GRATIS Misdadigheid neemt overal toe abonneren Uitwisseling van Franse en Nederlandse schilders Oorlog en criminaliteit Respect voor evennaaste schier verdwenen van 1 Juli a.s. Het Radioprogramma Twee verstekelingen over boord gesprongen Bellen voor de prinsesjes Mevrouw Roosevelt bezoekt Nederland Noord-Korea zet 67 Duitse missionarissen gevangen Zij komen thuis De Benelux-vliegers verzamelden zich John Thiessen Jr. naar Singapore vertrokken Seretse Khama aanvaardt zijn verbanning Prachtig initiatief van de Nederl. Reisvereniging HUI! lirjl HUWELIJK KERKELIJK NIEUWS De agrarische afdeling van de Jaarbeurs Geen godsdienstvrijheid in Oost-Duitsland Opnieuw gearresteerden te Makassar vrijgelaten Staking bij communistische krant VRIJDAG 16 JUNI 1950 f (Van onxe Haagse redacteur) Aan de slechte, ja fnuikende in vloed, die de oorlog op de misdadig heid heeft, twijfelt niemand. Wie se dert de bevrijding geregeld sjjn krant- Je heeft gelezen en ook overigens xjjn ogen de kost heeft gegeven, weet, dat er sinds 1945 veel meer overtredingen van allerlei aard en misdrijven gebeu ren dan voor 1940. Dit feit is uiteraard en in de eerste plaats bekend bij hen, die van de mis dadigheid en haar problemen hun stu die maken. Zij komen bij het navor sen van het verband tussen oorlog en criminaliteit tot merkwaardige et clnsies en vele verklaringen, hoewel de wegen tot verbetering in dit op zicht moeilijk nf niet aangewezen schijnen te kunnen worden. Dit bleek ons bü het aanhoren van een lezing, die mr. dr. W. H. Nagel, hoofd van het Studie- en Documen tatiecentrum van het gevangeniswe zen, in een bijeenkomst in het gebouw van het departement van Justitie voor een aantal gestichtspredikanten hield. Het is op het ogenblik helaas nog niet mogelijk, zo zeide mr. dr. Nagel, met cijfers aan te tonen, hoe de cri minaliteit door en na de oorlog in ons land is toegenomen, aangezien de laatste cijfers, waarover wij de be schikking hebben, van 1943 dateren. Maar ook zonder deze exacte gege vens staat voor ieder vast, dat de cri minaliteit na de oorlog groter en lang duriger is dan daarvoor. In alle landen, die oorlog gevoerd hebben, is een sterke toeneming van de geweldscriminaliteit, dus van moord, doodslag en mishandeling waar te nemen. Vergeleken met 1913 steeg bijvoorbeeld in Duitsland de gewelds criminaliteit na de eerste Wereldoor log met 310 350 pet. Men vindt dit bevestigd in Berlijn, waar het aantal mishandelingen sterk toenam. Ook de bigamie, valsheid in ge schrifte, enz. stegen sterk. Hetzelfde geldt voor de vermogensdelicten, al is hier de correlatie met de oorlog niet zo duidelijk aanwijsbaar. De ambts delicten namen eveneens onrustbarend toe. Gedaald is alleen het aantal brand stichtingen. Niemand heeft er name lijk belang bij een groot bedrag aan verzekeringsgeld in handen te krijgen, omdat de waarde van het geld sterk verminderd is. Begrijpelijk is het. dat berovingen en roofovervallen wel toenemen. De delinquenten verlangen namelijk goederen. Een gelukkig ver schijnsel was in ons land altijd, dat er betrekkelijk weinig roofovervallen voorkwamen. Helaas is daarin door de oorlog verandering in gekomen Wel heeft men opgemerkt, dat dit vooral is toe te schrijven aan zoge naamde nieuwkomers. Zij die zich mei ingang ontvangen de tot die da tum verschijnende nrs. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. - 6.15 Is S.S.R. een waardevolle erfenis? 6.30 Geestelijke liederen. 6.45 Christelijk Werkgevers Verbond. 7:15 Regeringsuitzending. 7.35 Gram-muziek. 7.40 „Vandaag". 8.05 Nationale Reclasseringsdag. 8.20 Radio Philharmoni#ch-orkest. 9.20 De laatste kans. 9.40 Estrellita. 10.05 Gram.- muziek. 10.30 De Zaligsprekingen. 10.45 Avondoverdenkingen. 