Den Helder in 't uur der beproeving Op 9 Mei wisten wij nog niet 10 Mei 1940, twee dagen voor Pinksteren He Het leven ebde rustig voort Niet helemaal onvoorbereid De K. M. en de oefening „Acfivity" Coede prestatie van Ris Zomerdienst Spoorwegen Helder-jeugd bij Frisia PIET SCHMIDT Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerldn(j Burgerlijke stand De Openbare Leeszaal in April Ons postduivennieuws Het lag voor het grijpen Uw blindedarm Vaardigheidsproeven KNCV Breezand Chr. V.V. Breezander Boyi Anna Paulowna Uit het zakenleven Tussen Haaks en Kuitje VAN MARSDIEP TOT IJ DINSDAG 9 MEI 1950 ET LEVEN KAN SOMS ZIJN gelijk een vijver. Men kan aan de rand staan en dromerig kijken naar het rustige leven van de zwanen en de eenden die zich schijnbaar doelloos bewegen over de lichte golfjes van het water. Wanneer je een stukje brood in de vijver gooit, reppen vijf, zes eendjes zich maar die welkome prooi. Even een wild gespartel met de fragiele rode pootjes wt een nijdig gesnater uit een paar klapperende snavels, maar dan keert de vrede weer in die kleine gemeenschap. De karpers schuiven geheimzinnig tus sen de waterlelies door en de goudvissen beschrijven grillige banen, alsof zij aleen maar tot taak hebben, de dromende toeschouwer te bekoren. Nu kan het gebeuren, dat eensklaps een meteoor uit de hemel komt neerstorten op dat vredig tafreel. Een gloeiende vuurbol, die zich sissend werpt in die kalme vijver. Een brok zengende materie, dat de adem doet stokken in de keel van de toeschouwer zo deze het leven er af brengt. Vergeten is opeens dat lief lijk beeld van de vogels en de vissen op en in die kalme vijver, waarheen men kan staren met vrede in het hart. 70 WAREN VOOR ONS, in het Den Helder van 10 Mei 1940, de dingen die ons de laatste dagen hadden bezig gehouden, verdwenen achter dat plot seling opgetrokken scherm, waarop nu voor onze verbaasde ogen het beeld van de totale oorlog werd geprojec teerd. Donderdag 9 Mei 1940 was voor ons de laatste dag, dat wij mochten staan aan de rand van een betrekkelijk kal- Ihe vijver, maar wij wisten het niet. Wij maakten ons zelfs tamelijk druk •m de dingen, die deze Donderdag ons bracht. 's Middags om twee uur liep bij de Watertoren een lege goederenwagon uit de rails en de Nieuwediepers rep ten zich nieuwsgierig derwaarts als de eendjes naar een stukje brood. Onge veer gelijktijdig zaten enkele zeemili ciens met kloppend hart te wachten op de behandeling van „hun zaak" door de Zeekrijgsraad. Op die laatste vredes- middag kreeg de zeemilicien-matroos 2e klasse D. L. S. twee maanden ge vangenisstraf, omdat hij in een boze bui de bootsman had toegeroepen: „Wij komen mekaar nog wel eens tegen!" en dat was uitgekomen ook. Een week voorwaardelijk kreeg de milicien J. A„ die zomaar een weekje van boord was weggebleven. De hele middag is mr. Arnold Veldman bezig geweest met recht te doen over zondaren in uni form. En 's avonds bespraken de bestuur- deren en enkele leden van het Witte Kruis de gang van zaken in het ver streken boekjaar. Vol optimisme uitte