KOFFERS "WITTE KRUIS" „Faveurieten" oogstten met hun eerste optreden veel succes Over poffertjes, roomboter en de „Kop van Jut" Schipper Luiting commandeerde een vaartuig vol vrouwen Kraamzorgcentrum Den Helder-Texel na een half jaar nuttige arbeid Revue „t Is weer kermisin Tivoli Cees de Lange speelde Rachmaninoff Fa. J. N. Querelle Oud-marinemannen en hun vrouwen in Nieuwediep Morgen starten de zeilers! Mei Hr. Ms. „RC 11" een dagje op de Waddenzee Sehool-wandelaars komen morgen aan de sfart Uitbreiding Lyceum-barak De Nutsspaarbank in |uni De heer Burger bezette goede vijfde plaats Bestuur Vakschool Foio-schieten, dai is je ware! Po/s gebroken T.T.-RACES ORANJEBOOM BIER Omvangrijke taak op uitgebreid werkterrein Tijdig indienen van aanvragen gewenst Hond beleefde een avontuur Coüecfe voor twee sanatoria Crabbendam tegenstander van Wim Geus Helderse athleten naar Hengelo en Amsterdam „Rose Marie" in Casino Eindexamen afd. Gymnasium van het gemeentelijk lyceum Westfriese jeugdkring van het Leger des Heils Uitslag aanbesteding Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom VRIJDAG 7 JULI 1950 POEDERS CACHETS -TABLETTEN *k Heb maar vyf gulden vier en tachtig..Het melodietje, dat by deze woor den hoort, zal gisteravond tegen twaalven nog even nageklonken hebben In een kleine duizend hoofden. Toen Tschaikowski die paar maten neerschreef, kon hy biet vermoeden, dat zy ooit deel zouden uitmaken van een populair Hollands liedje, dat door Max van Praag etteiyke malen voor de radio is gezongen. Gisteravond heeft het publiek, dat het Tivoli-theater vulde, het wysje enthou siast meegezongen. De liedjespotpourri behoefde niet meer te dienen om de ■temming er in te brengen. Dat was al voor elkaar toen Gerard Walden, Berry Kievits en Cees de Lange hun eerste nummer van de revue ,,'t Is weer kermis" brachten. Een „Muzikaal schildery" werd voor gesteld door Tonny Bakkenes, de ac cordeon-virtuoos, die een storm van applaus ontketende en later op vaardige wijze de vleugel bespeelde bij de lied jes van Max van Praag. Een kleine verrassing was de aanwezigheid van het „wonderorgel" van mr. Antoine, die de gelederen van de.band kwam ver sterken. In het laatste nummer traden alle artisten eendrachtig voor het voetlicht in een „muzikaal vuurwerk", dat zo mogelijk nog meer werd gewaardeerd dan de aardige show, die het badleven van vijftig jaar geleden in herinnering bracht. Het was een pakkend slot van een genoegiyke avond, die nog drie maal zal worden herhaald. Het is een vlot en pleizierig program ma geworden, dat van A tot Z be schaafd kon worden genoemd. Berry Kievits en Gerard Walden, dat onver moeibare komieken-paar, had ditmaal het leeuwenaandeel in de traditioneel geworden Faveur-revue. Allersmake lijkst werd gelachen om hun potsierlijk optreden in verschillende schetsjes. Gerard Walden was wel buitengewoon op dreef in zijn laatste creatie, als het buikige boertje dat een schoonheids salon bezocht. De „Hollandse nachtegaal" Coby Beek, die reeds menig keer in de Marine- cantine voor het voetlicht kwam, zong met begeleiding van de pittige show band van Martin Erich enkele van haar succes-nummers: „Estrellita", de „Gre nadiersmars", „My Old Kentucky Home" en andere, waarbij voor een suggestieve aankleding en belichting was gezorgd. Tezamen met Harry van Westen speelde zy mee o.a. in de sketch „Lichte conversatie", waarin zij een knap staal tje van zelfbeheersing demonstreerde. Cees de Lange was de man, die tel kens als trait-d'union fungeerde. Het is hem wel toevertrouwd, zijn publiek een poosje