Vijfde O .enO.-Sportweek geopend Even in de vrijheid Korte plechtigheid voor aanvang van de voetbalwedstrijd Grote stoet trok door de stad Roodjakken zegevierden ook in eigen huis over Q.S.C. Marin© stsrksr dan d© Een iChijnbewegin8 naar links> de Landmacht-elf PIET SCHMIDT Flink stuk propaganda Vandaag voetbal en schermen WCW en RK EDO spelen Donderdag weer Geslaagd voor de akte l.o. HRC staat een punt voor op Rapiditas Bruinvissen verspelen de punten IN HET KORT t m k •f L i Mooi bedrag voor de Reclassering Rijkers scoorde hei enige doelpunt Wormerveerders leden een eervolle nederlaag MAANDAG 19 JUNI 19o0 rechter knie op de grond, het linker been achter de bal en doelman Ger- berink van Enschede kreeg geen schijn van een kans (10.) Het vreemde bij deze stand was, dat de Landmacht vrijwel voortdurend sterker was geweest. Het spel werd eigenlijk alleen op de helft van de Marine gespeeld, met af en toe een gevaarlijke uitval. De Marine verstond voortreffelijk het overnemen van de aanval. Soms gebeurde het, dat het hele Landmacht elftal ver was opgedrongen, waarna een Stülen of een Heyster (Zee macht) plotseling naar voren schoten, de bal op de wreef. Dan ging de voor hoede mee, en moest de achterhoede van de Landmacht zijn uiterste best doen om doelpunten te voorkomen. De gelijkmaker. De vflfde militaire Sportweek van het Comité O. en O. is Zaterdagavond geopend met de voetbalwedstrijd Koninklijke Marine-Koninklijke Landmacht. Het behoeft geen verwondering te verwekken, dat de waarnemend voorzitter van het Comité, de heer J. J. Landman, in xijn openingswoord in gedachten enkele ogenblikken verwijlde bij zijn vriend en voorzitter, de heer G. J. J. Douman, die Vrijdagmiddag is overleden. Het was de wens van de heer Bou- man. wat er ook mocht gebeuren, de Sportweek te laten doorgaan. Het is geen uitbundige opening geworden ditmaal, maar wel een opening die geheel in overeenstemming was met de wensen van O. en O.'» eminente voorzitter. De heer Landman verklaarde met ge mengde gevoelens voor de microfoon te staan, na het overlijden van de heer Bouman. „Er is mij een moei lijke taak op de schouders gelegd van avond", aldus de spreker", daar het alleen aan hèm te danken is dat het Comité is geworden wat het nu is". De heer Landman schetste vervolgens hoe het leven van de heer Bouman immer was ingesteld op het dienen van zijn naasten. „Zijn leven was werken, moge rijn dood hem rust geven", zo besloot de spreker. In oprechte eerbied, met de spelers van beide elftallen stram in de houding, werd een minuut stilte in acht genomen. Een bijzonder woord van welkom kon de waarnemend voorzitter van het Comité O. en O. toeroepen aan de Commandant Maritieme Middelen, ka pitein ter zee D. J. Kommer, die na mens de Commandant Zeemacht aan wezig was, luitenant-kolonel Mulder van de Sportcommissie Koninklijke Landmacht, wethouder Van Loo, na mens het gemeentebestuur en majoor Bol als hoofd van de Sportafdeling van de Marine. De heer Landman besloot zijn ope ningsrede met zijn dank te betuigen voor de medewerking die onder meer was ondervonden van het gemeente bestuur, een aantal verenigingen en de afdelingen sport van de Marine, de Landmacht en de Luchtmacht. Nadat het Wilhelmus was gespeeld, kon de wedstrijd, onder leiding van de heer Van Waalwijk van Doorn, be ginnen. Weinig enthousiasme. Deze wedstrijd heeft een vrij groot aantal toeschouwers op prettige wijze bezig gehouden. Het was geen grootse strijd, sprankelend van geweldige mo menten die men van sommige spelers nu eenmaal verwachtte. Maar het was wel een ontmoeting die het aankijken waard was, ondanks de (misschien al