Politie-elftal zegevierde over Militaire ploeg ssss.'LitLrjirs, rS-syssE.'Era H.R.C. nog steeds aan de kop H.R.C. brak met traditie en klopte Zaandijk, op eigen veld Tennisers hebben niet over het weer te klagen gehad ^-^L^^Poriweek besloten Rekkelijke momenten Heyster viel in als rechtsbinnen De heer J. J. Landman nu Voorz. van O. en O Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Geus speelde Zaterdag weer remise S/echts twee minuten voor het einde Scoorde G. de Vries het winnende doelpunt Zaandijk 3e klasser Alkmaar se dames wonnen dubbel B Wedstrijden worden de gehele week voortgezet Bondselftal naar Texel Cocksdorp zag Stormvo gels winnen van R.C.H. De achtste ronde van de periodieke zeilwedstrijden Juli'anadorp Wiering en I MAANDAG te JTNI 1950 SftB Ten aanschouwe van versrhpirt««. andere opmerkten de Commandant Zeembei°ekere- onder wie wH onder W. Reynierae, de Commandant MaHtieme30'^^)!'^^1'1'1, Schont bi] Nacht I Kommer en oud-burgemeester Ritmee^ l'"1' kapit€in ter zee D J 8^d!Weeiftalien0 met een voetbalwedstrijd Z.aterdagavond de Militaire jende elftallen van strijdmacht en politie WH USSen de vertegenwoordi- «oveel werd verwacht, aantrekkeWk Z°Uden dMe wedstrijd, waarvan hJÏll /e," w^"°l..™aar,na toen' lnmiddêr^ok Zr^' V' an*ie„.«L bnr«emeester Rehorsb was gearriveerd, daalde het spelpei, nog Mnile„lyk Scheidsrechter Hessink had nog maar nauwelijks laten aftrappen, of de Po litie ondernam via zijn zeer snelle r- buiten Philips (Oldenzaal) 'n gevaar lii- ke aanval. Philips snelde van de mid denlijn af met de bal naar voren een ieder passerend die hem in de weg stond. Op het beslissende moment even wel struikelde hij door te lang treuze len op linksback Klink (HDVS). Toen even later ook Oonk van het militaire elftal te lang wachtte voordat hij schoot, bereikte hij niet meer dan een corner. Van der Meulen (Helder) on derschepte uit deze corner de bal met zijn hoofd. Middenvoor Gerrits (Quick-N) toon de zich een geducht doorzetter in de voorhoede van de politie. Éénmaal dook hij op een voorzet van rechts laag over de grond, om de bal met veel kracht in de richting van doelman Van Diest (HDVS) te stoten. Maar deze was erbij, en slaagde er zelfs iij de bal klemvast te vangen. Na een kwartier loste Gerrits een geweldig hard schot, dat rakelings langs de rechter staander in de touwen zou zijn ver dwenen, als Van Diest er niet was ge weest. De HDVS-doelman slingerde zich in één katachtige sprong naar de uiterste hoek, en voorkwam een zeker doelpunt. Dezelfde doelman moest er spoedig daarna wéér aan te pas komen. Middenvoor Gerrits had een duel ge wonnen van spil Hendrikse (Vitesse) en stoof alleen op Van Diest af. Deze reageerde ongelooflijk snel, plofte op de grond, waarbij hij zijn doel door op het juiste ogenblik uit te lopen zo klein mogelijk maakte, en ving de bal tussen zijn knieën. Kolkman overal Kolkman (Go~Ahead) was in deze periode overal te vinden. De Politie, die de wind in de rug had, moest eerst zien linksbinnen Kolkman te passeren, voordat men aan spil Hendrikse toe was. Toch zou Gerrits kort na elkaar twee kansen krijgen. Beide malen schoot hij naast. De Militaire ploeg had bepaald pech, toen Oonk uit een fraaie combinatie naast kopte. De bal kwam van Clavan die zich geraffineerd vrijspeelde en daarna het leder doorgaf aan de zwak spelende Advokaat (Volewijckers), die de moeilijke taak had Hendriks van NEC te vervangen. Deze zette ditmaal wél goed voor, maar Oonk (WVC).hoog- opspringend, kopte de bal net naast. Een minuut vóór de