Limburgia is kampioen van Nederland Lucvan Dam sloeg 10 Zweden wist Italië te verslaan Sporl in 'I kort Witteveen won de IJselmeerronde De mannen uit de Mijnstreek ere-burgers van Damstadt Vele wielerronden tijdens week-end WEK DE GAL IN UW LEVER OP Fraaie 6-0 zege op sportief Ajax Jackson knock-out De Voetbaluitslagen Hoe met Ma 9aat-ie {e 't doet. scotta VLOEITJES PSV wint voetbalbeker na verlenging Enorme belangstelling HOOFDPUNT C(« li Shell-rit slurpte 60.000 liter benzine op ct De grootste en de beste! Bartaldi toch in de Tour? 15-jarig meisje sprong 5.71 m 11.9 Westerkwartier behaalt korfbalkampioenschap Brabander won tweedaagse ronde van Limburg sec. voor Foekje Dillema Koeman (Krommenie) werd derde Reiff wil wereldrecord 5000 m verbeferen Twisk is biljarikampioen van Nederland (c libre) Harris wint Grote Prijs van Amsterdam HUWELIJK Het Radioprogramma MAAN DAG 26 JUNI 1950 Op ondubbelzinnige wijze heeft Limburgia het kampioenschap van Nederland behaald. Met 60 won de enthousiast spelende Limburgse ploeg in het Olympisch Stadion te Amsterdam van Ajax, nadat de rust reeds met een 20 voorsprong was ingegaan. Eindelijk kon dan de uitbundige Limburgse schare, die met autobussen naar Amsterdam was gekomen, de mannen van Limburgia op de schou ders tillen en ze in triomf ronddragen. Limburgia trof in Amsterdam een Ajax, dat volkomen bereid was de sportieve plicht tegenover Blauw-Wit te vervullen. De rood witte Amster dammers hebben gezwoegd en gevoch ten, maar het mocht hun zelfs niet ge lukken doelman Jacobs één keer te passeren en zo tenminste de eer te redden. Het was niet voor niets, dat Jacobs een der eersten was na afloop, die de lucht in ging. Deze Jacobs, de zelfde, die enige tijd geleden tegen Blauw Wit in Amsterdam blunder op blunder maakte, waardoor een zware nederlaag werd geleden en die in Heerenveen ook niet volkomen vrijuit ging, verrichtte nu wonderen van dap perheid. Voor een groot deel hebben de Lim burgers hun overwinning dan ook aan Jacobs te danken, want hij was net. die in het begin, toen de Ajax-machi- ne op volle toeren liep en de Amster dammers met fraai samenspel vaak tot in de blauw witte verdediging door drongen, zijn mannen de morele steun gaf, die zij nodig hadden om hun ent housiasme ten volle in de strijd te brengen. Het enthousiasme dat tot zes doelpunten leidde. Toen scheidsrechter Schipper voor de laatste maal floot, kon het huldigen opnieuw beginnen. Voor de wedstrijd namelijk was de rchtsbuiten van Ajax. Gerrit Fischer, door de besturen van Ajax, Limburgia en Blauw Wit ge huldigd, omdat hij Zaterdag zijn laat ste voetbalwedstrijd speelde. Nu was de situatie iets gewijzigd en waren het elf vermoeide, maar overgelukkige voetballers uit de Mijnstreek, die een welverdiende hulde in ontvangst moes ten nemen. Voor hen en hun aanhang was het feest echter hiermede niet af gelopen. In triomf werd het elftal naar Damstadt gereden, tijdens welke tocht tienduizenden Amsterdammers de mannen uit Limburg toejuichten. Laat in de avond arriveerde de stoet in Damstadt, waar de kampioenen dooi de schout (Ben Groeneveld) onder het gejuich van duizenden toeschouwers tot ere-burgers van Damstadt werden benoemd. Nog veel later in de avond en zelfs tot in de nacht toe klonken door de straten en langs de grachten van Amsterdam de flarden van het gezongen „Bronsgroen eikenhout". Limburg vierde feest in de hoofd stad. De kampioenswedstrijd tussen Hee- rënveen en Blauw Wit werd met *—2 door Blauw Wit gewonnen. De eindstand van de kampioenscom petitie luidt: KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Ajax—Limburgia 0—6 HeerenveenBlauw Wit 2—6 Fromotiewedstr. 