r Militaire conferentie te Washington Toetssteen in het Verre Oosten Amerikanen worden geëvacueerd Avontuurlijk Haags meisje werd in Duitsland gearresteerd Kathedraal van Haarlem vervuld klank en licht en kleur van Wijdingsdienst in prachtige stijl Sowiet-nota aan Mac Arthur De oorlog in Korea Diplomatiek verkeer op volle toeren HET. NOORDKOREAANSE „volksle ger" heeft de democratische repu bliek Zuid-Korea overvallen. Op bevel van Moskou daaraan is geen twijfel mogelijk. Het is eenvoudig ondenkbaar, dat de .regering van een satellietstaat, als Noord-Korea is, het zou wagen op eigen gelegenheid een oorlog te ontke tenen. Het Kremlin zou zoiets niet dul den. De bedoeling van deze nieuwste Russische manoeuvre in de koude oor log is duidelijk: de Sowjets, die in het Verre Oosten en Zuid-Oost-Azie plan nen hebben, die zich naar het Zuiden tot over Indonesië en naar het Oosten tot minstens de grenzen van India uit strekken, maar bij de uitvoering daar van op de tegenstand der Verenigde Staten stuiten, willen de Amerikaanse kracht in het Verre Oosten beproeven. Bloembollen naar België Zij zwierf liegend en stelend van stad tot stad Frankrijk zoekt een nieuwe premier KERKELIJK NIEUWS Kassier voorkwam roofoverval Parlementsleden uit twaalf landei) te Bonn bijeen EGMONDS ABT GEWIJD Politieke spanning op Sumatra's Oostkust Besommingen' l|muiden Nadat generaal Bradley, de voorzit ter van de Amerikaanse commissie van stafchefs Zondagavond reeds met de belangrijkste militaire autoritei ten spoedbesprekingen had gehouden, is onder voorzitterschap van presi dent Truman een conferentie gehou den met diens voornaamste adviseurs op BI air Honse, de tijdelijke ambts woning van de president. Hierbij wa ren tegenwoordig Acheson, de minis ter van buitenlandse zaken, diens on derminister Webb, Johnson, de minis ter van defensie, de ministers van leger, vloot en luchtmacht, generaal Bradley en de stafchefs van leger, vloot en luchtmacht. Tevoren waren ook op het ministerie van buiten landse zaken besprekingen gevoerd. Het Britse kabinet zal vandaag de toestand in Korea bespreken. Zuidkoreaanse troepen, die Zondag avond de Imjin overtrokken, hebben Moesan veroverd, dat op 35 km af stand van Seoel ligt. Ongjin, dat ook als verloren was gemeld, is later door Zuidkoreaanse troepen heroverd. Voorts zouden de Zuidelijken een tegenaanval hebben ondernomen in de richting van Haejoe dat eveneens in hun handen is gevallen. De Noordkoreanen hebben bij hun landingen op de Oostkust van Korea gebruik gemaakt van Russische vaar tuigen, zo melden onbevestigde be richten. Ook zouden enige van de ver nietigde tanks door Russische man schappen bestuurd zijn geweest. In Seoel, de hoofdstad van Zuid- Korea, is het rustig. De belangrijkste punten in de stad zijn door de politie bezet. Rijst is er niet te krijgen. Ver moedelijk houden handelaren de voor raden achter. De Britse minister van staat, Ken- neth Younger, die de leiding heeft op het ministerie van buitenlandse zaken, zolang Bevin nog in het ziekenhuis is, be- heeft zich Zondag naar Londen geven. De Zuidkoreaanse gezant te Londen heeft de Britse regering officieel me degedeeld, dat Noordkoreaanse troepen Zuid-Korea zijn binnengedrongen. Generaal MacArthur en zeven andere generaals en John Foster Dulles, de republikeinse adviseur van het Ame rikaanse ministerie van buitenlandse zaken, hebben gedurende bijna twee uur de toestand op Korea besproken. Door het Amerikaanse ministerie van landsverdediging is bekend ge maakt dat geen Amerikaanse troepen in de strijd op Korea zijn betrokken. De enige Amerikaanse militairen, die zich op Korea bevinden, zijn leden van de Amerikaanse militaire missie in Zuid-Korea. Tsji Tsjang Yoen, de gezant van Zuid-Korea te Londen, heeft ver klaard, dat de burgeroorlog in Korea „niet alleen een Amerikaans probleem is. doch een