Van sfrijd was vrijwel geen sprake "AKKERTJES 10 Dunlopbanden staken spaak i het wiel van de Nortons Dekkers zesde in Denemarken De A.V.R.O. op vooroorlogs peil Louise Brough een groot kampioene Strijdtegen lichtvaardige echtscheiding Hoge snelheden op Asser circuit Gileras wonnen thans onbedreigd Van Est versloeg Steenbergen Zwitsers naar de Tour Leden kwamen in de Nederlander omgekomen in Belgie Zweden door Brazilië mei 7-1 gekraakt Nieuwe records van Marshall radiostad bijeen ct De grootste en de beste! HUWELIJK Korea vandaag: Britse kruiser door granaat getroffen Infanterie blijft de Koningin der wapens Steun aan de Ver. Naties Het Radioprogramma MAANDAG 10 JULI 1950 J^UIM HONDERDDUIZEND toeschouwers keken 7aterdagmidda? tevergeefs uit naar hek lang verwachte duel tussen de Italiaanse en Engelse cracks in de halve liter klasse. Al die motorsportenthousiasten die zich daar langs het Drentse circuit verdrongen om toch maar niets te missen van de felle strijd die tussen de fabrieksrijders van gierende Gileras, de denderende Nortons en de voorbij daverende Velocettes en al die andere bekende merken, zou los barsten werden reeds na vier ronden teleurgesteld. Het zag er aanvankelijk wel naar uit dat de toeschouwers van de TT-races te Assen waar voor hun geld zouden krijgen. De drie snelle Gilera's van de Italianen Pagani, Bandirola en Masetti, wisselden de eerste drie ronden regelmatig van kop met de Nortonrjjders Duke en Lockett. Bovendien scheen Leslie Graham met zijn AJS ook nog een ernstige concurrent te zullen worden. In de vierde ronde moesten Graham, Duke, Daniell en Lockett wegens bandenpech uitvallen. Zij allen werden het slachtoffer van hun Dunlopbanden, die evenals dat in Belgie het geval was, niet bestand bleken tegen de hoge snelheden. se op de dertiende plaats geklasseerd en had, evenals Roosjen, die twintig ste reed, een ronde achterstand. Ook Van Rijswijk kreeg in de halve liter klasse een ronde achterstand en eindigde met zijn Triqmph op de ,elf- de plaats. Knijnenburg en Poel kregen motorpech zodat Pellikaan het nog beter deed door als laatste te eindigen. De voornaamste uitslagen zijn: 125 cc. 1. Ruffo (It.) met Mondial 57 min. 27,2 sec. (gemiddelde snelheid 120,87 km/h); 2. Leoni (It.), Mondial, 57.27,3; 3. Matucci(It.), Morini. 59.23,8; 4. Braga (It.), Mondial, 1 uur, 3 min., 15,7 sec. Op één ronde: 6. Lagerwey (Ned.) Sparta; 7. Heineman (Ned), Eysink; 8. Renooy (Ned,), Eysink; 9. Ambrosini (It.) Morini; 10. Van Zut- phen (Ned.), Eysink. De snelste ronde werd afgelegd door Ruffo in 8 min. 07,2 sec., een gemiddelde snelheid van 122,18 km/h. De Italianen kwamen daardoor zeer «poedig onbedreigd aan de kop. Boven dien kreeg Frend met zijn AJS motor pech en riep de manager van de Nor- tonploeg Dale, de laatste troef van de Engelsen, uit de strijd. Joe Graig wilde kennelijk geen risico lopen dat ook deze rijder door bandenpech de strijd zou moeten staken. Ook de strijd in de 350 cc klasse bracht niet die spanning welke men had verwacht. Bob Forster behaalde «en magistrale overwinning hetgeen voor een deel zijn oorzaak vond in het ontbreken van Freddie Frith die hem vorig jaar juist op de eindstreep de zege wist te ontnemen. Duke op Nor ton, Lomas op Velocette en Leslie Gra ham op AJS vochten ronden lang om de tweede plaats welke tenslotte door de jeugdige