te) vriendschappelijke verhoudingen in het veld. Het doet de toeschouwer im mers geen goed, wanneer spelers van twee partijen lachend en pratend, de armen om elkaar heen geslagen, na een gemiste kans samen „opwandelen' vergetend dat er mensen langs de lijn staan die twee enthousiast werkende ploegen aan het werk willen zien. Natuurlijk was er wel enthousiasme, maar dat was bij vlagen. Dan volgden flitsende aanvallen, die werden beslo ten met haarscherpe voorzetten. Echte geraffineerde staatltjes voetbal. Maar er waren óók momenten, dat men zich verbaasd afvroeg: „Zijn dat nou de beste voetballers die (vooral) de landmacht kan opbrengen?" In dit opzicht sloeg men evenwel de plank mis. De Landmacht moest twee spelers afstaan aan het Bondselftal, zodat twee reserves moesten worden gezocht. Bovendien zou het ons niet vreemd voorkomen, dat een speler als Hendriks van de Marine, die in N.E.C., in het Nederlands Militair elftal en „zo maar in andere militaire elftallen uit komt, hoewel hij vooral na de rust 'n voortreffelijke partij speelde, wat voet balmoe is geworden. Goed doelpunt. Niettemin werd soms voetbal gede monstreerd zoals Den Helder het slechts zelden kan bewonderen. Neem die aan val van de Marine, na ongeveer een kwartier spelen. Middenvoor Homan (D.W.V.) bemachtigde de bal, dribbel de er even mee, en loste toen een kei hard schot dat evenwel via een been van een Landmachtman corner ging. Rechtsbuiten Hendriks liet deze cor ner door Willemse van A.D.O nemen. Strak werd de bal voor het doel gedre ven en door een hoogopspringende Hendriks met een ferme knik van het hoofd in de richting van het doel ge dirigeerd. Het leder belandde tegen de lat, sprong terug in het veld, waar Homan er onmiddellijk weer bij was. Doelman Dekkers (Woensel) van de Marine kreeg* eenmaal een uitstekend schot te verwerken van rechtsbinnen Verhoeven van D.W.V. Met een formi dabele sprong dook hij de bal uit zijn heiligdom. Ongeveer tien minuten la ter zou het effectvolle veld te prima spelende spil Hendriks (Vitesse) van de Marine noodlottig worden. Door vreem de capriolen van de bal werd hij uit zijn evenwicht gebracht, wat net vol doende was voor een voetballer als Kolkman om de gelijkmaker te scoren. (1-1). In de tweede helft was Hendriks (N.E.C.) er beter in dan voor de rust, hoewel toen al was gebleken dat hij heel wat in zijn mars had. Na enkele flitsende bewegingen, die bliksemsnelle aanvallen aankondigden, gelukte het hem voortdurend tot vlak bü het doel door te dringen om daarna een kort tikje voor het middenveld te bestem men. Ten slotte hield hij een bal voor f zichzelf, om hem met veel snelheid en groot geweld langs de verbouwereerde Gerberink in het net te dreunen (2-1) Rechtbinnen Willemse deponeerde korte tijd daarna, tot besluit van een ra zendsnelle rush, voor de Marine het derde doelpunt achter Gerberink. Rakelings. Toen de stand nog 2-1 was had links buiten De Bakker (A.G.O.V.V.) van de Landmacht nog bijna gelijk ge maakt. Een goed schot kwam tegen de lat terecht. Een vrije schop, door scheidsrechter Van Waalwijk van Doorn ten onrechte aan de Landmacht toegekend, ging rakelings over. In de stand kwam evenwel geen ver andering meer. Hoewel wij verscheide ne spelers met belangstelling hebben gadegeslagen (neem Kolkman, Willem se, Mangelmans, Heyster, Veldkamp en Stülen) ging onze bewondering toch in de eerste plaats uit naar rechtsbuiten Hendriks en spil Hendriks van de Ma rine. Over de rechtsbuiten schreven wij reeds. De spil wist, in alle standen en soms met veel bravour, elke aanval van de Landmacht te keren. We geven thans nog even de opstel ling van beide elftallen: Marine: doel: Dekkers (Woensel); achter: Beneker (Zeemacht) en Beelen (P.S.V.); mid den: Heyster (Zeemacht), Hendriks (Vitesse) en Stülen (Zeemacht); voor: Hendriks (N.E.C.)Willemse (A.D.O.) Homan (D.W.V.), Mangelmans (A.D.O.) en Reychard (D.H.C.). Landmacht: doel: Gerberink (Ensche de); achter: Veldkamp (Friesland) en Meines (Frisia); midden: Niesten (Sit- tard), Kammeyer (GVAV) en Roubos (Emma); voor: Wikkel (Excelsior), Verhoeven (DWV), Van der Burg (Laakkwartier), Kolkman (Go Ahead) en De Bakker (AGOW). Stille hulde. In „Formosa" werd de spelers na de wedstrijd een diner aangeboden. De heer Van Waalwijk-Van Doorn, voor zitter van de subcommissie voetbal, fungeerde als tafelpresident. Ook tij dens deze intieme bijeenkomst werd de overleden voorzitter, de heer Bouman, een stille hulde gebracht. ■€en vertrouwd, adreó voor cUw kleding naar maat Ruyghweg 74 - Tel. 3176 De Speeltuin vierde feest 14—9 a-a 10—8 S—9 Zoals wij reeds eerder meld den, gaat het in de halve compe titie tussen Landmacht, Lucht macht en Marine om de RAO- wisselbeker. Daar de LSK dit maal evenwel voor het eerst als zelfstandig onderdeel aan de O. en O.-sportweek deelneemt, heeft men gemeend de RAO-beker die reeds tweemaal door de Marine mannen werd gewonnen, pas dit jaar officieel voor deze driekamp te moeten inzetten. De Marine, die dus de kans had de beker voor goed in haar bezit te krijgen, ging met deze maat regel volledig accoord. De Ma rinemannen zullen nu „schade loos" worden gesteld met een Ksrinneringsbekertje, een waar dering dus voor de beide malen dat zij de strijd om de RAO-beker wonnen. Muziek, lachende kinderen, vlagge tjes, kleuren, ziedaar in een enkel woord dat wat wij Zaterdagmiddag, de dag waarop voor 50 jaar een kin dervriend in Amsterdam besloot voor" de jeugd een „tuin" te openen, een plek, waar zij veilig voor alle moge lijke gevaren zich konden uitleven met zandbak, schommels en hobbelpaarden, in onze stad te zien kregen. Het was een echt feestelijke stoet, die begeleid door drie muziekcorpsen door de Hel- derse straten trok. Om half drie hadden de afzonderlij ke „speeltuinen" zich in Tuindorp, Visbuurt en Vogelwijk opgesteld, waar na om precies drie uur (op zich zeif al een prestatie van de organisatoren) de lange stoet uit de Meeuwenstraat kon afmarcheren. De „gouden" Winnubst opende de optocht van dit gouden feest van Neer- lands speeltuinen, direct gevolgd door een fraaie praalwagen, waarop kabou ters en andere fleurig uitgedoste sprookjesfiguren een plaatsje hadden gevonden. De wagen werd begeleid door meisjes, die in keurige blauwe pakjes waren gestoken. Het geheel was een symbolische voorstelling van de gedachte „speeltuin-sprookj estuin". Hierna volgde de groep jongens en meisjes, die zich op allerlei leuke wij ze hadden verkleed. Daar liepen frisse boerinnetjes, Indianen zo weggereisd uit het Wilde Westen, getooid met de grote verendos van de Siouxstam en daar zagen we een jager. Uit zijn wei tas staken nog juist de ruige poten van een pas geschoten bruine beer Er waren voorts vrolijk versierde tiet sen, wagentjes en autopeds, met linten omwikkelde hoepels. We zagen ook een karretje, waarop een miniatuur speeltuin was gebouwd met schom mels en wippen en een zandbak er vier meisjes, die in hun net een ge weldige haai hadden gevangen. Ja, dat mocht in onze stad aan de zee niet ontbreken! De afdeling Visbuurt droeg een aan tal borden mee in de stoet. Met grote letters lazen we daar: „Wordt lid' „Vader Klarendag" en meer dergelij ke opschriften. Elke afdeling, of het Vogelwijk, Visbuurt of Tuindorp wa3 kwam zo met een eigen aardige groep voor de dag. Behalve