School-wandeltochten konden bij prachtig weer worden gehouden Bruinvissen namen deel aan de Kringwedstrijden van Nereus Keur-turnwedstrijden te Breezand School 8 veroverde de eersie prijs Route gedeeltelijk langs Het strand Bruinvissen speelden in Zaandam gelijk VAN MARSDIEP TOT IJ Turnlust heeft er twee afdelingen bij HCSC-korfbal verloor kost bare punten Jongepier eerste op de 50 meter borstcrawl Adspirantendag van de furnkring West-Friesland INGEZONDEN STUKKEN Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Goede dag voorDOKEV Anna Paulowna De komende kermis Muzikale samenwerking tussen Schagen en Breezand Julianadorp „Kunstzin" concerteert Ouden van dagen gaan naar 't Gooi JHC-adsp. kampioen Granaten gevonden Urk Cigaretten-prijzen stijgen MAANDAG 10 JULI 1950 Onder bijzonder gunstige weersomstandigheden namen driehonderd en veer tig jongens en meisjes Zaterdagmiddag deel aan de tien en vijftien kilometer school-wandeltochten, die werden georganiseerd door de Noordhollandse Wan- delbond. Hoewel het aantal deelnemers veel geringer was dan verleden jaar, mag de jongste wandelmiddag toch zeer geslaagd genoemd worden. Een heerlijk zonnetje stond de scholieren toe in jurk of blouse te marcheren, wat natuurlijk al veel goeds deed verwachten. Toen de laatste groepen tegen half zes weer bij de R.K. Meisjesschool aan de Javastraat arriveerden, werden de schouders nog pittig recht gehouden. En de twee meisjes die zulke pijnlijke voeten had den. ja, dat was eigen schuld. Zo'n flinke afstand in kaplaarzen lopen, dat valt niet mee! de Bruinvissen. Hans Slotboom maakte uit een strafworp het tweede doelpunt. Voetstuk van de Wandelbond. Alle meisjes en jongens ontvingen ditzelfde vaantje in het klein. De vijftien kilometer-tocht, die door tweehonderd drie en twintig scholie ren werd gelopen, voerde gedeeltelijk langs het strand. Langs de hele Dijk had men een prachtig gezicht op de zeilende scheepjes. Van het Paleis af volgden de deelnemers aan de 15 en 10 km tocht dezelfde route naar de finish. Daar sprak de heer Liicker na mens het bestuur van de Noordhol landse Wandelbond enkele woorden van dank tot de onderwijzers, die de jeugdige wandelsportliefhebbers ver gezelden. Tegen drieën gingen de jeugdige tip pelaars op weg. Fier rechtop stapten zij van de speelplaats van de R.K. Meisjesschool de Javastraat op, som migen met een banaan in de hand, an deren met het herinneringslintje van het vorige jaar op de borst. Er waren groepen bij die zich de weelde van een trommelaar konden veroorloven. Tja, als je zo'n makkertje op school hebt, dan kun je eerst recht prettig in de maat lopen! De groep van School Tuindorp, on der leiding van de heer Broekhuizen, heeft bij de wandelcommissie, waar van de heer H. J. A. Lücker voorzit ter is, de beste indruk achter gelaten. Er werd keurig gemarcheerd, en als de indruk de doorslag had gegeven bij de prijsuitreiking, dan hadden de wan delaartjes van meester Broekhuizen de eerste prijs gekregen. De prijzen wer den evenwel toebedacht aan de groot ste groepen, waardoor de OLS 8, die met acht en zeventig jongens en meis jes aan de start verscheen, met de eer ste prijs ging strijken. Deze eerste prijs bestond uit een beker, die werd be schikbaar gesteld door de wandelsport vereniging „De Duinkanters". School Tuindorp die vijf en zestig wandelaars opbracht, won de tweede prijs, zijnde een schild met vergulde plaquette van „De Jutter". OLS 14 bemachtigde de derde prijs, een krans van „De Zilver meeuw". De Vakschool voor Meisjes 'legde beslag op de vierde