Het borstbeeld van Dorus Rijkers door de heer G. Ritmeester onthuld Marinevoetballers versloegen ook het elftal van de L.S.K. Degen-équipe van de Marine had een beter resultaat verdiend „Uw daden moeten ons inspireren" Nederland vergeie de redders niet Stijlvolle herplaatsing in het nieuwe Dorus Rijkershofje Het geboorteuur..., Gelijkspel zou beier zijn geweest .m., Prachtig doelpunt van rechtsbuiten Hendriks De Militaire Sportweek Landmacht eindigde hier als eerste En vandaag Scheepje uit de haven verdwenen Ontrouwe minnaar werd beledigd De heer G. Ritmeester, oud-burgemeester van Den Helder, onthult het herplaatste borstbeeld van Dorus Rijkers, terwijl het vaandel van de ver eniging van oud-redders „Moed, Volharding en Zelfopoffering" langzaam neigt.... gISTERMORGEN even vóór elf uur waren wij in het huisje van de weduwe van Piet Bontes en keken door het brede raam uit over het Dorus Rijkershof, waar het op dat moment niet zo stil was als men dat van een hofje zou ver wachten. Daar waaiden tientallen wimpels en vlaggen boven het gladgeschoren groene gazon, daar waren vele autoriteiten in stemmig zwart en goudblinkende uniformen, daar maakten, de borst vol blinkende gulden en zilveren medailles, de oud-redders, de blauwe ridders der zee een gezellig praatje en daar wisten we op het voetstuk onder de vaderlandse driekleur het borstbeeld van de koning der mensenredders Dorus Rijkers. Naast ons zat Doortje, zijn dochter. Bijna tachtig jaar is ze. Vele stormwinden gierden over haar huisje, waarin „opa" Dorus een thuis had, vele stormwinden beukten haar eigen leven. De laatste droeve herinneringen zijn nog heel vers.maar tóch was ze gekomen om de hulde, die men haar vader en alle andere strijders tegen de meneren- met-wit-voor deze morgen ging betuigen. Het borstbeeld van Dorus Rijkers zou over enkele ogenblikken opnieuw worden onthuld in het nieuwe hofje, waar tien huisjes oud-redders of hun weduwen een goede woning bieden. Hoe zou Dorus dit gevonden hebben? Doortje lacht. Och u weet Dorus hield van een gijntje. Als er feest was, bleef hij nooit thuis. Ook nu zou hij er zijn schik in gehad hebben. TERWIJL de klokken van het carillon in het fraaie monument op het Helden der Zeeplein, bespeeld door de heer Tj. N. Dito, het wijsje: „Hoort gij de wilde golven" deden klinken, stelden de auto riteiten en genodigden zich op voor het te onthullen borstbeeld. Daarbij merk ten wij o.a. op: mr. G. D. Rehorst, bur gemeester van Den Helder de wet houders L. F. van Loo en C. Steenlage; de heer G. Ritmeester, oud-burgemees ter van Den Helder en lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal; de Commandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht I. W. Reynierse; de di recteur der Rijkswerf kolonel S. G. Ba- rendregt; het hoofdbestuur van het Do rus Rijkers Fonds; bestuur en leden van de vereniging „Moed, Volharding en Zelfopoffering"; de commissaris van politie, de heer K. Rijpma; de heer J. Middendorp, voorzitter van de plaatse lijke commissie van de KNZHRM; de commissaris van het Loodswezen en de heer L. Grunwald, redacteur van „De Stormklok". De onthulling Burgemeester Rehorst opende de plechtigheid met een korte toespraak en verleende vervolgens het woord aan de heer G. Ritmeester. Wij herinneren, aldus de heer Ritmeester, ons allen nog levendig het grote evenement voor Den Helder toen het borstbeeld van Dorus Rijkers bij de Dijk op het Helden der Zeeplein werd onthuld. Een vertegen woordiger van de Koningin, de Kon. Marine, leerlingen van de Zeevaart school waren daarbij met duizenden belangstellenden aanwezig. Men was daar om hulde te brengen aan Dorus Rijkers, de man die zulk een groots voorbeeld heeft gegeven van wat naas tenliefde vermag, de man, waarvan ik mocht zeggen, dat hij de zee als zijn grootste vriend maar ook als zijn groot ste vijand beschouwde. Vele