervan bewees genoeg. De heer Arisz had zijn vrouwen en (jammer genoeg nog even te wemig) mannen, vast in de hand. Er werd op de fijne puntjes in nuancering en uitspraak gelet, en de homogeniteit was bijzonder goed. De mooie liederen van Otto de Nobel kwamen er uit met een enthousiasme, dat aanstekelijk was. Van de andere werken kreeg „De win ter" van Loots de beste vertolking. In „De Gypten" van Roeske werd opmer kelijk maatvast gezongen. Het was prettig, te luisteren naar het koor, dat sinds het vorige optreden zulke be langrijke vorderingen had gemaakt. Het programma werd verder gevuld met fraaie solozang van de mezzo-so praan Riek HippeTendeloo, die met een warme, ietwat gesluierde stem en een keurige voordracht een aantal sterk uitéénlopende werkjes uit de zangliteratuur heeft laten horen. De heer Nico Visser verzorgde op uitste kende wijze de piano-begeleiding. Vermelden wij nog, dat in de loop van de avond aan de secretaresse, me vrouw Lotgering—Kwak, en de pen ningmeester, de heer A. Valkhof, een kleine huldiging werd bereid. De buurtvereniging Buys Ballot straatMiddenweg, die kort na de be vrijding in 1945 werd opgericht, viert op Zaterdag *13 Mei het eerste lustrum met een revue-avond in Casino. Het mag voldoende bekend worden geacht, dat B.B.B. één der weinige buurtver enigingen is, die tot heden toe stand heeft weten te houden, dank zij de activiteit van een energiek bestuur, dat ook nog taken vond toen de tijd van uitreiking der levensmiddelen voorbij was. De toneel-, revue- en ca baretgroep van B.B.M. heeft menig maal belangeloos medegewerkt op avonden ten bate van een liefdadig doel, zo bijvoorbeeld voor de Niwin, het Marine-sanatoriumfonds, de Bond van militaire oorlogsslachtoffers, en ouden van dagen. Tal van kinderfees ten, poppenkastmiddagen, goochel-, film- en circusvoorstellingen werden georganiseerd en een tweetal reisclubs werd opgericht. Ook op sociaal gebied heeft de vereniging nuttig werk ver richt. Er is alle aanleiding om met vol doening terug te zien op hetgeen in de afgelopen vijf jaar werd gepresteerd. Het Smaldeel ^ntillen is van een buitengewoon belangrijke en nuttige reis naar de Westindische wateren in smaldeel onder commando van de het vaderland teruggekeerd. Nadat het schout-bij-nacht J. J. L. Willinge op die regenachtige Maandag 2 Januari 1950 Rotterdam verliet, hebben Hr. Ms. „Ka- rel Doorman", „Jaeob van Heems- kerck" en „Johan Maurits" een druk vaar-programma afgewerkt. Donder dagmorgen liepen de eerstgenoemde bodems de Waterweg binnen, en Hr. Ms. „Johan Maurits" ankerde ter rede van Texel. Om precies negen uur stoomde het fregat op naar de haven, waar het voor de Atjehloods werd af gemeerd. De „Johan Maurits" kwam even vroe ger dan verwacht werd, zodat degenen die ter verwelkoming naar de haven waren gegaan, het schip reeds voor de steiger zagen liggen. De thuisreis was zeer voorspoedig verlopen, en ook tijdens de jongste oefeningen met één heden van de Britse vloot was het weer bijzonder goed geweest. Men zou het de „Johan Maurits" dan ook niet aan zien, dat zij ruim vier maanden van huis was geweest. Haar huid was nog gaaf, behoudens een enkel roestplekje onder de kluisgaten. De douane was reeds op de rede aan boord geweest, zodat onmiddellijk na aankomst een begin kon worden ge maakt met de ontscheping. De beman ning ging met verlof tot Maandag, en alleen een kleine kernbemanning bleef aan boord. Zaterdagmorgen werd Hr. Ms. „Jo han Maurits" naar de werf gesleept, waar het fregat een revisiebeurt zal ondergaan. In de zomerdienstregeling van de NACO is een belangrijke verbetering gebracht in de busdiensten, die aan sluiting