rust bemachtigde Gerrits de bal in buitenspelpositie. Van Vóór de aanvang van de voet balwedstrijd heeft de heer Land man van het comité O. en O. aan overste Mulder de fraaie beker overhandigd die was beschikbaar gesteld door Z. Exc. de Staats secretaris van Marine, Schout bij Nacht H. C. W. Moorman. Deze beker werd gewonnen door de -rrvi LANDMAN Landmacht, die het hoogst tan tal punten behaalde uit de drie ontmoetingen schermen, athletiek en zwemmen. De heer Moorman heeft tijdens deze rede nog iets belangrijks ge daan, namelijk het vermelden van de best uursmutaties in het Comité O. en O. De heer Landman zal in het vervolg als voorzitter optre den, de heer Heyblok als secreta ris en de heer Brouwer als pen ningmeester. Wij hopen, dat de heer Landman, die de gehele week de centrale figuur is geweest, de voetsporen van wijlen de heer Bouman mag blijven volgen. In. „Formosa" werden tijdens een diner, dat besloten werd me een gezellig dansje, de prijzen uitgereikt. Aanvoerder Huygrgts van het Politie-elftal mocht een fraaie zilveren voetbal in on vangst nemen Tijdens een speec i die de voorzitter van O. en O. nog tot de terreinknecht, Theo Oua. richtte waren bijvalskreten a s „Leve Theo!" niet van de lacht. En daarna bewezen de voetbal lers dat ze ook konden dansen. uitSposUieUILZiin fa*' geloPen en werd voor va' j ^en de midden- ogenblik 6 0p het laatste buiten Kon„,tlk)e,naar links Bat. Links- langs df°, 8 ^°t de bal rakelln?s «ngs de paal m het net (01) de rnst «en genieten van Pittige marsmuziek van het Stedelijk dat over het terrein marcheerde, en van een „voetbalwedstrijd" tussen bal- lenjongens, adspiranten van plaatselij ke voetbalverenigingen. De knaapjes hadden een bal bemachtigd, en demon streerden met veel éIan adspiranten_ voetbal. Een heel klein roodjakje met Lenstra-allures deed de toeschouwers vele malen in lachen uitbarsten. In de tweede helft kwam een over moedige bui van spil Hendrikse de Militaire-ploeg op een doelpunt te staan. In één van de vele duels met Ger rits (die twee kennen elkaar uit promo tie- en degradatiestrijd!) bewerkte hij de bal boven zijn hoofd even opzettelijk met de hand. Koole mocht de penalty nemen. En deze werd benut (02). Enorm schot Clavan had pech, toen een prachtig schot tegen de lat belandde. En waar bleef het schot van Oonk, die in de afgelopen week zulke kogels wist te lossen? Eerst na vijf en twintig minu ten in de tweede helft kwam zo'n schot. Het was een enorme kogel, maar Van Diest stopte hem. Na een half uur wil de Clavan rechtsbinnen gaan spelen. Heyster (Zeemacht), ingevallen voor Willemse van ADO, werd naar de linksbuitenplaats gestuurd. Dit was een maatregel, die niets om het lijf had, daar ook Clavan niet was opgewassen tegen de prima verdediging van de Po litiemensen. Uit een laatste corner, die de bal bij Heyster bracht, was bijna een tegenpunt geboren. Heyster haalde keurig om, maar doelman Kok (ADO) bewees óók te kunnen keepen. Hij haalde de bal uit de hoek weg, en het bleef 02. Natuurlijk heeft men tijdens deze ontmoeting van prima spel kunnen ge- nieten. Was er dan geen spanning en viel de Militaire-ploeg tegen, er waren toch altijd nog momenten die de toe schouwers deden likkebaarden. De duels tussen Hendrikse en Gerrits bij voorbeeld. Zij oogstten bewondering, vooral ook omdat Hendrikse ze meestal won. De middenlinie van de Militaire- ploeg mocht er trouwens in zijn ge heel wel zijn. Links stond Verbeek (Sparta), die was ingevallen voor De Kubber, en rechts huppelde Karei Bouwmeester (NAC). In