11.15 Als de nacht valt. 11.50 Ballade. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 6 8 en 11 uur. - 6.15 De Vara feliciteert. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Piano-duo. 7.30 Op bezoek bij anderen. 7.45 Repmaage-klankbeeld. 8.05 Nationale Re classeringsdag. 8.20 Erna Spoorenbezg 8.40 Het gezonde streven naar zelfbehouH. 9.00 Men vraagt.... en wij draaien. 9.35 vijftig jaar speeltuinwerk. 10.00 Buitenlands week overzicht. 10.15 De jonge Flierefluiteis. 10.40 „Vandaag". 10.45 Avondwijding. 11.15 Don Quichote. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Muziek houdt fit. 10.00 Klein, klein kleutertje. 10.15 Promenade-concert. 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Het Vaudeville-orkest. 12.03 KRO Amu- sements-orkest, 1.20 Lunchconcert. 2.00 Jig Rhythm-club. 2.20 Ensemble. 2.55 Kroniek van letteren en kunsten. 3.30 Radio Philharmonisch- orkest. 4.30 De schoonheid van het Gregoriaans 5.00 De Wigwam. 6.00 Accordeon en orgel. 6.15 Journalistiek weekoverzicht. 6 25 Piano- duo. 6.50 Gram.muziek. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Mijnheer de voorzitter. 7.35 KRO Minnestre- leu. 8.15 Lichtbaken. 8.40 Arabesque. 8.43 Steek eens op, heren. 9.00 Opera „Italiana 9.45 Weet u het? 9.55 Weekend-serenade. 10.35 Indonesich commentaar. 10.45 Avond gebed. 11.15 Kamermuziek. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. - 8.18 Orgel spel. 8.45 Monte Rey zingt. 9.00 "fsjaikofski- cyclus. 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld lü.üo Mei gen wijding. 10.20 Voor de arbeiders. 11.30 Nederlandse muziek. 12.00 Louis Levy en zijn orkest. 12.33 The Kilima Hawaiïans. 1.15 Bel Canto. 2.00 Als een bonte Vogelvlucht. 2.2U De Rdmblers. 2.45 Tip top tunes. 3.00 Van boek tot boek. 3.15 Berlioz-concert. 4.00 Van de wieg tot het graf. 4.15 Dolf van der Linden. 4.45 Sportpraatje. 5.00 Schijvenschouw. 5.3U Op de Disselwagen. 6.15 Vocale edelstenen. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Artistieke staalkaart. 7.30 Lezen in de Bijbel. 7.45 fassepartout. 8.15 In het Tiroler Alpenland. 8.45De Bonte Bal. 9.45 Socialistisch commentaar. 10.00 Stra- di'va-sextet. 10.25 De commissaris vertelt. lU.4o Kwartet Jan Corduwaner. 11.15 Gevarieerd pro- gramma. In het algemeen kan gezegd wor den. dat het rechtsbewustzijn een sterke knauw kreeg. In bijzondere mate was dit het geval in de bezette landen. Zo ontzag men zich, om bij ons land te blijven, nimmer om de door de Duitsers ingevoerde rechtsregelen met voeten te treden en tegelijkertijd daar mede ook Nederlandse rechtsregelen Tegen de gezagsdragers is in Neder land grote wederspannigheid gecon stateerd. Dat blijkt bijvoorbeeld aan de grens, waar smokkelaars brutaal opereerden en verboden grensover schrijdingen schering en inslag waren. Verzet tegen de politie kwam herhaal delijk voor, ook tegen de ambtenaren van de prijsbeheersing. Nog altijd staat het publiek wantrouwend tegen over de overheid. Vooral betreft dit hen, die gezuiverd zijn. Dit moet ge weten worden aan de wijze, waarop de zuivering is geschied. Op die zui vering kan uiteraard niet meer terug gekomen worden, maar wel is het zaak, deze mentaliteit en de gevolgen ervan, vooral bij ex-politieke delin quenten ,weg te nemen. Grover en ruwer De gevoeligheid voor de evennaaste heeft zeer sterk te leiden gehad. Men is grover en ruwer dan vroeger. De gevallen, waarin automobilisten na een aanrijding doorrijden, zijn legio. Het aantal boksmatches na de oorlog met dodelijke afloop bedroeg 51. Ook in de sport treedt verruwing op. Dat alles is het gevolg van het geringe respect, dat men nog altijd voor de medemens heeft. uitzicht voor de toekomst is moeilijk te geven. Misschien krijgen we wel