Kermis nam einde in hevige regen Ouden van Dagen maken dit jaar een tocht door Friesland B. en W. verwachten dit jaar een bouwvolume van 3000 huizen De Bioscopen De Helderse Feestweek Laatste dagen maakt veel goed Politie behoefde niet op te treden Collecte moet drieduizend gulden opbrengen Het gebeurde in Nieuwediep Collectanten gevraagd COUPONS Mantelstoflappen Brandmeester A. de Visser vertrekt naar Amersfoort Kerkelijke gezindten in Den Helder Uurwerk en luiklok voor de nieuwe kerk Onderwijzend personeel aan het Lyceum Benoemingen leraren aan het Lyceum Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom In vijftien jaar 20.000 mensen er bij Nagekomen uitslagen van de zeilwedstrijden Overste Van Haga verlaat de zeedienst Helderse brandweer achtste in landelijke wedstrijd Commandeur Klik verliet Artillerie-werkplaats jaarvergadering MSC gebracht^Daf'i^ruim'sJoo Opbrengst collecte voor twee sanatoria Examen handenarbeid Verscheidene tenten, en dan wel het meest het Theater Pittoresque van de heer Mullens, hebben Zondagavond enkele benauwde ogenblikken doorgemaakt. Het kleine theater was goed gevuld, toen, naar het scheen, al het water van de wereld uit grote bakken op het kermisterrein werd neergesmeten. De mensen in de open lucht zochten ijlings een goed heenkomen, kropen onder het zeil van de nougatkraam of de schiettent, of besloten tot een laatste dronk ln één van de vele café's. Maar in het tentje van Mullens werden de gezichten steeds groter en angstiger vraagtekens, want men vroeg zich af of het theatertje weerstand zou kunnen bieden aan de vrij hevige rukwinden die met de regen aan de laatste avond van de Helderse feestweek een resoluut en enigszins teleurstellend einde maakten. Maar „Pittoresque" hield het. De kaartjes-verkopende-dame pakte haar hele hebben en houden bij elkaar, bij de ingang voor het publiek èn bij de „ar- tisteningang" vatten de beide clowns post om de wapperenden zeilen vast te houden. De voorstelling ging normaal door. rijksdaalder vernielde, werd gepakt. Zijn pa moest de schade vergoeden. Loonzakje gevonden. Kr was nog een vader die zich ver plicht voelde voor zijn zoon in actie te komen. Op zekere dag ontmoetten vader en zoon elkaar op het kermisterrein. De negenjarige jongen nam het er goed van met een vriendje, tot verwonde ring van eerder genoemde vader die niet begreep waar zijn spruit het geld vandaan haalde. Het raadsel was spoe dig opgelost. De jongen had een loon zakje gevonden, waarin zich ongeveer vijf en twintig gulden bevond. Dat be dragje werd, op elf gulden na, lekker opgesnoept. De vader ging onmiddellijk naar de politie om zijn bevindingen te vertellen. De eigenaar van het loon zakje krijgt gegarandeerd de volle ver loren „mep" terug. Zondag deed zich een heel wat vreem der geval voor. Ken twintigjarige los werkman uit Groningen vervoegde zich huilend bij een politie-agent, omdat zijn vriend hem in de steek had gelaten. Dat zou op zichzelf niet zo erg zijn ge weest, als deze Groninger maar geld had gehad voor de terugreis. De Hel- Soms was het, gedurende deze voor stellingen, alsof de oude circusroman- tiek een gevoelige knauw zou krijgen Lazen wij niet altijd van eeuwig- lachende clowns, die schijnbaar koud waren voor alles wat om hen heen ge beurde? Die zich kletsend om het hoofd lieten slaan