Van een koe, eieren en strikken... Stad en Omgeving Marinierskapel gaf concert voor duizenden dankbare toehoorders Drie beiaard-bespelingen op de verjaardag van Prins Bernhard Er komt tekening in de strijd om het schaakkampioenschap Winkelactie „Groot Den Helder" gaf aanleiding tot voldoening School-athletiekwedstrijden van de H.A.V. beginnen Vrijdag Muzikanten en publiek onvermoeibaar Gewaardeerde geste van de Commandant Zeemacht Mutaties bij de Marine Tjerk Hiddes wordt overge dragen aan A.L.R.I.S. Automatisch speelwerk spoedig gereed Achtste ronde nu achter de rug Jaarvergadering der v.v. „Helder'* Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Póm Comité gaat op ingeslagen weg voort Ruim 460U zegel-albums werden uitgegeven IN HET KORT ANJERDAG ORANJEBOOM BIER! Voor de Kantonrechter Alg Militaire Pensioenbond belegt protestvergadering „Om ze de schrik op het lijt te jagen" Touw zat niet strak Groot aantal jongens en meisjes schreef in Openluchttheater Persil Tournooi van de HTC Tussen Haaks en Kuitje Urk De week op de visafslag Wanneer de Marinierskapel speelt, is het feest in Den Helder. Jong en oud, groot en klein, miizivaai of nipt muzikaal, gaat luisteren naar de pittige klanken, dfe door het populaire korps ten gehore worden gebracht. De plaatselijke mu ziekverenigingen mogen nog zo'n grote plaats in de harten der Nieuwediepers innemen, de Marinierskapel spant de kroon. Onze Helderse muzikaoten behoe ven daarop niet Jaloers te z'&n. Zij weten wel, dat de vooroorlogse eeneerten van de Stafmuziek een sterke traditie hebben geschapen, welke au door de helaas al te schaarse uitvoeringen van de Marinierskapel op voortreffelijke wijze wordt voortgezet. Telkenmale Wijkt uit de overweldigende belangstelling, dat de Helderse bevolking met spanning het moment verbeidt, waarop de „Staf" (zoals men het eerste muziekkorps van de Koninklijke Marine met een zekere vertrou welijkheid blijft noemen) weer te Den Helder zal worden gestationneerd. Tot ieders vreugde niet in de laatste plaats van kapelmeester Nieuw- Jand en zijn muzikanten waren de weersomstandigheden voor een tent concert gisteravond bijzonder gunstig Eén lichte koelte deed het gebladerte van het Julianapark zachtjes ruisen en er was niet één regendruppel, die de aandacht van de toehoorders afleidde. Toen om half negen de eerste maten van Tschaikowsky's Slavische Mars het laatste voetengeschuifel deed ver stommen. hadden reeds meer dan drie duizend mensen een plaatsje in en om het Julianapark gevonden. De kapel heeft hen allen in een weldadige stil te doen toeluisteren. Zelfs de tere ho bo-loopjes in de Concertwals van Gla- zounof waren noot voor noot te volgen. Het was plezierig om te zien, hoe een ieder genoot van de harmonieuze mu ziek, die met zoveel bekwaamheid je élan werd gespeeld. Zelfs „Les Préludes" van Franz Liszt, een stuk muziek dat door me nigeen wordt afgezet, wanneer het door de radio wordt gepresenteerd, boeide de menigte van de eerste tot de laatste maat. Dat is het voordeel van muziek „in natura". én van het gezamenlijk luisteren. Zo werd in het Julianapark «en prettige eensgezinde sfeer gescha pen, die telkens in een aanhoudend applaus tot uiting kwam. In plaats van de ouverture „Leichte Cavallerie" speelde de kapel als eerste nummer na de pauze de „March oftbe Bowman" uit „Robin Hood", een ka rakteristiek werk met een exotische «temming, dat het wonderwel deed >n de vallende schemering. De lichtjes ".n de tent pinkelden steeds feller tegen de donkerder wordende hemel, toen de elegante klanken van Strauss' wals „Rosen aus dem Süden" het park vul den. Muzikanten