3de ZaandijkHRC 1—2 RapiditasQSC 3—1 RKAFC—Beverwijk 1—1 (na 4 maal 7 minuut verlenging) FINALE VÓETBALBEKER. HaarlemPSV 34 (na verlenging). T-.w viggjj^ .ivi. ..sf uv: JaÊ Limburgia Blauw Wit Maurits Ajax Heerenveen Ensch. Boys 10 10 10 10 10 10 39—18 36—23 16—22 21—22 23—34 10—25 In het Feyenoordstadion te Rotter dam werd de eindstrijd gespeeld tus sen Haarlem en PSV voor de Neder landse voetbalbeker. Na de reglemen taire speeltijd was de stand 33. In de verlenging scoorde PSV een vierde doelpunt, waarmede het voor dit sei zoen de beker veroverde. Om de Jules Rimet-beker Luc van Dam heeft Zondag te Rot terdam door knock-out gewonnen van de Jamaicaan Bill Jackson, die na 70 seconden getroffen door een links- rechtse dubbelstoot voor negen tellen neerging, daarna opstond maar weder om tegen het canvas viel zonder ge troffen te zijn. De Rotterdamse mid dengewicht heeft hierdoor revancne genomen op de door hem van Jackson in Londen geleden nederlaag. De wedstrijd tussen Harry Bos. wei ter gewicht kampioen van Nederland en Cal Johnson (Jamaica) werd door de Nederlander gewonnen met knock out in de 4e ronde. De Nederlandse zwaar^wicht Jan Klein won in een gevecht over acht ronden op punten van J. de Clerque (Belgie). De Hagenaar Jan Nicolaas wist zijn kampioenschap van Nederland licht gewicht te behouden door het opgeven van zijn tegenstander Jan Remy, die in de zevende ronde acht feilen neer ging. Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. Mijnhardt Hoofdpijntabletten. Koker 75 ct. Terwijl het nu reeds té ver gevorder de voetbalseizoen hard teneinde loopt, wordt overal de aandacht van het ou- bliek gevraagd voor de zomersporten, waarbij het wielrennen wel een van de voornaamste plaatsen inneemt. In vrijwel elk deel van het land en daarbuiten werden in het afgelopen weekend courses verreden, afgezien dan nog van de grote wedstrijden zo als de tweedaagse wielerwedstrijd „Rond het IJselmeer", waarvan U el ders in dit blad een beschouwing kunt lezen en de Ronde van Limburg, even eens een tweedaagse etappekoers voor amateurs. In Veendam, waar ter gelegen heid van een sportweek door de ama teurs werd gereden in een wedstrijd over !50 ronden, in totaal 60 kilometer, „scheurde" Jansen uit Den Haag zijn karretje als eerste over de eindstreep. Hij liet een tijd noteren van 1 uur 23 min. en 25 sec. Tweede werd Kraan uit Groningen, gevolgd door Dukers uit Den Haag. Als vierde en vijfde passeerden resp. Start (Amsterdam) en Jan Hennink uit Alkmaar de finish. Bij de nieuwelingen, die een course reden eter 25 ronden, was Huisman (Muntendam) de winnaar. Vijfde werd hier Van der Sluis uit Alkmaar. Dc Alkmaarder Kokkes eindigde in de Ronde van Heerenveen als der de vlak achter Trompetter uit Wie- ringen. Winnaar van deze wedstrijd over 100 km werd Van der Velde uit Almelo, die tevens in het bezit kwam van een pony van circus Mullens, uit geloofd voor de eerste