Onze zwemploeg in Augustus naar Wenen Aquarium-tentoonstelling trok bijna vijfduizend bezoekers Tweeledig doel ten volle bereikt Publieksprijs voor de heer D. van Heulen Hef- lag voor het grijpen.... Tussen Haaks en Kuifje Urk Burgerlijke Stand Visserijbesommingen Den Oever Nieuwe havenmeester Wieringen Texel Kind door draaiorgel overreden Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Besommingen l|muiden Voor de Europese zwemkampioenschappen Er liggen enige titels binnen ons bereik door M. J. Adriani-Engels Scheepvaartberichten DINSDAG 4 JULI 1950 ffP! De aquarium-vereniging „De Gup" en „De Glasbaars" hebben wel een onge dacht succes geboekt met de tentoonstelling, die gedurende de vorige week in het voormalige distributiekantoor werd gehouden. Het aantal bezoekers naderde Zondag reeds de vijfduizend, welk getal stellig overschreden zou zijn wanneer men de tentoonstelling nog langer had opengehouden. Maar éénmaal sloeg toch het klokje van gehoorzaamheid en kwam het einde van een week, die de organisatie-commissie en talrijke leden (met hun vrouwen) de nodige drukte heeft bezorgd. kweekbakje van de heer Abbenes, nr. 35, verwierf de eerste prijs in deze categorie. De heer Van Heulen werd tweede met bak 24. De prijzen beston den uit diploma's. Geven wij ten slotte de uitslag van de steunbonnen-actie: 2677 gehaakt kleed; 0438 plant; 1299 gehaakt kleed; 2722 haardketel; 1133 electrisch strijk ijzer; 2225 aquarium; 2729 haardstoel; 2427 pot honing; 1720 zeemlap. Naar de heer J. Schippers in zijn slotwoord zeide, hebben allen dat vele werk met het grootste genoegen ver richt, omdat men begreep dat deze ten. toonstelling een prachtige propaganda voor de aquarium-sport betekende en bovendien een welkome financiële steun aan het plaatselijke t.b.c.-bestrij- dingswerk zou opleveren. In beide op zichten kon men volledig tevreden zijn Het juiste bedrag van de opbrengst is nog niet bekend, maar dat het een flinke som zal zijn staat nu reeds vast. De heer Schippers bedankte de heer J. van Brederode, die in diverse kwa liteiten, maar vooral als film-leveran cier en -operateur onschatbare diensten heeft bewezen. De heer W. Jans, voor zitter van „De Glasbaars", uitte even eens zijn dankbaarheid voor de mede werking, van verschillende zijden on dervonden. De directie van de Rijks werf was men zeer erkentelijk voor het in bruikleen afstaan van materia len. De heer Jans bedankte voorts de heren Schippers en Van Heulen, die als keurmeesters waren opgetreden, alsmede de leden die zich beijverd hadden, kaarten te verkopen en de vis jes nacht en dag te verzorgen. De fa milie Zandstra, die boven de expositie ruimte woont, waren de organiserende vereniging dankbaar voor de hartelijke steun in de vorm van thee en koffie met toebehoren, zelfs in het diepst van de nacht. Ten slotte betuigde de heer Jans zijn erkentelijkheid jegens de heer Harry Tielemans, die door zijn teke ningen de aantrekkelijkheid der ten toonstelling had verhoogd. Onder de bezoekers had men velen uit andere plaatsen gezien, zodat het initiatief van „De Gup" en „De Glas baars" stellig ook een goede propagan da voor Den Helder heeft opgeleverd. Prijzen. Het publiek was