Duizend kilometer door Nederland :-Duitsland ruimen M3 puin op De eerste „nieuwe" haring onderweg De „Shell Jubileum-rü' Zestig jaar geleden werd de eerste oliebron ontdekt Huis voor katten ontruimd Atlas als onderwerp van kort geding Gebrek aan samenwerking in economische commissies De export - Virginia Ook coloradokevers in Polen Toon Hermans zijn huis uitgezet Zelfs liefdesverklaring kon hem niet helpen De pers werd verzocht het theater te verlaten Weer strubbelingen aan Sowjet-zonegrenzen Auriol volgend jaar op bezoek bij Truman KERKELIJK NIEUWS Prinses Faika in Egypte Veldmaarschalk Smuts gaat achteruit Koninklijk bezoek aan Drente VAN MARSDIEP TOT L INGEZONDEN STUKKEN Een Middelbare Meisjes school? Juridische perikelen fll? HUWELIJK Het Radioprogramma VRIJDAG 2 JUNI 1950 Het is ongeveer zestig jaar geleden dat een planter ergens in de Indische Archipel een petroleumbron ontdekte. Hoogstwaarschijnlijk zal die planter nooit hchhen vermoed dat r.iin 1 ifli uir hebben vermoed dat zijn ontdekking de basis zon worden, waarop een machtige .r^niutie de KnninbHiv. v«j—- Maatschappij, sv.olg. Hierbij di op de grote vlncht van het gemechaniseerde vervoer en verkeer of de veertien organisatie, de Koninklijke Nederlandse Petrolenm Maatechanoii zou 7!iin ontdek kin? had hnvenHien j PPUi *0U Verrijzen. ...««Bniiiajipy, zou verrijzen. Zijn ontdekking had bovendien nog een ander gevolg. Hierbij doelen wij niet op de grote vlucht van het gemechaniseerde vervoer en verkeer of de veertien honderd bijproducten welke de winning van petroleum afwerpt. Het feit dat zestig Jaar geleden de K.N.P.M. werd opgericht, is voor Shell Nederland N.V., één van de dochtermaatschappijen van de K.N.P.M., aanleiding geweest een evenement op het gebied van de automobielsport te organiseren en uiteindelijk U dus ook de ontdekker van de eerste petroleumbron hiervoor verantwoordelijk. Onder auspiciën van de KNAC wordt op 23 en 24 Juni een 24 uurs- rit gehouden, welke een sportief- toeristisch karakter zal dragen. Deze „Shell Jubileum-rit" is totaal anders men tegenwoordig alom pleegt te or ganiseren. Op zestien plaatsen in Ne derland zullen de deelnemers aan deze tocht starten. Ongeacht welke plaats men als vertrekpunt heeft gekozen moeten de deelnemers veertien ver plichte controleposten aandoen. Voor iedere controlepost, welke binnen het tijdschema wordt gepasseerd, krijgt men punten toegewezen. Nu is het zo dat allen die met honderd punten door de finish bij de Houtrusthallen te Den Haag komen, een fraai uitge voerde plaquette ontvangen. Als men alle verplichte controleposten heeft aangedaan, zal het totaal aantal pun ten ongeveer honderd bedragen. -Het sportieve element van deze rit maakt de zaak echter iets ingewikkelder. Er Zijn namelijk ook vrije controleposten waar punten verzameld kunnen wor den. Zij die dus kans zien om naast de verplichte ook nog een aantal vrije contröleposten aan te doen, komen dus met meer dan honderd punten bij de Houtrusthallen aan. De twintig deelnemers met het hoogste punten- aantal zullen daar een klassements proef moeten afleggen. Nu klinkt dat allemaal vrij eenvou dig. Als men echter weet dat in 24 uur om en nabij duizend kilometers afgelegd moeten worden en dat de wagen slechts door één man bestuurd mag worden, krijgt men een ge heel andere kijk op deze tocht. Het betekent namelijk dat met een ge middelde van 50 km. per uur gereden moet worden wil men aan het mini mum aantal punten komen. Bovendien zijn de contröleposten niet 24 uur achtereen open, zodat de deelnemers beslist over een wiskundeknobbel moeten beschikken, om zich bij de twintig uitverkorenen te plaatsen die aan de klassementsproeven mogen deelnemen. De contröleposten Vanaf Vrijdagmorgen acht uur tot Zaterdagmiddag 2 uur zullen vierhon derd sportieve automobilisten door alle streken van Nederland rijden, waarbij