geven op de Texelse boot. Zo zullen de aansluitende diensten in de richting Texel doorrijden naar de aan legsteiger aan de Buitenhaven. De route van lijn SB wordt omge legd via de Wieringermeer. Lijn NA (AlkmaarDen Oever) wordt opge heven. Lijn Q gaat alleen rijden tus sen Alkmaar en Schagen, het traject Schagen Wieringerwaard Sloot- dorp zal worden bediend door lijn AC. Het traject SlootdorpDe Hau- kes komt te vervallen. Lijn EA (Hoorn Den Oever) zal niet verder rijden dan Middenmeer, waar men aanslui ting heeft naar Den Oever, Friesland en Schagen. Op de datum van ingang van de nieuwe dienstregeling, Zondag 14 Mei, wordt een kleine tariefverhoging van kracht. Het zal binnenkort vijftig jaar gele den zijn, dat de heer J. F. van Loo werd benoemd tot directeur van d*j gymnastiekvereniging „Oefening Kweekt Kunst". Temeer daar de grijze jubilaris nog altijd zijn werkzaamhe den als zodanig op bewonderenswaar dige wijze vervult. Is een passende vie ring van dit zeldzame jubileum stellig op haar plaats. Daartoe organiseert het bestuur van O.K.K. een receptie op Zaterdagmiddag 13 Mei in „Formosa", gevolgd door een feestavond Nieuwe schouwburg geprojecteerd in de Prins Hendriklaan Men weet, dat reeds geruime tijd wordt gezocht naar een oplossing van het schouwburgprobleem, dat In Den Helder met de dag klemmender wordt. En men weet ook, dat het vinden van een behoorlijke oplossing lang geen sinecure is. Insiders weten, dat enige maanden geleden het licht aan de kim begon te gloren. We moesten even afwachten, of het werkelijk zou beginnen te dagen, maar nu krijgen we langzamerhand zekerheid. Er is een goede kans, dat Den Helder in het seizoen 19511952 zal kunnen beschikken over een schouwburg, die zal voldoen aan de vele uitéénlopende eisen, die het rijk-geschakeerde culturele en vereni gingsleven hier ter stede stelt. Desgevraagd deelde de heer A. Was- sink, directeur van „Casino", ons mede, dat een ontwerptekening is gereed gekomen voor een nieuwe schouwburg, die plaats zal bieden aan negenhonderd personen. Wij hebben deze tekening gisteren gezien, en kunnen verklaren dat Den Helder zichzelf kan geluk wensen, wanneer het gebouw eenmaal staat. Dank zij de vlotte medewerking van de gemeentelijke autoriteiten kon een uitstekende plaats worden gevonden, en wel aan de Prins Hendriklaan, waar vroeger het Politiebureau heeft ge staan. De voormalige centrale keuken zal dus moeten verdwijnen. Het ontwerp, dat door de Amster damse architect C. J. Henke is ge maakt, voorziet in een schouwburg zaal met balcon, met een breedte van 17 meter en een diepte van 22 meter (het huidige nood-Casino heeft een oppervlakte van 12 bij 17 meter). Het toneel krijgt een oppervlakte van 11 bij 17 meter, met een opening van 9 meter breed. Naast de grote zaal is een foyer geprojecteerd met een vloer oppervlakte van 14 bjj 20 meter, dat is dus groter dan het huidige Casino! In deze zaal, die door geluiddempende deuren met de schouwburgzaal wordt verbonden, kunnen eventueel ook aparte bijeenkomsten, gelijktijdig met voorstellingen e.d. in de grote zaal, worden georganiseerd. Met het oog op dit laatste is aan de zijde van de Prins Hendriklaan, in de dertig meter brede voorgevel, een tweetal entrée's gedacht, welke zo nodig afzonderlijk kunnen worden ge bruikt. Het behoeft geen betoog dat voor ruime garderobes zal worden gezorgd, zowel gelijkvloers als bij het balcon. Achter het toneel komen dl verse kleedkamers, zodat voorstellin gen met een grote bezetting kunnen plaats vinden. Wanneer de autoriteiten in Den Haag en elders hun aandeël in het voorbe reidende werk met evenveel voort varendheid leveren als de betrokke nen in Den Helder, dan is inderdaad de veronderstelling gewettigd, dat over enige maanden met de bouw een begin kan worden gemaakt. Verlopen dan de werkzaamheden spoedig, dan kunnen reeds in het seizoen 1951—1952 (gesproken wordt over September of October 1951) de eerste voorstellingen in de nieuwe schouwburg worden ge geven. Wij hopen er het beste van, en wensen de heer Wassink en zijn mede werkers veel succes bij hun arbeid. Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld, burgemeester mr. G. D. Rehorst te benoemen tot gedelegeerd commissaris der gemeente bij de N.V. Zeebad Huisduinen, als opvolger van oud-burgemeester G. Ritmeester. Tot gecommitteerden bij de bin nenkort te houden eindexamens stuur mansleerling en leerling-scheepswerk- tuigkundige zijn o.m. benoemd de he ren G. K. Brouwer, C. W. Dornseiffen, G. J. Grobben en dr. F. D. Wierstra te Den Helder. Dinsdagavond geeft het toneel gezelschap van Johan Kaart in Tivoli een opvoering van het zeer succes volle stuk „Mijnheer de Gouvernante", waarin Johan Kaart de rol van Lynn Belvedere vertolkt. Dinsdagavond om half acht geeft de heer Kuilman met enkele leer lingen van zijn sportschool In de gym nastiekzaal van het Lyceum aan de Hoofdgracht jiu-jitsu-demonstraties. De toegang is vrü. Blijkens een officiële mededeling van het Ministerie van Sociale Zaken werden in de week van 16 t/m 22 April 1950 te Den Helder vijf gevallen van besmettelijke ziekten geconstateerd: één typhus-geval, twee gevallen van rood vonk en twee gevallen van diphterie. De leden van de Nederlandse ver eniging van huisvrouwen vertrekken morgenochtend om zeven uur in twee bussen van het Stationsplein, voor een excursie naar de bollenvelden te Lisse en omgeving. Het Humanisme gelooft in de mens en zijn mogelijkheden. Daarmee in over eenstemming was, volgens ds. P. Elde- ring, die Zondagochtend sprak voor de Humanistische Gemeenschap, de mooie trek in het mensdom gewoonlijk nog meer verantwoordelijkheid te voelen voor kinderen of kostbaarheden van anderen, die hem tijdelijk toevertrouwd zijn, dan voor eigen kinderen of zaken. Daarentegen was spreker verontwaar digd over de wijze, waarop men soms omspringt met andere kostbare gaven, zoals onze gezondheid. Hij wees in dit verband op het toenemend gebruik van alcohol en nicotine in bepaalde krin gen. Ook belangrijke gaven van de geest worden dikwijls niet met het ver plichte gevoel van dankbaarheid be waakt; ja zelfs als ballast overboord geworpen. Zodra men geen gevolg geeft aan het in ons allen aanwezige verantwoorde lijkheidsbesef, ontstaat het gevoel van schuld. „Alle mensen zijn schuldig", zegt spreker^ „en deze wetenschap be hoedt er ons voor om uit de hoogte neer te zien op misdadigers, om afgo disch op te zien naar koningen en dic tatoren". In dit verband besprak ds. Eldering ook onze schuld aan de oor log en de middelen om uit de impasse, waarin de wereld thans verkeert, te geraken. Daarbij bleek, dat bij deze veteraan in de strijd voor de vrede het oude vuur tenvolle brandende was ge bleven. Woensdagmiddag hebben de ouden van dagen uit het Badhotel per bus een uitstapje gemaakt naar de prach tige bloemenvelden rond Breezand vanwaar men voorts heeft genoten van de bloemsempracht der vrucht' bomen. In Hoorn werd het standbeeld van Jan Pieterszoon Coen bezichtigd en ook de oude gevels moesten vele be wonderende blikken ondergaan. In Medemblik gebruikte het gezelschap een koffiemaaltijd, waarna de terug tocht werd aanvaard. De heren met een goede sigaar, de dames met een heerlijk snoepje, ging het door de Wieringermeer terug. Om ongeveer acht uur, meer dan zes uur na