Stad en Omgeving Helderse Sportraad had voor het eerst een flink batig saldo SALON- KARPETTEN T.C.GOVERS De Bioscopen Westland-Sikorsky G-AUK landde op het Werlsportterrein Algemene vergadering in Mus/s Sacrum" Weer sportveldennood °m™ w" ter sprake gebracht 36. TIVOLI „Dokter Elisabeth" DE WITTE: „Moord te middernacht" Tussen Haaks en Kuifje Zegeljachi „M'n zoon de dokter" Voetbalvereniging voor geheelonthouders Rode Kruis-collecte bracht bijna duizend gulden op Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland Vijfde ronde van de zeilwedstrijden Oud-Lomboksfrijders willen Den Helder nog eens zien! Smaldeel Antillen officieel ontbonden Verkoopmiddag Huisduiner Vrouwenvereniging Lezingen in het Museum Inenting tegen pokken Luchttaxi voor de Commandant Zeemacht Ankerparkterrein als „tweede perron Terug naar Nieuwediep Eerste zomerconccrt van het Leger des Heils Vijftig jaar speeltuinwerk Uifslag aanbesteding IN HET KORT „Ons Genoegen" op coneouri Texel Burgerlijke Stand ZATERDAG t JUNI 1M0 Gisteravond heeft de Helderse Sportraad in „Musis Sacrum" zijn jaarlijkse algemene vergadering gehouden. Een flink aantal verenigingen had zijn afge vaardigden gezonden. Opvallend was, dat vrijwel geen discussies werden ge voerd. Eerst bjj pnnt tien, de bespreking van de plannen voor het komende sportjaar, waarin suggesties van de zijde van de leden werden verwacht, kwamen de tonge even los. Zo sneed de heer Van Doorn, de voorzitter van de voetbalver eniging Watervogels, het eeuwigdurende probleem der sportveldennood aan. De heer Van Doorn was weinig op timistisch gestemd ten aanzien van het achttal aan de duinrand geprojec teerde sportvelden, die op advies van het Bodemkundig Instituut T.N.O. te Groningen niet zullen worden bezood, maar worden ingezaaid. De terreinen zullen door deze werkwijze evenwel eerst in het voorjaar van 1952 bespeel baar zijn. De voorzitter van de Sportraad, de heer Luyckx, liet in deze niet zulke pessimistische geluiden horen, hoewel hij verklaarde ter zake niet deskundig te zijn. De heer Langerak bracht als voornaamste argument naar voren, dat het Bodemkundig Instituut niet de eerste de beste is wanneer het gaat om het in orde maken van een voet balveld. Met de heer Luyckx was hij van mening, dat rustig en met ver trouwen dient te worden afgewacht. De heer Langerak memoreerde nog, dat de kans van slagen ditmaal veel groter is dan zij ooit is geweest. Doch voordat men tot deze bespre king, die de rondvraag inluidde, kwam, waren nog tal van andere punten ter tafel geweest. De heer Luyckx sprak er zijn vreugde over uit, dat het Gemeentebe stuur meer begrip is gaan tonen voor de moeilijkheden van de sportvereni gingen. Als voornaamste „bewijsmid del" voerde hij aan de aanleg van de tien sportterreinen. Bovendien ver heugde het de voorzitter dat men thans ook bezig is met het opknappen van de bestaande velden aan de Sportlaan. „De voetbalverenigingen zijn wel zwaar gedupeerd door het onklaar ge raken van hun velden", aldus de heer Luyckx, „doch met enig overleg zal ongetwijfeld een goede verdeling voor de noodzakelijke training worden ge vonden". Vreugdevol geluid Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer Van den Heuvel Rijnders, ver- v.a. 50 Woninginrichting Koningstraat Wanneer wij „Dokter Elisabeth" de Oostenrijkse film die t.m. Maandag in Tivoli wordt vertoond een uit stekende film noemen, dan