in de gelegenheid gesteld zijn oordeel over de tachtig in zendingen te vellen. Honderd negen en vijftig bezoekers hadden hun stem ge geven aan bak 39 van de heer D. van Heulen, die daarmede voor de pu blieksprijs in aanmerking kwam. Tus sen deze 159 bezoekers werd een com pleet tropisch aquarium verloot. De gelukkige winnaar was de heer C. Win- keman, Brakkeveldweg 87. Op bak 6 waren 120 stemmen uitgebracht, zodat bak 39 wel een flinke voorsprong had. De uitslag van de jury-beoordeling was als volgt: 1 Kraus, bak 29; 2 Zel- denrust, bak 50; 3 Beukers, bak 3; 4 Bais, bak 5; 5 N.N.; 6 Abbenes, bak 6; 7 Van Berkum, bak 7; 8 Jans, bak 14; 9 Zand, bak 11; 10 Bais, bak 17. Het Gevonden; autoped, twee scha kelarmbanden, rode alpinomuts, blau we autoped met massieve banden, twee breekijzers (tevens spijkertrek ker), notitieboekje van naaister, bank biljet van f 25, groene ceintuur met bloemetje, blauwe duif, doos met ge reedschappen, witte handdoek, haar- strik gemerkt N. J.. zwarte rechter motorhandschoen, zwembroek met blauwe handdoek, jongensjasje, geel witte plastic regenjas, witte halsket ting, mondharmonica, bruin kinder mutsje, twee bruine portemonnaies, twee padvindersriemen, Engelse sleu tel, steeksleutel, dasspeld, drie kin derschoentjes, geruite shawl, gele schoudertas, damestas, zeildoekse tas, rood kindertasje, vulpotlood, twee vulpennen, vlieger, voetbal, wandel wagentje, geelbruin windjack, zes zwembroeken met handdoeken, vijf zilverbonnen van f 1, plastic heren jas, bril, zwarte herenschoen. Verloren: rode autoped op lucht banden, zilveren broche met twee hertjes, broche met koperen kettinkje en twee olifantjes, etui met vulpen en vulpotlood, enveloppe met polis, zil veren horlogeketting, paar bruine glacé herenhandschoenen, wit-zwarte hond met hangende oren, Fox-terrier, identiteitsbewijs N.S., nylonkous, brui ne portemonnaie, lichtbruine porte feuille, legitimatiebewijs t.n.v. A. J. W., portemonnaie inh. f 6,50, zwart poesje, hondenriem met halsband, paar bruine sandalen met witte kous jes en strandmutsje, zilveren sier speld met ankertje, linker herenhand schoen, zwart lederen tas met gereed schap, gevlamde vulpen, zwarte vul pen zonder dop, etui met vulpen en vulpotlood, bruine vulpen, zwarte vulpen met ingebouwde pen, blauw zwart gevlamde vulpen, zilveren vul potlood, zadeldek van motor, zilver bon van f 1, Inlichtingen op het hoofdbureau van politie. Aan de gemeentelijke visafslag werd gedurende de vorige week aange voerd: 1103 kg bot, 1189 kg garnalen, 480 kg kaan, 15 kg kabeljauw, 77 kg muiets, 40 kg rog, 749 kg schar, 16398 kg schol, 216 kg pieterman, 56 kg poon, 585 kg tarbot, 4374 kg tong, 552 kg wij ting, 1 kreeft. Gistermiddag omstreeks vijf uur ging Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck" ten anker op de rede. Het is morgen hoog water om 11.20 uur en laag water om 5.25 en 18.15 uur. De temperatuur van het zeewater was 17.0 graden Celsius. Geboren: Klazina Geertruida, d. v. Willem van Ommen en Truitje Ras. Hendrik Jan, z. v. Pieter Keuter en Marijtje de Boer. Neeltje, d. v. Sijmen Bakker en Willempje Woord. Overleden: Jan Wakker, oud 85 jaar, chtgenoot van Aaltjen Kroon eerder