Nood der gepensionneerden hooggestegen Protest-commissie staat voor een moeilijke beslissing Invoering van spaarsysteem door brandstoffenhandelaren Regen en onweersbuien als ouverture der Helderse feestweek Helde rse athleten leverden te Hoorn uitstekende prestaties Vergadering A M.P. afdeling Den Helder Voorgestelde motie unaniem aanvaard Morgen vergadering in de hoofdstad Uitslag toelatingsexamen gemeentelijk lyceum Om het schaakkampioen schap KVH 3 won te Wormerveer de zilveren bokaal HRC. èn Rapiditas beide in tweede klasse mmmmmmmmmm&mrn' i m Uit het zakenleven Ds Hofhuis beroepen De kolen zijn van de bon, maar Souvereine hoonlach van de donder Van Hawaii-klanken en doorweekte tentzeilen Nutsspaarbank geeft zegels van f 1.—, uit Onverdiende blaam op scheidsrechter Hessink Verschillende HAV-records verbeterd Mej. Wynia promo veerde naar de A klasse Prijswinnaars HTC-tournooi De duiven vlogen weer Vier DOK-renners in de Ronde van Bolsward IN HET KORT Gisteravond vond in „Formosa" een druk bezochte vergadering plaat» van de Algemene Militaire Pensioenbond, waar opnieuw bleek, dat de voorzieningen welke voor de gepensionneerden zijn getroffen ten enen male onvoldoende zijn. De vergadering nam dienaangaande een motie aan, welke aan de minister president en aan de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer der Staten- Generaal werd gezonden. tegemoetkoming ontvangen in de sterk gestegen kosten van het levensonder houd. Dat betekent, dat zij niet in staat zijn de meest noodzakelijke rekeningen te voldoen: dat zij minder moeten uit geven dan normaal vereist is. En daar tegen komen zij terecht in verzet. De gepensionneerden hebben in de tijd, dat zij actief werkzaam waren, ge spaard voor een onbezorgde oude dag. Zij hebben daarvoor kostbare guldens opzij gelegd, guldens, die zij nu goed zouden kunnen gebruiken, maar die nu opeens veel minder waard blijken te zijn. Daardoor zijn zij nu aan armoede overgeleverd. Dat geldt niet alleen voor de gepensionneerden uit het militaire leven, doch evenzeer voor de anderen. Protestvergadering. Daarom hebben verschillende bon den van gepensionneerden (de Alge mene Nederlandse Pensioenbond, de Bond van gepensionneerden van Spoor- en Tramwegpersoneel en de Algemene Militaire Pensioenbond) een demon stratieve vergadering belegd in de grote zaal van Bellevue te Amsterdam. In deze bijeenkomst, die morgenmiddag wordt gehouden, zal de nadruk worden gelegd op de onrechtvaardige behande ling van de gepensionneerden, die hun beste jaren hebben gegeven aan het be drijf of de instelling, waarbij zij werk zaam waren. Het thans door de ministerraad inge diende wetsontwerp ter verhoging van de pensioenen is verre van toereikend. Reeds in 1948 werd door de heren Van Sleen c.s. een amendement ingediend om de pensioenen met 35 in plaats van met 25 te verhogen, waarop toen door de ministerraad niet werd inge gaan. De nu voorgestelde verhoging be draagt evenwel slechts ruim 4 van de pensioenen, hetgeen onvoldoende moet worden geacht. Deze toeslag van f 90 per jaar mag inderdaad slechts in zoverre als „bijzonder" worden aange merkt, dat zij bijzonder laag is gehou den. Motie ingediend. Op grond van het bovenstaande werd gisteravond de volgende motie aange nomen, welke aan de bestemde adressen werd verzonden: „Met diepe teleurstelling kennis geno men hebbende van het schamel bedrag dat door de regering in een wetsont werp tot verhoging van de bijslag voor de gepensionneerden wordt voorgesteld: Constateert: dat uit dit voorstel blijkt, dat door de regering, de bittere nood onder de gepensionneerden, niet op de juiste wijze wordt aangevoeld; dat de gepensionneerden ten volle de moeilijkheden der regering onder kennen, maar nog