H.A.V.-junioren deden het qoed Vele oorlogsslachtoffers der Koninkl. Marine werden weer geholpen Nieuws van het eiland Texel Zondag naar Alkmaar Tussen Haaks en Kuifje Uif het zakenleven Blijvende sieun vereist Jaarvergadering Kon. Ver. „Onze Vloot" Wat de kermis ons xal bieden Het schaakkampioenschap Uitstapje van Advendo Voorlichting emigratie naar Australië W. Geus speelde een goede partij in Alkmaar Uit het politierapport •°im, Pam en Pom op avontuur in Luilekker'and Geen kermis, maar toch feest HUWELIJK Dure schadeloosstelling Callantsoog Het Radioprogramma In h.t kader van de juniorencompeUtie 3 de Hoornse voetbalvereniging Hollandia Zatera!*' atbletiekafdeling van Ook de HAV was hier present. De meisjes en in *avond de eerste ontmoeting, kon vereniging te veroveren. Jammer, dat tiiden T W'*t*n vele Pu"ten voor de puntenverdeling werd opgemaakt. Hierdoor i« h t Wedstri-iden niet meteen gen wie dese eerste ontmoeting heeft gewonnen. te zeg- nog deze week bekend worden. Waarschijnlijk zal dit evenwel DINSDAG 20 JUNI 1950 nog De H.A.V. A-junior Jan Mobach was er deze avond heel goed in. Met een prachtige sprong van 5.98 meter behaalde hij de eerste plaats bij het verspringen. Hij verbeterde hiermede het H.A.V.-clubrecord met niet min der dan 24 cm. Bij het hoogspringen kwam hij tot 1.55 meter. Hij werd derde, waardoor hij net achter Bob Hui- tinga, eveneens van de HAV bleef, die met 1.55 meter (met minder af sprongen) de tweede plaats innam. Tijdens 's middags gehouden school- gredstrijden was Mobach al tot 1.60 meter gekomen. Bij het verspringen werd verder nog vierde Lastdrager met 5.42 meter. Henk Wiedenhoff liet ook nu zien dat hij in de kop van Noord-Holland eigenlijk geen tegenstaders meer heeft Met ruime voorsprong ging hij als eerste door de finish in de voor hem matige tijd van 11.8 sec. Er werd nog een clubrecord verbe terd. Wim Erfmann bleef niet achter bij Mobach en sprong bij de B-jon gens 5.36 m.. de eerste plaats en een nieuw clubrecord. De weinige H.A.V.-meisjes, die aan deze wedstrijden deelnamen, weerden eich verdienstelijk. Magda Brouwer, die voor het eerst in wedstrijdverband meedeed werd eerste in haar serie 80 m. meisjes-B, en in de finale vier de. Bi) het verspringen deed zij het ook aardig. Zij werd tweede, natuur lijk weer achter Mieke Schenk uit Wieringerwaard, met een verdienste lijke sprong van 4.45 meter. Dezelfde plaats nam Alie van Essen bij het hoogspringen in met 1.30 m., even eens achter Mieke Schenk. Voor de langere afstandnummers kan de H.A.V. nog steeds geen suc cessen melden, althans niet bij de junioren. De vertegenwoordigers op deze nummers ontbreekt het nog te veel aan tactiek, en bovenal wel aan wedstrijdroutine. Toch is het lopen van de junioren Weenink en Kok be moedigend. d.e ^eens-estafettes, resp. 4 x h2 m. A en 4x80 B.. leverden 'mUm aantal Punten op. De wel A-Pl0€gr WES 49 8 sec- Ho«' te Merf WmSu 8 V6el beter waren d*n feilloos W8ren nog lang niet wo'rJ VU"'ng van het Programma aren nog enige nummers voor dames en heren ingelast. Rymke Wynia zag eindelijk haar wens in vervulling gaan. Zij promoveerde op de 100 m. naar de C-klasse. In een gemengd veld van C en D-klassers werd zij eerste met een aardige tijd van 13,8 sec. Op de 200 m. heren startten Cees Pieterse en Lout Wiedenhoff. Zij toonden ook op deze afstand te Kun nen