JUTTERTJES HOOGENBOSCH JETELIEF KLACHTEN H. v. d. Poll GORDIJN STOFFEN SRC en Koedijk: laatste wedstrijd Hondenplaag te Callantsoog te Haarlem neergestort LOUWE T. C. GOVERS Overwinningen voor de leiders Sportschool Kuilman in da derde klasse kampioen WGW-dames spelen morgen belangrijke wedstrijd Sportontmoeting KIM NOIB Schagen en HRC strijden voor hun kansen Korte sportberichten Volleybaltournooi Collecte „Blauwe Week" Voorstel om hondenbelasting te verhogen Stemmen staakten evenwel Urk Visserijbesommingen Vernieuwing kademuur Zeedoksluis aanbesteed NACO-bus aangereden Texel Burgerlijke Stand Piloot omgekomen PAS OP D E N II ELDER HET REGENT MANSHANDEN ta koop aangeboden Te huur gevraagd Personeel Diversen alleen keizerstraat 120 Wie over radio spreekt v. d. SANDE DAGBLAD- RECLAME is de beste reclame Met elk nog één wedstrijd te spelen gaan SRC en Koedijk in de eerste klasse C van de afdeling Noord-Holland met negen en twintig punten gezamenlijk aan de kop. Morgen komen beide ploegen in het veld tegen elftallen, waarvan men selijkerwijs gesproken geen gelijk spel of een overwinning te verwachten is, sodat SRC en Koedijk wel gelijk door de finish rullen gaan en een beslissings wedstrijd de kampioen moet aanwijzen. 2, Flevo 1—JVC 1, SRC 2—Succes 2, Vios 1Duinranders 1, Con Zelo 1 St. Victor 2, Dirkshorn 1Graftdijk 1, Schagen 3Limmen 3, Hugo Boys— Ursem, Hugo Boys 2—-CSV 2, Berdos 2 HSV 2, A. Forward 2Sporters 2. Strandvogels 1Dindua 2. De Schagenaarg moeten het in eigen huis opnemen tegen Kaagvogels, dat met veertien punten uit negentien wedstrijden angstvallig de verrich tingen van LSW en Alkmaar gade slaat. De strijd rond de vóórlaatste plaats is namelijk nog steeds niet tot een oplossing gebracht, SRC neemt vanzelfsprekend geen enkel risico, daar Koedijk zijn uitwedstrijd tegen Alkmaar wel tot een goed einde zal weten te brengen. Ook hier wordt een overwinning verwacht voor de leiders, hoewel Alkmaar nog in gevaar ver keert. In de staart ziet de stand er als volgt uit: Kaagvogels 19 4 6 9 14 LSW 18 3 7 8 13 Alkmaar 17 3 8 8 12 Zeemacht 20 3 4 13 8 Zeemacht heeft twee verllespunten wegens niet opkomen. Dit Weekend worden verder voor de comoetltie gespeeld: 3H: DTS 3—Vios 2, Schoorl 2—Win kel 2. 4J: Vios 3—KSV 2. 4K: SVW 3—SRC 4. 4M: Helder 7—Winkel 3. Junioren D: Alcmaria aHollandia a. Schagen aAlkmaarse Boys a, Jong Holland a Snorters a. E: Succes aFlevo a. L: SRC a—ZAP b. Adspiranten. IJ: HCSC bHRC b, HCSC a—Wi- ron a. IK: Helder cDirkshorn a, Petten aBreezandse Bovs a. IV: ZAP aVZV a. WGW b—WGW e, Geelzwart aZAP b. 2H: Flevo cSchagen c. Wiron b Nieuwe Niedorp b Flevo dOudesluis a. Succes cKaagvogels b 2T: HCSC c—HRC g, Helder d— HRC h. Voor (Te Noordhollandse Voetbalbe ker staan op het programma: Zouaven Westfrisia 2. ZAP—Vrone. Limmen Zilvermeeuwen. De RiipKW, Nieu we NiedorpHelder 3. Watervogels Wieringerwaard, Texel—Oudesluis, WSVSt. George Programma voor het Gouden Kruis- VZV 1Watervogels 3. Texel 3 Texelse Boys 1. LSW 2—Wiron 1. Onsteijend 1Nieuwe Niedorp 2, DTS 2Kaagvogels 2. Petten 1Geelzwart 1. Hollandia T 1—WGW 1, WGW 2— BKC 3. Callantsoog 1Alcmaria 4 Oudendijk 2Foresters 1, Foresters 2 Jong Holland 2, Winkel 