Nortoncrack kon worden opgeëist. In de hitte van de strijd moest Graham de strijd staken zodat Lockett de vierde plaats voor Norton kon be zetten. Bromvliegen brachten spanning. DE MEESTE SPANNING werd ge bracht door de deelnemers aan de 125 cc klasse. De twee Italianen Leoni en Ruffo gaven elkaar op hun super snelle bromvliegen geen duimbreed toe. Tot de finish bleven deze coureurs vlak naast elkaar. Het was tenslotte we reldkampioen Ruffo die de erepalm vlak voor de neus van zijn landgenoot wegsnoepte. Als wij dus de balans opmaken van de Asser TT-races komen wij tot een tekort aan spanning, hetgeen echter door de zeer hoge snelheden voor een deel werd gecompenseerd. Want er is snel, zeer snel gereden. In de 350 cc klasse haalde Bob For ster bijvoorbeeld een uursnelheid van 144,84 km. De snelste ronde werd door Bandirola in de 500 cc klasse gemaakt. Deze Italiaan behaalde een gemiddelde snelheid van 153.86 km, hetgeen het hoogste gemiddelde is dat ooit op het circuit van Assen werd bereikt. Onze landgenoten En de Nederlanders? Wel, Lagerwey behaalde een fraai succes door achter vijf snelle Italianen op de zesde plaats te eindigen, Opvallend is, dat de Spar ta van Lagerwey dus sneller was dan de Eysinks van Heineman en Renooy, die met de zevende en achtste plaats genoegen moesten nemen. Lo Simons werd in de 350 cc klas- 350 cc. 1. Bob Forster (Gr.Br. op Velocette 1 uur 44 min. 23.7 sec., gem. uursnelheid 142.55 km; 2. Geoggry Duke (Gr.Br.) NoHon 1.44.56.1; 3. Lo mas (Gr.Br.) Velocette 1.46.00,3; 4 Lockett (Gr.Br.) Norton 1.46.59,9; 5. Armstrong (Ierl.) Velocette 1.47.16,8; op één ronde: 11-15 Thomas (Gr.Br.) Velocette, Briggs (GrBr) Norton; Si mons (Nederland) Velocette; 20. Roos- jen (Ned.) AJS; 24 Pellikaan (Ned.) AJS. 500 cc. 1. Masetti (It.) Gilera, 2 uur 43,2 sec., gem. snelheid 147,93 km per uur; 2. Pagani (It.), Gilera 2.01.16; 3. Hinton (Austr.) Norton 2.03.01,1; 4. Bandirola (It.) Gilera 2.04.30,9; 5. Mc Pherson (Austr.) AJS 2.07.16; op één ronde 11 Van Rijswijk (Ned), Triumph Een barstende hoofd pijn,een slopende ze nuwpijn, een tergende kiespijn over vallen soms op het meest onge legen ogenblik. Neem dan één of twee „AKKERTJES" en in tien minu ten voelt U de pijn als het ware van U afglijden. „AKKERTJES" zijn ware pijnverjagers, die Uw mas.g niet ver moeien en hart noch nieren aantasten. helpen direct Wimbledon-tournooi ten einde Louise Brough is de grote Wimble- don Kampioene van dit jaar. Op de laatste dag van de kampioenschappen won zij maar liefst drie titels. Hiervoor moest zij in totaal negen sets spelen met tezamen 89 games. Geen enkele overwinning eindigde in straight sets. Na de drie seis overwinning op haar landgenote Margaret Dupont, won zij met deze het damesdubbelspel met 64, 57, 61 van Doris Hart en Shirley Fry. Ten slotte zegevierde zij met de Zuid-Afrikaan Sturgess in de finale van het gemengd dubbelspel met 119, 16, 64 over de Amerikaans- Australische combinatie Patricia Todd en Brown. Bromwich en Quist, acht maal Australisch kampioen in het he rendubbelspel, behaalden na een wei nig spectaculaire strijd de titel met een 75, 36, 63, 36, 62 overwin ning op hun jonge landgenoten Brown en Sidweel. Een aardige bijzonderheid i« dat Quist vijftien jaar geleden te zamen met Crawford Wimbledon-win- naar in het herendubbelspel werd. Na de eerste etappe