J ERRES GRATIS Stad en Omgeving Rode Kruis en brandweer grepen op energieke wijze in al Tentoonstelling van Aquaria door velen bewonderd Marinierskapel komt concerteren abonneren UW Melk, sleutel voor een goede voeding Stofzuigers Vloerwry vers Leerzame oefening voor de Colonne" Beëdiging van officieren der Koninklijke Marine Eindexamens der Rijks HBS Na dertien jaar huistoe Mevrouw Rehorst knipte lint door Baten geheel voor de T.B.C. bestrijding Franse invaliden betoogden in hartje van Parijs Morgenavond in het Julianapark Dans en Ballet in Casino Tussen Haaks en Kuitje Z«.' ijpe Onze Bridgerubriek van 1 Juli a.s. Trygve Lie blijft werken voor wereldvrede OMZET VERGROTEN Heldersche Courant DE ERRES STOFZUIGER krijgt ook van U een „10"/ MAANDAG 26 JUNI 1950 „Windhoostrof Huisduinen Zaterdagmiddag omstreeks half drie trok een Hit zee komende windhoos over; Huisduinen om in Zuid-Oostelijke richting te verdwijnen. De gevolgen waren zeer ernstig. Over een baan van zestig meter breedte was in het dichtbevolkte badplaatsje grote schade aangericht. Behalve de aanzienlijke materiële schade waren er ruim dertig slachtoffers. Dank zij krachtdadige en directe hulp van, vele kanten, lieten bij deze natuurramp slechts drie mensen het leven. t te weten mej. J. M. de Man en de he- Gelukkig was dit geen werkelijk heid, doch men had voor zover dat mogelijk was deze toch zo dicht bena derd, dat de grote oefening 'van de Helderse transportcolonne van het Rode Kruis zo intensief mogelijk kon worden gemaakt. Om half drie bereik te het bericht van de ramp Den Hel der en direct rukten Transportcolonne en brandweer uit om hulp te bieden. In het restaurant „Dennenheuvel" van de heer Kreuger, dat juist buiten de door de hoos getrokken baan lag, werd een centrale noodverbandplaats inge richt, waar de commandant van de cclonne, dr. R. Franssen, zich met zijn helpers en helpsters, waarvan wij te vens willen noemen de sergeant-ma joor-ziekenverpleger Van der Mark, installeerde. Anderen trokken onmid dellijk naar de school, door een geluk kig toeval eveneens behouden, en richtten een tweetal lokalen in tot noodverpleeginrichting. Dit ging alles snel in zijn werk. Mevr. A. Winter- Visser had hier de leiding, terwijl dr. M. G. Vroom als medicus deze post onder zijn toezicht kreeg. De banken werden verwijderd en in elk lokaal stond vrij spoedig een zestal mo derne Amerikaanse ledikanten. Een lokaal was bestemd voor mannelijke slachtoffers, het andere voor vrouwen. Nauwelijks was men hier met het werk gereed of reeds werdén per Rode Kruis-ambulanceauto de eerste zeer ernstig gewonden aangevoerd. Daarbij was een persoon met een tweede graad van verbranding. De brandweer had met hem een tweede slachtoffer, dat door gasvergiftiging was aangetast, gered uit een in brand geraakt pand en de eerste hulp geboden, waarna helpers en helpsters van de colonne de verdere verzorging van de patiënt over namen. De brand zelf kon, dank zij het vlug ter plaatse zijn van de brandweer, spoedig worden bedwon gen. Naar alle richtingen werd het ge troffen deel van het dorp afgezocht waarbij niet minder dan twee en der tig slachtoffers werden aangetroffen. Zij werden voor zover dat mogelijk of nog nodig was. eerst gebracht naar de centrale verbandplaats, waar de graad der verwonding werd onderzocht. De meesten konden gelukkig, na ter plaat se te zijn verbonden, „als lopend pa tiënt" worden ontslagen, doch van dertien waren de verwondingen zó ernstig, dat zij naar de noodverpleeg inrichting in de school moesten wor den overgebracht. Omdat er slechts 12 ledikanten beschikbaar waren, moest voor het laatste slachtoffer een nood- bed. worden geplaatst. Voor een enkele moest nog operatief worden ingegre pen. bij drie personen kon men slechts de dood constaterenZij werden naar het als chapel ingerichte brand weerhuisje vervoerd. Uit