meepraten. Zij namen resp. de tweede en derde plaats in. Bij het hoogspringen ten slotte werd Jo Ver meer tweede met een matige sprong van 1.50 meter. Zondag trekt de H.A.V. met een dames- en herenploeg naar Alkmaar om daar uit te komen in wedstrijden, georganiseerd door het District Noord-Holland der K.N.A.U. Het is morgen hoog water om 10 45 uur en 23.40 uur en laag water om 4.20 uur en 17.15 uur. De tempe ratuur van het zeewater was 16.4 gra den. Van 12 tot 17 Juni werden aan de gemeentelijke visafslag aangevoerd 1073 kg bot, 52 kg garnalen, 313 kg kaan, 130 kg kabeljauw, 15 kg hors makreel, 262 kg muiets, 15 kg rog. 579 kg schar, 12057 kg schol, 50 kg pie terman, 207 kg poon, 854 kg tarbot, 4462 kg tong en 1838 kg wijting. Ha Ms. Batjan vertrok opnieuw voor de visserij-inspectie. Het Handelsregister vermeldt de volgende wijzigingen: N.V. Strandhotel ..Prinses Juliana", P. Kikkert en Zo nen, Texel, De Koog 175. Hotelbedrijf. Uittredend commissaris: R. Kikkert Pz. F. Zegel, fexel. Den Burg, Park straat 14. Rijwielbedrijf. Uitgetreden eigenaar: F. Zegel. Bedrijf wordt vóórt- gezet door een vennootschap onder firma onder de naam: Fa. F. Zegel Zn. Vennoten: F. en C. Zegel. De volgende zaken werden opgehe ven: M. H. Zijm, Texel, Den Burg. Schoonoorderweg 6. Handel in vee, hooi stro, wol en bloembollen; G. Stam, Den Helder, Zuidstraat 87, Hotel- Café; Installatie-Bureau J. C. J. Kemna, Den Helder, Spoorgracht 33. Jaarverslag Karei Doorman Fonds Te Gouda heeft de Koninklijke Ver eniging „Onze Vloot" haar jaarverga dering gehouden, die eerst geleid werd door de heer N. van Zalinge, voorzit ter en oud-president-directeur van de Kon. Paketvaart Maatschappij. In zijn jaarverslag deelde de secr.-penning meester, de heer W. van Haaften, me de,-dat het ledental in 1949 iets was gezakt en het nu onder de 5000 blijft. De financiële toestand was niet slecht. Er was een voordelig saldo van f 9000, dank zij een donatiecampagne, die f 16.000 heeft opgebracht. Verschillende leden hadden in het afgelopen jaar critiek uitgeoefend op de houding van het hoofdbestuur, dat van mening was, dat „Onze Vloot" zich buiten de Indonesische politieke strijd moest houden. Het hoofdbestuur ziet met enige verontrusting de ontwikke ling in de West-Europese verdediging aan en het vreest, dat Nederland a's maritieme mogendheid een zeer on dergeschikte rol zal gaan spelen. Het bestuur blijft in deze materie echter op zijn hoede. Door iiet grote aantal mutaties in het hoofdbestuur, o.a. door enige sterf gevallen, waaronder de heer W. Ruys, werd een uitgebreide bestuursverkie zing gehouden Tot voorzitter werd gekozen, de heer P. S. van 't Haaff, inspecteur-generaal van de scheepvaart. De oud-voorzitter de heer N. van Zalinge werd tot ere voorzitter benoemd. Tot leden van het bestuur werden verder benoemd ie heer ir. G. de Rooy, directeur van de afd. scheepsbouw van het ministerie van Marine, de oud-zeeofficier B. J. G. Schokking, verbonden aan de Neder landse Vereniging voor Scheepvaarten de heer E. Henny, lid van de firma van Rees en Greeve. In het komende jaar zullen de pun ten: financieel beleid en propaganda de speciale aandacht van het bestuur hebben. In de middaguren sloegen het hoofd bestuur en afgevaardigden op een van de Reewijkse plassen een demonstra tie roeien gade, uitgevoerd door het zeekadettencorps Gouda. In de