Stad en Omgeving Schipper Kuyck leidt na derde ronde der periodieke zeilwedstrijden Behoort sportterrein-nood in 1952 tot het verleden? Havvers startten in Enkhuizen met bevredigende prestaties De Bioscopen Plannen voor 392 montage-woningen Luiting ging als eerste door de finish Gemeenteraad komt Dinsdag bijeen Eén week op de varende vacanfievloof Elecfro-shockapparaaf voor gemeente-ziekenhuis In het kort Groninger Vereniging geeff revue-avond Voorstellen voor aanleg van tien velden Ondanks slecht weer een vlot tempo Tl VOL I WITTE: Stedeliik Muziekkorps vanavond in de Vogelwijk Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland Totale bouwkosten rond vier millioen MAANDAG LAATSTE DAG COUPONS voor SPOTPRIJZEN W fk Smaldeel naar zee vertrokken Italiaanse esperantisten naar Den Helder Jeugddienst1 Lutherse kerk Pinkster-actie Zll aa" deze Ekster-actie worden herinnerd aan de generale repetiti die hedenmiddag van vijf tot zes uur wordt Bouw van zes nieuwe transformatorhuisjes „De Cup" besfond een jaar Zang en muziekavond WSOV Jubileumtournooi van HRC Roozenburg speelf blind Jubileumfournooi van HRC In hef korf Aan boord van dertien sloepen zette men zich gistermorgen schrap, toen te half tien het startschot de derde ronde van de periodieke zeilwedstrijden in luidde. De seinvlaggen ,.R" en „I" aan de mast op het Wierhoofd lieten weten dat de baan tegen zon en via Malzwin en Dode Hond gezeild zon worden. Een Isbberkoeltje nit het Znldoosten en het begin van eb maakten het noodzakelijk om leder zuchtje te benutten en van ieder neertje gebruik te maken. Ltz Tober van de verbindingsschool te Amsterdam maakte een prachtige start en liet onmiddellijk zijn rivalen achter zich. Maar ook op het water be gint de concurrentie weer een duchtig woordje mee te spreken zoals de heer Tober gemerkt zal hebben namen als Luiting en Kuyck hebben op het Mars diep een goede klank, daarmee valt niet te spotten. Tober mocht dan het eerst de boei bij het Malzwin ronden, maard aarmee was de slag nog niet ge wonnen. De wind ruimde en vlak voor het lapje zette men koers naar Texel? wal. Dreigend bolde de fok van Lui ting zich tot een balllon en Tober moest zijn ereplaats prijsgeven. En zoals de zeilers van plaats ver wisselden, zo veranderde de wind van richting; Zuidwest werd het, maar de vlaggen zagen geen kans om hun ba nen te strekken in deze flauwe koelte. Een reden te meer om bij de oversteek naar de wrakton goed rekening te hou den met de ebstroom. Zo stevende men dan over bakboord bij de wind op het Wierhoofd aan om zeker te zijn dat het weifelend briesje geen streep door de rekening zou halen. Schipper Luiting nam geen risico en koerste pas West, toen hij er volkomen zeker van was, dat zijn manoeuvre zou Op Dinsdagavond 23 Mei, om acht uur, zal de raad der gemeente Den Helder ten raadhuize bijeenkomen. Aan de uitgebreide agenda ontlenen wij het volgende: Bij de ingekomen stukken is een mededeling van de minister van We deropbouw en Volkshuisvesting betref fende de vaststelling van het Weder- opbouwplan „Centrum" door het Col lege van Algemene Commissarissen voor de Wederopbouw; voorts een brief, waarin de heer J. W. van Ven- deloo met ingang van 1 September 1950 eervol ontslag vraagt als direc teur leraar aan de gemeentelijke mid delbare handelsavondschool. Verder staan op de agenda voorstel len betreffende de aanleg van sport velden en betreffende de bouw van in totaal 392 woningen, 8 winkels en 12 bergruimten. Op de voordracht voor de