erger de grote nood Het is onze lezers voldoende bekend, dat de kosten van het levensonderhoud in de laatste jaren in grote mate zijn gestegen. Voor de eenvoudigste, voor het huishouden onontbeerlijke artikelen moet een veel hogere prijs worden be taald dan voorheen. De arbeiders In de bedrijven hebben hun loon enigermate aangepast gezien aan deze veranderde omstandigheden, maar hoe staat het met de gepensionneerden? Een „toeslag".... Degenen, die in een pensioenfonds zijn opgenomen, weten, dat hun pen sioen gebaseerd is op een zeker per centage van het laatst genoten loon of salaris: zij betalen daarvoor gedurende hun diensttijd een bepaald gedeelte van hun salaris en vertrouwen er dan op, dat zij tijdens een „onbezorgde levens avond" in staat zijn rond te komen. Gelijk wij allen weten zijn de sala rissen die vóór de oorlog betaald werden in geen verhouding tot de tegenwoor dige: er zijn diverse toeslagen gegeven, waarvan de „Joekes-gulden" en de „vijf procent" ons nog vers in het ge heugen liggen. Het leven is duurder ge worden: hoewel wij niet van een infla tie mogen spreken zijn èn de prijzen èn de lonen aanmerkelijk gestegen. Ieder een heeft moeite met zijn loon of salaris uit te komen, zelfs al is er nu en dan een loonsverhoging gepasseerd. Maar hoe staat het met de gepen sionneerden? Zij hebben een toeslag op het pensioen ontvangen die geheel on toereikend was: zij hebben, in verge lijking tot de arbeider, maar een kleine 7 Geslaagd voor de le klasse: Hans U. Agter, Jacob P. Ambriola, Wilhelmina van Amesfoort, Maarten Beneker, Ma ria van Berkum, Wilhelmine J. Beude- ker, Johannes Blaauboer, Bruin Blan- jaar, Trijntje N. ten Bokkel, Coenraad Bot. Aaltje H. Broer, Wernerus A. J. Crone, Jacob Deeelstra, Franciscus H. Ekkers, Jan Fokkens, Catharina C. E. de Graaf, Henk J. ter Haar, Annema- rie van Haga, Pieter M. den Hartog. Dick Houthuysen, Pieter de Klerk, Christina H. V. Knol, Hilda M. Koorn, Jan Kootwijk, Michiel S. de Korver, Henriëtta Lagerveld, Willem P. Lap, Tineke Last, Hetty Linschoten, Maria E. Proost, Dirk de Rijke, Clasina J Schol, Arie Schoorl, Peter P. Schrau- wen. Catharina A. Smit, Annie M, Smith, Hendrik W. F. Swart, Anna Z. Timan, Cornelis M. Uyl, Nicolaas A. J. Veenis, Wilhelmina Verhage, Alexan- der G. A. Verstegen en Franciscus A Th. Wendel. Gisteravond werden in de hoofd klasse van het kampioenschap scha ken slechts twee van de drie partijen gespeeld. De partij K. GeusW. J. Geus was belangrijk voor de eerste plaats. Na een Franse opening hielden de tegenstanders het spel prachtig in evenwicht en zij besloten na de acht tiende zet tot remise. De andere par tij, K. J. de Waard—A. C. Spoel, werd met het Evans-gambietje geopend, zo dat Spoel een pion voorsprong kreeg. Hij wist deze tot het eindspel te be houden, maar maakte toen een blun der. Dank zij zijn behoorlijke positie kon hij de partij remise houden. De stand in de hoofdklasse is thans: 1. K. De Geus 6 uit 8, 2. J. Smit 4 uit 8, 3. J. P. Bommel 41/, uit 7, 4. W. J. Geus 4 uit 7, 5. A. C. Spoel 3 uit 8, 6. K. J. de Waard l/9 uit 7. in hun gezinnen aan den lijve voelen; dat de lonen der overige staatsburgers op een redelijke wijze zijn aangepast aan de sterk gestegen levensstandaard, terwijl het inkomen der gepensionneer den practisch tot de helft der waarde is gedaald; dat dan ook, naar de mening der ver gadering, ten aanzien der gepension neerden, de sociale rechtvaardigheid allerminst is betracht; spreekt als haar vastberaden wil uit, met alle wettige middelen stelling te zullen nemen, tegen deze, naar het pauperisme voerende weg; verzoekt de leden der Tweede Kamer van de Staten-Generaal, eerbiedig en dringend, geen poging onbeproefd te laten om de regering te bewegen