weduwnaar van Geesje de Vries. Gehuwd: Lubbertje Kramer en Hen- drika Hennink. URK, 1 Juli: Door 120 vaartuigen werd aangevoerd: 12667 pond kuilpaling, prijs f 0.65—f 0.77; 931 pond lijnaal, f 1.02— f 1.10; 492 pond snoekbaars f 0.52; 688 pond rode baars f 0.60 per pond en 509 bak Nest, prijs f 2.15 per bak. DRUK TOURISTENBEZOEK. Urk wordt tegenwoordig druk be zocht door touristen. Dezer dagen kwa men er zelfs ongeveer 50 auto's met ouden van dagen uit Hoogeveen. Ook veel buitenlanders komen Urk bezoe ken. Dit alles wijst erop dat het voor malige eiland nog steeds in trek is. De heer M. Kooy heeft per 1 Juli zijn functie als havenmeester van Den Oever neergelegd, daar hij de pensioen gerechtigde leeftijd heeft bereikt. Hier mee komt een einde aan een dertien jarige werkzaamheid als zodanig, waar bij de heer Kooy zich als een sympa thiek persoon heeft doen kennen. Tot zijn opvolger is benoemd de heer C. Wigbout, sluiswachter te Den Oever. Op het dezer dagen te Alkmaar gehouden concours behaalde de Chris telijke zangvereniging „De Lofstem" te Oosterend, o.l.v. de heer C. Bre- mer, met 301 punten een eerste prijs in de eerste afdeling. Het mannenkoor behaalde met 277 punten een tweede prijs in de vierde afdeling. De Luxemburgse ploeg voor de Ronde van Frankrijk is als volgt sa mengesteld: Goldschmidt, Kirchen, Kemp, Diederich, Ernzer en Keilen. President Truman (op de rug ge zien) tijdens zijn toespraak, welke hij dezer dagen hield tot een aan tal studenten, die hij op het Witte Huis te Washington ontving. Hij zeide o.m. dat regering „een on tastbaar iets" was. „Het is, wat wij er van maken". Een „bureaucraat" omschreef hij als een man of een vrouw, „die voor de regering werkt in een baantje, dat iemand anders begeert." Het driejarig zoontje van de fami lie v. d. berkhof te Den Burg is on der een draaiorgel terechtgekomen en zwaar gewond. Het draaiorgel ver toefde de gehele week op het eiland en maakte muziek ten behoeve van de nieuwe Feestvereniging. Voortdu rend zat een aantal kinderen op het orgel en genoot zo van heel dichtbij van de muziek, hoewel deze wijze van luisteren lang niet van gevaar is ontbloot. Door onverklaarbare oor zaak viel genoemd knaapje van de wa gen af, kwam voor het wiel terecht en werd overreden. Het kind is on middellijk zwaar gewond naar het ziekenhuis te Den Helder overge bracht. Naar wij vernemen bestaat er thans echter geen direct levensgevaar meer. VOLKSFEESTEN TE DEN BURG Op de verpaardag van Prins Bern- hard werden te Den Burg volksfeesten georganiseerd, 's Middags werden kin derfeesten op de Groeneplaats gehou den. Hiervoor bestond van de zijde der jeugd, alsmede van de ouders grote be langstelling. Uit de juichkreten van de jeugd kon men opmaken hoe zij ge noten heeft. Een draaiorgel zorgde voor vrolijke muziek, 's Avonds werden volksfeesten gehouden voor volwasse nen. Allerlei wedstrijden en dansen waren georganiseerd. Er heerste een prettige stemming op het feestterrein, de Groeneplaats. De Jonge feestvereni ging uit Den Burg heeft met deze dag bewezen, dat zij haar taak goed ver staat. Haar streven om op bepaalde hoogtijdagen voor goede volksfeesten te zorgen, wordt allerwege gewaar