men de verwachting, dat het ledental belangrijk zou stijgen. Al vroeg kon men de vergadering sluiten, daar de rondvraag niets opleverde. En ook de mannen van de B.V.L., die deze avond hadden geoefend, gingen tevreden naar huis, door de stille zomeravond. Vóór het naar bed gaan zaten wij nog een kwartiertje te dromen, met voor ons op tafel de Helderse Courant, waarin wij de verlangens lazen van al lerlei stadgenoten. Iemand gaf tien gulden beloning voor een net huisje, huur 3.504.00 per week. Brieven onder nummer 858 aan het Bureau van dit Blad. Mensen uit de Narcisstraat vroegen een goed tehuis voor een zin. delijke poes. Een bouwkundig tekenaar (ook voor begrotingen) bood zijn dien sten aan. Wasserij Scheffer aan de Mo lenstraat vroeg (wegens teleurstelling) een loopjongen en de heer Govers, Ko ningstraat 84, had een prima Harley Davidson te koop. In pension Reede, Hoofdgracht 71, waren nog wel kamers te huur, maar een jong echtpaar (z.k.) gaf de voorkeur aan een zit-slaap- kamer met gebruik van keuken (Br. o no. 865). Aan de Javastraat was een modern herenhuis te huur (te bevra gen Rozenstraat 13 en Ruyghweg 70), maar het zou wel te groot zijn voor die marineman, die een huisje van vier tot zes gulden zocht (Br. o. nr. 853). Op Hoogstraat 49 was een nieuwe zwarte mantel, voor bejaarde dame, te koop, van 30 voor 15 en wie zich haastte naar het adres Ruyghweg 191 kon daar een mooie palm en een leren mat machtig worden. We lazen, dat Ida Aurelia Posthuma was geboren en dat Leni Schoonewolf met de handschoen was getrouwd. De bioscopen kondigden een daverend Pinkster-programma aan: in Tivoli „Als de doden herrijzen" met Boris Karloff, in Rialto „Broadway Serenade" met Jeanette MacDonald en in de Witte „Rio" (een zeer sterke film) met Victor MacLaglen. Nog even de voorpagina. Och, veel belangrijks stond daar niet op. De re gering van Chamberlain stond op in storten en bij Narvik (waar lag dat helemaal) waren Poolse strijdkrachten geland. Ergens in Nederland was een autobus van de dijk gestort (drie ge wonden) en de Haarlemmer F. was ge arresteerd als verdacht van spionnage. Dat was dat. De kleine, glanzende visjes in de vij ver dartelden van waterplant tot wa terplant en de eendjes scharrelden be drijvig tussen het kroos. TN DIE NACHT droomden wij van louter goede en schone dingen. Wij hadden ons voor het inslapen nog één maal omgedraaid onder het dunne dek en hadden het zachte geruis van de zee gehoord. Het voorbijrijdend licht van een late taxi was nog even over onze kalender geflitst, maar toen was deze heerlijke voorjaarsdag onherroe pelijk ten einde. Het zal half vier geweest zijn, toen op de deur van onze slaapkamer werd gebonsd. „Zeg, word-es wakker, hoor je dat?" Het duurde een poosje voor de slaap ons losliet, maar de stem hield aan en wij luisterden.Het lichte ge ronk van vliegtuigen drong door tot ons oor, maar niet tot ons hart. „Wat zou dat, ze zijn elke nacht aan het oe fenen!" En wij draaiden ons om 'voor een volgende torn in dromeland. Maar geen minuut later stonden we slaapdronken