tot een meer sociaal-rechtvaardige beslis sing". De motie werd ondertekend door de afdelingsvoorzitter, de heer J. Lub. Het derde team van K.V.H. heeft Zon dag op de Korfbalbondsdag te Wormer veer zeer fortuinlijk gewerkt. Het begon met een 1O-overwinning op K.Z., waarna met dezelfde cijfers werd ge zegevierd over Z.K.V. 4. Hiermede ver kreeg K.V.H. 3 de leiding in groep E. In de finale wonnen de Benjamins we derom met 1—0, na een enerverende strijd tegen Groen-Geel 5, waardoor K.V.H. 3 voor een jaar beslag legde op de zilveren bokaal. Het eertse team deed het minder, al werden toch goede resultaten geboekt. De eerste wedstrijd werd met 21 van Groen-Geel 2 verloren, maar tegen O.K.V. 1 boekte K.V.H. 1 een fraaie 2O-zege. Beide goals werden door M. Feenstra gemaakt. Jammer voor K.V.H. won ook Groen-Geel 2 van O.K.V. Zondag gaat K.V.H. met twee senio ren-ploegen en de adspiranten A-ploeg naar Schermerhorn, om deel te nemen aan de seriewedstrijden van S.K.V. aldaar. UET échec, dat het dappere eerste elftal van HRC Zondagavond heeft geleden. is gisteren allerwege druk besproken. WU zullen maar geen schatting maken van het aantal arbeidsuren, dat hierdoor „onder het paard zn buik is door gegaan"... Feit is, dat de tragische strijd, die aan de Sportlaan voor de ogen van minstens vijfduizend voetballiefhebbers is geleverd, zeker aanleiding tot commentaar heeft gegeven. Het gewraakte derde doelpunt van Rac.ng is veel belangrijker gebleken, dan onmiddellijk na het scoren er van werd vermoed. Op dat moment heerste op en om het veld reeds min of meer een stemming va„ „het is bekeken". Onbewust heeft men in een geest van milde sportiviteit ge. dacht: „Met 2—1 zijn we voorlopig tevreden". Wanneer en de scheidsrechter, én de grensrechter én de spelers toen de verdere gang van zaken hadden kunnen .voorspellen, zou de reactie ongetwijfeld anders zijn geweest. I: I In het Handelsregister werden de vol gende nieuwe inschrijvingen opgeno men: Eerste Heldersche Leesportefeuille onderneming „Victorie", Den Helder, Van Galenstraat 102. Leesportefeuille onderneming. Vennoten: J. G. Ooms en W. Noordermeer. Helder's Automobielbedrijf Th. Hoy- tinck (E), Den Helder, BootsmanSteeg 2—8. Automobiel- en garagebedrijf. De volgende inschrijvingen werden gewijzigd: Maison Gré Quast, Den Helder, Kei zerstraat 3. Kleinhandel in dames- en meisjesbovenkleding en dameshoeden. Uitgetreden eigenaar: Mw. M. Postma Quast. Nieuwe eigenaar: Mw. E. J. AdrianPost. Jac. den Hoonaard, Anna Paulowna, Breezand, Zandvaart 43. Bedrijf uitge breid met: radio-installatie en repara tiebedrijf. Firma Gebroeders van den Berg M. A. Zoon, Anna Paulowna, Breezand. J. C. de Leenweg 36. Trekken en telen van en handel in bloembollen en land- en tuinbouwproducten. Uitgetreden ven noot: C. H. v. d. Berg. De predikant der Baptisten-gemeen te van Alkmaar en Den Helder, ds. F. G. J. Hofhuis, heeft dezer dagen twee beroepen ontvangen en wel van de Baptisten-gemeenten te Drachten ca te Zandbulten (Fr.). Toen onlangs tot vreugde van de afnemers „de kolen van de bon gingen", trok het publiek de begrijpelijke conclusie, dat er eindelijk een einde was gekomen aan de brandstoffenschaarste. Men zou weer naar behoefte kunnen bestellen, zij het ook dat een bepaalde verhouding tussen de verschillende huisbrandsoorten in acht moest worden genomen. Het vervelende van de zaak is echter, dat er In wezen niets is veranderd. Voor de brandstoffen- handel is een hoeveelheid beschikbaar, die precies gelijk is aan het verleden jaar afgeleverde kwantum. Dat houdt dus in, dat de kolenhandelaren nog met dezelfde distributiemoeilijkheden worstelen. lijkheid ook voor het personeel der Rijkswerf en van particuliere bedrij ven worden geschapen. £)E