deerd. GEEN KERMIS, MAAR TOCH KERMISUIT V OERIN GEN In de schouwburgzaal van hotel ,.De Oranjeboom" te Den Burg is Kees Stet uit Ierswoud met zijn ge zelschap opgetreden. Beide avonden was de zaal geheel uitverkocht. Het optreden bestond uit conferences, voordrachten (Kees Stet). zang, mu ziek en goochelen. Het gebodene viel zeer in de smaak van het publiek, vooral werd buitengewoon veel ge lachen om het optreden van Kees Stet zelf in het Westfriese dialect. Doordat deze cabaretavonden wer den gegeven in de voormalige kermis- week, was er een uiterst gezellige sfeer te bespeuren, óók tijdens het bal, dat na afloop werd gehouden. BRANDJE TIJDENS HET KINDERFEEST Tijdens de kinderfeesten werd plot seling de brandsirene op het raadhuis in werking gesteld. Bijo navraag werd medegedeeld, dat er brand in de Gast huisstraat, bij de familie Mosk zou zijn. In een ogenblik was het gehele feest terrein verlaten. Alle kinderen snel den naar de brand. Al spoedig bleek dat de brand, als gevolg van een om gevallen petroleumtoestel, in de kiem was gesmoord, zodat de brandweer niet behoefde op te treden. Na verloop van enkele ogenblikken was het kinder feest weer in volle gang. GESLAAGD De heer J. A. Vervoort, adjunct commies ter gemeentesecretarie, slaag de voor het te Den Haag gehouden examen Gemeente-administratie I. 12. Pim, Pam en Pom gaan vol goede moed op hun nieuwe baan af. Ditmaal willen ze reizigers in stofzui gers worden. Als ze zich aanmelden bij de stofzuigerzaak worden ze dade lijk in het kantoortje gelaten. De vriendelijke meneer achter zijn bu reautje laat hen niet eens aan het woord komen. „Fijn, fijn, dat jullie er zijn. Ik kan nog wel een paar actieve reizigers gebruiken!" roept hij uit „Ja maar meneer, we hebben er eigenlijk niet zoveel verstand van", zegt Pi:n aarzelend. „Geen verstand van? Oh, maar je behoeft ook geen verstand var. de stofzuiger te hebben. Onze stofzui gers zijn allemaal even goed. Als Ie maar praten kunt. Als je je cliënt maar aangenaam bezig kunt houden. Heb ben jullie een beetje mensenkennis?" „Als U daarmee bedoelt of we met veel mensen in aanraking zijn geweest, dan zeg ik ja", antwoordt Pim. „We zijn overal geweest", roept Pom dan. „In Afrika en bij het Vreemdelingen Legioen". „Zo, dat is interessant", ant woordt de vriendelijke meneer. „Maar hadden ze daar ook stofzuigers? Men sen interesseren mij alleen, als ik er een stofzuiger aan kwijt kan. Wacht, ik zal jullie er even een demonstre ren", en meteen pakt hij een stofzui ger uit de hoek. TUINCONCERT Woensdagavond zal het Rotterdams Politie Amusementsorkest „Herman dad" in het park te Den Burg con certeren. Dit tuinconcert gaat uit van de VVV en belooft, gezien het pro gramma, een echt zomerconcert te worden. Op dezelfde dag zal dit ge zelschap voor de VARA optreden en wel des middags om 3.40 uur. EIER VEILING In de week van 19 tot 24 Juni wer den aan de eierveiling te Den Burg 79.974 eieren aangevoerd. Deze brach ten een gemiddelde kiloprijs op van f 2,18. MARKTBERICHT DEN BURG, 3 Juli. Aangevoerd werden 300 lammeren van 3745, 6 koeien van 700850, 2 paarden van 600—700, 30 biggen van 4560 en 7 nuchtere kalveren van 4055. De besommingen