en gierend lachten, hoewel in een sombere woonwagen een kindje was gestorven? Deze her inneringen vlogen door ons hoofd toen wij de gezichten zagen van de vrouwelijke acrobaten op het bühne- Je vóór ons. Wij hadden geen blikken van verstandhouding verwacht, ogen die opflikkerden bij de gedachten aan naderend onheil. De grote clown en de kleine, decoratieve figuren, zij hol den van achter naar voren, van binnen naar buiten. Kn tot overmaat van ramp verdween een bal van de jongleur spoorloos tussen de toeschouwers, om onder de banken op de grond een een zaam plaatsje te vinden. De kleine clown snauwde tegen een mijnheer, toen hij -opdracht kreeg de bal te gaan zoeken. Ken lid van het orkest trad naar voren. Of hij ook ging zoeken? Het jongste lid van de acrobatengroep verdween ook naar buiten. Iedereen kwam in actie, terwijl dé regen met veel gedruis op het theater neer plens deDe voorstelling ging gewoon door. Maar het had heel wat voeten in aarde. Kn hoe aardig de artisten ook werkten, het speet ons dat de roman tiek zo verre van Nieuwedieo was. Drukke dagen. Wat is het anders druk geweest op de kermis, de laatste avonden. De „goktentj es" die de gehele week niet over belangstelling te klagen hadden verhoogden de prijzen en stopten de winnaars dubbele hoeveelheden cho colade toe. Wij menen wel te weten, dat de mees te exploitanten Den Helder tevreden verlaten of hebben verlaten. Voor de meesten was Zaterdagavond een stevig centje weggelegd en zelfs „De Spin", de zweefmolen en „De Karimata", die veelal werkloos stonden, waren regel matig volgeboekt. Wij hebben geen antwoord kunnen vinden op de vraag waarom bijvoorbeeld „De Spin" deze week zo weinig belangstelling trok. Alleen wil ons de gedachte maar niet yerlaten dat het de schuld was van de geluidsinstallatie, die hartverscheuren de lawaaierige me>~""ën uitkraste. Veel bewondering had men alge meen voor de verlichting van de auto draaimolen aan de Kanaalweg, die beurtelings rood. geel en wit brandde en soms intiem werd gedempt. Veel aantrekkingskracht oefenden de stijf achter elkaar draaiende wagens onder de lokkende verlichting niet uit op de kermisgangers, die veel eerder hun geld waagden aan de benzinewagen- tj'es, weinige passen verderop. Overtredingen. Intussen is de kermis van 1950 vrij rustig verlopen. Slechts zelden was de stemming uitbundig. De politie behoef de in het geheel niet op te treden voor vechtpartijen tussen beschonken feest vierders, die zo vele kermissen onveilig maken. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat er de afgelopen week geen over tredingen werden begaan. Kr moesten bijvoorbeeld herhaaldelijk processen- verbaal worden opgemaakt tegen lieden die fietsten op plaatsen waar dat niet mocht, zoals op de Prins Hendriklaan, hoewel toch verkeersborden waren ge plaatst. Kn dan was er nog een vijftienjarige Jutter die er plezier in had om met een stuk elastiek en spijkertjes te schieten op luchtballonnen, die aan een tent waren bevestigd. De eigenaar die zijn winst gedeeltelijk aan de vernielzucht en de schutterscapaciteiten van het jongmens verloren zag gaan, haalde er de politie bij. De jongen, die voor een derse politie van inlichtingen schoot de jongeman f 6.50 voor en zette hem op de bus. Kn nu willen onze lezers waar schijnlijk weten waar de vriend