honderden mensenlevens heeft Dorus Rijkers aan die vijand weten te ontworstelen. Nu wij hier weer bij Dorus Rijkers zijn samengekomen, verheugt het mij dr. Rademaker in ons midden te zien, om dat hij de man was, die een voornaam initiatief nam, dat leidde tot de stich ting van het Dorus Rijkers Fonds. Het verheugt mij tevens, dat wij Doortje, de dochter van Dorus hier mogen be groeten en ik ben er zeker van dat Dorus' stiefzoon. Janus Kuiper, die hier in elk geval met zijn gedachten bij dit niet aanwezig kan zijn op dit ogenblik gebeuren zal toeven. Thans is het standbeeld, dat tijdens de oorlog ook onderdook hier weer teruggekeerd en ik geloof, dat de plaats, waar het nu staat nog beter is dan daar bij de Dijk. Nu vertoeft het in het nieuwe oud-Den Helder, het stadsdeel waar Dorus eens woonde en dat hij zo lief had, temidden van zijn vroegere mak kers, hun vrouwen of hen, die hun voetstappen drukten. Thans zal ik overgaan om dit beeld opnieuw te onthullen, het beeld dat behalve Dorus allen eert, die zich ga ven met moed, beleid en zelfopoffe ring. Moge Nederland toen vooral be seffen, dat het tot taak heeft de red ders, die hun leven wensen te geven voor anderen, te steunen. Na het muitspreken van deze rede begaf de heer Ritmeester zich naar het nog onder de vlag verborgen beeld. Terwijl het vaandel van de vereniging „Moed, Volharding en Zelfopoffering" langzaam neigde en de omstanders stil toekeken, verwijderde hij de drie kleur van het beeld en keek Dorus Rijkers met zijn stoere door weer en water verweerde trekken en zijn ka- rakterestiek baardje uit over Den Helder en het hofje, dat zijn naam draagt. Het viel allen op, dat het beeld inderdaad hier een waardige plaats gekregen heeft. Symbolische daad Burgemeester Rehorst nam nu zelf weer het woord en zeide dit monument weer gaarne voor de gemeente Den Helder te aanvaarden. Ik zie, aldus de burgemeester, in dit gebeuren een symbolische daad. Nu het beeld weer herplaatst moest worden, vroeg men zich af: Waar? Geen plek zou beter zijn dan het hofje, dat hier door het Dorus Rijkers Fonds is gesticht en welks in wijding wij thans verbinden aan de onthulling van het beeld van Dorus Rijkers. Als wij aan zijn persoon den ken, dan denken wij in de eerste plaats aan wat hij gedaan heeft. De grote deugden, die hij voorstond, zullen door de gehele mensheid in ere gehouden moeten worden, wil er van die mens heid wat terecht komen. Met de plaatsing van het beeld in dit hofje uiten wij tevens onze waar dering voor alle andere oud-redders. Moge hun daden ons dienen ter inspi ratie teneinde de moed en de kracht te vinden om ons land verder op te bou wen, zijn onafhankelijkheid te bewa ren en vooral dit land ook bij voort duren geestelijk bewoonbaar te doen zijn. Jutters bouwden voor Jutters De heer P. S. van 't Haaf, voorzitter van het Dorus Rijkers Fonds en Inspec teur-Generaal van de Scheepvaart sprak over het plan-Ritmeester. De heer Ritmeester kwam bij ons met het denkbeeld op de toen nog kale vlakte van het voormalige oud-Den Helder een hofje te stichten voor de oud-red ders. Wij waren er direct enthousiast vóór. Ofschoon de plannen (die nog verder strekten) niet geheel konden worden verwezenlijkt, kon dank zij de hulp van het gemeentebestuur van Den Helder en andere autoriteiten dit zo keurig door het architectenbureau Pe tersRoelofs ontworpen en de fa. Kers bergen gebouwde hofje worden ge sticht. Als Jutters voor Jutters hebben zij er iets moois van gemaakt. Een woord van dank bracht spreker ook aan de firma's Vroom en Dreesmann en Klercq te Den Helder, de Bijenkorf te Amsterdam en de Linoleumfabrie- ken te Krommenie voor hun hulp ter verkrijging van vloerbedekking voor de woningen. Ten slotte wees de heer Van 't Haaf op dat ene, dat nog ontbrak, wilden deze huisjes echte Helderse huisjes zijn: een boetje om vis te bakken. Dat moest toch