Onderzeebootsteiger in November klaar? Derde phase binnenkort aanbesteed Nieuwediep kreeg er gisteravond een sportvereniging bij Kijkers en kopers in kermisstad Het werk aan de Buitenhaven Hechte constructie van beton en staal Gevonden postwissel vervalst Burgerlijke Stand Half September begint de volleybal-competitie Oud-korporaals kunnen lid worden van de KNBO Bondsonderscheiding voor de heer G. Hollander Voorbereidingen voor de zeepkistenraces Succes voor Helderse postduiven Tussen Haaks en Kuifje Filiaal geopend PIET SCHMIDT Eindexamen afd. HBS B gemeentelijk lyceum Coen Bot naar Menton Jiu-jiisu wordt steeds meer beoefend Marie Swier wist er wel raad mee Nieuwe avonturen van Firn, Pam en orn De ware stemming moet nog komen Opgewekter gezichten dan Maandagavond Beiaard-concert Juli'anadorp Beroepen Fraaie prestatie „Ons eigen lied" Breezand Urk De week op de visafsUg Anna Paulowna DK WERKZAAMHEDEN aan de nieuwe kade tussen Zeedoksluis en Marine- schutsluis gaan in gestaag tempo voort. De beide heistellingen hebben hun aandeel in het karwei geleverd en kunnen voor andere taken worden gereed gemaakt. De Amsterdamse Ballastmaatschappij is nu bezig met het storten van de horizontale betonnen onderbouw, waarvan eerst de Ijzeren bewapening tot een hechte eenheid met de koppen der geheide palen wordt gevlochten. Wan' neer het werk op deze wijze voortgang kan blijven vinden, zal de nieuwe onder leebootsteiger begin November van dit jaar in gebruik genomen kunnen worden. IN ACHT GEDEELTEN wordt een gewapend betonnen onderbouw van vijftig centimeter dikte en tien meter breedte aangebracht. Hier is men begonnen met het storten van het beton. Het vlechtwerk van de bewa pening is duidelijk zichtbaar, evenals de afgeschuinde bovenzijde van de stalen damwand. In niets zal dan het deel van de Buitenhaven tussen beide genoemde sluizen meer herinneren aan de toe. stand van voorheen. Van de weg af zal een flauw talud lopen naar de vijf tig centimeter lager (op 3 meter bo ven N.A.P) gelegen rails voor de rij dende kraan. Deze z.g. „kraanbaan" krijgt een breedte van vier meter. Tussen de betonnen fundering van de buitenste rail en de binnenzijde van de stalen damwand, die boven de ho rizontale onderbouw met beton wordt bekleed, zal een ruimte zijn voor het wegwerken van kabels en leidingen. De betonnen onderbouw, waaraan men thans bezig is, wordt in acht „moten" van tien meter breed en ge middeld 36 meter lang, gestort. Drie van deze moten zijn reeds klaar. De dikte van deze betonnen laag, waar van de onderkant op 1,10 meter boven N.A.P. komt te liggen, is een halve meter. Zij wordt gedragen door de zware betonnen palen, die tot op 10.50 beneden N.A.P. zijn ingeheid. Deze buitengewoon hechte constructie is tegen een ontzaglijke druk bestand, maar toch heeft men een voorzorgs maatregel genomen tegen het ver schil in druk van het water bij hoog- en laagwater. Daarvoor werd op drie meter achter de stalen damwand een betonnen damwandje ingeheid. De ruimte tussen beide damwanden, die dus aan de bovenzijde door de hori zontale betonlaag wordt afgedekt, wordt niet opgevuld. Het zeewater kan door openingen, die op verschil lende hoogten in de stalen damwand worden aangebracht, naar binnen en naar buiten stromen. Dat heeft een drukverdeling tot gevolg, waardoor de stalen damwand wordt ontlast. Men zal hebben