1Schagen In de eerste klasse van de Helderse volleybal-competitie werd als laatste wedstrijd gespeeld HKV-WSV. De leer lingen van de Kweekschool wonnen met 1513, 1614, nadat ze in beide games achter hadden gestaan. In de 2e klasse won Openbare Werken gemak kelijk van HAV 2 (15—4, 15—7), Doordat Sportschool Kuilman met 15—4, 5—15 en 15—4 over HKV 2 zege vierde, moest voor de bovenste plaats van de derde klasse een beslissings wedstrijd worden gespeeld tussen Sportschool Kuilman en Mulo 1. Ook in deze ontmoeting toonden de sport scholieren zich het sterkst (15-6, 15-2). De eindstanden in de drie klassen zijn: le klasse: Adelborsten 10 punten; Off KIM 8; Zeemacht 6; HKV 4; Adel borsten 2 2; WSV 0. 2e klasse: Pro Patria 8; HAV 6; Open bare Werken 4; Hermes 2; HAV 2 0. 3e klasse: Kuilman 8; Mulo 1 8; Mulo 2 6 Pro Patria 2 6; HKV 2 2; WSV 2 0. Morgen spelen de handballende da mes van WGW voor de competitie te gen Vliegens Vlug 2 uit Anna Paulow- na haar laatste thuiswedstrijd. Bij een overwinning kunnen onze stadgenoten zich kampioen noemen van de tweede klasse Noorder Handbalkring. Daarop volgt dan tevens promotie naar de eer ste klasse. De WGW'sters zijn nog ongeslagen, en het moet ook tegen het veel lager staande Vliegens Vlug mogelijk zijn beide punten te veroveren. De laatste loodjes wegen echter het zwaarst, dus oppassen is de boodschap. Wie 'n aar dige en spannende dames-handbal wed strijd wil zien, kan morgenmiddag ge rust een gang naar het WGW-terrein wagen. De ontmoeting begint om half drie. WGW speelt in de volgende opstel ling: doel, R. Ramler; achter; J. Stam en N. van Amersfoort; midden: A. Sin- nige, R. v. d. Mark en T. Stolk; voor. E Schutte, R. Dito, M. Rietveld, T. van Amersfoort en T. Goes. Gedurende dit weekend zullen de jaarlijkse sportwedstrijden worden ge speeld tussen het opleidingsinstituut N.O.IB. uit Nijenrode en het Korps Adelborsten. De „Nijenrodianen" zijn gisteravond te Den Helder gearriveerd en zullen tot Zondagavond de gasten zijn op het Koninklijk Instituut. Het af te werken programma is veel omvattend. De ploegen gaan zich in een tiental sporten met elkaar meten van daag voornamelijk in de athletiek en morgen in de ploegsporten. Voor de winnaar is de wisselbeker beschikbaar die verleden jaar werd gewonnen door het Korps Adelborsten. Hoe interessant de kampioenscompe titie ook mag zijn, onze gedachten gaan toch In de eerste plaats uit naar het verloop van de strijd in de derde klasse A., de afdeling van H.R.C., Always For ward en Schagen. Morgen worden ge speeld de wedstrijden Schagen-H.R.C. en Zilvermeeuwen-Always Forward. Beide wedstrijden zijn natuurlijk van het grootste belang. De ontmoeting tus sen Schagen en H.R.C. kan voor beide clubs 'n wel zeer teleurstellend einde van de competitie betekenen. De Scha- genaars zullen bij een nederlaag de gradatiewedstrijden moeten spelen, en de Nieuwediepers zien, wanneer zij ook maar één puntje verspelen, hun prachtige kans op het kampioenschap verloren gaan. Eén en ander waarborgt een uitermate spannende wedstrijd, die wel in het voordeel van H.R.C. zal eindigen. Daarvoor zullen de roodjakken, die wegens ziekte van De Jong op de spil- plaats met