en publiek waren on vermoeibaar. Wij zagen een oud vrouwtje, dat om half tien nog rustig op het plekje stond, dat zij een uur tevoren had ingenomen. Energiek le verde zij haar aandeel in het hartelijk applaus, waarvoor kapelmeester Nieuwland zijn mannen staande liet bedanken. De Marinierskapel demon streerde in de Othello-suite voortreffe lijke staaltjes van harmonieus samen spel en fraai solowerk, waardoor ook de meest critische oren werden ge streeld. Op een pittige „Hollandse Rhapso- die" van Hugo de Groot volgde een taptoe, die het Nieuwediepse hart deugd deed. Het prachtig geslaagde zomeravond-concert, dat was aange boden door de Commandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht I. W Reijnierse, werd besloten met het Wil helmus. Tijdelijk bevorderd tot commandeur; do kapitein-luitenant ter zee K. van Dongen. Bevorderd tot kapitein ter zee: de kapitein-luitenants ter zee S. den Boeft (tijdelijk!, G, N. H. baron van TM, K. van Dongen, W. F. van Vrees wijk en B. Hessing. Bevorderd tot kapitein-luitenant ter zee: de luitenant ter zee der le klasae F. van den Blink. Bevorderd tot luitenant ter zeer der le klasse: de luitenants ter zee der 2e klasse O. Cramwinckel, J. A. Schreu- der, W. Bagchus, L. C. Lückman, S van Ravesteijn en G. Zeiler. Bevorderd tot majoor der mariniers de kapiteins der mariniers A. F. van Velzen en T. Jonkman. Aan de kapitein-luitenant ter zee A. Kroes en kapitein ter zee J. Beckering Vmckers is eervol ontslag uit de zee dienst verleend wegens langdurige dienst. Ongeveer October van dit jaar zal, naar Aneta meldt, de torpedobootjager Hs. Ms. Tjerk Hiddes van de Ko ninklijke Nederlandse marine worden overgedragen aan de ALRIS. Het lag aanvankelijk in de bedoe ling dat de Nederlandse torpedoboot jager Hr. Ms. Banckert zou word ?n overgedragen. De Britse marine had hiertegen echter verschillende bezwa ren, daar de Banckert is uitgerust mat verschillende instrumenten, waarop 'n Brits patent rust. De Tjerk Hiddes wordt op het ogen blik in Nederland geheel gereviseerd. Het schip zal het vlaggeschlp van de ALRIS worden. Ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard der Neder landen zal de stadsbeiaardier, de heer Tj. J. Dito, morgen drie carillonbespe lingen geven op het klokkenspel van het monument nabij het Raadhuis. Het programma van de eerste be speling, morgenochtend van acht uur tot half negen, bevat achtereenvolgens het „Wilhelmus", het „Kroningslied" van Scholte, het „Vlaggelied" van Smits, „Mijn Nederland" van Richard Hol, „Wü willen Holland houen" van Arnold Spoel en „Wien Neerlands Bloed" van J. W. Willems. 's Middags van twaalf tot één uur zal de heer Dito ten gehore brengen: 1. „Voor gouden klanken uit bronzen monden" (Tj. J. Dito), 2. „De dansende haasjes" (tekst H.M. Koningin Juliana, De achtste ronde van de strijd om het schaakkampioenschap van Den Helder heeft in de hoofdklasse drie uitslagen opgeleverd. De belangrijkste partij van deze ronde ging tussen J. P. Bommel en W. J. Geus. Er werd Frans gespeeld in deze party, en het ging er heftig toe. Daar beiden door een remise achterop zouden geraken, werd er hard om de overwinning gestreden. Bommel kreeg na enige tijd een iets betere stelling en kwam het eerst tot de aanval. Geus moest een: pion afstaan, doch wist een toreneindspel te forceren. De partij werd afgebroken en zal waarschijnlijk wel remise worden. K Geus won op regelmatige wijze van De Waard, die nog steeds geen punten heeft. A. C. Spoel speelde tegen J. Smit. Ook -deze partij werd in remise-stelling afgebroken. De stand is thans: 1. K. Geus 7 5l/j'; 2. J. Smit 7 