benoeming van een onderwijzer aan School 4 zijn geplaatst: 1. I. Groenveld, Hoogwoud; 2. L. Kooistra, Smilde; 3. H. C. Blom, Wieringen. Evenals verleden jaar kunnen in de zomer van 1950 vele jongens en meis jes van een heerlijke week vacantie genieten op de „Varende Vacantie vloot" van het Comité „Onze Marine". De vloot bestaat uit de tjalk „Eben Haë- zer" en de klippers „Disponibel" en „Jeannette". Op ieder schip kunnen acht en veertig jongelui van 12 tot 18 jaar worden ondergebracht. De „Eben Haëzer" en „Disponibel" zijn uitslui tend bestemd voor jongens, terwijl op de „Jeanette" alleen meisjes worden geplaatst. De leiding berust, behalve bij het personeel van „Onze Marine", bij een aantal studenten van de Academie voor Lichamelijke Opvoeding te Amsterdam, o.a. de heer Michels, die Woensdagavond als midvoor sttond opgesteld in het Ne derlands elftal, dat zo fraai met 30 van het Engelse B-elftal heeft gewon nen. Op ieder jongensschip varen zes leiders mee, en aan boord van het meis jesschip fungeren zes vrouwelijke stu denten als leidsters. De Jongens en meisjes komen gedu rende een week volkomen in de sfeer van het leven op zee. Onder het motto „Zwerftochten over 't IJselmeer" wordt Iedere week een interessant vaarpro- gramma afgewerkt. De kosten van deze varende vacan tie, die ongetwijfeld ook leerzaam is, bedragen vijf en twintig gulden per persoon. De Helderse Courant wil echter veertig jongelui in de gelegen heid geboden. Zij kunnen kiezen tus sen de volgende weken: 38 Juli, 1015 Juli, 2126 Augustus en 28 Augustus2 September. Aanmeldingen met opgave van volledige naam, adres en geboortedatum, uiterlijk Maandag middag om half zes aan ons bureau in de Koningstraat. Wanneer er veel can- didaten zijn, zal het lot de gelukkige vacantiegangers aanwijzen. Door de heer M. A. Eldering, zenuw arts te Alkmaar, wordt sinds enige tijd met toestemming van het gemeentebe stuur zitting gehouden in het GGD-ge- bouw. Het is gewenst, dat deze specialist ook gebruik kan maken van de kleine operatiekamer van het gemeente-zie kenhuis mi dat hij de beschikking krijgt over een electro-shock-apparaat De kosten hiervan, zijnde f 1100, kun nen in vijf jaar tijd worden afgeschre ven uit de opbrengst van de vergoeding van f 5 per keer, die wordt betaald voor het gebruik van de kleine opera tiekamer. Voor het genoemde bedrag van f 1100 vragen B. en W. thans aan de raad een crediet. lukken. Zijn inzicht bleek juist: als eerste rondde hij de wrakton en toen dicht genoeg onder de dijk om de volle stroom mis te zeilen en ver genoeg uit de dijk om een windje te vangen. Dat was hem wel toevertrouwd. Om 11.44 knalde het schot: Luiting was verreweg het eerste binnen. Twee de werd schipper Kuyck en vervolgens zagen we bootsman Ufkes, Ltz. de Graaff, schrijver Dietz, Ltz. Tober en bootsman Bosman de finish passeren. Tober rekende te veel op een koeltje vlak onder de dijk en moest daardoor zijn aanvankelijk gunstige positie prijs geven. We kunnen niet nalaten, nog even de naam van schrijver 3e klas Dietz uit Hilversum te noemen, die met een ge leende bemanning kans zag om als nummer vijf binnen te komen. Voor waar een prestatie. En zo behoort dan de derde wedstrijd van de tien tot het verleden. Schipper Kuyck heeft de leiding met een gemid delde van 15 punten, overste Sluyter, Ltz. de Graaff en schipper Luiting vol gen met ieder 14 punten. Zeer bekende namen dus, maar we zijn er nog niet en er kan in zeven wedstrijden nog heel wat gebeuren. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen P. Schoorl, Timorlaan 25, telefoon 3108, en dr. M. G, Vroom, Plantsoenstraat 11, telefoon 2485. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt deze week waarge nomen door de heer W. H. Kingma, Polderweg 25. telefoon 2581. Hedenmiddag om drie uur begint in Casino de receptie van de voetbal vereniging HRC. Vanavond wordt de jubileum-revue opgevoerd. Hedenavond viert de vereniging „Huisduiner Belang" haar twintigjarig bestaan met een feestavond in „Den nenheuvel", Zondagmiddag moet HRC 3 weer een degradatie-wedstrijd spelen, dit maal tegen LOC 2, aanvang twaalf uur. Volgende week Zaterdag geeft le Groninger vereniging „Stad en Omme landen" een feestavond in Casino. Een non-stop revue-programma onder de titel „Pech gehad!" zal dan worden opgevoerd door het V. V. K.-revue- gezelschap uit Groningen, dat stellig zal zorgen voor een programma naar het hart van onze Helderse „mollebo- nen". De leden kunnen kaarten ver krijgen aan de adressen Molenstraat 91b, Violenstraat 83, 2e Schagen- dwarsstraat 8. Keizerstraat 26 en Steengracht 20. Hermes 2 (heren) promoveerde op Hemelvaartsdag, na een laatste keurige overwinning op Kampong 4 te hebben behaald, naar de derde klasse. Met dit resultaat was men natuurlijk teer in zijn nopjesv.l.n.r.: L. Broekhuizen f scheidsrechter), N. Slemmer, N. van Driejoen, T. Pottinga, A. van Wolferen, L. van Drimmelen, C. Boerman, D. Dijkshoorn, P. v. d. Mark (res.) en H. v. d. Meulen (scheidsrechter). Zittend: P. Vreugdenhil, W. Lastdrager (aanv.), J. Holdorp, C. van Pijnen en J. Brandjes (res.) In de raadsvergadering van Dinsdag 23 Mei zal men beslissen over de toe komst van Den Helders sportterreinaccommodatie. Het is thans namelijk mo gelijk gebleken een begin te maken met de aanleg van de in het plan „Groot Den Helder 2" aan de duinrand geprojecteerde complex van acht sportvelden. In verband met de voorgenomen bouw van tweehonderd Panagro-woningen moeten de daarvoor bestemde terreinen zo spoedig mogelijk bouwrijp worden gemaakt. De grond, die nodig is om deze terreinen op de vereiste hoogte te brengen, wil men onttrekken aan de strook langs de duinen. Deze strook zal worden afgegraven tot een peil van ongeveer negentig cen timeter boven NAP. Daarvan wil men gebruik maken om de gewenste acht sportvelden aan te leggen. De totale kosten van deze grondwerken, met in begrip van het inzaaien en draineren van het terrein en het beteugelen van zandverstuivingen, worden geraamd op 500.000.— Uit een advies van het Bodemkundig Instituut te Groningen bleek, dat de velden in het voorjaar van 1952 be speelbaar kunnen zijn. Zij zullen dan eind Augustus van dit jaar moeten wor den ingezaaid. Wanneer men de vel den zou bezoden, zouden zij eerder be speelbaar kunnen worden gemaakt, na melijk in de herfst van 1951. Dit zou evenwel een hogere uitgaaf vergen en een grasmat van mindere kwaliteit op leveren. B. en W., die de mening zijn toegedaan, niet tot bezoden te moeten overgaan, stellen de raad nu voor, ten behoeve van het bouwrijp maken van de in het plan „Groot Den Helder 2" begrepen gronden en de ai ileg van acht sportvelden, een crediet te ver lenen van 500.000. Tussen de velden aan de Sportlaan waren, zoals bekend, twee noodterrei- nen geprojecteerd. Het gereedmaken van deze velden kon geen doorgang vinden, daar op de beschikbare grond de Ambachtsschool wordt gebouwd. Inmiddels is komen vast te staan, dat aan de Sportlaan toch voor één veld plaats is. Voorts leeft nog