de voorhoede was eigenlijk niet één speler die voldeed. Clavan, uiterst voorzichtig, gaf soms goede passes en verdeelde het spel uitmuntend. Maar zelf kwam hij er nauwelijks aan te pas. Kolkman begon goed, maar kon later met de wind in de rug, niets meer uit richten. De Politie had prima spelers in links back Huybregts (BW), rechtsback Broeders (VW), spil Van Houten (Oosterbeek), rechtshalf Remmers (BW) en linkshalf Dongen (Baronie). In de voorhoede toonde Van der Meu len (Helder) zich een uitstekend ver bindingsspeler, die helaas zelf zelden het initiatief tot een schot nam. V. d. Toorn (Xerxes) en Klink (HDVS), de backs vaD de Militaire-ploeg, hadden voorts de grootste moeite met Koole (VDL), Van Eist (Theole) en Philips. HRC heeft zich door Zaandijk de kaas niet van het brood laten eten. De roodjakken zegevierden in deze moeilijke uitwedstrijd met 21. Rapi- ditas blijft de Nieuwediepers op de voet volgen. Gisteravond behaalde de club uit Weesp een 31 overwinning op QSC. De laatste wedstrijd van deze promotie-degradatiecompetitie, die dit weekend zal worden gespeeld, zal ten slotte aan alle spanning een einde ma ken. HRC ontvangt dan Rapiditas in eigen huis. De stand is op het ogen blik: HRC 5 4 0 1 8 Rapiditas 5 3 117 QSC 5 0 2.3 2 Zaandijk 5 113 3 Zaandijk degradeert dus weer naar de derde klasse. RKAFC en Beverwijk zijn het gis teravond nog niet eens geworden. Deze wedstrijd eindigde na verlen ging in een 11 gelijk spel en zal nu worden overgespeeld. In beide afde lingen dus spanning te over. Om het kampioenschap van de Noordhollandse Schaakbond speelde Wim Geus Zaterdag in. Alkmaar in de tweede ronde tegen de kampioen van Alkmaar, W. Kwak. De partij, die vier en een half duurde, had geen spannend verloop. Geus won een pion na de Reti- opening, doch dit bleek in een dame- pionspel niet voldoende om te winnen. De partij eindigde in remise. Dit was zowel voor Geus als voor Kwak de tweede remise-partij. De andere partij, tussen A. David en W. Schuurman, werd door David verloren. Wim Geus kan nog als eerste eindi gen, wanneer hij Zaterdag van Schuur man (Santpoort) wint. Kwak speelt dan tegen David, die kansloos is. De stand is nu: 1. W. Schuurman 2 1%; 2 W. Geus 2 1; 3 W. Kwak 2 1; 4 A. David 2 J^. HRC heeft met een zestien jaar lange traditie 'gebroken door Zaandijk op eigen veld een 21-nederlaag toe te brengen. De laatste overwinning behaal-, den de roodjakken daar in 1934. Van het elftal dat tdfen de overwinning be haalde speelde er Zaterdag nog één mee, en wel doelman Dijkshoorn. Deze stond destijds reserve, en moest invallen daar Prins, de toenmalige HRC-kee-' per, geblesseerd raakte en de strijd moest staken. Het werd toen een 1—O-over winning voor de roodjakken na een harde strijd. Sindsdien heeft HRC nog menigmaal de reis naar Zaandijk ondernomen maar het werden alle nederla gen. Een paar maal zelfs met flinke cijfers. heen en weer getrap komt na vijf mi nuten de eerste HRC-aanval tot stand door goed samenspel van de rechter vleugel. Knijff schiet echter naast. Even later een Zaandijkaanval die een corner oplevert. Deze wordt echter achter geplaatst. Weinige minuten later kruipt Kat door het oog van een naald als een hard schot op het lichaam van een back afstuit. De strijd golft heen en weer en beurtelings komen beide doelen in gevaar. De Zaandijker-doel man beleeft nog een benauwd moment bij een door Roomeyer op uitmuntende wijze genomen vrije schop, maar al vallende weet hij het leder weg te stompen. Er is bijna 25 minuten ge speeld als