Roomeyer uitkomen, trou wens moeten zorgen. Zilvermeeuwen gaat proberen Always Forward een kopje kleiner te maken. De rivalen van H.R.C. zullen het evenmin gemak kelijk hebben. Het eerste dames-elftal van „Her mes" speelt morgenmiddag om half één tegen Amsterdam 4 zijn derde promotie wedstrijd. Om half twaalf komen Adelborsten 2 en HIC 3 tegen elkaar In het veld. HRC 2 speelt morgen in Amsterdam tegen WA 2 zijn eerste promotiewedstrijd. De Amsterdammers zegevierden de vorige week met 42 over Rapiditas 2. HRC 4 begint ook aan de promotie competitie. Als tegenstander fungeert As sendelft 2, dat vorige week van Water graafsmeer 3 verloor. Helder 3 speelt een degradatiewed strijd tegen LOC 2. De wit jakken verlo ren vorige v eek. f Nu de volleybalcompetitie ten einde is, heeft de competitieleider gemeend de ploegen in de gelegenheid te stel len nog enkele wedstrijden te spelen. De volleybalspelers zullen deze mede deling stellig enthousiast begroeten. Nu zal over drie Donderdagavonden een tournooi worden georganiseerd Verscheidene ploegen hebben zich reeds voor deelneming opgegeven. In schrijving is mogelijk tot 15 Mei bij de competitieleider, de heer F. van den Heuvel Rijnders, Badhuisstraat 86. Ook ploegen die nog niet in competi tieverband uitkwamen zijn welkom. Het Helders Drankweercomité schrijft ons het volgende: Algemeen wordt geconstateerd, dat het drankgebruik en -misbruik groter worden. En mede is men algemeen van oordeel, dat al het mogelijke ge daan moet worden om paal en perk hièraan te stellen. Ontstellend groot is het aantal slachtoffers door bestuurders onder drankinvloed met hun auto's gemaakt. Groot is het leed, dat in gezinnen geleden wordt door drankmisbruik. Wekken de kinderen uit deze gezin nen, de vrouwen, die door de drank lijden onze deernis op, ook de bekla- genswaardigen, die hiervan oorzaak zijn boezemen obs medelijden in. Van daar, dat getracht wordt, de drinkers weer in het rechte spoor te krijgen, het gezinsleed te verminderen. Om dit doel te bereiken, o.a. door het oprichten van consultatiebureaux voor drankzuchtigen, wordt van 15 tot en met 20 Mei een huis-aan-huis- collecte gehouden, met op Zaterdag 20 Mei een bloempjesdag. De krant, die deze week huis-aan- huis verspreid werd. geeft een nog duidelijker beeld van ons streven. Niet voor niets heet deze krant „Alarm". Het Helders Drankweercomité doet een ernstig beroep op de ingezetenen, om zoveel mogelijk deze zaak te steu nen. De volgende heren hebben zich be reid verklaard in het comité van aan beveling voor de Blauwe Week-eollec- te zitting te nemen: Mr G. D. Rehorst. burgemeester; S. G. Barendregt, directeur van de Rijks werf; P. S. van der Vaart, wethouder, J. Bergsma, kapitein van het Leger der'Heils; Ds. J Hartkamp, Gerefor meerd predikant; dr. M. G. Vroon», arts; H. A. Boon, directeur Sociale Zaken In de vergadering van de gemeente raad van Callantsoog, waarin de heer P. van Diepen afwezig was, heeft de voor zitter, burgemeester Corraljé, medege deeld, dat het gemeentebestuur een schrijven had gericht aan de N.V. Naco, betreffende de stopplaats van de bus sen te Stolpervlotbrug, welke stopplaats is verplaatst en thans voor de