DANSEN Stad en Omgeving FORMOSA GOEDE VULPEN Boekhandel EGNER Lustrum-school-athletiekwedstrijden van de HAV op twee dagen De Bioscopen Volgende week: Tentoonstelling en verkoop van Welfare-werk Krijgt Den Helder een dieren-asyl? De heer Burger hoofdklasse-kampioen biljarten district Den Helder Het nummer verspringen komt te vervallen Twee estafetteploegen per groep en school TIVOLI PIET SCHMIDT Vijftig jaar „Winnubst" Vervaardigd in militaire hospitalen „Manon" DE WITTE: „Zes», luister 'ns even!" HRC 4 speelt om 12 uur IN HET KORT Opstelling van de Alkmaarse jeugdploeg Het ontbreekt nog san de contanten Giro 49499 Promotie-degradatie van de lagere elftallen Laatste partij in zeven beurten uitgespeeld Automobielbedrijf Jan Bruijn gistermorgen geopend Biem aan de kop I De vierde ronde der periodieke zeilwedstrijden Jaarvergadering Bond van Ouden van Dagen Briefjes van 10 en IOO Woensdag waardeloos! „Met volle kracht vooruit" in het Rusthuis Tussen Haaks en Kuifje Cor du Buy, Van Zoelen en Ehrlich in „Formosa" Abe Lenstra in Augustus naar Den Helder SchagenCrasshoppers VAN MARSDIEP TOT IJ IA' O «7 MM 196" Gisteren schreven wij reeds over de lustrum-schoolathletiekwedstrijden van de Helderse Athletiek Vereniging, die op Vrijdagavond 30 Juni en Zaterdag middag 1 Juli zullen worden gehouden. Deze wedstrijden, die voor de vijlde keer worden georganiseerd, worden geheel door de HAV gefinancierd. Het enige belang dat de vereniging er bij heeft is de propagandistische waarde die er van uit gaat. Wellicht leveren de wedstrijden een aantal nieuwe leden op. de Lichamelijke Opvoeding en ook dit De prijzen bestaan ook dit jaar uit diploma's. Er zijn zowel persoonlijke als schoolprijzen. Nummer één van elke groep behaalt namelijk voor zijn school zes punten, nummer twee vijf punten enz. Ditmaal zullen de esta fettes worden geselecteerd. Vorige ja ren kwam het voor, dat meer dan tachtig estafetteploegen moesten wor den verwerkt, wat zeer veel werk met zich mee bracht en organisato risch welhaast onmogelijk was. Thans kunnen per school in elke groep twee ploegen inschrijven. Op Vrijdagavond worden van de loopnummers de series en de halve finales gehouden; op Zaterdag volgen de finales en tevens de technische nummers. In verband met de slechte toestand van de springbak Jieeft de HAV be sloten het nummer vèrspringen te la ten vervallen. Hiervoor werd de drie sprong ingelast, waarvoor aan de zij kant van het veld voldoende gelegen heid bestaat. Men maakte 'de volgende groeps indeling: Groep 1: (meisjes van 16 Jaar en ouder) 80 m. hardlopen, 4 x 80 m. estafette, kogelstoten en hoog springen; Groep 2: (meisjes 14 en 15 jaar) 80 m. hardlopen, 4 x 80 m. esta fette, werpen met de grote bal en hoogspringen; Groep 3; (meisjes van 11, 12 en 13 jaar) 60 m. hardlopen, 4 x 60 m. estafette, kastiebalwerpen en driesprong. Groep I (jongens van 17 jaar en ou der): 100 m. hardlopen, 4 x 100 m estafette, kogelstoten en hoogsprin gen; Groep 2 (jongens van 15 en 16 jaar); 80 m. hardlopen, 4 x 80 m. esta fette, slingerbal-werpen en driesprong: Groep 3 (jongens van 11 t.m. 14 jaar): 60 m. hardlopen, 4 x 60 m. estafette, kastiebalwerpen en driesprong. Het HAV-bestuur rekent erop, dat een en ander weer een vlot verloop zal hebben. Men ondervond steeds hulp van de leraren en leraressen in jaar verwacht