weer een nieuwe oorlog en de gevolgen daarvan zullen waarschijn lijk wat de criminaliteit betreft, ge lijk zijn aan die, welke we nu con stateren. Dat was een weinig hoopvol slot aan het betoog van mr. dr. Van Na gel. doch het betekende niet. dat de gestichtspredikanten, die met grote aandacht geluisterd hadden, zich erbij neerlegden. Hun taak is het juist om zo mogelijk wel enige verbetering te bereiken. In Algiers waren een Belg en een Nederlander, die uit het Vreemde lingenlegioen waren gedeserteerd, aan boord van een Nederlands stoomschip gegaan en hadden zich verstopt. Zij maakten daarop de reis naar Neder land mee. Woensdagavond kwam het schip in Rotterdam aan en toen bleek, dat de beide verstekelingen verdwe nen waren. De kapitein verklaarde aan de politie, dat de mannen in Hoek van Holland nog aan boord waren, zodat vermoed wordt, dat zij op de Nieuwe Waterweg overboord zijn ge sprongen. Door de directie van de klokkengie terij „Van Bergen" te Heiligerlee zal tijdens het bezoek van het Koninklijk Paar aan Heiligerlee op Woensdag 22 Juni naast een luidklok voor het pa leis Soestdijk ook nog aan elk der vier prinsessen een tafelbel worden aan geboden. Deze tafelbellen werden ge goten in brons en op een speciaal che mische wijze bewerkt. De versieringen van de bellen, die voor elk der prin sesjes verschillend zijn, worden naar historische motieven ontworpen. Mevrouw Roosevelt zal op 19 Juni een bezoek aan ons land brengen. Zii zal door koningin Juliana en prinses Wilhelmina op paleis Soestdijk in audiëntie worden ontvangen. Voorts zal zij het dorpje Oud-Vossemeer op Tho len bezoeken, naar men aanneemt de bakermat van de familie Roosevelt. De nakomelingen van de familie, die nog in Nederland verblijf houden, zullen worden uitgenodigd, naar Tholen t? komen, opdat mevrouw Roosevelt met hen kan kennismaken. Vluchtelingen, die uit Noord-Korea in Japan aankomen, hebben de berich ten bevestigd, dat de communistische Noord-Koreaanse regering 67 Duitse Benedictijner missionarissen gevangen heeft gezet. Zij verklaren tevens, dat de communisten alle katholieke mis sie-arbeid verboden hebben en twee kloosters in beslag hebben genomen. ÏIJ? General A. W. Greely passeerde Woensdag Kaap St. Vincent (Zon dag in Rotterdam) Grote Beer passeerde Woensdag Algiers (naar Amsterdam) Hellenic Prince passeerde Woens dag Pantellaria (naar Amster dam); Kota Inten en Sibajak vertrokken Woensdag naar Colombo (naar Amsterdam) Fairsea was Woensdag op 850 mijl O.Z.O. van Guardafui (naar Rot terdam). Een kleine zeventig sportvliegtuigen in grote verscheidenheid van model en grootte vloog gisteren het Hilversumse sportvliegveld binnen, waar de deel nemers aan de grote vierdaagse Be- nelux-vliegtocht samenstroomden en vaar hedenochtend de tocht zou begin nen. Het was spoedig een internationaal gezelschap. De deelnemers kwamen van heinde en ver. Omstreeks het mid daguur arriveerden de eerste toestel len en gedurende enkele uren bleven de vliegtuigen binnenkomen uit En geland, Denemarken, Frankrijk, Italië, Luxemburg, Nederland Zwitserland en Belgie. Elke deelnemer er bevindt zich een vijftal vliegende dames onder heeft een meer passagiers aan boord, al naar gelang de grootte van het toe stel. Op deze wijze nemen 160 personen aan de tocht deel. Engeland is na Ne derland het best vertegenwoordigd en wel met 15 toestellen. Nederland 23, Denemarken 6, Frankrijk en Italië 3, Belgie 10 en Luxemburg 8. Onder de Nederlandse deelnemers bevindt zich ook een groep van de Rijksluchtvaartschool en een groep van de Luchtstrijdkrachten. BURGEMEESTER VAN MIDDELBURG BENOEMD Met ingang van 1 Juli is benoemd tot burgemeester der gemeente Mid delburg mr. dr. N. Bolkestein, thans lid van