reizigers, inzonderheid die van Callantsoog, ongun stig is. De Naco was het daarover wel eens, doch de maatregel was genomen in opdracht van de Rijkswaterstaat. B. en W. hadden zich met de Rijkswaterstaat in verbinding gesteld, doch verschillende bezwaren in verband met verkeersbelan- gen, werden naar voren gebracht, zodat de halte op de plaats waar deze nu is, gehandhaafd zal blijven. Bouwgrond voor zomerhuisjes Een verzoek was binnengekomen van de heer F. W. Schreuder te Den Helder om twee percelen grond in erfpacht te mogen krijgen voor het bouwen van zomerwoningen. Aan hem werden twee percelen aan de Zeeweg toegewezen, resp. groot 570 en 587 M2, tegen de prijs van 4 cent per M2 per jaar. De heer Mooi) (arb.) merkte hierbij op, dat het was voorgekomen dat een per ceel in erfpacht was gegeven, doch dat daarop tot heden nog niet is gebouwd. Hij wilde graag zien dat de voorwaarde werd gesteld, dat er inderdaad zo spoe dig mogelijk op de uit te geven terreinen wordt gebouwd. De voorzitter zeide, dat dit geval ook B. en W. niet was ontgaan. Aan de ujt- gifte van terreinen wordt thans de voorwaarde verbonden dat er inderdaad op wordt gebouwd. Voor de nu uitge geven percelen is vastgesteld dat er vóór 1 Mei 19?1 op wordt gebouwd. De heer P. Vos heeft een verzoek inge diend voor een terrein in erfpacht aan de Op 't Landweg, voor het bouwen van een houten zomerwoning. Eveneens toegekend. Het gemeentelijk sportterrein wordt te rekenen van 1 Januari 1950 af tot weder opzegging toe in gebruik gegeven aan de heer Jb. Bakker Hzn., voor 25. per jaar, zulks onder door B. en W. te stellen voorwaarden. Het gemeentelijk parkeerterrein wordt evenals vorig jaar beheerd door Jn. Bakker Jbzn. De burgemeesterswoning Van de N.V. Het Zwanenwater zal een stuk grond worden overgenomen voor de prijs van 10 cent per M2 en 2800 M2 groot ongeveer. Dit terrein is gelegen aan de Zeeweg en zal gedeeltelijk moe ten dienen als erf van de burgemeesters- woning. Verder komt er een strook van 100 meter, waarop in de toekomst be plantingen zuilen worden aangebracht. Twee geldleningen ten behoeve van de bouw der burgemeesterswoning zullen worden geplaatstbij de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten. Naar aanleiding van een schrijven van de regenten van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, kwamen B. en W. thans met een voorstel om voor ziekenfondspatiën ten uit deze gemeente die langer dan 42 dagen m de derae klasse afdeling van dat ziekenhuis verpleegd worden en die een aanvullende verzekering hebben ge sloten, van gemeentewege t 1.— per ver- pleegdag na 42 dagen bij te dragen, met dien verstande dat deze kosten naar het oordeel van B. en W. worden verhaald op hen die naar hun oordeel tot terug betaling in staat zijn. De heer Mooij (axb.) wilde enige richt lijnen zien aangegeven. Hij twijfelde niet aan de goede bedoelingen van B. en W doch gaf de voorkeur aan een vaste vorm. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. aanvaard. i vrije dag 2 Over het tweede kwartaal 1950 zal aan het gemeentepersoneel een uitkering van 5 worden gedaan van hun jaarwedde of loon. Een schrijven van de Bond van Neder lands Overheidspersoneel om het ge meentepersoneel een dag vrijaf te geven op de Nationale feestdag, werd voor ken nisgeving aangenomen. De voorzitter zeide, dat hij voor deze zaak geen raads vergadering had willen beleggen. Het volgende schrijven van die Bond betrof een verzoek tot het toekennen van een vacan(ietoeslag aan het gemeente- personeel, groot 2 B. en W. wilden in deze de richtlijnen van de regering af wachten. De heer Schager vroeg, of de raad dit niet zelfstandig kan doen. De heer Mooij twijfelde niet aan het standpunt van de regering, doch wordt men in dat opzicht teleurgesteld, dan zou hij graag zien, dat B. en W. dan met een voorstel in de raad komen. Aldus werd besloten. Aan mevr. N. Toornstra—Thomas2 wordt voor een half jaar ontheffing van de hondenbelasting verleend. Hogere hondenbelasting? Bij de rondvraag vroeg de heer De Haan, hoe er deze zomer gehandeld zal worden als het parkeerterrein niet alle auto's kan bevatten. Men overweegt dan op het Dorpsplein te laten parkeren. De heer G. Baken (gembel.) vond de hondenbelasting te laag en wilde deze in de toekomst verhogen. Uit de besprekingen bleek dat dit voorstel werd gedaan niet zozeer uit het oogpunt van belastingobject, maar wel om te komen tot mogelijke vermindering van het aantal honden. Vooral de boeren hebben veel last van loslopende honden, die gevaarlijk voor de schapen zijn. De heer Mooij was tegen dit voor stel. Hij had de afgelopen periode waarin de honden moesten worden vastgehou den of van een muilkorf voorzien moes ten zijn, opgemerkt, dat in de bebouw de kom de mensen zich vrij goed aan de verordening hielden, doch dat het b(j de boeren juist andersom was. Aan het slot deed de heer Baken het voorstel om B. en W. opdracht te geven, straks bij de raad een voorstel tot verho ging in te dienen, over welk voorstel evenwel met 3—3 de stemmen staakten. De heer Schager (CPN) vroeg wanneer een urinoir wordt gebouwd, waaraan z.i. dringend behoefte is. Volgens de voorzit ter zal de bouw spoedig beginnen. De heer G. Baken vond dat de tijd waarvoor de jacht op de gemeentegron den is verhuurd, n.1. 10 jaar, te lang was en meende dat volgens de Jachtwet dit maar drie mocht zijn. De voorzitter ant woordde. dat het jachtrecht indertiid bij openbare inschrijving is verpacht, zodat iedereen kon inschrijven. Het is een be sluit van de raad waaraan Ged Staten hun goedkeuring hebben gehecht. URK, 12 Mei. Door 100 vaartuigen werd aangevoerd. 11329 pond kuilpaling f 0.55f 0.65; 1340 pond lijnaal f 0.85— f 1.32 per pond; 28 pond bot f 0.30 per pond en 1804 manden nest f 1.78 per mand van 25 kg. Gistermorgen werd door de Directie der Rijkswerf aanbesteed het vernieu wen van het verzakte stuk kademuui aan de Noordzijde van de Zeedoksluis De volgende inschrijvingen kwamen binnen: Fa. J. de Vries, Den Helder f 79.000.—; Fa. E. Blok, Rotterdam f 80.500.—; N.V. Volker's Aanneming maatschappij, Sliedrecht f 80.900.Fa C. van Essen, Den Helder f 81.946. N.V. van Dongen en van Hoven, Dord recht f 83.490.—; Fa. -Joh. Schutte, Zaandam f 84.100.—; Fa. A. Verhagen. Breda f 84.970.—; Fa. A. van der Wouw, Den Helder f 85.750.Fa. R. Noppert, Den Helder f 87.200.