van Maandag zijn: trawler IJM. 6 f 12.600; loggers SCH. 7 f 5000; SCH. 36 f 5080; KW. 17 f 2280; 64 f 1640; 84 f 2340; 28 f 1790; 107 f 1490; 69 f 1760; 48 f 2830; 6 f 2095; 76 f 8440; 162 f 1790; 24 f 1475; 125 f 2500; 155 f 2020; 22 f 2415; 941 f 1200; 210 f 1700; 53 f 1125; IJM. 229 f 1790; 230 f 740; 52 f 1190; 228 f 1430; 316 f 1690; BU. 33 f 1780. Prijzen per kilo: gr. tong 2.70 2.20; gr. mid. tong 2.35—2.05; kl. mid. tong 1,94—1,70; tong I 1,33—1,16; tong II 1,12—0.66; tarbot I 1,05—0,64. Prijzen per 50 kilo: tarbot II'48-^31; tarbot IV 2822; tongschar 4035; gr. schol 48 41; gr. mid. schol 5040; kl. mid. schol 48—42; schol I 37—19; schol II 22—4; schar 1510; haring 34—26; makreel 3022; gr. schelvis 2520; kl. mid. schelvis 2721; schelvis I 2318; schel vis II 168; wijting 107; gr. gul 28 17; mid. gul 23—16; kl. gul 17—11; kl. mid. hake 4341; hake 43—41; hake I 2916; kl. wolf 4330; zw. poon 8; muilen 117; kl. r. poon I 1311. Prijzen per 125 kilo: gr. kabeljauw 112 —48; gr. koolvis 48—40; gr. leng 41; gr. hake 138—126; gr. wolf 129—65. De aanvoer bedroeg 4275 kisten; wy>. 240 kisten haring. [)E TWEEDE HELFT van de maand Augustus belooft bijzonder belangrijk te worden voor de Nederlandse sportwereld. Niet zozeer omdat op 15 Augustus het gesloten voetbalseizoen eindigt heel erg gesloten is dat voetbalseizoen trouwens nooit geweest in de zomer maar omdat dan drie internationale kampioenstournooien op elkaar volgen: 1220 Augustus de wereldkampioenschappen wielrennen in Brussel, 2027 Augustus de Euro pese zwemkampioenschappen in Wenen, 2327 Augustus de Europese ath- letiekkampioenschappen in Brussel. Een wel bij uitstek druk bezette periode voor de zomersporten, die in die dagen in ons land zelf beconcurreerd zullen worden, door de traditionele openingstournooien van het voetbalseizoen mei Zilveren Bal en Arolbeker aan het hoofd. recht hoorden uit de Nederlandse sup porterskolonies: H.O.L.L.A.N.D. Holland spreekt een woordje mee! En nu over twee maanden: Wenen. Deze Europese zwemkampioenschap pen hebben zowel in ons land zelfs als ook internationaal meer organisato rische moeilijkheden gekend dan ooit tevoren en deze zijn nog lang niet opgelost. Allesbehalve zelfs! Het in ternationale probleem bestond hierin, dat aanvankelijk Budapest als terrein van de strijd was aangewezen. Toen de Hongaarse organisatoren, die im mers achter het IJzeren Gordijn wo nen, geen garantie konden geven, dat alle zwemsters en zwemmers uit de West Europese landen een visum zou den krijgen en tijdens hun verblijf in Budapest geen enkele moeilijkheid zouden ondervinden, werd de toezeg ging voor Budapest ingetrokken en kreeg Wenen de eer. Bij elk van de drie internationale kampioenstournooien op Belgisch en Oostenrijkse bodem rekent sportlie- vend Nederland er vast op, dat er enige Europese of wereldkampioens titels naar ons land zullen verhuizen, hetzij door de wielrenners Schulte en Van Vliet (om van onze nieuwe hoop Van Est nog maar te zwijgen), het zij door de athleten Fanny Blankers— Koen, Foukje Dillema en Slijkhuis, het zij door de zwemsters Ria v. d. Horst en Irma Schumacher. Hoe teleurstellend het seizoen in onze populairste wintersport, voet