Koninklijk Instituut behoudt weer de beker Totaalklassement De Bioscopen Het Leger des Heils onderneemt een „Bloed en Vuur-kruistocht" Morgen de grote dag voor „Winnubst" Ehrlich toonde gisteravond zijn meest geraffineerde spel Marine-kampioenschappen 1950 Voeibalzege voor Mariniers uit Vonkel Prijsuitreiking door de Commandant Zeemacht TIVOLI „Betovering" WITTE: „De tijgerin" BELOOF HEN Fa. BEEMSTERBOER, Keizerstraat 15 Grote tent-campagne op het Rialto-plein Een blik in het verleden Geslaagde tafeltennis-demonstraties in Formosa Burgemeester Rehorst onder de aanwezigen Tussen Haaks en Kuitje IN HET KORT Volgende week collecte voor de reclassering Opening schoenmakerij Tegeltableau voor Kon. Instituut Franse onderscheiding voor stadgenoot ZATERDAG 10 JTCXI 1950 Gistermiddag om vier uur werd met de prijsuitreiking in de Sportschool het jaarlijks tournooi, waarin de beste sportslui der Koninklijke Marine elkanders krachten in verschillende takken van sport hebben gemeten, beëindigd. Men kon terugzien op drie zeer geslaagde dagen, waarop met enthousiasme en animo ls gestreden om de eer. Het Koninklijk Instituut kwam voor de derde maal in het bezit van de wisselbeker, die de Commandant Zeemacht Nederland in 1948 heeft uitgeloofd voor de marine-inrichting, die het hoogste aantal punten be; baalde. Deze beker zal nu voor goed prijken in de tropheeënkast van het Insti tuut. Het Marva-detachement uit Den Haag won voor de tweede maal de wissel beker, die in 1948 beschikbaar werd gesteld door luitenant-admiraal C. E. L. Helfrich. Uit de prestaties, die gedurende de afgelopen drie dagen werden feleverd, valt op te maken, dat de Haagse Marva's het volgend jaar hard moeten vechten om deze trophée te behouden. De beste persoonlijke totaal-prestatie werd geleverd door de sergeant der mariniers K. Pieterse, die zijn eigen records discuswerpen, speerwerpen en kogelstoten nog wist te verbeteren. Voor hem was de lauwertak, uitgeloofd door de Marinesportvereniging „Zeemacht". Commandant Maritieme Middelen, ka pitein ter zee D. J. Kommer, het hoofd van de onderafdeling O. S. en O. van het Ministerie van Marine, kapitein luitenant ter zee G. E. A. Daane Bolier, de Commandant van de Marinekazerne Den Haag, kapitein-luitenant ter zee B. J. Velderman en de Hoofdofficier marva der 2e klasse H. van Slooten, Commandante van de Marine Vrouwen Afdeling. Schout bij nacht I. W. Reijnierse complimenteerde alle deelnemers met de wijze, waarop zij hun aandeel in deze kampioenschappen hadden gele verd. Hij sprak de wens uit, dat dege nen die ditmaal niet voor een prijs in aanmerking waren gekomen, intensief zouden blijven trainen, opdat de pres taties het volgend jaar nog beter zul len zijn. De schout bij nacht eindigde met een hartelijk woord van dank aan de wedstrijdleiders en allen, die bij de organisatie van deze bijzonder geslaag de dagen behulpzaam waren geweest. Met een kort persoonlijk woord tot alle winnaars reikte de Commandant Zee macht de prijzen uit. Laatste uitslagen. De uitslagen van de gisteren gehou den wedstrijden zijn als volgt: Finale 100 meter hardlopen: 1 W. L. de Kluizenaar KIM 12,0; 2 A. C. Pijcke KIM 12,1; 8 F. J. Kievits KIM 12,2. Finale 80 meter hardlopen: 1 Rosier MKDG 12.0; 2 Kroonenberg WSWD 12,2; 3 Hillenaar WSAD 12,6. Finale 400 meter hardlopen: 1 Boon van Ostade KIM 54,0; 2 Zoek MVKV 