zij de navolgende verplichte controleposten moeten aandoen: Am sterdam, Breda, Delft, Eindhoven, Em- meloord, Enschede, 's Gravenhage, Groningen, Heemstede, Nijmegen, Pernis, Roermond, Rijswijk en Wie- rlngerwerf. Drie welgedane katers zijn ruim een jaar de enige bewoners ge weest van een huis van 16 ka mers te Providence in de Noord-, amerikaanse staat Rhode lsland. Mevrouw Sophie Howard had het zo in haar terstament beschikt en haar dienstmeisje kwam zo nu en dan naar de dieren kijken. De rechtbank was echter van me ning, dat het huis beter door menselijke wezens bewoond kon worden en heeft de katten er uit gezet. De Uitgeverij Coöperatieve Vereniging „De Bezige Bij" te Amsterdam heeft voor de president van de arrondisse mentsrechtbank aldaar een kort geding aanhangig gemaakt tegen de N.V. Uit geversmaatschappij Elsevier, daar zij zich benadeeld voelt door advertenties voor een nieuwe wereld-atlas, door Elsevier in verschillende weekbladen geplaatst. Daarin vermeldt deze laatste „Zet uw geld niet op de verkeerde kaart. Kies niet de eerste atlas, maar wel de beste". Mr. Peters, pleiter voor „De Bij", leg de deze annonces over en wees erop, dat, omdat de atlas van „De Bij" het eerste verschijnt, ongetwijfeld, die atlas moest zijn bedoeld. Elseviers advocaat, mr. Vonk, daarentegen, toonde aan. dat reeds op 9 Juni een Kleine Winkler Prins-atlas verschijnt, waarmee hij meende het motief van de tegenpartij te hebben weerlegd. In de bijeenkomst van de economi sche commissie der Ver. Naties voor Europa heeft de leider van de Engelse delegatie, Ernest Davies, verklaard, dat wanneer de samenwerking niet beter wordt, Engeland wellicht geen deskun digen meer zal zenden naar de commis sies voor handel, landbouw en industrie en grondstoffen, welke naar hij zeide in het afgelopen jaar niets hebben bereikt wegens gebrek aan samenwerking. Harriman, de speciale ambassadeur der Ver. Staten voor het plan-Marshall, reide, dat hij zich bij de verklaring van Davies aansloot, hetgeen naar hij op merkte echter niet inhield, dat Ame rika zou overwegen eveneens geen des kundigen meer te zenden naar de be trokken commissies. De startplaats voor Noord-Holland is Alkmaar en gelijktijdig zullen in Groningen, Leeuwarden, Meppel, En schede, Arnhem, Maastricht, Eindho ven, Breda, Utrecht, Goes, Den Haag, «Ja— I tvh( jDieua, dan de betrouwbaarheidsritten welke Rotterdam en Amsterdam de deelne- - H mers de tocht aanvangen. Vrije contröleposten in Noord-Hol land zijn Egmond aan de Hoef en Nieuwe Niedorp. Door de ongetwijfeld interessante wijze waarop deze rit op papier is ge zet, zal dus vrijwel geheel Nederland De Coloradokever, wiens aanwezigheid reeds is geconstateerd in Oost-Duits- land, Nederland, Belgie en de Kanaal eilanden, is thans ook in Polen versche nen. Radio-Warschau, dat dit bericht de wereld inzond, voegde daar aan toe, dat de torren in „grote hoeveelheden - r~door Amerikaanse vliegtuigen waren P en 24 Juni tot de ontdekking uitgeworpen. Een dergelijke voorlich- komen dat <iP kwpm jubileert en ting van het Oostduitse voorlichtings wellicht zullen velen zich dan even I bureau werd onlangs door Amerikaan- realiseren welke gevolgen de ontdek- I se functionarissen in Duitsland „be king, van een oliebron heeft gehad, hachelijk" genoemd. Het bericht, dat de Amsterdamse kleinkunstenaar Toon Hermans gister morgen uit zijn woning aan de Chur- chill-laan te Amsterdam zou worden gezet, had niet alleen de pers maar ook vele buurtbewoners en vele voorbij gangers naar het huis gelokt. Talrijke kunstbroeders en -zusters waren geko men om de gerechtelijke ontruiming van nabü mee te maken. In afwachting van de komst van de heren van het Centraal Bureau Huisvesting werd de tijd gekort met allerlei kwinkslagen. Terwille van de persfotografen werd een klein stukje ontruiming in scène gezet. De heer Hermans en