EERSTE AVOND van de Helderse feestweek is voorbijgegaan onder het gekletter van aanhoudende regenvlagen, het onheilspellende geflits van bliksemstralen en het daarop volgende gerommel van de donder. In plaats van stromen feestgangers was slechts sprake van stromen water langs sombere lappen zeildoek, die naargeestig klapperden in de harde Oostenwind. De éta blissementen des vermaaks, die in luttele dagen tijd aan de Kanaalweg, op het Koningsplein, in de Prins Hendriklaan en in het Julianapark waren opgebouwd, boden een bizarre aanblik. Enkele kramen waren open, en er werden zelfs in een paar „golctentjes" nog zaken gedaan. In de café's was het druk. De mensen wilden blijkbaar toch verlost worden van de financiën, die zij voor deze eerste kermis-avond hadden uitgetrokken. de vermakelijkheden, die van acht tot negen uur proefdraaiden, maar toen gisteravond de zaak definitief in wer king ging, hadden de elementen in middels het aspect van de wereld gron dig gewijzigd. Zelden hebben wij een spin in een zo zeldzame verlatenheid gezien, als gisteravond om negen uur dat apparaat aan de Kanaalweg. Enke le kraampjes waren open, maar boden en zielige aanblik. En de luchtschom- mel was wel het laatste, waaraan de weinige kermisgangers op deze avond behoefte hadden. Wij hadden ons voorgenomen, naar het Theater Pittoresque van de familie Mullens te gaan. Wij herinnerden ons van verleden jaar, dat men daar wel verzorgde programma's weet te geven. En 's middags had de heer Mullens ons vol enthousiasme zijn nummers voor speld. Vele knipsels uit allerlei dagbla den moesten ons er ten overvloede van overtuigen, dat in het Theater Mullens het fijnste van het fijnste werd gebo den. Gedurende enige weken heeft men in Arnhem van hetzelfde programma kunnen genieten. Amerikaanse acro baten, een internationaal dansnummer, een meesterlijk jongleur, een goed or kest. Wij hadden dat allemaal willen zien, en waagden er een natte regen jas aan, in goed vertrouwen op de wa terdichtheid van de tentzeilen, die het Theater Pittoresque van de barre bui tenwereld scheiden. Maar het ging niet door. De steeds feller wordende Oosten wind had de heer Muilens doen beslui ten, de afbouw te onderbreken. De dag begon met het gebruikelijke continu-programma in en bij het Poli tiebureau aan de Kerkgracht. Daar ver schenen de talrijke artisten, die in deze week zullen trachten, door het produ ceren van meer of minder fraaie gelui den de Nieuwediepers te bewegen tot het afstaan van enig zink. Het was voor de muzikanten wel goed, dat geen vooraanstaande Nederlandse toonkun stenaars deel uitmaken van het Hel derse politiekorps. Vele leden van dit korps hebben met ons met plezier geluisterd naar een keurig net Hawaiian-ensemble, dat zonder een aansluiting op het electriciteitsnet niet kon werken. De vier leden van het gezelschap waren er echter van overtuigd, op dit punt de steun van één of meer zakenmensen te zullen krijgen. In de namiddag bleek, dat zij niet hadden mis-geraden. Voor de slagerij van Bandt in de Koning straat gaven zij een recital en lever den als tetgenprestatie reclame voor de vlezige artikelen uit genoemd be drijf. Dat was eigenlijk het enige genoeg lijke op deze eerste kermisdag. Gister morgen was er wel belangstelling voor Voor de afnemers zijn niet meer ko len beschikbaar, dan verleden jaar, toen de brandstoffen nog op de bon waren. Ook de aflevering door de groothandel geschiedt op dezelfde wij ze als verleden jaar: iedere maand het twaalfde gldeelte van de jaaromzet. Tal van klanten plaatsen nu reeds flinke bestellingen, omdat de transac ties tussen de brandstoffenhandelaren en het publiek eerder nog stroever gaan verlopen dan het geval was toen de kolen nog gedistribueerd