voor het raam, dat over de zeedijk uitzag. Drie vier vleigtuigen zweefden boven het Marsdiep en wij hoorden het geratel van geschut. „Dat is oorlog", zeiden we tegen elkaar, als of we precies wisten wat dat beteken de. Een paar stipjes maakten zich los van de vliegtuigen en streken neer, parachutes ontplooiden zichHa, die wordt neergeschoten," was onmiddel lijk ons commentaar, want dat was natuurlijk de bemanning, die over boord was gesprongen. Eerst later hoorden wij, dat de Duitsers magneti sche mijnen hadden gedropt. Tusen half vijf en half zes zwierven we over de Dijk. Hoog boven ons floot het lichtspoor, dat van alle kanten werd afgevuurd, maar aan dekking zoeken dachten we niet. Dat was geen heldenmoed, alleen kenden we het ge vaar nog niet. Vol trots keken we naar de „Van Galen", die onder de Texelse wal lag te vuren op een groot vliegtuig, dat recht boven de Weststraat nader de. „Geef hem van katoen", dachten we verbeten, maar een felle angst bekroop ons, toen we in het toestel een Neder landse T-5 herkenden. Maar gelukkig. de vuurstralen gingen langs, het vlieg tuig maakte een zwenking en ver dween naar veiliger oorden. Aan de haven gekomen, zagen wjj in de verte, boven het vliegveld De Kooy, een wirwar van vliegtuigen. Daar seheen een hevig luchtgevecht te woeden, en met het chauvinisme van de echte supporter twijfelden wij geen oogwenk aan de zege van onze vliege niers. Prachtig in formatie trok een Nederlandse escadrille van vijf D-21 jagers laag over de stad. Heersers in de lucht Het zou wel goed gaan. Die ster ke wil om te winnen, van ons allemaal, die goed-bezette batterijen overal ln de Stelling, die kleine, nijdige „Van Ga len op de rede, zij sterkten ons eerste optimisme. En met bonzend hart lazen wij het vlammend protest van onze Koningin. „Ik en Mijn regering zullen ook thans onze plicht doen. Doet gij de uwe. overal en in alle omstandigheden, ieder op de plaats, waarop hij is gesteld, met de uiterste waakzaamheid en met die innerlijke rust en overgave, waartoe een rein geweten in staat stelt!" Die fiere woorden vonden weerklank In het hart van de Nieuwediepers. Wij waren allen één, en de meest stuurse lieden waren op straat hartelijk en vriendelijk tegen de onbekendste bur ger. Wildvreemde mensen spraken el kaar aan, alsof zij de trouwste vrienden waren. „Vrouwen en mannen, het uur der beproeving is daar, moge God u sterk te en kracht geven," schreef de burge meester aan de burgerij. In de kalme vijver van ons leven was een gloeiende meteoor neergeploft. Sissend verzengend. Wij waren nietige wezens geworden, heen en weer geslin gerd in de baaierd van het oorlogs geweld. Zo stonden wij in 1940 voor het Pinksterfeest. Wij mogen niet zeggen, dat wij helemaal onvoorbereid de oorlog in gingen. De openbare gebouwen in Den Helder waren kort tevoren met hoge stapels zandzakken gebarricadeerd. Het was geen fraai gezicht, en menigeen beschouwde het als een uiting van pessimisme, maar de jeugd beleefde plezier aan het aansjouwen van de zware balen. Wij moeten er maar niet om