dit relaas zal men hebben kun nen lezen op welk een de fantasie prikkelende wijze deze zeer nuttige oefening werd gehouden. Natuurlijk werden er wel foutjes gemaakt, doch over het algemeen kon men zeer te vreden zijn. Toen de oefening twintig minuten vóór de geraamde tijd be ëindigd was, kon dr. Franssen dan ook tot de in de zaal van „Dennenheuvel" verzamelde medewerkers zeggen, dat er heel goed werk was gedaan en hij met zijn mensen, mocht de nood on verhoopt werkelijk aan de man ko men, best in zee zou durven gaan. Drie maal 20 jaar Overste E. Meuleman uit Den Haag, die de Commandant van- het Rode Kruis Corps vertegenwoordigde, loofde de goede geest die er bij de Helderse Colonne heerst. Die goede geest is 'n heel voornaam ding bij een colonne iflj dankte de helpsters en helpers daarvoor en betuigde ook de dank voor de hulp van de Koninklijke Marine Daarna reikte hij met een prettig woord aan drie leden van de colonne, ren F. H. Boogert en H. Schut-Kettner de gesp voor twintigjarige trouwe dienst bij het Ned. Rode Kruis uit. Voor deze onderscheiding, zo zeide overste Meulman tot deze drie, is be langeloos heel veel werk verzet. Har telijk dank voor al uw hulp. Ook de heer F. N. Winter sprak als verbindingsofficier nog een enkel woord en bracht dank aan allen voor hun medewerking, daarbij in het bij zonder noemende dr. Dijkhuizen uit Alkmaar, die als waarnemer fungeerde, dr. Vroom, dr. Franssen en de padvin ders van de afdeling „Luchtverken- ners" van de groep Den Helder, waar van er verscheidenen zich als „slacht offer" kranig weerden. Ook memoreer de hij de goede medewerking en sa menwerking met het brandweercorps. Voor de oefeningen, bestond ook van de zijde van het publiek, flinke be langstelling. Zij werden mede geheel of ten dele bijgewoond door de burge meester en mevr. Rehorst, wethouder P. S. van der Vaart, een aantal plaat selijke artsen, de Officier van Gezond heid, kapitein-lnt. C. P. J. Modderman de Commissaris van politie K. Rijpma en een deel van de colonne uit Alk maar. Op Woensdag 28 Juni,' 's morgens om kwart voor elf, zullen op het sportterrein Ankerpark zeven officie ren van de Mijnendienst, alsmede een aantal officieren van andere diensten der Koninklijke Marine door de Com mandant Mijnendienst Nederland, de kapitein ter zee L. H. Quant, worden beëdigd. Na de beëdiging wordt ter plaatse een parade gehouden, waaraan deel genomen wordt door de Marinierska pel en twee compagnieën. Na afloop van de plechtigheid wordt een mars met muziek door de stad gemaakt, waarbij de volgende route wordt ge volgd: Ankerpark, Zuidstraat, Keizerstraat, Spoorstraat. Koningstraat, Polderweg, Brakkeveldweg, Ruyghweg en terug naar de kazerne Mijnendienst, waar het geheel wordt ontbonden. In geval van slechte weersomstan digheden zal de plechtigheid plaats hebben aan boord van Hr. Ms. „Buf fel". Voor het diploma A van de litterair- economische afdeling der Rijks HBS te Den Helder slaagden de dames M. Booden, J. P. Meppelink en B. M. van der Velden te Den Helder en de heren H. J. M. Claessen, Den Helder, J. Bak ker, Texel, en J. H. Leijen, Anna Pau- lowna. Geen der candidaten werd af gewezen. GESLAAGD Aan de Bijzondere Kweekschool te Den Helder werden Vrijdag zes can didaten geëxamineerd. Geslaagd zijn de dames C. M. Noorden en C. G. Snooy te Wieringen, A. G. Petjewijd en W. F. Ruiters en de heer C. Swennen te Den Helder. Eén candidaat werd afgewezen. De examens zijn nu geëindigd. Dertien jaar geleden vertrok onze stadgenote mej. Gerarda Pauw met haar ouders naar Indonesië. Zij is in middels gehuwd en is thans als me vrouw OndangPauw met de „Ama- rapoora" onderweg naar Nederland Het schip wordt morgen in Amster dam verwacht. Het nehoeft geen be toog, dat haar in haar ouderlijk huis Van Hogendorpstraat 53 een allerhar telijkst welkom wacht! VICE-ADMIRAAL WILLINGE WEER COMMANDANT ZEEMACHT Met ingang van 15 Juli zal vice- admiraal J. J. L. Wiliinge de functie van commandant der zeemacht in Ne derland wederom overnemen van s«hout-bij-nacht L. W. Reijnierse, die, zoals men weet, tijdens de reis van vice-admiraal Wiliinge naar de West en tijdens de oefening „Activity" met deze functie was belast. WARMENHUIZEN. 