55,0; 3 Levy MVKV 56,0. Finale 800 meter hardlopen: 1 Mooien- kimp MVKV 2.8,8; 2 Smedinga AMVK 2.9,6; 3 Meerman AMDN 2.10,0. Loop over 3500 meter: 1 Zoetemelk MOKH 10.23,1; 2 Boerboom DKMR Er zijn deze dagen nog meer records gebroken. Jonker Boon van Ostade (KIM) liep de 400 meter in 54 secon den; het record stond met 54,4 op naam van de sergeant der mariniers J. Derksen. Een andere uitstekende loper ls J. J. Zoetemelk (MOKH), die zowel de 1500 als de 3500 meter won. Op de 1500 meter verbeterde hij het record van de 2e luitenant der mariniers C. Meerman met 2,2 seconde. De driemaal 40 meter estafette, met 17,7 seconde op naam staande van het M.O.K. te Hil versum, werd thans door het K.I.M.- trlo gezwommen in 77,6 seconden. Hoofdmarva 3e klasse I. W. de Bood deed nu 64,5 seconde over de 80 meter vrije slag, en verbeterde daarmede haar eigen record van 65 seconden. De prijsuitreiking. Met het oog op de komende O. en O.- wedstrijden werd de viermaal 80 meter estafette voor Marva's vervangen door een viermaal 100 meter estafette. De Haagse Marva's maakten de tijd van 60.7 seconde. De viermaal 100 meter estafette heren werd gewonnen door het team van het Koninklijk Instituut, In de tijd van 48,6 seconde. Volkel won voetbal-beker. Gistermorgen werd op het I1RC A- terrein de finale gespeeld van de Marine-voetbalcompetitie 19491950. De candidaten voor het kampioenschap waren de elftallen van de afdeling Ma riniers te Volkel en het M.O.K. te Hil versum. Voor de rust had deze ontmoeting een vrij aantrekkelijk karakter. Daarna werd het spel minder, waaraan de dwars over het veld staande wind mede gehuld had. Het elftal van het Marine Opleidings Kamp uit Hilversum, het zelfde dat zich in de finale van de O. en O.-wedstrijden speelde, had de HRC'er Knijff in zijn gelederen. De in rode shirts gestoken voetballers van de Af deling Mariniers Volkel hadden op de rechtsbuitenplaats Hendriks van N.E.C. staan. In hetzelfde elftal bezette Klein van Theole (Tiel) de linksbuitenplaats. Na ongeveer twintig minuten spelen kon Jacobs aan Volkel de leiding geven. De voorzet kwam van Hendriks. Nog voor de rust misten de Hilversummers een unieke kans om gelijk te maken. Linksbuiten Klein van Volkel zag een doelpunt (uit een prachtig schot) we gens buitenspel afgekeurd. In de twee de helft vergrootte linksbinnen Blij- leven voor Volkel de voorsprong tot 20. De pass kwam wederom van Hendriks. MOK wist de achterstand te verklei nen uit een penalty, die werd toegewe zen voor een handsbal. Enkele minuten voor het einde kon Volkel de zege vei lig stellen. Een balletje van Klein naar Hendriks, even terugtrekken en Blij- leven hoefde er zijn hoofd maar onder te zetten om de Hilversumse doelman opnieuw het nakijken te geven. 3—1. Zo kwam de zeer fraaie beker in het bezit van de Mariniers uit Volkel. Deze trophée ging dus de mannen van het M O.K. uit Hilversum voorbij, maar zij zullen proberen in de Militaire Sport week de Burgemeester Ritmeester- wisselbeker te veroveren. Zwemmen. De zwemwedstrijden van gistermid dag, in het Marinebad op de Rijkswerf, trokken een zeer grote belangstelling. Het programma werd in een vlot tem po afgewerkt, zodat er nog zelfs tijd overbleef voor een extra nummer. Eén der zwemmers, st de landskampioen schoonspringen VT Kettler van MVKV, gaf enkele buitengewoon fraaie demon straties. Op verzoek