opgemerkt, dat de bovenzijde van de stalen damwand Gisteren stond in hoger beroep voor het Amsterdamse Gerechtshof terecht een Helderse dame, wier zoon indertijd een postwissel had gevon den, die zij met haar eigen naam on dertekende en ten postkantore tracht te te innen. De P.T.T. doorzag dit ongeoorloofde streven en vrouwe Justitia deed de rest. Overigens werd dit feit ruim drie jaar geleden gepleegd. In November 1947 veroordeelde de Alkmaarse po litierechter verdachte tot drie weken gevangenisstraf. Zij ging in hoger, omdat zij twee minderjarige kinde ren te verzorgen had. Daarom vroeg z(j het Hof haar niet in de gevange nis te doen belanden. De president noemde het vergrijp van verdachte een lelijk feit. Dit gaf zij redelijk toe, maar vestigde er de aandacht op, dat zelfs de beste mensen weieens strui kelen. De procureur-generaal, mr. Zaaier, streek zijn hand eens over het hart en zeide een voorwaardelijke gevan genisstraf van drie weken met een proeftijd van twee jaar beter op zijn plaats te achten. Verdachte getuigde, dat dit nu net hetgene was, waarnaar haar wensen uitgingen. De uitspraak volgt op 17 Juli. Bevallen: A. J. Zwart, geb. Meijer, z.: J. M. Boutkan, geb. Jelles. d L. T. Leijs, geb. Toes, z.; R. J. Dekker, geb De Graaf, d.; M. Wolthuis, geb. Van 't Oever, z.; T. Haagsma, geb. Klaver den Adel, z.; M. Mosk, geb. De Beurs, z.; K. T. Keijzer, geb. Beuvlng, z.; K. C. J. Ran, geb Schut te. d.: R. Perdijk, geb. Petter, d.; W. de Geus, geb. Paulus, d.; A. Kater, geb. Heesakkers, z. Ondertrouwd: A. Kersbergen en M. Looman; J. Bloemendaal en S. van Kelmpema; C. Krigee en W. Rlgterink; I". J. van den Brink en C. Walter. Gehuwd: C. Leloux en T. Hoogste den A. Looijsen en F. van Dijk; H. Schrie- tner en H. C. Klik. Overleden: W. DUksen (m.). 85 j.: L. J. Wende], <m.), 70 j.; C. Dienaar (m.1. 81 T. Koelucht, wed. van J. Rob (v.), 83 J.i N. Heijblok (m.), 65 j. afgeschuind is. Te zijner tijd zal hier op een stalen dekzerk worden aange bracht. De kade zal een klinkerbe strating krijgen. Aan de Noordzijde van de Marineschutsluis komt een lage aanlegsteiger voor sloepen, voor zien van een trap naar boven met platforms op verschillende hoogten, zodat de steiger bij elke waterstand kan worden gebruikt. Zo zijn er ver scheidene détails, die nog de nodige arbeidsuren zullen vergen. Denken wij slechts aan het aanbrengen van de wrijfbalken, die schepen en damwand tegen elkaar moeten beschermen, het plaatsen van de bolders en het mon teren van een aantal handgrepen. Er is, vóór het October-blad van de ka lender kan worden gescheurd, nog heel wat te doen! Derde phase Aan de overzijde van de haven wordt hard gewerkt aan het Westelij ke havenhoofd, de tweede phase van de gehele havenaanleg. De bouwput met de uitgebaggerde sleuven, het karwei uit de eerste phase, heeft eni ge tijd braak gelegen, maar nu zal zich ook daar weer binnenkort een grote activiteit gaan ontwikkelen. Reeds wordt aan de voorbereiding van hetgeen in de derde phase moet gebeuren, gewerkt. Het bouwen van de aanlegsteigers in het Westelijk deel van de nieuwe haven zal over enige dagen worden aanbesteed. De afdeling Den Helder van de Nederlandse Volleybal Bond heeft een circulaire uitgegeven waarin wordt verzocht een voorlopige opgave te doen van het aantal dames- en heren- ploegen, dat in de volgende competi tie, die half