men hun steun. Verleden jaar namen meer dan zes honderd jongens en meisjes aan de schoolathletiekwedstrijden deel. Het gehele programma werd een volledig succes. Het kan niet anders, of de lustrum wedstrijden moeten minstens zoveel publiek en deelnemers trek ken en even goede sportieve presta ties brengen. BEIDE PINKSTERDAGEN (Colbert coótuurn* naar maat Excl. desiins - Vertrouwd adres Ruyghweg 74 - Tel. 3176 De R.K. harmoniekapel „Winnubst" staat aan de vooravond van zijn gou den jubileum, en bereidt sich voor op een luisterrijke viering daarvan. Men heeft een keurig uitgevoerd jubileum boekje laten samenstellen, waarin alle bijzonderheden omtrent de feestelijkhe den worden medegedeeld. Oud-burgemeester G. Ritmeester heeft een sympathiek voorwoord ge schreven, deken A. H. Harst spreekt zijn grote waardering uit over de werkzaamheid van het korps, de heer P. Th. Luijckx geeft uiting aan zijn ge voelens van vreugde en dankbaarheid en de secretaris, de heer A. HeybloK, releveert enkele hoofdpunten uit de geschiedenis van „Winnubst". Zondagmorgen 11 Juni, om kwart over acht, wordt in de Petrus en Pau- luskerk aan de Kerkgracht een H. Mis uit dankbaarheid opgedragen, 's Mid dags van drie tot vijf uur wordt in Casino een receptie gehouden, 's avonds om acht uur gevolgd door 'n Jubileum concert. Het programma van dit concert waaraan ook medewerking wordt ver leend door het gezelschap van Herman Tholen, wordt op Maandag- en Dins dagavond herhaald. Op de eigenlijke oprichtingsdatum, Donderdag IS Juni, wordt 's morgens om zeven uur een H. Mis opgedragen in de O.L.V.-kerk aan de Jan in 't Velt- straat. De festiviteiten worden 's avonds besloten met een concert in 't Juliana- park en een rondgang door de stad. Ieder, die voor het eerst een bezoek brengt aan een militair hospitaal of sanatorium, constateert met verwondering, dat de patiënten, ondanks hun tijde lijke afwezigheid uit het normale maatschappelijke leven, in genen dele apathisch zijn, maar opgewekt en bedrijvig. Zspreken niet alleen over hun ziekte en hun verblijf in het ziekenhuis, maar vertellen vol vreugde over het werk dat hen bezig houdt, en laten vol trots het werkstuk zien, dat zij zojuist hebben voltooid. stelling gehouden, waar een keur van artikelen te zien èn te koop zal zijn. De producten zijn mooi en de prijzen zijn laag. Gaarne wekken we onze le zers op, een bezoek te brengen aan deze expositie. Zo'n bezoek verplicht tot niets maar het wordt uiteraard zeer gewaardeerd, wanneer men zijn belang stelling vergezeld laat gaan van de aan koop van één of ander artikel. Op Dinsdag 30 Mei is de tentoonstel ling van 's middags twee tot 's avonds tien uur doorlopend geopend in de Ma- rinecantine aan de Buitenhaven. Op Donderdag 1 Juni is zij (ook voor het publiek) 's middags van twee tot vijf en 's avonds van zeven tot negen uur te bezichtigen in de Officiersclub aan de Verbaasd vraagt men zich dan af: Hoe is dit mogelijk? Deze mensen zijn immers ziek, en kunnen toch niets an ders doen dan plat op hun bed liggen? Gelukkig is dat laatste tegenwoordig niet meer het geval, dank zij het prach tige Welfare-werk (de „bezigheids therapie"), door het Nederlandse Rode Kruis in alle militaire hospitalen en sanatoria beoefend onder leiding van Welfare-dames met hun helpsters. Dit werk heeft ten doel, de patiënten af