liet ook jonker F W. J. Koolhof zien, dat ook hij een schoonspringer van formaat is. Zijn „dodensprong" legde getuigenis af van een zeldzame concentratie en lichaams- beheersing. Deze zwemwedstrijden werden mede bijgewoond door de Commandant Zee macht Nederland, schout bij nacht I. W Reijnierse, de directeur der Rijkswerf burgemeester mr. G. D. Rehorst en de gemeente-secretaris, mr. dr. E. van Bol huis. Deze autoriteiten waren ook aanwezig bij de prijsuitreiking in de Sportschool Eveneens toonden hun belangstelling de Het Koninklijk Instituut, welks afgevaardigden het hoogste aantal punten in totaal behaalden, legde beslag op de wisselbeker en kreeg deze definitief in zijn bezit. De cijfers in het totaal-klasse ment zijn als volgt: Koninklijk Instituut 61, M.O.K. Hilversum 30, Marinevliegkamp Valkenburg 23, Marinekazerne Den Haag 17, Afdeling Mariniers Volkel 13, Afdeling Mariniers Doorn 11, Depot Korps Mariniers Rotterdam 10, Wachtschip Wil lemsoord 7, Detachement Konink lijke Marine Deelen 2, Konink lijke Marine Amsterdam 1. De Marva-detachementen boek ten de volgende resultaten: Den Haag 32, Willemsoord 25, Am sterdam 11, Leiduin 8. 10.28.4; 8 Schuller MOKH 10.32,0; 4 Zoek MVKV 10.35,8; 5 Rodts MOCV 10.45,0; 6 Den Hamer KIM 10.47(0. Finale vier maal 100 meter: 1 KIM II 48,6; 2 DKMR Rotterdam 48,9; 3 MOKH Hilversum 48,7. Finale vier maal 100 meter Marva's: 1 MKDG Den Haag 60,7; 2 WSWD Wil lemsoord 60,9; 3 WSAD Amsterdam 62,7. Handbal: 1 KIM; 2 MOKH Hilversum; 3 AMDR Doorn; 4 AMVK Volkel. 80 meter rugslag Marva's: 1 I. W. de Bood WSAD 1.20,0; 2 Rosier WSWD 1.23,1; 3 Callenfels MKDG 1.27,0. 100 meter rugslag heren: 1 Mulder MOKH 1.24,6; 2 Goossens MOKH 1.24,7; 3 Esser KIM 1.24,8. 80 meter schoolslag Marva's: 1 Vel- linga WSWD 1.21,5; 2 Klaver MKDG 1.22,6; 3 Apell WSWD 1.24,4. 100 meter schoolslag heren: 1 Kool hof KIM 1.19,2; 2 Goossens MOKH 1.22,7; 3 Gooszen KIM 1.29,0. 80 meter vrije slag Marva's: 1 I. W. de Bood WSAD 1.4,6; 2 Rosier WSWD 1.7,6; 3 Callenfels 1.11,1. 100 meter vrije slag heren: 1 Ver rijdt MKDG 1.6,8; 2 Kettler MVKV 1.7,1; 3 De Jong VBS 1.7* Driemaal 40 meter estafette Marva's: 1 Marinekazerne Den Haag 1.45,9; 2 Wachtschip Willemsoord 1.48,4. Drie maal 40 meter estafette heren: 1 Koninklijk Instituut I 1.17,6; 2 Ko ninklijk Instituut II 1.22,6; 3 Marine vliegkamp Valkenburg 1.25,0. Tot en met Maandag vertoont Tivoli een uiterst charmant en waardevol filmverhaal. De geschiedenis van twee maal twee jonge mensen, een gegeven dus, zo oud als de weg naar Rome. Re gisseur Irving Reis heeft in samenwer king met eerste klas sterren evenwel weten te bereiken, dat deze romanti sche „Betovering" een betoverende uit werking heeft op het filmlievende pu bliek. De oude generaal Roland Dane vatte in zijn jeugdjaren liefde op voor een meisje, wier ouders bij een onge val om het leven kwamen. Het meisje, Lark, werd opgenomen in het gezin Dane en hoewel, toen zij volwassen was, vele mannnen haar het hof maak ten, bleef zij van Rollo houden. Toen deze voor vijf jaar met een militaire missie werd weggezonden, trouwde Lark in haar wanhoop met een ander, waarna zij naar Italië vertrok. En als Rollo een gepensionneerd ge neraal is en in zijn oude huis trekt, voelt hij weer de .aanwezigheid" van Lark. De kleindochter van zijn broer komt dan bij hem, en ook een neef van Lark, de vroegere