aangenaam bezig te houden met een geestig-vertelde anecdote, een enkel „politiek" grapje, en een paar liedjes bij de vleugel. Origineel was zijn „bewijs", dat hij de Prélude in C van Rachmaninoff uit het hoofd kon spelen. -~-~>0<XXX>000000000^0- in alle kwaliteiten maten prijzen >f. heeft de Breewaterstraat 5, b. d. Spoorstr. weer voor U in vooroorlogse sor tering. <x>00000<XXXX>0000000<XXXXK: Om twaalf uur gistermiddag arri veerde een gezelschap van vier en vijf tig dames en heren uit 't Gooi in „For- mosa", waar na een lange busreis aan de koffietafel eens heerlijk de benen konden worden gestrekt. Het gezel schap bestond uit oud-marinemannen met hun vrouwen, vertegenwoordigend de afdeling 't Gooi van de Nederland se Vereniging van Oud-onderofficieren der Zeemacht. Slechts een ogenblik dreigde in „For- mosa" de vreugde verstoord te worden, toen één van de gjepensionneerde ma rinemannen plotseling van zijn stoel zakte en bewusteloos bleef liggen. Dok ter Vroom schreef een uurtje rust voor en toen het gezelschap om twee uur vertrok voor een tochtje langs de ha ven liep de „zieke" al weer opgewekt van een pijpje tabak te genieten. Voordat men evenwel naar de Bui tenhaven ging, bezocht men familie en kennissen of werd een wandelingetje langs de winkels gemaakt. Menigeen kocht wat „Helders fruit", dat bij ie inwoners van Nieuwediep beter be kend is als.vis. Natuurlijk ontmoetten de mannen van het gezelschap tal van vroegere collega's, telegrafisten, torpedisten en bootsmannen, en werd menige herin nering opgehaald. Via de Buitenhaven en Huisduinen reed het gezelschap naar Haarlem, waar een diner zou worden gebruikt. Vandaar werden de dames en heren, die onder andere uit Hilversum, Bus gum en Baarn kwamen, naar huis te ruggebracht. Wanneer deze krant verschijnt zullen de deelnemers aan de „Aanlooprace" IJmuidenDen Helder, die vanmorgen om zes uur zijn gestart, een flink eind in de richting van Nieuwediep zijn gevorderd: Misschien zijn de snel ste jachten reeds binnen. De belangrijkste races beginnen eerst morgenochtend om zeven uur, wanneer de RORC jachten van de A-klasse zullen starten voor de Haaks-race over een totale af stand van 54 mijl, door het Schul- pengat, rond de route-lichtboei TX 4, rond het lichtschip „Texel" en dan via het Molengat naar de finish bij het havenhoofd. Om kwart over zeven starten morgenochtend de RORC jachten van de B-klasse, en om tien minu ten voor negen gaan de model sloepen, bemand door officieren en adelborsten, door de start. Morgenmiddag tussen twee en drie uur starten achtereenvolgens de modelsloepen, bemand door on derofficieren, de koopvaardijsloe- pen, de niet gemeten kajuitjachten, de draken en de jachten van de valkenklasse. De Dienst voor Sociale Zaken der Koninklijke Marine heeft gisteren weer een onvergetelyke dag bezorgd aan een zestigtal nabestaanden van in de tweede wereldoorlog gesneuvelde marinemannen. Het was vrywel hetzelfde clubje, dat verleden jaar een dagje aan boord van Hr. Ms. „Mercuur" doorbracht. Ditmaal was het de comfortabele Hr. Ms. „RC 11" onder commando van schipper Luiting, die nu eens niet met Adelborsten voer, maar in plaats van stoere mannenstem men het vrolyk krakeel van een schip vol vrouwen tot de brug hoorde door dringen. „RC 11" een lange rechte streep even wijdig aan het strakke massief van de dijk, die Waddenzee en IJselmeer van elkander scheidt. Onder Wieringen, in het Amsteldiop, zag men de reusachtige baggermolen in actie, die het kleileem, bestemd voor het in aanleg zijnde Westelijke havenhoofd, uit de zeebodem