eigenlijk ook nog komen. Burgemeester Rehorst zegt in zijn slot woord toe, dat het gemeentebestuur de kwestie „boetjes" serieus zou bezien. Als burgemeester-strandvonder, zo zei- de hij, zou ik wellicht straks toch niet kunnen verhinderen, dat anders de be woners zelf van gejut hout een schuur tje maken. Met een woord van dank tot alle aanwezigen, waarbij de burgemees ter nog noemde de leden van „Moed, Volharding en Zelfopoffering" en de heer L. Grunwald, verklaarde hij de plechtigheid als gesloten. Nog even toefde men bij het borst beeld, waar de heer J. Middendorp aan Dorus' dochter Doortje verzocht na mens de KNZHRM een krans bij het borstbeeld van haar vader te willen Dr. L. A. Rademaker, oprichter en enig ere-lid van het Dorus Rijkers Fonds" was ook naar Nieuwediep gekomen om de plechtigheid in het Dorus Rijkers- hofje mee te maken. Op deze voor het Fonds zo grote dag was het vanzelfsprekend, dat talrijke herinneringen van lang vervlo gen dagen werden opgehaald en zo vertelde collega Rademaker ons iets over het eigenlijke ge boorteuur van het Dorus Rijkers fonds. 't Was op de dag van de ont hulling van het monument „Voor hen, die vielen", waarbij ik als redacteur van „Het Vaderland" tegenwoordig was. Tussen al die autoriteiten zag ik een stoere man staan met een borst vol medailles. Hij keek niet zo heel vrolijk. Het was Dorus. Ik kende hem niet, maar ik sprak hem aan en 's mid dags om drie uur zouden we elkaar in een café weer ontmoe ten. En daar bij een neutje ver telde Dorus Rijkers mij zijn levensgeschiedenis en daar vroeg ik hem ook, waarom hij die mor gen zo strak had staan kijken. Toen kwam de klacht er dan eindelijk uit. Hij woonde bij Doortje, zijn dochter. Zij had hem altijd trouw verzorgd en ge holpen, maar nu haar man met pensioen zou gaan, voelde Dorus dat het toch wel heel moeilijk voor haar zou worden, want Dorus had niet veel. Ik voelde dit aan, aldiLs dr. Rademaker. Hier moest geholpen worden. Een dag later stond er een groot ar tikel in „Het Vaderland" en bin nen korte tijd waren enkele dui zenden guldens bijeengebracht. De heer L. Grunwald schreef en kele boekjes over de helden der zee en Henri ter Hall stelde in komsten van zijn revue's ter be schikking. De drie heren kwa men bij elkaar, het geld werd op één rekening geplaatst en het Dorus Rijkers Fonds was ge sticht. De heer Rademaker ge waagde tevens van de steun, die men in die tijd ondervond van de toenmalige hoofdredacteur van de Alkmaarsche Courant, de heer Tj. N. Adema. Jaarlijks keert het Fonds nu aan vele oud redders gelden uit tot een ge zamenlijk bedrag van ongeveer 40.000. (Het gironummer van het Dorus Rijkers Fonds te Den Haag is: 21602.) leggen. Daarna legde ook burgemeester Rehorst namens de gemeente een krans bij het monument. De bewoners van het nieuwe hofje wachtte nog een verrassing. In elk huisje werd door het bestuur van het Dorus Rijkers Fonds een pakket levens middelen plus een grote fles met in houd gebracht. Autoriteiten, gasten en oud-redders kwamen daarna in hotel Bellevue nog een ogenblik bijeen om in een gezellig gesprek nog eens te praten over die grote tijd, toen Dorus Rijkers, Jaan Been en Janus Kuiper hun maats in de roeiboot aanvoerden tot de strijd tegen ondergang in een kokende zee, de strijd voor het behoud van mensen levens. Zaterdagavond moesten de LSK-ers zich geslagen. De jongste oyPr loodje leggen en gisteravon zagen - mecr moeite gekost dan rt» winning heeft de M^rme-mannen eerste. Want de LSK, die noodlottig had kunnen worden wanne., Partij voetbal gespeeld die int]e in het strafschopgebied van <1, scheidsrechter Goudswaardt tege het hoofd had gezien Dp Marine niet enkele opgcleg iets te weinig kreer slag werd 4-3 voor de Marine, waarmee de LSKte m,g kreeg. gelijk spel zon de verhouding beter hebben weergegeven. weldig opzetten, maar had met ontzet. tend veel