Ajax kampioens-illusies vervlogen MEDIN°S Sport in 'I kort AKKERTJES Wedstrijd met wisselende kansen Li mbu rg sq monstGrzGgQ op Ab& c s si'mrjkTxtz snr r s^ïvï BI. Wit mocht met draw tevreden zijn De Voetbaluitslagen Leeds U. gaf bondsploeg geen schijn van kans Noordhollands slot-offensief leverde niets op Schulie—Peters verliezen omnium ie Milaan Njord boekte successen Goede prestatie van De Hoog in Ronde van Belgie ie superieure tanpcream Marjorie Jackson verslagen Gaston Reilt op dreel Nederlandse bridgers ver sloegen Belgische naburen .4, tandpijn geneesmiddeltegen .huidaandoeningen HUWELIJK Van de Zande liep 25 km in prachtige stijl Het Radioprogramma I MAANDAG VI MEI 1950 bracht Blauw Wit het In Enschede niet verder dan een eeliik.nel oeP*n en gelukspel waarmede de Amsterdammers dik tevreden mochten gaat Limburgia thans aan de kop met negen punten uit 7e« voet gevolgd door Maurits met negen punten uit acht wedstrijden en BUÜ^WH dat voor velen favoriet voor d! Z van landskampioen was, is hekkensluiter met vier Dunten uit .a 4 ui dat de" kampioensillusieT vrel v«Ir- wel kunnen zeggen. De wedstrijd Enschedesche Boys- Blauw Wit is een ontmoeting gewor den tussen twee volwaardige ploegen, die niettegenstaande het onnatuurlijke warme weer, alles in het werk stelden om de zege te behalen. Tweemaal heb ben de Amsterdammers de leiding ge nomen, maar beide keren wisten de Enschedeërs de achterstand weer in te lopen. De wedstrijd was vijf minuten oud toen Blauw Wit op goedkope wij ze aan een doelpunt kwam .Midvoor Koekebakker loste een keihard schot op het Enschedese doel, waar doelman Koper goed stond opgesteld. De bal raakte echter de borst van aanvoerder Klaver en veranderde daardoor onver wachts van richting. Ofschoon Koper nog een wanhopige sprong deed ver dween de bal in de rechterhoek. Na dit doelpunt scheen het of de Boys de kluts kwijt was. Er werd slordig ge speeld en nonchalant geplaatst, maar voor de Amsterdamse voorhoede hier van kon profiteren was het evenwicht weer hersteld. Zo goed zelfs, dat on der aanvoering van midvoor Albers de gelijkmaker werd gescoord. Blauw Wit werd nu voortdurend terugge drongen, maar de goed opgebouwde aanvallen werden door slecht schieten van de Enschedese voorhoede ver knoeid. Ook in de tweede helft was er een periode van overwicht van de groen-witten, maar het merkwaardige was, dat er juist een doelpunt voor Blauw Wit kwam. Na zes minuten was de stand reeds gelijk en daarin werd geen wijziging meer gebracht. LimburgiaHeerenveen Met een 7O-nederlaag heeft Lim burgia de Friese kampioen naar huis gestuurd: een uitslag, die de 18.000 toeschouwers zeker niet hadden ver wacht, daar de rust aanbrak met een 2—O-voorsprong voor Limburgia. Zelfs die stand was nog ietwat geflatteerd, want gedurende de eerste periode van de eerste helft was Heerenveen beslist gevaarlijker en doelman Jacobs en zijn helpers hadden handen vol werk. De wijze, waarop zij het doel der Zuider lingen verdedigden bezorgde hun me nig open doekje. De Limburgers namen geen enkel risico en speciaal Abe Len stra, Jonkman en Hofma werden met grote zorgvuldigheid bewaakt. In de 22ste minuut ontstond het eerste doel punt. Na een ingooi kwam de bal bij L. Cox, die de bal doorspeelde naar zijn broer. Deze sloeg terstond toe en passeerde Vooistra kansloos. Na 28 mi nuten vergrootte Limburgia de voor sprong tot 20. Zes minuten na de rust Landskampioenschap: Limburgia— Heerenveen 70, AjaxMaurits 1 2, Enschedese BoysBlauw Wit 2 2. Promotie tweede klasse, West II: NeptunusEmma 01. Noord: Zwartemaer—Friesland 5—1 Zuid I: De ValkWJe Baronie 2—3. Zuid II: Standaard—Juliana 1—1. Promotie derde klasse: WFCScho ten 12, VelsenCDN 52. Promotie vierde klasse: RK AFC— Grasshoppers 10, Beverwijk— Schagen 1—2, Rivalen—WMS 3—1 De GermaanBloemendaal 02, SDZ —Aalsmeer 22, UithoornDe Meer 2—1, OFC—CSV 0—1. Het Bondselftal, dat door de keuze commissie was samengesteld voor de wedstrijd tegen Leeds United, kon in geen enkel opzicht het peil van de Engelsen benaderen. De uitslag werd 1—10. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat de Nederlanders, die net twee invallers speelden, zo'n vernieti gende nederlaag moesten lijden 'n het eerste half uur ging de partij vrij wel gelijk op met wederzijdse aanval len. Alleen bleek toen reeds, dat het samenspel der gasten een klasse beter was dan dat der onzen MÖring ver richtte als stonnersnil veel werk maar hij kreeg te weinig steun van Bies- brouck en Diikgraaf De rust kwam met een 20 voorsprong voor de Engelsen, die de score na de hervat ting in een niet te stuiten tempo op voerden tot 0—7 Eerst toen kregen de Nederlanders een kans waarvan zii ook nrofiteerden Rechtsbuiten Mndd» jonge gaf een hoge voorzet die door linksbuiten Oerlemans onhoudbaar voor Searson werd ingekopt. Overi gens had dit doelpunt niet de minste Invloed op het verdere verloop van <$e wedstrijd Oe Engelsen behield*™ hun overwicht en brachten de stand op 1-10, begon Limburgia aan een serie doel punten, die zou leiden tot de 7—0 mon- steizege. Het vijfde doelpunt werd door de Heerenveen-speler De Jong ge. scoord, toen hij de bal corner wilde trappen en keihard in eigen doel schoot. Daarna was het met de weer- stand van Heerenveen gedaan. De Lim burger* bleven energiek aanvallen en het feit. dat Van Huizen, na een bot sing met Hofma, met een gapende hoofdwonde het veld moest verlaten, was voor hen geen bezwaar het bom bardement op het Friese doel onver minderd voort te zetten. Omzettingen in de Heerenveenploeg in de laatste phase van de strijd leverden niet het minste resultaat op. Ajax kwam te kort. Ajax heeft gisteren zijn talrijke sup porters tot wanhoop gebracht, door in de wedstrijd tegen Maurits telkens weer in tempo tekort te schieten en er met uitzondering van het eerste kwartier na de rust, nauwelijks in te slagen een behoorlijk samenspel op te bouwen. De achterhoede, met Van de Pol weer onder de lat, leverde deze middag het beste spel. Dat het snel reagerende en, in deze wed*trijd, tech. nisch betere Maurit*, slechts met 21 won, was te wijten aan het missen van enkele opgelegde kanaen en het ingrij pen van doelverdediger Van de Pol. De wedstrijd zelf bood weinig fraais, ten dele ook, daar scheidsrechter P. v. Rooyen vele aanvechtbare beslissingen nam, die talloze fluitconcerten uitlok ten. Maurits scoorde na 23 minuten het eerste doelpunt door een schitterende kopbal van Van 't Hoofd. Ajax brak daarna enkele malen gevaarlijk door, maar de Mauritsdefensie wist ten koste van hoekschoppen opluchting te bren gen. Na de rust begon Ajax met een gewijzigde opstelling een geestdriftig offensief, waarvan echter een kwartier later niets meer viel te bespeuren. De Ajaxieden schenen het Zuidelijke vuur te onderschatten. Zij treuzelden en lieten zich keer op keer verrassen Niettemin kwam toen nog de gelijkma ker. Uit een door Stoffelen, wegens hands van de rechtsback Muyris, ge nomen vrije schop kopte Van der Hart de bal achter doelman Mol. Nauwelijks een minuut later temperde een derde kopbal de vreugde van de Amster dammers. Bij een hoge voorzet van linksbuiten Beks aaide Van 't Hoofd juist voldoende met zijn kuif langs de bal om deze van richting te doen ver anderen, waardoor Van de Pol mis greep en het tweede punt voor Mau rits werd geboren. De stand is thans als volgt: 1 Limburgia Maurits Blauw Wit Heerenveen Ensch. Boys Ajax 22—11 16—17 18—12 15—25 9—14 12—13 Nederlands PolHie-elftal—Noordhollands KNVB-ieam 0-0 De speelhelften vgn de wedstrijd, Nederlands Politie-elftal-Noord-Hollands K.N.V.B.