leiding te bezorgen en hen uit de dage lijkse sleur van het ziek zijn te halen. Zij leren diverse handwerken en krijgen de beste materialen ter beschik king, waarvan mooie werkstukken kun nen worden gemaakt. Wanneer zij hier van éénmaal de smaak te pakken heb ben, werken zij zorgvuldig en met volle aandacht aan hun Smyrna-kleed of -kussen, een leren portefeuille of por- temonnaie. Ook maken zij vilten speel goedbeesten en poppen, wollen shawls: en theemutsen, tafelkleden, étuis, lamp jes, lopers enz. Al deze artikelen wor den door het Rode Kruois op tentoon stellingen en bazars verkocht. Van de opbrengst worden weer nieuwe mate rialen gekocht. Van Dinsdag 30 Mei t/m Zaterdag 3 Juni wordt hier ter stede zo'n tentoon- De Tivoli-bioscoop vertoont tot en met morgenavond „Manon", betiteld als de meest besproken film van net jaar. Onder regie van H. G. Clouzot bereikte dit filmwerk een ongekende hoogte, als een moderne versie van „Manon Lescaut", naar de roman van 1'Abbé Prévost. Ook hier tegenstrijdi ge critieken, die daarom alleen al dwingen Tivoli een bezoek te brengen, ten einde zich een eigen mening te vormen over Manon en haar geliefde, de jonge verzetsman Robert (voortref felijk op het doek gebracht door Mi- chel Auclair). Ondanks schier onoverkomelijke hindernissen blijft deze Robert zijn Manon volgen. Ten slotte voert een on- 'élndig lange tocht hen naar de dood. De lichtzinnige Manon sterft bij een overval van Arabieren in de woestijn, Robert delft met zijn laatste krachten een graf voor haar. Hij begeeft zich daarna vrijwillig met haar in de dood. Van Maandag tot en met Donderdag draait in Tivoli: „New Orleans", een rolprent voor de jazz-liefhebbers. Na men als Louis Armstrong en Woody Herman zeggen wel iets, menen wij! Hier tot en met Zondag het welhaast beroemd geworden verhaal „Zeg... luis ter eens even!", waarin de populaire Franse komiek Noël-Noël zo'n mees terlijke hoofdrol vertolkt. Het aardige bij deze geschiedenis is, dat „Nederland Film" op de gedachte kwam de film na te synchroniseren Men vond in Cor Ruys een tweede Noël-Noël. Hierdoor bleef veel van de vrolijke fantasie behouden. Van Maandag tot en met Donder dag „Gezag zonder genade". Texas rond 1870. Een goede „Western" met spannende situaties die door de be kende Randolph Scott zonder zichtbare moeite worden opgelost. Op Tweede Pinksterdag krijgt HRC 4 voor de promotie-competitie bezoek van Assendelft 2. Laatstgenoemde heeft nu drie wedstrijden gespeeld enverloren. De HRC'ers zullen hun uiterste best doen hun gasten de Vierde nederlaag toe te brengen. De wedstrijd begint om twaalf uur, en is dus ongeveer net afgelopen als de sportdag van de Helderse Sport raad een aanvang neemt. MAAR VOOR EEN GA IK NAAR Keizerstraat 37, Den Helder Uitgebreide sortering van le klas merken in iedere prijsklasse. Reparatie en inzetten van gouden pennen! Hoofdgracht. Over de andere dagen I Snijders (Alkm. Boys) en volgen nog nadere bijzonderheden. (Alcm. Victrix). De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen G. van der Most, Weststraat 111, telefoon 2059. en dr. R. Franssen, Javastraat 6, telefoon 2712. Op Tweede Pinksterdag wordt de dienst van des morgens acht uur tot middernacht waargenomen door de art sen J. J. Fahrenfort, Westgracht 9. telefoon 2981, en P. v. d. Nieuwenhui- zen, Plantsoenstraat 