prijs, een schild met bondsplaquette van de NHWB. De VGLO-school kreeg de vijfde prijs, die bestond uit een schild met medaile van „WGW". Elke groep kreeg een vaantje op De Bruinvissen zijn er Vrijdagavond niet in geslaagd beide punten uit Zaan dam mee te nemen. Neptunus vocht hardnekkig voor zijn kans op de boven ste plaats, maar ook de Bruinvissen hadden de punten hard nodig. Een ge lijk spel was het gevolg van deze strijd. Beide partijen waren hiermee tevreden, hoewel naar onze mening de Bruinvis sen iets sterker waren. Deze kleine meerderheid werd reeds spoedig in twee doelpunten uitgedrukt. Mooie doelpunten, die Gode kon scoren uit een goed aangegeven bal van Leder en een rustig voorzetje van Wildenberg. De Bruinvissen-achterhoede had echter ook niet stil gezeten, want zo nu en dan kwamen de Neptunianen gevaarlijk naar voren. Tijsen en zijn mannen wa ren echter paraat. Al laatste man was daar altijd nog v. d. Water, die vooral na de rust weer bewonderenswaardig keeperswerk liet zien. De bal, die hij voor de rust door een kleine onattent- heid van Leder te verwerken kreeg, was hem echter te machtig, en met 21 ging de rust in. Voor rust maakte Gode nog een juweel van een doelpunt dat om onbegrijpelijke redenen door de scheidsrechter werd afgekeurd. Kort na de rust moest Tijsen wegens een overtreding het water verlaten. De strafworp, die hierop volgde werd ver naast geschoten. De Bruinvissen moes ten met zes man verder spelen, totdat er een doelpunt was gemaakt. Lang kon den zij, dank zij v. d. Water hun voor sprong handhaven, doch uiteindelijk moest deze voor een hard schot van dichtbij capituleren. Nu, met Tijsen weer in het veld, werd getracht een voorsprong te forceren. De speeltijd was echter te kort om nog doelpunten te maken. De Bruinvissen staan thans op de derde plaats met één wedstrijd minder en één punt minder dan de leiders, Kroosduikers en Neptunus. Na afloop van deze wedstrijd kwam Bruinvissen III in het water tegen Neptunus II. Deze wedstrijd voor de Kringcompetitie werd door Neptunus II met 102 gewonnen. Bruinvissen III speelde met vier invallers. Ruststand 60. Piet Jongepier redde de eer voor Te Beverwijk wordt verwacht, dat de aardbeiencampagne deze week zal eindigen. De zware regenval in de vo rige week heeft het vroegtijdige einde op zijn geweten. Vóór Wijk aan Zee is de botter IJm. 245 lek geslagen en gezonken. De drie opvarenden konden het strand bereiken. Het tweejarig zoontje van de fa milie H. uit de Polderstraat te Alk maar is in een teil met kokend water gevallen. In het St. Elisabeth-zieken- huis is het kind aan de bekomen ver wondingen overleden. Te Zwaag is een koe van de vee houder H. aan miltvuur gestorven. Op het bedrijf van de poelier I. M. tj» Oostzaan is thans definitief pseudo- vogelpest geconstateerd. Ook het pluimvee van twee particulieren al daar is besmet. De gemeente Zaan dijk heeft een extra toewijzing voor 39 woningen ontvangen. Het wordt de eerste drie-verdiepingen-bouw in de Zaanstreek. Onlangs heeft de Christelijke Gym nastiekvereniging „Turnlust" afdelingen voor dames en heren senioren opge richt. De dames oefenen op Maandag avond van negen tot tien uur, de heren Donderdags van negen tot tien uur. De secretaris van de vereniging, de heer J. J. A. Putters, Molengracht 4, verschaft nieuwe leden gaarne inlichtingen. Zaterdag kreeg de korfbalvereniging HCSC bezoek van DTS. De eerste wed strijd, tussen HCSC 2 en DTS 2, werd door de gasten verdiend met 74 ge wonnen. Hierna kwam 't eerste twaalf tal van HCSC in het veld. Deze wed