een goede aanval over rechts HRC bijna de leiding bezorgt. Met kunst- en vliegwerk weet Kat z'n doel echter schoon te houden. Hij trapt de bal het veld in, waar deze na wat getrap op het middenveld uiteindelijk bij de Zaandijk rechtsbuiten Woerde man belandt. In plaats van de bal naar één van de vleugels te spelen lost Woerdeman onverwachts een hard schot dat doel treft (10). Zaandijk, hierdoor gestimuleerd, komt wat in de meerderheid, maar doelpunten levert dit overwicht niet op. Er zijn geen tien minuten meer te spelen in de eerste helft als de HRC linkshalf Roo meyer de bal bemachtigt, een solo-ren Het was dan ook geen wonder dat insiders HRC Zaterdag met een be zwaard hart zagen vertrekken. De roodjakken dachten er zelf echter anders over. De 31' nederlaag op Tuindorp geleden zat hun nog geducht dwars en men was vast besloten wraak te nemen. Bovendien moest men reke ning houden het een overwinning van Rapiditas op Q.S.C. Zoals te verwachten viel is de wed strijd tegen Zaandijk er niet één van goed spel geweest. Vergeleken wij hem met de wedstrijd QSCHRC, dan zat er meer dan een klasse verschil ten nadele in. Het spel van Engel en de zij nen is nu eenmaal gericht op afbraak, zodat goed voetbal vrijwel onmogelijk wordt. Spanning is er anders voldoen de geweest. Beide doelen hebben tal loze malen in gevaar verkeerd. Nog zelden hebben wij zoveel opgelegde kansen zien missen. Gerrit Stolk be titelde het als „de wedstrijd van ge miste kansen", iets waarbij wij ons vol komen aansluiten. Zaandijk had naast enkele oudgedienden ook zeer jeugdige spelers opgesteld. Beide vleugelspelers en midvoor die tezamen nog geen zes tig jaren telden, hebben het Bot, Swart en de Jong geducht lastig gemaakt. Gelukkig was Dijkshoorn in goede vorm en zijn tijdig uitiopen heeft me nig gevaar bezworen. Roomeyer heeft weer een prima partij gespeeld en ook De Werker deed dikwijls goede dingen, Jammer is echter dat zijn plaatsen zo slordig is, zodat zjjn wegwerken niet altijd het gewenste effect heeft. Niet productief. De voorhoede heeft hard gewerkt, maar bijster productief waren de he ren niet. De binnenspelers vergaten nog al eens de bal te drukken, waar door enkele goede schietkansen door te hoog richten op niets uitliepen. Mid voor De Vries smaakte het genoegen de winnende goal te scoren, maar ook hij schoot veelal te weinig. Rijkers heeft vooral na de rust te weinig werk gehad. Hij maakte een mooi doelpunt, maar dit kwam twee seconden te laat. Het meest benieuwd waren wij naar de verrichtingen van de nieuwe rechts buiten T. de Boer. Van het vierde elf tal overspringen naar het eerste en dan nog wel in een promotiewedstrijd, is een wel zeer zware opgave. Hij was zoals te begrijpen valt nog al nerveus, maar vergoedde veel door z'n fel op de bal zitten en doorsjouwen. Geen ideale rechtsbuiten, maar na nog wat routine opgedaan te hebben toch wel bruik baar, menen wij. En nu de wedstrijd. Om even over zeven floot scheids rechter De Boer beide aanvoerders bij elkaar. Zaandijk won de toss, zodat G. de Vries mocht aftrappen. Na wat Men schrijft ons: Zaterdagavond is het dan toch ge beurd. Zaandijk, de sympathieke club van Kat en Engel, is weer naar de derde klasse gedegradeerd. Haar oude rivaal HRC, wist in de Zaan te zegevieren en wat Zaandijk de Heldersen al verschei dene malen heeft geleverd, n.1. uit schakelen, heeft HRC nu gedaan. Zaan dijk moet het weer in de derde klasse proberen. De strijd was hard, zeer hard zelfs. Daar kon HRC niets aan doen, dat was de schuld niet van Zaan