baggert. Langs de route, die de sleepbootjes met de beladen veterbakken volgen, koerste het vrouwenschip op Nieuwe diep aan. „Eindpunt, allemaal uitstap pen", zei een olijkerd, die wat graag nog een poosje had willen doorvaren. Namens de gasten sprak mevrouw Michels een dankwoord. Zij besloot haar alleraardigst speechje met het aanbieden van een fraaie ingelijste foto van het strand te Huisduinen, met op de achtergrond de nieuwe uitkijk toren van de Kustwacht, Dit geschenk zal stellig overeenkomstig de wens van alle dames, voor mevrouw Benjamins een prettig aandenken zijn aan de tijd die zij in Nieuwediep heeft doorge bracht en zoveel goede contacten met de dames uit deze kring heeft gelegd. De eerste voorbereidingen voor het uitstapje waren reeds getroffen, toen de officier-marva der 3e klasse E. T Benjamins nog als marva-officier van Sociale Zaken te Den Helder was ge plaatst. Zij was nu uit Den Haag. waar zij een overeenkomende functie be kleedt, overgekomen en kon zich er van overtuigen, dat haar opvolgster, de officier-marva der 3e klasse V. D. Ramspek, de laatste toebereidselen voor de reis met een uitstekend resul taat had getroffen. De Commandant van het Koninklijk Instituut had enkele hofmeesters ter beschikking gesteld, die er wel voor zorgden dat het de dames aan niets ontbrak, een marinier speelde gezellige accordeon-muziek, het was heerlijk weer, niemand had last van zeeziekte, kortom, alle factoren waren aanwezig om het reisje tot een pleziertocht te maken. Schipper Luiting koerste gistermor gen reeds vroeg de haven uit, In de richting van de Texelse wal. Ter hoog te van Oosterend ging het met een grote boog Oostwaarts, op Harlingen aan. Langs de Friese kust varend za gen de dames de Afsluitdijk aan de Zuiderkim opdoemen, en korte tijd la ter beschreef het kielzog van Hr. Ms Zaterdagmiddag om half drie star ten van de speelplaats van de R.K. Meisjesschool aan de Javastraat de deelnemers aan de school-wandel- marsen, die dit jaar voor de tweede maal door de Noordhollandse Wan- delbond worden georganiseerd. Tot nu toe schreven driehonderd-en-vijftig leerlingen van lagere en middelbare «cholen voor deze wandeltochten in. Men kon inschrijven voor de tien en de vijftien kilometertocht. Laatst genoemde afstand voert de scholieren over het strand. Voor groepen zijn prijzen beschikbaar, en voorts krij- g i alle deelnemers een herinnering. Een drietal extra pryzen wordt toe gekend aan groepen die bijzondere prestaties leveren. De wandelcommis sie van bovengenoemde tochten be staat uit de heren Lilcker, Himpers en Muzerie. Men deelde ons nog mede. dat enkele leden van het Rode Krut» toezicht zullen nouden op eventuele blaren. Teleurstellend was de mede deling dat het aantsjl inschrijvingen dit jaar aanzienlijk kleiner is dan ver leden jaar. De leerlingen van de kweekschool voor onderwijzer (essen) maken tot nu toe voor het onderwijs in het vak han denarbeid gebruik van het daarvoot bestemde lokaal in de school voor Voortgezet Lager Onderwijs aan de Hector Treubstraat. Aangezien dat op verschillende practische moeilijkheden stuit, hebben B. en W, in overleg met de directeur van de kweekschool naar een oplossing gezocht. Het bleek mo gelijk, één der lokalen van de barak te vergroten met de ruimte die nu door de lerarenkamer met de bijbeho rende garderobe wordt ingenomen. De kosten van deze verbouwing worden geraamd op f 1100. Voor dit bedrag wordt aan de raad een crediet ge vraagd. In Juni werd op spaarbankboekjes ingelegd f 328.128,12 (v. j. f 337.103.99) en terugbetaald f 574.091,41 (vorig