43. J. P. Bommel 6 4**; 4. W. J. Geus 5 3°"; 5. A. C. Spoel 7 2#; 8. K. J. de Waard 6 0". In de eerste klasse is de stand: 1. J. W. Koning 7 5y,*; 2. J. Allart 6 4"; 3. P. W. van Dijke 6 3'/t**: 4. P. de Vries 8 3y,": 5. C. J. Bosch 6 3*»; 6. K. Lengers 7 2Vj»; 7. Th. Adriaanse 8 2%; 8. G. J. Geus 8 In de tweede klasse Is, door het terug trekken van E. A. Bosch, de strijd bijna beëindigd. Hier is de stand: 1. B. Knop- per 7 6; 2. P. Kelder 8 5; 3. J. van Ames- foorf 6 4*; 4. R. Muller 6 1; 5. E. A. Bosch 8 1. Knopper, die aan de kop gaat, wordt dus alleen nog door Van Amesfoort be dreigd. Deze moet nog twee maal tegen R. Muller en eenmaal tegen Knopper spe len. Maandag kan de beslissing vallen, Indien B. Knopper van Van Amesfoort wint. De derde klasse biedt de volgende stand: 1. Joh. van Amesfoort 8 51/*; 2. L. J. van Veen 7 5": 3. C. Buys 7 4. J. Burgers 8 3; 5. G. Geus 8 3; 6. R. de Leeuw 8 3. Hier gaat het dus tussen Van Amesfoort en Van Veen. Van Amesfoort heeft hier de kans niet in eigen hand, daar hij niet meer tegen Van Veen moet spelen. De uitslagen waren: Hoofdklasse: J. P. BommelW. J. Geus afgebr.; K. GeusK. J. de Waard 10; A. C SpoelJ. Smit afgebr. le Klasse: P. de VriesTh. Adriaanse 10; K. Lengers-tJ. Allart 8—1. 2e Klasse: J. van AmesfoortP. Kelder 81; R. MullerB. Knopper 01. 3e Klasse: C. BuysL. J. van Veen uitgest.: Joh. van AmesfoortJ. Burgers 10: R de LeeuwG. Geus 10 muziek Catharina van Rennes), 3. „Al Iegro" (Scheppers), 4. „Merck toch hoe sterck", „Wilt heden nu treden" en „Bede voor het vaderland" (uit Vale- rius' Gedencklanck), 5. „Zeemans- en andere liederen" (eveneens uit Vale- rius), 6. „Gedenkklank aan het Neder landse Reddingwezen" (Tj. J. Dito). Morgenavond van half acht tot acht uur zal de heer Dito het volgende pro gramma uitvoeren: 1. „Mijn Neder land" (Richard Hol), 2. „Preludium voor beiaard" (Jef Denjjn), 3. a. „De kleinste" (Jos. Beitjes), b. „Avond lied je" (Fr. Silcher), c. „Het roosje' (H. Werner), 4. „Varia", 5. „Zegezang" (G. F. Handel). Ieder uur Met de werkzaamheden aan het au tomatische speelwerk worden goede vorderingen gemaakt. De klok en de electromotor zijn reeds aangebracht en de verbindingen tussen de speeltrom- mel en de hamers aan de buitenzijde der klokken zullen weldra hersteld zijn. Het ligt in de bedoeling, dat het caril lon wordt ingespeeld met de melodie, die nog op de trommel staat. Ieder uur zal de beiaard dit wijsje laten ho ren. Negentig stemgerechtigde leden heb ben Maandagavond in Formosa de jaarvergadering van de voetbalvereni ging „Helder" bezocht De heren A. J. Zikkenheiner. J. Dijkshoorn en W. Krijn en. die aftredend waren, werden met respectievelijk 85, TT en 61 stem men in het bestuur herkozen. Als nieuwe bestuursleden kwamen uit de bus de heren M. Looy (82) en W. Bier steker (65). Het bestuur ziet er thans als volgt uit: A. Wiersma (voorzitter) A. J. Zikkenheiner (secretaris), J. J. Dorlijn (penningmeester), P. J. Bor- gerdinlg (tweede voorzitter, tevens toegevoegd aan de Trainingsfondscom missie), W. Biersteker (tweede secre taris), R. H. van Schijndel (tweede penningmeester), J. Dijkshoorn (com missaris van materiaal, tevens toege voegd aan het bestuur van de afdeling basketbal). M. Looy (commissaris gn toegevoegd aan de jeugdcommissie), W. Krijnen (commissaris, tevens voor zitter van de elftalcommissie). In de elftalcommissie hebben nu zit ting de heren D. Bak, J. van Doorn. H. Swart en W. Gode. De jeugdccm missie werd aangevuld met de heren Rottier en Klingekever. De trainings fondscommissie werd aangevuld met de heren Dhout en Sierach. de kas- commissie met de heer