ayon uren verzorgde de marinierska - o.l.v. Giisbert Nieuwland een concert en een taptoe. Ofschoon de komende kermis niet minder dan 58 vermakelijkheden, kra- men en tenten zal omvatten, hlilKt i de lijst van exploitanten, dat dltmadl enkele grotere ondernemingen vers e zullen doen gaan Toch is er bij wa wel komt veel variatie en zal men ze ker gelegenheid te over hebben om zich weer op de traditionele wijz vermaken. Van de verschillende amu sementsinrichtingen, die komen no men wij: Karimata. benzine autorace baan, steilwand. luchtschommd. zweefmolen, kinderdraaimolen. hPin. Demon-Whirl, hoofd van Jut, Muilen- Theater Variété. auto caroussel. bapy molentje, lichtsport, duikbootspel, vogelpiek. lichtsoort scuetten. hondenrennen en de grijparmspor Natuurlijk zullen de bekende ge - oliebollen-, nougat- en palings_ niet op het appèl ontbreken. De richtingen zullen geplaatst worde het Julianapark, de Prins Hendrik laan, het Koningsplein en de Kanaai w*g. Dezer dagen verscheen het jaarver slag van het „Karei Doorman Fonds" over het jaar 1949. Wjj laten hieronder een kort resumé van dit verslag vol gen. Zoals men zeer waarschijnlijk zal weten is dit fonds gesticht om te zijn een steunfonds voor oorlogsslacht offers der Koninklijke Marine en hun nagelaten betrekkingen. Het vermogen van het fonds nam in 1949 slechts toe met 1885.07 te genover een toename met ƒ95.449.35 in 1948. Terwijl de totale lasten over 1949 ƒ89.149.88 bedroegen tegenover 89.364.46 over 1948, dus nagenoeg dezelfde bleven, liepen de giften terug van ƒ179.257.63 tot ƒ78.870.97. Dat een zo grote daling intrad, werd mede veroorzaakt doordat enige belangrijke bronnen van inkomsten van de zijde van de Marine, die van tijdelijke aard waren, thans zijn komen te vervallen. Niettemin blijven de bijdragen van de Marine een belangrijk deel van de in komsten vormen. Bovendien ondervindt het Fonds krachtige steun van de Ko ninklijke Vereniging Onze Vloot en hare afdelingen, van de afdelingen Cu- ragao in het bijzonder en van enige bedrijven en fondsen, waaruit blijkt, dat nog steeds in ruime kring leven dige belangstelling voor de doelstel ling van het Karei Doorman Fonds bestaat. Wat de uitgaven van het Fonds in 1949 betreft zU vermeld, dat voor incidentele steun (verleend in ziekte- en noodgevallen voor aankoop van textiel en brandstoffen) 16.609.92 werd uitgekeerd, waar onder begrepen 1000.voor het cadeaufonds van het Rode Kruis (be stemd om verpleegden in hospitalen op hun verjaardag met een aardig geschenk te verblijden) en ƒ1000. voor de stichting „Het Vierde Prinsen kind". Met de stichting „De Zeemanspot" werd de overeenkomst inzake het va- cantieverbljjf „De Witte Hill" te Zeist gehandhaafd. ZD, die er enige tijd vertoefden, waren vol lof over de verzorging en de zorgeloze dagen, die men er door mocht brengen. De uitgaven hieraan verbonden beliepen in 1949 ƒ9572.50. Het aantal maandelijkse uitkerin gen bedroeg 171 op 1 Januari 1950 tegenover 150 op 1 Januari 1940. In totaal werd daarvoor in 1949 besteed ƒ55.145.tegenover ƒ53.588.50 in 1948. Herhaaldelijk werd deelgenomen aan herdenkingsplechtigheden, waar bij voorzover daartoe aanleiding be stond, door het leggen van een krans van de belangstelling van het Fonds getuigd werd. Voorts werd aan enige verdienstelijke scholieren, kinderen van oorlogsslachtoffers, gelegenheid gegeven