jaar f 451.923,51). Er werd derhalve meer terugbetaald dan ingelegd f 245.963,29 (vorig jaar f 114.819,52). Het aan inleggers verschuldigde ka pitaal, bij de aanvang van het jaar f 9.334.887,22, bedraagt nu f 9.352.475,23 (vorig jaar f 9.368.585.97). Het aantal posten van inleg bedroeg in Juni 2275, (2079), en dat van terugbetaling 3059 (2723). In de maand Juni werden uit gegeven 113 (97) nieuwe boekjes. Inge trokken werden 86 (115) boekjes. In omloop zijn thans 21442 exemplaren. Onder de nieuw uitgegeven boekjes bevonden zich 23 (20) exemplaren voor pasgeborenen (daarop plaatst de spaar bank een eerste inleg van f 1.De le diging van 310 spaarbusjes leverde een bedrag van f 4301,73 aan kleine bespa ringen op. De heer Jac. Burger heeft zich in de biljartstrijd die onlangs onder lei ding van het district „Haarlem" te Heemstede werd gespeeld, uitstekend gehouden. Het betrof hier hoofdklasse libre klein 7—11 van „Het Noord-Wes- ten". Het tournooi-gemiddelde was 11.41. De eindstand ziet er als volgt uit: 1. A. Kalkwarf (Amsterdam) 2. H. Stolp (Zaandam) 3. J. Doves (Haarlem) 4. C. Brandjes (Uitgeest) 5. Jac. Burger (Den Helder) 6. J. Tijveleijn (Amsterdam) 7. J. Willemse (Haarlem) 8. J. Burger (Alkmaar) De gemeenteraad heeft onlangs aan mevr. N. Grobben-Van Steenwijk eer vol ontslag verleend als gedelegeerd lid van het bestuur der Vakschool voor Meisjes. Thans wordt door B. en W voorgesteld, mevr. S. P. Rehorst-Bol, de echtgenote van de burgemeester, in deze vacature te benoemen. tl/IJDBEENS en met een gezicht van „As 't ie nou niet knalt dan knalt 1t ie nooit" hebben vele kermisgaande Nieuwediepers gedurende de ai gJ» dagen met dreunend geweld de hamer op de „Kop van Jut doen Brede mannen en smalle mannen, grote mannon en kleine mannenja zelfs vrouwen hebben wy Jut uit pure drift naar leut op de 1w,a"k*J*,ph° 'ewoel slaan. Knetterend weerklonken de slagen even uit boven al het a ,fn. Vonken spatten in het rond en vallen neer op de omstanders, die schoude^ trekkend het hele spul aanzien en de „krachtpatsers voor ma wer- die trekken er zich niets van aan, lachen verlegen om een misi u pen trots de haren achterover als de vrouw van de „Kop de befaamd p bloem uitreikt. LIET BLIJKT nog een hele kunst te zijn, dat slaan op de „Kop van Jut" en niet iedere Jutter is die kunst machtig. Een dapper meiske bracht met veel nonchalance en een schat aan elegance hardere knallen teweeg dan een boom van een kerel, die met een resoluut gebaar de hamer neer- zwaaide. Het resultaat was evenwel povertjes: een klein, armoedig knal letje, dat aan een minderjarige Jutter, wiens linkerhand door de voering van zijn schamele broekje moet hebben gestoken, de uitroep ontlokte: „Hij kent de spelregels nog niet". De boom van een kerel keek het joch vernie tigend aan, maar gaf geen kik toen hij zag dat de moeder van het ventje een vrouw was die voor twee telde en stellig geen moeite zou hebben gehad de hele „Kop van Jut" met personeel en al de grond in te dreunen. Zonder poespas r\AN GAAT het aan de schiettent meestal heel wat rustiger toe. Zonder veel poespas gaat het geweer aan de schouder, een oog dicht, het andere gespannen over de loop turend. Drie schoten voor vijf en dertig cent, driemaal die zachte tik voelen van het terugspringende geweer, dat per tinent weigert volgens de wens van de man die het hanteert te werk te gaan en de kogeltjes met korte klik ken achter elkaar in de roos te jagen. Foto-schieten trekt ook veel belang stelling. Als de schutter de roos raakt, dan flitsen plotseling enkele lampen aan en is hij „geknipt". De volgende dag kan hij zijn portret ophalen, kant en klaar, nog vochtig, maar met een plaatje dat een verlies had betekend als het was mislukt. Zo'n schot naar een foto kost een kwartje. Onervaren schutters als wij zijn, hadden wij juist tien schoten (zijnde tien kwartjes) nodig om ons van onze beeltenis (voorzien van een aangelegd geweer) te verzekeren. Poffertjes IN ONS kermisstukje van gisteren ge waagden wij van poffertjes, die met margarine toebereid zouden zijn. De baas van de zaak kwam ons vra gen of wij het verschil tussen room boter en margarine niet konden proe ven. Eerlijk gezegd hadden wij onder de druk- der economische omstandig heden het met de naam „margarine" aangeduide product reeds lang leren waarderen als het fijnste van het fijn ste voor een gewone sterveling. Dank zij een zeker aanpassingsvermogen waren wij roomboter gaan beschou wen als iets, dat niet goed is voor een normaal mens en zeker niet voor een gewone portemonnaie. Maar de baas van de poffertjeskraam verzekerde ons, dat zoiets ordinairs als margarine zijn bakblikken nog nimmer had be vuild. Hij vreesde dat door onze pu- Niet voor iedereen brengt de kermis vreugde. Dat ondervond gisteravond kort na zes uur Simon Visser, een knaapje van een jaar of tien, die in de auto scooter bekneld geraakte en zijn pols brak. De jongen werd naar café Sanderse gebracht en van daar met een ziekenauto naar het Lidwina-ziekenhuis. Eén en an der trok uiteraard veel belang stelling. blicatie de Helderse Jtermisgangers zijn kraam zouden gaa* beschouwen als een oord, dat men ijlings diende te passeren. Te hunner geruststelling zij medegedeeld, dat wij gisteravond nogmaals de poffertjes hebben ge proefd. Ze smaakten weer voortreffe lijk en heus, we geloven nu ook dat zij slechts van je reinste zuivel waren doordrenkt. Sinds 1 Januari 1950, de datum waarop het Kraamzorgcentrum Den Hel derTexel van het Witte Kruis met het werk in de practijk begon, is overtuigend gebleken dat deze instelling in een behoefte voorziet. De vier- en-twintig kraamverzorgsters, waarover het centrum beschikt, zijn geen dag zonder emplooi geweest. Het was eerder zo, dat nauwelijks aan alle aanvragen kon worden voldaan. Dat gaf de directrice, zuster Cornelisse, enerzijds aanleiding tot vreugde, anderzyds tot bezorgdheid, omdat het nu eenmaal niet plezierig is, mensen te moeten teleurstellen. verantwoordelijkheid voor het gehele huishouden. Zij zorgen dus ook voor de andere kinderen, doen de baby-was, maken de maaltijden gereed en ver richten verder alle taken, die anders op de schouders van de moeder rusten. Het Kraamzorgcentrum berekent daar voor een vergoeding, variërende van 3.50 tot 7.— per dag, afhankelijk van het inkomen. De nieuwe cursus. De acht kraamverzorgsters, die sinds 1 Januari hun practische opleiding vol gen en normaal in het werk zijn inge schakeld, zullen begin Januari 1951 hun examen afleggen. De geslaagden gaan de gelederen der gediplomeerde kraamverzorgsters versterken, en de leerlingen van de nieuwe cursus, die in September begint, zullen dan zover zijn, dat zij het werk in de practijk kunnen aanpakken. Wij schreven in de aanhef reeds, dat het Kraamzorgcen trum nauwelijks aan alle aanvragen kan voldoen. Het is dus te hopen, dat zich een flink aantal meisjes voor de nieuwe cursus aanmeldt. Zij hebben daartoe de gelegenheid tot 31 Juli a.s. Er kwamen reeds enkele aanmeldingen binnen. Vóór de maand verstreken is, zal dat aantal stellig groter zijn ge worden. Het adres van het Kraamzorg centrum is Breewaterstraat 70. Naar zuster