Haleman Sr. Aftredend was hier de heer De Vries Daar men geen interesse toonde, werd geen begeleidingscommissie benoemd. Voor het komende jaar zal de con tributie ongewijzigd blijven. De heer Wiersma deelde mede. dat eerst half October weer op het Helder-veld kan worden gespeeld. Bij de aanvang van het nieuwe seizoen zal met de ge- meeate worden overlegd of het veld eerder In gebruik kan worden geno men. De jeugdcommissie gaf nog te kennen, dat het haar speet, dat het junlorentournooi dit jaar moest wor den afgelast. De heer Wiersma toonde zich tevre den over het bezoek aan deze jaarver gadering en dankte W. G. W. harte lijk voor de vriendelijke geste het W.G.W.-b-terrein beschikbaar te stel len voor de training van Helder. 7. Berend heeft de wagen gestopt voor een huisje en beduidt Pim, Pam en Pom dat ze eruit moeten komen. „Zo, en nu maar vlug even twintig zakjes naar binnen brengen", roept hii en laadt tegelijkertijd een zakje kolen boven op het hoofd van Pam. Pim kjjkt verschrikt toe. „Moeten wij aie zware zakken dragen?" roept hij aft. „Zware zakken? Wat zware zakken7" roept Berend. „Jullie waren toch aan dit werk gewend?" „Ja maar liet U, wij zijn eigenlijk meer bekend met de distributie" zegt Pim op gewichtige toon. „Op de distributieAch la rie....'" valt Berend hem in de rede, „Wat doen wij hier anders? Distribu eren is verdelen en dat doen wij toch ook? We verdelen de kolen onder de mensen, en maak nu maar een beetje voort. Ik hou niet van dat vele pra ten' Nu de arme Pam moet wel. Hij is zowat in elkaar gezakt onder net zware gewicht Een vijftigtal winkeliers had aan de uitnodiging van het comité „Winkelactie Groot Den Helder" gevolg gegeven, om in „Formosa" nog eens van gedachten te wisselen ever de onlangs gehonden zegel-actie. Men bleek over het algemeen van mening, dat het bij deze éne aetle niet moet blijven. Op gezette tijden zijn der gelijke evenementen nodig om de geest levend te honden. «-, a r\r\ ii_ ten, niet ten volle was bereikt. Ook Degenen, die willen deelnemen aan één der uitstapjes van de Com missie Vacantiebesteding van de Hel derse Bestuurdersbond, kunnen hun aanmeldingsformulieren vandaag nog bij de bekende adressen inleveren. Zeer wel zag men in, dat niet alleen de winkelstand bij het organiseren van grootscheepse reclame- en verkoop acties is gebaat. De gehele bevolking vaart er wel bij, wanneer een belang rijke groep uit haar midden een ge zonde activiteit en werklust demon streert. De zo goed geslaagde verkoop actie heeft wel bewezen, dat Den Helder een levend middelpunt van een wijde omgeving kan worden. Enkele aanwezigen meenden, dat één der doeleinden, het aantrekken van kopers uit de omliggende gemeen- Voor de goede orde herinneren wü er aan, dat de lezing-avond over emigratie naar Australië, die vandaag zou worden gehouden, werd uitge steld tot Vrijdag 30 Juni in Casino. De zaal is reeds geheel volgeboekt VHjdagavond om half zeven beginnen de school-athletiekwedstrijden, die thans voor de vüfde maal door de Helderse Athletiekvereniging worden georga niseerd. De wedstrijden worden gehouden op het sportterrein aan de Meenwen- straat, en Zaterdagmiddag om twee uur voortgezet en beëindigd. Er kwamen in schrijvingen binnen van de volgende scholen: V.G.L.O., Ambachtsschool, R.H.B.S., Gem. Lyceum, Vakschool voor meisjes, Gem. ULO 1 en 2, R.K. ULO, Chr. MULO en de Kweekschool. In verband met de onlangs door de regering ingediende wetsontwerpen tot verhoging van de pensioenen met een extra toeslag en kinderbijslag heeft de afdeling Den Helder van de Algemene Militaire Pensioenbond 'en protestvergadering