September begint, zal uitkomen. De kosten daaraan verbon den zijn het toetredingsgeld tot de NeVoBo 5.afdelingscontributie (f 5.per jaar) en het persoonlijk lidmaatschap van de NeVoBo (f 0.59 per persoon, per jaar). In deze circu laire wordt tevens gevraagd per ver eniging enkele leden af te staan voor het leiden van wedstrijden. Eén en ander dient vóór Dinsdag II Juli bij de secretaris van de NeVoBo, afdeling Den Helder, de heer A. H. Reitsma, Ankerparit 15, te worden op gegeven. Te Breda werd dezer dagen een alge mene ledenvergadering gehouden van de Koninklijke Nederlandse Bond van Oud-Onderofficieren. Eén der onder werpen van bespreking was een voor stel, ingediend door de afdeling Den Helder. De strekking hiervan was, dat ook oud-korporaals in de gelegenheid moesten worden gesteld, lid van de bond te worden. Na enige bespreking werd het voorstel in stemming gebracht en met 1099 tegen 90 stemmen aangeno men. Ten gerieve van hier ter stede woonachtige oud-korporaals, die ach als lid willen aanmelden, geven wij hier het adres van de afdelings-secre- taries, de heer E. Erfmann, Ruyghweg 150. Het hoofdbestuur van de Algemene Militaire Pensioenbond heeft de eerste secretaris van de afdeling Den Helder, de heer G. Hollandr, Jacob van Heems- kerciutraat 70, onderscheiden met het Kruis van Verdienste le klasse, de hoog ste ouderscheiding die door de vereni ging kan worden toegekend aan le den, die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. Het hoofdbestuurslid de heer J. Lub, voorzitter van de af deling Den Helder, heeft de onderschei ding op de laatste ledenvergadering aan de heer Hollander uitgereikt. Gisteren hebben straatmakers van de gemeente een begin gemaakt met het verwjderen van oneffenheden uit de kluft bij het Badhotel te Huisduinen, waar op 15 Juli zeepkistenraces zullen worden gehouden. Hen ieder zal begrijpen, dat de uiterst lichte „race-wagens" een behoorlijk wegdek behoeven, daar er anders on gelukken gebeuren. Vandaar dat de ac tiviteit van de straatmakers reden tot tevredenheid geeft. Wij geloven dat de jeugcüge coureurs straks pver een prima baan kunnen beschikken. Twee leden van de postduivenver eniging „Victoria" namen Zondag met hun duiven deel aan het Nationaal Con cours over Nederland van St. Vincent af. De afstand bedroeg 12® km. De duiven werden Vrijdagmiddag om één uur gelost. De heer Van Leeuwen, Vlamingstraat 11, klokte zijn vogels Zaterdagavond. De heer Van Gils, Wilhelminastraat 61, klokte zijn vogel Zondag. Deze Helder se duiven leverden hiermede een prach tige prestatie. Hr. Ms. „Marnix" heeft gistermid-, dag de haven van Nieuwediep verlaten. Het is morgen hoog water om 0.05 12.00 uur, en laag water om 6.00 en 18.50 uur. De temperatuur van het zee water was 16,7 graden Celsius. De heer B. Puinbroek, eigenaar van de zaak in Philipsproducten in de Kei zerstraat, heeft dezer dagen een filiaal geopend in het radio-reparatiebedrijf van de heer v. d. Sande, Binnenhaven 5. In dit pand is een ruime etalage ge maakt, waarin de verschillende mer ken radiotoestellen en onderdelen op zeer aantrekkelijke wijze zijn uitge stald. De heer Puinbroek, die voor zijn filiaal de heer v.d. Sande als bedrijfs leider heeft aangesteld, hoopt door deze combinatie een zo groot mogelijke ser vice te kunnen bieden. Het reparatie bedrijf wordt op de oude voet door de heer r. d. Sande voortgezet. 