probleem voor alle demo cratische landen." „Dit is geen plaat selijke burgeroorlog. Het neemt de vorm aan van een internationale aan gelegenheid, die tot een derde wereld oorlog zou kunnen leiden", aldus de gezant Evacuatie van Amerikanen De Amerikaanse luchtmacht zal van daag begimten met zich te Seoel be vindende Amerikaanse burgers weg te voeren. De Amerikanen zullen worden weggebracht in transportvliegtuigen die door jagers worden gedekt. Men meent, dat zich in Zuid-Korea in to taal ongeveer twee duizend Amerika nen bevinden. DOUGLAS MAC ARTHUR volop wapens (Van onze diplomatieke medewerker) Zuid-Korea is daarvoor een uitste kend terrein, omdat de kans op winst er het grootst en het risico er het kleinst is. De Russen laten het zaakje opknappen door Noord-Korea, een zwakke satelliet, die zij volkomen in de hand hebben en die zij, mocht het eens verkeerd lopen, rustig in het hemd kunnen letten staan. Zij zelf blijven daarbij buiten schot. Aan de andere kant is Zuid-Korea voor het door de Russen op de been gebrachte uitstekend getrainde en gesteunde Noordkoreaanse leger een zwakke te genpartij, die zonder Amerikaanse hulp geen schijn van kans heeft, zich staan de te houden. Zuid-Korea is voor ae Amerikanen nauwelijks van strategisch belang. In geval van een directe corlog tussen de Sowjetunie en de Verenigde Staten zou het voor de Amerikanen een bij voorbaat verloren post zijn. Vandaar cok, dat zij er, na Zuid-Korea een le ger gegeven te hebben, dat misschien in staat zou zijn, de Noord-Koreanen van agressie af te houden, hun eigen troepen terugtrokken. Maar al is Zuid- Korea in militair opzicht het leven van niet één Amerikaanse marinier waard, politiek zou een gewelddadige annexatie van Zuid-Korea door het communistisch Noord-Korea de Ver enigde Staten duur komen te staan. Steekt Amerika niet verder dan slechts symbolisch de helpende hand naar deze anti-communistische voor post in het Verre Oosten uit, dan moe ten de gevolgen daarvan in Indo-Chi- na en Birma. Indonesië en Malakka catastrofaal zijn. De weerstand der anti-communistische krachten in deze gebieden zou een geweldige knauw krijgen en er zouden nieuwe zwakke punten ontstaan, waarop de Russen het op een krachtproef met de Ame rikanen zouden kunnen laten aanko men. Oude methode. De methode, die de Russen nu in Zuid-Korea toepassen, is niet nieuw. Nazi-Duitsland gebruikte haar tot het jaar 1939 met succes. Maar deze me thode sluit, naar bewezen is, het ge vaar in zich, dat degeen, die haar ge bruikt, op een gegeven ogenblik onver mijdelijk te ver grijpt. En dan is nieuwe wereldoorlog een feit. Dat geeft aan de strijd aan het op zichzelf vrij onbelangrijke Korea zo'n dreigend ka rakter. Dat de Amerikanen de ernst van de toestand inzien, blijkt uit het feit, dat zÜ de zaak onmiddellijk voor de Vei ligheidsraad hebben gebracht met een beroep op Hoofdstuk VII van het van daag juist vijf jaar oude Handvest der Verenigde Naties, welk hoofdstuk voorziet in het gebruik van economi sche boycot, blokkade, militaire demon straties en zelfs wapengeweld tegen een aggressor, terwijl tot dusver in al der gelijke kwesties eerst een beroep werd gedaan op Hoofdstuk VI, dat voorziet in een vreedzame beslechting van ge schillen. Amerika bewandelt daarmede de legale weg. Veel practisch nut kan het zich daarvan weliswaar niet voorstel len, want de door de Russen geboy cotte Veiligheidsraad is niet in staat besluiten te nemen. Maar door op de door het Handvest voorgeschreven wijze te werk te gaan, schept Washing ton zich in ieder geval een sterke morele positie, wanneer het mocht be sluiten, bij gebrek aan een functionne- rende Veiligheidsraad, zelfstandig of te zamen op te treden. Maar zal Amerika werkelijk doeltreffende maatregelen ne men om Zuid-Korea te redden? Dat is de vraag, die niet slechts de Russen, maar de gehele wereld op