belegd, te houden op Maandagavond 3 Juli in „Formosa Men acht de voorgestelde verhogin. totaal onvoldoende en is voornemens een motie ter goedkeuring aan de ver gadering voor te leggen. De bijeen komst zal het karakter dragen vaneen buitengewone ledenvergadering. Voor het kantongerecht te Den Helder hebben gistermiddag vele zaken ge diend. Zü namen veel tüd in beslag, maar leverden over het algemeen geen hoge boeten op. Het vreemde was, dat juist enkele ogenschijnlijk weinig betekenende zaakjes een flinke bres sloegen in de financiën van de verdachten. Daar was een zekere J. B. uit Oosterend, die op „kwellende wijze" een koe had vervoerd. De koe had een stuk touw zo strak om de hoorns gehad, dat om beide hoorns een twee centimeter diepe wonde was ontstaan, waaruit rqkeiyk bloed vloeide. Uit het verweer kreeg men de indruk, dat het een vrq onbelangrijke kwestie was, die voor de verdachte met een sisser zou aflopen. ren. Hem werd een advocaat aangera den. Het wegdek J. de R. kwam op voor zijn knecht, die op 15 Maart met een landbouwtrac- tor waaraan een lorrie met ijzeren wie len was gekoppeld, het wegdek van de Vuurtorenweg te De Cocksdorp had beschadigd. De knecht A. Z., had moe ten uitwijken en was daarbij naar de kant van de weg afgezakt. De weg kon daar niet tegen. De ambtenaar maakte er een kleine straf van: f 1 of 1 dag, waarbij hij rekening hield met de om standigheid, dat de knecht had moeten uitwijken. Om te schrikken. De veehouder A. B. te Callantsoog ondervond dagelijks last van konijnen Daarom had hij een paar stukken ijzer- draad genomen en strikken gezet. De kantonrechter vond dit niet de juiste wijze van handelen. B. verklaarde zelf dat hij de konijnen door deze maatregel „de schrik op het lijf had willen jagen". Men kon echter aan de gezichten ach ter de groene tafel zien, dat er niets van werd geloofd. „Wij geloven hier ook niet alles", zei de ambtenaar nog, voordat hq f 20 of 10 dagen eiste. De kantonrechter vonniste conform. B. is bovendien de strikken kwijt. Hoe anders verliep deze zaak even wel. De getuige A. K., die de koe in opdracht van zijn baas J. B. had ver voerd, vertelde wel dat het touw niet strak had gezeten, maar de ambtenaar maakte aan alles een einde door mede te delen dat ook een veearts het ge beurde ernstig laakte. De ambtenaar eiste f 30 of 10 dagen. De kantonrech ter, mr. J. 't Hooft, veroordeelde B. conform deze eis. Kievitseieren. F. S. uit Den Helder had op een wei land aan de Jan Verfailleweg kievits eieren gezocht. En dat mocht deze S. niet. De ambtenaar maakte het met hem nog niet zo erg; f 10 of 5 dagen. Maar de vader van F. S., die volgens de kan tonrechter nogal 'n enthousiast kievits- eierenzoeker is en weet dat het niet mag, kreeg de volle laag: f 40 of 20 dagen. Flinke schade. De oliehandelaar J. M. uit Juliana- dorp had op de Balgweg te Breezand gereden met een vrachtauto die breder was dan 2,10 meter. En dat is nu een maal verboden op een B-weg. Het ge volg was een botsing met de luxe wagen van H J., die als getuige ter zitting verscheen. M. kreeg voor de overtra ding f 5 of 3 dagen. H. J., die 'n schade vergoeding wilde eisen, kreeg te horen dat niet was bewezen welke van belde auto's aan de verkeerde kant van de weg had gereden. Er waren namelijk geen getuigen geweest. J. had meer dan vijfhonderd gulden schade te rapporte Niets gebeurd Met J. van T. en A. K. was het ook een vreemde geschiedenis. J. van T. had op een donkere avond met zjjn motor in de Koningsstraat te Wieringen een zekere A. aangereden. Bij het in halen week Van T. niet voldoende uit, waardoor een botsing was ontstaan. Tot