lachen, maar wij meenden eer lijk, zo een aardig stootje te kunnen velen. Het aanbrengen van deze scherf- en kogelvangers is later een daad van wijs beleid gebleken, al behoedden zij uiteraard de gebouwen niet tegen het geweld vdn bommen en de ijver van slopers Aan de gecombineerde vlootoefening van de in de Westerse Unie verenigde landen (oefening „Activity"), van 22 tot 29 Mei te houden, zal Nederland deelnemen met de volgende schepen: Hr. Ms. vliegkampschip „Karei Door man", Hr. Ms. luchtverdedigingskrui ser „Jacob van Heemskerkck", Hr. Ms. Fregat „Johan Maurits van Nassau", Hr. Ms. oefenschip voor onderzeeboot- bestrijding „Marnix", alsmede Hr. Ms. onderzeeboten „Zwaardvisch", „Dol fijn" en „O 27". De wielrenner Cees Ris is de laajste tijd goed op dreef. Hier volgen zijn resultaten van de laatste weken: vijfde in de Ronde van Noord-Holland; twee de in de ronde van Diemen en Zondag eindigde hij als derde in de Ronde van Amsterdam. Deze resultaten doen het beste hopen voor de Ronde van Noord- West-Nederland, die op Hemelvaarts dag wordt gehouden. Hieraan nemen alle amateurs van de Helderse wielren- vereniging D.O.K. deel: Ris, Trompet ter, Bijl, Pranger, Walraven en Kaptein. De Helderse veteranen hebben het Zondag in Amsterdam niet zo goed ge- d; an als hun jongere collega. Het is hun niet gelukt een prijsje in de wacht te slepen. Ingaande Zondag 14 Mei wordt bij de Nederlandse Spoorwegen de zo- merdiensregeling van kracht. Deze is voor het station Den Helder als volgt Aankomst te Den Helder: X 6.04, 7.50, 10.05, P 11.48, N 12.03, 12.50, W 14.03 N 14.03. N 14.31, P 15.48, N 16.03, 17 03 W 18.39, 19.07, P 19.48, X 2148, 22.02, 23.59, Z 0.56 Vertrek uit Den Helder: X 6 20 7.02, 7.50, 9.21. N 11 16, P 11.21. 13 16 N 15.16. P 15.21. 16.16. 17.21, 19 21 21.16, X 21.21 ,22.16. X alleen op werkdagen; alleen op Zon- en feestdagen; P dagelijks, behal ve des Zaterdags; N alleen des Zater dags; W alleen op werkdagen, behalve des Zaterdags; Z alleen in de nacht van Zaterdag op Zondag en in de nacjit na een feestdag. Zondag nam de voetbalvereniging Helder met een juniorenelftal en een adspirantenelftal deel aan een jeugd tournooi dat door „Frisia" te Leeu warden werd georganiseerd. De jonge wit jakken hebben het in dit tournooi niet tot een prijsje kunnen brengen Zij hebben niettemin een prettige dag gehad. Hier volgen de uitslagen: Junioren Frisia—Helder 10, Helder—Achilles 21, HelderWW 12. Adspiranten Be QuickHelder 10, HelderLeeu warden 10. Colbert cottuuma naar maat Exc! dessins - Vertrouwd adres Ruyghweg 74 - Tel. 3176 Opgaaf over de periode 1 tjn. 6 Mei '50. BEVALLEN: J. van Oijen-Moens, z.; N. Haaksema-Eelman, z.; M. J. de Reus- Van den Berg, d.; J. F. van 't Oosten 4ch noemende Heijkoop-Stubbe, z.; M. HendriksKliffen, d.; C Heesakkers Orijnus, z.; C. M. VeldmanBorst, z.; A. E. Jobse-Huijssoon, d.; C. J. van Otten-Moelker, z.; G. HasselbachDe Vries, d.; F. DrogtKamman, d.; P. J. PrinsVisser, d.; A. S. Vonk-Boutkan, z.; H. R G. Buis-Groothoff, d.; M. van HalenBregman. d.; A. van den Bo