van de Ronde van Denemarken, welke door de Ne derlandse amateur Dekkers werd ge wonnen en waarin ook La Grouw en Willekes een goede plaats bezetten, is bet met de prestaties van onze land genoten bergafwaarts gegaan. In de tweede etappe viel La Grouw uit en Willekes kwam als een der laatsten binnen. Dekkers finiste met ruim twee minuten achterstand op de winnaar. Ook tijdens de derde dag kon Dekkers zijn goede vorm niet vinden, zodat hjj in het eindklassement op de zesde plaats eindigde. De Zaankanter Koeman won de etappe-wedstrijd AmsterdamArnhem -Amsterdam. Hij had voor de 235 km 5 uur 58 min. en 0.4 sec. nodig. Voorting en Roks eindigden resp. op de tweede en derde plaats in dezelfde tijd als de winnaar. Leo de Booy kwam met twin tig sec. achterstand binnen en bezette de vierde plaats. Te Staines (Middlesex) werd een sprintwedstrijd gehouden, waaraan Harris (&.B.), Van Vliet (Ned.) en Heid (V.S.) deelnamen. De wedstrijd werd door Harris gewonnen, met Vari Vliet op de tweede plaats. Voorts werd er nog een wedstrijd gehouden over één ronde (438 meter) met staande start. Deze won Harris in de tijd van 35,8 sec. Van Vliet, die tweede werd deed er 2/10 sec. langer over. Op de baan van Rocour zijn de finales gereden van de Belgische kam pioenschappen. De titels werden be haald door de volgende renners: Sprint professionals: Pauwels; sprint onafhan- kelijken: Nihant; sprint amateurs: Pierre Gosselin; achtervolging profs: De Beukelaere; achtervolging amateurs: Raphael Glorieux. Voor een revanchewedstrijd Bor deauxParijs achter Derny-motoren hadden ingeschreven v. Est, de Frans man Diot en de Belgen Kint, v. Steen bergen, Masson, Breuer en Somers. Onze landgenoot won alle drie manches. Eindklassement: 1 Van Est, 3 pnt; 2 Van Steenbergen 7 pnt; 3/4 ex aequo Mas son en Kint 12 pnt; 5 Breuer 13 pnt; 6 Somers 17 pnt; 7 Diot 20 pnt. De Zwitserse ploeg die aan de Ron de van Frankrijk zal deelnemen, is thans definitief samengesteld en bestaat uit de volgende renners: Kübler, G. Weilenmann, Metzger, G. Aeschlimann, Croci Torti en Zbinden. Laatstgenoem de renner heeft de plaats ingenomen van Schaer. Kübler heeft zijn contract nog niet getekend. Mocht hij evenwel niet starten dan zal Stettler hem ver vangen. Onder zeer grote belangstelling zijn Zaterdag op het circuit te As sen de jaarlijkse T.T.-races ge houden. Foto links: De Engelsman Bob Foster, winnaar in de race in de 350 cc klasse, raast met zijn machine door bocht. Foto rechts: De Italiaan Bruno Ruffo, die de race in de 125 cc klasse won, ge volgd door zijn landgenoot Gianni Leoni, die tweede werd, jagen naar de finish tijdens de laatste ronde. In het midden de Italiaan Vmberto Masetti, winnaar van de race in de 500 cc klasse, met zijn landge noot Nello Pagani, die tweede werd, in de bloemen, na afloop van de race. In Luik is een Nederlandse motor, bestuurd door de belastingambtenaar Fr. de Groen uit Heer bij Maastricht tegen een bus gereden. De duo-passa gier, de onderwijzer J. Goessen, even eens uit Heer, werd van de duo geslin gerd en was op slag dood. De motorrij der zelf werd in zeer ernstige toestand naar het ziekenhuis overgebracht. De verongelukte duo-passagier was 45 jaar en vader van negen kinderen. INKOMSTEN KOOPVAARDIJVLOOT Blijkens opgaven van de Nederlandse zeerederijen heeft de nationale koop vaardijvloot in 1948 in