geliefde van de generaal. De twee jonge mensen bekennen el kaar ten slotte hun liefde. Bij een bom bardement wordt de oude generaal ge dood, nadat hij het meisje heeft weten té bewegen Larks neef te volgen. Kort voordat de oude Dane overlijdt, sterft ook Lark. Voortreffelijk spel levert in deze film Gigi Perreau als het kind Lark. Ver der zeer goede rollen onder andere van David Niven en Teresa Wright. De bioscoop in de Koningstraat heeft tot en met Maandag „De Tijgerin" op het programma staan. Lizabeth Scott vertolkt daarin de hoofdrol, waarbij zij maar liefst twee mannen doodt. Een derde man weet haar te ontmaskeren. De „tijgerin" struikelt uiteindelijk over de koffer waarin zich veel geld bevindt waarvan ze geen afstand kon doen en valt van een balcon. Een soort „thriller" met de „gemene" Dan Duryea en Don de Fore in de beste rollen. MÊM ■\\R-J - -X x - iii m 'k f e een goed Ankerhorloge en zij zullen slagen voor hun examen Koop iets goeds, b.v. een Rodana Liga-Silvana-Arta-Laco of een wa terdicht Arborhorloge f 62.50. De bekende Zentra horloges v.a. f 45 Al onze horloges zijn verzekerd te gen verlies, diefstal, brand, breuk, beschadiging. Het nummer speerwer pen was, natuurlijk zou den we haast zeggen, voor de sergeant der ma riniers K. Pietersen. Er zijn aan dit firmament echter nieuwe sterren in opkomst. Dit is een actie-foto van jonker J. Burlage van het Ko ninklijk Instituut, die een zeer fraaie stijl ontwik kelt. Hij bezette in het nummer speerwerpen de tweede plaats met 45,69 meter. Deze athleet zal stellig nog veel van zich laten horen en kan vol gend jaar een geduchte rivaal van de recordhou der worden.' In verband met de z.g. ..Bloed en Vuur-kruistocht" worden door het Leger des Heils in vele plaatsen van ons land grote tent- en openluchtsamenkomsteh deze niet achter wil blijven, bereidt in dezen niet achter wil blijven, bereidt thans een grootse tent-campagne voor, die van Donderdag 15 Juni tm. Maandag 19 Juni op het Rialto-plein (het terrein van de wekelijkse openlucht-samenkom- sten) «al worden gehouden. Verscheidene vooraanstaande offi cieren van het Leger des Heils hebben daartoe hun medewerking toegezegd, o.a. de kapiteins A. C. Verwaal Zoet hout van de William Booth-kweek- school te Amstelveen en de 2e luite nante De Clark van het korps Haar lem-Noord. Iedere avond om acht uur worden in de tent op het Rialto-plein samenkomsten gehouden. Van Vrijdag 16 t/m Maandag 19 Juni worden boven dien kindersamenkomsten belegd, <u( 's middags om vijf uur aanvangen. De avond op Zaterdag 17 Juni, dij onder leiding zal staan van kapitein A C. Verwaal en luitenant Nieuwland uit Amsterdam, zal een bijzonder karakter dragen. Het programma vermeldt di verse nummes muziek, zang en decla- matie, o.a. een cornet-solo, een tenor solo en het optreden van een vocaal duet in enkele geestelijke liederen IEDERE ZONDAGAVOND worden op het Rialto-plein openlucht-samen komsten gehouden, waar de Heilsoldaten met zang, muziek en gesproken woord van hun geloof getuigen. Op deze plaats wordt volgende week de grote tent opgebouwd, waarin gedurende vijf dagen een Evangelisatie campagne wordt gehouden. Wanneer de deuren van Casino morgenmiddag open gaan voor de receptie ter gelegenheid van het gouden jubileum der muziekvereniging „Winnubst" komen vele oud-leden uit alle delen des lands hun opwachting