zijn echt genote met de drie-jarige Michel en de één-jarige Maurice namen op twee stoelen voor de huisdeur plaats en toen klikten de camera's. De heer Hermans vertelde Zaterdag vóór Pinksteren de aanzegging te heb ben gekregen, dat hij het huis uit moest. Hij heeft nog een brief aan de burgemeester geschreven, waarin ónder andere staat: „tien jaar geleden werd ik verliefd op haar en al was zij niet jong meer, ze was mooi en ik ging van haar houden, bezong haar in tientallen liefdesliedjes. Zij (Amsterdam) was mijn stad geworden. Nog is zij mijn stad, maar als morgen voor mijn deur het pierement staat te „Harry-Limen", dan valt de bijl der wet." Het Oostduitse contrölestation Ma- rienborn aan de grens van de Britse zo ne is Donderdag opqieuw het toneel geworden van een massale verkeersöp- stopping, omdat de Oostduitse politie de controle verscherpt heeft. Gemid deld worden per uur een k twee vrachtauto's op weg naar Berlijn door gelaten. De auto's, die op weg zijn naar het Westen, ondervinden geen last. Tegen de middag stond reeds een honderdtal vrachtwagens voor de con trolepost te wachten. Volgens het Westduitse persbureau D.P.A., moesten verschillende autobe stuurders de wielen demonteren, om dat de Oostduitse politie wilde zien, of hun wagens bedrijfszeker zijn. Door het Witte Huis te Washington is bekend gemaakt, dat de Franse pre sident en mevr. Auriol waarschijnlijk in de tweede helft van Maart 1951 een statiebezoek aan Washington zullen brengen. Tegen half elf was het dan inderdaad zover: een deurwaarder en assistent van het CBH verschenen met de of ficiële papierer „De pers wordt ver zocht het theater te verlaten", zei toen Hermans en daarna voltrok zich het geen gerechtelijke ontruiming heet. Nog even poseerde de kleinkunstenaar met een bontjas onder zijn ene en een guitaar onder zijn andere arm, moede loos tegen de deurpost leunend, voor de fotografen. En hierbij sprak hij „ik ben blij, dat ik er eindelijk uit ga, het is toch een ellendig huis." Van verschillende zijden is Toon Hermans tijdelijk onderdak aangebo den. Ned. Hervormde Kerk. Aangenomen: naar Bruchem Kerkwijk C. v. d. Bosch, candidaat Vreeswijk, die bedankte voor Brakel, G< derak. Hei en Boelcop, Kamperve Meerkerk, Montfoort, Nieuwland. Poo vliet, Reeuwijk, Ter Aar en Waarder. Bedankt voor Maasland B. J. Ge ling te Ternaard: voor Voorthuizen, predikantsplaats C. C. T. Bostna te E Bommel. 9 Gereformeerde Kerken. Aangenomen naar Noordwijk-B: nen J. Wiersema te Oudemirden. Gereformeerde Kerken art. 31 K.O. Beroepen te Bolnes-Slikkervee IJsselmonde F. Kouwenhoven te Brc wershaven; te Kommerzuijl-Nlezuijl J' de Wal te Rijnsburg. Chr. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Kampen M. Holtrop Haarlem-Centrum. Gereformeerde Gemeenten. Bedankt voor Amsterdam Chr. Dam te Werkendam. steden hebben een nog grotere hoeveel heid puin en wel: Dortmund 10,5 mil- lioen m3, Essen 12 millioen, Frankfort 13 millioen, Keulen 30 millioen, Ham burg 43 millioen en Berlijn 75 millioen m3. Wanneer men bedenkt, dat na de capitulatie de noodzakelijkste techni sche middelen vaak zelfs schoppen en pikhouwelen ontbraken en dat er ontelbare andere dingen eerst gedaan n.oesten worden, dan kan men in West- Duitsland tevreden zijn nu blijkt, dat de steden tot nu toe 50.190.000 m3, dat is 31% van hun puin hebben opgeruimd. Met veel enerjie en volharding en dikwijls met zeer primitieve hulpmid delen heeft ie bevolking zich aan het werk gezet om het puin op te ruimen In Kiel is 76Vi, in Hamburg 25%, Han- nover 34Dusseldorf 17%, Bremen 30%, Wiesbaden 60»/., Stuttgart 33%. München '0%, Koblenz 45%, Freiburg 38en Berlijn 30% puin geruimd. Waar eerst nog met schoppen moei zaam steen voor steen werd verwijderd, kwam later een smalspoor, waarover het puin in kipkarren werd wegge voerd. Voor een gedeelte rijden er op de schoongemaakte