denken wij niet in de eerste plaats aan tech nisch raffinement. Het is een eenvou dige, goed geregisseerde speelfilm met een rustig tempo, waarin niet met sterk suggestieve effecten wordt ge werkt. Alleen de scène, waarin de nachtmerrie van dr. Peter Kamma in flitsende beelden wordt mee-ge- droomd, is technisch zeer knap uitge werkt. De hoofdmomenten van de film vindt men daarin terug. De liefde van Peter voor zijn goede en trouwe vrouwtje Elisabeth, die slechts in één ding te kort schiet: zij weet haar man niet te behagen. De verliefdheid van Peter jegens de actrice Gaby, die hem met groot raffinement weet in te pal men. De breuk tussen Peter en Elisa beth, de zonnige dagen van Gaby, de grote deceptie, toen bleek dat de char mante Gaby ook in één ding te kort schoot: zij kende de ware liefde niet Het begrip trouw was voor haar vreemd. Zo op het oog dus een ordinair drie hoeks-verhaaltje, maar het is dat toch niet. De genegenheid van Peter wordt niet „zomaar", terwille van het ver haaltje, anders gericht. Beide vrouwen zijn eikaars tegenpolen. Peter is niet de enige man, die voor een dergelijk dilemma staat. Daarom moet men maar niet schermen met het woord „sentimenteel", wanneer men in deze film fijngevoelige momenten tegen komt. Die waarschuwing is niet over bodig ln een tijd waarin hardheid en onverschilligheid „normaal" zijn ge worden en waarin men grofheid en brutaliteit graag als „flinkheid" be schouwt. Wie „thrill" zoekt of een supreme filmtechniek behoeft „Dokter Elisa beth" niet te gaan zien. Deze film is bestemd voor mensen, die rustig wil len kijken naar een evenwichtig boeiend en leerzaam beeldverhaal. Ir de hoofdrollen spelen Attila Hörbiger (Peter), Paula Wessely (Elisabeth) en EMe Gerhart (Gaby). In de Witte Bioscoop draait weer een rolprent met het duo Abbott e:i Costello. „Moord te middernacht" heet dit epos in het bekende genre. namen wij dat het aantal verenigin gen dat lid is van de Sportraad, was gestegen tot zeven. Het verslag gewaagde voorts van een trage gang van zaken wat de vel- dennood betrof, waardoor drie be langrijke tournooien niet in Den Hel der konden worden gehouden. Verder werd betreurd dat de gemeente hier niet eerder had ingegrepen. Omtrent de bestemming van de nieuwe velden is nog niets bekend, zo vervolgde het verslag. Als penningmeester liet de heer Van den Heuvel Rijnders een zeer vreugde vol geluid horen. De Sportraad heeft namelijk dit jaar voor het eerst een batig saldo. Dit bedraagt 493,30, wat vooral te danken is aan de geslaagde sportdag op Tweede Pinksterdag. Omtrent de plannen tot reorganisa tie van de Helderse Gemeenschap, ging de vergadering volledig accoord met het besluit van het bestuur van de Sportraad. Dit bestuur was van mening, dat niet direct de zelfstandig heid van de Sportraad mag worden prijsgegeven. Men had geen bezwaar zich tijdelijk te belasten met de werk zaamheden van een sectie sport, res sorterende onder de Helderse Ge meenschap als overkoepelend orgaan van verschillende secties. Het bestuursvoorstel, de hengel sportvereniging „Den Helder" als 'ld toe te laten ondervond geen bezwaar. Hierna volgde een punt van bespre king, dat de Sportraad na aan het hart ligt. Hoewel een flink batig saldo werd verkregen, waardoor men er zelfs aan denkt een eigen orgaan uit te geven, heeft de Sportraad donateurs nodig die het mogelijk kunnen maken dat vooral 's