gaard-Kaal, d.; M. BorstDoornekamp, z.; V. l'Istelle-Hoorsman, d.; H. J. Kus- ters-Meulendijks, z.; H. I. Kirbis Dassen, z. ONDERTROUWD: A. Zwart en H. van Os; W. de Wit en C. Dienaar; L C. Starrenburg en B. Kossen; W. Tromp en N. Mosk. GEHUWD: C. de Graaf en R. van der Stouwe; J. A. Frieling en A. Kra mer; A. Molijn en E. Assendorp; W. Wijnstra en J. Heerkens; C. M. Wisse en H. R. Boogaard; L. de Jong en F. Cornegoor. OVERLEDEN: C. Pool (m) 88 jaar; W. M. LijdingBakker (v) 76 jaar; J. C. Gieling (m) 66 jaar. De Openbare Leeszaal te Den Hel der werd in de maand April bezocht door 306 personen, te weten 277 man nen en 29 vrouwen Uitgeleend wer den 2745 romans, 1585 studiewerken en 2662 jeugdboeken; totaal 6992 werken. De lijst van nieuwe aanwinsten voor Mei ziet er als volgt uit: Romans: Adams, Een hand schreef op de muur; Signaal voor invasie; Austen, Emma; Baum, De vreemde nacht; Bloch, de. Het verhaal van mijn fortuin; BoudierBakker, Aan den groten weg: Centervall, De Hackaerts; Elsschot, Het dwaallicht; Greene, De man in de mist; Norel. Mannen van Sliedrechtz Stroman, Kleine diefjes worden groot; Vissel. Mieke wint; Vis eer, Woonschepen; WierdelsMonsfa, Klokke Roeland. Buitenlandse romans: Anstey, The brass bottle; Dickens, Monica, Thurs- dav afternoons. Studiewerken: Beatrijs; Euripides. Elektra; Euripides, Hippolutos; Euripi des. Medeia; Floris en de Blanchefloer; Hollander, den. Kleutergymnastiek; Karei en de Elegast; Loon, van, De mens en zijn kunst; Plato, Gorgias: Sierksma e.a. S. Vestdijk; Temme, Tros aan de wal; Vriend, Stijlen in de bouwkunst. Ingebonden tijdschriften: Blauwe wimpel 1949; Floralia 1949; Focus 1949: Goed wonen 1949: Libelle 1949 II Op den uitkijk 1948—49: Radio bulle tin 1949; Symphonia 1948'49: Vrouw De. en haar huis 1949 Geschenken: Barbusse, Het eeu wig verband, 2 dln.; Bogers Stoe- linga. Leerboek der natuurkunde. 3 dln.; Dostojewskij, Een onaangename geschiedenis; Footner, Murder in the sun; Hoe maakt men biscuits en sui kerwerken, dameshoeden enz.; Hoe maakt men conserven, cosmetica, gloei- denis van een witte merel; Oppen- lanmpen enz.; Musset, de. De geschie- heim. The wisked marquis: What hap pend to Forester; Roth. Biecht van een moordenaar; Seamark, Frozen gold; Shaw, Four pleasant plays; Wallace, The northing tramp. Jeugdboeken: Bolle, Paulien; Clercq Zubli, de. Het eeuwig lied; Cossaer, Een schrijfster zoekt een baan; Craigie. Martin's geheime raketvlucht naar de maan; DonkerVan Hengel, Peter kiest haar eigen weg: Geest, van der, Brand op de bloeiende heide: Goudap pelBos, Josjes proefkamp; Greup Roldamus, Sandra Tjallinga: Hartogh. den. Op onze schouders; Zonnekind: Heide, van der. Een overval in de lucht; Hyck, Jongens en wetenschap; Irke, Wat Wung met de zon deed; KoenConrad, Ik zou zo graag... Kramer. Begin; LangePraamsma, de. Goud-Elsje draagt een dubbele naam; Lensen, Drie HBS-ers wagen de sprong; Oakley. Het jongens-timmer- boek; Ott, Beren-Karin; Otten, De egeltjes; Ons eigen leven; Petillon. Wil zeischap Vierhout; Rossum, van. Guus- moet het