stukken grond weer trams; men is daar met de funde ring bezig, of er staan inmiddels al de muren voor de nieuwe woningen. Prinses Faika, de zuster van koni) Faroek van Egypte, is Woensdagavo) met haar echtgenoot, Foead Sadek, Cairo aangekomen. Zij is op verzoi van de koning naar haar vaderlat teruggekeerd en zal, naar verluic trachten, de koning te verzoenen m het huwelijk van prinses Fathia m> Riad Ghali. De nieuwe haring is onderweg. Voor zover thans bekend zijn op het ogen blik twee schepen naar IJmuiden on derweg, n.1. de Katwijkse logger „Ka- rel Doorman" en de Sch 9 „Prinses Marijke". De „Prinses Marijke", schip per W. F. Rog, komt met een vaart van elf mijl per uur naar Nederland. Het schip heeft dertig kantjes haring aan boord, die Vrijdagmorgen om acht uur in IJmuiden worden verwacht. Om streeks half tien kan de nieuwe haring in Scheveningen zijn. De vangsten van de eerste dag zijn tegengevallen. Schepen die tien of meer kantjes hadden, behoorden tot de uitzonderingen. Generaal Jan Smuts, die longontste king heeft, had een minder gdede nacht. Zijn hart vertoont enig teken van zwakte, aldus verklaarde zijn arts. Generaal Smuts heeft een rustige dag gehad, doch zijn toestand blijft aanleiding tot ongerustheid geven. H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard zijn Donderdag middag voor hun bezoek aan de provincie Drente in Meppel aange komen. Na de begroeting door de commissaris der Koningin en de burgemeester van Meppel begaven de Koningin en de Prins zich naar het rosarium in het park, waar de vorstin een krans legde bij het mo nument voor de gevallenen (foto links). Vervolgens werd een be zoek gebracht aan de Koninklijke pharmaceutische fabriek v.h. Bro- cades Stheeman en pharmacia. Toen de vorstelijke bezoekers de fabriek verlieten, werden zij door een schare verpleegsters (op voor grond) hartelijk toegejuicht. V- Een droevig ongeluk is te St. Maar tensbrug gebeurd, waar een elf-jarig jongetje van een tractor viel en over reden werd door de aanhangwagen. Het kind was vrij wel direct dood. In de Tweede Landdwarstraat te Alkmaar is een vijfjarige knaap met zijn armpje in een electrische -wringer bekneld geraakt. Het apparaat moest worden gedemonteerd alvorens de jongen kon worden bevrijd. Wonder boven wonder was de arm niet ge broken Door de heer A. B. J. Prak ken, lid van Gedeputeerde Staten, is op het raadhuis van Langedijk het stichtingsbestuur van het proefbedrijf Geestmerambacht geïnstalleerd. De afdeling „Zeevang" van het Ne erlandse Rode Kruis, omvattende de 'rpen Kwadijk, Middelie en Warder, vrving van het hoofdbestuur een her- the^'Hgsbord ten geschenke, omdat thee dorpen in 1949 het meest voor vergif?e Kruis is geofferd In aan- direct ehier°P een mooi bericht over waardoor Kruis: in Wijdenes en Oos- tot inwenö °P acht na alle gezinnen 'selijke afdeling. "erk is de zeven-jarige Hert spring tegen een passeren Bij de fabri?gelopen' Het meisje Bongers te Ulft sf in het ziekenhuis arbeiders in de nade gevolgen over- ren zand te verzette een openstaand raan Het dier was gewonc£n hebben ge heefl het zijn vrijheid1 gebruik ge gen. tot bezich- \e raadhuis (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) (Bulten verantwoordelijkheid van de redactie) In Den Helder hebben bij twee in richtingen voor Middelbaar Onderwijs: de Rijks HBS (met A- en B-afdeling) en het Gemeentelijk Lyceum (met HBS A en B, en gymnasium a en b). In vele plaatsen van ons land bestaat daarnaast een Middelbare Meisjes school (M.M.S.), eveneens behorende tot het middelbaar onderwijs, echter niet bestemd als weg naar het hoger onderwijs (Universiteit). Zo'n M.M.S. beoogt meer de algemene vorming naar de aard der meisjes. Over het algemeen schijnen meisjes na de tweede en derde klasse meer moeite te hebben met algebra, meet kunde, natuur- en scheikunde, dan de jongens. Dit zijn