zat. Wel, de politie kwam er achter met behulp van koster Van der Mark. Die betrapte Zondagavond om kwart over tien zekere A. Z. uit Groningen, toen deze een fiets wilde stelen. Z. kwam in de cel terecht. Het bleek dat de jon- geman-zonder-centen met de diefstal niets te maken had. Ongevallen. Vorige week vermeldden wij al dat een kleine jongen bekneld was ge raakt tussen twee wagentjes van de auto-scooter. Zaterdag werd de vier jarige H. L. van K. het slachtoffer van de kermisdrukte. Hij werd in de Go- versstraat overreden door een kermis- draaiorgel. Het linker achterwiel van dit instrument reed over het rechter dijbeentje van de peuter. Met een beenfractuur werd het meisje in Parkzicht" opgenomen. Verder zijn er op de kermis van 1950 geen ernstige ongevallen gebeurd. Inmiddels zijn de meeste tenten al weer verdwenen. Tevreden exploitan ten en ontevreden exploitanten zullen er zijn dat staat vast. Voor de meeste Nieuwediepers is deze kermisweek evenwel volledig geslaagd. Kn toch deed onze stad gisteren aan genaam rustig aan. Weg was het snelle rhythme van het electrische draaior gel, verdwenen waren de Volendam- mer zangers, het Hawaiian-ensemble, al die accordeonnisten, de „Harmonie- pan"Slechts even werden wij op geschrikt uit de wéérgekeerde rust. Dat was toen een 'draaiorgel voor ms venster stilhield en een vrolijke mop weggaf. Gelukkig bleek het ditmaal het welluidende instrument van Wolff te zijn. Met oude vertrouwde klanken, die in het stadsbeeld passen Vijfhonderd Ouden van Dagen uit Den Helder gaan in de tweede helft van Augustus gezellig een dagje uit. 's Morgens vroeg zullen de bussen, waarschijn lijk veertien in getal, starten, en zullen gerimpelde handen vriendelijk wuiven naar de Nieuwediepers die het oude volkje uitgeleide doen. Wat zullen onze oudste inwoners het weer naar hun zin hebben! Voor de meesten verstrijkt een heel jaar immers zonder dat er iets bijzonders gebeurt, iets waarvan men zegt: „Tjonge wat was dat heerlijk!" Vandaar dat het jaarlijkse uitstapje van het comité Ontspanning Ouden van Dagen zo in de belangstelling staat, en dat de oudjes er zich weer oprecht op verheugen. té er op, dat de collecten van Zaterdag een belangrijk bedrag in het laadje zullen brengen. Volledigheidshalve pu bliceren wij hieronder nog even de samenstelling van het Comité: C. Steenlage, wethouder van Sociale Zaken, voorzitter; H. A. Boon, direc teur Dienst voor Soc. Zaken, secr.- penningmeester; H. Wynia, vertegen woordiger vereniging „Huisduiner Be lang"; J. F. van Wijngaarden, vertegen woordiger „Helderse Gemeenschap"; N. Th. Graaf, vertegenwoordiger R. K. Armbestuur; J. Kiljan, vertegenwoor diger N. H. Diaconie; A. van Drongelen, vertegenwoordiger Diaconie der Ger. Kerk; G. H. Böhmer, vertegenwoordiger vereniging „Humanitas"; N. D. C. Reus, vertegenwoordiger Bond van Ouden van Dagen. Mevr. J. de W.B. uit de Gas- straat wilde op een plat dak enig was goed te drogen hangen. Zij struikelde daarbij en viel van drie meter hoog te op de plaats. Ben hoofdwonde was gelukkig het enige nadelige gevolg van deze valpartij. Ben andere dame, die een zang repetitie in de BLO-school had bijge woond, kwam in de Hector Treub- straat op het trottoir te vallen. Zij kreeg een verwonding aan het achter hoofd en moest met een ambulance auto naar huis worden