Gerrit Schulie weer de machtige op Gauberg-parcours huwelijk Woutje Wagtmans de grote verrassing Hijzelendoorn won te Kopenhagen Limburgia liet zijn kans glippen Grote omzet op Alkmaarse draverijen ii n Cor Bakker stelde teleur Het Radioprogramma RKAFC—Beverwijk in Alkmaar Ook Bartali niet in Ronde van Frankrijk? .«.apverbod opgeheven De Voetbaluitslagen —4 Blauw Wit nog slechts één punt achter Onverwacht resultaat Koppel Lady Hesperus-Matador bracht bijna f100. De grootste en de bestel (Van onze speciale verslaggever) Men had gezegd: Gerrit Schulte word» u „kilometers in de benen". Enfin, men gaf de bekend °r h" h"ft geen go heel veel kans, al noemde men hem wel bil de rr«? Bossenaar toch niet Middelkamp zou wel kampioen worden f »..gr0te ""«rieten. Neen, Theo wel Gerard van Beek of B^schïfiu£™'Z.T °t" Hij zou Middelkamp niet van zün wiel kunne v h 1011 het niet worden die prognoserende lieden raar op hun neus tZ d^^^n W" ktken a' van de beruchte Cauberg diezelfde Gerrit' Schulte dl? nlt w bek"mming bekeken, plotseling met Vnnrtii,. irustig het zaakje had bekeken, plotseling met Voorting en Janssen keek men raar, dat daar ook nog Woutje Wa verrassing geweest, dat Wagtmans nog tot de "start vctio»»"1® uat Mdgimans nogr tot d** start u-ae «nan..i 4 to n uitzonderlijke rol in dit kampioenschap zou spelen neen niema^T S* durven rekenen. Dat viertal vocht het tenslotte uit' in a' ®"fnd,had er °P Oud-Valkenburgerweg, waar de kampioen Sïf Janssin 1 °P d' in «n felle aanval was gestuit en Gerrit Schulte zijn derdekmlpfT van Nederland veroverde. U dc kamPio*nschap van Magistraal was de zege van Schulte weer geweest, verrassend het rijden van Wagtmans, bevredigend een Jan sen en Voorting, maar teleurstellend was het, dat Cor Bakker na een aardig begin vroegtijdig van het strijdtoneel verdween. Jammerlijk was de pech van Schellingerhoudt en Evers, die door lekke banden de strijd moesten staken. En.,.. Gerard van Beek, die tot de laatste 20 kilometers deel had ge maakt van het peloton, zagen we ten slotte in de laatste beklimming van de Cauberg ook niet meer terug. Neen, het was niet groots wat de Zaanse renners ditmaal konden verrichten. En als we het over Arie Vooren heb ben, dan is het dat Arie, door een in fectie aan zijn hand een poosje uit de wielersport, goed meedraaide, maar toen ook moest afstappen. Van Est werd voor de zoveelste maal gehuldigd voor de 216 km lange strijd begon, ditmaal door de voorzitter van de NWU, Jhr. v. d. Bergh van Heem stede, en toen begon het twaalfde kam pioenschap op de Cauberg. Twee en twintig maal moest de be- ructhe Cauberg genomen worden, evenveel maal moesten de renners er af op de smalle wegen, die terug naar de Oud-Valkenburgerweg leiden. Onder de deelnemers zagen we Woutje Wagtmans, die op verzoek van de directeur van de Franse fabriek „Garin", waarvoor Wagtmans aange worven is, op het laatste moment nog op de deelnemerslijst werd gezet. Een unicum in de geschiedenis van de NWU! Hoe zwaar het was - En hoe het relaas van die strijd om de nationale titel 1950 was? Wel, tegen de verwachting in waren er al vroeg een paar vluchtelingen: Schellingerhoudt, Bakker, Smits en Faanhof. Het ging goed met dat kwar tet. Maar ja, de grote mannen in het peloton wachtten rustig af, wat er zou gebeuren. Woutje Wagtmans daaren tegen niet. Die wilde naar voren en gemakkelijk naar boven klimmend sprong hij in de tweede beklimming achter het kopgroepje aan, dat Faan hof verloor. De lange Amsterdammer liet zich in het peloton terugvallen, zo ook Schellingerhoudt, die wat verder een lekke band kreeg en helemaal verdween Dat was jammer! Vooren en Voorting gingen Wagtmans vervolgens gezel schap houden. Inmiddels was de voor sprong van het duo aan de kop aange groeid tot 45 sec. op het peloton, waarin Evers en Van Beek lustig tus sen de wielen meedraaiden. In de acht ste ronde was de voorsprong van Bak ker en Smits verloren gegaan, nadat een groep van zeven man met Van Est en Schulte een heftige aanval had gedaan. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsbericht®) om 7, 8 en 11 uur. - 6.05 Disco-noviteiten. 8.15 Bach-programma. 7.15 Ensemble Lachman 7.40 „Vandaag". 8.05 Met band en plaat voor u paraat. 8.40 La Kosarpa. 9.00 Luisterspel. 9.30 Gram.muziek. 9.45 Kamerorkest. 10100 t Kerkvenster. 10.10 Kamerorkest. 10.45 Avona- overdenking. 11.15 Promenade-orkeit. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. - 6.15 Mevrouw Roosevelt in Nederland. 6.25 Gram.muziek. 6.30 Strijd krachten. 7.00 Radio Filmkrant. 7.30 Le P'ano romantique. 7.45 Regeringsuitzending a.uo De jonkerboer. 9.10 In bet Radio-Zoeklicht. 9.20 Amsterdams Politie-kapel. 9.50 Duetten- programma. 10.25 Bach-cyclus. 11.15 Avro- swing-comer. VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten cm 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Licht baken. 10.00 Wie komt er in mun hokjer 10.15 Muziek houdt fit. 10.40 De vuurvogel- 11.00 Onder ons. 1130 La Pen. 11-50 Al de Ziele luistert. 12.03 Karl Schmltt Walter zingt. 12.33 Orkest zonder naam. l-»0 Amu semeotsorkest. 2.00 Ja, zo was t. 3.00 Kamer muziek. 3.30 Een lied gaat over de Oceaan. 400 De Zonnebloem 4.30 Ziekenlof. 5.00 Vertelling na schooltijd. 5.15 Lang rullen ze leven. 5,45 Amsterdams Pol'tte-kapel. 3. Sportpraatje. 6.30 Cultuurdragers van 170U tor heden. 7.15 Koninklijk bezoek aan Groningen. 7.25 Dit is leven. 7.40 Andante 7.45 Natio nale Kumpulan. 8.15 Holland festival. 10.4U Bewaar het u toevertrouwde pana. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. - 815 Crarn.- platen. 8.55 Korte «esprekken. 9.00 liool- sunates. 9.30 „Aubade". 10.00 Morgenwijd»*- 10.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Kleutertje lm - ter. 11.00 Anna van der Smit en Jan Neder- pelt. 11.30 De Wekker. 12.00 /-'chte noWm hllfde tonen. 12.40 Piano-duo. 115 ^'nu"ïe00 weekoverzicht. 1.25 Dolf van der Linden.1» Met naald en schaar. 2.30 Het uur kunst. 3.15 Radio-matige. Accordeon-conoert. 5.45 negijllllw 7 aa rk *rc_ia-u a fin Strijdkrachten. Maar opnieuw ontstond een kop groepje. Nu waren het De Korver, Blankenaauw en Lambrichs. Het ging best met die drie, maar ook zij onder gingen het lot, dat Smits en Bakker moesten ondergaan, waarna Bakker ..leeg gereden" verdween.... Een oud vrouwtje in het St. Jansbos had medelijden met hem en zei: „Ben je moe, jongen....!" Lakeman Henk Lakeman deed een aanval op deze kopgroep, maar hij bleef „han gen" om later van het toneel te ver dwijnen. Hier was niet, als in de Ron de van Nederland, een groep goedbe taalde Belgen, die Lakeman naar de overwinning zouden voeren.... De Cauberg zou te zwaar wegen voor de Amsterdammer! Voor de zo veelste maal.... Een groep van acht renners was inmiddels op jacht gegaan naar da kopgroep: Van Est, Faanhof, die het aardig deed, Schulte, Blankenaauw, Joosten, Vooren, Voorting en v. Est. Van Est. En daarachter gingen ook een Jans sen en een Schulte «zich roeren in net snel slinkende ploton, met gevolg iat ook deze vluchtelingen hun voorsprong verloren zagen gaan. Maar opnieuw