waren. De afdeling Den Helder van de Bond van Nederlandse Handelaren in Brand stoffen meent thans een oplossing te hebben g» vonden door het invoeren van een spaarsysteem. De mensen kun nen het bedrag aan geld, dat zij nu reeds voor de aankoop van kolen be schikbaar hebben, voor dit doel beste den, alleen ontvangen zij voorlopig in de plaats van de brandstoffen een aan tal z.g. spaarzegels. Wanneer het stook- seizoen is aangebroken, kunnen zij bij hun leverancier deze spaarzegels in brandstoffen omzetten. Het afdelingsbestuur zal binnen en kele dagen bekend maken, dat de spaarzegels bij zestien plaatselijke brandstoffenhandelaren tegen betaling van f 1 per stuk verkrijgbaar zijn. Men zal deze zegels ook kunnen kopen bij de Nutsspaarbank, die de zegels voor de handelaren uitgeeft. Voor het gemeentepersoneel is reeds de regeling getroffen, dat men desge wenst bij het uitbetalen der lonen en salarissen voor een door ieder employé zelf te bepalen bedrag aan zegels kan ontvangen. De waarde van deze zegels wordt dan van het loon of het salaris afgehouden. Wellicht zal deze moge- Zodoende: géén stromen feestelingen, géén stromen muziek uit luidruchtige versterkers, géén stromen aards slijk in bodemloze geldkistjes, en géén golf van jolijt tussen Kanaalweg en Juliana park. Maar wel stromen regenwater op honderden meters klapperend zeildoek en in alle goten op het feestterrein (en daarbuiten). En toen het onweer op zjjn hevigst was werden de honderden lampjes die (ondanks alles) tussen Ju lianapark en Kanaalweg brandden, ver duisterd door het verblindende lieht van de bliksem, dat aan geen plaats gebonden scheen. En het leek wel, of de ontzaglijke stem van de donder, die heel het hemelruim beheerste, van een souvereine minachting was vervuld Het gewraakte derde doelpunt van H.R.C. in de wedstrijd tegen Rapiditas. Links de rechtsbuiten van Racing, T. de Boer, rechts linksbuiten Rijkers, die juist de bal over de doellijn heeft geplaatst. (Foto Sieders) Want dat is het pijnlijke van de zaak, dat óók wanneer het protest toch de toekenning van het derde doelpunt tot resultaat heeft, het ge heel weinig aanleiding tot bevrediging geeft. Het is immers moeilijk na te gaan, hoe de wedstrijd verder zou zijn verlopen, wanneer dat doelpunt ter stond was toegekend. Het is ook de vraag, hoe het zou zijn gegaan wan neer de grensrechter de reflex-bewe ging, die de oorzaak der ellende was, niet had gemaakt. En evenmin kan men bevroeden, wat er gebeurd zou zijn, wanneer de bal inderdaad „uit" was geweest en meteen op de normale wijze was ingegooid. Hoe men ook over deze vervelende geschiedenis redeneert, het is volko men fout om zoals wij gisteren door verscheidene „na-kaarters" hoor den doen scheidsrechter Hessink van een zeer onsportieve partijdig heid te betichten. Naar onze mening heeft de heer Hessink deze belangrij ke wedstrijd op bekwame en volko men objectieve wijze gefloten. Het is alleen maar jammer, dat een zeer menselijke fout waarover niemand meer zou hebben gerept, wanneer de wedstrijd een gelijk spel of een over winning voor Racing had opgeleverd een zo ernstig gevolg heeft gehad. Het alsnog toekennen van het der de doelpunt aan HRC zou dat gevolg ongedaan kunnen maken, maar men zal moeten toegeven, dat de rentrée van Racing in de tweede klasse dan allerminst aanleiding zou geven tot een blijmoedig en opgewekt feestge druis. Een onbesproken gelijk spel of nog liever een klinkende zege zou dat zeker wel hebben gedaan. Maar nu heeft men bij HRC en ze ker ook bij Rapiditas een onbevre digd gevoel. Zelfs de meest onbaat zuchtige sportiviteit zal dat niet kun nen wegwissen. Hoewel dat niet gebruikelijk is, zou het in dit bijzondere geval aanbeve ling verdienen, de