-elftal waren totaal verschillend. Voor de rust speelden de politiemannen een goede partij voetbal, waarbij vooral het goede combineren opviel. De ver dediging van de Noord-Hollanders toonde verschillende zwakke plekken en als de aanvalslinie van het politieteam beter op schot was geweest, zou de rust zonder twijfel niet met een blanke stand zijn ingegaan. Algemeen was de ver wachting dat de vertegenwoordigers van de sterke arm na de rust hierin w#l verandering zouden brengen, maar tot ieders verbazing lagen de krachtsverhou dingen toen geheel anders. Het waren nu de Noord-Hollanders, die regelmatig in de aanval waren en slechts met kunst en vliegwerk kon doelman Kokhuis een nederlaag voorkomen. Het voornaamste nummer van de Vrijdag te Milaan gehouden interna tionale wielerwedstrijden was onge twijfeld het omnium tussen Schuite— Peters enerzijds en CoppiBevilacqua anderzijds. Bij de sprintnummers be reikten de Nederlanders het eerst de finish, maar de achtervolging over vijf hm en de wedstrijd over 10 km achter motoren waren onbetwist voor de Ita lianen, die daardoor een totaal van 13 punten behaalden tegen Schuite en Peters negen. Bij de nadien verreden 100 ronuen puntwedstrijd met 10 sprints w«*rd Schuite tweede met 28 punten, achter Leoni. Coppi eindigde op de dorde plaats met 21 punten. Onder enorme belangstelling, ook van Belgische zijde, werd Zondag de wielerronde van Reuzel gereden over een afstand van 80 km. Bij de ama teurs werd Maanen (Valkenswaard) winnaar in de tijd van 1 uur 58 m'n. en 30 sec. Tweede werd zijn plaatsge noot Sambeek. Op de Oude Rijn werden Zaterdag roei- en zeilwedstrijden gehouden, dte dank zij het feit dat de boten de wind mee hadden, verschillende nieuwe baanrecords opleverden. De twee hoofdnummers van de, door Holl-ndm en Njord georganiseerde wedstrijd, n de oude vier en oude acht, hebben echter niet die spanning opgeleverd, die er van verwacht werd. De finale oude vier tussen Nereus en Njord ein digde in een overwinning voor de laat ste ploeg, doordat het voorliggende Nereus tot tweemaal toe snoekte. De oude acht was van de start of voor Njord, die langzaam maar zeker de enige concurrent Willem II achter zich liet. De vijfde en laatste etappe van de Ronde van Belgie is gewonnen door Impanis, die in de' sprint Ockers en Bogaerts sloeg. De Nederlander De Hoog werd twaalfde in dezelfde tijd als Peeters (7.50.00). In het eindklassement werd Du- buisson eerste met slechts zes secon den voorsprong op Oreel en Gyselinck, die precies dezelfde totaaltijd boekten Oreel kreeg de tweede plaats dank zij een gunstiger puntentotaal. De Hoog bezette de achtste plaats met zes mi nuten achterstand op de winnaar, een uitstekende prestatie, want hij liet renners als Impanis, Ward van Dijk, Ollivier, Orger Desmet, Ockers en de Luxemburger Diederich achter zich. MED1NOS LABORATORIA AMERSfOORJ 385 Dat het de Haarlemmer gelukte zijn doel voor een doorboring te vrijwaren, was niet alleen te danken aan zijn voortreffelijk werk. Tweemaal kwam de lat hem te hulp en eenmaal ontging het de scheidsrechter dat een uitste kend schot van Stelling (WestFrisia) via de