renner, die een ronde wist uit te lopen. In Tilburg werd voor de eerste maal in Nederland een wedstrijd ach ter Derny-motoren gehouden. Wim van Est bezette de eerste plaats met 5'pun- ten, Twee en drie waren de Belgen Masson en Somers met resp. 7 en 8 punten. De Fransman Diot kwam op de vierde plaats met 9 punten. Middelkamp kon het Zaterdag in het Belgische plaatsje Sint Niklaas niet verder brengen dan de derde plaats in een wedstrijd over 150 km voor professionals. Hij lag vlak ach ter de winnaar Debaere en de tweede aankomende Hardiquest. beiden uit Belgie. In de eerste etappe van de Ron de van Zwitserland, die over een af stand ging van 272 km hebben de Zwitsers, w.o. Kübler, een nederlaag te slikken gekregen. Winnaar werd de Luxemburger Goldschmidt in 7 uur 14 min. 37 sec. Onze landgenoot Henk Faanhof bezette de 46ste plaats met bijna een kwartier achterstand op Goldschmidt. De tweede etappe van Winterthur naar Liesthal werd gewonnen door Goldschmidt (Luxemburg) 7.02.01; 2. G. Weilemann (Zwitserland) (z.t.) 3. Kübler (Zwitserland) 7.03 14; 4. J. Brun (Zwitserland); 5. Muller (Duitsland* Faanhof werd 64e met een tijd van uur 25 min. 16 sec. In het algemeen klassement staat Faanhof 52e. Er zijn nog 6." r«nners in de strijd. Wagtmans wint te Halsteren Gisteren werd voor de derde maai de Ronde van Halstéren voor profs en onariar.kc',<ken gereden over een af star<i <o 135 km. De uitslag luidt: 1 Wanmans (Breda) 3 uur 40 min 22 sec., 2 Voorting (Haarlem) z,t., 3 Vinken (Geleen) op 10 sec., 4 De Vries CVlaardingen) op 30 sec. Schellinger houdt uit Zaandam werd tiende. Tachtigduizend toeschouwers be leefden de grote verrassing van het tournooi om het wereldkampioenschap voetbal, toen Zweden na het eindsig naal met een 32 overwinning op de wereldkampioen Italië, het veld ver liet. Reeds na 7 minuten had Italië de leiding genomen, toen een schot van Carapellese, de linksbuiten, doel trof. De Italianen behielden het initiatief, maar Zweden scoorde onverwacht de gelijkmaker, 20 minuten vóór rust. De Italianen, ontmoedigd door dit doel punt, werden in de verdediging ge drongen en het was de rechtshalf Sune Andersson, die zijn land in de 34e minuut de leiding gaf. Na da rust werd bij een van de weinige uitvallen der Zweden geflo ten voor hands. Het schot van Pal- mer werd half gestopt en Jeppson scoorde (13). Italië wist nog slechts de achterstand te verkleinen. BraziliëMexico 40 Niet minder dan 100.000 toeschou wers hebben Zaterdag de eerste wed strijd in het nieuwe stadion te Rio de Janeiro bijgewoond. Zij zagen hoe de ontmoeting tussen Brazilië en Mexico in een stevige 40 overwinning voor het organiserende land eindigde. De gastheren speelden een klasse beter dan hun tegenstanders en al viel hun teamwerk soms tegen, de prachtige staaltjes van individueel voetbal, die zij lieten zien, deden hen de wedstrijd volkomen verdiend winnen. Zuid-SlavieZwitserland 30 Zondag werd het tournooi voortge zet met Zuid-Slavie-^Zwitserland. Ook deze wedstrijd gokl voor poule A. De Zuidslaven wonnen met 30, nadat de rust met blanke stand was ingegaan. EngelandChili 20 Vijftigduizend toeschouwers woon den de ontmoeting tussen Engeland en Chili bij, welke in regenachtig een korte rush de bal voor de voeten van Mannion legde. Een scherp