38000 kg aardappelen, gewone 17.90 —20.50, grove 18.20—18.90, drielingen 15.80—17.50, kleine 8.60—10.70, doré 18.50. Wij schreven Zaterdag al wat er in de benedenzaal van het voormalig flistrl-) butiekantoor aan de Spoorstraat allemaal te zien is. Maar Zaterdagmiddag, toen de tentoonstelling van aquaria van de verenigingen „De Gup" en „Dei Glasbaars" werd geopend, konden wij onze ogen bijna niet meer geloven. Se dert Vrijdagmiddag was de grote zaal van een werkplaats omgetoverd in eeig prachtige tentoonstellingsruimte, waarin de aquaria als fraai verlichte schilde rijen uitdagend wachten om langdurig te worden bewonderd. Om ongeveer vier uur heeft mevrouw Rehorst door een lint door te knippen de tentoonstel* ling geopend. Natuurlijk gleden de ogen ook be wonderend langs de beide toonkamers van de firma Frits Coltof, waain haar den schitterden van de fa. Smit uit de Krugerstraat. En dan waren er nog stands van de firma's Brederode «n Koopman, die de bezoekers alles te bieden hebben wat bij het houden van aquaria te pas komt. Om kwart over vijf, toen de genodig den waren vertrokken, gingen de deu ren open voor het publiek. Wij ver wachten dat deze eerste grote tentoon stelling van aquaria sinds vele jaren een record aantal bezoekers zal trek ken. De tentoonstelling is tot en met Zon dag 2 Juli van 's morgens negen tot 's avonds tien uur geopend. Ook tal van scholen zullen in die week de ex positie met een bezoek vereren. Zoals men weet komen de baten van deze tentoonstelling geheel ten goede aan de T.B.C.-bestrijding. In de ontvangkamer, naast de ten toonstellingszaal gelegen, waren de genodigden bijeen gekomen. Daar za gen wij behalve burgemeester Rehorst en echtgenote de commandant Zee macht Nederland, Schout bij Nacht I. W. Reynierse en echtgenote, de Com mandant Maritieme Middelen, de kapi tein ter zee D. J. Kommer, de direc teur van de Rijkswerf, kolonel S. G. Barendregt, wethouder Van Loo, de Commissaris van politie, de heer K. Rijpma, de Commissaris van het loods wezen, de heer A. van Lieshout, en de administrateur van de Stichting tot bestrijding der tuberculose, afdeling Den Helder, de heer Reyne. Nadat de voorzitter van het Tentoon stellingscomité, de heer J. Schippers, de genodigden had begroet bood zijn dochtertje Loesje mevrouw Rehorst op een kussentje de schaar aan waarmee het lint, dat de toegang tot de tentoon stellingszaal versperde, zou moeten worden doorgeknipt. Toen mevrouw Rehorst aldus de expositie had geopend kreeg zij van Rita Schippers een bou- quet mooie bloemen. En intussen verbeidden de tropische en subtropische vissen, die in zestig aquaria zijn ondergebracht, een rond gang van de genodigden. Zij behoefden niet lang te wachten. De leden van de tentoonstellingscommissie, de heren W. Jans (Glasbaars), S. H. van Heulen 'Glasbaars), P. Donders (Gup) en J. Schippers (Gup), leidden hun gasten over de tentoonstelling rond en ver telden onderwijl één en ander van al die prachtige visjes, die met zoveel moeite en zorg werden gekweekt. Oorlogsinvaliden uit de beide oorlo gen hebben Zaterdagavond te Parijs gemanifesteerd, ten einde de aanpas sing van hun pensioenen te eisen. Duizenden oudstrijders hadden voor die gelegenheid allerlei voorwerpen uit de loopgraven meegebracht; ?ij hadden zelfs hun tenten niet vergeten Invalidenwagentjes vulden het geheie plein. Door de Haagse recherche is aan gehouden de 32-jarige accountant C. W. uit 's-Gravenhage, die er van verdacht wordt verschillende zakenlieden voor