gebracht, Surveillerende politiemannen ontdekten in de duinen nabij het be tonpad ter hoogte van De Boorder ee;i brandje in een duinpan, waarschijn lijk veroorzaakt door een achteloos weggeworpen sigaret. Met de assisten tie van straatmaker D. Meijer kon de brand spoedig met zand worden ge blust. De beplanting was over een op pervlakte van dertig vierkante meter verbrand. Het hangt evenwel voor het grootste deel af van de vrijwillige bijdragen van Den Helders burgerij, of ook dit jaar een uitstapje kan worden georga niseerd Vijfhonderd mensen kunnen een dure dag maken, dat is wel geble ken toen het comité de „balans" op maakte. Vierduizend gulden gaat het tochtje voor Ouden van Dagen 1950 kosten. De gemeente verstrekt een subsidie van duizend gulden, zodat res teert een bedrag van drieduizend gul den dat door collecten moet worden bijeengebracht. Het ligt in de bedoeling op Zaterdag 15 Juli een huis-aan-,huis- en een straatcollecte te houden. Daar voor heeft het Comité een flink aan tal collectanten nodig, mensen die be reid zijn enkele uren van hun vrije tijd op te offeren om de ouden van dagen een genoeglijke dag te bereiden. Collec tanten kunnen zich aanmelden op het Raadhuis. Kn dan heeft het organise rende Comité nog een gironummer (134796, ten name van het Gemeentelijk Bureau voor Maatschappelijk Hulpbe toon, onder vermelding „Ontspanning Ouden van Dagen"), dat vol ongeduld bijdragen voor het uitstapje van dit jaar inwacht. Voorts kunnen gelden worden gestort bij de secretaris-pen ningmeester van het Comité de heer H. A. Boon, Gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken, Kerkgracht 32. Aan laatstgenoemd adres kunnen te vens oudjes, die niet in tehuizen zijn ondergebracht, zich opgeven voor het uitje". De reis gaat ditmaal vermoedelijk door Friesland. Over de Afsluitdijk rij den de bussen naar Bolsward en via andere plaatsen komen de oudjes te recht in het Oranjewoud nabij Heeren veen, waar zij zich onder andere in het Doolhof best zullen vermaken. In Leeuwarden wordt de maaltijd ge bruikt. die heel wat potjes en pannetjes in de afwas zal brengen, want vijfhon derd ouden van dagen kunnen er tegen op zo'n geweldige dag! De tocht die wordt gemaakt is in het totaal onge veer tweehonderd en zeventig kilometer lang. Onze stadgenoten zullen hebben be grepen dat het welslagen van deze tocht volledig afhangt van de bijdragen van de burgerij envan het aantal collectanten dat zich opgeeft. Wie iets kan missen heeft hierboven reeds ken nis genomen van het gironummer. Kn verder rekent het organiserende Comi- VANDAAG o.a. 4 mt. Zomerstof f. 450 en het restant zuiver wollen 140 br. vanaf f 0.50 AAN DE TOF P O O R S T R A A T 103 De brandmeester van de Helderse Brandweer, de heer A. de Visser, is met ingang van 1 Augustus 1950 be noemd tot onder-commandant van de Brandweer te Amersfoort, met de per soonlijke titel van adjunct-hoofdbrand meester. Men ziet deze bekwame brandweer man, die in April 1947 als onderbrand meester te Den Helder werd benoemd en een jaar later werd bevorderd ;ot brandmeester, zeer ongaarne vertrek ken. Niet alleen bij zijn superieuren en ondergeschikten, maar ook bij het pu bliek staat de heer De Visser hoog aangeschreven om zijn betrouwbaar heid en vakkennis. De Commandant van de Brandweer, de heer K. Rijp- ma, heeft zich, wat