de start, arriveerden de oudjes, dankbaar en voldaan, weer in Huis duinen. Op Zondag 30 April zouden de Ka' tholieke Verkenners het twintig-jarig bestaan van hun groep hebben ge vierd, maar door verschillende om standigheden moest het feest even worden uitgesteld. De viering van dit vierde lustrum zal nu morgen plaats vinden. Gistermiddag om drie uur is het troephuis achter de sport velden officieel geopend en gister avond is in intieme kring feest gevierd. Aan de ouders, donateurs en verdere genodigden wordt een feest avond aangeboden op Dinsdag 9 Mei. 1 65. Bakker Eek Roomhoorn heeft schien win ik hier morgen wel de een veel beter plannetje en als hij het eerste prijs mee!" Meteen pakt hij zijn aan de bewaker verteld heeft, knikt roomspuit en gaat aan het werk Met deze geestdriftig. „Ja, ik zou nooit op kunstige hand bespuit hij Big Ben het idee gekomen zijn". „Nee, nee, met kringetjes en bloemen. Hij heeft maar wij banketbakkers zijn halve ar- wel erg veel room nodig, maar het tisten", antwoordt Eek lachend.' Ik resultaat is dan ook schitterend! Big bekijk de zaak zogezegd uit kunstzin- Ben lijkt op een groot marsepeinen nig oogpunt en ik verte] je, dat ik hier- varken, bezaaid met bloemen, harten van een meesterstukje maak. Mis- en suikerkringetjes! Aan boord van het troepentrans portschip „General W. M. Black dat op Vrijdag 19 Mei uit Indone sië wordt terugverwacht, zijn de volgende stadgenoten op de thuis reis: N. Geluk, Loodsgracht 17, en S. de Wit, Visstraat 102. De Chr. Oranjevereniging heeft in een stampvolle Bethelkerk een feeste lijk samenzijn gehouden, dat in het te ken stond van de beide feiten, die het Nederlandse volk de laatste dagen in een blijde stemming hebben gebracht, de verjaardag van H.M. de Koningin en het eerste lustrum van de bevrijding. De voorzitter, de heer J. de Jong, kon in zijn openingswoord in het bijzonder burgemeester Rehorst, wethouder Van Loo en kolonel Barendregt begroeten. Tevoren had hij een gedeelte uit Rom. Xin gelezen en was hij voorgegaan in gebed. Na het gemeenschappelijk zin gen van het lied: „Zij zullen het niet hebben", volgde het eerste solistische optreden van de alt mevrouw B. Riek- wel—Bruin, die met orgelbegeleiding van de heer G. van der Kuyl 'n heel mooie vertolking gaf van „De vlaggen uit" en „Mijn land". De Amsterdamse meester-verteller, de heer J. Oosterwelder heeft daarop zijn bijnaam eer aangedaan door een buitengewoon smakelijke en interes sante causerie over zijn reis naar Indo nesië. Na de pauze ging hij in dezelfde beeldende trant voort met een boeiend relaas van zijn tochten door de archipel. Mevr. Rlekwel heeft na de pauze nog een tweetal feestelijke liederen gezon gen, die het echt-Nederlandse karak ter van deze avond nog accentueerden. De heer De Jong vertolkte de dank baarheid van alle aanwezigen toen hij de soliste een bouquet aanbood. Het slotwoord werd gesproken door de vlootpredikant, ds. J. W. Sepmeijer, die de avond sloot met dankgebed. Al vorens men uiteenging werden twee coupletten van het Wilhelmus gezon gen. Door een 154, 1510 overwinning op de ploeg van Openbare Werken heeft Pro Patria in de tweede klasse beslag gelegd op de bovenste plaats. Het spelpeil van de wedstrijd lag wel lager dan in de eerste klasse wedstrij den, doch vergeleken met het spel van een half jaar geleden is er geweldige vooruitgang te constateren. Dit valt trouwens bij vrijwel alle ploegen op, De toekomst kan dan ook met vertrou wen tegemoet worden gezien. Openbare Werken speelde nog een tweede wedstrijd, en ook deze bracht de ploeg geen winst. Met 1510, 15 10 werd verloren van HAV. De fraaiste wedstrijd werd in