—; Fa. I. C. Kooyman, Harlingen f 92.000.Fa. L. C. Vertijden, Waddinxveen f 93.050; N.V. Christiani en Nielsen, Den Haag f 97.300.Amsterdamse Ballast-Maat- schappij, Amsterdam f 99.880. Gistermiddag om half zes werd de Naco-bus van de lijn Den HelderDen Oever op de Rijksweg bij de Kooy aangereden, toen de chauffeur de bocht naar de brug wilde nemen. Een trailer uit Hilversum, die eveneens uit de rich ting Den Helder kwam, wilde de auto bus Inhalen en kwam toen in aanraking met de linkerzijwand van de cabine, die daardoor werd opengescheurd. Ge lukkig bleef het bij deze materiële schade. De trailer werd slechts licht beschadigd. De reizigers moesten met een andere bus de reis voortzetten. Geboren: Cornelia, dochter van Jan Vlaming en Jetske Stoepker. Her- manus H., zoon van Hendrik van der Kooij en Jeannette M. C. Jenck. Ondertrouwd: Franclsus Barhorst en Veronica -R. Halsema. Overleden; Pieter Dros, 73 jaar, wedn. van Dieuwertje Keijser. Gevonden voorwerpen: 1 tube salu- tion, 1 zakje borduurzijde. 1 bril, 1 bl. hoed. Gistermorgen om half elf is een Firefly van de Marine Luchtvaart dienst op een terrein midden In het bebouwde Bos en Vaartkwartier te Haarlem neergestort. Het toestel sloeg een krater van vier meter diepte in de grond en de wrakstukken lagen ver in de omtrek verspreid. Niettemin heeft men geen zware slag gehoord, daar het terrein was opgespoten en de grond dus vrij zacht was. De piloot is omgekomen. Zijn stoffelijk overschot is gisteren in de loop van de middag opgegraven. De verklaringen van de ooggetuigen lopen nogal uiteen. Sommigen be weerden, dat het toestel op geringe hoogte boven de grond aan het stun ten was, anderen zeiden, dat het in de nabijheid van de Leidsevaart in een vrille geraakte. De piloot zou echter kans hebben gezien, de machine op honderd meter boven de grond weer in bedwang te krijgen. Toen hij echter probeerde, het weer op te trekken, stortte het met de neus naar beneden neer. Een van c.e wielen van het landingsgestel, dat was uitgeklapt,, lag vijfhonderd meter ver- Het toestel sloeg een diepe krater in de grond en de wrakstukken werden over een afstand van honderden meters verspreid. Het staartstuk van het verongelukte vliegtuig nabij de plaats, waar het toestel te pletter sloeg. der. De bewoners van de Van Hogen- dorpstraat ontkwamen ternauwernood aan een ramp, daar het ongeval op honderd meteri* afstand gebeurde, Onmiddellijk na het ongeval snelden omwonenden toe. Zij begrepen echter, dat er voor de piloot geen hoop meer was. Een RK geestelijke, die met zijn auto voorbij reed, spoedde zich naar de plaats van het ongeval en gaf de absolutie. De machine was de K 81 van het lt squadron en kwam van Valkenburg, De omgekomen piloot is de matroos eerste klasse-leerling onderofficier vlieger Jitze Kiemel uit Leeuwarden. Hij was twintig jaar oud, had zijn bre vet, maar had zijn opleiding nog Met geheel voltooid. Dezer dagen vierde het echtpaar OverduinHarteveld te Scheveningen zijn zeventigjarig huwelijksfeest» Hij heeft MtJa* 'iküt QO&t L&rtiUBu! [aai Lwm door ons Vakkundig natiën «n grondig roinigon KEIZERSTRAAT 73-75 TELEFOON K 2230- 2603 over pijnlijke voe ten, die elke wan deling beletten. Zorg er voor, dat U dit niet kan over komen, door U door ons deskundig te laten voorlichten. Dan zullen wij er voor zorgen, dat U voortaan prettig loopt en wandelt. SCHOENMAGAZIJN SPOORSTRAAT 109. 