universitair onderwijs te vol gen. Veelal wordt hun een studiebeurs van Rijkswege toegekend, maar deze is dikwijls niet toereikend om de kosten te dekken. Van grcot belang. Het jaarverslag eindigt met danR te brengen aan allen, die op welke wijze ook het doel van het Fonds steunden en belicht daarna nog eens de grote betekenis, welke aan dit Fonds moet worden gehecht. Het wordt wellicht niet steeds beseft, hoe- De strijd om 't schaakkampioenschap van Den Helder werd gisteravond voort gezet met het uitspelen van hangpar- tijen. Voor de hoofdklasse stonden op het programma A. C. Spoel W. J. Geus en K. Geus—J. Smit. Spoel die verleden week van W. Geus verloor, zag nu kans remise te spelen. Ook de andere partij eindigde in remise. Deze ontmoeting was zeer belangrijk, daar K. Geus en J. Smit als nummer éen en twee op de ranglijst staan. Bommel had deze avond reden tot lachen, want zijn voornaamste concur renten leden puntenverlies zonder dat hij zelf behoefde te spelen. De stand is nu' 1 K. Geus 6 4'/j (een hangpartij); 2 J. Smit 7 4y,; 3 J. P. Bommel 6 4 (een hangpartij); '4 W. J. Geus 5 3 (twee hangpartijen)5 A. C. Spoel 7 2, 6 K. de Waard 5 0 (twee hangpartijen). zeer In de maalstroom van de talloze noden en behoeften van onze verarm de gemeenschap, de stille arbeid van het Karei Doorman Fonds tot zegen ls van tal van gezinnen, die zonder deze steun zouden vervallen in levens omstandigheden, die de nagedachtenis van hen, die voor ons vielen, zouden onteren. Bovenstaand uittreksel uit het laat ste jaarverslag geeft een duidelijk beeld van het veelzijdige en noodzake lijke werk, dat het Karei Doorman Fonds verricht. Voor degenen, die zich door het lezen van dit verslag mede gaan geroepen voelen het Fonds te steunen, geven wjj gaarne hierbij het postgironummer van het Fonds op no. De vrouwen- en meisjesvereniging „Advendo" uit Koegras maakte dezer dagen het jaarlijkse uitstapje met als reisdoel Den Haag. Langs Bergen en Schoorl reed men naar Bloemendaal en de Ruïne van Brederode, waar de koffiemaaltijd werd gebruikt. In IJmuiden trokken Hoogovens, vishal- len en de sluizen aller aandacht. Een maal in het Haagje werden Vredespa leis en het museum Mesdag bezich tigd. Op de terugreis werd natuurlijk de feestvierende Kalverstraat in Am sterdam niet vergeten. Het werd weer een echt gezellige dag. In verband met de zeer grote be langstelling welke bij de bevolking be staat voor emigratie naar Australië, worden op initiatief van het Geweste lijk Arbeidsbureau te Alkmaar een voorlichtingsavond georganiseerd op Woensdag 28 Juni in „Casino" hier ter stede. Op deze bijeenkomst zal de heer H. A. van Luyk, hoofdambtenaar van het Rijksarbeidsbureau, die in Australië is geweest om een onderzoek in te stel len naar de mogelijkheden, welke dit land voor Nederlandse emigranten biedt, een inleiding houden. Ook wor den twee films over Australië vertoond. Belanghebbenden zullen gelegenheid hebben vragen aan de inleider voor te leggen (liefst schriftelijk). De bewijzen van toegang, welke kosteloos zijn, kunnen worden afge haald bij het Arbeidsbureau op Vrijdag 23 Juni, des voormiddags van 912 u. Zaterdag werden in Alkmaar voor het kampioenschap van de Noordhol landse Schaakbond de eerste partijen gespeeld. Onze stadgenoot Wim Geus moest de strijd aanbinden met A. David uit Enkhuizen, Geus, met zwart spe