winters meer ideeël werk wordt verricht. De heer Luyckx deel de ten aanzien hiervan mede, dat de donateurs geheel vrij zijn in het bepa len van hun bijdrage. Van het bestuur waren aftredend de heren Luyckx en Langerak. Op voor stel van een van de aanwezigen werd het tweetal bij acclamatie herkozen. Ontmoetingen. De organisatie van volleybal en oas- ketbal in de toekomst, zal nader wor den besproken tijdens een vergadering op Vrijdag 9 Juni. Zoals men wellicht weet ligt het in de bedoeling beide spelen in competitieverband te gaan beoefenen. Het is nog niet bekend of de sport dag op Texel doorgang zal kunnen vinden. Op het eiland schijnt men wat de organisatie daarvan betreft niet erg actief te zijn geweest. De Sportraad zal evenwel al het mogelijke doen om de sportdag toch te doen houden. De sportontmoeting met Alkmaar werd ook ter sprake gebracht. Alk maar was het vorig jaar in Den Hel der, zodat de Nieuwediepers dit jaar een bezoek aan de kaasstad zouden moeten brengen. Aan de aanwezige verenigingen werd verzocht contact op te nemen met de Alkmaarse ver enigingen, die verleden jaar in onze stad kwamen sporten. Tijdens de rondvraag werd een schrijven van de wielersportvereniging DOK voorgelezen, waarin deze ver zocht op 20 Augustus geen voetbal wedstrijd te organiseren. Op deze dag organiseert DOK namelijk de Ronde van Den Helder. Daar alleen WGW omstreeks die tijd de beschikking heeft over een oe- speelbaar veld (de andere terreinen worden immers geducht onder handen genomen) zal alleen die vereniging rekening kunnen houden met de wen sen van DOK. Nadat de voorzitter van Helder, de heer Wiersma, erop had aangedrongen de velden aan de Sportlaan in plaats van op 15 October op 15 September vrij te krijgen, sloot de heer Luyckx de vergadering. Het i» morgen hoog water om 10.25 en 23.10 uur en laag water om 4.25 en 17.15 uur. Maandag ls het hoog water om 11 uur en laag water om 5.05 en 18 uur. De temperatuur van het zeewater was 13.6 graden Celslus. Heel de stad die staat op stelten, Iedereen is uit zijn doen, Groot en klein ls opgetogen, Want het gaat weer om de poen! De attractie, uitgeknobbeld Door Den Helder's middenstand, Geeft de jeugd van acht tot tachtig Weer eens aardig wat te doen! Bleue Bertus ging., ook., ruilen; En aangezien hij Wijker had, Liep hij 's avonds stijf gearmd Met een „grietje" in de stad. Vader moet sigaren halen Voor drie maanden tegelijk, Moeder koopt een lampenkapje En een nieuwe beddentijk. Jantje schopt op hoop van zegen Z'n beste schoenen zo aan gort. Want nu komt hij uitgerekend Van Balen Blanken nog te kort! De één speurt ijverig naar Hoek, De ander zoekt naar Hollander; Een derde mist nog Wynia, En 't team is voor elkander. Dijkshoorn is een unicum, Die moet je levend pakken Hij voelt er blijkbaar weinig voor Om zich te laten plakken. Zo kampt een ieder met zijn pech En zoekt naar nummer elf, Men wachte het geduldig af Zij komen toch vanzelf. Die vier miel is er voor gezet, 't Staat overal beschreven, De foto's, die men zelden zag, Worden nog wel uitgegeven. Ga door dus beste kinderen, Verzamelt braaf je zegels, Maar berooft Uw moeder niet Van haar laatste pegels. Want de koopman aan de deur, Die geen zegeltjes kan geven, Kan ook niet wachten op z'n geld, Ook gijn gezin moet leven. A. ROMBOUTS In de Marinecantine heeft het Zuid hollands Toneelgezelschap uit Den Haag Donderdagavond een opvoering