maken en de kennis making vernieuwen. Tientallen van deze oud-leden vonden immers een bestaan bij de Marinekapel, bi) korpsen van de Landmacht, of wisten zich elders een weg te banen in de muziekwereld. Ongetwijfeld zullen morgen, alvorens 's avonds het grote feest wordt gevierd, tal van herinneringen worden opgehaald. De secretaris, de heer A. Heyblok, verstrekte ons uit de archieven enkele gegevens, die wellicht aanknopingspunten voor gesprekken kunnen bieden. In 1900 hield de oude harmonie vereniging 'Winnubst", die onder lei ding had gestaan van de directeuren Blokker, Suidman en Bastiaanse, op te bestaan. Voor verscheidene leden be gon de dagelijkse arbeid reeds om vijf uur 's morgens, zodat men 's avonds niet veel ambitie meer had om te re peteren. Op zijn tijd een serenade kon er nog mee door. Op 15 Juni 1900 werd onder dezelfde naam een fanfarecorps opgericht, on der leiding van de heer Jac. ter Hall, de latere kapelmeester van de Staf- muziek. Het dagelijks bestuur bestond toen uit de heren L. van der Kraan, J. Mettes en P. Liedmeijer. In latere jaren werd de voorzittershamer ach tereenvolgens gehanteerd door de he ren A. M. van Gessel, L. van der Kraan, J. Th. Wildenberg, W. J. Ag- genbach, N. Grooff, B. Th. Heiting en (sedert 26 Juni 1922) C. C. Mahieu. Deze heeft naast zich de heren A. Heyblok (sinds 1925 secretaris), P. J. B. Boon (penningmeester), J. Plan ken (2e secretaris), C. Minneboo (2e penningmeester), A. Bakker en W. F. Ligteringen (muziekcommissarisaen). De kapel werd genoemd naar de bekende Amsterdams» componist en De lange Pool Ehrlich heeft gisteravond in „Formosa" de harten van alle Helderse tafeltennisenthousiasten gewonnen. Subliem spelend, alleen verliezend wanneer hij geen gevaar liep de hele party te moeten prüsgeven, demonstreerde hq tafeltennis van de bovenste plank, zyn minst goede slag, de forehand-drive, camoufleerde hy telkenmale met een alles overtreffende backhand-drive waaruit de bal dan, uit de rechter hand gespeeld, geweldig hard links van de tafel zeild». Slechts een enkele maal hadden Van Zoelen en Du Buy, de beide Nederlandse cracks, daarop een afdoend antwoord. strijken. Die winnaar was ditmaal Van Zpelen, die eerst twee games verloor en daarna drie games in zijn voordeel besliste. Van Zoelen was buitengewoon goed op dreef, al moeten wij daaraan toevoegen dat Du Buy de derde game wat al te nonchalant afwerkte, toen hij deze ons inziens voor het „uit maken" had. De heren Padt en Sinjewel Jr., die tot taak hadden de pauze, waarin Van Zoelen moest uitrusten voor zijn party tegen Ehrlich, te vullen met tafeltennis „op z'n Nieuwedieps", hadden het erg moeilijk. Het valt immers niet mee de aindacht gespannen te houden wan neer zojuist twee „geweldenaren" aan het werk zyn geweest? Padt speelde het best en won in drie games. En toen Ehrlich. Lang en sympathiek in het volle lamplicht, moest hij eerst de game met 21—18 aan Van Zoelen laten. Meer zelfverzekerd in de tweede game won hy met 21—14, om ook in de derde en vierde game met flink ver schil te zegevieren over de kleine Van Zoelen. Ehrlich gaf behalve tafeltennis De avond begon met een set tussen mevrouw Sinjewel en Henk Weemhoff, die aan de aanwezigen, onder wie wy burgemeester Rehorst opmerkten, een goedkeurend gemompel ontlokte. Weem hoff won in drie games, terwyl insiders zich afvroegen