lend, wist in een prachtige partij die ruim vijf uur duurde remise te beha len. In dezelfde groep kwamen Schuur man (Santpoort) en W. Kwak (Alk maar) tegen elkaar uit. Ook deze partij eindigde in remise. Zaterdag speelt W. Geus, wederom met zwart, tegen W. Kwak. David speelt dan tegen Schuurman. In de andere groep die aan deze wed strijden om het kampioenschap deel neemt komen uit de Amsterdammers H. F. Crabben en C. Orbaan, De Vries uit Haarlem en Groenendijk uit Aals meer. J. B. deed bij de politie aangifte, dat een paar jongens uit zijn vlet een zeilschoot hadden ontvreemd. Later kreeg hij zijn eigendom terug, en twee jongens van negen en tien jaar die verantwoordelijk waren voor de ver missing moesten een flink standje aan horen. Een dame kwam vertellen dat zij vier gordijnen miste. Zij had inwoners, die inmiddels zijn vertrokken. Het staat evenwel vast dat die zich niet aan de gordijnen hebben vergrepen. AANVOER AAN DE VISAFSLAG HELDER. In de week van 1217 Juni werd aan de visafslag te Oudeschild aange voerd: 359 kg bot, 2286 kg garnalen, 360 kg geep, 163 kg kaan, 193 kg ka beljauw, 765 kg horsmakreel, 29 kg makreel, 90 kg muiets, 7 kg rog, 48185 kg vispuf, 397 kg schar, 14467 kg schol, 13 kg haai, 22 kg flint, 195 kg poon, 1741 kg tarbot, 6163 kg tong, 2000 kg kokhanen, 3399 kg wijting, 1 st. kreeft, 17 kg zalm. Wij beloofden, dat van het aardigste deel van de optocht van de Speeltuin kinderen, welke Zaterdag door de stad trok een foto te laten maken. Nu jongens en meisjes, hierboven zien jullie de groep met in 't net een gewel dige haai, waardoor op originele wijze de afdeling Visbuurt werd ver tegenwoordigd. 100. Ja en nu? Ze moeten alles op biechten natuurlijk! Moeder Woeffie luistert naar hen. Eerst met een heel streng gezicht, dat echter zachter van uitdrukking wordt, naarmate Pim, Pam en Pom met hun verhaal vorde ren. En bij het laatste deel verschijnt er zelfs een glimlach op haar gelaat. Of verbeeld ik me dat? „We moeten we doen. Moeder?" vraagt Pim ang stig als hij klaar is met zijn verhaal. „Nu ik kan jullie wel enigszins ge rust stellen", antwoordt Moeder. De burgemeester is persoonlijk bij me ge weest om me op dfe hoogte te bren gen en te zeggen dat hij julie verge ven heeft. Hij vond dat jullie nu al genoeg straf te pakken hadden". „Dus hoeven we niet in de kerker onder het Raadhuis te zitten?" „Nee, maar beloof me dan ook dat jullie je best zult doen om niet altijd het avontuur op te zoeken". Pim, Pam en Pom be loven het hun Moeder plechtig. Maar of ze het nooit zulen vergeten? Ik weet bet niet! Op Texel pleegde men jaarlijks van de laatste Maandag in Juni tot een week daarna kermis te houden. Zoals men weet, heeft de Texelse gemeente raad onlangs besloten de kermis af te schaffen. Dit ingrijpende raadsbesluit werd enerzijds betreurd, anderzijds toe gejuicht. Hoe het ook zij, men was al gemeen van mening, dat er iets voor in de plaats moest komen. Uit deze ge dachte is de Vereniging voor Volksfees ten en Texelse folklore geboren. Deze jonge vereniging heeft direct een grote activiteit ontplooid. In de kermisweek zal met een draaiorgel over het gehele eiland rond worden gegaan teneinde gelden in te zamelen om feesten te kun nen organiseren. Op 29 Juni zullen 's middags kinderfeesten en des avonds volksfeesten worden gehouden. Op Za terdag 1 Juli zal de eerte zeepkisten