op een M.M.S. dan ook geen examen-vakken. Daarentegen wordt meer aandacht besteed aan taal en letterkunde en zijn er vakken toe gevoegd, die juist voor meisjes inte ressant zijn: kunstgeschiedenis, mu ziek, handwerken, voordrachtskunst, handenarbeid of huishoudelijke vak ken. Veelal is de gang van zaken als volgt: na een gemeenschappelijk eer ste klasse HBS-onderwijs volgt bij het tweede leerjaar de splitsing in HBS en MMS. Wanneer tien vijftien ouders in Den Helder en omgeving samen werken, kan actie worden gevoerd. Het moet in een stad met bijna vijf en dertig duizend inwoners mogelijk zijn. De ondergetekende zal gaarne bijvals betuigingen in ontvangst nemen. F. W. SCHREUDER Den Helder, Juni 1950. Julianapark 1, telefoon 2615. RECHT CONTRA BILLIJKHEID Het is onlangs in onze gemeente voor gekomen, dat een zakenman lilt zijn huis werd gezet en zijn Inventaris op straat is komen te staan, met alle gevolgen van dien. De zaak was n.1. aldus: De heer X, zakenman, bewoonde een huis in de gemeente Den Helder, hetwelk hij in huur had van heer Y, rentenier, die eigenaar was van dat huis. De heer Y wilde zijn eigendom zelf gaan bewonen om daarin een rustige oude dag te ge nieten. Hij begon derhalve een procedure tot ontruiming van zijn eigendom tegen de heer X. zakenman. De edelachtbare heer Kantonrechter wees de vordering van de heer Y, rentenier, toe op grond van de overweging dat de heer X, zaken- ,man. zelf .een huis met bedrijfsterrein in 1936, is Donderdag in een bijzonders kabinetszitting goedgekeurd. RUSSEN VERLATEN TRUSTSCHAPSRAAD. De Russische delegatie heeft giste ren de vergadring van de trustschans- raad verlaten, nadat haar eis tot ver wijdering van de delegatie van natio nalistisch China verworpen was. DOOR MARY BURCHELL (76) Toen tante Lydia 't woord „vreemd" uitsprak, klonk het heel anders dan toen het betrekking had op Teresa's hoed. En Teresa besefte plotseling dat. wilde ze ergernissen en gevaarlijke op merkingen voorkomen, ze beter kon doen, wat haar tante gevraagd had. „Dan zal ik nu gaan", zei ze. en zon der zichzelf tijd tot denken te geven, klopte ze aan Marcia's deur. „Binnen", zei de stem van haar nicht. En Teresa ging de kamer binnen, de deur achter zich sluitend. Het was af schuwelijk, zelfs de verpleegster was er niet om de spanning te verminderen. Slechts Marcia in haar kussens, mager onrustig en zonder glimlach. „Ik kom afscheid van je nemen". Teresa kwam langzaam naderbij, ter wijl Marcia haar blikken niet van haar afwendde. „Tante dacht, dat je dat zou wen sen". „Niet erg slim van moeder, wel?" zei Marcia koel. En toen, daar Teresa aar zelde met antwoorden: „dus jij hebt gewonnen, Teresa". „Wil je het zo zien?" zei Teresa snel. „Hoe .noet ik het anders zien? We waren allebei op jacht naar de rijkste man van Male ver.... en jij hebt hem gevangen. Dat noem ik winnen". „Marcia, je wilt het misschien niet geloven maar ik houd van hem. Als het jou, zoals je te verstaan geeft, alleen maar om zijn geld te doen was, kan ie je dan niet neerleggen bij het feit, dat...." „Ik leg me nooit bij een nederlaag neer", onderbrak Marcia haar koud. „Noch wens ik die te aanvaarden, Te resa. Denk daar maar eens over na". Teresa had haar willen vragen, wat ze daarmee bedoelde, maar op dat moment klopte haai- moeder en stak haar hoofd om de deur. „Kom, lieverd, het is tijd voor jou en mij om te vertrekken. Je oom en tante zijn juist weggegaan. Ziet ze er niet allerliefst uit, Marcia:*' „Allerliefst", zei Marcia, en ze gaf het woord een ongewoon beledigende intonatie. „Ik der.k", zei mevrouw Forrester, toen ze buiten de deur stonden, „dat ze knorrig is, omdat ze niet op de bruiloft kan komen". „Nee", zei Teresa woest, „ze is knor rig, omdat het niet héar huwelijk is". „O", mevrouw Forrester keek naden kend. Toen zei ze nog eens „O!", maar met veel meer begrip in haar toon. En