het plan om nabij de scholen aan de Pasteurstraat een speelveld aan te leggen. Met de Hoe dichter op Hemelsvaartsdag de bus met Nieuwediepers, leden van de Helderse Athletiek Vereniging, Enkhuizen naderde, hoe harder het begon te re genen. En toen onze stadgenoten zich gereed maakten voor de verschillende num mers van de eerste grote regionale athletiekwedstrijden in dit seizoen, georgani seerd door de H.B.S. Flevo, was de baan uiterst zwaar geworden. Ook de sprin gers en werpers moesten op een doornat veld trachten iets goeds te presteren. Er werden daar in Enkhuizen dan ook geen enorme prestaties geleverd, en het pleit voor de goede wil van de deelne mers en het harde werken van de orga nisatoren dat de wedstrijden nog zo vlot verliepen, en zelfs bijna op tijd ten einde waren. De Helderse athleten heb ben zich over het algemeen niet slecht geweerd. Er was nog maar kort in de open lucht getraind, en voor velen be tekenden deze wedstrijden een her nieuwde kennismaking met startblok, kogel of springbak. Waar de resulta ten tegenvielen kon men de oorzaak zoeken in de erbarmelijk slechte weers omstandigheden, waarop de Hemel vaartsdag geabonneerd schijnt te zijn. Het nummer verspringen heren C- klsase leverde J. Vermeer een eerste prijs op. Hij sprong 5.47 meter, en werd gevolgd door A. v. d. Wal met 5.10 me ter. M. van Essen, die buiten mededin ging meepsrong, bereikte 5.69 meter. Bij de meisjes op het nummer versprin gen wist J. Bakker nog net in de fi nale te komen. Zij eindigde als zesde met 4.21 meter. Een aardig succes behaalde mej. R. Wynia op de 100 m. D-klasse. Zij be reikte de finale en slaagde er na uiterst spannende strijd in op de eerste plaats beslag te leggen. Haar beste tijd was 14,4. Ook mej. K. Bot sleepte weer eens een eerste prijs in de wacht. Zij wierp de discus in de C-klasse 25.99 meter ver. Het nummer kogelstoten heren C bracht M. van Essen met 9.98 meter de eerste prijs. Bij de meisjes kwam voor het eerst uit Greetje Blonder. Zij liet op de 80 meter een goede indruk na. Zij bereik te de finale, en eindigde ten slotte als vijfde in 11.4 sec. Wij zullen wel meer horen vgn dit meiske. Van de H.A.V. vielen verder in de prijzen: H. Wiedenhoff (tweede op 100 m. jun. A in 12,4 esc.), mej. A. Mons- ma (tweede verspringen meisjes A met 3.98 m.), mevr. H. Hoek-Van Straten (derde 100 m. dames B in 14 sec.) en S Huitinga (hoogspringen jun. A met 1.50 m.) Voor het eerst sinds enkele jaren startten enkele Havvers op de 3.000 meter. De betreffende heren zullen nog het één en ander moeten leren betref fende tactiek en routine. De dames-es tafetteploeg kon het in een sterk veld niet bolwerken en eindigde op de vier de plaats. Over het geheel genomen was 't voor de Helderse Athletiek vereniging toch geen slechte dag. aanleg van deze velden zal 14.500 ge moeid zijn. B. en W. zijn van mening dat tot aanleg moet worden overgegaan en stellen voor dit bedrag daarvoor aan te wenden. „TEN ZUIDEN VAN TAHITI.." Een ieder kent de zonnige ver haaltjes waarin Maria Montez altijd zo'n belangrijke rol speelt. De Tivoli- bioscoop vertoont tot en met Maandag „Ten Zuiden van Tahiti", die Maria weer volop de gelegenheid biedt zich te laten bewonderen. Ditmaal maakt zij een zekere Bod (Brian Donlevy) het hof, die met zijn vrienden Chuck en de dikke Moose door een defect aan de motor van hun boot op een eiland in de Stille Oceaan terechtkomen. Het driemanschap beleeft amusante, roman tische en min of meer spannende avon turen. Hoe