0CCX» Witte Overhemden met piquéborst en man chetten 16.50 Lingeriekatoen, ge bloemd, rose, zalm, 2.40 bleu effen, rose, zalm. bleu 1.65 Lingeriezijde, effen wit f 1.55 effen zalm 1.60 gebloemd vanaf 2.35 Bedsprei 165 x 225 14.50 Vitrage vanaf 1.60 Gordijnstof v.a. 3.25 DAG en NACHT Telefoon 2823 Badhuisstr. 35 Telefoon 2991, g Goudsbloemstr. 52 Telef. 3167 Anjelierstr. 1 Ook wagens zonder chauffeur. SLUISDUKSTRAAT 73 t/lt Gara7e Middenweg 189 Teleloon 2953, Den Heidei Z.g.a.n. donk.biauw herenpak (prima laken), met laken pet en verdere herenkleding met hoed en schoenen mt 40-41; tevens ruilen een beste herenfiets voor dito da mesfiets. - Tevens breiwerk ge- gevraagd. Adres; Bur. v. d. blad. Z.g.a.n. lichtgrijze zomermantel mt 42 en een lichtgroene finger- tip mt 42. Keizerstraat 54. Zeventien gram.platen m' rek f 25,—, 100 boeken f 10,—, alarm bel voor fabriek e.d. (220 V.) 17,50, dynamo (220 V.) f 10,- eu Natuurgeneeswijze (2 delen) f 5,—. Reigerstraat 58. Twee konijnen met bok voor f 12.50. Adres: Kuiperstraat 30. Een beste werkfiets. Dahlia straat 50. Spotkoopje, crème kin derledi kant jes 60 x 120, zonder bed, f 7,50 en f 10,—. Tussen 5 en 7 uur: A. IJ. Kuiperstraat 54 Goed werkende electr. was machine, zonder wringer, in prima staat, prijs f 75,—. Adres: West- siiaat 83. Een herenfiets met lamp f 20,— Jansen, Gladiolenstraat 16. Sachs motorrijwiel, 74 cc. Te bevr.: Ooievaarstraat 88, Den Helder. Goed onderhouden Van Delft*s kinderwagen, Engels model. Mo- ree, Prof. Zeemanstraat 18 Door jong echtpaar ongem. zit- slaapkamer met kookgelegenheid. Br. onder nr 718, Bur. v. d. blad. Op onze ateliers is plaats voor een handige naaister, bekend met het overhemden- en japonnenvak. ,,Tot uw Dienst", Koningstr. 113. Gevraagd: flink meisje voor kleermakerij. Hoog loon. Adres: Xiasstraat 8. Kost en inwoning gevraagd door eenvoudige juffrouw. Adres: Bu reau van dit blad. Nette bej. man, eigen woning met nette inboedel, kl. inkomen, •venst kennismaking met nette iouw, lft 50-60 jaar; liefst ook iet klein inkomen. Br. onder nr Tl, Bureau van dit blad. Wie kan de vier oude redders an het Doiu> Rijkershofje helpen ian een bankje om in de zon te 'itten voor het raam? De Buurtbewoners. Engelse les voor Emigranten cioor deskundige op emigratie- lebied. Inlichtingen onder nr 719. Fureau van dit hlad Aangeb. kosthuis bij particulier '•oor twee beslist netto kostgan gers, in centrum der stad. Br. ond. nr 720, Bur. van dit blad. Een schoentje om mee te pronken en heerlijk van pasvorm. Luchtig geperforeerd »n grijs, beige en 4 QA wi» leder denkt aan Grootste en meest vakkundige radioreparatiebedrijf V ermydt risico. Binnenhaven 5 I VRAAGT Uw winkelier VAN DER YVAL's STROMATRASSEN voor ledikant en bedstede. Stevig en veer krachtig. Waar niet verkrijgbaar wende men zich tot VAN DER VVAL'g Matrassenfabriek te Hoorn, Lange Kerkstraat 14. Tel. 4409 (K 2290 VOOR APARTE In diverse prijzen. RUIME KEUZE WON1NGIN RICHTING KONINGSTRAAT

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 4