zeggen; Roggeveen, Het ge- je op Moeders stoel; Sprang, van, Kampeeravonturen; SurinkGroen. Annetje; Utrecht, van, De zeven peri kelen van Jocarda Schijfsma; Ver schoorvan der Vlis, Tegenwind; Westdorp. De storm die uitkomst bracht; Wijchgel, Verdere avonturen en Wijk, van. Onraad op het wad. overwinning van het dolle freuletje; 66 Bakker Eek Roomhoorn is danig in zijn schik. „Zelden heb ik zo'n leuk werkje gehad!" roept hij uit. „Nu moet zeggen dat je het knap gedaan hebt", antwoordt de bewaker. „Je hebt er van gemaakt wat er van te maken was." Maar de bakker vindt eens achteruit lopen. Meesterwerken moet je altijd van een afstand be- zienen maak nu met je ene han| een kijker voor je oog". Vol trots loopt Eek Roomhoorn achteruit. „Ky^ als je nu met je ene oog kijkt, daa leeft het als het ware". Meteen springt hij met een gil omhoog. „Wat is tri- roept de bewaker verschrikt uit. weet het n-n-niet! Maar hier achter mij leeft nóg iets!" De postduivenvereniging van Zater dagvliegers „Nieuwediep", hield Zater dag een wedvlucht van Tilburg af. Af stand 158 km. De duiven werden om 13.30 uur gelost. Aankomst eerste duif 15.20.19 uur, laatste duif 15.30.47 uur. In concours waren 360 vogels. De prijs winnaars waren: G. Jansen 1, 28; W. Geervliet 2, 17; H. Zondervan 3; P. Ham 4. 29; gebr. Koorn 5, 12, 20, 25 en 30; A. H. Ligtenberg 6; J. Kater 7, 37; C. Koopman 8; R. Bastelaere 9, 35; N. Bak 10, 31, 39; S. Koorn 11; J. Stein- man 13, 33, 36; L. Leen 14, 19, 21, 27; P. Rab 15, 22; P. Wit 16; J. Woort 18; L. v. d. Werff 23; P. Molenaar 24; H. J. Holtz 26; Neehus 33; L. Cornielje 34; J. Die naar 38; P. T. Bakker 39, 40. Junioren B. Brijns 1. Vrijdag weer inkorven voor Venlo, tot uiterlijk half zeven. „Hollands-Noordpunt" hield Zon dag een wedvlucht van Roermond af. De afstand bedroeg 210 km. In concours waren 105 duiven, die om acht uur het kalme N.O.-wind werden gelost. Deze vlucht had niet zo'n vlot verloop als de vorige. Daaraan had de vrij sterke tegenwind schuld. Aankomst eerste duif 11.11.32 uur; laatste duif 11.27.10 uur. De prijzen werden als volgt behaald: FelkersSteijn 1, 2, 6, 8, 10, 14, 16, 21; J. Zoon 3, 7, 18; Beekhoven 4; H. Brons 5 en 12; R. Mulder 9, 17; K. Brons 11, 15; A. v. d. Maas 13, 20; J. van Wolferen 19. De postduivenvereniging V.O.P. hield ook een wedvlucht van Roer mond af. De duiven werden om acht uur gelost. De eerste duif werd ge constateerd om 11615. De prijswinnaars waren: W. Fritz 1—27—42, C. de Wit 2—25—29—32, E. Stegers 3, J. Hengsdijk 4743, P. J. Hufkens 5—18—21—34—40, J. Bruin 6 202647, A. Agema 8, M. de Boer 9—10—45, C. Kos 11—49, W. M. de Boer 12—23—31, R. de Boer 13, J. Pe trus 14—30, Vroome—de Boer 15—17— 3338, M. Mastemaker 16353648, P. Bontes 19—37, O. Boon 22—24, C. de Boer 28, J. Vlaming 39, J. Stam 41, B de Boer 4446, G. Hendrikse 50. Gevonden: twee autopeds met massieve banden, bruine alpinomuts, 1 bril, broche, blauw-groene bal, duif, twee gewicfften, diverse handschoenen, bruine jongensjas, bouvier, grijze jas, halsketting van rode kralen, speelgoed