Winnubst ver leenden ook de mannen van het Hei deree Fanfare Corps met hun witte petten en het Stedelijk Muziekcorps medewerking, een medewerking, die door allen hogelijk werd gewaardeerd En het was fijn, dat die lange stoet kinderen overal in de stad: op de Sluisdijkstraat, in de Keizerstraat, op het Koningsplein, in Koningstraat en Spoorstraat zoveel belangstelling trok Dat was goed ook, want er moest heei wat georganiseerd worden, er moest veel gepraat worden om dit voor el kaar te brengen. En het was voor al die kinderen een grote gebeurtenis o maar in zo'n grote optocht mee te no- gen lopen, terwijl alle mensen in de stad zo naar je keken Bij het kruispunt Ruygweg—Parallel weg splitste de stoet zich weer in drieën en begaf elke afdeling zich weer naar de eigen tuin, waar de kinderen nog een feesttractatie werd aangeboden. Eén ding was jammer. De stoet was n.1. niet compleet: oud-Den Helder ontbrak, want oud-Den Helder is niet meer. Maar het stem tot blijdschap, dat ook hier nieuwe initiatieven zijn genomen en juist dezer dagen een voorlopig bestuur werd gevormd om ook „Oud Den Helder" te doen herle ven. Overigens betekende deze middag een flink stuk propaganda voor de Speeltuinvereniging. Het is goed als men er zich In de stad van bewust is, dat de Speeltuinvereniging voor de jeugd zeer veel betekent. Want het is niet alleen die zandbak of die schom mel, waar het omgaat. Het is een stuk opvoeding, een stuk vorming van het jonge kind en dit moet ons allen ter harte gaan. Wij geloven, dat een ieder nu zeker zal beseffen, dat het werk van de speeltuinen veel steun waard is en men dit besef niet alleen met het hart, maar ook met de daad zal moe ten tonen. WGW heeft in Berkhout tegen RK EDO een spannende strijd gestreden. De wedstrijd was niet fraai. Nadat beide elftallen een bloemetje in ont vangst hadden genomen (EDO werd kampioen in 2B), kon worden afgetrapt. Beide doelverdedigers moesten reeds spoedig enkele malen resoluut optre den. Een schot van Schilder werd door keeper Berkhout keurig gestopt. Ook Bouma weerde zich geducht bij enkele gevaarlijke schoten. Na een half uur spelen nam EDO de leiding, 10. In de tweede helft maakte Stobbe, die was ingevallen voor Winkel, met een ver schot gelijk, 11. Amersfoort kopte aanmaal keurig in. Berkhout haalde de bal achter de lat weg. Dit ontging de scheidsrechter. Toen het einde met onveranderde stand aanbrak, moest de wedstrijd met tweemaal zeven en een halve minuut worden verlengd. Ook in deze verlen ging werd echter niet gedoelpunt. Don derdagavond om zeven uur zal de wed strijd nu op het WGW-terrein worden overgespeeld. Aan de Bijzóndere Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeres sen alhier slaagden Zaterdag de da mes M. Pronk, C. Westerbaan, J. W. van Vendeloo, A. M. Buitink, allen te Den Helder, mej. IJ. P. Prins te Cal- lantsoog en de heer W. Boon te Den Burg (Texel). HHC heeft gisteren door zijn 1—0 over winning op QSC in de promotie-degrada tie-competitie de leiding kunnen behou den. Zaandijk trok tegen Rapiditas aan 't kortste einde (02), zodat de Weespena- ren HRC's meest gevreesde concurrenten gaan worden. Er schijnt iets aan de hand te zijn met de Weespenaren, die met 52 van HRC verloren, maar twee keurige overwinningen boekten op Zaandijk. De stand is nu: HRC 4 8 0 1 8 9—9 Rapiditas 4 2 1 1 8 7—7 Zaandijk 4 1 1 2 3 45 QSC 4 0 2 2 2 1—4 In de promotie-degradatie-afdeling van Schagen is de strijd er nog interessanter op geworden. RK AFC won met 31 van Schagen en zal nu een beslissingswedstrijd moeten spelen tegen Beverwijk, dat Grass hoppers met 21 versloeg. Hier is de stand: Beverwijk 8 4 0 2 8 RK AFC 8 4 0 2 8 Grasshoppers 6 3 0 3 8 Schagen 6 10 9 2 Vandaag schermen en voetebaltjes De O. en O.