gegeven van het stuk „M'n zoon de dokter", ogenschijnlijk een niemen dalletje, maar toch in diepe ernst ge drenkt. Het vertelt van een vader, die zoveel om zijn zoon geeft, dat hij diens hele levensloop wil uitstippelen. Vader de Ronde, een slager, handelt zeer liefdevol, maar zijn zoon Adri- aan zoekt liever zijn eigen weg. Dat leidt tot hevige conflicten. Zo wordt in dit zeer menselijke toneelstuk weer eens duidelijk gemaakt, dat er grote botsingen kunnen ontstaan ook wan neer beide partijen van goeden wille zijn. Het was een bijzonder goed stuk, dat voortreffelijk over het voetlicht werd gebracht. Jacques van Bijleveld, de leider en regisseur van het gezel schap, speelde de rol van vader de Ronde meesterlijk. Hij was deze avond wel buitengewoon op dreef en inspi reerde zijn medespelers tot de beste prestaties. Het werd een prachtige op voering en de tonelisten hadden het talrijke publiek (de zaal was geheel bezet) zozeer in hun ban, dat zij er in slaagden, binnen een paar minuten een schaterend auditorium muisstil en ontroerd te doen toezien. Zowel het toneelgezelschap als de dienst voor O.S. en O. heeft met deze avond een uitstekende beurt gemaakt. Drie stadgenoten hebben het plan opgevat in Den Helder een voetbalver eniging voor geheelonthouders op te richten. Men kwam tot deze stap, daar men ervan is overtuigd dat vooral in de sport op het gebied van de geheel onthouding rog veel werk te verrich ten is. Wie lid wil worden van de Hel derse Geheelonthouders-voetbalvereni ging kan zich opgeven bij de heren C. Kelder, le Vroonstraat 59, B. P. A. Leenaars, Balistraat 43 en D. Timmer man, Tuinstraat 21. De Rode Kruis-collecte die op Zaterdag 27 Mei in Den Helder werd gehouden, heeft 977,30 opgebracht, een resultaat waarmede men weer zeer tevreden is. Het bestuur van de afdeling Den Helder heeft dit vooral kunnen bereiken door de me dewerking van de collectanten, collectrl- ces en de brandweer. Extra dankbaar ls het Rode Kruis de directie van hotel „Bellevue", waar men bij dergelijke gelegenheden altijd gratis onderdak vindt om één en ander te re gelen. 86. Bakker Haas, die daarstraks de burgemeester gewaarschuwd heeft, is inmiddels weer terug gegaan naar de andere inzending van Eek Room hoorn. Hij maakt zich vreselijk kwaad en springt boven op de buik van Big Ben heen en weer. „Word wakker, jij dik varken", schreeuwt hij. Maar Big Ben, die nog steeds dezelfde genoeg zame glimlach op zijn gezicht heeft, geeft geen teken van leven. Hij slaapt rustig door! Dat is bakker Haas te erg. „Ik weet, dat je een bedrieger bent", roept hij, „en als je dan niet horen wil, moet je maar voelen!" En op een teken van hem richt één van zijn vrienden de brandslang op Big Ben en draait de kraan open. Een he vige waterstraal spuit recht in het ge zicht van Big Ben. En daar is zelfs hij niet tegen bestand. Verschrikt wordt hij wakker en kijkt geërgerd om zich heen. Hij kan zich niet zo gauw her inneren, waar hjj is. Ofschoon het zonnetje vriendelijk scheen en een Oostelijk briesje goede resultaten deed verwachten, bracht gis teren de vijfde ronde van de zeilwed strijden voor vele schippers toch grote moeilijkheden. Wij schrijven dit zeven uren nadat het startschot viel en nog zijn enkele sloepen de eindstreep niet gepasseerd, hoewel men slechts één rondje hoefde te zeilen. Schipper Luiting kwam te 11.18 als eerste aan en zeilde een prachtige