karretje, kip, speelgoed-olifantje, bruin petje, zwarte portefeuille, rode porte feuille met inhoud, bruine portefeuille met inhoud, zilveren rozenkrans, twee damesrijwielen, pop, schop, vulpotlood, zilverbon van f 1, kinderportemonnaie inh. f 0.16. Verloren: doublé armband, brui ne actentas, rode autoped, grijze auto ped, boek, glycerinespuit, wit collier, étui inh. passer, vulpen en vulpotlood, hazewind, paspoort, poppenwagen, drie- wielig kinderfietsje, sleutel met ring, blauwe rechter kinderschoen, dubbele schooltas met leerboeken, donkerblauw taöje, wit wantje, portemonnaie inh. f 100. Inlichtingen op het Hoofdbureau van Politie. haalt U er toch ook niet zelf uit? Waarom probeert U dan om zelf Uw horloge te repare ren? Dat is hoogst ge vaarlijk, het is alles zo teer. Wij beschikken over kundige vaklui, echte horlogemakers. Vraagt eerst prijs opgave bij KEIZERSTRAAT 11.17 - OEN HELDER Alle artikelen boven f 10,— zijn verzekerd tegen diefstal, breuk, verlies, brand en roving. Voor de te Barsingerhorn gehoudea vaardigheidsproeven van het Kon. Ned^.; Gymnastiek Verbond zijn geslaagd: Pro Patria, Den Helder: G. Kant 74 C. Boon 72%; B. Uipkes 73; I. v. Amers'1 foort 811/,; A. List 78%; H. Wolthaus 73. T. Zanen 65'/»; B. Sloves 76%; L. Himport 731/,; J. Bakker 79%. O.K.K.. Den Helder; jongens: H. Rog. geveen 84; J. Plas 81: K. de Boer 84%; a. Besemer 88'/.: J. W. Ooiting 97%; T. v. 4 Heyden 88; R. Visser 88; D. v. d. Slot 86% p. Sportlust, Julianadorp; meisjes: A. Zon 74Vs; Y. v. d. Hoog 72; T. Bijvoet 81%; q Oele 77; A. Rechtop 73%; T. Ellen 89;' G. Doppenberg 70'/»; A. Keppel 6S%; a' Vries 71; J. v. Duin 71; S. van Oudheug. den 70; D. Roman 70; D. Keppel 881/!; R. Nieuwland 67; G. Hoogschagen 69%; T, Zon 70; T. v. d. Vlies 71'/»; afgewezen 1, Jongens: P. van Duin 78; afgewezen 1. Texel: meisjes: H. Stiggelbout 68'/»; R. v. d. Molen 63%: S. Ellen 63'/,; T. Buis 67; G. de Waard 68'/,; N. Eelman 73%; N. de Ridder 74D. Dros 73; F. Dros 75; S. Witte 67; T. Boon 72; D. Visser 65%; F. Eelman 66; A. Bakker 67'/»; J. van Ko. ningsveld 68%; M. v. d. Slikke 71; F, Verstegen 74; afgewezen 9. Jongens: J, Berkenbosch 79'/»: K. Geus 79; H. Swart 81: K. Uitgeest 82; P. Slot 83; J. Hoe- per 81%; D. Bakker 84'/,; afgewezen L Een combinatie van de „Boys" ging op bezoek bij HCSC. Ook deze club bracht een combinatie in het veld. De wedstrijd eindigde met gelijke stand, 22. De Helderse sportvrienden bren gen over enige weken een tegenbezoek. Voor de adspiranten staat nog altijd Petten en Wieringerwaard op het pro gramma. De korfballiefhebbers(sters) houden op Dinsdag 16 Mei vergadering in het Verenigingsgebouw aan de Molenvaart. POSTDUIVENSPORT „Altijd Verder" hield een wedvlucht vanaf Roermond (afstand 205 km). Ge lost om 8 uur, kwam de eerste duif om 11.45 uur aan. De snelheid was 1106 m per minuut. Prijzen en punten behaal den: H. v. Dalen 1, 18 en 23 met 238 punten. K. Koster 2, 3, 6 en 16 met 322 p. A. Liefhebber 4, 12, 14 en 21 met 256 p. S. Boerman 5, 7, 13, 15 en 17 met 280 p. N. W. Kaan 8 en 24 met 160 p. W. Blaauboer 