kwamen er drie vluch telingen: De Korver, weer Blanke naauw en Lathbrichs. Het peloton zat toen op 1 min. 30 sec. Hieruit verdween Faanhof door een lekke band en t9en de elfde ronde inging (110 km), was de situatie aldus: op kop Lambrichs, De Korver en Blankenaauw; 1 min. het peleton, dat nog uit slechts 18 renners bestond, w.o. Schulte, Van Est. Janssen, Peters, Evers, Pauwels. Middelkamp, Wagt mans en Van -k. Van de Za Schoenmakers en Steenbakkers _n vervolgens een jacht in op de Kopgroep en deze jacht was aanleiding, dat tenslotte alles weer bijeen zou komen, nadat Evers en De Korver door pech verdwenen war?%„ Evers kreeg een lekke band. De Kor ver, die deel had gemaakt van net nieuwe kopgroepje door een aflopen de ketting. Nog 19 renners zaten in t peloton: Hieruit probeerde Schoenma kers weg te komen, maar Schulte en Van Est verhinderden dat. Nog twee maal moest de Cauberg beklommen worden. Dan was het ge beurd! En toen viel de slag. In de voorlaatste ronde werd die groep uit een geslagen en in de laatste ronde lagen de vier, in de aanhef genoem den aan de kop. En de rest vertelden we U reeds in de aanhef. Het is nodig dat RK AFC en Be verwijk een beslissingswedstrijd moeten spelen. De inzet van deze ontmoeting is een plaats in de derde klasse, dus het is wel zeker dat voor deze ontmoeting zeer veel belangstelling zal be staan. De Alkmaarders zullen niet over supporters behoeven te klagen daar de wedstrijd Zon dagavond om zeven uur op het Alcmariaveld wordt gespeeld. Te Kopenhagen werd een amateur sprintwedstrijd gehouden om de Grote Prijs van Denemarken. Onze landge noot Jan Hijzelendoorn werd winnaar vóór de Italiaan Maspes. De Deen Schandorff en wereldkampioen Pat- terson (Australië) eindigde resp. op de derde en vierde plaats. Op het circuit van Monthlery werd Zondag het kampioenschap van Frank rijk op de weg verreden. Bobet legde de 272 kilometer af in 7 uur 16 min. en 58 sec. hetgeen voldoende was om hem het kampioenschap van Frankrijk op te leveren. Rolland had bijna drie minu ten meer nodig en Idee kwam vier mi nuten te kort. In Zwitserland behaalde Kübler de nationalen titel. Kübler reed over de 267 kilometer 7 uur 14 min. en 52 sec. De verwachting was dat hij zijn handen vol zou hebben gehad aan Koblet doch de naam van de winnaar van de Ronde van Italië komen wij niet tegen bij de eerste vijf. Vermoedelijk zal deze uit stekende rouleur en „klimmer" met pech te kampen hebben gehad. Nu werd Schaer tweede op ruim één minuut en 6 15 Tom Erieh 8.30 Strijdkracht»». 7.00 Fanfare. 7.30 Achter het voetlciht. M voui Pari- 7 50 Accordeon-concert. 5.1S c-oe- tail of melodies. 8 45 Tien kleine negeitje P.45 I.es Gars de Paris. 101StaB,„ fjj overzicht 10.30 De Vespers ven 1610. Reportaze Koninklijk bezoek aan Groningen. lt.25 Het Weens Philharmoniscb-orkest. „Kunt u zich niet voorstellen, dat io(j met al dat geloop niet slapen kunnen?" kwam met achterstand ongeveer door de G. Weilemann twee minuten finish. Fausto Coppi is herstellende. Men verwacht dat hij binnen twee weken uit het ziekenhuis ontslagen kan wor den en Coppi hoopt dat hij zijn trai ning tijdig genoeg kan hervatten om aan de Ronde van Lombardije, één van de wedstrijden welke meetelt om het kampioenschap van Italië te kunnen meerijden. In de Tour de France zal hij echter niet starten en er bestaat een kans dat zijn eeuwige rivaal, Bartali, evenmin in de Franse monsterkoers aan de start zal verschijnen. Bartali heeft woorden gekregen met Goddet. De Italiaan wilde met alle geweld dat