wedstrijd. Te 11.41 volgde Kltz Sluyter als nummer twee, wederom trouw bij gestaan door zijn vrouwelijke beman ning. En toen was het mis. Het windje ging wat liggen, de eb begon zwaar te trekken en 't was onder deze omstandig heden niet doenlijk om de reis spoedig te volbrengen. De verstandigen zagen dat wel in en gingen voor dreg ten anker in het Mars diep om een gunstiger gelegenheid af te wachten, terwijl degenen, die meen den dat het nog wel zou lukken, met behulp van een sleepbootje uit het Schulpengat moesten worden opge haald. Zo kwam dan nummer drie om 14.40 de haven binnen, te 15.1(T volgden num mer Vier en vijf, maar ze werden alle gesleept, waardoor de zeilpunten ver loren gingen. Op Donderdag 8 Juni komt een groep oud-Lombokstrijders per touring car uit Rotterdam naar Den Helder, om misschien voor de laatste maal te vertoeven in de stad, waar zij vele jaren geleden als marineman hebben gediend. Er is nog maar een handjevol overge bleven van de dapperen, die tijdens de verraderlijke overval op Lombok, in de nacht van 24 op 25 Augustus 1894, de eer van Neerlands vlag hooghielden. De mannen werden beloond met het Lombokkruis, en H.M. Koningin-Re gentes Emma sprak tijdens een plech tigheid op het Malieveld te Den Haag woorden van lof en dankbaarheid' uit naam van de gehele natie. De jongste van de tweehonderdvijftig Lombok- kruis-dragers, die nog in leven zijn, is 72 jaar oud, de oudste 87. Het is begrij pelijk, dat zij op hun levensavond nog dikwijls terugdenken aan hun militaire diensttijd, en ook dat in hun hart nog goede herinneringen leven aan 't oude Nieuwediep. „Wij willen Den Helder voor het laatst vaarwel zeggen", schreef ons de heer J. van Lint, secretaris van het landelijk comité van Oud-Lombokstrij ders, afd. Rotterdam. De veteranen zullen het ook zeer op pi\js stellen, wanneer zij tijdens hun bezoek aan Den Helder oude kennissen ontmoeten. 's% Middags om een uur of twee, na de 'lunch in „Het Wapen van Den Helder" aan de Spoorgracht, zal daarvoor alle gelegenheid bestaan. Gisteren is te Rotterdam het smaldeel An tillen, bestaande uit de „Karei Doorman", de „Jacob van Heemskerck" en de „Johan Mau- rits van Nassau" officieel ontbonden. De plech tigheid geschiedde op het vlieg'dek van de „Karei Doorman", waar de bemanning van de „Doorman" en deputaties van de andere sche pen stonden opgesteld. Na de inspectie door vice-admiraal J. J. L. Willinge was het „alle hens voor de boeg" en werden de manschappen toegesproken door de vice-admiraal, die o.a. zei, dat zij een zware oefening achter de rug hadden waarop met voldoening kan worden terug gezien. Er was goed gewerkt en vele jongeren' zijn als beva ren zeeman teruggekomen. Vice-admiraal Wil linge wekte de mannen, van wie velen wor den overgeplaatst omdat de „Karei Doorman" in dok gaat, op, om in de toekomst eendrach tig samen te werken. Op de wekelijkse avonden van de Nederlands Hervormde Vrouwenver eniging te Huisduinen, die worden gehouden in de consistoriekamer van het kerkje, zijn gedurende de winter maanden talloze nuttige en fraaie handwerken vervaardigd. In een ge zellige sfeer werd door de dames ge breid, gehaakt en geborduurd aan al lerlei practische dingen: kledingstuk, ken, kleedjes, kussens en wat al niet meer. Men zal de resultaten van dat vlijtig handwerken Woensdagmiddag kunnen bewonderen in de Fröbel school te Huisduinen. Dan wordt na