totaal van het buitenland voor vrachten, passagegel den, verhuur van schepen, schadever goedingen enz. ontvangen f 859,1 mil- lioen tegen f 654,5 millioen in 1947. SAMENWERKING TUSSEN CHRISTENEN Zestig leiders van Protestantse ker ken uit alle delen der wereld vergade ren op het ogenblik te Toronto om een plan vor internationale samenwerking tussen 160.000.000 Christenen te be spreken. Het nemen van maatregelen Steeds weer zorgen de elftallen, wel ke deelnemen aan het wereldkam pioenschap voetballen, voor verrassen de uitslagen. Gisteren zagen 187.000 toeschouwers hoe Zweden met maar liefst 7—1 klop kreeg van Brazilië. De enthousiaste en vurige Braziliaanse supporters moedigden hun favorieten aan met het afschieten van vuurpijlen en reeds met de rust hadden de Euro peanen een 30-achterstand. Of de vuurpijlen hieraan debet waren kon den wij niet aan de weet komen, maar zeker is dat deze wijze van aanmoedi gen de Zweden enigszins zal hebben geïntimideerd. Spanje-Uruguay eindigde in een draw Tweemaal moesten de beide doelver- dedigers de bal uit het net halen. Het Spaanse doel ontkwam de laatste mi nuten ternauwernood aan een doorbo ring, zodat de Spanjaarden met dit ge lijke spel tevreden mochten zijn. De Australische zwemmer John Marshall is, tijdens de wedstrijden te New Haven (Connecticut), er in ge slaagd de wereldrecords over de 880 yards en de 1760 yards (1 mijl) vrije slag te verbeteren. Hij legde de 880 yards af in de tijd van 9 min. en 43,9 sec. Het oude re cord stond sedert 10 Augustus 1942 op naam van Smith (V.S.), gevestigd te New London in 9 min. 54,6. De 1760 yards vrije slag legde Marshall af in 19 min. 49,4 sec. Het oude record, op 8 Augustus 1942 te New Londen stond op naam van Komakana (VS) met 20 min. 29 sec. noodzakelijk geacht Verschenen is het voorlopig verslag der Tweede Kamer aangaande het ont werp van wet betreffende de wijziging van de echtscheidingsbepalingen ten einde lichtvaardige echtscheidingen te gen te gaan. Uit dit verslag blijkt, dat^ over het algemeen erkend werd, dat er™ aanleiding bestond het nemen van maatregelen in overweging te nemen. Velen twijfelden er echter aan, of de voorgestelde maatregelen, welke neer komen op een betere regeling van de pogingen tot -verzinning van echtgeno ten, inderdaad doeltreffend zullen blij ken, terwijl zij zich afvroegen, of daar naast wellicht geen andere maatregelen nodig konden zijn, hetzij het eisen van bewijs ook bij erkenning van de zijde van de gedaagde, hetzij uitbrei ding van de echtscheidingsgronden. Verschillende leden achtten het min der juist, dat er in de Memorie van Toelichting gesproken wordt van „de overijling, waarmee de processen thans gevoerd worden". De meeste processen duren tegenwoordig zelfs geruime tijd. Volgens andere leden werd het grote belang van een gezond huwelijk ten aanzien van de kinderen te vaag aan geduid. Zij achtten het persoonlijk, lichamelijk en geestelijk welzijn van de kinderen uit huwelijken, die ten gronde gaan, wel maatschappelijk gesproken het centrale en meest dwingende argument voor de noodzaak A.V.R.O.