1, telefoon 2335. De apothekersdienst wordt tot morgenavond (Eerste Pinksterdag) zes uur waargenomen door apotheek Beth. Koningstraat 64 (na zes uur Singel 130). Op de avonden van Zondag t.m. Vrijdag heeft dienst de heer D. W. de Bas, Timorlaan 81, telefoon 2420. Hedenmiddag om drie uur wordt het badseizoen te Huisduinen officiéél geopend. De vermakelijkheden gaan om vier uur draaien. Vanavond geeft het WK-gezel- schap uit Groningen voor de Groninger Vereniging in Casino een opvoering van de revue „Pech gehad!" Op Tweede Pinksterdag worden te In 't Veld athletiek-wedstrijden gehou den, waaraan wordt deelgenomen door Arie v. d. Wal (H.A.V.) op het num mer polsstok-hoogspringen. In de plaats van R. J. de Boer, die verhinderd is tijdens de overmorgen te houden Sportdag uit te komen, zal de pas-gerepatrieerde A-klasser Paul Verra uit Schagen, die lid is geworden van de HAV, op de 1500 meter uitko men. Voor het practijkexamen machi- neschrijven slaagden te Haarlem de da mes W. Merkx, T. Riemers, A. Duif en E. Zwaan, leerlingen van mej: D. M. de Vroome te Den Helder. Op Eerste Pinksterdag om tien uur spelen aan de Kemphaanstraat twee damesploegen van F.A.C. en K.V.H. een baskeetbalwedstrijd. In de krant van gisteren meldden wij dat de eerste prijs van de Post- harmonie-verloting was gevallbn op lot no. 17362. Het kopje boven het be richt zei 17365, doch dit getal is fout. De wasmachine is voor 17362! De Alkmaarse juniorenploeg die op Tweede Pinksterdag te Den Helder te gen een Helders jeugdelftal zal spe len. is als volgt samengesteld: doel: Van Twuyver (Alkmaar); achter: K. Kleyn (Alkm. Boys) en P. Kesselaar (Alcm. Victr.); midden: M. Zwart (Alcm. Victr.), Van Kreeft (Alcm. V.) en Schmidt (Alcm. Victr.); voor: Krom- bie (Alkm. Boys), M. Hoorn (Alcm. Victr.), G. van Weelde (Alkmaar), Knip hoort men de klacht, dat een stad al. Den Heifler Van vele dierenvr'e"^" h rin mPn zijn kat of hond kan onderbreng et over een asyl bescniKi, andere omstandigheden met de hots. met vacantie is, U1 niet wanneer men met vacanue "et begtlllll. van de afdeling Den Helder der dieren in moeilijkheden zit. Hi,„n graag overgaan tot het inrichten v>n Vereniging tot bescherming i a daarvoor ontbreken. Door het maken een dergelijk asvl, maar.Jte i(fde ge.den bijeenbrengen. van propagan a w went aanmerkelijk groter kunnen rijn. In verhouding met het inwonertal van Den Helder is het slechts een handje, vol. In een stad waar minstens vijftien, honderd honden (en een niet te schat, ten aantal katten) rondlopen, is een getal van honderd leden veel te wei- nig. De contributie bedraagt een rijks daalder per jaar. De leden ontvangen gratis het maandblad, waarin vereni- gingsnieuws is opgenomen en voor lichting wordt gegeven over het hoi. den van huisdieren. Wie een gift in. ééns wil geven, kan een bedrag storten op giro 49499 van de penningmeester, de heer G. H. van Grunningen, Kei- zerstraat 56. Wie zal de eerste steen voor het asyl bijdragen? Alle ontvang sten voor dit doel zullen in ons blad worden verantwoord. Het komt ons voor, dat deze pro paganda ook om andere redenen g wenst is. De laatste jaren werd i m Den Helder slechts weinig over het w«K der Dierenbescherming vernomen, ter wijl toch ook op dit gebied nog vee te doen is. In een gesprek, dat wj m één der bestuursleden van de pl«»^e lijke afdeling