onmogelijk ook het gege ven van deze film is, men kan er Zich kostelijk mee amuseren. De liefde is een belangrijke factor in deze rolprent. Het zij ons vergund nog te vermelden, dat Bob, nadat een poging tot roof van parels door een stel „gemene" zee lieden en een aanslag op het leven van het nobele stamhoofd zijn mis lukt', een goede kans maakte op de hand van de schone Melahi (Maria Montez). „DE DERTIEN LANCIERS". In de Witte-bioscoop draait tot en met Maandag de boeiende film „De dertien Lanciers". Een gezelschap, be staande uit twaalf mannen en één vrouw, is op reis door de woestijn. Het zijn gedemobiliseerde soldaten van de grensbewakingstroepen, de comman dant van een grenspost met zijn vrouw en een geoloog. Men krijgt ten slotte gebrek aan wa ter, door toedoen van de bende van Shirmet-Khan. Een interessante film. die leidt tot de vernietiging van de bende. In het kader van de jubileum-actie heeft het Stedelijk Muziekkorps (ver gezeld van collectanten!) een rondgang gemaakt door Tuindorp. Deze stads wijk heeft bijna honderdzeventig gul den voor het uniformenfonds opgele verd. Vanavond is de Vogelwijk aan de beurt. De desbetreffende circulai res zijn reeds verspreid, zodat de be woners van dit stadsdeel weten wat hun te doen staat! In de Visbujrt worden Maandag circulaires verspreid: daar maakt het Stedelijk Muziekkorps Dinsdagavond een rondgang. 75. De burgemeester gelooft dat Big Ben een echt marsepeinen varken is. versierd met rose suikerringetjes en bloemen. „Zelden heb ik inzendingen van deze afmetingen gezien", zegt hij en leest nog eens, wat er op het kaartje staat: „Zo zien de klanten van bakker Eek Roomhoorn er uit!" leest hij weer en glimlacht. Eek zelf staat te glim men van trots bij de waarderende woorden van de burgemeester, vooral als hij de burgemeester tot zijn wet houder hoort fluisteren. „Wat denk je ervan? Ik geloof dat deze inzending beslist voor een prijs in aanmerking komt!" Maar Eek Roomhoorn weet nog niet wat er hem boven het hoofd hangt. Want plotseling zucht Big Ben in zijn slaap en blaast vervolgens met flinke kracht een klodder room van zijn buik wegmidden in het oog van bakker Roomhoorn. Xn de raadsverga betreffende de bouw v» 392 oüwingsingel, deels in M deels geprojecteerd nabij woningen 2uI1en siechts in „Groot Den Hel voorbewerkte houten onderdelen montage-woningen zijn, dat bij de douw v .en w0t. den toegepast, die uit Zweden zijn geïmporteerd. Besprekingen dienaangaande werden in Januari 1950 geopend met de N.V. Panagro te Warmond. Het plan is, twee honderd woningen van het systeem M.T.H. te bouwen op het terrein ten Westen van de Jan Verfailleweg. Er zijn twee aantrekkelijke woningtypen on4- worpen en wel vijftig van het type D, dat een inhoud heeft van 292 kubieke meter en voor dubbele bewoning kan worden ingericht en honderdvijftig van het type N, met een inhoud van 260 kubieke meter. De totale bouwkosten van deze woningen worden geraamd op f 1.917.800.38. Daarbij komt dan nog een bedrag van ongeveer f 42.500 aan Benelux-invoerrechten voor de houten onderdelen en een bedrag van ongeveer f 40.000 voor het inrichten van vijftig huizen voor dubbele bewoning. Met in begrip van de verschillende bijkomende kosten zal een totaal bedrag nodig zijn van f 2.112.560. Nabij de Burgemeester Houwingsm- gel wil men 192 montage-woningen, 3 winkels en 12 bergruimten bouwen vol gens het systeem „Elementenbouw- Krabo". Deze huizen zullen dan in de plaats komen van de z.g. Welschen- woningen, waarvan de