overmaat van ramp kwam A. K., even eens op de motor, die achter Van T. reed, ook in onzachte aanraking met A. En toen had je de poppen aan het dansen. A. was overeind gekropen en onmiddellijk van leer getrokken. A. K. verklaarde het zo: „En toen begon 'ie zo te schelden, nou.... ik zeg, nou je mond is wel goed, rijje maar!" En de beide motorrijders waren hun voertuigen weer opgeklommen om ge zamenlijk de reis naar huis voort te zetten. A. en een andere jongeman, L. J. H„ kwamen getuigen. J. van T. kreeg f 15 of 5 dagen. A. K. kreeg dezelfde straf, omdat hfj tussen zichzelf en de motor van Van T. niet voldoende af stand had bewaard. A. K. hield zelf het pleidooi. „Als er niets was gebeurd, dan waren we hier niet geweest", zei hij. Men was het roerend met hem eens. De kantonrechter vonniste niettemin con form de eis. Met verdediger. D. C. de W., bestuurder van een auto bus, kwam er gisteren goed af. Op de Rijksweg onder Callantsoog zou hij bij het naar-links-af-slaan niet voldoende rekening hebben gehouden met een achter hem rijdende Belgische luxe wa gen. Er waren enkele getuigen opge roepen, o.a. een passagier uit de bus, en er verscheen een verdediger, die een knap pleidooi hield. Het bleek dat de buschauffeur tijdig een richtingwijzer had uitgestoken. De ambtenaar was evenwel van me ning, dat de chauffeur evengoed nog had moeten opletten op het achter hem rijdende verkeer. Hij vroeg f 10 of 5 dagen. De verdediger kwam in actie en in debat met de ambtenaar. De kanton rechter, die natuurlijk het laatste woord had, vond dat in plaats van de bus chauffeur de bestuurder van de Belgi sche wagen voor hem had moeten staan. De situatie ter plaatse liet namelijk de snelheid niet toe (ongeveer 80 kilome ter) waarmee de Belg had gereden. De kantonrechter besliste voor de bus chauffeur: ontslag van rechtsvervolging In het totaal nemen vijfhonderd en dertig jongens en meisjes aan deze jubileum-athletiekwedstrijden van de HA.V. deel. Zij deden tezamen acht honderd en vijftig inschrijvingen no teren. Zo komen onder andere zestig estafetteploegen in het veld. Het programma luidt: Vrijdagavond: Series en kwart finales van alle loopnummers (uitge zonderd de estafettes), kogelstoten jongens en meisjes Groep 1, drie sprong jongens Groep 2, kastiebal- werpen jongens en meisjes Groep 3, hoogspringen meisjes Groep 2. Zaterdagmiddag: Halve-finales en finales van alle loopnummers, esta fettenummers, grote balwerpen meis jes Groep 2; slingerbalwerpen jongens Groep 2, hoogspringen jongens en meisjes Groep 1, driesprong jongens en meisjes Groep 3, diploma-uitrei king. In verband met de beperkte kleed ruimte wordt aan de deelnemers ver zocht zoveel mogelijk in sportkleding naar het terrein te komen. De start nummers moeten goed zichtbaar op de rug worden gedragen. De deelne mers moeten zelf voor spelden zorgen De prijzen bestaan uit diploma's, die Zaterdag na afloop van de wedstrij den op het terrein worden uitgereikt. De directie van de Persil-fabrieken behoeft er geen spijt van te hebben, dat zij haar rijdende bioscoop voor een paar dagen naar Den Helder heeft gestuurd. Gisteravond werd op de Vismarkt de tweede openluchtvoor stelling gegeven, ten overstaan van een duizendkoppige menigte, die met plezier de verschillende filmpjes volg de en genoot van de bijzonder aardige attractie in de vorm van tienduizen den zeepbellen, die onder een kleurige verlichting in de ruimte werden ge blazen. Vanavond om half tien wordt op het open tzrrein aan de Javastraat, bij de Madoerastraat, de laatste voor stelling in Den Helder gegeven. Onze stadgenote mej. F. J. Reij- nen