Ged. Staten van Groningen. De heer Bolkestein is lid van de Partij van de Arbeid. Hoewel men reeds jaren bezig is met de restauratie van de in het tijdvak 14461466 gebouwde Mar tinikerk te Bolsward, bleef de toren, die in 1356 werd gebouwd, in zijn vervallen toestand. Dit kwam, doordat het kerkgebouw aan de kerkelijke- en de toren aan de bur gerlijke gemeente behoort. Thans heeft men zich van gemeentewege het lot van de oude toren, die met zijn typisch Friese zadeldakvorm het gehele stadsbeeld beheerst, aan getrokken. Ir. Baart in Leeuwar den kreeg opdracht een restau ratieplan voor de toren, waarvan de muren drie meter dik zijn, te ontwerpen Donderdagavond is de heer Joh. Thiessen Jr., die door de verdedigt» van Westerling werd opgeroepen al: getuige a decharge bij de behandeling van diens zaak voor het Britse ge rechtshof te Singapore, per KLM- vliegtuig vertrokken. De heer Thiessen verklaarde voor zijn vertrek, dat de Engelsen zijns inziens in de actie bij Bandung geen reden zien om Wester ling uit te leveren. Hij meende, dat dit de oorzaak is, dat men thans is komen aanzetten met de zuivering van Zuid Celebes. Het feit, dat hij van de Ne derlandse regering zijn paspoort heeft teruggekregen, ziet hij als een bewijs dat deze wil meewerken om Wester ling te redden van een zekere dood. Westerling weet nog niet, naar welk land hij zich zal begeven wanneer hij in vrijheid wordt gesteld. Drie mo gendheden hebben Westerling echter reeds asyl geboden, verklaarde de heer Thiessen. Seretse Khama, het verbannen hoofd van de Bamangwato's in Basoetoland, heeft de Britse voorwaarden tot zijn verbanning voor vijf jaar aanvaard. Tot deze voorwaarden behoort de toekenning van een toelage, die hij reeds van Engeland ontvangt. Men meent te weten, dat deze toelage 1100 pond sterling per jaar bedraagt. Aan Seretse Khama's vrouw, Ruth Khama, zijn geen voorwaarden gesteld. TWINTIG „BEECHCRAFT" VOOR LSK Gisteren zijn de eerste van ongeveer twintig „Beechcraft"-vliegtuigen aan de Nederlandse Luchtstrijdkrachten afgeleverd. De LSK ontvangt deze toestellen in het kader van de wederzijdse militai re bijstand. De vliegtuigen zullen worden gestationneerd op de vlieg basis Gilze Rijen. 20 en 21 Juni a.s. zullen H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard een twee-daags bezoek aan de provincie Groningen brengen. Dit keer zul len zij niet, zoals meestal het geval is, per auto reizen, doch tot Groningen zal het Koninklijk echtpaar gebruik maken van de Koninklijke trein. Deze foto toont U het interieur van de Koninklijke trein, die in de centrale werkplaats van de Nederlandse Spoorwegen voor de a.s. reis gereed staat. (Van onze Haagse Redacteur) >,Een grote, steeds groeiende zorg vormt voor de regering de financiële toestand, waarin tal van beeldende kunstenaars in ons land verkeren. Zij kunnen, wat hun prestaties betreft, best hun partij meeblazen, maar ze komen te weinig over de grenzen." Dit zeide ons Dr. N. R. A. Vroom, Hoofd der Afd. Kunsten van het Mi nisterie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, die een warm bewon deraar en bevorderaar is van het ini tiatief door de Nederlandse Reisver eniging te Den Haag op instigatie van Dokter J. P. Nagelhout te Holten (O.) genomen tot uitwisseling van Neder landse en Franse schilders in samen werking met de Touring Club de France. Zestig Franse hoteliers hebben reeds hun medewerking toegezegd. Twintig Nederlandse schilders vertoeven al een maand lang als hun ^ast in Frankrijk, welke hospitaliteit zij belonen met een werkstuk van hun hand, dat later niet alleen in Frankrijk, maar met mede werking van onze regering ook hier lande tentoongesteld zal worden ter bevordering van het toerisme in Frankrijk