het ogenblik in spanning houdt. Minimum-exportprijzen afgeschaft Ten einde Belgie en Luxemburg in de gelegenheid te stellen bloembollen en knollen van bloemgewassen onder dezelfde voorwaarden aan te kopen als Nederlandse kopers, heeft, naar het Hbld meldt, de minister van landbouw bepaald, dat de minimumeocportprij- zen voor deze producten uit oogst 1950 niet voor beide genoemde landen van toepassing zijn. Er mag dus beneden de door de Ondervakgroep Export van Bloembollen te Haarlem opgegeven prijzen voor Belgie en Luxemburg wor den verkocht. Het Bedrijfschap voor Sierteelt-producten zal daarom slechts uitvoermachtigingen voor bollen en knollen van bloemgewassen voor deze twee landen uitreiken, wanneer de ex porteur bij de aanvrage daartoe een schriftelijk bewijs overlegt, waaruit blijkt, dat de leveringsprijs door de ko per is bevestigd na 26 Juni. JAPANSE AGENTSCHAPPEN IN NEDERLAND. De Nederlandse regering overweegt in een of meer plaatsen van Nederland de vestiging toe te staan van „Japanese Overseas Agencies". De VS hebben reeds op 9 Februari deze stap genomen en daarna hebben Frankrijk, Zweden, Pakistan, Brazilië en Italië dit voorbeeld gevolgd. DEMONSTRATIE TE BRUSSEL Achtduizend Belgische oudstrijders, voormalige verzetstrijders, politieke ge vangenen en krijgsgevangenen hebben Zondag in het centrum van Brussel een demonstratie gehouden als protest te gen het eventuele verlenen van amnes tie aan degenen, die in de oorlog met de Duitsers hebben samengewerkt. Zaterdag en Zondag werd de Ronde om het IJselmeer verreden en Zondag middag vonden in het Olympisch Stadion te Amsterdam internationale wielerwedstrijden plaats met als hoofdnummer de sprintwedstrijd om de Grote Prijs van Amsterdam, die voor de eerste maal werd uitgeloofd. De Grote Prijs van Amsterdam werd gewonnen door de wereldkampioen Harris. Wij zien hem hier geheel rechts in de eindspurt even voor de finish met Arie van Vliet, die tweede werd. Rechts zien wij de drie eerst-aanko- menden van de Ronde om het IJselmeer in het Olympisch Stadion te Am sterdam hun ere-ronde rijden. In het midden Witteveen (met de krans). Links van hem Kempff, winnaar van de tweede etappe SteenwijkAmster dam en derde in de Ronde, rechts Petersdie tweede werd in de Ronde. Ongeveer een jaar geleden werd in de Nederlandse dagbladen opsporing verzocht van de minderjarige Louise Brouwer uit 's-Gravenhage, die uit de ouderlijke woning was weggelopen en van wie ieder nader spoor ontbrak. Enige dagen geleden werd de thans 17- jarige Louise in Stuttgart aangehouden en uitgeleverd aan de Nederlandse re cherche, die haar afleverde in Den Haag. Zij is geen onbekende voor de politie want vóór haar avontuurlijke tocht was zij reeds verschillende keren in verband met kleine diefstallen met de kinderrechter in aanraking geweest. Thans zal zij zich wederom voor de kinderrechter te verantwoorden heb ben. Op 2 Juli 1949 verliet zij wegens hui selijke moeilijkheden, de ouderlijke wo ning, met medeneming van 50 gulden. Zij nam de trein naar Enschede en overnachtte daar onder een valse naam in een hotel. Zij wist op illegale wijze over de grens te komen en kreeg een lift naar Hannover. Dar werkte zij gedurende drie maanden in een huis- nouding en onderhield nauwe relaties met een Tsjech van wie zij waarschijn lijk de Tsjechische kennis opstak, die haar later zowel tegenover de Duitse als Amerikaanse politie van dienst zou zijn. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Alblasserdam W. Brink man te Asperen. Beroepbaar: de heren ds. A. Burger te Lunteren, laatste lijk predikant te Lochem; ds H. J. Trom mel, oud zendingspredikant en thans hulpprediker te Eygelshoven, en J. v. d Werf, candidaat en hulpprcliker te Drie bergen. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Wormer: H. C. Ende- dijk, candidaat te Amstelveen. Be dankt voor Wolvaartsdijk D. van Swlg- chen te Haemstede. b S In October vertrok zij naar Frank fort am Main, werkte ook daar in een huishouding en werd toen door de Duitse politie aangehouden, daar zij niet over de nodige papieren beschikte. Zij gaf voor een Tsjechische te zijn, die uit haar land gevlucht was en dus van zelfsprekend niet over de benodigde le gitimaties kon beschikken. Zij kreeg van een Duitse rechter vier weken gevangenisstraf. Na ontslagen te zijn vertrok zij naar Mannheim, waar zij na veel omzwervingen door de Ame rikaanse politie werd opgepikt wegens diefstal. Ook daar speelde zij het spel van een gevlucht Tsjechoslowaaks meisje. Ook het Amerikaanse gerecht liet zieh om de tuin leiden. Weliswaar kreeg zij zes maanden gevangenisstraf, wegens de diefstal maar werd na vier maanden ontslagen. Liftende ging de tocht verder naar Stuttgart en daar be gon het zwerversleven opnieuw. Tot de politie haar ook daar weer arresteerde en toen had de 17-jarige Louise Brou wer er genoeg van. Zij gaf haar Ne derlandse naam op en vertelde het ver haal van haar omzwervingen. Thans is het aan de Nederlandse rech ter om voor deze avonturierster een plaats te vinden in de Nederlandse sa menleving, al zal dit dan waarschijnlijk wel via de jeugdbescherming gaan. Een actieve en oplettende kassier van de Boerenleenbank te Haarlem heeft Zaterdagmorgen waarschijnlijk een roofoverval op deze bank voor men. Omstreeks tien uur kwamen drie jonge lieden kennelijk met minder goede bedoelingen de bank binnen stappen. De kassier zag het drietal aankomen en sloot onmiddellijk het loket. De adspirant-bankrovers waren daardoor kennelijk zo beduusd, dat ze in een buiten wachtende auto direct het hazenpad kozen. Deze auto, die waarschijnlijk gestolen was, werd om streeks half twaalf te Heemstede terug gevonden. De politie stelt een onder zoek in naar de daders, waarvan het signalement bekend is. I Parlementsleden uit twaalf landen zijn thans te Bonn bijeen teneinde de procedure van de Raad van Europa en de voorstellen van Schuman te oe- spreken. De volgende landen zijn vèr- tegenwoordigd: Nederland, Belgie, Frankrijk, Italië, Denemarken, Ierland Griekenland, Luxemburg, Zweden, Noorwegen West-Duitsland en Enge land. 7ATERDAG, de 24ste Juni 1950, was voor gans de Rooms-Katholieke wereld de feestdag van Johannes de Doper, de woestjjnheraut van de komende Messias. Voor Katholiek Nederland was het een dubbele feestdag: de wijding van abt Paulus Andriessen, heer van het herrijzende klooster van Sint Adelbert te Eg- mond, vond plaats in de kathedrale basiliek van Sint Bavo te Haarlem. En dat gebeuren voltrok zich in een wjjdse pracht en in de majestueuze schoonheid van een ritueel, dat eeuwen oud is en dat gebouwd werd uit de w-ortelstekken van het geloof, waaruit onze beschaving sinds tweeduizend jaar zijn blijvende impulsen kreeg. Drie uren bijna duurde de plechtigheid: een pieus wijdingsfeest, vol van ernstige blijdschap, vervuld van oeroude symboliek, omgeven met de schijn van schitterende gewaden en kaars- en luchterlicht, overhuifd door het gezang van de monnikken en de jubel van orgelpijpen. door de veelvoudige kleuren der ra- r\M HALF TIEN in de ochtend is de basiliek volgestroomd met een illus ter auditorium: kerkprinsen in purper en goud, wereldlijke autoriteiten met hunne dames, nonneD in het zwart van hun kleding en het wit hunner kap pen, priesters en abten en prelaten, uit Engeland, uit Frankrijk en velen, zeer velen uit gans het vaderland en daarnevens de gelovigen uit stad en land van Noord-Holland. De kathedraal is vol en het zacht rumoer der stemmen gaat onder in de zwellende klanken van het machtige orgel. De altaren op het platvorm glanzen in het flakker- licht. wit zijn de bloemen die de plaats der gewijde handelingen omzomen. En men, en door de in gouden omranding gevatte bogen, tientallen