0oIbert coóiuutno naar maat Excl. dessins - Vertrouwd adres Ruyghweg 74 Tel. 3176 Aan het Gemeentelijk lyceum te Den Helder slaagden voor het examen HBS B: de leerlingen P. D. Bronder, N. Grebben, L. P. C, Lafère, A. van der Linde, K, P. Louwrier, A. Chr. van Oostende, W. C. Werlingshoff, J., K. Zuidweg (allen uit Den Helder'1; B, Bakker (Texel) en A. P. Posthumus (WieringerwerfAfgewezen werden elf candidaten. HIER MOET DE HORIZONTALE BEWAPENING nog worden aangebracht. De koppen van de palen, die werden ingeheid, zijn stukgeklopt, waardoor de bewapening bloot gekomen is. Al dit ijzer vormt straks met de horizon- Me staven een onwrikbare kern van de dikke betonhiag. Rechts is de open ruimte te zien, die tussen de beide damwanden zal blijven bestaan. Schipper Coen Bot, die gedurende vele jaren het commando over de Nieu- wedieper reddingboot Dorus Rijkers heeft gevoerd en die thans in Loosdrecht verblijf houdt, heeft een uitnodiging ontvangen, om veertien dagen te komen doorbrengen in Zuid-Frankrijk. Hij zal de gast zijn van de Hollandse club in Menton, een vergrote BM ter beschik king krijgen voor de internationale zeil wedstrijden in de Baai van Menton, en op verschillende plaatsen lezingen houden. MULO-EXAMENS Te Alkmaar zijn de volgende can didaten geslaagd voor het Mulo- dijbloMta A: mej. N. Seidenstiker, Zij- pe en mej. N. G. Swart, Callantsoog. Voor diploma B: J. Wisse, J. Bus- ser, Th. J. Biersteker, allen Den Hel der. ACADEMISCH EXAMEN De heer M. Klerk, alhier, is aan de Technische Hogeschool te Delft, geslaagd voor het candidaatsexamen voor natuur kundig ingenieur. De regering van de Unie van Zuid- Afrika heeft besloten een belangrijk aanvullend bedrag aan deviezen ter be schikking te stellen voor de invoer van goederen uit landen, die door de oorlog getroffen zijn, zoals Nederland. Sedert gisteravond is Den Helder een jiu-jitsuvereniging rijk. Enkele heren die neL dat'vo Z™ T! I"' "«verdedigmnsport b« „ifnemendheiï en "ëgrl! pen dat voortdurende training de enige methode is deze sport machtig te .blijven worden, kwamen op de gedachte de vereniging op te richten Het grote Cft! in koper kan „werken dan wanneer men als particulier bij een erkend leraar tracht routine op te doen. De Helderse Jiu-jitsuvereniging kreeg een voorlopig Sld^Mtarto WerdpSa",eng?teld: N" Jon*epier (voorzitter), H. Bester- veld (secretaris) en J. van Es (penningmeester). Gisteravond hebben we gezien wat jongens en meisjes en dames en heren presteren als ze een poosje „op les" zijn geweest bij de heer J. Kuilman, die met zijn leerlingen de kern van de nieuwe vereniging vormt. De heer Kuilman is in deze stad geen onbeken de meer. Het spreekt dan ook welhaast vanzelf, dat de jiu-jitsu-verenigmg op zijn theorieën voortbouwt, waarbij de leerlingen van de Sportschool Kuilman zelf ook het meest gebaat zijn. Het aan tal leden van de pas opgerichte vereni ging is nog niet groot, maar er zijner bij die al flink gevorderd zijn, In de toekomst zullen zij regelmatig „op de mat" blijven oefenen, want het scheelt hun aanmerkelijk in de prijs. De heer Kuilman zelf vindt het initiatief van de oprichters prachtig, daar bijna al zijn belangstelling op deze sport is ge richt. „Elke tak van sport moet bijge houden worden", pleegt hij te zeggen, „anders heb je er weinig aan. En zo'n jiu-jitsuvereniging werpt