waarom men voor me vrouw Sinjewel geen vrouwelijke te genstander had weten te vinden. Die was er ongetwijfeld wel. "Na een inleidend woord van de ere voorzitter van IVA, de heer Sinjewel Sr., hield burgemeester Rehorst een geestige speech, waarhi hij zich een waar propagandist voor de tafeltennis sport toonde. Voor Ehrlich had de bur gemeester een extra welkomstwoord, dat hij in het Engels uitsprak. De compagnons in tafeltenniszaken, Cor du Buy en Wil van Zoelen, kwa men het eerst aan de beurt om hun slagen te demonstreren. Zij speelden „best-of-five", zodat de winnaar van drie van de vyf games met de eer ging onderrricht in show, door op de vloer terecht gekomen ballen met zy'n voet in zijn vingers terug te brengen en zich tijdens het spel even een hele slag om te draaien. Van Zoelen, hoe sterk ook deze avond, moest dus met 3—1 het onder spit delven. Na een korte pauze speelden Du Buy en Ehrlich de laatste party. Eerstge noemde deed het nu beter dan tegen Van Zoelen en vooral aanvallend no teerde hy zijn punten. Ehrlich zag in tussen kans zyn bat nu eens links en dan weer rechts te hanteren en zelfs eenmaal een bal met de hand terug te slaan. Dergelijke trekjes veroorzaak ten natuurlijk hilariteit. Du Buy ver loor in de vyfde game (na vijftig mi nuten spelen) met zeer gering verschil (2119). Het deed ons daarbij prettig aan, te hebben geconstateerd dat het krachtsverschil niet zo bijzonder groot was. In elk geval prefereren wy Du Buy's stijl boven die van Ehrlich. Uit handen van de heer Sinjewel Sr. ontvingen de cracks een souvernir uit Den Helder. De avond eindigde ook zeer geslaagd, daar onze Poolse stadgenote mevrouw Berkeljon-Wolska zo vriendelijk was Ehrlich in diens landstaal toe te spre ken. Sommige Helderse tafeltennissers waren geheel ontmoedigd toen zy huis waarts togen. Zy zwoeren geen bat meer te zullen aanraken na wat ze nu hadden gezien. En een grappenmaker, die zelf heel aardig kan spelen, be weerde dat hij enkel met „die lui" gemeen had dat hij ook transpireerde wanneer hy achter de tennistafel stond. DE GEBROEDERS SCHILDER ....sinds de oprichting lid.... organist J. H. P. Winnubst, die uit Helderse ouders werd geboren. Hij schreef het bondslied, de vaandelmars en verscheidene andere composities voor de kapel. De heer Ter Hall, die tot 1918 directeur was, wist aan „Win nubst" de ereplaats te geven, waarop onder leiding van de heer H. B. Schen kels (één der oprichters, thans direc teur) gedurende ruim dertig jaar kon worden voortgewerkt. Het aantal le den bedraagt nu één en vyftig. Hier- by behoren de heren G. en H. Schil der, twee der oprichters, die nog nim mer een repetitie of concert hebben verzuimd. Vele bekroningen Het vaandel, dat in 1903 werd aan geboden, werd allengs te klein voor de vele bekroningen. In 1925 boden de dames Marie Goes en Tiets van Riel namens de dames der leden het nieu we vaandel aan, waaraan thans de volgende onderscheidingen zijn ge hecht.' een gouden medaille, tien zilve ren, dertien verguld zilveren en vier bronzen medailles, drie erekruisen, drie zilveren lauwertakken en vier zilveren lauwerkransen. Talloze malen heeft de bevolking van Den Helder dit trotse vaandel, omspoeld door de muziek van „Win nubst" door de stad zien dragen. Men herinnert zich de Oranjefeesten, de De Ruyter-feesten in 1908 en vele ande re gebeurtenissen. Nimmer