onderkant van de lat achter de doellijn caramboleerde. Bovendien had Kokhuis een uitstekende steun aan stopperspil Gilessen (RBC) die overal opdook waar gevaar dreigde. Direct na cje aftrap ondernam de lin kervleugel van het Noord-Hollands elftal enige aardig opgezette aanvallen. Stelling en Schmidt schenen elkaar goed te begrijpen, maar het duurde niet lang of deze aanvalslinie werd practisch op nonactiviteit gesteld. De politieman nen begonnen allengs beter te spelen en spoedig werd het duidelijk dat zij uitstekend de kunst van het samen spelen begrepen. Soms ging de bal via vier of vijf spelers naar voren zonder dat er ook maar een Noordhollander aan te pas kwam. De buitenspelers, Bex (Willem II) en Loef (Hermandad) wa ren uiterst snel en Van der Meulen (Helder), bleek een uitstekende ver bindingsspeler. Voor het doel faalden de politiemannen telkens weer. Boven dien herstelde linksback Kabel (ZFC) zich spoedig van een zwak begin en stopperspil Kuiper (ZFC) en linkshalf Visser (WestFrisia) wisten wel van opruimen. Metselaar van Alkmaarsche Boys had zijn handen vol aan de snelle Bex en vaak moest de Alkmaarder in de Willem II speler zijn meerdere er kennen. In laatste instantie bleek doel man Lust van OSV echter een uiterst betrouwbaar doelman die in staat bleek op rustige wijze alle moeilijkheden op te lossen. Een enkele maal gebeurde het zelfs dat hij ver uitlopende, de bal met een verre trap ineens retourneerde. Zijn collega Kokhuis aan de andere kant overblufte hem echter, toen deze een lastige situatie door een kopbal oploste. Dat was in de tweede helft. De Noordhollanders hadden toen de rollen omgedraaid en tal van schoten kreeg de kleine Haarlemmer te verwerken. Het klopte nu veel beter in het Noordhollandse team en vooral de bei de Westfrisianen Simons en Stelling stelden de defensie van het politieelf- tal voor menige puzzle. Van Willy Schmidt konden wij enkele goede voor zetten noteren doch het lukte hem sporadisch de hardwerkende Koole te passeren. Van Splunter (O.S.V.) kon ons als rechtbuiten ook niet geheel en al voldoen, hoewel hij zich de laatste twintig minuten behoorlijk herstelde Plooyer, van de derde klasser Zilver meeuwen, deed soms goed Werk doch het bleek duidelijk dat deze speler niet Loop toch niet rond J met tergende pijn. Neem een'AKKERTJE" Wèg pijn, ook vannacht. En natuurlijk zo gauw mogelijk naar de tandarts. Itelpen direct gewend was aan het hoge tempo waar in de ontmoeting werd gespeeld. De gevaarlijkste man in de Noordholland se voorhoede was Stelling die over een hard schot beschikte. Uit de meest las tigste situatie zag hij kans verraderlijk harde schoten te lossen. Het laatste half uur stond het politie- elftal met man en macht te verdedi gen. Telkens weer beukte de stormlo pen van de Noordhollanders de veste van de ordebewaarders die onder deze druk menige steek lieten vallen. Dat deze fouten niet werden afgestraft was ten dele te danken aan slecht schieten van de Noordhollandse aanvalslinie. Maar bovendien stond Vrouwe Fortuna arm in arm met Vrouwe Justitia zodat deze aantrekkelijke wedstrijd tenslotte eindigde zoals hij was begonnen. Twee druppels van <fe antiseptische vloeistof D.D.D. doen de jeuk onmiddel lijk bedaren, de aandrong lol krabben verdwiint zodat de huid zich kon her stellen. Sedert joren wordt D.D.D. met groot succes toegepast bij huiduitslag, puistjes, insectenbeten, opengekrabde benen, enz Marjorie Jackson, de Australische sprintster, is te Los Angeles op de 100 yards met dertig centimeter geslagen door het Amerikaanse negermeisje