-leden bezocht zijn, teneinde Zaterdag werd te Hilversum de al gemene ledenvergadering van de A.V.R.O. gehouden, waarbij de voor zitter, de heer G. de Clerq, onder meer sprak over het toekomstig ra- diobestel. Hg herinnerde er aan, dat er op het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een wets ontwerp is gereed gekomen, -dat thans naar de Radioraad wordt gezonden om advies. De inhoud van dit ontwerp was de heer De Clerq onbekend, doch hij hoopte, dat het sterk zou afwijken van het summiere ontwerp voor het definitieve omroepbestel, dat in Ja nuari besproken was. Spreker wees erop, dat de uitgaven van de Neder landse Radio Unie steeds hoger wor den, terwijl hij er vooral bezwaar te gen had, dat uit de opbrengst van de radio-retributie een bedrag van circa 2% millioen betaald wordt voor de wereld-omroep. Immers zij, die jaar lijks hun retributie betalen, doen dit ten bate van de binnenlandse omroep waar zij dagelijks kunnen luisteren en niet voor de wereldomroep, die op de ultra-kortegolf uitzendt, zodat bijna niemand in Nederland de uitzendingen kan horen. Vervolgens wees de heer De Clerq op de goede verstandhouding, die tegenwoordig heerst tussen de vier grote omroepen, maar betreurde de houding van de V.A.R.A., die door' de publicatie van een manifest deze goede verhoudingen te niet schijnt te willen gaan doen. Dit manifest doet volgens spreker vreemd aan en de sa- menwerkingsgedachte schijnt bij de V.A.R.A. niet zeer diep geworteld te zitten. Ook op de houding van de V.P.R.O. oefende A.V.R.O.'s voorzit ter critiek uit. De V.P.R.O. heeft op eigen gelegenheid haar programma blad uitgebreid tot 48 pagina's, een aangelegenheid, die anders steeds eerst door de Federatie van Omroepvereni gingen werd besproken. Ook de wijze waarop van V.P.R.O.-zijde tal van van de televisie, maar niettemin was het nu niet meer de'vraag: „Beginnen wij ermee?", doch: „Wanneer begin nen wij ermee?" Ten slotte bleek nog uit de toespraak van de heer Vogt, dat het ledental van de, A.V.R.O. thans weer schommelt om de 200.000, waar mee het hoogste vooroorlogse peil weer bereikt is. van een krachtige inperking van het echtscheidingseuvel, hoewel natuurlijk het in stand houden van zulk een ont wricht huwelijk niet altijd in het be lang van de kinderen is. Verschillende leden voerden een be toog ten gunste van de afschaffing van de algehele gemeenschap van goederen, waartegenover vele andere leden ech ter van oordeel waren, dat de behan deling van het wetsontwerp niet de juiste gelegenheid was om een derge lijke wijziging voor te stellen. Zij za- g^j er weinig heil in met betrekking tot het tegengaan van lichtvaardige echtscheidingen. hen te bewerken te bedanken voor de A.V.R.O. en lid te worden van de V.P.R.O. werd door spreker gelaakt De televisieplannen besprekend merkte de heer De Clerq op, dat de richtlijnen, die gelden voor de in de pen zijnde zgn. „televisie-proef" van twee jaar, niet bevorderlijk zijn voor het enthousiasme van de omroepver enigingen, hoewel de A.V.R.O. ten volle bereid blijft de uitwerking van deze plannen te helpen financieren. De heer W. Vogt, die na hem het woord voerde, wees er op, dat nog in geen enkel land een bevredigend ant woord is gevonden op de financiering per rol DOOR MARY BURCHELL „Je geweten? O jij lief klein stukje dwaasheid!" Hij legde zijn wang tegen haar zachte haar. „Ik geloof, dat ik je voor de helft liefheb om dat be lachelijke geweten van je". 