werd op de kapel een vergeefs beroep gedaan. „Winnubst" heeft de gemeenschap voortreffelijk gediend en hoopt dit ge durende de volgende vijftig jaar met niet minder élan te doen! Hr. Ms. „Heemskerck" en Flo- res" zijn gistermiddag de haven binnen gelopen. Het is morgen hoog water om 4.20 en 16.30 uur en laag water om 10 20 en 23.10. uur. Maandag is het hoog water 5 25 e" 17.25 uur en laag water om 11.20 uur. De temperatuur van het zee water was 17.1 graden Celsius. Gistermiddag om 5 uur is het Finse motorscheepje „Fia", dat met twaalf emigranten op weg is naar Australië, uit de haven vertrokken. De motor is op de rykswerf gerepareerd. De geneeskundige diens* wordt gedurende dit weekend te Den Hel- der waargenomen door de artsen P. Schoorl, Timorlaan 25, telefoon 3108, en J. J. Fahrenfort, Westgracht 9, tel. 2981. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt deze week tot en met Vrijdag waargenomen door de heer W. H. Kingma, Polderweg 25, tel 2581. Ten behoeve van de Nationale Re classering wordt te Den Helder van Maandag 12 tot en met Zaterdag 17 Juni gecollecteerd. Op Maandag, Dins dag, Donderdag en Vrijdag komen col lectanten en collectrices met lijsten langs de huizen. Deze lijsten zijn van vandaag af (op andere dagen na ze ven uur) te verkrijgen bij de heer G. J. Geus, Basstraat 36. Op Zaterdag 17 Juni (de eigenlijke Reclasseringsdi?) wordt ten slotte een straatcollecte ge houden. Hiervoor kunnen de collec tanten en collectrices, die zich wel weer gaarne beschikbaar zullen stel len voor dit mooie werk, bussen en speldjes afhalen in het gebouw Palm straat. Het comité van aanbeveling voor de ze Nationale Reclasseringsdag bestaat uit de heren burgemeester Rehorst, dt C. Z. M., schout bij nacht I. W. Reij nierse, de directeur van de Rijkswerf, kolonel S. G. Barendrecht, Deken A. H. Harst, ds. M. Hamming, ds. W. J. De Hoest, dr. A. E. Loen, de commis saris van politie K. Rijpma, wethouder C. Steenlage, de kapitein van het Le ger des Heils J. Bergsma, mr. J. Mul der, S. Prins, deurwaarder, G. J. Grob- ben en pastoor Verheij. Het comité dat met de uitvoering is belast, is als volgt samengesteld: ds. C. J. Rasch voorzitter, St. van Amersfoort secretaris, G. J. Geus penningmeester, mevr. M. J. vd Laaken, ds. F. Tolle naar, C. J. Bijlsma en H. J. Marinus. Maandag opent de heer vd Linden, Ruyghweg 51, zyn prachtige schoen makerij. Tien jaar heeft de gelukkige eigenaar in de voorkamer gewerkt, maar nu is deze verbouwd tot winkel met een flinke bedrijfsruimte. Een gro te verbetering dus. Eén en ander werd verzorgd door de firma's Reijers (ver bouwing), Zwart (schilderwerk) Tijdeman (verlichting). Aan Alex Asperslagh, kunstschilder en glazenier te Den Haag is opdracht gegeven een groot tegeltableau te ver vaardigen voor de hal van het Konink lijk Instituut van de Marine te Den Helder als blijvende herinnering aan hetgeen de Marine deed voor ons va derland in de jaren 19401945. Dit tegeltableau zal ongeveer hall September door de Kon. Ned. Veren - ging „Onze Vloot" worden overgedra gen aan de commandant van het Marine Instituut De Franse regering heeft het oorlok'" kruis met zilveren ster (vermelding bij dagorder voor de divisie) toegeken aan de heer J. Martens. alhier, wegel1 aan Frankryk bewezen diensten ged'J" rende de bezetting.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2