-Sportweek wordt vandaag voortgezet met schermwedstrijden in de Marinecantine en met de tweede voetbal wedstrijd om de R.A.O.-beker, die gaat tussen de Marine en LSK. Bij het degen- schermen, dat om één uur begint, zal majoor Bol optreden als hoofdsecondant. De bekende schermleraar, de heer Abra hams, die zich van deze taak zou kwijten, moet verstek laten gaan. Bij het sabelschermen, dat in de avond uren plaats vindt, is de luitenant ter zee der le klasse Douw van der Krap hoofd secondant. De voetbalwedstrijd, die om zeven uur begint, zal wel weer flinke be langstelling trekken, daar in het elftal van de LSK Clavan staat opgesteld. Een gebrek aan vechtlust was wel één van de voornaamste oorzaken van het verliezen van Bruinvissen I in de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe waterpoloseizoen. Zij waren beslist sneller dan hun tegenstanders, Kroos duikers I uit Westzaan, doch zij ver zuimden deze snelheid uit te buiten. Deze fout, tezamen met enkele grove fouten van voor- en achterhoede deed de balans naar het voordeel van de andere partij overslaan. En die heeft het verdiend. Hoewel de kansen aan zienlijk minder waren, werden zij tel keng waargenomen. De voorhoede van de Bruinvissen kroop steeds weer op een kluitje bijeen, waardoor alle ruim te verloren ging. Willen zij dit, jaar een gooi naar het kampioenschap doen dan zal de achterhoede moeten begrij pen, dat zij in de eerste plaats achter hoede is en zich tot flitsende aanvallen moet beperken. Laat de voorhoede be denken, dat een voorhoede slechts uit een midvoor en twee vleugelspeler» bestaat en niet uit drie midvoors en geen vleugelspelers. Reeds kort na het begin maakte Sie- denburg voor de Kroosduikers het eerste doelpunt Wildenberg mocht kort hierop een strafworp nemen. Hij bracht daaruit de partijen op gelijke voet. Weer was het Siedenburg, die even later zijn club aan de leiding hielp, doch Gode gaf het juiste ant woord en toen dit spelletje zich nog eens herhaalde, ging de rust met 33 in. In de tweede helft was het spoe dig 34. Nog éénmaal wist Gode kee per Kalf te verschalken, waardoor de stand 44 werd. Toen maakte Jan Kalf er met een prima boogballetje 54 van. De weerstand der Bruinvis sen was nu volkomen gebroken. Slechts de reservekeeper, die de meeste last van de kou had, bleef zich duchtig weren. Hij kon evenwel niet voorko men, dat Jan Kalf hem nogmaals pas seerde, waardoor de stand 64 voor de Kroosduikers werd. Als voorwedstrijd speelde Bruinvis' sen III tegen Kroosduikers II. Het Bruinvissenteam was uitsluitend samengesteld uit beginnelingen op waterpologebied. De rust ging in me een 20 voorsprong voor de Kroosdui kers. Na de rust wist Piet Jongepier de achterstand voor de toen met zes man spelende Bruinvissenploeg tot 12 te verkleinen. Beide wedstrijden werdVn geleid door scheidsrechter K. v. d. Poll uit Alkmaar, die er zeer goed in was. Op een dezer dagen te Zaandam gehouden jaarvergadering van de Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den in Noord-Holland werd ds. W. J. Hoest alhier herkozen als bestuurslid. I„ o»„ vacantie -rfllen .11," niet behoeven te bekommeren om de zorgen van alle dag. Kent u het verhaaltje van die man, die zich voornam, in zijn vacanti» gewoon naar kantoor te gaan en daar achter zijn bureau te gaan zit- ten zonder ook maar één brief in behandeling te nemen, en de tele- foon rustig te laten bellen. Dan pat voelde hij echt met vacantie te zijn... Er zit iets in, maar de meeste mensen zoeken gelukkig een positie- ver vorm van