bouwkosten zo hoog bleken te liggen, dat van de bouw hiervan moest worden afgezien. De bouwkosten van de woningen, winkels en bergruimten volgens het systeem „Elementenbouw-Krabo" worden, met geopend van 918 uur SPOORSTRAAT 103 Aangelokt door het mooi» weer wa ren vele Rotterdammers naar de Boompjes en het Willemsplein geko men om getuige te zijn van het ver trek van het vliegdekschip „Karei Doorman", die gistermiddag, verge zeld door de luchtverdedigingskruiser Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck", het ruime sop koos. Hr. Ms. „Marnix", een opleidings schip voor machinekamerpersoneel, dat eveneens de oefeningen „Activity" zal meemaken, had reeds in de och tenduren de Rotterdamse haven ver laten. De toeschouwers langs de wal za gen de schittering van de instrumenten van het muziekkorps, dat op de achterplecht opgesteld marsmuziek liet horen. Ook de bemanning van de „Karei Doorman" was op het dek aan getreden. Om twee uur, nadat de ankers rate lend waren gelicht, was het schip los en de reis kon een aanvang nemen, zij het in de Nieuwe Waterweg nog gesleept door vier sleepboten. Een groep van vijf en dertig Italia nen maakt momenteel een rondreis door Nederland. Na hun bezoek aan Arnhem, Groningen en Leeuwarden komt het gezelschap op Dinsdag 23 Mei naar Den Helder, waar de Espe rantistenvereniging „Nova Sento" als gastvrouwe optreedt. De leider van het gezelschap, de heer Angelo Lovati uit Milaan, heeft namelijk vóór de aanvang van de reis contact gezocht met de Esperanto-con- suls van de Wereldbond van Esperan tisten (UEA). Aan de heer C. J. Tim merman, Herzogstraat 40, werd ver zocht het Helderse deel van de reis voor te bereiden. Dank zij Esperanto was een vlotte correspondentie moge lijk tussen Milaan en elf Nederlandse steden, waardoor een goed program ma kon worden samengesteld. Het gezelschap zal na aankomst in Den Helder een bezoek brengen aan Huisduinen, waar de lunch zal wor den gebruikt, 's Middags volgt een uit stapje naar Texel, waar men per auto bus een rondrit wil maken. Na terug keer in Den Helder wordt gedineerd in „Formosa". De gasten zetten dan hun tournée voort met bestemming Haarlem. Morgenavond-Am half elf wordt in de Lutherse kerk aan de Wezenstraat de laatste jeugddienst in dit seizoen gehou den De dienst wordt geleid door ds W F. Jense, predikant-zendeling der Luth! kerk, die onlangs repatrieerde na enkele jaren in Indonesië te hebben gewerkt als veldprediker bij de 7 Dec.-divisie' Het orgel zal ditmaal worden bespeeld door de heer J. K. Schendelaar. Op de Zaterdagavond voor Pinkste ren zal een korte openlucht-bijeenkomst worden gehouden op het Stationsplan met medewerking van het Leger des Heils-muziekkorps en een groot zang- rtHk Samengesteld uit leden der plaat selijke zang- en kerkkoren. De deelne- gracht m d8 Legerzaal aan d« Spoor- inbegrip van de bijkomende kosten raamd op f 1.896.020. Ter verwezenlijking van beide boven genoemde bouwplannen worden aan g raad credieten van f 2.112.500 f 1.896.020, dus voor een totaal bedr*"1 van rond vier millioen gulden J? vraagd. Dat komt dus neer op tienduizend gulden per woning. i, In vele gedeelten van de stad borden de laatste tijd ernstige spanningsverliT. zen in het electriciteitsnet geconsta" teerd. Dank zij de medewerking vs» het Provinciaal Electriciteitsbedrijf katt dit euvel thans worden verholpen doo» de bouw van drie nieuwe transformator, stations, en wel aan de De la Reystraat nabij de Prof. Blokstraat en nabij Bassingracht. Tevens