Cornelisse ons mededeel de, is zij voornemens, binnenkort spreekuren te openen in de omliggen de gemeenten. Data en ufën moeten nog worden vastgesteld. Het grote aantal aanvragen is te verklaren uit de omstandigheid, dat het Kraamzorgcentrum zyn werkter rein niet alleen vindt in Den Helder en op Texel, maar in de gehele Noord- kop van de provincie, waar ieder ge zin of men lid is van het Witte Kruis of niet, en ongeacht geesteiyke of politieke richting voor kraam hulp in aanmerking komt, wanneer daarom wordt gevraagd. Het spreekt vanzelf, dat de aanvragen worden be handeld in de volgorde van binnen komst. Het tydig indienen der aanvra gen is dus wel gewenst, mede met het oog op het opstellen van het werk schema. De vier en twintig kraamverzorg sters, waarvan er acht nog in opleiding zijn, hebben reeds in talloze gezinnen de gevraagde bijstand verleend. Hun taak is veel-omvattend: zij helpen bij de bevalling en verzorgen daarna ge durende tien a veertien dagen niet al leen moeder en baby, maar dragen de 7 6 0 1 12 1694 142 68 11.90 7 5 0 2 10 1504 135 126 11.14 7 4 1 2 9 1590 133 115 11.95 7 3 2 2 8 1523 98 117 15.54 7 3 2 2 8 1563 151 106 10.35 7 2 1 4 5 1453 133 94 10.93 7 1 0 6 2 1326 112 71 11.84 7 1 0 6 2 1192 134 46 8.94 Wij lezen in het orgaan van de Bond van Politie-ambtenaren in Nederland tot bescherming van dieren: De weduwe de V. (G. K.) verhuisde van Oosterwolde naar Den Helder. Zij was in het bezit van een hond, die zij in haar nieuwe huis niet best kon hou den. Het ging haar ook ter harte om de hond te laten afmaken en hem ca deau geven lukte niet, omdat het geen mooi exemplaar was. Toen alles in de verhuisauto geladen was, legde zij de hond aan een boom op het verlaten erf aan de ketting vast en hoopte „dat iemand hem wel zou nemen". Het dier werd op deze wijze opzettelijk het nodige levensonderhoud (voeding en ligging) onthouden. De nieuwe bewoner wenste de hond niet te accepteren en zo zwierf het dier reeds een week rond toen het geval de poli tie ter ore kwam. De politieman L. nam de hond in be slag. Hij zag er goed en welgedaan uit en had ogenschijnlijk nog weinig geleden. Op last van de Officier van Justitie werd de hond door hem te Den Helder weer in het bezit van de verdachte ge steld, metverzoek aan de politie al daar er op toe te zien, dat zij de hond behoorlijk verzorgde of op redelijke wijze van de hand deed. Het weerzien tussen bazin en hond verwekte bij de eerste verbazing, bij de laatste uitbundige vreugde. De hond immers is trouw en aanhankelijk, on danks alles. Tegen verdachte, meer dom dan op zettelijk wreed, werd procesverbaal op gemaakt. Maandag is men begonnen met de huis aan huis-collecte ten bate van de twee christelijke sanatoria „Zonneglo ren en „Sonnevanck". Deze inzame lings actie wordt morgen besloten met een straat collecte, waarvoor men nog aan een klein aantal collectanten be hoefte heeft. Zij kunnen zich vanavond tussen acht en tien uur aanmelden in het gebouw Palmstraat, en anders mor genochtend na negen uur. Dan kunnen ook de bussen in ontvangst worden ge nomen. Zo men reeds weet werd onze jeug. dige stadgenoot Wim Geus eerste in dg groep A, die met een groep B strijdt om het kampioenschap van de Noord, hollandse Schaakbond. Thans kunnen wij ook vermelden wie winnaar werd in de B-groep. Hierin eindigde als eer. ste de heer Crabbendam uit Amster- dam. Zaterdagmiddag, waarschijnlijk Amsterdam, zullen Geus en Crabben- dam hun eerste partij van de twee kamp om het kampioenschap spelen. Hoewel aanvankelijk was besloten vier partijen te spelen, kwam