vacantie-besteding. Het Haveningang Oudeschild is niet nodig om lui en vadsig thui» te blijven zitten. Dat is zelfs niet goed. Trekt er eens uit! Het is daarbij heus niet nodig, een kostbare buitenlandse reis te maken. Wie in het Noordelijk deel van d. provincie Noord-Holland woont, heeft vlak bij een oord, waar men de vacantie- vreugde in alle opzichten kan beleven. De Noordhollanders schijnen dat nog niet goed te weten! De statistieken hebben uitgewezen, dat veertig procent van degenen, die een bezoek aan Texel brengen, uit Noord-Holland afkomstig is. Uit Amsterdam komt echter reeds 25 procent, zodat de rest van de provincie slechts voor 15 procent zorgt. Dat kan veel meer zijn. Waarom trekken Nieuwediepers naar Valkenburg, en komen Maastrichtenaren naar Texel? Heus niet alleen omdat de Nieuwediepers de zee eens de rug willen toewenden en omdat de Limburgers graag de zee eens willeb zien. Een belang, rijke factor is ook, dat de mensen de goede dingen graag ver zoeken. „Wat je ver haalt is lekker", zegt het spreekwoord. Mogen wij de Noordhollanders, die nog nooit een vacantie op Texel hebben doorgebracht, eens aanraden de proef te nemen? Zij vinden dan dicht bij huis een vredig oord, waar zij kunnen genieten van ruimte en rust, in bos en duin, aan het strand of in het wijde polderland. Zodra de Texelse boot u het aardige haventje van Oudeschild binnenbrengt, voelt u de kalmte en de vrijheid, die het „Gouden Boltje" gemaakt hebben tot een geliefd vacantieoord voor vele honderdduizenden Nederlanders, om niet ts spreken van de duizenden Engelsen, Fransen, Belgen, Zwitsers, Denen, Zweden, Noren en Amerikanen, die voor Texel een plaatsje in hun hart hebben inge ruimd. Ook in uw hart wil Texel die plaats graag innemen. 1 W- Paus Pius XII heeft de Zwitserse wielrenner Koblet (rechts) die winnaar werd van de Ronde van Italië, en de Italiaanse renner Bar- tali in audiëntie ontvangen. De paus sprak waarderend over de successen, die beide renners tel kenmale boeken. De collecte, welke afgelopen week werd gehouden met als slot de straat inzameling op Zaterdag ten bate van de Reclassering, heeft het flinke be drag van f 1028,32 opgebracht. Aller die zich voor dit resultaat inspande en hun steentje bijdroegen, brengt hc plaatselijk comité van harte dank. HRC heeft zijn aanhang gisteravond weer lange tijd in het onzekere gelaten. Eerst na twintig minuten spelen in de eerste helft, toen Knijff en Bakker vast liepen op een kluitje QSC-ers en de bal plotseling bij linksbuiten Rijkers terecht kwam, was veel leed geleden. Evenwel nog niet alle leed, want hoewel Rijkers met een venijnig schot de jeugd op de staantribune reden tot juichen gaf en elke rechtgeaarde HRC-ers een zucht van verlichting deed slaken, heeft men nog de volle vijf en twintig minuten die de wedstrijd van het einde scheidden, met een kloppend hart de verrichtingen van De Jong en zijn mannen gadegeslagen. En zij hebben het niet gemakkelijk gehad tegen linksbinnen Phersich en die razendsnelle Kat (een toepasselijke naam voor deze speler) op de rechter vleugel. In reserve-shirti Onze stadgenoten, ditmaal in de re serve-shirts van de vrouwenafdeling „HRC's helpende hand" (Dijkshoorn was in de prachtige gele trui gestoken) konden in de eerste helft niet met de wind overweg. Elke aanval werd be sloten met een hoog schot, waaruit de bal vol effect op het terrein terug draaide. Linksbinnen Bakker zag zo'n schot bijna beloond met een doelpunt. Het leder draaide juist tegen de lat van het QSC-doel. Knijff heef in die periode een fraaie kans om zeep geholpen. Roomeyer mocht op een gegeven moment een vrije schop nemen. De