bal, ook geweest moge zijn, we heb ben vele individuele uitblinkers in de zomersporten, waarin we op het ge bied van wielrennen, damesathletiek en darnoszwemmen tot de topklasse niet alleen van Europa, maar van de gehele wereld behoren. In andere zomersporten, zoals ten nis, zijn we sinds de glorieuze dagen van Kea Bouman, Diemer Kool, Van Lennep en Timmer weliswaar evenver achterop geraakt als momenteel bij voetbal, doch bij wielrennen, athle- tiek en zwemmen geldt nog steo'h de Olympische yell, die we o.a. bij d< Olympische Spelen van 1936 en 1949 te Berlijn x Londen zo vaak en zo te iiiiiiiiüiiiiii De Hongaren voelden zich beledigd en besloten op dezelfde data als We nen een eigen zwemfeest te organi seren, dat alleen voor de landen achter het IJzeren Gordijn toegankelijk zou zijn, zodat zjj rekening dienden te hou den met de officiële Europese Zwem kampioenschappen in Wenen en een apart tournooi voor Hongaren, Rus sen, Polen, e.a. in Budapest. Het is uitermate jammer, dat de politiek zich aldus met de sport ver mengd heeft. We willen in het mid den laten door welke oorzaak of door welke schuld. We constateren slechts het feitj dat het tenzij er alsnog een wonder zou geschieden de Europese zwemkampioenschappen in Wenen minder volledig zullen zijn dan de ge lijktijdig te houden Europese athle- tiekkampioenschappen in Brussel, waar Rusland, Hongarije, Tsjecho-Slo- wakjje enz. wel uitkomen. Strijd om de macht. QOK intern hebben we in Nederland met moeilijkheden inzake Wenen te kampen. De leden van één onzer sterkste zwemclubs, de Robben uit Hilversum, zullen niet in Wenen uit komen, omdat in een strijd om de macht tussen hun trainer Jan Sten der en het bondsbestuur uitgevochten is op hun schouders. Iedere keer bij grote buitenlandse tournooien zijn er moeilijkheden met de trainers en trainsters van onze veelal zeer jeugdi ge zwemsters geweest. In 1947 was Jan Stender de baas (maar Ma Braun was ook in Monte Carlo!) in 1949 had Ma Braun de opperleiding (maar Stender was ook in Londen), nu in 1950 wilde de Koninklijke Nederland se Zwembond geen officiële bonds- trainer of bondstrainster benoemen, doch de leerlingen van Stender wei gerden zonder hun mentor deel te ne men aan de samenkomsten, waar van bondszijde getracht zou worden, een goede teamgeest te scheppen. Tenzij ook hier een wonder zou geschieden, neemt de beste rugslagzwemster ter wereld, de 15-jarige Geertje Wielema, niet deel aan dit Europese kampioen schap. En evenmin als haar kamera den, Kelder, Van Daatselaar en Dicky van Ekris. Hoe betreurenswaardig dit conflict ook is, toch zal het naar alle waar schijnlijkheid aan ons land geen Euro pese kampioenstitel kosten, omdat bij afwezigheid van Geertje Wielema nu een andere landgenote, Ria van der Horst, de rugslag zal gaan winnen. Wel verliezen we nu verschillende tweede en derde plaatsen en daarmee ook kostbare punten voor de Bredius- beker. Doch als de Hongaarse zwem sters inderdaad niet in Wenen uitko men, zal toch geen enkel ander land ons deze 4-jaarlijkse wlsselprijs voor de beste ploegprestatie kunnen be twisten. Moeilijke keuze. QP HET GEBIED van dameszwem- men hebben Nederlanden Dene marken steeds