Jean Patton. Jean liet een tijd noteren van 11,2 sec. De Hongaar Imre Nemeth heeft het afgelopen weekeinde doorgebracht met kogelslingeren. Hij wierp de ijze ren bal zó ver, dat hij zijn eigen we reldrecord van 59,57 meter met 31 cen timeter verbeterde. Gaston Reiff verbeterde gisteren te Parijs het Belgische mijlrecord dat op 4 min. 10.4 sec. stond. Gaston's tijd was iets sneller, n.1. in 4 min. 6.2 sec. De Portugese voetballers hebben een strop, want hun voetbalbond heeft bevestigd, dat Portugal niet zal deel nemen aan de eindronden van het tour- nooi om de Jules Rimetbeker, welke te Rio de Janeiro worden gehouden. De bokser „Jersey" Joe Waicott, die in de korte tijd, dat hij in Duitsland vertoeft, buitengewoon populair blijkt te zijn bij de Duitsers, kan geen spar ring-partners meer krijgen. Hij slaat te hard naar hun zin. Men laat thans twee Zweden overkomen, die 6f taaier zijn dan hun Duitse collega's öf zich uitslui tend hebben laten leiden door de hoge gage. Dr. Max Euwe, Lod. Prins, H. Kramer, Van Scheltinga, Barendregt, Orbaan, Cortlever, Muhring en Donner zijn uitgenodigd om deel te nemen aan de wedstrijd om het persoonlijk kam pioenschap schaken van Nederland, die van 1722 en van 2429 Juli te Am sterdam plaats vindt. Voorts zijn nog drie plaatsen gereserveerd voor de win naars van enige tweekampen. De spe lers, die op de eerste vier plaatsen ein digen hebben recht deel uit te maken van het Nederlandse team. dat in Au gustus in Zuid Slavie meedingt in de landenwedstrijd Tijdens een zwemtweekamp in het Sportfondsenbad te Eindhoven heeft de Aegirploeg, bestaande uit Kees Kie vit, Geert Jan van Rooy en Henk de Bondselftallen treden aan Op 27 Mei zal een Nederlands bondselftal te Utrecht een wedstrijd spelen tegen Middlesex Wanderevs, welke ontmoeting bedoeld is als een oefenwedstrijd voor de tournee naar Scandinavië. Het Nederlandse elftal is als volgt samengesteld: Kraak (Storm vogels); Potharst (Ajax) en Van der Sluis (BW); Van der Hoeven (Ajax), Terlouw (Sparta) en Stoffelen (Ajax; voor: Roozenburg CSneek), Rijvers (NAC), Michels (Ajax), Lenstra (Hee- renveen) en Hofma (Heerenveen) Reserves zijn Saris (BW), Huy- bregts (BW), Van der Hart (Ajax) en Lakenberg (Blauw Wit). Het bondselftal, dat op 24 Mei te Den Haag tegen het Engelse Leeds U. zal uit komen ziet er als volgt uit: Hato (Cu- racao); Matrona (Curacao) en De Jong (ADO); Schwencke (HBS), Bau- man (ADO) en De Kubber (VUC): Roozen (Haarlem), Van der Vegt (HBS), Van Geen (Scheveningen) Langelaan (HBS) en Groeneveld (Haarlem). DOOK 11 A R V BURCHELL 67) Ze zei hier niets op, want ze waren juist aan haar huis gearriveerd. Maar ze dacht: Wat Elliott ook zijn mag, een snob is hij niet. O, ik houd van hem! Toen vloog de deur open en haar moeder, gevolgd door Diana en Belin- da renden naar buiten, terwijl Teddy zich op de achtergrond hield, weifelend tussen zijn verlangen manlijk en on verschillig te doen en het voornemen niets te willen missen. „Mijn liefste kind, wat heerlijk dat je 'er bent". Teresa's moeder omhelsde haar innig. „En waar ter wereld heb je die kostbare jas vandaan?" Toen, zon de. op antwoord te wachten en zonder dat hij voorgesteld was, keerde ze zich tot Elliott en begroette hem met een zoen, hetgeen hij het soort moeder lijke bejegening, waaraan hij gewoon was. in aanmerking genomen merk waardig goed opnam. De twee kleine meisjes stonden er half verlegen, half nieuwsgierig bij. door de ongekende pracht van hun zus ter en de overweldigende allure van de vreemdeling Maar toen Teresa hen begon te knuffelen, herkregen