9 en 19 met 184 p. A. v. d. Zee 10 met 116 p. J. Hendriksen 11 en 22 met 154 p. J. Filipsen 20 met 50 punten. SENIOREN-DAMESGROEP VAN DOKEV. Als onder-afdeling van DOKEV een gymnastiekgroep voor oudere da mes opgericht. Een twintigtal dames gaf zich hiervoor op. Zij zullen Dins dag oefenen onder leiding van mej. S. Spigt. In het Handelsregister werden de volgende inschrijvingen gewijzigd: Brasserie „Au Gastronome", Den Helder, Spoorstraat 96. Café-restau rant en uitzenden van diners. Filiaal gevestigd in een kiosk in de Spoor straat. Soort van bedrijf: patates-fri- tesbedrijf. T. Jongejan, Anna Paulowna, Mo lenvaart 118. Bedrijf uitgebreid met: kleinhandel in tabak. N. B. Pais, Den Helder, Violenstraat 83. Kruideniersbedrijf. Uitgetreden eigenaar: N. B. Pais. Nieuwe eigenaar: P. Dop, onder eigen naam. Aan de gemeentelijke visafslag werd gedurende de vorige week aan gevoerd: 1493 kg. bot, 946 kg. garnalen 435 kg. kaan, 691 kg. kabeljauw 73 kg horsmakreel, 48 kg. rog, 3094 kg. schar 24436 kg. schol, 870 kg. poon, 2106 kg' tarbot, 11380 kg. tong, 8112 kg. wijting De mijnenvegers Hr. Ms. Mars diep", Zuiderdiep", „Oosterschelde" „Deurloo„Volkerak", „Texelstroom" en de boelenlegger „Hollands Diep", alle behorende tot het zesde flottielje, hebben de nacht te Den Helder door gebracht. Zij zijn onderweg van Rotter dam naar Borkum. is morgen hoog water om 2.10 en 14. i0 uur en laag water om 7.50 en 21.05 uur. De temperatuur van het zee water was 10.7 graden Celsius. TRIBUNE IN GEBRUIK BIJ BKC—ZAP. De bouw van de nieuwe tribune bp het BKC-veld is zover gevorderd, det men hoopt deze op Zondag 21 Mei in gebruik te kunnen nemen. Er zal op die dag toevallig een wedstrijd worden gespeeld, waarvoor veel be langstelling zal bestaan, n.1. tegen de beide plaatselijks clubs BKCZAP. 50.000 KG STRO VERBRAND. Door het spelen van kinderen met lucifers geraakte Zondag een grote stroklamp van de firma Bijvoet aan de Grasweg in brand. Pas na vier uur blussen had de brandweer het vuur geheel bedwongen. 50.000 kg stro ging verloren. Te Hoogkarspel is het vierjarig zoon tje van de familie Van S. in een sloot geraakt en verdronken. Drie nieuwtjes uit Alkmaar: Burge meester Wytema heeft een groot natio naal kegelconcours geopend, dat 15 de gen zal duren en zich in de deelneming verheugt van 150 vijftallen en 200 drie tallen. B. en W. hebben aan de ge meenteraad voorgesteld, het gebouw ,M* Graanbeurs" voor f 5000 per jaar te verhuren aan de Coöp. Ned. Wolafeet- vereniging te Bergen. Tevens wordt de gemeenteraad voorgesteld, f 5000 ga* rantie te geven voor het opvoeren van een kaasmarktspel op de tentoonstel!®! .Van de Wadden tot het IJ". Op 81-jarige leeftijd is te Zaandam overleden de heer J. Kruyver, de kende Zaanse amateur-historicus •schilder. O Ten behoeve van de bou van woningen zal de gemeente wor merveer van de N.V. Wessanen's K° Fabrieken een perceel grond kopen, 0. onder de bijzondere voorwaarde, dat pet der te bouwen huizen beschikba komt van verkoopster.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2