laag schot volgde en via de binnenkant van de paal was de Chileense doelverde- diger gepasseerd. De standen na de eerste dagen zijn: Poule A: Brazilië Zuidslavie Zwitserland Mexico Poule B: Engeland Spanje Chili Ver. Staten 4—0 3—0 0—3 0-4 2—0 3- 0—2 1—3 Zestig^iizend liter benzine, waarvan het departement van prof. Lieftinck twaalfduizend guldens aan accijns op strijkt, zijn verreden in de 24-uurs prestatierit over duizend kilometer, die georganiseerd was door het jubilerende Shell-concern. Van de vierhonderd deelnemers aan deze sportieve tocht zijn er 37 niet aan de start verschenen. Zeventien vielen uit en zeven werden gediskwalificeerd. Slechts twee deelnemers kwamen te laat aan de finish, zij het maar met enkele minuten verschil. In de Hout- rusthallen werden Zaterdagmiddag onder grote belangstelling de klasse mentsproeven gehouden, welke door de heer J. Reynout uit Goes, die teza men met zijn vrouw in Zeeuws cos- tuum aan de rit had deelgenomen, feil loos zijn afgelegd, waardoor hij in het bezit kwam van de eerste prijs, een Zilveren beker. Tweede werd de heer C. de Jager uit Heiloo, die eveneens beloond werd met een zilveren beker. De derde prijs was voor de heer Bos veld uit Utrecht. Hij had de 24-uurs rit in een open jeep meegereden. De prijs voor de dames-équipe ging naar mevrouw Gerritsen-Barendrecht uit Voorburg. Tijdens de uitreiking van de prijzen is de gerant van het aan de Houtrust- hallen verbonden restaurant plotseling door een hartverlamming overleden. per rol Volgens het Milanese blad „La ga- zetta dello Sport" heeft Bartall alsnog besloten deel te nemen aan de Tour de France. De bevestiging van dit be richt door de Italiaanse Wieier Unie is nog niet ontvangen. Honderd en zeven motorrijders en zestien automobilisten hebben Zaterdag deelgenomen aan de Zuid-Holland grensrit van de KNMV. Deze wedstrijd gold als tweede onderdeel van een drietal wedstrijden, waaruit straks de kampioen van Nederland zal worden aangewezen. Het aantal uitvallers bleek bij de finish klein te zijn. gere kend naar de vaak moeilijke gedeel ten van het 371.5 km lange parcours, dat moest worden afgelegd. Een der militaire deelnemers moest wegens een armblessure, opgelopen bij een valpartij, de strijd staken. Te Utrecht werd de tweede en laatste ronde gespeeld in de schaak wedstrijd tussen een Nederlands en een Zuidslavisch tiental. De Zuidsla- viër^ wonnen met 14IX,5'U. De heer K. J. J. Lotsy is op het congreb van de FIFA te Rio de Janei ro als bestuurslid herkozen. Door een 92 overwinning op PSV heeft de korfbalclub Westerkwartier gisteren het kampioenschap van Ne derland van de KNKB behaald. Westerkwartier PSV Rigtersbleek Het Zuiden WWMD 64—13 39—27 22—30 27—34 19—67 U znlt 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPHi- I.ETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. Terwijl negentig amateurs een spor tieve tweedaagse strijd leverden rond het IJselmeer werd in het Zuiden de in twee etappes verdeelde Ronde van Limburg verreden. Deze is gewonnen door Dielissen uit Beek en Donk in 8 uur 14 min. 50 sec. De eerste etappe, die van Maastricht door het ZuicUimburgse heuvelland naar Venlo leidde, een afstand van 160 km., werd gewonnen door de Eindho- venaar Hans Dekkers. Tweede werd Dielissen. De strijd werd