1 „Elliott, hou je.... hou je van me?" „Natuurlijk. Heb ik je dat nog niet gezegd?" „Niet vóór dit ogenblik. En nu ook nog niet rechtstreeks". „Goed dan". Hij kuste haar en glim lachte naar haar. „Hier komt het: Ik hou van je. Ik aanbid je. Ik vind je het liefste, dierbaarste, mooiste, wezen, dat een onwaardige kerel als ik ooit tot vrouw heeft gehad. Kan dat vol staan?" ,Ja, dat kan volstaan. Als je me ook nog zoudt willen zeggensinds wan neer weet je dit allemaal?" ,0, Teresa" lachte hij protesterend dat weet ik niet. Een groot gedeelte ervan ligt in mijn onderbewustzijn, sedert het ogenblik dat je me hebt aan gekeken met je blauwe ogen, in het licht van mijn aansteker, geloof ik. Maar ik wilde toen niet in die zin aan je denken. Ik had me voorgenomen. niet weer door een vrouw mijn kop op hol te laten brengen. Daarom heb ik getracht het zo theoretisch en aange- naarji en onbelangrijk mogelijk te ma ken". „Juist, ja". „Been je niet boos op me?" vroeg hij nieuwsgierig. „Nee", ze schudde glimlachend haar hoofd. „Ik ben te gelukkig om op wie ook boos te kunnen zijn, en dus zeker niet op jou". „Ben je werkelijk gelukkig, lieve ling?" Hij drukte zijn lippen op de zachte ronding van haar wang. „Heb ik niet alles bedorven?" „O, nèè Elliott! Alles moet nog begin nen", verzekerde ze hem tevreden. Hij zag haar vragend aan. „Natuurlijk dat is zo", zei hij lang zaam. „Alles uegint nu pas voor jou en mij". Ze glimlachte en lag lange tijd zwij gend en geli#kig tegen hem aan. Toen op haar neerziende, merkte hij dat ze sliep. Uiterst voorzichtig legde hij haar neer en trok de dekens over haar heen. Hij voelde zich gelukkig omdat ze zo zacht en rustig ademde, gelukkig om dat haar lange wimpers zo aandoenlijk vredig op haar ronde wangen rustten en omdat ze van hem was. Toen zoende hij "haar licht en ging naar beneden. Mevrouw Clark en haar beide doch ters keken vol verwachting op, toen hij binnen kwam. „Ze slaapt nu. Het gaat goed met haar", zei hij met een glimlach. „Ik kan u niet genoeg danken, voor wat u voor ons beiden gedaan hebt". „Dat was een vreugde voor ons", mompelden de dames Clark in koor. Maar de oude mevrouw Clark zei: „U zul# in het vervolg goed op haar moe ten letten". „Dat zal ik", zei Elliott Burdern on gewoon ernstig. „Moeder, dat had u die arme mijn heer Burdurn heus niet behoeven te zeggen", zei juffrouw Matilda, toen hun bezoek verdwenen was. Het is duidelijk genoeg „hoe' hij al aan haar gehecht is" „Het Kan een man nooit kwaad doen te horen, dat hij zich nog meer moet hechten", zei mevrouw Clark scherp. „Maar we zullen hem niet meer in de auto van Marcia Vaylon zien rondren nen. En als je het mij vraagt", grin- nekte de nu eenmaal niet zo voorname mevrouw Clark Zal dat aardige kind daar boven, hier binnen het jaar baby wol komen kopen", t Wordt vervolgd) EINDE Door de Britse admiraliteit is Zondag avond te Londen bekendgemaakt, dat de Britse kruiser „Jamaica" door een granaat van het Noordkoreaanse kust- geschut werd getroffen, terwijl de oor logsbodem deelnam aan een beschieting van de Koreaanse kust. Vijf opvarenden werden op slag gedood, terwijl een zes de later aan zijn verwondingen over leed. Drie andere leden van de beman ning zijn gewond. Er werd geen mate riele schade aangericht. Amerikaanse marine-autoriteiten te Washington hebben Zondag bekendge maakt, dat zij het Nederlandse aanbod, een torpedobootjager (Hr. Ms. „Evert- sen") beschikbaar te stellen voor de Ko reaanse campagne, hadden aanvaard. De „New York