niet alleen, maar vooral ook van de waardering in klinkende munt van de schilderkunst in ons land. Een hotelhouder, die een kunstschil der in de stille tijd, als zijn huis toch ten dele leegstaat, voor een maand of langer gastvrijheid biedt, levert een vrijwillige bijdrage voor de toeristi sche propaganda voor zijn stad of dorp, terwijl hij een behoorlijke beta ling erlangt, als de kunstenaar bij zijn afscheid hem een zijner schilderijen schenkt, aldus dr. R. van Waard, de energieke voorzitter der N.R.V. Het is nu de vraag, of de Neder landse hotelhouders het belang van deze toeristische propaganda zullen inzien en het voorbeeld van hun Fran se collega's zullen volgen door ook een Franse schilder een maand of langer in de stille tijd als gast uit te nodigen. Al een tiental hotelhouders hebben zonder speciale propaganda zich aan gemeld voor het uitnodigen van een Franse schilder. In het Nederlandse werkcomité, dat aan de schilders de Franse uitnodigin gen doet toekomen, hebben naast een vertegenwoordigster van het ministe rie van O., K. en W., afgevaardigden van alle kunstenaarsfederaties en ver enigingen plaatsgenomen. Het zou wenselijk zijn, dat in zoveei mogelijk plaatsen van Nederland en kele mensen van goede wil zich belas ten met het organiseren van een lote rij, waarvan de opbrengst in elke plaats ten bate zou kunnen komer, van een bepaalde schilder. Het mi nisterie van Justitie zal voor zulke loterijen, met een algemeen belang tot doel, vergunning verlenen. DOOR MARY BÜRCHELL (67) Teresa begon zich.voor de nacht ge reed te maken langzaam en zo uit voerig mogelijk. En zelfs toen er niets meer te doen viel, bedacht ze, dat ze haar haar tien rtunuten zou kunnen gaan borstelen. Waarom niet? Ze ging dus vo_or haar toilettafel zit ten in haar mooie, glanzende ochtend jas, die een geschenk geweest was van Elliott tijdens hun huwelijksreis. Het was een weelderig geval als alle ge schenken van Elliott blauwe bloe men gestrooid op een crème fond, met een wijd-uitwaaiende rok en een blau we ceintuur in de kleur van de bloe men en de zachte zijden voering. Hij had gezegd, dat ze er als een filmster mee 'uitzag, en toen ze geant woord had, dat ze veel te weinig aan stellerig was voor een filmster, had hij gelachen en gezegd: „een filmster in wording dan, dat is nog interessan ter". Maar zulke dingen zou hij vanavond niet tegen haar zeggen. Ze betwijfelde in haar grote wanhoop, of hij ooit weer zulke dingen tegen haar zeggen zou. En ze ging hardnekkig voort het haar te borstelen, wachtende. Wachtende. Plotseling wist ze met zekerheid, dat hij niet zou komen en dat de toenade ring van haar kant zou moeten komen. Ze had het borstelen allang opgegeven en de voorwerpen van haar toilettafel maar jvat zitten verschikken, van tijd tot tijd in de spiegel haar bleke zelf beschouwend met als achtergrond de deur van zijn kamer. Toen merkte ze dat het zo niet lan ger kon doorgaan. Dit wachten was zoveel erger dan welke daad ook, hoe rampspoedig de gevolgen dan ook mochten zijn. En opstaande van haar stoel, ging ze naar zijn deur en klopte aan. Hij riep niet „binnen" zoals hij on der normale omstandigheden zou heb ben gedaan. Hij was nog niet in bed, want ze hoorde een stoel achteruit schuiven, daarna kwam hij naar de deur en opende die. Zij had hem altijd zo gezellig en hui selijk gevonden in zijn kamerjas, maar nu leek hij onbuigzaam en verre van gezellig. „Wat is er, Teresa?" vroeg hij, ter wijl hij op haar neerzag. „Ik wilik wil met je spreken", zei ze angstig, hetgeen Clara haar juist geraden had niet te zijn. „Uitstekend". Maar hij bleef zo staan, dat zü de kamer niet binnen kon gaan en hij deed evenmin een poging in haar kamer te komen. Ze moest, naar