race op ons eiland plaats vinden. Op Dinsdag 27 Juni, dus ook in de kermis week, zal de zeer bekende Vancouver Boys Band uit Canada in het park te Den Burg concerteren. Om ook belang stellenden van de vaste wal in de gele genheid te stellen dit unieke concert bij te wonen, heeft men besloten des avonds na afloop een extra boot van Texel naar Den Helder te laten varen. Op Donderdag en Vrijdag in de kermis week zal het gezelschap van Kees Stet in „De Oranjeboom" optreden. Boven dien zullen nog een toneelvoorstelling en een extra bioscoopvoorstelling, als mede dansen in diverse zalen worden gegeven. Op deze wijze tracht men er een feestweek van te maken. Geen ker mis meer, maar toch feest! „DWAALTOCHTEN OVER TEXEL" Van de hand van de directeur van de VVV „Texel", de heer G. W. Os kamp, is een tweetal werkjes versche nen, getiteld: Dwaaltochten over Texel, omgeving De Koog en omgeving Den Hoorn. In beide boekjes worden op vlotte wijze tien tochten in de omge ving van beide dorpen beschreven. Tochten van 3 tot 12 kilometer en toch ten van een half uur tot 3 uren. De boekjes beogen een wegwijzer te zijn voor de vreemdeling en trachten hem op zijn tocht langs de mooiste plekken van ons eiland te leiden. Het geheel is opgefleurd door mooie foto's, zodat de boekjes er wel aantrekkelijk uitzien. Daar de prijs laag kon worden gehou den, twijfelen we er niet aan, dat de opzet van deze uitgave zal slagen. DRANKWET Een verlof A, als bedoeld in de Drankwet, werd door B. en W. verleend aan de heer N. Kikkert, Vredesteijn. Dit verlof zal worden uitgeoefend in het strandpaviljoen van betrokkene te De Koog. Ten behoeve van een cantine op het kampeerterrein te Den Hoorn werd een verlof B verleend aan de heer Van Ruitenbeek te Amsterdam. Een hotelvergunning werd door Gede puteerde Staten verleend aan de heer Bakker voor het hotel-pension Lyda te De Koog. DOOR MARY BÜRCHELL 90) Haar instinct zei haar, dat, als ze in staat zou zijn tot een bovenmenselijke krachtsinspanning, ze hem zeker terug zou kunnen winnen. Als ze een ver leidelijke vrouw was geweest met grote ondervinding, zou ze de weg daartoe gevonden hebben. Maar ze was een angstig, onervaren kind en voor het eerst in haar leven voelde ze zich ook door schuld bezwaard. Ze wist. dat ze in laatste instantie gehandeld had. met goede zo niet de beste bedoelingen. Maar ze wist te vens, dat met aftrek van alle excuses, haar geweten piet geheel vrijuit kon gaan. Dat vooral maakte het zo moeilijk Elliott te naderen. Dat. en de herinne ring aan de nacht toen ze daar een poging toe gedaan had. Als hij werkelijk van me gehouden had, zou dit alles er niets toe doen, dacht Teresa. Want. hoe boos en met weerzin vervuld en.... teleurgesteld hij ook mocht geweest zijn, hij zou er. over heen zijn gekomen en me verge ven hebben. Maar door mijn schuld speelt Marcia nu de rol van beledigde heldin, van het meisje dat hem waar lijk liefhad en dat erin verhinderd is geworden hem daarvan in kennis te stellen. Het was bijna een opluchtig, toen hij aan het eind van de volgende week op een avond terug kwam en zei: „Ik moet een paar dagen voor za ken naar Londen, Teresa". Een ogenblik sprong haar hart op en dacht ze dat ze samen zouden gaan en dat ze misschien in de omgeving van hun huwelijksreis iets van het oude geluk zouden kunnen terugvin den. Maar hij vervolgde bijna