OUDS Drie en zestig babies geboren op het „ooievaarsschip" t P_ ÉBRALIN Zeiltocht naar Amerika had een droevig eind Autozwijn HUIDKLACHTEN Praag handhaaft de beschuldiging Accoord over interimregeling voor de Nederlandse Antillen IS ER WEER De kinderen hebben twee nationaliteiten KERKELIJK NIEUWS Het Radioprogramma De interpellatie over „Vader en Zoon" ZWARE STRAFFEN VOOR VERZETSWERK VS krijgen geen departement' voor Volksgezondheid Goed geschoren en altijd gesoigneerd, als U op tijd (MïtCt waardeert; Paul Muller stierf in den vreemde Europese zwemkampioen- schappen gaan door Canadees vlooteskader zal ons land bezoeken Meesfe gerepatrieerden weer aan de slag OP HET MATJE Mlllioenen dames HET CHINESE BEELDJE -xxxx- DINSDAG 11 JULI 1950 "M- De Atlantis moge dan met negen-en- babies aan boord de haven van IJmuiden zijn binnengevaren, in de loop van gistermorgen, tijdens de ont scheping, zUn er nog vier geboren, zo dat dit schip op zijn reis van Indonesië naar Nederland zijn „bevolking" heeft den toenemen met drie-en-zestig op varenden. Al deze kinderen bezitten, omdat zij aan boord van een Engels •chip zijn geboren, de Engelse nationa liteit maar bovendien hebben zij, wanneer zij uit Nederlandse ouders ge sproten zijn, het Nederlandse staats burgerschap. Dit aantal geboorten aan boord van •en schip is een record, dat zelfs niet wordt geëvenaard door de natali- teit aan boord van een schip met oor logsbruidjes, dat kort na de vijande lijkheden van Engeland naar de Ver enigde Staten overstak. Daar zagen er n.1. 42 kinderen het levenslicht. Het spreekt vanzelf, dat deze reis hoge eisen heeft gesteld aan de medi sche staf vijf artsen en vijf-en-veer tig verpleegsters. Daar zich aan boord slechts negentien kinderverzorgsters bevonden, was het nodig, voor de luier- was de.... vaders in te schakelen! Deze hebben zich van hun ongewone taak uitstekend gekweten. Het aantal geboorten wisselde met de dag. Soms gingen er dagen voorbij, waarop geen enkel kind geboren werd dan weer verschenen er vijf, zes of teven ooievaars tegelijk. Dat leidde er toe, dat de bemanning een klein gokjf waagde ten aanzien van het aantal ba- Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Aalburg W. J. Door- nanbal te Oene; te Leiden (vacature J. C. van Apeldoorn) H. Bout te Amersfoort; te Ernst (toezegging) G. C. Roozendaal te Lienden. Bedankt voor Muiden: W. L. Mulder te Maartensdijk. Gereformeerde Kerken. Beroepen: te Minnertsga K. Welbe dacht, candidaat te Ede. Bedankt: voor Amsterdam, vacature S. Doornbos, C. Gilhuis te Eindhoven; voor Bergen (NH) L. W. Muns te Berlicum; voor Leidschen- dam: K. G. Idema te Lollum. Gereformeerde Kerken, art. 31 K.O. Bedankt voor Leienga-Opeinde-Sua- meer: J. de Wal te Rijnsburg. Christ. Gereformeerde Kerken. Tweetal te IJmuiden: M. Boertien, eandidaat te Zwolle en C. Verhage, can didaat te Middelburg. Beroepen te Broek onder Akkerwoude: C. Verhage, eandidaat te Middelburg; te Wormerveer: M. Boertien, candidaat te Zwolle; te Dro- geham: N. W. van 't Spijker, candidaat te Zwolle. Bedankt voor 's Graven- bage-Oost: D. Biesma Jr. te Amsterdam- Oost. Gereformeerde gemeenten. Beroepen te Kruiningen: H. Lich tenberg te Rotterdam-West; te Dirksland: W. de Wit te Middelburg. Examens. Aan de Vrije Universiteit slaagden voor het prop. examen theologie, mej. J. v. d. Woude te Delft en de heren c. W. de Bruyne, Drachten; L. Buitenhuis te Arnhem; D. Engel te Woerden; H. J. Hommes te Rotterdam; W. J. Hoogenraad te Almelo; M. C. Kersten te 's Gravenha- ge; A. A. Klapwijk te Loosduinen; T. S. van Leeuwen te 's Gravenhage; C. van Rijn te- 's Gravenhage; J. Simonse te Amersfoort; J. M. Snoek te Renkum; H. a. Starrenburg te Amsterdam en J. v. d. Wou te 's Hertogenbosch. l zoals puistjes, vetwormpjes en mee-j I eters die Uw huid aantasten en ont- I sieren verdwijnen spoedig met hel I sterk desinfecterende huidgenees-j J middel met „dieptewerking^1 t heldere vloeistof, GEEN gaas i geen pleisters. gEEN VLEKKEN j /»rrn r.