bal belandde op de rechtervleugel, waar G. de Vries er een tikje tegen gaf. Knijff was tussen de backs dóór geglipt, maar op misschien en meter afstand kopte hij de bal over. Aan de andere kant liet Dijkshoorn een bal uit zijn handen vallen. Gelukkig was er niemand van de tegenpartij bij. Slechts weinige ogenblikken daarna ontkwam ook het doel van QSC op het nippertje aan een doorboring. Dat was toen één van de backs op zijn keeper terugspeelde, terwijl deze al te ver was uitgelopen. De bal rolde net langs de buitenkant van de rechter staander. Een prachtige kopbal van P. de Vries had een beter/ lot verdiend. Met een ferme duik wierp hij zich tegen een bal aan, maar doelman Van Veen tikte het leder langs de paal. Met de rust was de stand nog 0—0. Rijkere was in de tweede helft onbe taalbaar. Aarzelend en zonder zelf ver trouwen in de eerste helft, was hij na de rust gelijk een snelheidsduivel die nog een goed schot had ook. Het doel punt dat HRC de overwinning bezorg de, werd na twintig minuten spelen ge scoord. Rijkers stond links van een kluwen van spelers. Hij kon het prach tig bekijken, hij kreeg de bal en bijna hetzelfde ogenblik keek doelman Van Veen verbaasd achter zich (10). Bijna gelijk- De Wormerveerders wisten dat zij hun laatste kans te verdedigen hadden. Steeds weer kwamen zij na dit doel punt opzetten, in hun aanvallen ge steund door rustig en tegelijkertijd doortastend spel van de beide backs, Roubos en Klopper. Ook rechtshalf Pherisch deed voortreffelijk werk. Éénmaal was het de gasten bijna ge lukt de gelijkmaker te scoren. Plotse ling dook een QSC'er voor Dijkshoorn op. De Wormerveerder, die een behoor lijke kans had de bal in te koppen, gebruikte echter zijn hand, wat scheids rechter Busso niet ontging. De achterhoede van HRC heeft ïich in de laatste minuten kranig geweerd en doelman Dijkshoorn voorkwam zelfs een welhaast zeker doelpunt. De stand bleef 1—0. En met deze overwinning kunnen de roodjakken te vreden zijn. De QSC'ers, die geenszins de minderen waren van onze stadgeno ten, hebben aan het kortste einde ge trokken. Zij droegen de nederlaag niet rechte schouders, wetende dat het een zeer eervolle nederlaag was. Er resten de roodjakken twee wed strijden. Zij kunnen die ontmoetingen met vertrouwen tegemoet zien. De roodjakken speelden weer niet op z'n best gistermiddag en het moet wel waar zijn dat zij in uitwedstrijden sterker zijn dan op eigen terrein, want zij hebben niet veel moois laten zien. Zij hebben alles gegeven, natuurlijk, maar hoe schoten zij vooral in de eer ste helft in technisch opzicht tekort bij hun tegenstanders! Hoe vaak gebeurde het niet, dat Knijff, die tóch al geen middenvoor is, moederziel alleen als een vooruitgeschoven post tussen zijn bewakers stond. Dan had het er veel van weg, dat QSC de roodjakken zou gaan overspelen. Geen bal bereikte Knijff, die daardoor steeds terug moest komen om zelf mee te helpen de aan val over te nemen. Na de rust hebben we veel beter werk ge zien van Knijff en ook van Rijkers, die zich vóór de thee voortdu rend door r.- back Roubos liet uitschake len. In de twee de vijf en veer tig minuten scheen het dat Rijkers vleu gels had gekre- Rijkers gen en dat hij er zijn zinnen op had gezet het die achterhoede eens geducht betaald te zetten. Knijff die daarbij meer als iwervend middenvoor optrad en zo doende (als voorheen op de rechtsbui tenplaats) een vrij veld voor zich kreeg, werd eveneens veel gevaarlij- ker. Hij wist zich, van plaats verwisse lend met Bakker, bevrijd van zijn schaduw, spil Bontes, en dat schonk hem zelfvertrouwen.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2