meters boven het kleurig beweeg in het kerkschip, komt het zonlicht en tovert zijn schit tering van levend coloriet. En in die pracht komt de stoet ge schreden waarvan de wijdeling het middelpunt is. Hoog gaat vooraan het kruis en daarachter walmen de wie rookvaten en dan stromen in dub bele rijen de monnikken binnen in het stroeve zwart, de bisschop van Haar lem, monseigneur J. P. Huibers, in prachtig gewaad, met staf en mijter en zegenend naar alle zijden, en na hem tal van kerkvorsten. Een schitterende P'ocessie. die dwars door de kerk op trekt ad altare Dei, tot het altaar Gods. En daar rond groepeert zich dit feest van kleur en waardigheid een gezel schap, zoals de kathedrale basiliek nog nimmer binnen haar muren zag. En daar vangen, met stil gebed en met voorlezing van de pauselijke lastbrief, de ceremoniën aan, die aan de duizend jarige Abdij van Egmond een nieuwe hoeder en beschermer geven, na eeuwen van stille verweesdheid. Geknield voor de bisschop, en ter wijl vanuit zijn troonzetel de hoogste ambtsdrager der kerk in Nederland, Johannes Kardinaal de Jong toeziet, legt dom Andriessen de oude eed af: „gehoorzaamheid aan de H. Roomse Kerk en aan onzen heer Paus Pius XII en zijn opvolgers", „het verdedigen van het Roomse pausdom en van de souve- reine rechten van den H. Petrus" en „de ketters, scheurmakers en hen die opstaan tegen den H. Vader en zijn op volgers zal ik naar vermogen vervol gen en bestrijden". En het is de Rooms-Katholieke kerk, die bij monde van monseigneur Hui bers die eed bevestigt met de woorden: Gode zij dank. Het eerste deel van de mis. met ge beden, gezangen en het herhaald Kyrie eleison, Christe eleison. wordt opgevolgd door de dreunende galm van mannenstemmen, die de boetpsalmen zeggen, de een na de ander. En gedu rende gans dat deel van de dienst ligt de nieuwe abt voorover uitgestrekt op de trappen van het altaar, aan de voeten van de wijdende bisschop en over hem heen trekken nog, bjj zacht orgelspel, de woorden en antwoorden van gans de litanie der heiligen. Bid voor ons, bevrijd ons Heer, verhoor ons duizenden stemmen herhalen die woorden op de simpele cadans, die de eeuwen docr en de wereld over het zingend gebed van alle Katholieken heeft gedragen, en het is of gans de ge weldige ruimte vervuld is van dit ob sederend gemurmel, dat herinneringen oproept aan het woord uit de Openba ring van Johannes: als een stemme ve ler wateren. pN OPNIEUW krijgt het gebeuren nieuwe kleur: abten en assistenten schrijden langs de brede altaartreden, de wijdeling knielt voor zijn bisschop, die hem de handen oplegt en woorden van zegening spreekt; later worden de nieuwe abt regelboek, staf en ring, mijter en handschoenen overhandigd. En de mis wordt voortgezet, monnikken met op hoge staken gestoken kaarsen liggen, als in slagorde, geknield voor de trappen van het altaar. Stiller en stil ler wordt het in de kerk, naarmate het gewijde ogenblik der consecratie nader schrijdt en dan zingt weer met zachte stemmen het crgel zijn dank pralm en de plechtigheden gaan voort Mensen steen op de stoelen langs de hekken van het altaar om zich geen deel van de luisterrijke dingen te doen ontgaan. En als ten leste, twee-en-een-half uur na het begin, de dienst zijn einde nadert en als, bij daverend orgelspel, de oude kerkhymne Te Deum Laudamus door de bogen klinkt dan gaat, met staf en mijter en in kleine processie, de nieuwe abt door geheel de Kathedraal en langs alle rijen der gelovigen en geeft zijn zegen. Het zonlicht breekt in volle luister door de prachtige ramen, het zet zich vast op het goud en het purper en na die laatste manifestatie van schoon heid stroomt het machtige gebouw leeg. Het orgel jubelt, de klokken beieren, vlaggen wapperen aan de transen: de Abdij van Egmond heeft in de hoog waardige dom Andriessen een nieuwe, gewijde abt gekregen. Protest