« f VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten pm 6, 8 en 11 uur. 6.15 Tom Erich. 6.30 The Romancers. 7,00 Paris vous Parle. 7.05 Hugo de Groot en zijn Avro-orkest. 7.35 He- lene Ludolph. 8.15 „Ein Walzertraum" 9.15 Hoe hij loog tegen haar man. 9.40 Tom's prairie pioneers. 10.10 Buitenlands overzicht. 10.25 Ouverture. 10.30 Ongelukkige geliefden. 11.15 Avondconcert. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 De Zevenklapper. 6.20 Sportpraatje. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Koninklijk bezoek aan Gelderland. 7.25 Dit is leven. 7.40 KRO Minnestrelen. 8.12 Het Omroeporkest. 9.10 Sterker dan het noodlot. 10.40 Bewaar het u toevertrouwde pand. 11.15 S/mphoniach avondconcert. VOOR WOENSDAG HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. - 8.18 Orgelspel. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Loevvenguth- kwartet. 10.00 Moeilijkheden en mogelijkheden. *0.05 Morgenwijding. 10.20 Onze keuken. 10.35 Als de stofzuiger zwijgt. 11.00 Popu lair Nonstop. 12.00 The Kilima Ilawaiïans. 12.38 Accordeola. 1.15 Promenade-orkest 2.00 Gesproken portret. 2.15 The Messiah. 3.20 Omspoeld door de zee. 3.40 Kinderkoor. 4.00 "Vragen staat vrij. 4.25 De Regenboog. 5.00 Wat is de wereld wijd. 5.30 Ivor Moreton en Dave Kay. 5.45 Regevjngsuitzending. 6.20 Dingen van de dag. 6.30 Woestijn-reis door Centraal Afrika. 7.00 Parlementair overzicht. 7.15 Een groet aan de werkers in de Marshall- landen. 7.30 Voor de jeugd. 7.55 Weekkro- niek. 8.05 Op de korrel. 8.15 Kwartet Jan Corduwener. 8.30 „Onze Stad" hoorspel 10.00 Omroep-orkest. 10.45 Tussen mens en nevel vlek. 11.15 Sport. 11.25 Dansmuziek. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Te Deum Laudamus. 8.45 Sidney Torch en zijn orkest. 9.00 Ochtendbezoek. 9.30 Engels morgenconcert 10.30 Morgendienst. 11.00 Lydia Stappers. 11.30 Ensemble Lachman. 12.00 Populair klas- siek-programma. 12.33 Lunchmuziek. 1.15 „Vrij en Blij". 1.45 Sprookjesmuziek. 2.30 Zangklasse. 3.00 Kamerorkest. 4.00 Piano-duo. 4.15 Voor onze meisjes en jongens. 5.00 Sona ten-programma. 5.30 Disco-noviteiten. 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Onder de NCRV-lecslamp. 7.30 André Kostelanetz. 7.40 „Vandaag" 8.05 Disco-actualiteiten. 8.15 Radio Philharmonisch- orkest. 8.40 Achter getraliede vensters. 9.00 Radio Philharmonisch-orkest. 10.00 Omroep- Theater-koor. 10.15 Trio „Fantasia". 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Avondconcert. 11.40 Pianospel. bies, dat aan boord geboren zou wor- den. Vrijwel allen sloegen de plank ruimschoots mis. De hoogste „gok" was 37. Alleen de hofmeester, mr. Glen- hill, had een goede neus: hij gokte op zestig bevallingen. Toen het schip Gi braltar voorbij was, wist hij dat hij gewonnen had, want toen waren er reeds vijftig babies geboren! Van al deze kinderen, van wie er tijdens de reis zestien in twee doop- diensteu zijn gedoopt, zullen er een aantal in hun voornamen de herinne ring aan hun ongewone gebooteplaats blijven dragen. Een jongetje heet Atlantis Johannes, een ander Atlanti- nus. De mooiste combinatie is echter wel die van een knaap, die werd ge boren nauwelijks na. in Priok de ka bels waren losgegooid: Felix Atlantis. Was zijn naam een voorspelling? Met meer dan gewone belangstelling heeft men uitgezien naar de interpel latie, welke de heer Dettmeyer (WD) gisteren in de Haagse gemeenteraad heeft gehouden. De interpellatie had betrekking op de toekenning van de Jacob Marisprijs aan Ouborg, de „schepper" van het „kunstwerk", „Va der en Zoon". Na de reactie op de toekenning van de prijs te hebben gereleveerd, stelde de heer Dettmeyer een negental vra gen. De wethouder van Onderwijs en Kunstzaken, de heer Van Zwijndrecht, moest bij de beantwoording erkennen, dat aan de naaste