de dagelijkse lei ding' betreft, altijd volkomen op de brandmeester kunnen verlaten Ook de vervulling van de preventieve taak, die een goed-georganiseerde brand weer heeft, was bij de heer De Visser in goede handen. Weliswaar ligt de Volkstelling alweer drie jaar achter ons, maar niettemin gaat het Centraal Bu reau voor de Statistiek blijmoedig voort met het publiceren van de uikomsten daarvan. Dezer dagen maakte het de per centages bekend van de kerke lijke gezindten in alle Nederlandse gemeenten. Voor zover deze be trekking hebben op Den Helder en omgeving laten wij de uitkomsten volgen in een staatje, dat als volgt dient te worden gelezen: R.K., Ned. Herv., Geref., overige kerkgenoot schappen en „geen" en in procents- ge wijze: Den Helder 17 25 A. P.na 37.7 24.3 Call.oog 18.5 27.9 Schagen 26.9 40.9 Texel 26.3 36.9 Wieringen 10.1 36.4 W.meer 25.3 36.0 25.4 W.waard 6.4 38.3 6.6 Zijpe 31.9 32.6 2.4 12.1 9.2 5.2 4.1 6.7 39.2 1.8 27.0 4.1 44.3 3.0 25.1 8.6 11.2 17.0 8.8 7.8 36.9 2.0 11.3 6.8 41.9 2.3 30.8 In de begroting voor Gemeentewer ken, diénst 1948, werd een bedrag ge raamd van f 6000.— voor het herstel len van de oorlogsschade aan de toren en het uurwerk van de Nieuwe Kerk aan de Weststraat. Het herstellen van het houtwerk van de toren is inmid dels gereed gekomen. De hieraan ver bonden kosten hebben rond f 2300. bedragen. Er dienen nu nog een uur werk en een luiklok te worden aan gebracht, daar het in de toren aanwe zige, oude uurwerk niet kan worden hersteld. Van het bedrag van de ge noemde begrotingspost is hiervoor dus nog een bedrag van f 3700.beschik- haar. Aanvankelijk werd overwogen om het uurwerk dat in de bezettingstijd uit de toren van de Westerkerk kon worden verwijderd en dat zich thans onder berusting van de gemeente be vindt, in de toren van de Nieuwe Kerk aan te brengen. Dit uurwerk is echter van een sterk verouderde constructie en behoeft een grondige revisie. B. en W. geven er daarom de voorkeur aan dat een nieuw electrisch uurwerk met luiklok wordt aangebracht. De hieraan verbonden kosten mc ten, blijkens een rapport van de Di recteur van Openbare Werken, worden geraamd op rond f 4700. Het van de betrekkelijke begrotings post overblijvende bedrag zal dus met f 1000.worden overschreden, zodat een aanvullend crediet nodig zal zijn. Op grond van het bovenstaande stel len B. en W. de raad voor om voor het aankopen en aanbrengen van een elec trisch uurwerk met luiklok ln de to ren van de Nieuwe Kerk aan de West straat een aanvullend crediet van f 1000.beschikbaar te stellen en de begroting van de Dienst van Gemeen tewerken dienovereenkomstig te wij zigen. Het college van Curatoren van het Gemeentelijk Lyceum stelt de raad voor met ingang van 1 September tot leraar/lerares aan het gemeentelijk lyceum te benoemen: in vaste dienst, voor lichamelijke oefening mej. L. Eygenhuysen; Voor wiskunde J. de Boer; in tijdelijke dienst voor het cur susjaar 1950/1951, voor Engels mej. L. A. Andriessen; idem mej. J. Stahlie; voor Frans mej. dra. T. van der Velde; voor geschiedenis W. van Koldam; voor zang en muziek H. J. Zaal. De betrokkenen zijn reeds als docent aan het Gemeentelijk Lyceum verbon den. Met ingang van het nieuwe cursus jaar moet aan het Gemeentelijk Ly ceum worden voorzien in de vacature leraar in de plant- en dierkunde. Het