dijk en ook de scheidsrechter trof geen blaam. De oorzaak was een regle mentsbepaling van de KNVB. Een be paling, die het mogelijk maakt elf jonge mannen van September tot Juli in een gespannen strijd te wikkelen. Een spanning die uiteindelijk te groot wordt. Zaandijk heeft verloren, maar behoeft niet te treuren. Want Zaandijk komt terug. Zaterdag reeds werden vier jonge spelers geprobeerd, die het goed deden. Met de kern Kat, Engel, Poel e.a. zullen de Blauwwitten stellig weer een rol van betekenis gaan spelen. De KNVB is een machtige Bond, haar Teglementen worden stipt nage leefd. Hoe prettig kon het geweest zijn als er ook een bepaling was, dat na afloop van een promotie-degradatie wedstrijd de winnaars verplicht waren een diner aan te bieden. Een diner, waarop de 22 spelers en de drie neutra le rechters van de strijd Zaandijk HRC zeer zeker recht hadden. Wij zijn er van overtuigd dat de bestaande vriendschapsband tussen Zaandijk en 5 Baas Briket weet eigenlijk niet goed of Pim, Pam en Pom wel ge schikt zijn voor het werk. „Jullie zijn nog niet zo uit de kluiten gewassen", zegt hij weer terwijl hij Pim, Pam en Pom monsterend bekijkt. „Ja we zijn wel klein, maar heel sterk", roept Pim uit. En we keftnen het werk door en door". „Ja, dan is het wat anders. Goed ik zal het met jullie proberm. Wanneer kunnen jullie beginnen?" Nu meteen", roept Pim weer en Baas Briket knikt goedkeurend. „Goed zo, jullie lijkt me een stel flinke jongens. Ga maar naar buiten. Berend zal ie verder helpen. De auto staat al voor". „Ha fijn, autorijden", roept Pam op gewonden. „Daar ben ik gek op!" -3-- rend", zegt Baas Briket", deze flinxe jongens zullen je wat helpen met je werk vandaag. Vanavond breng je me maar rapport uit". De Helderse Tennis Club heeft Zaterdagmiddag op de banen van „De Wind wijzer" zijn tennistournooi geopend. Er werden Zaterdag en Zondag tal van goede wedstrijden gespeeld, waarbij vooral het spel van de Alkmaarse jeugd kampioen Koster opviel. Hy zag in de eerste ronde van het B-tournooi kans Pluim Mentz te verslaan. In de tweede ronde moest hy evenwel tegen Nieu- wenhuizen met 75, 6—2 het onderspit delven. De organiserende vereniging was vooral over het weer zeer te spreken. Hoewel het er aanvankelijk donker uitzag, kreeg men later zoveel ple zier in het zonnetje dat men er nog graag een set had willen bij nemen, wanneer de partij was beëindigd. Twee spelers hadden het ongeluk een enkel te verzwikken, doch verder was men uiterst tevreden. Tot vandaag kon het tournooi zelfs geheel volgens schema worden afgewerkt. In het dames dubbel B-tournooi speelden mevr. De Vriesmej. Flotat mevr. Doorenbos-mevr. Ouweneel verreweg de mooiste partij. Eerstge noemd dubbel won ten slotte met 8 6, 64. Een zeer fraaie herenpartij werd gespeeld door Nieuwenhuizenen Koster. In de aanhef vermeldden wij het resultaat reeds. Hieronder geven wij thans de uit slagen: Dames enkel B: voorronde: mevr. Ouweneelmevr. Zeeman 61, 60; eerste ronde: mej. Koppen—mevr. Doorenbos 657, 62; mej. Flotat mej. Koel 63, 6—3: mej. Kuiper mevr. Adriaanse 60, 62; mevr. Ou- ROOMEYER eerste goal HRC, ondanks jarenlange strijd, dan nog steviger was geworden. En dat is toch het doel van de sport, onderneemt, met als slot een schuiver in de hoek die Kat te machtig is (11) Verandering in de stand komt er in eerste helft niet meer. Vlak na de hervatting krijgt HRC tot tweemaal toe een vrije schop tegen zich. Dijkshoorn wordt geducht op de proef gesteld. Hij weet beide malen redding te brengen. Hierna gaat De