bloedverwanten van Jacob Maris geen toestemming is ge vraagd tot het geven van deze naam aan de stichting. De wethouder achtte het niet juist, dat de jury in talrijke publicaties is afgeschilderd als een groepje zwakzinnigen. NT>ch B. en W., noch de jury, noch het bestuur heb ben zich z.i. iets te verwijten. „Nieu we uitingen in de kunst", aldus de wethouder, „zijn al eerder met het zelfde wanbegrip ontvangen". De heer Dettmeyer zeide hierop van oordeel te zijn, dat de jury advies heeft uitge bracht en dat het bestuur verantwoor delijk is. De Tsjechoslowaakse regering heef: twee nota's op de Amerikaanse ambas sade te Praag doen overhandigen. De eerste is een antwoord op de Ame rikaanse nota van 6 Juli, waarin Ame rika ontkent dat het coloradokevers bo ven Tsjechoslowakije heeft doen strooi en. In de Tsjechische nota wordt thans verklaard, dat 't bewezen is, dat Ameri kaanse vliegtuigen de kevers boven het land hebben uitgeworpen. Gebroken flessen waren aangetrof fen, waarin zij waren neergegooid. De tweede Tsjechische nota protes teert tegen illegale vluchten van Ame rikaanse vliegtuigen boven het Tsje chische grensgebied. Te Pardubiee in Oost-Bohemen, hebben dertig personen, waaronder voormalige parlementsleden en func tionarissen der Tsjechische socialisti sche partij (waartoe ook wijlen dr. Benesj heeft behoord) terecht ge staan op beschuldiging van „sabotage, het onderhouden van contact met bui tenlandse agenten, het verspreiden van opruiende pamfletten en het helpen van Tsjechen om naar het buitenland te ontkomen". Allen werden tot straf fen, wisselende van een jaar dwang arbeid tot levenslange gevangenisstraf, veroordeeld. Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft met grote meerder heid Trumans plan tot het vormen van een departement voor Gezondheid, On derwijs en Sociale Veiligheid verwor pen. Van de zijde der medici wasvoor- al tegen het ontwerp geageerd daar hierin een stap werd gezien naar „ge socialiseerde geneeskunde". Het is de eerste maal, dat het Huis in deze zit ting een organisatieplan van Truman afkeurt. De Senaat heeft reeds zes der gelijke plannen verworpen. DR. W. A. VISSER 'T HOOFT ERE-DOCTOR Dr. W. A. Visser 't Hooft, secretaris generaal van de Wereldraad van Ker ken, werd tot doctor honoris causa in de theologie benoemd door de Un;ver- siteit van Princeton (USA) wegens zijn verdienste voor de eenheid der chris telijke kerken. In Rotterdam is een 66-jarige vrouw ten gevolge van gasverstikking om het leven gekomen. URANIUMMIJN IN GEBRUIK GENOMEN. Maandag is de eerste put van de uraniummijn van La Crouzille (Haute Vienne) in gebruik genomen. De put, die 100 meter diep is, is voorzien van alle moderne delvingstoestellen. die eveneens de aanboring van dieper liggende lagen mogelijk zullen ma ken. De Democratische Partij en de Arbeiderspartij van Polen zijn samen gesmolten. Waarnemers te Warschau zien in de fusie een stap verder naar een overheersing door een enkele partij. Het tweedaags bezoek van H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard aan Gelderland is begonnen met een kort bezoek aan Wageningen. Ver schillende jeugdgroepen vormden voor het stadhuis het Wageningse Wapen, een rad met 12 spaken, welk schouwspel door de vorstelijke personen, staande op het bordes, vol belangstelling werd gadegeslagen. Paul Muller, een 63-jarige Duitse scheikundige, die verleden jaar No vember met zjjn I8-jarige dochter Aga in een zeilboot van zestien voet Ham burg verliet, om vrede en veiligheid te zoeken in Zuid-Amerika, is op 3 Juli op de kust van Liberia overleden. Aga bevindt zich thans in Monrovia. Ver moedt wordt, dat een Engelse familie haar zal adopteren. Vader en dochter zijn op hun tochten van Duitsland naar Ierland en vandaar naar Spanje ette lijke malen door voorbijvarende sche pen in zwaar weer gered. Het jacht Berlin vertrok op 14 Juni uit Freetown (Siërra Leone). De 