een bedrag ad. 17500 gulden te hebben opgelicht. Dinsdagavond om half negen begint in de muziektent aan het Juliana park een concert door de Mariniers kapel der Koninklijke Marine onder leiding van de kapitein der mariniers UiJsD. Mieuwland. Dit concert wordt aan de bevolking van Den Helder aan geboden door de Commandant Zee macht Nederland, schout-bij-nacht L. W. Reijnierse, welke geste natuurlijk met de grootste waardering zal wor den begroet! De zo populaire kapel opent het programma met de bekende Slavische mars van Tschaikowski. Het gehele concert bestaat trouwens uit werken, die bij velen vertrouwd in het gehoor liggen. Het tweede nummer is de ou verture „Oberon" van Carl Maria von Weber, daarna volgt de graag ge hoorde Concertwals van Glazouov en dan nog voor de pauze „Les Préludes" van Franz Liszt. Het concert wordt heropend met Suppé's ouverture „Leichte Cavalle- rie", waarna de wals „Rosen aus dem Süden" van Strauss wordt gespeeld. Het derde nummer na de pauze is een door de majoor-muzikant J. Wolters gearrangeerde „Othello '-suite van Co- leridge-Taylor, waarvan de delen zijn: Dance from Othello, Childrens Inter mezzo, Funeral march, Willow song, De dans- en balletavond, die door de leerlingen van de Dansschool Siebelipg Zaterdag in Casino werd verzorgd, is een prettige en goede avond geworden. Met veel genoegen aanschouwden ou ders en andere belangstellenden dat gene, wat op het podium en in de deels voor dit doel ontruimde zaal werd gepresteerd. Speciaal de dansjes, die door de kinderen van vijf tot tien jaar werden uitgevoerd, waren werkelijk aardig, waarbij wij vooral denken aan de leuke solo „Knollenland" van het kleine miesje F. de Jonge. Zeker niet ongenoemd willen wij voorts laten de solo Engelenzang van het meisje A. S. Sweet, de door het lichteffect uitste kend uitkomende uitbeelding van de „Jacht" door W. Braakman en de keu rige solo van mej. J. Plooy. Voor de eerste maal kwamen enkele leerlingen met oefeningen „auf den Spitzen". De diverse bewegingen waren zeker al at tractief en wekten bij fünk doorzet ten voor de toekomst goede ver wachtingen. Het zeer grote aantal nummers werd in vlot tempo afgewerkt, het décor was behoorlijk verzorgd en de begeleiding door het strkje van de heer Tj. N. Dito was goed op de uitvoerenden afge stemd. Als wij schrijven, dat het voor de leerlingen en voor de heer Sie- beling een geslaagde avond is gewor den, geloven wij dat dat daarmede niets te veel is gezegd. Hr. Ms. korvet „Batjan", die thans voor de visserij-inspectie vaart, is gis ternacht op de rede geweest om een zieke opvarende naar de wal te laten brengen. Hr. Ms. „Douwe Aukus" is giste ren, komende van Borkum, op de ree voor anker gegaan. Vanmorgen is zij de haven binnengelopen. De mijnenve ger Hr. Ms. „Roompot" kwam eveneens van Borkum en is doorgeschut naar het Bassin. De drie Engelse motortorpedobo ten, die het laatst in de haven lagen, hebben gisteravond om acht uur zee gekozen. H.M.S. 5517, 5003 en 5538 zet ten in snelle vaart in kiellinie koers door het Schulpengat, met bestemming Portsmouth. Het is morgen hoog water om 5.05 en 17.20 uur en laag water om 11.05 en 23.45 uur. BURGERLIJKE STAND Geboren: Willem, z. van Basti- aan Pieter Zeeman en Anna de Waard. Van echt gescheiden: Jacobus van Haneghem en Jannetta Marees, bei den wonende te Alkmaar. Overleden: Geert Egges, 41 jaar, wonende te Winschoten. Rijer Kos, 63 jaar, weduwnaar van Trijntje Bakker. Military march. Na de ■Holland'e Rhapsodie" van Hugo ,de ,Gro°' tot besluit de „Nederlandse Taptoe VWanneern'het weer wil meewerken zijn alle ingrediënten aanwezig om een zeer talrijk publiek een avond vol muzikaal genoegen te bereiden. SNIJDENOF NIET? MOG ALTIJD zijn er misverstanden over het snijden, waarvoor als geldende regel aangehouden wordt SM men bij tien troeven niet op de ontb kende