ze hun levendigheid en hun spraak en waren zelfs bereid Elliott een handje te ge ven. Toen vond ook Teddy die de Pac- kard met onverholen verrukking had staan bewonderen - - dat hij zich bij de anderen kon voegen, zonder aan waardigheid in te boeten. Hetgeen hij zo nonchalant mogelijk deed, terwijl 't tot hem begon door te dringen, dat hij in relatie beloofde te treden met een Packard, om zo te zeggen. Toen gingen ze allen het huis bin nen, Elliott met een vanzelfsprekend gemak aanvaardend, dat naar Tere sa ontwaarde hem deels verbaasde, deels intrigeerde. Pappie is in een natte-handdoek-om- zijn-hoofd bui", legde Diana uit, met het vriendschappelijke gemis aan re-, peet, dat zij allen schenen te hebben ten opzichte van hun ouders „Hij is bezig met een serie artikelen, maar nij komt later bij ons." „Als mijn man in zo'n stemming is, wil hij liever zwarte koffie en br-iod hebben, dan een echt maal", legde m? vrouw Forrester Elliot uit, alsof iecffl- een moest bekrijpen wat „,zo'n stem ming" betekende. „Juist", zei Elliot beleefd, en hoe .vel Teresia veronderstelde, dat'hij zich uit nemend amuseerde, verborg hij dat David en Gerald, de twee oudere jongens kwamen nu ook binnen en, na hen hartelijk begroet te hebben, stelde Teresa hen aan Elliot voor, niet zonder een geheime angst. Ze wilde zielsgraag dat hij met hen zou kunnen opschieten, maar ze wist uit ondervinding, dat us zij hèm niet zouden mogen of den ken zouden, dat hij niet goed genoeg voor hun zuster was, die ze zeer hoog aansloegen niets hen tot een bemin- lijke houding zou bewegen. Het was duidelijk te zien, dat ze tweelingen waren Rustige, intelligent uitziende jongens, eerder geneigd int luisteren dan tot spreken, hetgeen gezien de aard van de rest van de fa milie een geluk was. Teresa bad graag enig zusterlijk toezicht gehouden op de conversatie tussen hen en Elliot maar ze vond dat ze haar moeder moest gaan helpen met de voorbereidingen voor de lunch. Toen ze de keuken binnen kwam, zag haar moeder op van iets waarin ze aan het roeren was en dat een verrukKe- lijke geur verspreidde. Als veel zorgeloze, vrijgevige vrou wen, was mevrouw Forrester een voor treffelijke. zij het buitennissige kokk.n en Teresa wist dat, wat ze haar toe komstige schoonzoon ook zou voorzet ten, er geen verontschuldigingen be hoefden te worden gemaakt. „Het ruikt zalig", zei ze, „kan ik wat doen?" „Nee. dank je lieverd. Alles is bijna klaar Hij is werkelijk erg aardig, Te resa. als een toneelspeler. Geef me die schaal eens aan, engel Teresa die waarin als het te pas kwam, minnaars gewend was aan een soort conversatie en keukenbenodigdheden dooreen ge hutst werden gaf de schaal aan en zei: „Ik vind hem een wonder". „Natuurlijk," zei haar moeder effen „Zo moet het ook zijn. Heeft hij die mantel voor je gekocht? Maar dat moet wel. Ik zie tenminste niet hoe je er anders aan gekomen zou zijn" .Ja. hij bracht hem gisteren als een verrassing mee naar huis. Is het niet engelachtig van hem?" Teresa lachre voor zich heen, toen ze zich het genol van die gebeurtenis te binnen braent ..Engelachtig, zei haar moeder wat afwezig want ze was iets met grote zorg aan het afwegen. „Ga verder schat, ik luister". (Wordt vervolgd) Kluiver, een nieuw Nederlands record gevestigd op de drie maal honderd me ter wisselslag estafette heren. Zij maakten een tijd van 3.26.9 sec. Het oude record bedroeg 3.31.3. Nederlandse bridgers hebben Zon dag in het Kurhaus te Scheveningen de vierde zitting van de bridgewed- strijd tegen Belgie in hun voordeel be ëindigd en daardoor de