Boer het proberen, z'n voorzet 'landt bij Rijkers die echter langs de ver keerde kant van de paal schiet. Even later mist Knijff een prachtige kans door een afgemeten voorzet van Rij kers hoog over te knallen. De Zaandijk- midvoor doet het al niet veel beter, als hij in vrije positie op vier meter van het HRC-doel de bal met een boogje in Dijkshoorns veilige armen doet belan den. Kort hierop weet Kat door tijdig uitlopen een doelpunt te voorkomen. Hij zakt door z'n knie en moet zich door Bakker laten vervangen. Nog een doelpunt. Na een half uur spelen in de tweede helft brengt P. de Vries de bal op, passeert keurig enkele tegenstanders maar knalt hard over. Met de regel maat van een klok komen beide doe len in gevaar, maar het begint er op te lijken dat het 11 zal blijven. Midvoor Groot van Zaandijk moet zich enkele Aninuten voor het einde laten vervangen, aangezien een koppartij hem letsel bezorgde. Hij moest het veld afgedragen worden, maar vlak na afloop der wedstrijd zagen wij hem ogenschijnlijk volkomen fit met z'n makkers het terrein verlaten. Twee minuten voor het einde werd een falen van Engel Zaandijk noodlot tig. De toegestormde G. de Vries be machtigde de bal en prikte hem als het ware in doel (12). Twee seconden na het laatste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechter De Boer scoor de Rijkers nog. Terecht werd dit doel punt wegens het verstrijken der speel tijd niet toegekend, zodat de einduit slag 21 in het voordeel van HRC bleef. Tijdens de opening van het nieuwe sportveld te Cocksdorp heeft de consul van de KNVB in Noord-Holland offi cieus medegedeeld, dat de KNVB waar schijnlijk deze zomer nog een bonds elftal te Cocksdorp zal laten spelen. Zondagmiddag werd te Cocksdorp een sportfeest gehouden ter gelegen heid van de opening van het nieuwe sportterrein van de plaatselijke voet balvereniging SV(5. Een der hoogte punten van dit feest was ongetwijfeld de voetbalwedstrijd van RCH, de Haarlemse eerste klasser, tegen de tweede klasser Stormvogels, de club van onze nationale doelverdediger Piet Kraak. Over het algemeen genomen kwam het klasseverschil tussen beide elftal len niet tot uitdrukking, Stormvogels was zelfs iets sterker. De verdediging van RCH sloot dikwijls niet gehee). waardoor Stormvogels verscheidene zeer mooie kansen kreeg, die echter door te kort spel niet altijd goed wer den benut. Vóór de rust toonde de voorhoede van RCH zich actief, wat tot gevolg had. dat zij mede door een betere techniek, een voorsprong ver kreeg van 10. Al spoedig werd door Stormvogels evenwel de gelijkmaker gescoord. Na de hervatting demonstreerden de IJmuidenaren een enthousiast spel. dat de Haarlemmers totaal in de verdedi ging drong. Vlak vóór het einde werd de bal voor de tweede keer in de Haarlemse doelmond geplaatst, waar door de eerste klasser deze ontmoe ting in een 21 nederlaag zag geëin digd. Ongeveer 2500 personen woon den deze wedstrijd bij. weneelmevr. De Vries 64, 46, 6 2; tweede ronde: mej. Koppenmej. Flotat 6—3, 2—6, 6—0. Heren enkel B: eerste ronde: Kos terPluim Mentz 64, 63; Schenk Dol 64. 62; De VriesBakker 86, 64; KousbroekDe Boer 62, 6—2; tweede ronde: Nieuwenhuizen Koster 75, 62; TeitlerKousbroek 6—1, 6—1. Gemengd dubbel B: Rijpmamevr. De VriesBakkermej. Flotat 46, 36; heer en mevr. Nieuwenhuizen heer en mevr. Schenk 64, 63. Dames dubbel B: eerste ronde: mej. Koppen-mej. Koalmevr. Zeeman- mevr. Rijpma 60, 62; mej. Kuiper- mevr. Adriaansemej. Veth-mej. Zoomer 60, 75; mevr. Doorenbos- mevr. Ouweneelmevr Nieuwenhui- zen-mevr. v. d. Land 61, 60. tweede ronde: mej. Koppen-mej. Koelmej. Kuiper-mevr. Adriaanse 63, 60; mevr. De Vries-mej. Flotat mevr. Doorenbos-mevr. Ouweneel 8—6. 