mochten hebben blee^ ons, dat het chronische gebrek aan nanciën de werkzaamheden wel zee belemmert. Men is ervan overtuigd, dat nog vele problemen opgelost mo ten worden, maar men kan nu een maal niet verder springen dan ril" polsstok toelaat. Ook de Werenb^ scherming niet meer geld dan er wordt ontvangen. Het gaat het afdelingsbestuur zeer aan het hart, dat men nu het ad „afmaken" moet geven, wanneer iemand een huisdier niet houden. Daarom heeft het tejrtuur zich als eerste taak voor ogen gesteld het oprichten van een asyl, waaraan natuurlijk het bijeen brengen van ae contanten vooraf moet gaan. Daarbij is de steun nodig van leden en niet-leden der afdeling. Dat is zeker niet onbillijk, want het zijn meestal juist niet-leden die bij de Die renbescherming komen aankloppen raad of steun. Het ledental zou trou- Hoewel H.R.C. I met de Pinksterda gen vrij is, zullen de echte voetballief hebbers waarschijnlijk toch voldoende stof tot praten krijgen, want zowel HRC 2 als HRC 4 komen weer in actie voor de promotiecompetitie. De reserves van de roodjakken gaan op bezoek bij de nieuwe kampioen Volendam 3. De wijdbroeken hebben een goed seizoen achter de rug, en zul len ook nu een fraai resultaat nastré ven. Onze stadgenoten, die in de vol gende samenstelling spelen: Lingbeek Groen en Kindt; Brouwer, Dijkshoorn en Roomeyer, Klaasen, Brandsma, Zoon, Bakker en Schutte, hebben evenwel 'n redelijke kans, die zij zeker niet on benut zullen willen laten. De stand is A. Gisteravond zijn in café Woud aan de Binnenhaven voor het hoofdklasse- kampioenschap biljarten in het district Den Helder de laatste partijen gespeeld. De heer J. Burger bewees in zijn laatste partij tegen de heer TJittes, die hij in zeven beurten uitmaakte, een waardig hoofdklassekampioen te zijn. Hij ein digde als eerste met vijf van de zes gewonnen partijen. nu: WA 2 HRC 2 Rapiditas 2 Volendam 3 In de voormalige timmermanswerk plaats van de fa. Duinker aan de Oost slootstraat is gistermorgen het nieuwe automobielbedrijf van de heer Jan Bruijn met enige feestelijkheid geopend Vele collega's en automobilisten maak' ten van de gelegenheid gebruik, de ruime en frisse werkplaats en de flinke garage te bezichtigen. Met veel bewondering bestudeerde men de ideale werkput van het Valvo line-doorsmeerstation, waarop een gloednieuwe Vedette stond te pronken. De stalen opbouw van deze „smeerkui! werd in zeer korte tijd door de fa. Smit geleverd. Ook sprak de heer Bruijn zijn grote teverdenheid uit over de verzor ging van de veriichtingsinstallatie door de fa. Van der TSlikke. Als aardige bij zonderheid kunnen wij vermelden, dat de fa. Duinker haar oude werkplaats zelf heeft verbouwd en ingericht voor haar nieuwe bestemming. Het gehele in terieur is brandvrij afgewerkt. De zone-manager van de Ford-fabrie ken, de heer J. J. Nahuis, verklaarde het zeer op prijs te stellen, dat thans aan de Ford-rijders in Den Helder de service kan worden geboden, die men zo graag verleent. Hij vertelde dat mo menteel in Den Helder circa driehon derd vracht- en personenauto's aanwe zig zijn. Gezien de te verwachten uit breiding voorspelde hij het bedrijf een goede toekomst. De heer Bruijn, die als sub-dealer voor de Ford-fabrieken optreedt, had ter gelegenheid van de opening enkele nieuwe modellen (behalve de reeds ge noemde Vedette een