strijd, tegen DTS 1, die werd geleid door de heer Bark uit Amsterdam, was zeer spannend. Na de uitworp in de beginopstelling was HCSC volkomen opgewassen tegen DTS. Toch kon Man tel van laatstgenoemde vereniging, toen onze stadgenoten 'n fout maakten, het eerste doelpunt scoren. Een kwar tier daarna was de stand weer gelijk. Hierna werd gewisseld. De verdediging van HCSC kwam in de aanval, en nog vóór de rust werd de stand op 21 ge bracht. Na de rust maakte HCSC weer een doelpunt, dat evenwel werd afge keurd. DTS had een fout gemaakt en uit de vrije worp wisten de Nieuwedie pers niet te scoren. Na ongeveer vijf en twintig minuten maakte DTS gelijk, 2—2. In de derde opstelling bleek DTS iets sterker te zijn. Kort voor het einde werd de stand 23, waarmee HCSC de volle winst naar Enkhuizen zag verhui zen. DTS verkreeg een voorsprong van vijf punten. DTS speelde één wedstrijd meer dan de Nieuwediepers. Het ver schil in punten kan worden terugge bracht tot drie, wat evenwel voor DTS toch voldoende is om het kampioen schap te behalen. Het ligt namelijk in de verwachting, dat beide verenigingen de nog te spelen wedstrijden winnen. Scheidsrechter Bark gaf na afloop te kennen, dat het spelpeil van deze wed' strijd hem honderd procent was meege vallen. Hij betreurde het, dat voor DTS en HCSC in CKB-verband geen vol waardige tegenstanders te vinden zijn in de afdeling NHN. goedgekeurde statuten De Staatscourant maakt melding van de goedkeuring der statuten van de N.V. Drukkerij voorheen C. de Boer Jr., alhier Zaterdagavond werd in de Zaan- Iandse Bad- en Zweminrichting te Zaandijk de eerste zwemontmoeting in het zomerseizoen gehouden. Alle ver enigingen, behorende tot de kring Noord-Holland boven het IJ, waren aanwezig, zodat Nereus een flinke in schrijving had. Verschillende goede prestaties wer den geleverd. Zo werd E. de Boer, Nept., Zaandam, eerste op de 50 meter borstcrawl meisjes, met Truus Schats, DAW, direct op haar hielen. De Bruin vissen-troeven, Grietje Petrus en Riet Schuttenhelm bleven boneden hiin kunnen. Óok de 50 meter rugslag da mes was voor E. de Boer, die momen teel wel de beste vrije slag-zwemster van de Kring is. Riet Schuttenhelm deed het hier beter. Ook nu bleef Grietje Petrus iets beneden de maat, wat wel een gevolg was van slordig zwemmen. De 50 meter borstcrawl jongens was een zaak waarin de Bruinvissen-jeugd een grote rol speelde. Jongepier, Ham en Koning bleven beneden 35 secon den en ook de overige deelnemers za ten vlak bij dezte grens. Piet Jongepier bezette op dit nummer de eerste plaats. Indien hij meer tegenstand had gehad was zijn tijd zeker beter ge weest. De 100 meter schoolslag dames was een aangelegenheid, waar de Bruin vissen niet aan te pas kwamen. Deed Uipkes mankeerde op het appèl, zodat Annie Oudijk de taak had de Helderse kleuren te verdedigen. Zij deed dit op een goede wijze, verbeterde haar per soonlijke record en maakte 1 m. 41,1 sec., doch werd gediskwalificeerd. De 100 meter rugslag heren bracht. De Kring West Friesland van het Nederlands Christelijk Gymnastiek Verbond houdt op Zaterdag 15 Juli op het terrein aan de Meeuwenstraat een adspirantendag. Hieraan nemen in het totaal vierhonderd en vijftig adspiran- ten deel, die lid zijn van de volgende verenigingen: Jong Holland (Alkmaar), E.M.S. (Andijk), Dindua (Enkhuizen), Turnlust (Hoorn), Excelsior (Schagenl, Kracht en Vlugheid (Purmerend) en Turnlust (Den Helder). Bij mooi wr marcheren de deelne mers om drieiiur van het Stationsplein af gezamenlijk naar het sportterrein. Aan deze optocht