pech te kampen- Onophoudelijk dreven de LSK'er» het leder naar voren, en voortdurend moest doelman Dekkers tonen wat ni] waard was. Wij noteerden een omhaal van rechtsbinnen Advokaat (Volewijc. kers), waaruit de bal door Dekker» nèt over kon worden getikt. De cör. ner, door Clavan genomen, stelde achterhoede van de Marine voor nieu we problemen. Linksback Beelen (PSV) moest op de doellijn redding brengen. Een schot van Clavan werd met veel geweld door het hoofd van spil Hen driks op het laatste ogenblik van rich. ting veranderd. Het schot was ontzet- tend hard, en het leek onmogelijk dat Hendriks daarmee nog raad had ge weten. Ondanks een sterk overwicht van a# LSK, zou de Marine de voorsprong vergroten. Dat geschiedde door middel van Mangelmans, die daartoe in de ge legenheid werd gesteld door mid- voor Homan. Vlak voor het einde, toen vrijwel de gehele voorhoede van de LSK was leeggespeeld, moest Dekkers van de Marine nog éénmaal zwichten Het was geen moeilijke bal, maar dé keeper werd zo door zijn achterhoede spelers in de weg gelopen en deed zo nerveus, dat hem de bal op het laatst» ogenblik ontglipte en in het net ver dween (43). Tweemaal hand». 'Kort voordat dit doelpunt werd ge boren, werd tweemaal achter elkaar op het doel geschoten en beide malen werd de bal met de hand aangeraakt. De tweede maal viel Heyster er zelfs met beide handen boven op. Onder normale omstandigheden was dit een doelpunt geweest. Niettemin heeft de Marine met bel- de overwinningen een keurige p esta- tie geleverd, 't Elftal telde tal van pro minente spelers (de voornaamsten bui ten de reeds genoemden waren Mangelmans en Willems), die uitste kende wedstrijden achter de rug heb ben. De opstelling van dit elftal publi ceerden wij in de krant van Maandag. De opstelling van de LSK laten wij thans volgen: doel: Van Diest (HDVS); achter: vd Toorn (Xerxes) en vd Klink (HDVS); midden Pauwels (Quick-N.)f Bouwmeester (NAC) en Zautsen (Lau ra); vóór: Bos (Frisia), Advokaat (Vo- lewijckers), Oonk (WVC), Van Baest (SET) en Clavan (ADO). Deze prachtige wedstrijd, die voet- balminnend Den Helder wel uiterma te zal hebben verwend, bracht de Ma rine voor een jaar in het bezit van de RAObeker. De L. S. K.'ers zijn zowel in de eer- ste als in de tweede helft lange tijd in het offensief geweest. Hun veldspel was beter verzorgd dan dat van de Mari ne, waarin vooral spil Hendriks en rechtsbuiten Hendriks weer lauweren oogstten. De L. S. K. miste, wat de Marine in haar voorhoede wél had, snelheid en een schutter. Clavan, iie over een keihard schot beschikt, wel licht de enige in deze voorhoede, bleef teveel op de achtergrond om voortdu rend gevaarlijk te kunnen zijn. En kwam deze Clavan opzetten, wist één van zijn mede-voorwaartsen in de buurt van het Marine-doel te komen, dan was daar altijd nog dat brok gra niet Hendriks (Vitesse), die aan me nige toeschouwer de vraag ontlokt^: „Hoe moet Terlouw dan wel niet spe len; déze kerel is al zo goed". En in derdaad. Spil Hendriks stond zijn mannetje. Uit welke hoek het gevaar ook naderde, altijd was zijn hoofd er bij, om de bal resoluut te retourneren. Dat retourneren gebeurde met het hoofd, met de linkervoet en met de rechter voet, en in alle standen. Een vinnig schot. Na ongeveer tien minuten spelen wist de razendsnelle Willems (ADO) van de Marine zich vrij te spelen Hij zag, hoewel zwaar gehinderd, nog juist kans de bal naar midvoor Homan (DWV) te spelen. Deze passeerde doel man Van Diest (HDVS), die geen a! te beste indruk maakte, voor de eer ste maal. Wat later zorgde Clavan, die een voortreffelijke partij speelde, voor de gelijkmaker. Onopvallend rustig be machtigde hij de bal, maar dan volgde ineens een overrompelende rush die een ieder te machtig bleek. Een vin nig schot stelde keeper Dekkers (Woensel) van de Marine buiten ge vecht (11). Het gejuich van het enthousiaste