hij in de „Tour" door Colombo ver zorgd zou worden, maar Goddet wil hier niets van weten. Nu beweert Bar tali dat hij niet zal starten. Voordat het startschot gelost is zullen de heren ver moedelijk wel water in de wijn hebben gedaan. De Ronde van Groningen voor amateurs over 90 km werd gewonnen door de Amsterdammer Petrie in 2 uur 12 min. 37,3 sec. De uitslag luidt: 1. Petrie (Amsterdam) 2 uur 12 min. 37.3 sec; 2 Hazewinkel (Haren) op 1 ronde; 3 Van der Veen (Amsterdam); 4 Trom petter (Wieringen); 5 Kettenis (Den Haag). De Miniater van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening deelt mede, dat met ingang van 1 October a.s. o.m. een dispensatie van het algemeen kapverbod zal worden verleend voor alle houtopstanden binnen de bebouw de kommen der gemeenten. Houtopstanden, binnen de bebouw de kommen gelegen, welke uit een oogpunt van natuurschoon b.v. van waarde zijn zullen van gemeente wege beschermd kunnen worden door aanvulling van de bestaande veror deningen op dit gebied. Om het kampioenschap van Neder land: Blauw WitEnschedese Boys 71, HeerenveenLimburgia 53, Maurits—Ajax 0—5. Promotie derde klasse: Zaandijk— Rapiditas 0—3, HRCQSC 1—0. Promotie vierde klasse: De Meer Ripperda 4—1, RK AFC—Schagen 4—1, BeverwijkGrasshoppers 2—1, Ri valenBloemendaal 11, Uithoorn— Aalsmeer 01, Donar—DWSV 5—0. SEC—WY 3—0. De drie wedstrijden, welke Zaterdag in het kader van de competitie om het landskampioenschap werden gespeeld, waren rijk aan doelpunten. In totaal werden maar liefst 21 goals gescoord, maar dat was toch niet het belangrijkste van deze wedstrijden. Belangrijker is dat Limburgia, dat de kampioenstitel practisch voor het grijpen had, nog slechts een punt op felauw Wit voof staat. De Amsterdammers verpletterden namelijk Enschedese Boys met 7-1 en Limburgia ging in bet Friese Haagje met 5—3 ten onder. Het zag er aanvan kelijk niet naar uit dat de beslising in de laatste wedstrijd zou vallen, doch thans is het toch zo ver dat de laatste ontmoetingen. Heerenveen-Blauw Wit en Ajax-Limburgia, uit zullen wijzen welke ploeg zich kampioen van Neder land mag noemen. Een honderdtal gewonde militairen was Zondagmiddag in een kersen boomgaard nabjj Haarzuilens te gast. Er was een cabaretgezelschap onder leiding van Jan de Cler, er was het Orkest zonder Naam van Cer de Roos, er was ten slotte een microfoon, ver bonden met de KRO-studio. Er zou niets gebeurd zijn, wanneer niet Jan de Cler in een van zijn schetsjes een kleine prijsvraag had verwerkt: de luisteraars het feest werd uitgezon den moesten een telefoonnummer raden en dit draaien. Hadden ze goed geraden, dan zouden ze een mandje kersen ontvangen. Welnu, er is binnen de voorgeschreven tijd uit alle hoeken van het land zoveel getelefoneerd, dat op de centrale in Amsterdam een relais doorbrandde. En in Den Haag moesten drie storingsploegen uitruk ken, om alle euvelen te verhelpen, die het gevolg waren van deze gesprek kenlawine. Aan spanning en sensatie heeft het in het uitverkochte Heerenveen-stadion niet ontbroken. De Zuidelijke kampioe nen demonstreerden het eerste kwar tier een fris open spel, waaruit spoe dig twee doelpunten ontstonden. De Graaf en F. Cox waren de makers van deze doelpunten. Niets scheen een Limburgia-overwinning mer in de weg te staan doch na een half uur werd Brandsma in het beruchte ge bied gehaakt en Jonkman schoot be heerst de toegekende penalty in de touwen. De Heerenveen-spelers hadden kennelijk de 7—0 nederlaag, welke zij in Brunssum hadden geleden, nog niet