beslist in een felle sprint tussen de vier koplopers Dekkers, Dielissen, Gelissen en Simon, een der deelnemende Lu xemburgers. De tweede etappe, van Venlo naar Geleen over 156 km., was voor de Belg De Borre. Hij werd on middellijk gevolgd door onze landge- f noot Dielissen uit Beek en Donk, die I zich hierdoor als eerste plaatste in het eindklassement. De overige uitslagen waren: 2. Dekkers (Eindhoven), 3. Nolten (Geleen), 4. Paymans (Tilburg), 5. Kremers (Belgie). Van der Zande uit Halsteren, Nederlands kampioen op de 25 km, heeft gisteren te Schiedam een 30 km loop, die een voorbereiding is op de Marathon van dit jaar, met ruim I minuut voorsprong op de andere deel nemers gewonnen. Zijn tijd was 1 uur 44 min. en 48 sec. De Nederlands kam pioen Marathon, Overdijk, werd tweede. De te Rotterdam gespeelde hoofd klassewedstrijd heren waterpolo SVH Zian werd door de gastheren met 43 gewonnen. Dick Attlesey, de bekende Ameri kaanse hordenloper, verbeterde tij dens de kampioenschappen van de Verenigde Staten het wereldrecord 110 meter horden in een tijd van 13,6. Het record .stond op naam van Fred Wolcott (VS) met een tijd van 13,7 sec., gemaakt op 29 Juni 1941 te Philadelphia. De Grand Prix de Paris, een ren over 3000 meter voor drie-jarigen is te Longchamp gewonnen door het paard „Vieux Manoir" van baron Guy "de Rotschild. De baron kreeg gisteren 24 millioen francs, omdat ook zijn an dere paard „Alizier" in de prijzen viel. Het werd tweede. De in het kader van de interna tionale zwemwedstrijden te Exmouth (Devonshire) gespeelde waterpolo- wedstrijd tussen Engeland en Frank rijk, die geleid werd door onze land genoot Jan de Vries, eindigde in een 5—5 gelijk spel. Op de 100 yards vrije slag maakte de bekende Franse zwemmer Alex Jany een tijd van 52,2 fjc. De Engelsman Jervis won de 200 ards schoolslag in 2 min. 36.6 sec. Foekje Dillema heeft tijdens de athletiekwedstrijden te Zwolle een opmerkelijke prestatie geleverd door de 100 meter op een grasbaan af te leggen in de tijd van 11,9 sec. Twee Nederlandse damesploegen, die voor de eerste maal in de geschie denis van het roeien officieel zijn uit gezonden naar de internationale da- mesroeiwedstrijden te Parijs, hebben daar een glansrijke overwinning ge boekt. Het waren de oude vier van Het Spaarne en de oude acht van De Hoep. De derde Ronde van het IJselmeer, 'n twee-étappen-wedstrijd is gewonnen door de Amsterdammer Witteveen. De eerste etappe, van Amsterdam naar Steenwijk (223 km.), werd in de eind sprint gewonnen door Cas Kleefstra in 5 uur 7 m. 38 sec. voor de Kromme- nieër Koeman, Snijders uit Halfweg, Voorting uit Haarlem, de Amsterdam mer Witteveen, de Zaandammer Hooy- schuur, Petrie (Amsterdam)Peters (Haarlem), Fleury (Amsterdam) en Post (Amsterdam). Voor allen werd dezelfde tijd genoteerd. De twee pre- wèe"wérd" gespeeïcL De'Engelse "voör° ^ie ^sprintprijzen op de Afsluitdijk hoede combineerde uitstekend, maar voor doel gekomen miste men de fi nishing touch, terwijl de Chileense achterhoede vaak snel en handig in greep. Slechts Mortensen scoorde voor het Engelse elftal in de eerste helft, na 38 minuten spelen. Morten sen was ook de grondlegger van het tweede doelpunt der Engelsen. Hij gaf een zuivere pass naar Finney, die na werden respectievelijk gewonnen door