Zuiderburen op dit tournooi verslagen met 196 tegen Belgie 128 matchpunten. Middlesex Wanderers heeft te Ven- lo een verdiende overwinning behaald op een zwak spelend bondselftal. De wedstrijd, die met 02 eindigde, stond op een zeër matig peil. De landenwedstrijd tussen Portu gal en Schotland bracht een 22 gelijk spel. Te Luxemburg speelde Engeland B tegen Luxemburg en won met 21. Zaterdagavond startten dertig athle- ten te Losser voor het nationaal rn- pioenschap 25 kilometer hardlopen. Van de Zande (Olympia, Halsteren) wist zich na 2 km al uit de Kopgroep los te maken en gedurende de rest van het parcours, dat door de mooists streek van Twenthe voerde, had hij voortdurend de leiding. Zijn concur renten, Overdijk, de kampioen #an verleden jaar, en Slegt, De Groot en Mons, verloren steeds meer terrein op Van de Zande, die na 1 uur 27 min. 29 sec. door de finish ging met een grote voorsprong op de anderen. Hij verbeterde met'deze tijd het record, dat sinds October op naam stond van Overdijk, met 1 min. 19.2 sec. Overdijk van AAC (Amsterdam) werd tweede, gevolgd door Slegt (PSV), De Groot (SVV, Schiedam) en Mons (PSV). VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.05 In de Soete Suyckerbol. 6.20 Sport. 6.30 Bach-programma. 6.50 Strijkkwartet. 7.15 Engelse les. 7.30 At- lantis. 7.40 Vandaag. 8.05 Met band en plaat voor u paraat. 8.40 Johann Sebastiaan Bach. 9.45 Harp-ensemble. 10.00 Zendingstentoon stelling. 10.15 Orgelconcert. 10.45 Avondóver- denking. 11.15 Avondconcert. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Accordeon-ensem ble. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Het klokje van zeven. 7.05 Filmkrant. 7.30 Inleiding tot muziekbegrip. 7.45 Regeringsuitzending. 8.10 Radioscoop-joumaal. 8.25 Hans Last. 8.45 Lunapark. 9.05 Hawaiïan-Serenade. 9.20 Fa vorieten-fantasie. 9.40 „Een inspecteur vraagt belet", hoorspel. 10.50 Gram.muziek. 11.15 Avro-swing-corner. VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Licht baken. 10.00 Wie komt er in mijn hokje? 10.15 Muziek houdt fit. 10.40 Schoolradio. 11.00 Onder ons. 11.30 Concert. 11.50 Als de ziele luistert. 12.03 Orkest zonder naam. 1.20 Piano duo. 1.40 Die Winterreise. 3.00 Schoolradio. 3 30 Het Svmphonette Orkest. 4.00 De Zon nebloem. 4.30 Ziekenlof. 5.00 Vertelling na schooltijd. 5.15 „Lang zullen ze leven". 5.45 Amusements-Orkest. 6.20 Sportpraatje. 6.30 Zielkunde 7.15 Het Koninklijk bezoek aan Parijs. 7.25 Dit is leven. 7.40 Grande valse Brillante. 7.45 Wijd open staan de deuren. 8.05 Het passiespel van Tegelen. 10.40 Bewaar het u toevertrouwde pand. 11.15 Strijkkwintet. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten oin 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.15 Ochtend- varia. 8.55 Korte gesprekken. 9.00 Gram. muziek. 9.30 „Aubade". 10.00 Morgenwijding. 10 15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Kleutertje luis ter. 11.00 Xijverheidskunst. 11.30 De Wek ker. 12.00 Operette-wereld. 12.40 Tom's prai- ree pioneers. 1.15 Financieel weekoverzicht. 1.25 Het Promenade-Orkest. 2.00 Met naald en schaar. 2.30 Radio-matinée. 4.30 Brandaris. 5.30 Indonesische kerken. 5.40 Avro-Kalender. 5.45 Regeiingsnitzending. 6.15 Tom Erich. 6 30 Strijdkrachten. 7 00 Het klokje van zeven. 7.05 Fanfare. 7.30 Achter het voetlicht. 7 45 Paris vous Parle. 7.50 Charles Trenet. 8.15 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.30 Buiten lands overzicht. 9.45 het Koninklijk bezoek aan Frankrijk. 10.30 Engelse muziek. 11.15 Opera-ballet.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3