de eerste klasse gespeeld tussen Zeemacht en HKV. Zeer snel spel werd ver toond, met vaak bliksemsnel reageren en tal van mooie spelmomenten, die het Volleybal zo attractief maken. Zeemacht won met 15—11, 1215 en 156. en be zet nu na Adelborsten 1 en Officieren K.I.M. op de ranglijst de derde plaats. De derde klasse heeft nog geen kam pioen opgeleverd. De strijd gaat tus sen MULO I, dat met 15—11 en 15—3 won van HKV 2 en ss Kuilman, dat WSV 2 met 154 en 159 versloeg. Pro Patria 2 werd uitgeschakeld door MULO II met 15—10, 11—15, 1513. MULO I is uitgespeeld en heeft 8 punten uit 5 w.dstrijden; Sport school Kuilman heeft 6 punten uit 4 wedstrijden en kan de volgende week door een overwinning op HKV 2 met de Mulo-scholieren gelijk komen, in welk geval dezelfde avond een beslis singswedstrijd zal worden gespeeld. Het programma voor 11 Mei luidt: 1915 WSV 2—PP 2. 1945 HKV—WSV 2015 Gem. WerkenHAV 2. 2045 HKV 2ss Kuilman. 2115 indien noodzakelijk beslis singswedstrijd. Zaterdagavond heeft het jeugdorkest „De Serenata's" onder leiding van de heer H. C. Bohlen in „Formosa" een uitvoering gegeven, waarop talrijke ouders, vrienden en bekenden konden genieten van de nummertjes, die sinds de laatste avond waren ingestudeerd. De schare jeugdige muzikanten bleek inmiddels nog te zijn uitgebreid, o.a. met een zeer welkome bassist. Er werd vlot en fris gemusiceerd, in een goede discipline en met een pittige voor dracht. Evenals de vorige keer fungeer de Ali van der Wende, vrijmoedig en veelbelovend, als zangeresje. Mej. An nie Manshanden, sopraan, en mej. Jet ty Wit, piano, zorgden voor enkele aantrekkelijke intermezzi. „De Serenata's" gaan zich nu voor bereiden op hun eerste lustrum, in No vember van dit jaar. In April werd op spaarbankboekjes ingelegd f 355.724,42 (vorig jaar f 257.897.24) en terugbetaald f 401.290,10 (vorig jaar f 356.309,40). Er werd dei- halve meer terugbetaald dan inge legd f 45.565,68 (vorig jaar f 98.412.16) Het aan inleggers verschuldigde ka pitaal bjj het begin van het jaai f 9.334.887,22,bedraagt thans f 9.469.880.01 (vorig jaar f 9.468.555,44). Het aantal posten van inleg bedroeg in April 3248 (3633) en dat van terugbetaling 2636 (2402). Uitgegeven werden 100 (168) nieuwe boekjes. Ingetrokken werden 58 (104) boekjes. In omloop zijn thans 21.361 exemplaren. Onder de nieuwe boekjes bevonden zich der- tien exemplaren voor pasgeborenen, waarop de Nutsspaarbank een eerste inleg plaatst van f 1. De lediging 192 spaarbusjes leverde een bedrag van f 4006,12 aan kleine besparingen op. Zaterdagmiddag werden in gerhorn de jaarlijkse vaardighst^ proeven van het KNGV gehouden De Helderse verenigingen OR* Sportlust en Pro Patria zijn er gez» mcfrilijk op uitgetrokken. De resp. ]t," ders, de heren Clowting, Dekker Lagerweij, kunnen tevreden zijn over de behaalde resultaten. De oefening^ bestonden uit paard, rek (jongens) brug, paardspringen, ringenzwaaien en' vrije oefeningen. Om in aanmerkin te komen voor het diploma waren voor meisjes 85 punten nodig en voor jongens 78 punten. Alle drie verenigingen hadden een uitschieter": Ineke van Amersfoort van Pro Patria en Tinie Bijvoet van Sportlust (Julianadorp) behaalden beiden 81 punt. Jan Clowting van OKK volgde de voetsporen van vader Fraas en noteerde 97 punt. Als men onderstaand lijstje nazia| blijkt dat over het algemeen het peil boven het gemiddelde uitkwam. Pro Patria: T. Aanen 65)4,, B. Stinj 76%, L. Himpers 73%, J. Bakker 79 y G. Kant 74. C. Boon 72%, Uipke» j' van Amersfoort 81 A. List 78%, Wolthaus 73. Sportlust, Julianadorp: A. Zon 74, ij v.d. Haag 72, T. Bijvoet 81%, G. Óeij 77, A. Rechtop 73%, T. EÜen 69. g