melijk de verkoopmiddag gehouden, die het seizoen afsluit. Tegen rede lijke prijzen zal men de gemaakte werkstukken kunnen kopen. De op brengst wordt geheel bestemd voor het onderhoud, dat het interieur van het vriendelijke kerkgebouwtje zo dringend nodig heeft. De maandelijkse voordrachten in het Museum aan de Eerste Vroonstraat worden ditmaal gegeven door drs. I. Kristensen van het Zoölogisch Station aan de Buitenhaven. Hij zal vertellen over dieren, waarvoor het voorjaar pas in Juni aanbreekt. De voordrachten beginnen hedenavond om zeven uur, hedenavond om acht uur, morgenmid dag om drie uur en morgenmiddag om vier uur. Op Woensdag 7 Juni wordt van 's middags twee uur tot half drie in het GGD-gebouw aan de Middenweg zit ting gehouden voor de kosteloze in enting en her-inenting tegen pokken. Ten gerieve van de bewoners van het plattelandsgedeelte der gemeente wordt op Dinsdagmorgen 6 Juni van half tien tot tien uur zitting gehouden ten huize van dokter Swaters, Loopuijtpark, Julianadorp. Gistermiddag om even n^jV^'Vht^kw^mReijnierse, naar Valkenburg Zeemacht Nederland, s®6"" J anermodernste type, namelijk een hefschroef. brengen. Het was een taxi stonden enige tientallen ingewijden vliegtuig. In gespannen vemwMtag «on pH_HHH da]en Inmiddels de rand van het werfspor te 'klasge U. F. van Veen ons, dat 's middags o» telde de luitenant ter zee d „er(jen gegeven door de Opsporinzs. het vliegveld ^T*!^fnb!!!8 |(j^[^ukg Mariiie^ welke jn^ners is gereorganiseerd en Reddingsdienst der Koninklijke -nar.n schoof hij het deurtje dicht, zodat wij zijn verdere goocheltoeren niet konden waarnemen. Het vliegtuigje taxiede in de richting van de kantoorgebouwen, wat één der officieren de opmerking deed maken' „Kijk, hij gaat de brug over!" Het scheen, dat de GALIK deze bewering Met de Sikorsky van de Stichting Hef- schroefvliegtuigen Nederland, de P HHH (die reeds eerder een bezoek aa Den Helder heeft gebracht) zou de wijde logenstraffen, want meteen begon Commandant Zeemacht worden afge haald ter bijwoning van deze demon straties, die onder meer zouden wor den gegeven door een Westland-héli- coptère van Engelse origine, de ALIK. Het wonderlijke vliegtuigje, dat prompt op tijd boven de stad verscheen, cirkelde even rond en daalde toen... op het Ankerparkterrein. Dat bleek ech ter geen bezwaar te zijn, want toen de piloot bemerkte, dat hij „op het tweede perron" was aangekomen, steeg hij vro lijk weer op en landde een paar minu ten later keurig netjes, zonder een centimeter uitloop, midden op het Werf- sportterrein. Daar bleek, dat er een tweede pro gramma-wijziging had plaatf&evonden. Inplaats van de PHHHH was de G ALIK neergestreken, bestuurd door de bekwame test-piloot van de Westland- fabrieken, de heer K. Reed. De luite nant ter zee vlieger der 2e klasse R. J. Idzerda, die de PHHHH gevlogen zou hebben en nu als passagier met de GALIK was meegekomen, vertelde dat de enige Nederlandse hélicoptère door een technische storing uitgescha keld was. Het Engelse toestel heeft haar taak overigens keurig waargeno men. De heren Idzerda en Reed beant woordden vlot en deskundig de talrijke vragen, die hun werden gesteld, vooral met betrekking tot de constructie der rotorbladen. Inmiddels was de Com mandant Zeemacht met zijn adjudant, de luitenant ter zee der 2e klasse H. Pontier, gearriveerd. Zij namen naast de heer Idzerda plaats op Ie comforta bele