verleent het Stedelijk Muziekcorps zijn medewerking. De route ziet er als volgt uit: Stationsplein, Prins Hendriklaan, Koningstr., Spoor straat, Keizerstr., Sluisdijkstr., Ruygh- weg, Meeuwenstraat. Ziet het weer er minder goed uit, dan wordt de volgen de route gevolgd: Stationsplein, Ko ningsdwarsstraat, Koningstraat, Spoor straat, Molenstraat, die leidt naar de gymnastieklokalen van het Lyceum en de Muloschool. Heb je koorts gehad? Lou Davidse aan de start. Tegenstajd had hij niet in zijn serie, zodat zijn tijd iets tegenviel.Beter deed hij het op de 100 meter borstcrawl, waar hij met 1 m. 10,1 sec. de derde plaats in nam. De 50 meter schoolslag jongens bracht Bram Noe op de tweede plaats, Piet Scholte op de derde en Hans Slot boom op de vierde. Geweldig spannend was de 10 X 25 meter gem. adsp. estafette. Om beur ten startten een jongen en een meis je. Aanvankelijk had de Bruinvissen- ploeg een flinke achterstand, maar langzamerhand werd deze ingelopen, en toen Piet Jongepier als laatste startte, was er nog een achterstand van twee meter. Als een snoek schoot hij door het water, liep zijn achter stand met een keurige borstcrawlslag in, doch moest zich bij de finish op handslag gewonnen geven. De uitsla gen waren: 50 meter vrije slag meisjes: 1. E. de Boer (Nept32,5; 2. T. Schats (DAW) 33.5. 50 meter vrije slag jongens: 1. P. Jongepier (Bruinv,) 33 sec.; 2. A. Ha- zekamp (Nept.) 33,3 sec. 100 meter schoolslag dames: 1. G. Molenaar (DAW) - m. 34,9 sec.; 2. I. Stöckel (Ner.) 1 m. 36 sec. 100 meter rugslag heren: 1 A. Slik ker (DAW) 1 m. 15,7 sec.; 2. R. Klif fen (Nept.) 1 m. 23,5 sec. 50 meter schoolslag jongens: 1. A. Hazekamp (Nept.) 42,7 sec.; 2. B. Noe (Bruinv.) 43,2 sec. 50 meter vrije slag dames: 1. Tr. Schats (DAW) 33,8; 2. E. de Boer (Nept.) 33,9. 200 meter schoolslag heren: 1. A Slikker (DAW) 3 m. 1 sec.; 2. A. Meijer (Nept.) 3 m. 7 sec. 50 meter rugslag meisjes: 1. E. de Boer (Nept40,4 sec.; 2. G. de Waard (DAW) 41,5 sec. 50 meter rugslag dames: 1. R. Nieu- wenhuizen (Ner.) 41 sec.; 2. E. de Boer (Nept.) 42,1 sec. 100 meter borstcrawl heren: 1. A. Boxem (DAW) 1 m. 2 sec.; 2. H. de Jong (DAW) 1 m. 10 sec. 10 x 25 meter vrije slag est. adsp.; 1 DAW 2 m 47,3 sec.; 2. Held. Bruin vissen 2.47,9. 10 x 50 meter vrije slag est.: 1. DAW, 5 m. 39,3 sec.; 2. Neptunus 5 m. 52,1 sec. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) Het is de lezer waarschijnlijk ook wel eens overkomen, dat hij kiespijn had, terwijl hem de gelegenheid ont brak de tandarts te bezoeken. De ar beiders, die in de polders werken voor de wederopbouw van ons Neder land, zijn niet in staat naar de tand arts te gaan. Het spreekuur kan al leen bezocht worden, wanneer f 1.50 voor een bus-retourtje en vier uur verlet h f 1 betaald worden! 's Avonds zouden ze naar de tandarts particu lier kunnen gaan, maar hiervoor zijn de arbeiders toch niet verplicht ver zekerd? Zou dit nu niet anders kun nen? Wij zijn toch ook mensen, al zijn we dan maar arbeiders en verplicht verzekerd? Het volgende maakte ik reeds mee: Op een avond, toen ik hevige kiespijn had, belde ik een tandarts op die mee deelde, me tot zijn grote spijt niet te kunnen helpen. Even later belde ik weer, maar meldde me nu als parti culier patiënt en zietterstond kon ik geholpen worden raison van f 2.50. Den Helder, Juli 1950. KEES DAALAART. 