men, in ver. band met de „Grote Bondswedstrij. den", overeen twee partijen te laten beslissen. De Bondswedstrijden van de KNSB worden van 24 tot en met 28 Juli ip, Amsterdam georganiseerd. Hieraan .le men drie leden van de Helderse schaakclub MSC deel, te weten J. p. Bommel, A. C. Spoel en W. J. Geus, die in de hoofdklasse uitkomen. De Helderse Athletiek Vereniging heeft Henk Wiedenhoff en Jan Mo- bach aangewezen om Den Helder te vertegenwoordigen in de Nederlandss juniorenkampioenschappen, die op Zondag 16 Juli te Hengelo worden ge houden. Op dezelfde dag worden op de sin- telbaan Olympiaplein te Amsterdam de Noordhollandse kampioen: I happen voor heren georganiseerd. Hieraan ne- men van de HAV deel: A. van der Wal (polsstokhoog), P. Verra (800 n),v M. van Essen en J- Vermeer (versprin gen). Ter gelegenheid van de feestweek komt het Amsterdamse operette-en semble van Frits Schakels twee avon den in Casino met een opvoering van de bekende Amerikaanse succes-ope rette „Rose-Marie". Zaterdag- en Zon dagavond zal men kunnen genieten van dat kleurige festijn, waarbij Frits Scha kels en anderen voor de vrolijke noot zorgen. De zeer onderhoudende muziek van deze operette bevat vele graag- gehoofde melodieën. De vele opvoerin gen, die elders reeds zijn gegeven, wer den steeds door een enthousiast publiek ontvangen. Het is niet waarschijnlijk, dat het in Nieuwediep anders zal gaan! Aan het Gemeentelijk Lyceum slaag- den voor het eindexamen afdeling Gymnasium de volgende leerlingen: diploma A: Adrie Bouma, Jo Klaassetl, Ank Loen, Piet Rehorst. Betty Reii- nierse; diploma B: Kees Kramer, John Schaper. Eppo Vroom. Geen der can- öidaten werd afgewezen. De West Friese Jeugdkring van het Leger des Heils houdt morgenmiddag te Den Helder zijn eerste bijeenkomsten. Jongelui uit Alkmaar en Enkhuizen zullen de gasten zijn van het Korps Den Helder. De bijeenkomsten in de Leger- zaal aan de Spoorgracht, die om half vier morgenmiddag en om zeven uur morgenavond aanvangen, staan onder leiding van majoor H. Lahuis en envoy A. van Vlaardingen. Laatstgenoemde, die jarenlang onderwijzeres is geweest in de Jordaan te Amsterdam, zal iets van haar ervaringen aldaar vertellen. Voor rekening van mevrouw de wed. T. Gorter—Appel te Barsingerhorn werd door de heer H. Visser, architect alhier, aanbesteed de bouw van een winkelpand met bovenwoning aan de Willem Barendszstraat, hoek Cornelil Ditostraat, begroot op f 24.500. De vol gende aannemers, allen uit Den Helder, schreven in: G. Groot en Zn f 24.442, Gebr. Riemers f 26.825; G. J. de Wit f 27.239; Gebr. Kersbergen f 27.400; C van der Plas f 27.930; Gebr. Sm" f 28.200; W. Veenstra f 28.460; K. de Klerk f 28.780; J. Bakker f 28.880; Wed> M. de Vries f 28.950. 15. Meneer Haas is nog niet klaar met zijn verhaal. „En dan is het tijd voor jullie om te zeggen: „Wij komen van de Slorpo stofzuiger fabriek om U ons laatste model stofzuiger te laten zien. Deze machine neemt U al het werk uit de handen. In een wip is Uw huis klaar-" „Maar als die mevrouw nu al een stofzuiger heeft?" merkte Pom met een schuchter stemmetje op „Ja, dan ga je natuurlijk naar een vol gend huis, maarals ze er a heeft, dan laat je haar de sto*zU.jCt zien. doet de stekker in het stopcon» en je zuigt ermee. Jullie begrijp't W,, wel, dat je zelf ook een beetje h0 hand moet zijn. Zelf verzinnen, wa zal zeggen! Ik heb jullie maar een beeld gegeven. En natuurlijk noo» geten, dat je altijd beleefd moet ven Vóór alles beleefd!" Pim, Pam Pom knikken maar eens.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2