27ste werd de oude heer Muller ziek. Het weer werd steeds slechter. Een paar dagen leek het, of de boot zou vergaan. De tweede Juli echter werd de zee kalmer en de opvarenden lieten het anker voor de kust van Liberia vallen. De heer Muller was toen stervende. Er kwamen negers aan boord, die het me rendeel van de bezittingen roofden. Aga sneed daarop het ankertouw door en wendde de steven weer naar zee. Halverwege de kust heeft zij de boot weer aan wal gezet en getracht, het lijk van haa. vader aan land te bren- Naar aanleiding van geruchten als zouden de Europese zwemkampioen schappen, welke in Augustus te We nen zijn vastgesteld, niet kunnen doorgaan, heeft een redacteur van het ANP zich in verbinding gesteld -net een der bestuursleden van de Oosten rijkse Zwembond. Van die zijde ver klaarde men, dat men te Wenen niets weet van al die geruchten. De wed strijden zullen 20 Augustus beginnen en er is geen reden om de kampioen schappen af te gelasten. MINISTER STRUYKEN IN FUNCTIE GETREDEN De Koningin heeft de nieuwbenoem de minister van Justitie, mr. A. A. M. Struyken. Zaterdagmorgen op paleis Soestdijk als zodanig beëdigd. Mr. Struyken heeft gistermorgen de porte feuille van Justitie overgenomen van minister mr. Maarseveen. gen. Dat lukte haar niet meer. Zes uur lang heeft zij toen een verschrik kelijke zwerftocht door het woeste land gemaakt, op zoek naar hulp. Deze vond zij in het plaatsje Buchanan, waar zij met gekerfde voeten aankwam. Een reddingboot heeft het lijk van Paul Muller en de magere resten van zijn bezittingen geborgen. Er bestaan bij de Canadese Marine plannen om in de komende herfst een vlooteskader een oefentocht naar Eu ropa te laten maken. Of deze plannen uitgevoerd zullen worden, zal echter nog van de omstandigheden afhangen. Het eskader zou bestaan uit het vlieg kampschip „Magnificent" en de torpe doboot jagers „Huron" en „Micmac". Vermoedelijk zal het eskader in begin October een bezoek aan Nederland brengen. Regeringsvoorstel aanvaard Verschenen is het verslag van de commissie van voorbereiding uit de Tweede Kamer over het ontwerp inte rimregeling voor de Nederlandse An tillen. De beraadslagingen tussen de delega tie uit de Staten van de Antillen eD de commissie brachten uiteindelijk overeenstemming over de verschilpun ten. De delegatie verenigde zich een stemmig op de gedachte af te z±en van handhaving der aanvankelijke bezwa ren tegen het regeringsvoorsel. Dit resultaat der beraadslagingen was goeddeels het gevolg van de me ning, dat de interimregeling autonomie aan de Antillen zal brengen, terwijl In de periode van 1 Juni 1949 tot 1 Juli 1950 zijn ongeveer 63.000 leden van de Koninklijke Landmacht en de Ko ninklijke Marine gedemobiliseerd. Van deze groep staan er minder dan 4000 of ongeveer 6 pet. als werkloos ingeschre ven, waarvan 2096 of nog geen drie procent langer dan een maand. In de loop van dit jaar zullen nog ongeveer 30 tot 40.000 militairen repatriëren. Hiervan kunnen velen krachtens het herplaatsingsrecht bij hun oude werk gever terugkeren, doch voor ongeveer 10.000 personen zal nog een plaats in het bedrijfsleven gevonden moeten worden, NOG ACHTTIEN NEDERLANDERS AANGEHOUDEN IN DE MINAHASSA. Naar wij eerst thans vernemen is mr. J. L. Kruithof die behoorde tot de aangehouden Nederlanders in Me- nado onlangs vrijgelaten. Het is even wel nog niet bekend of het de heer Kruithof ook reeds is toegestaan de Minahasa te verlaten. Er zijn thans nog 18 aangehouden Nederlanders te Menado. niet-aanvaarding dezer regeling thans tot een zeer ongewenst, langdurig uit stel zou leiden. In het bijzonder met betrekking tot de zetelverdeling kwam men algemeen tot de conclusie, dat de totstandkoming van een goede eilandenregeling de moeilijke zijden dier verdeling vermag weg te nemen. Van de zijde van de voorzitter der Staten werd nog nadere overweging verzocht van de vraag, of het