Boppenberg 70%, A. Keppel 65%, a. Vries 71, J. van Duin 71, J. van Oudi heusden 70, D. Romar 70, D. Keppe( 68%, N. Nieuwland 87, G. Hoogschg. gen 69%, N. Weidema 64, T. Zon 70, T. v.d. Vlies 71%. Jongens P. Paarl.' berg 75, P. v. Duin 78. OKK (jongens): A. de Boer 84%. a. Bezemer 88%, J. W. Clowting 97 y\ T. v.d. Heijden 88, R. Visser 86, D. v.d'. Eist 86%. P. de Jong 72%, F. Schel.' lenberg 75%, J. Plas 81, H. Roggeveen 84. Zaterdagavond heeft de amusementa. vereniging „Husedunia" met een hon derdtal Huisduiners in de zaal van de heer Kreuger het bevrijdingsfeest ge vierd. Blijkens een verslagje, dat één der enthousiaste bezoekers ons zond, heeft men zich in hoge mate geamu- seerd. Er werd een afwisselend pro- gramma geboden, v, aarin het koortje van negen charmante dames in ijscos- tuum een ereplaats innam. Ook de solozang van de heer P. Kooger, die enige opera-melodieën liet horen, ont lokte een hartelijk applaus. Enkele schetsjes zorgden voor de komische noot. De dansmuziek van Jack Coo- mans hield de feestvierende Huisdui ners nog een paar uurtjes in gezellige stemming bijeen. De Bevrijdingsdag is te Julianadorp gevierd met het houden van kinderspe len op het JVC-terrein. Meer dan twee honderd kinderen hebben met animo om de prijsjes gestreden. De uitslagen waren: Houtjesrapen: 1 Bouk v. d. Haag, 2 Tonie Schilder, 3 Piet Hollander, 4 Pau- lus Trouw. Vlaggetjessteken: 1 Tinie Bakker, 2 Maartje Smit, 3 Annie Groot, 4 Marlan- ne de Graaf. Zaklopen: 1 Cas Roos, 2 Martien Siec- ker, 3 Eddy Vries, 4 Jan Rol. Ballen op een blaadje: 1 Fettie Mul der, 2 Marie Schermerhorn Hd., 8 Truusje Groot, 4 Annie Kaptein. Hinderniswedstrijd: 1 Johnie Loete, 2 Leo v. d. Reep, 3 Alle Boomsma, 4 Joop Bregman. Stoelenwedstrijd: 1 Nellie Weidema, 2 Hermi Baanders, 3 Willie Vissera, 4 Dieuwie Romar. 's Avonds werd op initiatief van de Gemeenschap Julianadorp Vooruit een drukbezochte bijeenkomst gehouden in café Prins Hendrik, waarbij 't gemeen tebestuur werd vertegenwoordigd door wethouder C. Steenlage. Medewerking werd verleend door de dameszangver eniging „Ons eigen lied" o.l.v. de heer D. Ploeg, het kinderkoor o.l.v, de heer J. Jongkees, de christelijke gemengde zangvereniging „Zanglust o.l.v. de heer J. Jongkees en de harmonie vereniging „Kunstzin" o.l.v. de heer Den Das. Door de heer J. Hendrikx, voorzitter van de Gemeenschap, werd een herdenkingsre de uitgesproken. In zijn slotwoord be dankte hij het gemeentebestuur voor het aanbrengen van de sprookjesach tige verlichting van het Loopuytparfc waarvan men jammer genoeg door het regenachtige weer niet lang heeft kun nen genieten. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. Tigchelaar, waarnemend direc teur van het Arbeidsbureau te Den Helder is benoemd tot adjunct-direc teur van de dienst van Sociale Zaken te Hoorn. ALKMAAR, 5 Mei. Raapstelen 4—6; P1®* 16—53; spinazie 8—25; postelein 48—62; wk' lof: I 56 76 en II 42-53; rabarber 4-l"i sla; I 17-22 en 11 8-16; bloemkool; 1* 70-85, I 52-68 en II 35-48; asperges (W 1,28—1,39; bieten 6; worteltjes 32—38; ''S- lotten 48-66; aardbeien 52-68 (p« doo,)l radijs 4-9.50; peterselie 3.50-8; stoolpet«n! St. Reraie 41-45. NOORDERMARKTBOND, 6 Mei 1950. - 20.000 kg prei I 48—59; II 30—39; 9500 kS rabarber 7—9 5000 kg bieten I 5.80-»; II 3,50; 4000 kg witlof I 80—88: I B 74-». II 82; II B 69—72; III 63. langedijker gkoentencentralE. 15 Mei. - 400 kg prei 55; 650 kg rabarbar 7-8) 1200 kg witlof: I 71 en II 66. lafogedijker groentencentralR Mei. - 2100 kg bieten 6; 210C kg rabarbel 8-8; 100 kg witlof: I 71 en II 64. keuQ»agaJQ9eny,tsJla

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2