Sieveking en Douwes. De tweede etappe leidde van Steen- wijk terug naar Amsterdam (160 km.) en werd gewonnen door de Amster dammer Kempff, die zijn stadgenoot Witteveen in de eindsprint klopte. Hun tijd was 4 uur 38 m. 59 sec. Derde werd Peters (Haarlem), 4. Visser (Haarlem), 5. A. Voorting (Haarlem), 6. Koeman (Krommenie), 7. Petri (Amsterdam), 8. Duyf (Zaandam), 9 Ammeraal (Wor- mer) ,10. Willekes (Amsterdam). Het algemeen klassement luidt: 1. Witteven, 9.46.57; 2. P. Peters 9.46.57; 3. Kempff 9.48.0; 4. A. Voorting 9.49.15; 5. Koeman 9.49.29; 6. Petri 9.49.29; 7. Duyf 9.49.29; 8. Kleefstra 9.49.35; 9. Cornelisse 9.49.35; 10. Van Breenen 9.50.58. Het clubklassement luidt: 1. „Olym- pia", Amsterdam, 39.23.36; 2. „De Kam pioen", Haarlem, 39.48.21; 3. „De Ger maan", Amsterdam, 39.49.31; 4. „DTS", Zaandam, 40.4.1; 5. „Le Champion", Amsterdam, 41.5.26. Gaston Reiff wil na de Europese kampioenschappen een poging doen het wereldrecord op de 5000 meter, dat op naam staat van de Zweed Gun- der Haegg met een tijd van 13 min. 58.2 sec. daterend van 1942, te verbete ren. Waarschijnlijk zal deze poging te Parijs plaats vinden tijdens wedstrij den welke op 13 September in de Franse hoofdstad worden gehouden. Gedurende het afgelopen weekend werden te Utrecht de eindwedstrijden gespeeld om het Nederlands kampioen schap biljarten voor verenigings teams. In klasse c libre eindigde de biljartclub Twisk als eerste en werd daarmede kampioen van Nederland. In klasse d libre bezette de biljart vereniging Lindenhoek te Alkmaar de tweede plaats achter de Leeuwardense club De Bleek. De Driesprong uit St. Pancras werd eerste in klasse 1 Libre. Door Arie van Vliet in de finale te kloppen heeft de wereldkampioen wielrennen, Reg Harris beslag gelegd op de Grote Prijs van Amsterdam, die voor de eerste maal in het Olympisch Stadion te Amsterdam werd gehou den. De tijd van Harris over de laat ste 200 meter bedroeg 11.8 sec., de snelste tijd van de dag. De burgemeester van Amsterdam, mr. A. J. d'Ailly, reikte Harris d? sjerp over, die bij deze grote prijs be hoort. De 20 km achter handelsmotoren werd gewonnen door Gerrit Schuite met 5 punten. Van Est werd góede tweede, met slechts één punt verschil 3 Gillen 10 punten, 4 Evers 14 punten, 5 Lakeman 15 punten, 6 De Hoog is' punten, 7 Peters 19 punten, 8 Diot 21 punten. DOOR vl A R Y BURCHELL 95) ,,Wil je niet weten, wat ik heb mee gebracht?" „Ja, graag". Hij nam een klein juweliersdoosje uit zijn zak en zei met een glimlachje: „Kom eens hier". Ze kwam dadelijk naar hem toe en over zijn schouder leunend, uitte ze een kreet van verrukking bij het zien van het kleine horlogetje, dat hij in zijn hand hield. De voorkant was van doo. ehijnend, blauw emaille, omlijst door kleine diamantjes, die glinster den en schitterden in het schijnsel van net vuur. „Elliott. wat mooi! Maai je moet mei zulkp ontzettend kostbare ge schenken kopen", zei ze ernstig. „Waarom niet? Bevalt dit je niet?" „Natuurlijk wel, het is eenvoudig prachtig". Ze wendde haar hoofd ora en daar zijn gezicht dicht bij het hare was, kuste ze hem vlug. „Mooi. Ik ben'blij, dat het je ple zier doet", zei hij en legde het in haar hand. Maar als ze naderhand aan deze gebeurtenis terugdacht herin nerde ze zich dat hij even gezucht had en niet zoveel