Herald Tribune" schrijft: „De oorlog in Korea bewijst ons, dat de strategische luchtmacht niet in staat is alle aanvoer van de vijand te beletten. Het zwakke punt van de Verenigde Staten is dat zij slechts over een beperkt aantal divisies beschikken, die verspreid liggen van Oostenrijk tot Alaska. De leer, volgens welke de stra tegische luchtmacht de sleutel is van de nationale veiligheid, wordt thans door de gebeurtenissen in Korea tegen gesproken. Het is hoog tijd, dat wij meer aandacht schenken aan het land leger". De waarnemend voorzitter van de centrale Iriaanse politieke vertegen woordiging, de heer Mallo, seinde aan het ANP: „Het volk van Irian staat geheel achter de Nederlandse regering inzake de kwestie Korea. Wij staan gereed om onze volkskracht in te zet ten tegen de communistische aggressie tegen ieder ander misdadig imperialis me". Irak, Birma en Afghanistan hebben de V.N. getelegrafeerd, dat zij de reso luties van de Veiligheidsraad inzake Korea steunen. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur, 6.20 De jonge Fliere fluiters. 6.45 Gram.muziek. 7.00 Mobilisering van de talenten. 7.15 Bach-herdenking. 7.45 Regeringsuitzending. 8.15 Ballroom-orkest. 8.40 Actuele kanttekeningen. 9.15 Opera-fragmen ten. 9.45 Hoe worden de belastingen besteed? 10.00 Radio Philharmonisch-oi'kest. 11.15 Or gelspel. 11.40 Het Melachrino-orkest. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Vijf Zapakara's. 6.20 Cole Porter-suite. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Lilly van Spengen. 7.35 Een goed woord, voor een goede zaak. 7.40 „Vandaag". 8.05 Reportage. 8.15 Met band en plaat voor u paraat. 8.35 Symboliek in de kerkzegels. 8.55 Omroeporkest. 9.30 Cello-suite. 10.00 Ver kenningen in Z.-Amerika. 10.10 Piano-recital. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Promenade concert. VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. - 8.15 Gram. muziek. 8.55 Korte gesprekken. 9.00 Och tendconcert. 9.35 „Aubade". 10.00 Morgen wijding. 10.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Kleu tertje luister. 11.00 Ans Bouter. 11.30 De Wekker. 12.00 Gram.muziek. 12.40 Gerard van Krevelen. 1.15 Financieel overzicht. 1.25 Dolf van der Linden. 2.00 Ida de Leeim van1 Rees. 2.15 Radio-matinée. 4.30 Brandaris. 5.30 The Skymasters. 6.15 Tom Erich. 6.30 The Romancers. 7.00 Paris vous Parle. 7.05 Hugo de Groot en zijn Avro-orkest. 7.35 Helene Ludolph. 8.15 „Ein Waltzertraum". 9.15 Hoe hij loog tegen haar man. 9.40 Tom's prairie pioneers. 10.10 Buitenlands overzicht. 10.25 Ouverture. 10.30 Ongelukkige geliefden. 11.15 Avondconcert. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Lichtbaken. 10.00 Wie komt er in mijn hokje? 10.15 Kfltf) Utrechts Stedelijk Orkest. 11.00 Onder 11.30 Strijkkwartet. 11.50 Als de ziele luiste^ 12,03 Lunchconcert 1.20 Orkest zonder naam. 2.00 Ja, zo was 't3.00 Omroep-Kame^ orkest. 4.00 De Zonnebloem. 4.30 Ziekenlof. 5.00 Vertelling na schooltijd. 5.15 Lang zul len ze leven. 5 45 Regeringsuitzending. 6.00 De Zevenklapper. 6.20 Sportpraatje. 6.30 Strijdkrachten. 7.1.5 Koninklijk bezoek aan Gelderland. 7.25 Dit is leven. 7.40 KRO Min- ncstrelen. 8.12 Het Omroeporkest. 9.10 Ster ker dan het noodlot. 10.40 Bewaar het u toe- vèrtrouwde pand. 11.15 Symphonisch avond concert.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3