vergeten. De Friezen speelden met 'n élan alsof zij zelf nog kans op de titel hadden en in de laatste tien minuten voor de rust kwam Limburgia, door twee doelpunten van Brandsma en één van 'Abe Lenstra met 42 achter te staan. Een serie stormlopen na de hervat ting leverde Limburgia het derde doel punt op. De Limburgers begrepen dat zij nog lang niet geslagen waren, vooral niet toen Lubeck van Bosscha 'n straf schop cadeau kreeg. Doelman Veenatra Op haar reis door Europa komt mevrouw Roosevelt Maandag a.s. in ons land. Zij zal door HM. Koningin Juliana op paleis Soestdijk worden ontvangen. verrichtte echter het wapenfeit van deze wedstrijd door het harde, welis waar niet zuiver gerichte schot te stap pen. Hierdoor ontmoedigd speelde Limburgia verder een verloren wed strijd. Hofman schiep tot overmaat van ramp nog een prachtige kans voor Brandsma waarvan de aanvalsleider van Heerenveen dankbaar gebruik maakte. Doelpunten aan de lopende band. Veel is er reeds geschreven over de mysterieuze krachten in de sport. Za terdagavond kregen de tienduizend ba- zoekers in het Olympisch Stadion, die daar waren gekomen om de wed strijd Blauw Wit-Enschedese Boys te zien. een typisch voorbeeld. Met de rust hadden de gastheren slechts een benauwde 10 voorsprong bemachtigd. De zebra's kregen in de rustperiode echter een injectie in de vorm van de mededeling dat Lim burgia met de rust een 42 achterstand tegen Heerenveen had, en ziet, de doelpunten werden door de Amster dammers aan de lopende band gepro duceerd. Lakenberg, die ook het eerste doelpunt had gescoord, maakte het eerste doelpunt in de tweede helft en weinige minuten later schoot deze speler keihard tegen de lat. Bergman ving de bal op en zijn schot trof wel doel. Selderhuis Jr. redde de eer van de Enschedeërs. Kort hierop maakte doelman Koper een blunder en het was 41 voor Blauw Wit. De midvoor van de Amsterdammers Koekebakker, bleek in het schieten geen „koekebakker" te zijn, want van zijn voet kwam het vijfde doelpunt. Tjepkema en Tolmeijer legden de laatste hand aan de déb&cle, die Enschedese Boys in het Olympisch Stadion moest lijden. In Lutterade heeft Ajax eindelijk weer zijn kampioensvorm hervonden. Het was wel wat laat, maar 't doet niets af aan het feit dat deze Amsterdam mers de duizenden langs de lijnen een voetbalmenu hebben voorgezet dat men in deze wedstrijd, die geen en kel belang meer had, zeker niet had verwacht. Limburgia 9 6 1 2 13 33—18 Blauw Wit 9 5 2 2 12 30—21 Maurits 10 4 2 4 10 16—22 Ajax 9 4 0 5 8 21—16 Heerenveen 9 3 2 4 8 20—28 Ensch. Boys 10 2 1 7 5 10—25 Zondagmiddag hadden op het Gem. Sportpark te Alkmaar draverijen plaats, georganiseerd door de paarden sportver. „Vooruit". Het weer hield zich de gehele middag uitstekend. Een paar regenbuitjes in de morgenuren zijn misschien wel van invloed geweest op het bezoek, dat echter toch nog mee viel. Zoals men weet, waren het de z.g. aardbeien-courses. Zowel de eige naar als de rijder van het winnende paard ontvingen (in elke course) een slof prachtige aardbeien. Het eerste nummer „de aardbeien-prijs" telde niet minder dan 24 inschrijvingen, daarvan werd het in twee afd. ge lopen. De eerste werd gewonnen door Nerva (P. Dekker rijder C. Bak) met Moquette als tweede. De tweede afd die werd verreden voor de kortebaan bracht een overwenning aan Nico-Bo met de favoriet Oviedo A als 2de. De winnaar bracht aan de toto f 12.60. De Amazonenprijs was voor Lepelaai S. met Lord Toddington als tweede ge volgd door Lee Axkit en Mc. Heny. De Mizzi-Schindlerprijs ging uit een veld van 14 paarden naar Notre Dame met Olga Pluto als tweede. In de Moulin-Rougeprijs zorgde Main Axworthy. gereden door de leer ling-rijder P. J. Heynen van Stal Geer- sen voor de verrassing door cracks als Louis Axkit- Juggler en Miss A. ach ter zich te laten in een km.