aantal Fordson en Prefect bestelwagen, alsmede een gloed nieuwe twee-tons Fordson Thames vrachtauto) geëxposeerd. Deze show wordt tot hedenavond acht uur intact gelaten en is voor iedere belangstel lende toegankelijk. De heer Burger speelde in grootse stijl. In zijn zeven beurten maakte hij series van 14, 2, 79, 4, 0, 45 en 81. )e- ze speler smaakte het genoegen te promoveren naar de derde klasse cadre. De heer Tjittes die verleden jaar kampioen werd eindigde nu als vier de. De eindstand van de partij Burger —Tjittes was Burger 225 7 32.14 81 Tjittes 72 7 10.28 27 De heer Schneider zegevierde dit maal over de heer Alkemade. Hier was de uitslag: Schneider 225 27 8,33 29 Alkemade 144 27 5.33 19 De heer Rosing zag kans, van de heer A. Kersbergen Jr. te winnen: Rosing 225 27 8.33 28 Kersbergen 167 27 6.18 27 De eindstand luidt aldus: Burger 1306 100 142 13.06 10 Rosing 1266 145 68 8.73 8 Kersbergen 1288 168 82 7.67 6 Tjittes 1114 120 67 9.28 6 Alkemade 768 124 39 6.19 2 Schneider 844 145 32 5.82 2 (De verschillende kolommen geven aan: aantal caramboles, aantal beur ten, hoogste serie, moyenne en aantal punten). De twaalfjarige Biem Kikkert uit de Spoorstraat was de eerste, die een compleet elftal van voet balzegels had samengesteld. Bla kend van ijver heeft hij links en rechts zegeltjes geruild, tot hij zich naar de V.V.A.-ark aan de Loodsgracht kon spoeden met een voltallige voetbalclub. Hij ont ving daarvoor de eerste waarde bon van een rijksdaalder, die in deze actie „Groot Den Helder" werd uitgereikt. Maar dat was nog niet alles, want een goed uur later had Biem weer een elftal bij elkaar, en daarvoor kreeg hij de tweede waardebon, die in om loop werd gebracht. Toen hij tegen het eind van de middag met een derde elftal kwam op dagen. waren inmiddels vier an dere gelukkigen een waardebon komen halen, zodat Biem nu nummer zeven werd. Hij heeft nog meer zegels en zal dus onge twijfeld vanmiddag deelnemen aan de stormloop naar de Ruil beurs op het Rialto-plein! 2 2 0 0 4 6—3 2 10 12 3—2 2 0 0 2 0 2—6 0 0 0 0 0 Een stijve Noordooster zorgde er gig. teren voor, dat de vierde ronde der pe riodieke zeilwedstrijden in een vlot tempo kon worden afgewerkt, zodat om twaalf uur reeds bekend was, wie in deze ronde de beste resultaten hadden geboekt. Gelukkig maar, want we kre- gen op het Wierhoofd heimwee naar onze winterjas en konden ons voor stellen dat de deelnemers in hun open sloepen al hun enthousiasme nodig hadden om warm te blijven. Maar spannend was het. Twee minu ten na het startschot was ieder onder weg en in gesloten colonne werd de tocht aanvaard. Kwartiermeester Gies- bers liet goed werk zien en kwam als eerste binnen. Overste Sluyter ging met zijn Marva's als tweede over de streep. Ltz. Steyn werd derde, bootsman Hey- nen wist de vierde plaats te verove ren en de schrijver der 3e klasse Dietz uit Hilversum deed niet voor deze be varen zeelieden onder en kwam als nummer vijf thuis. Wij verdenken schrijver Dietz er van dat de helmstok hem gemakkelijker in de hand ligt dan de penhouder, gezien de manier waarop hij des morgens de haven uitkruiste, terwijl zijn collega's zich naar buiten lieten slepen. Schrijver Dietz maakt ons niet diets: dat heeft hij meer gedaan. Schipper Kuyck staat nog bovenaan wat het gemiddelde aantal punten be treft, maar wie weet wat de volgende