het scheen, op die plaats haar woord doen, als een bedelaar op de stoep, die weinig kans heeft iets te verkopen. „Het was.... over die brief'. Ze frommelde zenuwachtig de ceintuur in haar handen, om het beven ervan te verbergen. „Ik heb hem niet willen vernietigen. „Dat heb je me me verteld, Teresa" „En nadat hij weg was, heb ik erg mijn best gedaan te bedenken, wat er. wat er nu het best gedaan kon wor den". „In dit geval was er van „het beste" geen sprake" zei hy koud. „Zie je niet dat dit allemaal haar kloverijen zijn? Wat jij deed. staat ge lijk met knoeien met mijn brieven. Welke maatstaven van fatsoen en eer lijkheid blijven er over, in zaken of tussen mensen of hoe dan ook, als zelfs persoonlijke brieven niet veilig zijn in de handen van zeker iemand? Ik be roem me er niet op, in alle dingen een gewetensvol man te zijn, Teresa, maar dit vind ik ontzettend laag en gemeen. En ik dacht", voegde hij er langzaam en niet eens boos nu, aan toe, „dat je eerlijkheid een van je aardigste eigen' schappen was". „Elliott!" (Wordt vervolgd.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Klundert: A. L. vd Smit te Onswedde. Beroepen te Oudetonge: E. B. van Lokhorst te Baasgenshoek. Aangenomen naar Langezwaag (toe zegging): J. G. de Jong te Delft. Aangenomen naar Sliedrecht: E. J. Eichorn te de Meer. Aangenomen naar Oldeboorn J. J. Geels cand. te Wassenaar, die bedank te voor Mensingeweer en voor Over- schild. Geref. Kerken Art. SI K. O.: Beroepen te Zuidlaren J. de Wal te Rijsburg. De agrarische afdeling zal op de ko mende Najaarsbeurs te Utrecht een netto oppervlakte van cirra 20.000 m2 innemen. Vergeleken met het vorig jaar is de omvang dus verdubbeld. Dit is mogelijk geworden door een uit breiding van het terrein aan de Croe- selaan met bijna 6000 m2. De groep machines en werktuigen voor de zuivelindustrie zal eveneens tweemaal zo groot worden als het vo rig jaar en beslag leggen op de groot ste hallen van het Croeselaanterrein. In gebouw Q de voormalige vlieg- tuigloods zullen uitsluitend Neder landse machines en werktuigen wor den verkocht. Gebouw J zal worden ingericht door voornamelijk importeurs en buitenlandse fabrikanten. Er is geen godsdienstvrijheid in de Oostduitse republiek zo heeft kardi naal Von Preysing, de Katholieks bisschop van Berlijn, Donderdag ver klaard. In een verklaring, die te Berlijn is uitgegeven, zegt de kardinaal, dat iedere loyale katholiek in Oost- Duitsland uit eigen ervaring weet, dat de in de grondwet gewaarborgde vrij heid van geloof en geweten niet be staat". De kardinaal eist een aantal maatregelen, die voortvloeien uit de overeenkomst van Potsdam en de Oostduitse grondwet. Nadat Dinsdag in Makassar vijf Ne derlanders, die gearresteerd waren in verband met de Makassar-affaire, wa ren vrijgelaten, hebben de Indonesische autoriteiten ook enige Indonesische arrestanten losgelaten, onder wie oud minister Binol en Doko. Van de Ne derlanders die nog in gevangenschap zitten, wordt genoemd de heerWansink van het ministerie van Voorlichting der voormalige Oost- Indonesische re gering. Onder het expeditiepersoneel van het Engelse communistische dagblad Daily Worker is een staking uitgebroken, omdat een nieuwbenoemde opzichter voor deze afdeling communist is. Het personeel had twee niet-communisten ter benoeming voorgedragen. Als ge volg van de staking liep de gehele verzending van de oplaag naar Schot land en grote delen van Engeland inde war. DE HF.ER WILOPO IN NEDERLAND De Indonesische minister van Ar beid, de heer Wilopo, is per vliegtuig op Schiphol aangekomen. De heer Wi lopo heeft in Genève de zittingen bij gewoond van de internationale ar- beidsconferentie.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5