aan de top van Europa gestaan. Pas na de oorlog bedreigd door Hongarije. We hebben achter eenvolgens in Marie Baron, 'Zus Braun, Willy den Ouden, Rie Masten broek, Jopie Waalberg, Iet van Feg- gelen, Nel van Vliet en andere we reldrecordhoudsters gehad, die nu niet meer actief zijn. De Denen heb ben vooral hun Ragnhild Hveger, die sinds 1936 wereldrecords aan de lo pende band verbeterde, zonder ech ter in staat te zijn „het record der records" n.1. de 100 meter borstcrawl in 1 minuut, 4.6 seconden aan Willy den Ouden te ontnemen. Ook in Londen op de Olympische Spelen waren de Deense meisjes nog zeer bevreesd. Nu komen de besten harer niet meer in wedstrijden uit Waar tegenover staat, dat „Hveger- tje", bijkans een veterane geworden weer in Wenen zal meezwemmen, na dat ze tot dusver, door de Deense Bond was geboycot op grond van haar houding tijdens de oorlog. Nederland heeft zoveel zwemsters van wereldklasse, dat het b.v. op de 100 meter borstcrawl niet zal mee vallen, om de twee, waarmee we maxi maal per nummer mogen uitkomen, te kiezen, uit de groep Irma Schuma cher, Hannie Termeulen, Wies Vaas- sen (derde in Londen), Ans Massaar, Ada Scheerder, Wil Jaquet, e.a. Op de rugslag zijn we vooruit gegaan, op de schoolslag zwakker geworden, de vier maal honderd meter dames-esta fette, behoort een Nederlandse zege te worden en dan hebben we nog de heren-nummers waarop we hier en daar de finale kunnen bereiken zon der ons nochtans Illusies over een herhaling van het wonder-Hoving te maken. Abbedijk Buenos Ayres-New York 1 Juli van Montevideo naar Santos. Aldera- min Cftittagong-Aden pass. 2- Juli Mim- coy. Alhena, Buenos Aires-R'dam 1 Juli te Las Palmas. Alphacca New York- Buenos Aires 1 Juli van Rio de Janeiro, 2 Juli verw. Santos. Amstelkerk 2 Juli te Monrovia. Andijk R'dam-Havanna pass. 2 Juli Bermuda. Annenkerk Brisbane-R'dam pass. 2 Juli Finisterre. Arendskerk Brisbane-R'dam 2 Juli te Adelaide. Arkeldijk 1 Juli van Gal- veston naar Londen. Axeldijk 2 Juli te R'dam van New-York. Bali New York- Port Said pass. 3 Juli Kaap St. Vincent. Bennekom Sanantonio-A'dam 1 Juli van Cristobal naar Curagao. Boissevaln 2 Juli van Rio de Janeiro naar Kaapstad. Bonaire 2 Juli van Paramaribo naar Pon- adelgada Demerara-A'dam. Bosch fontein A'dam-Oost-Afrika 1 Juli van Mozambique naar Beira. Caltex Utrecht t. 2 Juli v.m. R'dam naar Rastanura. Ceram R'dam-Calcutta 1 Juli pass. Oües- sant. Caryda t. 1 Juli van Balikpapan naar Melbourne. Dalerd(jk R'dam-Pa- cific 2 Juli te Cristobal. Delfshaven 2 Juli te R'dam van Bahia Blanca. Delft A'dam-Chili 1 Juli pass. Start Point. Diemerdijk 2 Juli van Antwerpen R'dam- New York. Duivendrecht 2 Juli te Rot terdam van Weaste. Farmsum 2 Juli pass. Oussant Casablanca-R'dam. Friesland Djakarta-R'dam pass. 2 Juli Gibraltar. Garoet Djakarta-R'dam pass. 1 Juli Maladiven. Groote Beer A'dam- Djakarta pass. 2 Juli Gibraltar. Hoog kerk A'dam-Marseille 1 Juli van Antw. Helbergen, R'damSavona, pass. 2 Juli Casquets. Kota Inten, DjakartaR'dam, pass. 2 Juli Kaap St. Vincent. Leérsum, R'dam—Savona, pass. 2 Juli Kaap Finister re. Leuvekerk, Basrah—R'dam, I Juli te Rastanura. Loenerkerk, AdenR' dam, 1 Juli van