17. Pim, Pam en Pom hebben afge- zware koffer even kunnen neerzetten, sproken, dat ze om beurt een praatje Pim laat met een gewichtig gezicht de zullen houden. Pim zal vandaag de eer- klopper op de deur vallen en even la ste zijn en ze stappen dan ook maar ter wordt er al open gedaan. Maar nog meteen op het eerste het beste huis af. vóór Pim zijn mond open kan doen, Pim geeft nog gauw enige aanwijzin- roept mevrouw met een katterige stem: gen: „We doen net of ik de baas ben „Nee, aan de deur wordt niet gekocht, en jullie zijn mijn bedienden. Dat staat Hoepelen jullie maar gauw op, kwa- nog deftig ook!" Pam en Pom vinden jongens." het allang goed en zijn blij dat ze de Voor de liefhebbers van gymnastiek was het Zondag een dag, waarop zij het neusje van de zalm op turngebied uit Hollands Noorderkwartier aan het werk konden zien. Twee en twintig (dames en zestien heiren, die op de onlangs gehouden wedstrijden te Bar- singerhorn de meeste punten behaal den, deden nu hun uiterste best om te worden geplaatst in het H.N.K. dames- en herenkeurkorps 1950. De ochtend wedstrijden, gehouden in het gymnas tieklokaal van de O.L. school, werden bijgewoond door de loco-burgemeester Mr. H. Jonker Hz. De heer K. Slot uit Schagen, waar nemend voorzitter van de Turnkring, sprak vóór de aanvang de aanwezigen toe. Hij uitte zijn tevredenheid over de inschrijving, sprak de wens uit dat het resultaat van de strijd zou zijn, dat de sterkste ploeg inderdaad als keur korps gevormd zou worden en bracht dank aan de ontvangende vereniging DOKEV, aan de jtfryleden uit de Turn kring Alkmaar en aan de technische leiding. De oefeningen waren zowel voor de dames als de heren: paardspringen, werken aan paard, brug, rek en rin gen en een vrije oefening. Des middags werd in de zaal van de heer Bossen geturnd en daar maak te ook de voorzitter van de Turnkring H.N.K., Mr. D. Breebaart, de uitslag bekepd, nadat hij dank had gebracht aan al degenen, die aan de organisatie van de wedstrijd hun tijd en krachten hadden gegeven, aan de juryleden, die hun mooie zomerse Zondag opofferden voor het goede doel en tenslotte aan de belangstellende toeschouwers en de deelnemers en deelneemsters. Spreker eindigde met de wens, dat deze dag mocht bijdragen tot de groei en bloei van de Turnkring. Van de dames werden in de keur- ploeg gekozen: 1. M. van Genderen— Kranenburg van DOKEV, Anna Pau- lowna, 93,2 punt; 2. R. Rentenaar, Her cules— Hygea, Oudkarspel, 92,4; 3. T Rentenaar, DOKEV, 90,9; 4. A. Kossen, DOKEV, 86,1; 5. N. Hoogschagen, DO KEV, 85,1; 6. G, Aker, Sparta, Winkel 84,4; 7. N. Verhage, DOKEV, 83,6; 8 L. Pluister DOKEV, 81,3; 9. C. de Rid der, DOKEV, 79,9; 10. T. Schrama, Texel, 79,2; 11. C. Blok, Oudesluis, 79,1; 12. R. Sijbrand, UDI-WIK, Dirks- horn, 79,1. De laatste twee, met gelijk aantal punten, werden in alphabeti- sche volgorde geplaatst. De dames M. van Genderen—Kranenburg, Anna Paulowna, R. Rentenaar, Oudkarspel en T. Rentenaar, Anna Paulowna, ver wierven een medaille als no. 1, 2 en terwijl mej. T. Rentenaar een extra prijs, beschikbaar gesteld door het bestuur, kreeg omdat zij het hoogste aantal punten voor een vrije oefening Nog een paar weken en 't is weer Polderse kermis. Wat er zoal komt? Een auto-scoter, een golfbaan, zweefmolen luchtschommel, kinderdraaimolen, fiets- molen, de „Spin" (Octopus), schietten ten, spellen en allerlei kramen. Kermis Maandag, de z.g. „stille" en gebruikelijke toneelavond, kan men in Veerburg, zowel als bij de heer De Boer (eerder zaal Slikker) terecht. In de eerste zaal wordt, onder regie van de heer Veenis, opgevoerd „Als de klok waarschuwt" en wel door dezelfde of misschien enigszins gewijzigde groep spelers en speelsters, die zoveel succes oogstte op de slotavond van de toneel