wedstrijd op neu- Wie gedacht zou hebben, dat de prestaties van de HAV-leden door de enorm drukke werkzaamheden bij de schoolwedstrijden, wel beneden peil zouden blijven bij de athletiekwedstrjjden, welke afgelopen Zondag te Hoorn door Hol- Iandia werden georganiseerd, is bedrogen uitgekomen. Er zijn werkelijk enige zeer goede prestaties geleverd en de topprestaties van enige leden inspireerden den ook de andere HAV-ers hun beste beentje voor te zetten. eindigde zij als eerste in resp. 10.8 en 10.9 sec. Ook in de finale liep zij een uiterst scherpe race en wist als eer ste de finish te passeren in de goede tijd van 10.8 sec. Tekenen wjj hier nog bij aan dat zij op blote vi_ v. en liep. Mej. de Bont werd op de 100 m. tweede in de goede tijd van 13.4 sec. Ook op de andere loopnummers valt vooruitgang te bespeuren. Zo wist de heer Vermeel bij de heren einde lijk weer eens onder de 12 sec. te ko men met 11.9 sec., uiteindelijk werd hij vierde. Annie Monsma liep haar 80 m .in de verdienstelijke tijd van 11.1 sec., Wim Erfmann op dezelfde afstand 9.9 sec. Paul Verra werd op de 1500 m. derde in de B-klasse in een tijd, die om het H.A.V.-record ligt (de tijd was niet precies opge nomen). En dan de estafetS?-num- mers. Totaal stonden 4 estafette nummers op het programma en de H.A.V. wist op niet minder dan drie nummers de eerste prijs te behalen. 4 x 80 m. meisjes in 44.6 sec., 4 x 100 m. jongens (49.- sec.) en 4 x 100 m. dames (53.8 sec.). De dames bleven hiermede 0.3 sec. boven het huidige clubrecord. Technische nummers Als we dan overstappen naar de technische nummers dan valt direct Een prachtige prestatie leverde mej. Riemke Wynia door op de 100 m Dames een tijd te laten afdrukken van 13 sec. Zij behaalde hiermede de eerste prijs in de C-klasse, maar het mooiste was toch wel dat zij met deze prestatie te gelijkertijd ook promoveerde naar de A-klasse, zodat ze nu in de hoogste re gionen komt te verkeren. W(j moeten deze keurige prestatie niet te laag aan slaan. Er werd gelopen op een gras- baan, terwijl deugdelijke startblokken niet aanwezig waren. Ook Henk Wiedenhoff was uitste kend op dreef. Onder dezelfde om standigheden liep hij de 100 m. voor A-junioren in 11.2 sec.! Hij verbeter de hiermede het H.A.V.-record, dat ook al op zijn naam stond, met niet minder dan 0.4 sec. Wjj zjjn zeer be nieuwd, hoe Wiedenhoff het er over 14 dagen in Hengelo bij de Neder landse kampioenschappen zal afbren gen. Als wjj nog even bjj de loopnummers blijven, valt ook op het goede lopen van het B-meisje Jo Kwast. Reeds in haar serie en later in de demi-finale op de uitstekende vertesprong van Piet Deymann bij de jongens B. Hjj werd hier tweede met 5.72 m. en ver beterde het clubrecord met niet min der dan 38 cm. Wim Erfmann werd hier vierde met 5.20 m. Minder te vreden op dit nummer mocht Jan Mo- bach zijn. Hij kwam zeer slecht uit waardoor de verwachte clubrecord- verbetering geen doorgang vond. Een sprong van 6.10 m. was miniem on geldig. Ook Annie Monsma had hier pech, voor haar moest een sprong van 4.80 m. worden afgekeurd om dezelfde reden terwijl ook Klaas Last drager een sprong van 5.81 m. ver loren zag gaan door niet goed uitko men op de balk. Annie Monsma kwam nu nog tot 4.49 m. (derde) en Klaas Lastdrager tot 5.67 m. (eveneens derde). De heer Van Essen stelde zjjn per soonlijk record bi) het kogelstoten weer even hoger en stootte 10.79 m„ hij werd hiermee eerste in de C-Klas- se en nadert al dicht de grens van de B-klasse. Bjj het discuswerpen ble ven mej. Bot en mej. Zomer even on der hun kunnen en kwamen tot resn 26.10 m. en 26 m. Ook het hoogspringen dames le verde een eerste prijs op. Mej. de Bont kwam tot 1.37 m., wat promotie naar de B-klasse