Karachi. Loppersum, 2 Juli van Safi naar R'dam. Lutter- kerk, R'dam—Calcutta, 1 Juli van Bombay naar Colombo. Maashaven, Freetown Londen, pass. 2 Juli Finisterre. Malvina, (t), 3 Juli te Yokohama van Menalah Ma- di. Manoeran, 1 Juli van Beira naar Bombay. Mariekerk, R'dam—Kobe, 1 Juli van Singapore naar Manilla. Mari- sa, Bombay—Miri, pass. 2 Juli Singapore. Meliskerk, R'damKobe, pass. 1 Juli Ouessant naar Genua. Midas, 1 Juli van R'dam naar Istanbul. Mijdrecht (t), PuertolacruzStockholm, pass. 2 Juli Li- zard. Ondina (t), 1 Juli van Nomonal naar Berre. Ossendrecht, 2 Juli van Bona naar Napels. Prins Willem IV 3 Juli te R'dam van Montreal. Ridder kerk, WalvisbaaiAntwerpen, pass. 2 Ju li Ouessant. Roepat, A'damIndonesië, 2 Juli van Belawan naar Tj. Pandan. Salatiga, 2 Juli te Colombo van Cochin. Saparoea, A'dam—West-Afrika, 1 Juli van Monrovia naar Grandbassam. Sa- rangan, 2 Juli van New York te Baltimo- re. Schie, 1 Juli van Mobile, 2 Juli ver wacht te New Orleans. Slamat, 2 Juli te Belawan, DjakartaNew York. Stad Arnhem, Vlaardingen—Genua, pass. 1 Juli Ouessant. Stad Breda, A'dam—Mom- bassa, pass. 2 Juli Kaap Guardafui. Stentor, 2 Juli van Malta naar Patras. Streefkerk, 1 Juli van Madras naar Bom bay. Sunetta (t), 2 Juli van Haifa naar Singapore.Tabian, 2 Juli te Belawan van Port Blair. Talise, 2 Juli van Ma dras naar Calcutta. Tibia, 2 Juli van Lake Charles naar New Orleans. Veen- dam, R'damNew York, 2 Juli van South- ampton.. Vulcanus, 2 Juli te Adam van Tanger. Waterman, R'dam—Djakarta, 2 Juli van Suez naar Aden. Wester- dam, 3 Juli te R'dam van New York. Woensdrecht (t), 2 Juli van R'dam naar Rastanura. Esso Rotterdam (t), 3 Juli te R'dam van Aruba. Indrapoera, 30 Juni te Djakarta van Surabaja. Lombok, 30 Juni te Cai- cutta van Adam. Radja, 29 Juni van Durban naar Lorenzo Marquez. Rey nolds, SurabajaR'dam, 2 Juli, 6 uur, van Suez. Rijnkerk, Yokohama—R'dam, 30 Juni van Port Swettenham. Schiedijk, 1 Juli te Galveston van Brownsville. Tjibadak, 30 Juni te Durban, Hongkong Kaapstad. Wieldrecht (t), 30 Juni van Lorenzo Marquez te Durban. Alchiba, 3 Juli te Porto Alegre van R' dam. Alphard, R'damPorto Alegro, 3 Juli te Recife. Arkeldijk, Galveston— Londen, pass. 3 Juli Keywest. Boskoop, A'dam—Puorto Limon, 2 Juli te Aruba. Eemland, 2 Juli van A'dam naar Buenos Aires. Heemskerk, 3 Juli van Beira naar Porto Amelia. Hera, 2 Juli van A'dam naar Puorto Limon. Lindekerk, A'dam—Perzische Golf, 3 Juli te Dam- raan. Mitra (t), Balikpapan—Adelaide, pass. 3 Juli Perth. Muiderkerk, R'dam Fremantle, 3 Juli van Suez naar Karachi. Nederland (t), Teneriffe—Rastanura, J Juli van Suez. Prins Frederik Hendrik, 30 Juni te Quebec. Tamo, R'dam Buenos Aires. 1 Juli te Santos. The- misto, 1 Juli van Avonmouth naar Sharp- ness. Tiba, R'damBuenos Aires, pass. 2 Juli Finisterre. Vanostade, 2 Juli van Cartegena naar Trinidad. Waterland, 1 Juli van Buenos Aires naar Montevideo. Winterswijk, 30 Juni te Paranagua. Zonnewijk, 1 Juli van Sydney naar Ne derland. Aan de vlootoefening Vedette zullen van Nederlandse zijde behalve een aantal mijnenvegers ook de on derzeeboten Zwaardvis en Dolfijn deelnemen.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5