slaagde gisteren te 's-Gravenhate voor het diploma Directrice Openbare Leeszaal. het comité was in dezen niet voor hon derd procent tevreden. Het zocht de verklaring terecht in de moeilijkheid, dat de mensen van buiten niet altijd konden profiteren van de ruilbeurzen, die in de stad zoveel belangstelling trokken. Men heeft echter uit deze eerste actie geleerd: ongetwijfeld zal een volgende maal rekening worden gehouden met de thans opgedane er varingen. Met genoegen kon men vaststellen, dat het in uitzicht gestelde totaal be drag aan prijzen ruimschoots was overschreden. Bijna zesduizend gulden aan waardebonnen kon worden uit gekeerd. Hoe intensief de mensen voetbalzegels hebben verzameld blijkt uit het aantal verstrekte albums: ruim 4600 van deze boekjes werden door het comité uitgegeven. Het is verheugend, dat de vergade ring unaniem achter het comité stond, waar het betrof het te zijner tijd or ganiseren van een volgende actie. Over de periode, waarin dat zal ge beuren, zal nader overleg worden ge pleegd. Voldoende is thans, dat d« winkelstand van Den Helder heeft bewezen, over spirit en energie t« be schikken. Dat is een der factoren, di« .onze stad metterdaad tot de centrum gemeente van Noordelijk Noord-Hol land kunnen maken. Voor het tournooi van de Helderse Ten nis Club werden gisteravond vijl partijen gespeeld. De uitslagen waren: Dames en kel B: mevr. Ouweneeimej. Kuiper 97, 61; dames enkel C: mevr. Nieuwenhul- zenmej. Veth 63, 60; mej. Zoemer— mevr. Bakker 8—7, 6—4, 63. Heren enkel C: PrinsenMeyer 08, 4—-6. Gemengd dubbel C: mej. Barendregt- Schuit—mej. v. d. Roll-Bronder 3—6, 64. 5—7. Hr. Ms. ,,RY 2" van de Hydrografi sche dienst keerde gisteravond om halt elf uit Rotterdam in de haven terug. Hr. Ms. mijnenveger „Westerschelde" is gisteravond om negen uur naar Rotter dam vertrokken om daar „door de ring" te gaan. Het is morgen hoog water om 7 en 19,30 uur en laag water om 0,50 en 13,30 uur. De temperatuur van het zeewater was 16,5 graden Celsius. Het vaak stormachtige weer van de afgelopen week was oorzaak, dat maar weinig kuilpaling werd aangevoerd. Da vangsten der kuiiaalvissers echter wa ren gedurende de dagen dat er werd gevist, niet onbevredigend. Deze va- rieeren per vaartuig per dag van 30 tot 250 pond. Door de geringe aanvoer en de belangrijke vraag konden goede prijzen worden genoteerd. Het verloop hiervan was per pond van f 0.68 tot f 0.96, De vangsten der lijnaalvissers waren in het begin der week goed, va riërende per vaartuig van 60 tot 130 pond. In de noteringen kwam weinig verandering, deze liepen per pond van f 0.79 tot f 0.87. De laatste dagen eter week kon niet worden gevist wegens het slechte weer. De vangsten van witvis, vooral rode baars, werden beter. De prijzen hadden een gunstig verloop, per pond zan f 0.52 tot f 0.65 Ook snoekbaars had een goede notering, per pond van f 0.40 tot f 0.60. Verschillende partij tjes bot noteerden per pond van f 0 31 tot f 0.33. Andere soorten witvis wer den niet aangevoerd. In totaal kwam ongeveer 100 ton nest aan de afslag De prijzen per bak varieerden van f 1.95 tot f 2.25. De weekbesommingen der kuilvissers liepen weze week per vaartuig van f 200 tot f 600. Voor de li.inaalvissers waren deze van f 100 tot f 250 per vaartuig. Noordzeevis werd niet aangevoerd. Aangevoerd werd de afgelopen week; 48819 pond kuilpaling. 4152 pond lijn- paling. 466 pond snoekbaars, 2365 pond rode baars. 34 pond voorn, 2 pond snoek, 10 pond karper, 93 pond bot en 194880 pond nest. De totale omzet aan de visafslag be droeg ongeveer f 48260.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2