College van Curatoren van het Lyceum stelt de raad thans voor als zodanig te benoemen de heer ir. B. de Jong uit Maartensdijk. Voorts moet de vacature leraar aard rijkskunde aan het Lyceum worden vervuld. Voorgesteld wordt hier te be noemen de heer W. Jongerius uit Haar lem. 18. Pim laat zich echter niet zo plechtige stem, dat mevrouw Kat die gauw uit het veld slaan door de kattige de deur al wilde dichtgooien verbaasd opmerkingen van de mevrouw, die hen blijft staan. „Mevrouw, wij zijn in de heeft opengedaan. „Bent U mevrouw eerste plaats geen kwajongens en.. Kat zelf vraagt hij heel beleefd. Ja, in de tweede plaats zijn wij gekomen want beleefd zijn is een eerste vereiste, om U te ''elpen. Wij komen om U te Dat heeft meneer Haas wel tienmaal helpen in de huishouding". Bij deze tegen hen gezegd. „Ja, ik ben mevrouw woorden verandert de houding van Kat zelf, al snap ik niet wat jullie er mevrouw Kat zienderogen. „Nu ik po- mee nodig hebben. Maak dat je weg loof dat jullie dan maar even binnen komt kwajongens, ik heb het veel te moeten komen", zegt ze. druk". „Mevrouw", roept Pim met zo'n Onlangs heeft het raadslid de heer S. Prins B. en W. namens de raads fractie van de Volkspartij voor Vrij heid en Democratie een aantal vragen gesteld, die als volgt luidden: 1 Hoeveel is de oppervlakte van reeds bouwrijp of open terrein m ha op diverse plaatsen in de stad, dat nog onbebouwd ligt? 2. Hoeveel woningen denkt de ge meente hierop (naar plaats onder scheiden) te kunnen bouwen. 3 Wat verwacht de gemeente rede lijkerwijs aan bouwvolume te kunnen krijgen in de eerste drie jaren. Op welke bevolkingsaanwas denkt de „c meente over de komende 15 jaren moeten rekenen? 4. Waar en op welke wijze denkt gemeente hoogbouw te kunnen toepas sen in de gemeente? 5. Hoeveel wonmgén denkt de ge meente in de nieuwe uitbreiding om gerekend per ha te kunnen bouwen, in het totale plan, met inbegrip van openbare gebouwen, kerken, schoien, enz., alsmede pleinen, groentsrook en omgevende straat en vaart, maar niet medegerekend grote parken, sportvel den, begraafplaatsen, vestingwerken, gïl2? 6. Wordt, voordat tot onttrekking van cultuurgrond ter bestemming van bouwterrein wordt overgegaan ook overleg gepleegd met de Rijksconsu lent voor Grond- en Pachtzagen te Haarlem"? B. en W. beantwoordden deze vra gen schriftelijk als volgt: 1. In het in voorbereiding zijnde we- deropbouwplan „Zuid-West" is be schikbaar 11.43 H.A. (Nog niet be schikbaar zijn de sportvelden aan de Sportlaan: 5.5 H.A.). In het in voor bereiding zijnde wederopbouWplau „Zuid-Oost" is beschikbaar 5.00 H.A. (Nog niet beschikbaar is het sportveld aan de Meeuwenstraat: 0.96 H.A.). In het wederopbouwplan „Oud Den Hel der" is beschikbaar 12.50 H.A. Aan de Kanaalweg en de Weststraat is maxi maal beschikbaar 2.00 H.A. Totaal beschikbaar terrein 30.93 H.A. 2. In het plan „Zuid-West" 612 wo ningen. (Op de sportvelden aan de Sportlaan kunnen bovendien nog 188 woningen worden gesticht). In het plan „Zuid-Oost" 221 woningen. (Op het sportveld aan de Meeuwenstraat kun nen bovendien nog 56 woningen worden gesticht). In het plan „Oud Den Hel der" 487 woningen. Aan de Kanaal weg en de Weststraat maximaal 247 woningen. Zondagavond waren nog niet alle uitslagen bekend van de Nationale Zee- en Redewedstrijden van de Koninklijke