zonder pauze: „Je zult het hier niet eenzaam heb ben, met de familie om je gezelschap te houden". Op dit moment deed ze een wan hopige kleine poging. „Zou ik niet met je mee kunnen gaan?" „Ik denk het niet. Ik ga alleen voor zaken en ik zal de hele dag in touw zijn". „Het zal me niet kunnen schelen overdag alleen te ziin". „Ik zal ook niet veel avonden vril zijn. Er zullen zaken-diners zijn en zo Het zou een erg slechte gelegenheid zijn", zei hij. Daar viel niets op te antwoorden dan „heel best". Ze verbeethaar teleurstelling en trachtte zièh voor te houden, dat ze even verlost zou zijn van zijn tegen woordigheid in huis en dat hij haar misschien zou misren cn wat hartelij ker zou terugkomen Aan deze hoop klemde ze zieh vari en haar verwachtingen werden zelfs hoog gespannen, toen hij haar bij het afscheidnemen een zoen gaf. Hij bemerkte misschien iets van haar gevoelens in de kracht waarmee ze haar armen om hem heen sloeg, want hij glimlachte min of m-jer op de oude manier en vroeg: „Wat zal ik uit de stad voor je mee brengen?" „Niets. Breng jezelf mee terug", zei ze diep-ernstig. Waarop hij antwoord de: „Nonsens. Wat heeft het voor zin, met een rijke man getrouwd te zijn, als je hem zo nu en dan niet eens wat afzet?" Vroeger had het haar niet zoveel kunnen schelen als hij zulke dingen zei, omdat het dan als grap bedoeld was, maar nu vroeg ze zich af, of hij ermee te kennen wilde geven dat ze hem om zijn geld getrouwd had en dat, waar ze hem met die brief be drogen had, hij niet inzag waarom ze ook niet gelogen zou hebben over de motieven, die haar met hem had doen trouwen. Maar hij was weg, vóór ze een ge legenheid had gekregen, hem naar zijn bedoelingen te vragen, als ze daar de moed toe had kunnen vinden het geen zeker niet het geval zou zijn ge weest. Maar deze kleine gebeurtenis was tenminste iets meer van mens tot mens geweest, dan de laatste tien da gen het geval was. En die gedachte stelde Tesera enigszins gerust. (Wordt vervolgd) De gebroeders Nicolaas Maria S. en Adrianus Maria S. stonden gisteren in Alkmaar terecht, omdat zij op 25 April zeven zakken sneeuwklokbol- letjes hadden gerooid uit de tuin van buurman Schoenmaker. Voor de politierechter verklaarden zij, dat hun tulpenkramen vaak ver trapt werden door de vier paarden van de buurman, wiens land onvol doende omheind is. Herhaaldelijke verzoeken om hierin verbetering te brengen hadden geen resultaat, waar na de beide verdachten ten slotte be sloten zich schadeloos te stellen door sneeuwklokjes uit buurmans tuin te rooien. De officier van justitie noemde dit een zeer ernstig vergrijp, dat hij wilde straffen met f 60 of 30 dagen. Na het pleidooi van mr. Sluis, die verdachten als harde werkers schil derde, veroordeelde mr. Alblas ieder tot f 40 of 20 dagen. BOUWVÈRGUNNINGEN B. en W. hebben de volgende bouw vergunningen verleend: Thijs Reuvers te De Cocksdorp: verbouwen van een garage; N.V. van Waverens Graanhan del te Wassenaar: verbouw van een schuur nabij De Cocksdorp; C. Zutphen, De Koog: verbouwen van een bollen schuur; J. de Graaf te Eierland: bouw van een woonhuis aan de Duinweg; A. Bruijnzeel te Den Burg: bouw van een noodwoning in Gerritsland; B. Rozen berg te De Cocksdorp: verbouw van een schuurtje, en A. Kieviet te Den Burg: verbouw van zijn garage. BADGASTEN BRIDGEN Vandaag zal de eerste bridge-drive van dit