genoegen aan dit geschenk leek te hebben beleefd, als aan het geven van de mantel. Ze stond daar, terwijl ze langzaam het horloge aan haar pols bevestigde. „Het waserg aardig van je, bij al je drukte tijd te vinden het te kopen". „Het heeft niet zoveel tijd gekost. Dadelijk toen ik het zag dacht ik dat het iets voor jou zou zijn. Het emaille heeft dezelfde kleur als je ogen", zei hij en leek toen zelf verbaasd, dat ny zich tot deze opmerking had laten verleiden. „Heb je daar ook aan gedacht, toen je het kocht?" „Ja"; Toen opstaande uit zijn stoel, ging hij voor het vuur staan zijn han den in zijn zakken. „Teresa, er is iets dat ik je beter kan vertellen. Als ik het niet doe, zou de een of andere lieve vriend uit Ma- lever zou kunnen doen en dan zou het de schijn krijgen van ietswat 'iet niet geweest is". „Ja, EU?" Teresa was weer gaan zitten en deed haar best hem met argeloze in teresse aan te zien. „Marcia was tegelijk met mij in Londen en ze heeft ook in het Gloria Hotel gelogeerd. Ik hoop dat je be grijpt, dat we van elkaar niet wis ten, dat we daarheen zouden gaan" Teresa twijfelde hier heimelijk aan, waar het Marcia betrof. Maar ze zei heel ernstig: „Dank je wel Elliott, dat je me dit gezegd hebt. Natuurlijk weet ik dat zoiets niet van tevoren gearrangeerd heeft kunnen zijn". En ze dacht, hij kan dit toepassen op wie hij wil. „Goed". Hij leek opgelucht. „Dat is alles, ik vond dat ik het je moest zeggen. Ik ga nu de verdere familie begroeten". „Ja, doe dat. Ik ga met je mee". En samen liepen ze door de hall naar het andere deel van het huls. Mevrouw Burdern was erg blij haar oudste zoon terug te zien, daar ze hem moest spreken over een moeilijk heid die er gerezen was, betreffende de uitbetaling van de firma. En ter wijl ze met elkaar in gesprek waren, nam Teresa de gelegenheid waar, Cla- ra apart te nemen en te zeggen: „Er was geen reden tot ongerust heid, Clara. Elliott heeft me zelf van Marcia's aanwezigheid in Londen ver teld. Hij was bang dat indien iemand anders uit Malever het me zou zeg gen, het de schijn zou krijgen van iets, wat het niet geweest is". „Erg vooruitziende van hem", zei Clara droog. „Dat hoef je niet op zo n toon te zeggen, Clara", zei Teresa met onge wone scherpheid. „Maar het is ook niet nodig, dat ik me verheug in jouw verdediging van Ell's deugdzaamheid", zei Clara geamuseerd, „elke man die wat ver der kijkt, dan zijn neus lang is zou je zoiets opgedist hebben. Maar ik wil hem natuurlijk niet zwarter ma ken dan hij is", voegde ze er err.sti- ger aan toe, „En ik ben blij, dat je tevreden bent' „Ik bén tevreden", zei Teresa met nodeloze heftigheid, ,.°n hij heeft me dit beeldige horloge meegebracht". En ze toonde het horloge aan haar schoonzuster. „Hm, dat ziet er niet slecht uit" zei Clara cynisch. „Het is mooi ge noeg voor een geweten-sussertje". „Clara, doe niet zo belachelijk!' Teresa griste het horloge terug. „Zo iets heb je helemaal niet gezegd, toen hij me die bontjas heeft gegeven". Gisteren heeft het 15-jarige meisje T. de Jong van Sagitta een prestatie van buitengewone klasse verricht door bij het verspringen een afstand te bereiken van 5.71 nieter, waarmede zij het jeugdrecord met niet minder dan 40 centimeter verbeterde. Eenzelfde sprong zou voldoende zijn geweest om in 