Heer, bij negen niet op de ontbre kende vrouw, bij acht niet op de ontbre kende boer snijdt. De moeilijkheid zit natuurlijk voor ve len in de twee woorden „algemeen gel dend". Er zijn vrij veel uitzonderingen, waarbij snijden wel geboden is, tenzij me aftroefmogelijkheden vreest. Stel, U nee van Harten in hand: A, B, 10, 8, 6 en u wartner brengt H, 4, 2 mee. Wanneer de kans beestaat dat door het missnijden van de Vrouw, de tegenpartij een renonce benut, dan kan het nut hébben eerst A en H te spelen: de vrouw is dan tenzij deze tweede zit een zekere verliesslag. Maar bij verkeerd snijden verliest men én de Vrouw én misschien een aftroef- slag! In zo'n geval kieze men het zekere voor het onzekere! En nu het spel van vandaag. Bekijk de kaarten goed en bepaal dan zoals ge bruikelijk is eerst het eindbod dat volgens TT goed is. Ziehier de kaartver- deling: Sch. H, 8, 2 Ha. 3 Ru. B, 6. 2 KI. H. 9, 7, 6, 5, 3 N Sch. A, 9. 6 W O Ha. H, V, 9, 8 Ru. H, 10, 4 Z KI. V, 4, 2 Sch. V, B. 7, 5 Ha. B, 7, 5. 4 Ru. A, V, 8 KI. A. B Z. is gever, geen der partijen kwets- baar. 17 zult het stellig met Z. eens zijn dat hij zijn goed verdeelde kaart aan N kenbaar maakte met 1 Sch. Zonder zich te bedenken antwoordde N. (na passen van W) met 1 S.A. O. liet 2 Ha. horen. Z past, evenals W (terecht), waarna N. 3 KI bood. O zweeg, Z gaf (vrfl optimistisch) 4- KI., waarna N (gedwongen) de manche uitbood met S KI. Er werd niet gedou bleerd en dat gaf N. de moed volledig geconcentreerd op het maken van dit con tract te spelen. O kwam uit met Ha. H en hjj ver volgde met Ha. 8 toen de slag aan hem bleef. N troefde in en speelde KI. 5 na, bij Z. de B. spelend, toen O. KI. 2 speelde De snit gelukte, KI. Aas volgde, waarna met Sch. Aas O. aan slag gebracht werd NZ mochten toen niets meer verliezen. O. vervolgde met Ha, teneinde het bezit van Ru. H. voor N. te verheimelijken. N. troefde in, speelde KI. H. waarna Ru. B. volgde. O. speelde Ru. Heer, maar N. ruim de de verliezende Ru. op daar Sch. 3 een vrije slag werd. Zo maakte N. door twee keer te snijden zijn contract, ondanks het feit, dat de perspecieven niet zo rooskleurig geleken Slechts één factor bij dit alles was in het voordeel van N: het feit dat alleen O. ge boden had en W. „in alle talen" zweeg. Terecht kon hieruit geconcludeerd wor den, dat W. de „zware" kaarten niet be zat. Vandaar dat N. met een vrij gerust hart zowel KI. V, als Ru.Heer bij O taxeerde. Tja, had O. KI Vro'/v vierde ge had of had Ru. Heer bij W. gezeten, dan was N. één down gegaan. Het niet dou bleren gaf hem echter de aanwijzing dat de verdeling der kaarten ndïmaal zou zijn en ook dat was een factor in zijn voor deel. Sch. 10. 4, 3 Ha. A, 10 6, 2 Ru. 9. 7, 5,3 KI. 10, 8 Zij die zich met ingang ontvangen de tot die da tum verschijnende nra. OOST BESCHULDIGT WEST VAN SMOKKELHANDEL Meer dan 400 handelsondernemingen van West-Berlijn houden zich bezig met onwettige uitvoer naar West-Duitsland van producten, die in fabrieken en an dere installaties van de Oostduitse re publiek werden gestolen, zo verklaarde het bureau voor de handelscontróle van Oost-Duitsland. Voorts werd verklaard, dat de West-Berlijnse gemeenteauto riteiten aan deze smokkelaars de nodige papieren voor het vervoer hebben ver schaft. BIJEENGEBLAZEN STEUN. Het Tilburgse politiemuziekcorps heeft Zaterdag in samenwerking met een aantal corpsleden een muzikale rondtocht door Tilburg gemaakt ec daarbij op verschillende punten gecol lecteerd voor het door een windhoos getroffen stadje Willemstad. De collec te bracht de mooie som op van bijna f 1100. MELK is goed voor elk, luidt een al heel oud gezegde, maar het eigen- aardige is, dat er vele ouderen zfju, die practisch nooit een druppel van deze voedingsstof tot zich nemen, het scheutje in het kopje koffie daar gelaten. Juist daarom wordt de laatste tijd zoveel de