eindelijk, „lieve hemel, wat vreselijk" En na dit gesprek-voor-goede-ver staanders, gingen zij en Teresa naar de wachtende auto. Teresa kon zich naderhand haar eigen bruiloft nooit duidelijk herinneren Niet alleen doordat de voorafgaande scène met Marcia haar verward en ont zenuwd had. De buitengewone gebeur tenissen, die tot dit huwelijk geleid hadden, de fantastische en onwaar schijnlijke wijze, waarop zij gevraagd was, de vreemde en onwezenlijke haast waarmee iet bedacht en uitgevoerd was, dit alles scheen te culmineren in de enkel* wonderlijke minuten, toen ze door de propvolle, onbekende kerk Elliott tegemoet ging. De Burdermen de Vaylons mochten dit een rustige bruiloft noemen, maar de kerk was afgestampt vol met net zo veel Maleversa kijklustigen, als er zit- of staanplaatsen waren. Mevrouw Clark had later verklaard, dat gedurende twee dagen na de brui loft geen klant de Studio had betre den, die niet in finesses had kunnen be schrijven, hoe de bruid er had uitge zien. (Wordt vervolgd) VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten mo 7, 8 en II uur. 6.15 Nederlands Bijbel genootschap. 6.30 Geestelijke liederen. 6.45 C.M.B.-kwartier. 7.15 Regeringsuitzending. /.35 Gram.muziek. 7.40 „Vandaag". 8.05 Dis co-actualiteiten. 8.15 Omroeporkest. 9.00 Het jonge verleden. 9.20 Promenade-orkest. 8.50 Victor Silvester. 10.05 Sonate. 10.25 De zalig sprekingen. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Van de ene medolie in de andere. 11.15 Septet. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 De Vara felici teert. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Accordeola. 7.30 Op bezoek bij anderen. 7.45 De organisatie der V.N. na vijf jaar. 8.05 Boeken. 8.15 Kees Kooper. 8.35 Prof. dr. Polak. 9.40 Oud maar niet armlastig. 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Ball- room-orkest. 10.40 „Vandaag". 10.45 Avond* wijding. 11.15 Sheherezade. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Muziek houdt fit. 10.00 Klein, klein kleuterje. 10.15 Fromenade-concert. 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Sonate. 12.03 Concert. 1.20 Orkest zon der naam. 2.00 Het Promenade-orkest. 2.50 Musicerende dilettanten. 3.15 Kroniek van let teren en kunsten. 3.50 Cinema orgel. 4.10 Musicerende dilettanten. 4.30 De schoonheid \an het Gregoriaans. 5.00 De Wigwam. 6.00 Sunset rangers. 6.15 Journalistiek weekover zicht. 6.25 De Zevenklapper. 6.50 Gram. muziek. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Mijnheer de voorzitter. 7.35 Organola. 7.45 Welpen. 8.15 Lichtbaken. 8.43 Steek eens op, heren! 9.00 Zang, jolijt, dans en vrolijkheid. 9.45 Weet u het? 9.55 Weekend-serenade. 10.35 Benelux commentaar. 10.45 Avondgebed. 11.15 Het Maastrichts Stedelijk Orkest. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten cm 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 The org'an, the danseband and me. 8.45 Peter Kreuder en zijn orkest. 9.05 Tsjaikofski-cyclus. 10.00 Tij delijk uitgeschakeld. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders. 11.35 Sonates. 12.00 Gevarieerd programma. 12.33 Trio Pia Beek. 1 15 Bel Canto. 1.30 De rode tent. 1.40 Bel Canto. 2.00 Wij varen nieuwe koers. 2.20 Vincentino. 2.50 Toespraak. 2.53 Zang door Jcan Cavall. 3.00 Van boek tot boek. 3.15 Omroep-Kamerorkest. 4.00 Van de wieg tot het graf. 4 15 Gram.muziek. 4.45 Sportpraatje. 5.00 Nieuws van de platenmarkt. 5.30 Op de Disselwagen. 6.15 Piano-soli. 6.30 Strijdkrach ten. 7.00 Artistieke staalkaart. 7.30 Lezen in de Bijbel. 7.45 Passepartout. 8.15 Malando en zijn Tango-Rumba-orkest. 8.42 Hein Festijn. 8.45 Neem je hengels. 9.45 Socialistisch com mentaar. 10.00 Stradiva-sextet. 10.25 De com missaris vertelt. 10.45 Vaughn Monroe en zijn orkest. 11.15 Sport van vandaag. 11.30 Geva rieerd programma.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3