driepersoons bank achter het stoeltje van de bestuurder. De heer Reed stapte in de cabine en startte het apparaat, alsof het een doodgewoon Fordje was. Langzaam begonnen de ro torbladen te draaien, de heer Reed be woog handles en pedalen, maar toen Aan boord van het troepentrans portschip „Waterman", dat op Za terdag 10 Juni t« Rotterdam wordt verwacht, varen de volgende stad genoten uit Indonesië thuis H. J. Rietal, Herzogstraat 26; K. van Egmond, Doggersvaart 4, Juliana dorp; C. F. Ekkebus, Callantsoger- vaart 14, Julianadorp; K. L. ter Steege, Visstraat 5; A. C. Groot, Kortevliet 80, Julianadorp; A. R. E. Pian, Van Galenstraat 118; P. A. de Graaf, Loopuijtpark 2, Ju lianadorp; D. P. Schrieken, Bui tenhaven 39; S. Lejjen, Graven straat 10; A. Prins, Bassingracht 119; H. J. Kaper, Keizersgracht 142; J. A. Kolster, Keizerstraat 112. Vanavond geeft het muziekcorps van het Leger des Heils zijn eerste zomer- concert in het Julianapark. Het pro gramma van dit concert, dat om acht uur aanvangt, is als volgt: 1. Star Lake (mars), Eric Ball; 2. Matchless Joy (se lectie), F. Doccherill; 3. Witnesses for Jesus (selectie); 4. Rock of ages (selec tie), A. Fletscher; 5. Victory (mars), H. Scotney; 6. Divine Communion (selec tie), A. W. Gullidge; 7. Waves of Peace (selectie), H. Scotney; 8. A. Penitents Prayer (selectie), A. Briston; 9. The Savlours Crown (mars), J. h! Morgan. Het zal op 17 Juni een halve eeuw geleden zijn, dat te Amsterdam op initiatief van „Vader Klare" de eer ste speeltuin in Nederland werd op gericht. Omdat daarmede de basis werd gelegd van een zeer belangrijk stuk sociaal werk, dat ook in Den Helder goede vruchten heeft mogen afwerpen, heeft het bestuur van de Speeltuinvereniging Den Helder be sloten, dat de zeventiende Juni hier ter stede niet ongemerkt zal voorbij gaan. Aan een commissie is opgedra gen de feestelijkheden op die dag V°nr te berefden- De dr'e afdelingen zullen bij de viering worden betrok ken De medewerking van drie mu ziekkorpsen is reeds toegezegd. Door de architect H. Visser, Prof. Zeemanstraat 6, werd Donderdagmid dag de onderhandse aanbesteding ge houden voor het herbouwplan van een schildersbedrijf met glaspakhuis e» twee bovenwoningen aan Westgracht en Molenstaat, bestemd voor de firma drol» r ferd"yn' De begroting be- fsfi fnn'n U"ff, glaS' en Aderwerk) u G Ultslag was (exclusief glas- fD54S835 MWrrk): fa' G Gr°°tenZn. f o4_835, M. C. van der Plas f 57.965; fa W. Veenstra en Zn. f 58.530; fa. C Th fïtT, p' f 8°,235: fa' Gebr' Smit i ez.920, J. Roomyr f 63.900; J. H Keii *er f 84(350; c- van Essen f 64.742; fa J de Vries en Zn. f 65.560. de motor op volle toeren te draalen en daar veerde het vliegtuigje van de grond. Vrijwel verticaal steeg het tot honderd meter hoogte, de neus van de GALIK ging iets naar beneden en lichtelijk waggelend en kwispelend vloog de vreemde vogel in de richting van het Paleis. Drie kwartier later prikte de piloot de taxi neer op Valkenburg. Degenen, die van het vertrek getuigen waren ge weest, hadden in die tijd juist de we» van het Werlsportterrein naar de eet- kamer kunnen afleggen De geneeskundige dienst wordt g«. durende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen dr. J. b Proost, Zuidstraat 13, telefoon 2030, eri A. J. F. Thorbecke, Javastraat 118, tele foon 2103. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt t/m Vrijdag waarge- nomen door de heer F. Bijl, Sluisdijk straat 135, telefoon 2303; na zes uur 's avonds Soembastr. 44, telefoon 3556. We herinneren er nog even aan, dat morgenochtend om half elf het door da supportersvereniging Rood-Wit aan HRC geschonken scoringbord zal worden over gedragen. De operettevereniging „Ons Genoe gen" o.l.v. de heer A. Krijgsman gaat op 20 Juli deelnemen aan een concouri te 's-Gravenzande. Jongeren of oude ren, die de reis willen meemaken, kun nen zich uiterlijk vandaag over een week opgeven. Voor een goede gang van zaken is het gewenst, dat de deel nemers in de loop van de volgende week aan hun financiële verplichtin gen voldoen. Geboren: Trijntje W., d. v. Pietei Plas en Jacoba J. Walgemoet; Sylvia A., d. v. Pieter Kleve en Jannetje Hemelrijk; Marianne, d. v. Gerard Rikkenberg en Pietertje N. Swart; Jannetje, d. v. Gijl- bertus C. Kikkert en Hendriks Werther; Arie J„ z. v. Jelle Visser en Rienkje Kalis; Johannes IJ., z. v. Cornelis Witte en Mar- garetha van Heerwaarde. Ondertrouwd: Jacob de Graaf tn Dievera C. Zijm; Bauke Wijngaarden en Aagje Pool. GEVONDEN VOORWERPEN Blauw kinderwantje', blauw zakmes; bsl; portemonnale; paar bruine handschoenen; bruine alpino. bouwvergunningen. B. en W. hebben de volgende bouw vergunningen verleend: Wed. D. Maas verbouwen van een boerderij tot wo ning; P. Uitgeest tot het bouwen van een bloembollendroogplaats; Gebrs. du Porto tot het bouwen van een bollen schuur; C. V. Keijsser en Co tot het uitbreiden van een bergplaats voor granen; P. Dros Nz. te Oosterend ver bouwen van een woonhuis te De Waal; W. H. Kissing te Den Haag bouwen van 3 schuurtjes te Everste Koog; c. J. de Lugt te Den Burg uitbreiden van een woonhuis te Eierland; Boek handel Parkstraat te Den Burg ver bouwen woon-winkelhuis; A. Blom en Zonen te Oudeschild bouwen van twee schuurtjes aldaar; T. Huisman te Den Burg bouwen van een varkensstal en bergplaats; D. Hillen te De Koog bou wen van een kippenhok en D. den Braven te Eierland bouwen van een schuur aldaar. aanvoercijfers visafslag Aan de gemeentelijke visafslag te Oudeschild werd in de week van 22 tot en met 27 Mei het volgende aangevoerd: 537 kg bot; 5445 kg garnalen; 514 kg geep; 100 kg garnalenpuf; 342 kg kaan; 527 kg kabeljouw; 915 kg horsmakreel; 18 kg makreel; 11 kg hake; 7247 kg vispuf; 448 kg schar; 54 kg ansjovis; 11649 kg schol 78 kg pieterman; 424 kg poon; 784 kg tarbot; 2855 kg tong; 2413 kg wijting; 1800 kg kokhanen en 15 kg zalm. vi s serijbesommnigen ijmuiden. De besommingen van Vrijdag zijn: kustvissers TX. 32. f 2385; UK. c3, f 950; UK. 141. f 950; UK. 244 f 1135; UK, 52, f 940. Prijzen per kilo gr. tong 2.65—2.55; gr. mid. tong 2 50—2.30; kl. nud. tong 2.10—2; tong i 1.16—1.08; tong ii 1.05—0.89; tarbot i 1.12—1.08. Prijzen per vijftig kilo gr. schol 45; gr. schol i 34—28; gr. schol ii 24—8; schar 147; bot 86; wijting 2012; schar 14—7; bot 8—6; wijting 20-12. De aanvoer bedroeg 880 kisten. instructeurscursus in het bediening van amerikaanse wapens. Aan 122 militairen uit Denemarken, Noorwegen en Nederland zijn gisteren erecertificaten uitgereikt voor vaar digheid in het gebruik van Amerikaan se mfanteriewapens. De uitreiking ge schiedde in het oefencentrum van het Amerikaanse leger te Grafenwohr in Duitsland, waar de betrokken militai- ïen een instructeurscursus van twee weken hebben gevolgd.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2