seizoen voor de badgasten wor den georganiseerd. Deze drive gaat uit van de VW en staat onder leiding van de Texelse Bridge-club. ZIJ zal wor den gehouden in hotel „De Graaf te Den Burg. OMZET EIERVEILING In de week van 5 tot 10 Juni werd aan de eierveiling te Den Burg 80.365 eieren aangevoerd. De middenprijs be droeg f 1.92 per kilogram. EXAMEN Aan de Bijzondere Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen te Den Helder is mej. J. P. Prins, alhier, geslaagd voor de akte l.o. VTSSERIJBERICHT URK, 17 Juni. Door 120 vaartuigen werd aangevoerd: 13361 pond kuilpa- ling f 0.68f 0.80; 1606 pond lijnaal f 0.90f 1.14 p. pond en 658 bakken nest f 1.95 f 2.30 per bak. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 ra. - Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.20 Sportpraatje. 6.30 Cultuurdragers van 1700 tot heden. 7.15 Ko ninklijk bezoek aan Groningen. 7.25 Dit is leven. 7.40 Andante. 7.45 Nationale Kumpulan 8.15 Holland festival. 10.40 Bewaar het u toe vertrouwde pand. 11.15 Kwartet. HILVERSUM H, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Tom Erich. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Fanfare. 7.30 Achter het voetlicht. 7.45 Paris vous Parle. 7.50 Accor deon-orkest. 8.15 Cocktail of melodies. 8.45 Tien kleine negertjes. 9.45 Les Gars de Paris. 10.15 Buitenlands overzicht. 10.30 De Vespers van 16-0. 11.15 Reportage Koninklijk bezoek aan Groningen. 11.25 Het Weens Philharmo- nisch-orkest. VOOR WOENSDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten cm 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Muziek bij het werk. 9.00 Ochtendbezoek. 9.35 Con cert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Edwin Fischer 11.30 Luisterspel. 12.00 „Sans Souci". 12.33 Werken van Hector Berlioz. 1.15 Orgelconcert. 2.00 Strijkkwartet. 2.30 Bondsdag van Chr. Geref. Meisjesverenigingen. 3.15 Ouverture. 3.30 NCR V-koor. 4.00 Gram.muziek. 4.15 Voor onze meisjes en jongens. 5.00 Kamermuziek. 5.25 Harp-recital. 5.45 Regeringsuitzending. 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Bij belgenootschap. 7.15 Onder de NCRV-leeslamp 7.30 Melachrino. 7.40 „Vandaag". 8.15 Veer- t'giarig jubileum van de Bond van Christelijke Oranjeverenigingen. 9.15 Holland festival. 10.25 Gram.muziek. 10.30 Kentucky minstrels. 10.43 Avondoverdenking. 11.15 Licht Avondconcert. 11.45 Londens Symphonie-orkest. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Orgel spel. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Yehudi Menuhin, viool en Hepzibah Menuhin. piano. 10.00 Kinderen en mensen. 10.05 Morgenwij ding. 10.20 Onze keuken. 10.35 Als de stof zuiger zwijgt. 11.00 Populair Nonstop. 12.00 De Ramblers. 12.38 Victor Symphonie-orkest. 1.15 Promenade-orkest. 1.45 Kees Mandeis. 2.00 Gesproken portret. 2.15 Omroep-Kumer- orkest 3.00 Kinderkoor. 3.20 Willem Roda« ü.50 Speel jij dit ook? 4.00 Vragen staat vril 4 30 De Regenboog. 5.00 Het stond in de krant. 5.30 Malando en zijn Tango-Rumba orkest. 6.20 Koninklijk bezoek aan Groningen. 6 30 Strijdkrachten. 7.00 Wat hen weerhoudt, 7.15 Kwartet Jan Corduwener. 7.30 Voor de jeugd. 8.05 Johan Jong. 8.30 De Rode tent. 8.40 Het Omroep-orkest. 9.25 De reddincr. 10.20 Meester-trio. 10.45 Tussen meixs en ne velvlek. 11.15 Orgelspel door Coi SteVn. 11.-T John Flindt.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3