kunnen de bi verband met de nieuwbouw noodzake lijke transformatorhuisjes nabij Bad! huisstraat. Jan Verfailleweg en Burg" H'ouwingsingel worden gebouwd. Da kosten kunnen t.z.t. bij het P.E.N. wor- den gedeclareerd, omdat de huisjes hat eigendom worden van dit bedrijf. Aan gezien de gemeente voor de bouw zal moeten zorgen, is voorlopig een crediet nodig van f 52.000. Ter gelegenheid van het één-jarig be- staan der aquariumhouders-vereniging „De Gup" werd in de bovenzaal van café „Postbrug" een feestavond gehou den. Bij de opening gaf de voorzitter, de heer W. Bruul, een overzicht van het eerste verenigingsjaar. Toen „De Gup" op 17 Mei 1949 werd opgericht waren er acht leden, thans heeft de vereniging acht-en-vijftig leden en vier donateur». De avond werd gevuld met de verto ning van enkele sportfilms van de heer J. van Brederode, die door alle aanwe zigen bijzonder op prijs werden ge- steld. Voorts werd medewerking ver- leend door mevr. Van Hoepen—Bijl m mej. J. Wit. In de pauze werden con sumpties aangeboden en kon men deel nemen aan de verloting van een col lectie aardige prijzen. In zijn slotwoord deelde de voorzitter mede, dat „De Gup" in samenwerking met „De Glasbaars" eind Juni een ten toonstelling organiseert ten bate van de tbc-bestrijding, en dat de vergaderingen voortaan iedere derde Woensdag van de maand worden gehouden in café „Postbrug". Gezien het succes, dat de Werf- sportvereniging (thans genaamd Werf- sport- en ontspanningsvereniging) on langs heeft gehad met de zang- en muziekavond in Casino, heeft het b»- stuur besloten hetzelfde programma nogmaals aan te bieden op Dinsdag avond 23 Mei in Casino. Weer wordt dus medewerking verleend door oet dubbelmannenkwartet „Euterpe" o.Lv. de heer D. Ploeg en de '„Werfmelodij* ten" o.l.v. de heer F. Dierendonck. Een bandje, samengesteld uit leden van da Werfmelodisten, speelt na afloop da dansmuziek. Morgenochtend om half elf wordt met een vlaggenparade op het HRQ- terrein het juniorentournooi geopend, dat HRC ter gelegenheid van zijn der tigjarig bestaan heeft georganiseerd. De deelnemende verenigingen zijn: Ajax, BFC, Helder, OSV, Velocital VSV. WFC en HRC. Het Stedelijk Mu ziekkorps verleent muzikale medewer king. Van de zijde van het bestuur van HRC maakte men er ons op attent, dat de toegangsprijs f 0.50 voor de ge hele dag) ook zal gelden voor leden en donateurs. Zodoende dragen zij in belangrijke mate in de bestrijding van de onkosten bij. Op Zaterdag 22 Juli komt de Ne derlandse- en wereldkampioen dam men, Roozenburg, naar Den Helder, waar hij in restaurant „Formosa" °P uitnodiging van de Helderse Dam club, die dit jaar het veertigjarig be staan viert, enkele demonstratiepartij en zal spelen. De heer Roozenburg heeft op zijn programma staan een P- npultaanséance en een blindpartij. Hr Ms. „Johan Maurlts" is ^3' termiddag uit de haven vertrokken» om zich bij de schepen te voegen dis aan de vlootoefening „Activity" W" nemen. Het is morgen hoog water 9.50 en 22.25 uur en laag water o» 4.00 en 16.35 uur. Maandag is het hoog water om 10.20 en 23.05 uur en laaS water om 4.30 en 17.15 uur. De tem peratuur van het zeewater was graden Celsius. Terug naar Nieuwediep Aan boord van het troepentrans portschip „General M. L. Hersey dat op Dinsdag 6 Juni uit Indone sië wordt terugverwacht, be vinden zich onze stadgenoten: K* J. Sturk, Prins Hendriklaan la> A. Hoenson. Gasstraat 68; H. Ha- ringa, Reigerstraat 64.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2