betekende. Mej. Zomer en mej. Duin werden na overspringen resp. drie en vier met 1.32 m Bij het kogelstoten ten slotte werd de heer Kuilman nog derde met 9.84 m. De H.A.V. mag over de verrichtt.» prestaties van Zondag uiterst tevre den zijn. Voor.opig staan geen wed strijden in ploegverband meer op het programma. Reeds nu echter blilkt dat de prestaties kwalitatief en quar,' titatief goed vooruit zijn gegaan ver geleken bij het vorig seizoen! traal terrein te laten overspelen. Men zou ook kunnen besluiten, dat HRC promoveert en Rapiditas in de twee- de klasse blijft, om dan de promotie- degradatie van het volgende seizoen af te wachten. Een zonder meer afwjj. zen van het door HRC ingediende pro test zou onzes inziens de minst ge- wenste oplossing zijn. WU verwachten echter niet, dat de protest-commissie deze ongetwijfeld gemakkelijkste weg zal willen volgen. Langs de weg van de minste weerstand worden nu eenmaal zelden bewonderenswaar dige prestaties bereikt. In aansluiting op het gisteren ge plaatste verslagje van het tennistour- nooi der HTC, laten wij hieronder de volledige lijst van prijswinnaars vol gen: Dames enkel B: 1 mevr. Ouweneel, Animo, Den Helder; 2 mej. Koppen, Inside, Alkmaar. Heren enkel B: 1 Teitler, HTC; 2 Stumpel, Juliana, Hoorn; 3 Bos, Juliana Hoorn. Da mes dubbel B: 1 mej. Koppen en mej. Koel, Inside, Alkmaar; 2 mevr. de Vries en mej. Flotat, HTC. Gemengd dub bel B: 1 mej. Flotat en de heer Bakker, HTC; 2 mej. Kuiper en de heer Kous broek, HTC. Heren dubbel B: I Stumpel en Bos, Juliana, Hoorn; 2 Teit ler en Kousbroek, HTC. Dames enkel C: 1 mevr. Nieuwenhuizen, Animo, Den Helder; 2 mej. Zomer, HTC; 3 mej. Ba- rendregt, Animo. Heren enkel C: 1 Droge, Inside, Alkmaar; 2 Krul, HTC; 3 Meijer, Animo. Gemengd dubbel C: 1 mej. van de Rol en de heer Bronder, HTC; 2 mej. Zomer en de heer Bartoo, HTC. Heren dubbel C: 1 Droge en Koster, Inside, Alkmaar; 2 Winkelman en Doornbos, Animo; 3. Smit en Trap HTC. De postduivenvereniging „Victoria" heeft Zondag deelgenomen aan de wed vlucht van Pont St. Maxcence af. In deze derde vlucht van dit seizoen vie len de prijzen als volgt: D. Bregman 1, 13, 14, 18, 19; gebr. Ramler 2, 8, 10, 20, 28; Brunink 3, 5; L. Bak 4, 15, 22. 30; T. Hubregtsen 6, 17; C. Bregman 7, 11, 12; A. Heijblok 9, 16; J. Riemers 21, 25; J. C. Duinker 22; J. Kramer 24; J. van Gilse 26; Pluimers 27, 29. Hedenavond van zes tot zeven uur wordt ingekorfd voor Limoges; tevens worden de jonge duiven voor de wed vlucht AmsterdamDen Helder inge korfd. Vrijdagavond van zes tot zeven uur inkorven van oude duiven voor Quiévrain en Zaterdagmiddag van drie tot vijf uur inkorven van jonge duiven voor Utrecht. Klokken stellen Zaterdag van zes tot zeven u\ir. De Helderse wielrenners Bijl. Trom petter, Walraven en Pranger, alle vier leden van DOK, nemen morgen deel aan de Ronde van Bolsward. Ris heeft deelgenomen aan de kam pioenschappen van Nederland, maar moest na twaalf ronden prachtig in de koers te hebben gelegen, door een ..raIT1, de strijd staken. Trompetter, die niet officieel was uitgenodigd, mocht doof tussenkomst van de N.W.U. toch star ten. Wel een bewijs, dat ook hij 6aa meetellen. Hij heeft dertig van de veer* tig ronden netjes mee-gedraaid, maar in de 31ste ronde werd hij evenals vele andere deelnemers door het pech* duiveltje uitgeschakeld. Ten gerieve van de vele stadge* noten, die een lot hebben gekocht van de laatste grote Niwin-loterij, de len wij mede dat thans een trekkings- lijst ter inzage ligt bij mevr. Ruiten schild, Singel 123. De afdeling Den Helder van de Rond van Ouden van Dagen houdt op Woensdagmiddag 12 Juli. aanvangen de om half drie, een ledenvergadering in „Casino",

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2