aandacht op melk als voornaamste voedingsmiddel gevestigd, omdat hierin niet minder dan vijftig voedingselementen voorkomen. Het da- gelijks gebruik van melk moet worden beschouwd als de sleutel voor een goede voeding. Iedereen zal het er over eens zijn dat de voeding van het Nederlandse volk op het ogenblik niets meer te wensen overlaat, althans wat de kwan titeit betreft. De kwaliteit vertoont nog wel eens grote gebreken, doordat de keuze der voedingsmiddelen verkeerd is geweest. Het probleem is waarach tig nog niet zo eenvoudig, maar een van de oplossingen is een voldoende gebruik van melk, groente en fruit als meest natuurlijke weg tot voedingver betering. In ons land komt in grote mate een aandoening voor van het gebit, waardoor de tanden vroegtijdig los gaan zitten en het typerende nu is, dat deze aandoening speciaal gevonden wordt bij mensen, die sinds hun kin derjaren geen melk meer hadden ge dronken, waardoor zij onvoldoende kalk tot zich hebben genomen. Wie per dag een halve liter melk gebruikt, voor ziet reeds voor het grootste deel in zijn behoefte aan kalk en vitaminen B2. Het nuttigen van melk impliceert natuurlijk niet, dat u andere voedings middelen kunt laten staan. Beschermers van de gezondheid. Zij, die vrees koesteren voor over voeding doen het verstandigst, wan neer zij de voedingsmiddelen zonder beschermende waarde weglaten. On der voedingsmiddelen met bescher mende waarde verstaat men de levens middelen, die rijk zijn aan volwaardige eiwitten, mineralen en vitamines. Deze beschermen als het ware de gezond heid. De volgende indeling is indertijd verstrekt door het voorlichtingsbureau van de Voedingsraad: Voedingsmiddelen met hoge bescher mende waarde: melk en melkproduc ten, kaas, eieren, groente, vruchten. Voedingsmiddelen met beschermende waarde: vlees, vis, mosselen, garnalen, peulvruchten. Voedingsmiddelen zonder bescher mende waard©: suiker, jam, snoep goed, gebak Ofschoon melk dus een niet te even aren voedsel is, wordt het nog teveel gezien als specifieke kindervoeding. De secretaris-generaal der Verenigde Naties, Trygve Lie, heeft een „open brief aan de volken van de wereld" ge publiceerd, waarin hij plechtig be looft onvermoeid voort te zullen gaan met zijn pogingen vrede tot stand te brengen door middel van de Verenig de Naties. JOHNSON EN BRADLET IN WASHINGTON TERUG. Louis Johnson, de Amerikaanse mi nister van defensie, en generaal Brad- ley, voorzitter van het comité van de stafchefs, zijn na een rondreis van lï dagen te Washington teruggekomen. Op deze reis hebben zij alle voor naamste bases van de Verenigde Sta ten in de Stille Oceaan bezocht. Nieuw product bekend maken Op de meest afdoende wijze kunt U dit be reiken door Uw advertentie in deze courant te plaatsen. U bereikt dan een koop krachtig publiek. IIIIIIIIIÈIIIIIIIIIilllllllillIH Iedere huisvrouw, die 'n Erres heeft, is een enthou siaste propagandiste voor deze veel geïmiteerde, doch niet geëvenaarde stofzuiger. Dagelijks ervaart zij, dat de Erres stofzuiger aan de hoogste eisen voldoet. Met z'n 10 handige, doelmatige hulpstukken van lichtmetaal - zo sterk als staal spant Erres de kroon. Hierdoor trekt U het volle profijt van de voortreffelijke eigenschappen van de Erres S.Z. 165. De degelijke, sierlijke constructie en de sterke motor garanderen U een dagelijks storingvrij gebruik, gedurende vele jaren. Vraag uw Erres handelaar eens om inlichtingen of een gratis demonstratie! ERRES S.Z. 301 Cylinder model. Voor snel en grondig werk. Fraaie, crème kleurige uitvoering 16S.-. ERRES I.S. 140 Voor grote gebouwen. Speciaal, sterk ge bouwd voor kerk- gebouwen, bedrij ven, kantoren, restaurants en hotels 375.-. STOKVIS ZON ERRSj sz.*» Populair model, bijzonder practisch, de aan- gewezen stofzuiger voor kleinbehuisden 110.-

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2