ongetwijfeld vruchten af". Wedstrijden. Het ligt in de bedoeling ook onerva ren j iu-j itsu-liefhebbers in de vereni ging op te nemen. Men wil in de afde ling gaan sporten, te weten voor begin nelingen en gevorderden. In de toe komst zullen de leden dan ook in wed- strüdvorm kunnen uitkomen, zoals dat nog onlangs in Alkmaar is gebeurd. Het is interessant zo'n jiu-jitsu-gevecht te volgen. Gisteravond hebben wij Harry Besterveld en Piet Wit aan het werk gezien. Zij maakten een „robbertje" om twee punten. Voor elke „klem" werd een punt toegekend. Zo men misschien weet zijn in de jiu-jitsu-sport zes gra den te bereiken. Dit „gevechtje" ging tussen „derde graders", die het lang niet onverdienstelijk deden. Leny Beneker die ongeveer vier we ken les heeft gehad, demonstreerde met de heer Kuilman enkele aanvangsgre- pen. Leny toonde zich al zeer vaardig en wist zich met gemak aan de „wurg grepen" van de heer Kuilman te ont worstelen. De heren Jongepier en Kuil man lieten al weer wat meer zien van deze sport, maar het meest hebben wij toch genoten toen Marie Swier, die zeven maanden oefende, op de mat kwam. Haar leraar pakte haar heus niet zachtzinnig vast, maar steeds wist mej, Swier hem te „vloeren" waarbij zij met veel vaardigheid gebruik maakte van de schouderworp, de „Dick Bos-worp", de nierschaar en enkel- en beenklemmen, die de heer Kuilman noopten tot opgeven, wat hij dan, zoals gebruikelijk bij jiu-jitsu, aankondigde door enkele malen „af te kloppen". Gezonde sport. Tijdens deze gewaardeerde demon stratie zaten de andere leerlingen be langstellend te kijken. Over enkele maanden zullen zij misschien net zo ver zijn als mej. Swier. Door voortdu rend trainen moet dat mogelijk zijn, hoewel mej. Swier een hele „kei" is, die niet gemakkelijk voorbij te streven zal zijn. Wij weten niet of de Helderse Jiu-.:itsuvereniging veel zal bereiken. De demonstratie-avond in „De Koepel" in de Molenstraat heeft ons er nog eens van overtuigd dat jiu-jitsu een mooie en gezonde sport is. Wie lid wil wor den van de Helderse Jiu-jitsuvereni ging kan zich opgeven bij de secretaris, Harry Besterveld, Reigerstraat 29. Jiu jitsu kan er in Nieuwediep nog best bij! pend aan. „Hoe bedoelt Uvri» Pim, maar meneer Haas maakt - 13. De eigenaar van de stofzuiger zaak, meneer Haas, is een spraakzaam man. Pim, Pam en Pom kunnen bijna niet aan h,et woord komen en het nan meneer Haas helemaal niet schelen, dat zij geen verstand van stofzuigers hebben. „Als jullie maar verkopen Kopen, ue aame uwi -Ja, kunt", zegt hij. „Ach en dat is eigen- maar als er nu niemand <»uli lijk ook niet eens zo moeilijk met on. zoet Pim weer. Meneer Haas ,ntll( ze prima Slorpostofzuiger. Die stofzui ger verkoopt zichzelf". Pim, Pam en Pom staren meneer Haas niet-begrtj- fim, maai ®eïïll. werend gebaar. „Val me nu met ateeJs in de rede. Laten we nu eens vo0r. stellen, dat je bij iemand aanbelt oa onze prima Slorpo-atofzuïger te Vet. kopen. De dame doet open n maar als er nu niemand tn.,,:. zegt Pim weer. Meneer naar adem bij een dergeiijka opmerking. FANTASTISCH, knal, daverend, schitterend, moorddadig, prachtig, keurig, tij. r top, prima, mieters, tof, jofel, uitstekend... Ziet hier een kleine bUiemlestai uit het kernachtige commentaar, dat de bezoekers van het Théatre PlUtoresqm Méchanique gisteravond na de eerste voorstelling leverden. De