-tijd van 1.27.1 De Dutch Evern-prijs bracht een mooie overwinning aan Lady Hesperus, per rol OOOR MAR Y BURCHELL 89) Ik kan evenmin met jou over Mar- cia praten", zei hij koud, „als het me onmogelijk zou zijn dit met Maicia over jou te doen. Overigens, waar maak je je eigenlijk zorgen over? Jfc hebt het gew°nnen' nietwaar zei hij wreed, „in de wedstriid waar jes het over had. Wat kan je meer wensen. Ze staarde hem met grote, verbijs terde ogen aan. Z-Zeg niet zulke dingen. Dat is de taal van Marcia. Dal komt doordat je weer met haar bent omgegaan. Zij..._ zij laat je zulke dingen zeggen- Zo heb je nog nooit tegen me gesproken Ik heb ook nog nooit deze gevoe lens gehad tegenover- jou", zei WJ droog. „Maar ga nu alsjeblieft^ naar bed, Teresa. Het is laat en.... „Ik wil niet alleen naar bed in mijn eigen kamer", zei ze met een kinder lijke snik. „Ik wil bij jou zijn". Een seconde was het stil. Toen zag ze zijn mond smal worden. „Ik heb gee.n behoefte aan jou", zei hij koel. Eu -u deed de deur voor haar neus dicht. Er was geen kwestie van dichtslaan of de deur op slot doen. Ze had de deurknop kunnen omdraaien en naar binnen gaan. Maar terwijl ze verdwaasd naar die deur stond te staren, die zo rustig en beslist voor haar gesloten was, wist ze dat er iets tussen hen gekomen was, sterker dan een grendel. Na het licht uitgedaan te hebben kroop ze in haar eigen bed en bleef bewegingloos liggen, naar de licht streep onder zijn deur kijkend. Eindelijk verdween ook die en bleef ze in de duisternis liggen, klaar wak ker en eenzaam. HOOFDSTUK X. De dagen die nu volgden, waren een nachtmerrie voor Teresa en temeer, daar alles ogenschijnlijk een normaal verloop had. Elke morgen ontbeet ze met Elliott in de heldere, zonnige ontbijtkamer en tussen het lezen van zijn brieven en de courant in. maakte hij enkele conventionele opmerkingen. Zij kreeg nooit brieven, behalve soms van haar moeder, zodat ze het moest doen voor komen, dat het koffieschenken en het zorgen voor haar eigen ontbijt haar voldoende bezig hielden. Daarna stond Elliott dan op, zeg gend dat het tijd was om weg te gaan en, zonder haar te kussen nam hij af scheid om naar de gieterij te gaan, waar hij meestal de hele dag bleef. Hij was nooit een echtgenoot ge weest, die met zijn gevoelens té koop liep en in gelukkiger dagen was het wel voorgekomen, dat hij .weg was gegaan zonder haar te kussen en hoe wel het haar ook dan een sensatie van teleurstelling had gegeven, had ze toch altijd geweten, dat hij haar een andere dag niet zou vergeten te kus sen en dat het dan een genoegen voor hem zou betekenen. Nu echter wist ze, dat het geen tij delijke vergeetachtigheid van hem t^as geweest. Hij had er geen behoef te meer aan, haar een zoen te geven En zijzelf had niet de moed erom te vragen. Haar dagen bracht ze niet in ledig heid door. Ais mevrouw Elliott Bur- dern had ze talloze sociale plichten Enige hiervan, als het zitting hebben in comité's van het stedelijk zieken huis en het weeshuis, had ze met ze kere ernst aanvaard. Andere, van minder belang deed ze. omdat me vrouw Burdern zei dat het moest en om dat ze „aan Elliott verplicht was een eigen plaats in Malever in te ne men". Als ze thuis was bracht ze een groot