week te zien geeft. Na afloop reikte de heer Slot met een hartelijk woord de prijzen uit. De heer Burger dankte de heer Woud voor zijn keurig materiaal, de heer Looy voor de uitstekende wijze, waarop hij deze wedstrijd had geleid en vergat ook de tellers en de schrij vers niet. Het tournooigemiddelde be droeg 8.41. De afdeling Den Helder van de Bond van Ouden van Dagen heeft dezer da gen in „Centraal" zijn jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer Reus, kon in zijn openingswoord een be vredigend aantal leden welkom heten Na een kort overzicht, waaruit bleek dat op 1 Mei 1950 het ledental de drie honderd had overschreden, bracht de penningmeesteresse, mevr. De Clerq, verslag over 1949 uit. Voor de wijze waarop zij de financiën had beheerd, mocht zij een warm applaus in ont vangst nemen. Daar mevr. De Clerq door omstandigheden voor haar func tie moest bedanken, werd in haar plaats gekozen mevr. Hofman. Voorts werden de heren Schutte en Kraats in het bestuur benoemd. Hierna volgde de benoeming van een controle-commissie, en werd een comité gevormd, dat tot doel heeft voor de aangeslotenen gezellige avondjes te verzorgen. Dit comité staat onder lei ding van de heer Hofman. Het is gebleken, dat niet iedereen bekend is met het feit, dat met ingang van 1 Juni a.s. bepaalde bankbiljetten aan de circulatie worden onttrokken en dan niet de minste waarde meer heb ben. Het betreft in de eerste plaats de oude bankbiljetten van tien gulden, die gedateerd zijn 7 Mei 1945. Aan de voor zijde staat de Nederlandse Leeuw afge beeld, omgeven door de dichtregel uit het Wilhelmus: „Die tyranny verdrij ven, die my mün hert doorwondt". Voorts worden ongeldig de biljetten van honderd gulden, eveneens geda teerd 7 Mei 1945, die aan de voorzijde voorzien zijn van een bruine verticale band en aan de achterzijde van een groene band. Deze twee soorten b&nkbiljetten kun nen uiterlijk Woensdag a.s. ter verwis seling worden aangeboden. Op 1 Juni hebben zij onherroepelijk hun geldig heid verloren. HRC 4 krijgt op Tweede Pinksterdag Assendelft 2 thuis. De roodjakken heb ben hun kansen nog geheel in eigen hand. Reken maar dat Watergraafsmeer Hr£ 4 graag ziet verliezen! De stand is: Watergr.meer 3 3 3 0 0 6 73 HRC 4 2 10 12 3—3 Assendelft 2 3 0 0 3 0 3—7 Het derde elftal van „Helder", dat degradatiewedstrijden speelt is dit weekend vrij. Zondag staat genoteerd L.O.C. 2—W.F.C. 3, en de week daarop spelen de witjakken tegen W.F.C. 3. Hier is de stand momenteel: WFC 3 2 2 0 0 4 13—1 Helder 3 3 2 0 1 4 14—3 LOC 2 3 0 0 3 0 1—24 De bewoners van het Rusthuis aan de 2e Vroonstraat hebben Donderdag een bijzonder prettige avond gehad. In de conversatiezaal, die zich eigenlijk niet voor dit werk leent omdat er geen to neel is, bracht de buurtvereniging Buys Ballotstraat-Middenweg haar succes revue „Met volle kracht vooruit". On der leiding van de heer Holtman heb ben de dames en heren van B B M. hun beste beentje voorgezet. Geen won der dus, dat de oudjes zich buitenge woon hebben geamuseerd. De schets jes vielen zeer in de smaak, maar het meest heeft men toch genoten van het „Nonnenkoor". Zowel voor B.B.M. als de ouden van dagen van het Rusthuis een welbestede avond! —De Mijnenvegers van het tweede flottille. Hr. Ms. Rozenburg, Putten Texel, Terschelling en Beveland zijn gisteren naar het