rieer Multam heeft er nog altijd slag van, het hooggeacht publiek voor zijn zaak te interm. seren. Met knetterende fanfares en watervlugge speeches verzamelde hij ook au weer tientallen glimlachende kijkers voor de fel-verlichte faqade van zijn theater en hü wist er velen tot binnengaan te bewegen. Toen na de eerste voorstelling de mensen naar buiten stroomden, haalde de heer Mullens een groot aantal van zijn tevreden klanten stuk voor stuk voor de microfoon. „Hoe hebt U het gevonden, mevrouwtje?" „En U, me neer?" „Jongedochter, zeg me eens, hoe was het?" „Nou, opa, hebt U ge noten?" „Zussie, was het mooi?" En zo ging het maar door. Ieder reageerde snel met één der vele adjectieven, al of niet in Van Dale voorkomende, waar van wij een enkele hierboven aan haalden. Ook wanneer wij ons niet hadden voorgenomen, een kijkje in het inwen dige van dit mobiele variété-theater te nemen, dan waren wij na zoveel lof voor de verleiding bezweken. Op de kermis wordt altijd het kudde-beest in ons wakker, en zo vonden wij onszelf even later temidden van de rij die naar binnen werd geloodst, na een vervaar lijke slagboom te zijn gepasseerd. Wij hebben er geen spijt van gehad Het programma in dit Théatre Pitto- resque was weer welverzorgd. Een keur van artisten trad op in een zeer gevarieerde reeks pakkende nummers „The Unions", drie Amerikaanse ath- leten; een Hongaarse jongleur, die to- vertoeren verrichtte op een éénwielig fietsje; een charmant dans-trio, dat zich bij de zesde Hongaarse dans van Brahms gracieus over het aardige to neeltje bewoog; twee dochters van de heer Mullens, die fraaie parterre- acrobatiek demonstreerden: een zeer lenig meiske, dat haar ruggegraat in de wonderlijkste bochten wrong; een onvermoeibaar orkestje; en ten slotte de Franse muzikale clown Nouvel, die welluidende soli speelde op tafelbel len, ijzeren staven en „le grand ram- melaire". Het programma sloeg in en toen de tent leegliep maakten de ar tisten zich weer op voor de derde ron de. Neen, deze mensen verdienen nun geld lang niet spelenderwijs. Dat is trouwens met geen der exploi tanten het geval, al konden zij gister avond wat opgewekter kijken dan Maandag Het was nu zelfs vrij druk op het feestterrein, waar de mensen ogen en oren te kort kwamen, om va" de dubbeltjes maar niet te spreken. Morgenavond zal de stadsbeiaar- dier, de heer Tj. Joh. Dito, van acht tot negen uur het carillon be spelen van het Reddingsm&nument. Het programma luidt als volgt: 1. „Naar Zee", mr. J. J. Viotta; 2. „Preludium", G. Nees; 3. „Les Moissonneurs", Couperin; 4. Zee mans- en andere liederen; 5. „Al legretto", St. Heller. In de vacature, ontstaan door het aanstaand vertrek van ds. Papineau Salm, is beroepen als Ned. herv. pro- dikant te Julianadorp-Callantsoog ds N. J. Trommel, hulpprediker te Ey- gelshoven (L.) Bij de adspirantkampioenschappen van de turnkring H.N.K., Zaterdag middag te Schagen gehouden werd in het jeugdkeurcorps van de kring H N K. opgenomen Tinie Bijvoet, adspi- rante van Sportlust. Ze behaalde 62.8 p Een schitterende prestatie! Als toegift op het berichtje, dat de dameszangvereniging „Ons eigen lied" op het concours te Wieringen een eerste prijs verwierf, delen we nog mee, dat de dames als verplicht num mer zongen „Ik hoorde deez' dagen" van Smeets. welk nummer door dit 20 ta! dames uitmuntend werd uitge voerd Het