deel van de dag door met haar schoonmoeder, die haar tamelijk mee dogenloos onderwees, hoe ze een groot huis diende te beheren, omdat naar ze verklaarde Teresa daar eens al leen voor zou staan. Het was niet steeds even opwek kend geweest, maar tot nu toe had Teresa er zich moedig doorheen ge slagen met de gedachte, dat Elliott spoedig thui^ zou komen en ze dan een avond samen zouden hebben. Ze kon dat thans echter moeilijk als een troost zien. Ze vreesde nu bijna zijn terugkomst, want hoewel hij nooit ruw of stuurs tegen haar deed hij was zelfs over het algemeen zelden wat men slechtgehumeurd kan noemen werd haar hart gebroken door zijn koele, afwezige houding, na de geluk kige vertrouwelijkheid die steeds groeiende was geweest tussen hen. Was het slechts een voorbijgaand en waardeloos iets geweest vroeg Teresa zich in wanhoop af. Hoe is het moge lijk, dat al zijn vrolijke toegefelijk heid en mijn blijheid verdwenen zijn Betekent het helemaal niets dat we als man en vrouw geleefd hebben en gelukkig zijn geweest? (Wordt vervolgd) die f 28.80 bracht, met Matador als tweede en de fivoriet Linotte S. als derde. Koppel werd hier uitbetaald met 99.60. In diverse nummers wer den paarden wegens onregelmatig dra ven uitgeschakeld Ten slotte werd de Elephant-prijs. een kortebaandraverij, in series van 6 deelnemers gelopen. Serie-winnaars waren: Lucky Fanfare, Lietze Mitzi, Miss A en Limbus en ten slotte werd de finale gewonnen door Miss A, 2e werd Lucky Fanfare. De uitslagen liiden: Aardbeienprijs, afstand 2040 m., prtf- zendraverij voor paarden, die nog geen f 500 hebben gewonnen, le afd.: 1. Ner va (C. Bak) tijd 3.18.2, km-tijd 1.39.1; 2. Moquette; 3. Nancy Major. Totalisa- tor: winnend f 1.70. plaats f 1.10, 1.40. 1,40, gekoppeld f 8.20. Amazonenprijs, afstand 2040 m., prij zendraverij voor paarden, die f 1.000 doch nog geen f 9.000 hebben gewon nen. Voor amateurrijders: 1. Lepelaar S (G. v. d. Wal) 3.02.4 - 1.29.4; 2. Lord Toddington; 3. Lee Axkit. Totalisator; winnend f 3.90, plaats f 1.80, 2.10. 1.80, gekoppeld f 11.90. covercal f 5.70. Mizzi Schindlerprijs, afstand 2040 m„ prijzendraverij voor paarden, die f 500 doch nog geen f 1400 hebban gewon nen: L Notre Dame (B. U. de Jong) 3.05.9 - 1.30.3; 2. Olga Pluto; 3. Norma Shearer. Totalisator; winnend f 2.60, plaats f 1.50, 7.20, 2.20, gekoppeld f 19.20. covercal f 16.60. Moulin Rougeprijs, afstand 2340 m., prijzendraverij internationaal voor paarden, die f 3000 of meer hebben ge wonnen: lt. Main Axworthy (P. J. Hey nen) 3.20.3 - 1.27.1; 2. Miss A; 3. Juggler. Totalisator: winnend f 3.60, plaats f 1.70, f 1.60, gekoppeld f 5.30, cover cal f 3.20. Dutch Evernprijs, afstand 2340 m„ prijzendraverij voor paarden, die f 1400 doch nog geen f 3000 hebben gewen nen: 1. Lady Hesperus (R. Hamming) 3 23.6 1.29.3; 2. Matador: 3. Linotte S. Totalisator: winnend f 28.80, plaats f 4 90. 1.80, 1.80, gekoppeld f 99.60, covercal f 3.10. Aardbeienprijs, afstand 2040 m., prij zendraverij voor paarden, die nog geen f 500 hebben gewonnen. 2e afd.: 1. Nico Bo (J. v. Leeuwen Sr.) 3.19.3 - 1.39.7; 2. Oviedo A; 3. Johnny Gregoi. Totalisator: winnend f 12.60, plaats f 2.24. 1.60. 2.80, gekoppeld f 6.70, covercal f 4.20. Elephantprijs. afstand 690 m.800 m., kortebaanprijzendraverij A: 1. Miss A (J. Wagenaar) 1.00; 2. Lucky Fanfare (Ph. Knijnenburg) 1.00.6; 3. Limbus (J. v. Leeuwen Jr.) 1.00.7. Totalisator: winnend f 1.90, gekoppeld f 8.70, cover cal f 3.80. Totale omzet f 81.108.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3