wedstrijd. Bij de heer De Boer komt Faveur (stelt nooit teleur!) met de revue: ,,'t Is weer kermis". Van het optreden tijdens, de Helderse „feestweek" lazen we, dat een volle Tivoli-zaal er een genoeglijke avond aan beleefde, dat er allersmake lijkst is gelachen, de aankleding en ver lichting goed waren verzorgd, enz. Het gezelschap, dat hier optreedt, zal mis schien niet geheel op dezelfde wijze zijn samengesteld als in Den Helder, maar niet van minder gehalte zijn Het ligt namelijk in de bedoeling een program ma te brengen, dat speciaal op de Pol derse smaak is afgestemd. OPBRENGST COLLECTE De collecte voor de reclassering bracht hier f 188,72 op'. behaalde, n.1. 17,6, aan de ringen. De plaatselijke vereniging DOKEV heeft met haar dames-afdeling wel een zeer goed figuur geslagen: de le en 3e prijs, de extra prijs en totaal zes plaatsen in het twaalftal! Bij de heren was de uitslag: 1. M. Strijbis, Hercules, Oudkarspel met 107 punten; 2. P. Schoorl, Texel, 98; 3. A. Groenendijk, DOKEV, Anna Paulow na, 94,5; 4. J. de Groot, Lucurgus, Schagen, 83,6; 5. G. Kramer, ZSC, Bur- gerbrug, 83,5; 6. H. Burger, UDI-WIK, Dirkshorn, 82,9; 7. P. Witteveen, Her cules, Oudkarspel, 82,4; 8. W. Mole naar, Sparta, Winkel, 79,3; 9. A. Kei zer, Texel 79,1; 10. J. van Dord, Her cules, Oudkarspel, 77,7; 11. A. C. de Beurs, ZSC, Burgerbrug, 76,5; 12. D. Schenk, De Westfries, Barsingerhorn 75,5. De eerste, tweede en derde prijs, een medaille, waren resp. voor M. Strijbis, Hercules, Oudkarspel; P. Schoorl, Texel en A. Groenendijk, DOKEV, Anna Paulowna. De heer Strijbis legde bovendien beslag op de prijs, geschonken door de technische commissie, voor de best uitgevoerde oefening. Hij behaalde 19,6 aan de brug. De harmonie „Concordia" en Scha- gen's „Harmoniekapel" hebben dezelfde directeur, de heer D. H. Steinroth. Zij hebben op hun repertoire ook num mers, die beide corpsen ingestudeerd hebben en daar, door de éénhoofdige leiding, geen verschil van opvatting der muziekstukken moeilijkheden kon opleveren, was het mogelijk dat de twee verenigingen Zaterdagavond, zon der voorafgaande gezamenlijke repeti tie, toch gemeenschappelijk een bui tenconcert gaven. Het werd zelfs, mede dank zij de flinke bezetting nu der ver schillende partijen en het goede samen spel, een heel goed concert. Na een muzikale rondgang, die al heel wat belangstelling trok, nam de BreezandSchagen-combinatie plaats op het terreintje tussen de panden Blom en Koopman en opende voor een talrijk publiek het concert met een pittige Engelse mars. Het tweede nummer was „De zwarte tulp", dat niet alleen een mooi muziekstuk is, maar ook, evenals het vierde, de Dans-suite van G. H. Boedijn, graag door het publiek wordt gehoord. Trouwens ook voor de popu laire „Strauss Herinneringen", de fan tasie „Pinksterbloemen", de wals „Ver smade liefde"' van P. Lincke en de mars „Houd moed" had het publiek veel waardering. Ten minste dat deel dat gekomen was om werkelijk te luis teren. De jeugd toonde die waardering niet altijd, was althans niet rustig. Zou het optreden hiertegen niet gemakke lijker gaan en 'n concert van muziek- of zangvereniging beter tot zijn recht komen als we in Breezand, b.v. op of in de nabijheid van het te tsichten sport terrein of op een ander gunstig punt, beschikken konden over een muziek tent of -nis? Het concert was te beschouwen als de inzet van de film-actie van Concordia, waarover we verleden week schreven. We hopen, dat deze zó goed slaagt en het muziekleven zó in de belangstelling komt te staan, dat ook bovenstaande gedachte: een muziektent in Breezand, eens ernstig in overweging wordt ge nomen. Woensdagavond om acht uur geeft de Harmonievereniging „Kunstzin" een concert in de tent op het Loopuyt- park. Aan dit concert verlenen mede werking de dames-zangvereniging „Ons eigen lied", onder leiding van de heer D. Ploeg, en de Christ. Gem. Zangver. „Zanglust", onder leiding van de heer J. Jongkees. Dit concert zou worden gegeven ter ere van de verjaardag van Prins Bernhard, maar werd door omstandigheden uitgesteld. De voorbereiding voor de autotocht voor ouden van dagen uit Koegras zijn in volle gang. De tocht werd vastge steld voor 1 Augustus. Er zal met de oudjes een reis worden gemaakt naar 't Gooi en Oud-Valkeveen. Zij, die voor deze tocht in aanmerking komen (65-jarigen en ouderen) dienen zich vóór 15 Juli aan te melden. Er zal een beroep worden gedaan op autobezit ters om hun auto voor deze dag be schikbaar te stellen. Tevens zal een beroep worden gedaan op alle ingeze tenen van Koegras om door hun bij dragen het uitstapje mogelijk te ma ken. Zondag werd te Groot-Schermer op het terrein van S.D.L. de wedstrijd gespeeld om het kampioenschap van de adspiranten van de afdeling Noord- Holland, tussen J.H.C. en Blauw Wit. Na een enigszins zenuwachtig be gin, was J.H.C. al gauw in de meer derheid. De rust ging in met 3—1 in het voordeel van J.H.C. Mooi samen spel voerde de stand op tot 52. Op het land van de heer G. Pluister aan de Schoolweg te Julianadorp werden een paar granaten gevonden,- die in de grond zaten, maar door het vee waren bloot gewroet. Van dit be drijf werd het vorige jaar een acht tal anti-tankbommen verwijderd. BURGERLIJKE STAND Geboren: Maarten, z. van Jacob Kramer en Albertje Post. Jannetje, d. van Albert Hakvoort en Marijtje Wak ker. Ondertrouwd: Wouter van Urk en Vrouwtje Hoefnagel. Ale J. de Jong en Marretje Schraal. Jacob de Vries en Lummetje Weerstand. DE VISSERIJ IN APRIL De hoeveelheid en waarde van de vis, gevangen in de maand April in het IJselmeer bedroeg totaal 1.312.930 kg voor f 366.956. In 1949: 964551 kg voor f 637.019. In totaal werd 137.783 kg aal en paling aangevoerd; het vo rige jaar 305.073 kg. DRUK VERKEER DOOR DE URKER SLUIZEN Het scheepvaartverkeer in 1949 om vatte voor de Urker sluis te zamen 3113 schepen, met een gemiddelde ton nage van 142 ton. Door de minister van Financiën was medegedeeld, dat de belastingdruk op de duurdere sigaretten met 2,3 procent zal stijgen. De vakgroep sigaretten industrie wijst er nu op, dat ten onrechte hieruit de conclusie was getrokken, dat de prijs dezer sigaretten nu met 2,3 procent omhoog zal gaan. Door de ge combineerde werking van omzetbelas ting en accijns zal de prijs evenwel met ongeveer 16 procent stijgen, indien althans de bestaande kortingspercen tages zullen worden gehandhaafd. DOOR TRAM AANGEREDEN EN GEDOOD De 68-jarige W. van B„ zuivelhande laar uit Stompwijk, is op de fiets zijn de, door onvoorzichtig oversteken van de trambaan, bij de halte de Knip te Voorschoten aangereden door de blau we tram en op slag gedood. MARIE VAN ZEGGELEN TACHTIG JAAR De schrijfster Marie van Zeggelen is Zaterdag tachtig jaar geworden. Ter gelegenheid hiervan werd zij Zaterdag middag in het gebouw van de Neder- landise Vrouwenclub te Amsterdam door een groot aantal collega's en be langstellenden gehuldigd. Op een Amerikaanse vliegtuigbasis in Japan wachten Amerikaanse troepen met hun uitrusting, vrachtwagens en materiaal om met transportvliegtuigen naar Korea te worden vervoerd.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5