6—4. Hierna werd ook reeds de finale gespeeld. De Alkmaarse dames Kop pen en Koel kwamen tegenover mevr. De VriesMej Flotat te staan en ze gevierden met 64, 6—4. Heren dubbel B: Teitler-Kousbroek Schenk-Fijnheer 60, 86. Dames enkel C: eerste ronde: mevr. Bregmanmej. Verwey 97, 62; mevr. Bakkermej. Janssen 6—3, 6 1; mej. Barendregtmevr. De Bas 6—0, 60; tweede ronde: mej. Veth mej. v. d. Roli 60, 60, w.n.o. Heren enkel C: eerste ronde: Trap Smit 62, 62; Van den Heuvel Rijnders—Schotte 36, 86, 63; Dröge—Doorenbos 61, 64; Goris- senKlomp 63, 63; tweede ronde: TrapBartoo 64, 61; Bronder Winkelman 64, 61; Drögev. d. Heuvel Rijnders 6—1, 10—8; Krul— Beudeker 62, 60. Gemengd dubbel C: mej. Baren- dregt-Schuit—mevr. Bakker-Klomp 3—6, 8—6, 6—2. Heren dubbel C: Meyer-Schuit— Bronder-Van Straaten 63, 68, 63; Dröge-Koster—Schotte-Beudeker 6—4. 6—3. Bij de achtste ronde van de periodie ke zeilwedstrijden, welke Vrijdag werd gehouden, hebben kleine gebeurtenis sen grote gevolgen gehad, die de eind uitslag van deze wedstrijden ernstig zullen beïnvloeden. Schipper Kuyck en schipper Luiting hadden aan de ruimte op het Marsdiep niet genoeg en raak ten elkaar vr.j onzacht, terwijl ze beiden bij de wind lagen doch over verschillende boegen. En aangezien Kuyck over stuurboord lag en dus een „heer in het verkeer" moest zijn, werd hij gedis- kwalifiseerd, waardoor hij een belang rijk aantal punten verloor. Jammer, hij stond er zo prachtig voor. De uit slag werd: 1 Bootsman T. de Bruin uit Hilversum; 2 Ltz Tober van de Ver- bindingsschool in Amsterdam; 3 Schip per Luiting uit Den Helder; 4 Ltz de Graaff an Argis. Nog twee ronden en dan zal bekend zijn wie er dit jaar het beste heeft afgebracht. Schipper Luiting heeft nu de leiding met 14 1/4 punt, daarna Ltz de Graaff met 13 1/4 punt. Beiden zei len, onverhoede omstandigheden voor behouden, aanstaande Vrijdag hun laatste wedstrijd. Wij zijn zeer be nieuwd. OOK WEEK THUIS. Vrijdagavond arriveerde uit Indone sië onze plaatsgenoot C. J. Faas. De hele buurt vlagde en leefde mee. Het was echter al bijna elf uur 's avonds toen de bus als laatste passagier Cor bij zijn ouders bracht. NAAR HET ZIEKENHUIS. Zaterdagmorgen had het ruim twee jarig zoontje van de heer C. Bakker het ongeluk van de trap te vallen en daarbij zijn dijbeentje te breken. De kleine dreumes moest naar het zieken huis in Den Helder worden vervoerd. AANGENAME VERRASSING. Zaterdagavond trok de dameszang vereniging „Ons eigen lied", onder lei ding van de heer D. Ploeg, naar het badhotel te Huisduinen om daar* voor de oudjes een paar zangnummertjes ten beste te geven. Dit was voor de bewoners van het badhotel een aange- name verrassing, die zeer op prijs werd gesteld. WINKELPAND GEOPEND Vrijdag heeft mevr. Joosten-Lont haar verbouwde winkelpand op het Kerkplein geopend. Het heeft haar deze dag niet aan belangstèlling ont broken. Het in frisse kleuren uitge voerde interieur en de vakkundig aan gebrachte verlichting gaven een mooi effect. Zo klein als het winkeltje vroe ger was, zo ruim is het nu geworden. In één der étalages worden horloge rieën. goud, zilver uitgestald, terwijl ln de winkel nog een grote vitrine met goud en zilver is aangebracht Naast de levensmiddelenbranche heeft mevr. Joosten-Lont nog een ruim gesorteerde apotheek. Wij wensen haar goede zaken.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5