pu bliek, dat een wedstrijd kreeg voorge zet om van te smullen, was nauwelijks verstomd of Van Diest werd ander maal in de luren gelegd. Thans door linksbinnen Mangelmans, die de bal langs de uitgelopen doelman uitgere kend in het hoekje plaatste (2—1). Een minuut of tien vóór de rust maakte rechtsbuiten Hendriks van de Marine het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Deze NEC-speler snelde, de bal aan zijn voet, in de richting van het doel, en loste plotseling zo'n ge weldig hard schot dat Van Diest nog verbaasd naar zijn lege handen keek, toen de bal al achter hem lag. Mid voor Oonk (W.V.C.) van de L.S.K. verkleinde nog vóór de rust de achter stand met een prachtig schot tot 32. Kort na het begin in de tweede helft werd een doelpunt van de Marine af gekeurd. De L. S. K. kwam daarna ge- In het kader van de O. en O.-Sportweek ontmoetten de schermers van Marine, Landmacht en Luchtmacht elkaar gisteren in de Marinecantine. De wedstrijden, die een buitengewoon spannend en sportief karakter droegen, werden onder meer bijgewoond door de kapitein-luitenant ter zee Daane Bolier, hoofd van de onderafdeling O.S. en O. van het ministerie van Marine, overste Bolken, hoofd van de afdeling sport van de L.S.K., en majoor Van der Lee (Koninklijke Landmacht). Als hoofd-secondanten traden op de heer Vijlbrief, schermleraar aan het Koninklijk Instituut,, en majoor Bol. De wedstrijdjury werd gevormd door de sergeant-majoors Baaver en Van de Blaak. De In de strijd op de degen tussen de Koninklijke Landmacht en de Ko- ninljjijke Marine werd gebruik ge maakt van de zogenaamde electrische touché-aanwijzing. Het verloop van deze ontmoeting was zeer spannend. Na tien partijen had de Landmacht Enkele oud-redders wonen nu weer dicht by de zee. In hun woonkamer in het Dorus Rijkershofje kunnen zij het lied van de golven opnieuw be luisteren. Zij kunnen nu weer als hun maats van weleer nog even na het avondeten gaan naar b»n eigen plekje bij de Windwijzer om uit te kijken over de verre, wijde zee. Zoals vroeger, zoals op bovenstaande fot0 waar men van links naar rechts nog herkent Jan van Dok, Coenraad Coster, Piet Ostenbrug, „De Gul" (Bakker), Rensmaag, de „Gorrel", Runnenburg, J. Been en Janus Kuiper. zich een voorsprong verworven, équipe van de Marine, bestaande uit de heren d'Aernout Gerkens, v. d. Wall, Amsterdam en Matze, wist de achterstand evenwel in te lopen tot 87. De laatste partij, die de beslis sing moest brengen, ging tussen Metz en Amsterdam en eindigde in een doublé (33). Beide schermers kwam dit op een verliespartij te staan, zodat de stand (8—7) ongewijzigd bleef. De Landmacht kreeg bij de acht gewon nen partijen zes punten en vergaarde dus veertien punten tegen de Marine zeven. Bij deze uitslag moet onmiddellijk worden aangetekend, dat de verklik ker die de treffers moest aanwijzen bij wijlen in gebreke bleef. De Ma rine-schermers waren hierdoor zeer gedupeerd. De overige ontmoetingen werden zonder electrische touché-aanwijzing op twee lopers uitgestreden. De ont moeting Marine—L.S.K. eindigde in een 97 overwinning voor de L.S.K.- équipe. Hierna kwamen Landmacht en Luchtmacht tegen elkaar uit en de spanning steeg ten slotte ten top. De Landmacht-équipe had vooral in de le luitenant Vincent een uitstekende kracht. Bij de L.S.K. vielen op majoor Maurenbrecher en luitenant Los. De uitslag werd 88. De Landmacht, die twee en dertig treffers ontving (tegen de L.S.K. zeven en dertig), werd winnaar. De totaal-uitslag werd: 1 Landmacht 28 punten, 2 L.S.K. 23 punten en 3 Marine 14 punten. Zes partijen Toen de wedstrijdcommissie aan het tellen ging, bleek dat Vincent, Los en Maurenbrecher elk zes partijen had den gewonnen. Deze drie schermers maakten 's avonds uit wie recht had op de eerste prijs voor de beste pres tatie. Luitenant Vincent bleek de sterkste te zijn. Hij versloeg