1948 het Olympisch kampioenschap te Londen te behalen. Het jeugdrecord, dat op naam stond van Loes van der Meyden, dateerde van 20 Juli 1947. Het jeugdrecord bij de heren in hetzelfde nummer werd driemaal verbeterd. Visser van AAC sprong 6.85 meter. Het vorige record was 6.72 meter. POST VOOR „PAETS VAN TROOSTWIJCK". Op 4 Juli zal voor de laatste maal tij dens deze reis post worden uitgereikt aan de opvarenden van Hr. Ms. „Paets van Troostwijck". De brieven dienen in Nederland «uiterlijk 1 Juli ter post te zijn bezorgd, gefrankeerd volgens het in het internationaal ver keer geldende tarief. De adressering moet luiden: Rang/ kwaliteit, naam en stamboeknummer; a/b Hr. Ms. „Paets van Troostwijck"; p/a Amsterdam-Schiphol. Andere aan duidingen mogen niet in het adres wor den opgenomen. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. - 6.05 „Anjerdag". 6.15 Piano-recital. 7.15 Metropole-orkest. 7.40 „Vandaag". 8.05 Disco-actualiteiten. 8.15 Hol land-festival. 9.20 Opleiding tot onderwijzer- (es) in internaten. 9.40 Met band en plaat voor u paraat. 10.20 Gram.muziek. 10.30 Nederlands Vocaal-kwartet. 10.45 Avond- overdenking. 11.15 Boston Promenade-orkest. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.20 Berta Car- dosa zingt Portugese liedjes. 6.30 Strijd krachten. 7.00 De regeling van de mate riele oorlogschaden. 7.15 Gram.muziek. 7.25 1 auline Aubert. 7.45 Regeringsuitzending. 8.15 Ballroom-orkest. 8.45 Ziekenfondswezen. 9.00 Actuele kanttekeningen. 9.40 Gram.muziek. 9.50 Toscanini dirigeert Verdi's requiem. 11.30 Orgelspel. 11.50 Gram.muziek. VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten ore 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Lichtbaken. 10.00 Wie komt er in mijn hokje? 10.15 Mu ziek houdt fit. 11.00 Onder ons. 11.30 Ra dio Philharmoniseh orkest. 11.-50 Als de ziele luister. 12.03 Lunchconcert. 1.20 Orkest zon der naam. 1.40 Zangrecital. 2.00 Ja, zo was 't. 3.00 Radio koperkwartet. 3.15 Oniroep- oikest. 4.00 De Zonnebloem. 4.30 Ziekenlof. •3 00 erteliixig na schooltijd. 5.15 Lang' zullen leven. 5.45 Amusements-orkest. 6.20 Sport- praatje. 6.30 Hebben dieren verstand. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Dit is leven. 7.40 KRO Minueftrelen. 8.12 Het Omroep-Kamerorkest. 9.25 Kwintet. .10.15 Orgelconcert. 10.40 Be- waai hel u toevertrouwde pand» 11.15 Sym- phonette-orkest. HILVERSUM 11. 298 m. Nieuwsberichten om 7, S, 1, 6 8 en 11 uur. - 8.15 Gram. muziek. 8.55 Korte gesprekken. 9.00 Werken van Jean Sibeliiu. 2.30 Aubade. iO.OO Mor genwijding. 10.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Kleutertje iiiNtcr. 31.00 Ara;* vu. Veldhoven. 11.30 De Wahk.-r. 12 00 T.iohte noten, blijde tonen. 12.40 To-n'.s prairie paouaers. l.l^ Financieel weekovcc» ht. j Metropole-or kest. 2.00 De Groninger heeft toch humor. 2.15 Piano-duc. 2.4C Radio-ma', iuée. 4.30 Brandaris. -5.30 lom Erich. 5.45 P.egericgsuit- /ending. 6.i5 Wimbhdoi» tenniskampioenschap pen. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 The Skymasters. 7.50 Paris vous Parie. 7.35 Liederen van Henriette Bosmans. 8.15 Het Pjomenade-urkest. 6.45^Tien kleine negertjes. 9.45 Gram.muziek. 10.15 Buitenlands overzicht. 10.30 Vespers. 11.15 Avondconcert.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 4