Bassin gegaan. De Roompot en de Schiermonnikoog van het vierde flottille, zijn naar IJmuiden vertrokken. De Deurloo en de Ooster- schelde van het zesde flottille zijn door- geschut naar de Werf. Het is morgen hoog water om 4.35 ™J645 uur' laag water om 10.25 en 23 20. Op Tweede V-ksterdag is het hoog water om 5.40 en 17.50 en laag water om 11.35. Dinsdag is het hoog water om 6.35 en 18.45 en laag water om 0.20 en 12.40. De temperatuur van het zeewater was gisteren 13.2 gr. C. De tafeltennis-^ontactcommissie, sa- mengesteld uit de verenigingen I.V.A. H CSC. heeft het goed voor met de Helderse tafeltennissers. eze commissie organiseert namelijk op Vrijdag 9 Juni in „Formosa" een e=S^atlrar°nd die niet door de eersten de besten zal worden verzorgd spelers Cor du Buy en Wil van Zoe- f" en de Franse Pool Ehrlich zullen die avond een aantal partijen spelen v"r laat"tgen°emde, die drie- nn n We In de wereldkam- gaat de belangstelling Heel voetballend Den Helder zal wel licht met interesse kennis nemen van het volgende bericht, want op Zaterdag 5 Augustus brengt niemand minder dan Abe Lenstra een bezoek aan Nieuwe- diep. Op initiatief van de Katholieke Sportcentrale en H.R.C., maar vooral dank zij een relatie van de Helderse Vereniging voor Vreemdelingenver keer is het gelukt Heerenveen na af loop van de kampioenscompetitie naar Den Helder te krijgen. Het volledige eerste elftal brengt in die periode in Noordhollands Noorderkwartier zijn vacantie door, en arriveert op Zater dag 5 Augustus, nadat te Hoorn een wedstrijd is gespeeld, In Den Helder. Het gezelschap blijft tot Dinsdag in Nieuwediep. Op Maandagavond 7 Au gustus speelt Heerenveen dan tegen een nog nader vast te stellen elftal. De sportliefhebbers zullen dus, door de activiteit van onze plaatselijke ver enigingen, de nationale linker vleugel Hofma-Lenstra als Abe ten minste niet nodig is in de achterhoede) aan het werk kunnen zien. Er wordt met de Pinksterdagen niet veel gevoetbald. Uit onze omgeving speelt Schagen tegen Grasshoppers wel de belangrijkste wedstrijd. Van deze ontmoeting, die om twee uur begint, hangt zowel voor de Schagenaars als voor Grasshoppers zeer veel af. De stand is momenteel: RK AFC 2—4; Beverwijk 2—2; Schagen 2—2; Grass hoppers 20. Voor de Noordhollandse Voetbalbe ker worden gespeeld: Nieuwe Nledorp —Watervogels en Helder 2—Texel. In gelast werd de beslissingswedstrijd in de derde klasse H. van de afdeling, tussen Duinranders 1 en Vios 2. Adspiranten: 2 H. Wiron b—SchJ- gen c. Sint Boys a—Flevo c, Winkel b Flevo d, Flevo c—Wiron b. 2 I: HCSC cWatervogels b, HCSCc -BKC C, In verband met beschadiging' van de wallen door snelvarende boten, heeft de Polder Obdam besloten, voortaan een recht van f 15 per jaar per vaar tuig te heffen. Op 22 Juli zal te Wijk aan Zee een zeepkistenrace worden gehouden. Mr. dr. C. Berkhouwer te Alkma»r is één van de drie Nederlander» die meedingt in een prijsvraag van d* Verenigde Naties in verband met het schrijven van een verhandeling over het probleem van het veto-recht in de Vei ligheidsraad. Twee inwoners v*n Warmenhuizen zijn ieder veroordeeld tot f 500 boete subs. 2 maanden en een voorw. straf van drie Jaar wegen» het misbruiken van de kinderbijslagwet, waardoor zij in twee jaar f 5090 hadden ontvangen.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2