zowel Maurenbrecher als Los en won de eerste prijs. Tweede werd Los. De wedstrijden op de sabel, hoewel minder fijn, leverden evenals de wed strijden op de degen een boeiend schouwspel op. Hier waren de uitsla gen: MarineLandmacht 97, Land machtL.S.K. 97, MarineL.S.K. 7 9, waarmee de drie équipes met twee en twintig punten gelijk eindig den. De equipe die de minste tref fers ontving zou de winnaar zijn. De Marine had twee en negentig treffers ontvangen, tegen L.S.K. en Land macht vier en negentig. De Marine schermers wonnen dus de eerste prijs. Voor de tweede en derde prijs moest daarna het aantal gegeven treffers de beslissing brengen. De Landmacht die er zeven en negentig plaatste (tegen de L.S.K. negentig) werd tweede. Prijsuitreiking De sabel-équipe van de Marine, die de eerste prijs in de wacht wist te slepen, bestond uit de luitenants ter zee der le klasse Amsterdam en v. d. Wall, de sergeant der mariniers IJzen- doorn en de korporaal der mariniers Strates. De persoonlijke prijzen op de sabel werden in de wacht gesleept door ma joor Maurenbrecher (eerste prijs), luitenant Vincent (tweede prijs) en adjudant Kuikhoven K.L. (derde prijs). De Koninklijke Landmacht verwierf met deze schermwedstrijden in het totaal vijftig punten, de L.S.K. vijf en veertig punten en de Koninklijke Ma rine zes en dertig punten. De heer J. J. Landman reikte met ®en toepasselijk woord de prijzen uit. Hierbij waren ook de spelers van de beide voetbalelftallen, die even te voren in actie waren geweest, aanwe zig. Zo men misschien weet ging de driekamp om de R.A.O.-beker. Deze Y®Td .naJWee we<tstrijden gewonnen :,°°rT tV anne' die zowel Landmacht als L.S.K. versloeg. De beker zal bin nenkort worden uitgereikt. De aan- 'm, Van de Marinevoetballers mocht thans alleen een eerste prijs in ontvangst nemen en daarna ontvingen medaille n°g een d»^" De Militaire Sportweek staat vandaag in de eerste plaats weer in het teken van de voetbalsport. Om zeven uur spelen het Tor- pedo-atelier Willemsoord en het Marine Opleidingskamp Hilver sum de finale van het tournooi om de Burgemeester Ritmeester beker. In „Centraal" aan de Koning straat komen na afloop van de voetbalwedstrijd de boksers van Marine, Landmacht en Lucht macht tegen elkaar in de ring. Toen de heer F. Pronk Woensdag morgen aan de Buitenhaven op de plaats kwam, waar hij steeds zijn jol heeft liggen, kwam hij tot de voor hem zeer onaangename ontdekking, dat zijn scheepje was verdwenen. Tot nu toe is het niet gevonden. Dit betekend voor de heer Pronk en zijn gezin een zwa re handicap, daar het vaartuigje hun broodwinning betekende. De heer P. gebruikte het om op de Waddenzee te vissen. Ook leverde hij regelmatig vissen etc. voor het bekende zeewa teraquarium van Artis te Amsterdam- Waarschijnlijk is het scheepje door anderen, zoal niet ontvreemd, dan toch onrechtmatig gebruikt en niet weer teruggebracht. Los werken uit zich zelf moet uitgesloten worden geacht, daar het stevig gemeerd lag. Het be treft hier een volledig opgetuigde 1" voets roodgeschilderde jol. Mocht men het scheepje, wellicht met het getij afgedreven, ergens aan treffen, dan verzoekt de heer Pronk hem (adres: Jan in 't Veltstraat 119', den Helder) of het hoofdbureau van politie daarvan in kennis te stellen. Tien gulden of vijf dagen was b*t vonnis, dat de Alkmaarse politi»" rechter gisteren velde over Geertrui- da de R. uit Den Helder, die een te- kere S. S. op straat had beledigd, p* officier zeide, dat hij zich wel enig'" zins kon indenken, dat verdacht» hiertoe was gekomen omdat zij, in mening verkerende met S. te zulla® trouwen, haar man had verlaten. die een verhouding met de vrou* had, wilde daar echter niets van ten. Mr. Holsteijn kwam daarom tot de lage eis van f 10 of 5 dagen, waar mee de politierechter zich terstond verenigde.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2