Marine Jachtclub, die Zaterdag en Zon dag werden gehouden. De strijd tussen de koopvaardijsloe- pen van Zaterdag had het volgende re sultaat: 1 „Madoera" II( le stuurman A. C. Rab, Stoomvaartmaatschappij Ne derland; 2 „Edam", 2e stuurman H. Schipper, Holland-Amerika Lijn; 3 „Trang Boelan",C. Offringa, Kweek school voor de Zeevaart. Koopvaardijsloepen Zondag: 1 Z.V.S, G. J. B. Bontje, Zeevaartschool Scheve- ningen; 2 „Oranjefontein", le stuurman J. Visser, VNS. Hoofdprijs en wissel- prijs kwamen in het bezit van de heer J. Visser. R.O.R.C.-jachten klase B, Zondag: 1 „Trial", J Meijer, KNZ en RV; 2 „Akka", kapitein-luitenant ter zee L. J. Goslings, KMJC; 3 „Windvang", C. O. G. Peltzer, NVvK; 4 „Modalimar", luitenant ter zee der le klasse H. F Back Kolling, KMJC. De jachten „Orca", „Fram II" en „Kortenaer", die deelnamen aan de af valrace naar Hoek van Holland, zagen zich door het slechte weer gedwongen de haven van IJmuiden binnen te lo pen. De „Fram II" kreeg gescheurde zeilen. Met ingang van 15 Juni j.1. is de kaDi- tetn Juitenant ter zee J. van Haga eervoi van HreMUltTZr '™Ctie als commandant van Hr Ms. Johan Maurits van Nassau en te werk gesteld bij de afdeling hydro- graphie van het ministerie van Marine. Te Deventer zijn Zaterdagmiddag de landelijke brandweerwedstrijden ge houden, waaraan werd deelgenomen door de negentien vrijwillige korn- seen, die na de selectie in de kring- en districtswedstrijden waren overgeble ven. De Helderse Brandweer werKr' unewTi0k0radlgd/°0r de normale ploeg uit Wijk 3 onder bevel van h„„f) brandwacht E. Jongman. De ploeg stond verder uit de hoofdagent r lil (motordrijver), hoofdagent H. Lewis de agenten van politie G J m j!» LwCanebur, H. JeHema en Weg, en de heren L. Totaal op de beschikbare groq^ bouwen 1567 woningen. 3. Wij verwachten in de eersti jaren een bouwvolume te verkrii? voor 3000 woningen. Voor de ko vijftien jaren menen wij op een w kingsaanwas te moeten rekenen 20.000 inwoners. 4. Etagebouw (3 woonlagen) is dacht in het plan „Centrum" ionr meer langs de „doorbraak-straat" t' weerszijden van de esplanade en'a? de Prins Hendriklaan); in het Di!' „Zuid-West" (aan de H. A. Lore J? straat, de Pasteurstraat en de Midde weg), aan de Weststraat en de Hoof! gracht en in het plan „Oud Den Hei der" (aan de Willem Barendszstraat) Voorts is etagebouw gedacht in het i> voorbereiding zijnde plan „Groot De» Helder". Hoogbouw (flats) is in zeven woot, lagen ontworpen in het plan „OudDet Helder" en aan de Kanaalweg. 5. Volgens het ontwerp-uitbreidin». plan „Groot Den Helder" zullen da® ter plaatse ongeveer 33 woningen pe, HA kunnen worden gebouwd. B.' en W. beantwoordden de laatst, vragen met ja. TIVOLI Brandend verleden Tot en met Donderdag vertoont Tl- voli de romantische film „Branden) verleden", waarin de knappe brunettt Jane Russell en Louis Hayward di hoofdrollen vertolken. Soms pakt dezt rolprent door zijn eerlijk spel, da: warm en prettig aandoet en het gege ven meer dan waard is. Jane Russel speelt de rol van een jonge vroujt, wier man bij een vlucht boven Berlijn sneuvelt. Zij leeft geheel voor de het. innering aan haar man en dreigt aan vankelijk tegen deze herinnerig hel onderspit te moeten delven. Er treedt evenwel een andere aai in haar leven. En langzaam groeit een nieuwe liefde, waarvan de jonge we duwe