vrije nummer „Vrouwen Vredesgang" van Jac, Bonset, een bij. zonder mooi lied, werd eveneens uit stekend vertolkt. Een fortuinlijk heer keerde met een dikke winst huiswaarts. Hij had een kwartje gestoken in het voetbalspel eB werd als winnaar beladen met een gj. koek en suikerwerk. Het publiek keek gantische beer en stapels cnocolad», toe met blikken waarin te lezcm stond; Hoe kan die voetbalbaas dat allemaal betalen? En het publiek drentelde verder langs de uitbundig verlichte bouwsels, waar- in men zich op velerlei wijze kon amu seren. Het kwam ons voor dat er ook gisteravond meer kijkers dan kopen waren. De ware feestweek-KTtemmtnj moet er nog in komen. POSTDUIVEN LEGDEN 427 KM Af „Altijd Verder" hield een wedvlucht vanaf Pont St. Max, over een afstand van 427 km. Om 7 uur gelost, kwam de eerste duif om 2.44 uur aan. Prij zen en punten behaalden; K. Koster 1-5, 344 pt.; W. Blaauboer 2-4-8, 344 pt.; S. Boerman 3-9-12, 284 pt.; A, W. de Koek 7-13, 204 pt.; A. Lief. hebber 8, 122 pt.; H. van Dalen 10, 102 pt.; Gebr. Janssen 11-14, 154 pt In de afgelopen week was de san- voer van kuilpaling tamelijk goed. De vangsten per vaartuig vielen over het algemeen mee en ook de noteringen voor kuilpaling hadden een gunstig verloop. De vangsten varieerden per vaartuig van 80 tot 200 pond per dag. De prijzen waren in het begin der week- iets beter, per pond van f 0,70 f 0,88. Later trad een geringe daling in, gemiddeld tot f 0,66 per pond. Ook de lijnaalvissers boekten namelijk goede resultaten; de vangsten waren per vaartuig van 30 tot 120 pond. De noteringen waren vast. per pond van f 0,80f 1,05. De aanvoer van witvil was zeer goed. Zowel snoekbaars als rode baars kon een goede prijs no teren, snoekbaars per pond vara f 0,43 f 0,64 en rode baars van f 0,45— f 0,74. Snoekbaars werd voornamelijk aangevoerd door de staandnetvissers, welke vangsten aan de markt brach ten tot 1000 pond. Andere soorten witvis werden weinig aangevoerd. Enkele kleine partijtjes bot nu teerden per pond f 0,22—f 0,29. De aanvoer van nest was iets beter dan vorige week. In totaal werd aangevoerd on geveer 131 ton. De prijs bleef de ge hele week vastgesteld op f 2.15 per bak. Aangevoerd werd de afgelopen week: 73700 pond kuilpaling, 5510 pond lijnpaling, 4051 pond snoekbaars, 3781 pond rode baars, 5 pond karper, 184 pond voorn, 99 pond bot. 90 pomd po nen en 260925 pond nest. De total» omzet aan de visafslag bedroeg onge veer f 73832. VIS SERI JBERICHT Urk, 4 Juli Door 50 vaar-tuif*® werd aangevoerd: 7231 pond kullp»" ling, prijs f 0.70—f 0.89; 88« pond lijnaal f 0.90—f 1.20; 141 pond snoek baars f 0.44; 588 pond rode baart f 0.47 per pond en 515 pond neet, prijs f 2.25 per bak. NA 41 DIENSTJAREN Met ingang van 1 Juli is aan de heer J. Polet, sluis- en brugwachter aan de Van Ewijcksluis, eervol ontslag ver leend. De heer Polet volgde op 16 Me' 1909 zijn vader in dienst van de polder op. Ruim 41 jaar heeft hij dus zün taak vervuld. Wel is het de taatste jaren daar aan de Van Ewijcksluis stiller geworden, maar hij heeft <er 0°" de drukte meegemaakt, die de Zuider' zeewerken er brachten toen de Af sluitdijk gelegd werd. Op 13 Septemher hoopt de heer Polet zijn 80ste verja'r' dag te vieren. Hem komt dus nu zekef wel rust toe en we hopen, dat hij daar nog lang van mag genieten.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2