van de hand gewezen De Sowjetunie heeft Zaterdag bij generaal MacArthur, de geallieerde op perbevelhebber in Japan geprotesteerd tegen wat genoemd wordt „represail lemaatregelen tegen Japanse vakvereni gingen. tegen de communistische partij en andere democratische organisaties in Japan door de Amerikaanse bezet tingsautoriteiten en de Japanse rege ring". In 't protest, dat in de vorm van een brief werd verzonden wordt vooits geëist, dat een einde wordt gemaakt aan ae „regering met de knuppel" en dat degenen, die zich schuldig maken aan geweld en massa-arrestaties" gearres teerd zullen worden. MacArthur heeft gisteren doen weten, dat hij de brief zonder meer van de hand wijst. „Zelden" aldus de generaal, „heb ik zulk een opeenstapeling van verdraaide feiten gelezen. De Sowjetbrief is een samenraapsel van propagandaleuzen, welke de laatste tijd binnen de machts sfeer van het communistisch totalitair imperialisme opgeld doen". MacArthur verklaarde, dat de brief geen grondslag biedt voor een openbare bespreking. KONINKLIJKE GIFT VOOR RAMPENFONDS. Koningin Juliana heeft een aan zienlijk bedrag ter beschikking ge steld van het Nationaal Rampenfoids om verdeeld te worden over de door de storm van Woensdag geteisterde gemgenten. De chef van de Sowjetrussische controlecommissie in Berlijn, heeft de bezwaren van de drie Westelijke com mandanten tegen „de Sowjetvoorstel- len tot het houden van vrije verkiezin gen in geheel Berlijn" van de hand ge wezen. r Door met 60 in het Olympisch Stadion van Ajax te winnen werd Limburgia Zaterdagavond kam pioen van Nederland. Doelverdedi- ger Jacobs van Limburgia wist ondanks herhaalde aanvallen op zijn heiligdom alle ballen te keren. De politieke situatie ter Sumatra's Oostkust ontwikkelt zich snel tot een crisis. Het uitvoerende orgaan van net Volkscongres heeft met 10 tegen 5 stemmen een motie van wantrouwen aangenomen tegen het beleid van de minister-president der RIS, Moh. Hat- ta. Dit congres heeft enige tijd gele den een motie aangenomen tot aan sluiting van de negara Sumatra Timur bij de Republiek Indonesia. De voor zitter en de vice voorzitter van het congres hebben deze motie zowel aan de regering der RIS als aan die van de Republiek Indonesië aangeboden, doch daarna besloot Moh Hatta om de toestand ongewijzigd te laten totdat de eenheidsstaat zou zijn gevormd, Door een en ander is de politieke situatie ter Oostkust toegespitst. Poli tieke waarnemers zijn van mening dat Hatta niet van het door hem ingeno men standpunt zal afwijken. Daarte genover zien zij een mogelijkheid van onlusten, die daarom te gevaarlijker zijn omdat het wel duidelijk is, dat "t Volkscongres sterk onder communis tische invloeden staat. Men wijst in dit verband op de voortdurende commu nistische infiltraties vanuit de Straits, vooral onder de Chinezen. Besommingen van Zaterdag: trawler IJM 16 f 11.900, loggers: IJM 74 f 6030, KW 69 f 3520, 41 f 4730, 210 f 1210, 92 f 1035, IJM 229 f 850, 228 f 1500, 316 f 1260. Prijzen per kg: gr. tong f 2.3(^— 2.06, gr. m. f 2—1.85, kl. m. f 1.75—1.65, I f 1.07—0.97, II f 0.85—0.80. Per 50 kg: tarbot II f 57—52, gr. schol f 55—40, gr. m. schol f 5232, kl. m. schol f 50 37, schol I f 35—20, schar f 15—11, bot f 13, verse haring f 1712, makreel f 23 14, gr. schelvis f 2822, kl. m. f 30 22, schelvis I f 25—19. II f 20—18, wij ting f 2215, kl. midd. hake f 4846, kl. wolf 32—29. Per 125 kg: gr. kabel jauw 14065; gr. koolvis f 4641, gr. hake f 174, gr. wolf f 80. JOHNSON EN BRADLEY IN WASHINGTON TERUG. Louis Johnson, de Amerikaanse mi nister van defensie, en generaal Brad ley, voorzitter van het comité van de stafchefs, zijn na een rondreis van 13 dagen te Washington teruggekomen Op deze reis hebben zij alle voor naamste bases van de Verenigde Sta ten in de Stille Oceaan bezoeht.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3