eerst overtuigd is als „hij" alt piloot opstijgt voor een gevaarlijk! vlucht op Tokio. Hoewel deze film nieti van de oorlog toont, wordt de bioscoop bezoeker er door verscheidene hande lingen toch steeds mee geconfronteerd, Een soms ontroerende film. In de met vlaggen en palmen ver sierde Artilleriewerkplaats hebben col lega's en superieuren gistermorgen af scheid genomen van commandeur P. k Klik, die zeven en veertig jaar op de Rijkswerf in dienst was, waarvan bijna tien jaar als commandeur. Als leerling betrad de heer Klik in 1903 de Artil lerie-werkplaats, om die nu met pen sioen te verlaten. Sinds 1903 heeft men de heer Klik zeer leren waarderen. Gisteren werd hij toegesproken door de kapitein-luitenant ter zee J. P. van Doorn, hoofd van de Bewapenings- werkplaatsen in Nederland, waarna het hoofd van de Geschutmakerij en de Ar tillerie-werkplaats, de luitenant ter zen der le klasse A. C. M. de Neeve, de ver diensten van de heer Klik schetste, Voorts voerde nog het woord de heer G. J. IJ. Zegwaard, technisch ambte naar le klasse. Namens de chef en het personeel van de Geschutmakerij werd de scheidende commandeur een rooktafel aangeboden. Zijn vrouw mocht prachtige bloemen in ontvangst nemen. van de vd i» Berg Gisteravond hield de schaak «Jub „M S. C." haar jaarlijkse ledenvergadering. Nadat de voorzitter, de heer H. A. Cop- pens, de vergadering had geopend, las de heer C. J Bosch de notulen die on veranderd werden goedgekeurd. De secretaris moest in zijn jaarverslag helaas laten horen dat het ledental was teruggelopen tot zes en zestig. Woorden van dank werden geproken tot de heer P. Kroon die als wedstrijdleider vele avonden voor MSC opofferde. De pen ningmeester, de heer J. Valkenier, kon een klein batig saldo melden. De aftredende bestuursleden, de he' ren J. Valkenier, R. Kelder (2e secr) en P. Kroon, werden herkozen. In de plaats van de heer Geestman, commis saris van materiaal, werd benoemd de heer G. J. Geus. De heer J. van Brede- rode trad toe tot de kascommissie. Aangenomen werd het voorstel offl voor de komende wintercompetitie groepen van twaalf te maken, waarbij de winnaars (in klassen) kampioen van Den Helder worden. De kampioenswed strijden worden dus afgeschaft. Ter verbetering van het spelpeil besloot men theorie-avonden te gaan organise ren. en F Kater, beiden employé's der jÖ WaY en Lichthoven £e HeMerse ploeg leverde een zeer behoorlijke prestatie, door alS c"chtste te eind.gen. Als prijs mocht de Jongman een fraai uitgevoerde ontvangst nemen 6 heer bijl in 3400 PASSAGIERS MEER |n dezelfde m.Lid," "h.T vej™ laar, aldus de Texelse Crt. Zaterdag werd een inzamelingsactie ten bate van de twee Christelijke sa natoria „Sonnevanck" en „Zonnegjn* ren" besloten met een straatcollecte. He resultaat van deze collecte was een b® drag van f 1464, waarmee de burgejv van Den Helder weer een steentje bil' droeg in het prachtige werk van T.B.C.-bestrijding. de Voor het examen handenarbeid, da' °P 4 Juli aan de Bijzondere Kw(>c school te Den Helder werd afgenomen, slaagden de dames M. A. Luijt, T- Metselaar, C. M. Noorden (allen 'e Wieringen) en A. G. Potjewijd, WJ?' Ruiters en A. C. Quant (allen te Helder). Twee candidaten werden f gewezen. Eén candidate trok ziek dens het examen terug.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2