geen aanbeveling zou verdienen aan elk der eilanden Boven de Wind een zetel toe te wijzen. De commissie is van mening, dat ook op dit punt be ter het regeringsvoorstel kan worden gevolgd. Over de onderwerpen van benoeming en ontslag van de procureur-generaal en van de deelneming van gedele geerden aan de openbare beraadsla gingen in de beide Kamers der Staten- Generaal, werd men het eens. Als vanouds DE KINAWIJN VAN OUD Opwekkend en versterkend £)E VERDACHTE een aarzelend* varkensslachter van ronde con structie leek een tweeling broer van de Britse minister Bevin. Maar de juffrouw, die hjj te zijner ontlasting had meegebracht, zou men niet lichtelijk tot de upper- ten, noch tot het genre der Ladies hebben gerekend. Op de avond van het drama had de slager trouwens geen behoefte gevoeld aan nasporin gen nopens haar geslachtsregister; h(j had een borrel en gezelligheid ge zocht en dat alles was hem, door*de inschikkelijke medewerking van al lerhande kroegbazen en de vlotte voeg zaamheid van Blonde Sjanet, in rijke mate geschonden geweest. Toen alle cafédeuren op slot waren gegaan aan alle lofzangen komt 'n eind had de juffrouw de geestelijke drang gevoeld om in rustige sfeer wat na te praten. Over Korea, denk ik. En deze hare gespreksbehoeften waren niet gesmoord in wederstre vingen van de varkensslachter; al thans, hij had zich, nevens het blonde Voorwerp, ln zijn auto gewrongen en wenste te starten. Of die auto nu wijzer was dan zijn baas, dan wel of de man de ruiten wissers had bespeeld instede van de contactsleutel dèt zal ln alle eeuwen tot de onopgehelderde myste ries-van-de-nacht blijven behoren. Vast staat, dat de auto de poot strak hield en als een koppige ezel tegen het trottoir bleef leunen. Met vast omlijnde oogmerken had de slager een duik genomen in de motorkap, maar nademaal zijn evenwichtsbegrip naar het labiele neigde, was hij op zijn kop in het ingewand van de Che vrolet beland. En aangezien Sjanet deswege in de lachkrampen viel, zou de man voorzeker een onverwacht einde hebben gevonden, ware niet te rechter stonde een agent naderbij ge drenteld. En wat er toen gebeurde: dat hoor den we vanochtend op de zitting en de tribune werd er stil van. De sla ger had zich, spijts duidelijke waar schuwing, opnieuw achter het stuur rad geheschen en de motor was plots tot nader Inzicht gebracht; met een gek rukje was de wagen tien sprin gerige meters vooruit gaan schuiven. De agent had daarna uitstijgen be volen, maar Sjanet was gaan zingen van „mjoeziek, mjoeziek!" en de be stuurder had tot de agent gesproken in Prawda-stijl. Als u begrijpt,- wat hij bedoelde. Er was een klap geslagen, er was om assistentie gefloten, er was ver zet gepleegd en de volgende mor gen werden slager en Blondheid wakker ln (uiteraard gesepareerde) cellen. Een ontwikkeld brigadier had twee vellen folio nodig gehad om alle gebezigde scheldwoorden ln rij en gelid te zetten. Het was geprofesseerde mishan deling, want ik was zo nuchter as 'n kalf, zei de slager. Maar de Kadi preekte over het grouwelijk kwaad der dronken verkeerszwijnen en daar was geen woord Frans bij. En hoewel de geblondeerde getuige beverig sprak van „opgeblazen boel" en „expres ver volgen van die meneer hier, die net so min laveloos was as die tafelpoot", het mocht niet baten. Het draaide zrtt op twee maanden afzondering en een jaar zonder rijbewijs. De slager nam het met een stalen gezicht, dat dient erkend. Maar de juffrouw liet een serie snikkerige kreetjes los, als een poes, die in haar slaap gekieteld wordt. Ze werd er, om het hoffelijk te zeggen, niet mooier door. KAREL. zeggenVoor de handen niets beter dan HAMEA-GELEI. Door 'TYR/( GAV (1 Het was een van die opwekkende, zonnige, heldere dagen in San Fran- cisco, waarop de stad er uitziet als had ze juist een wasbeurt gehad, terwijl de gebouwen zich met brutale over moed tegen de heuvels aftekenden. Zo dacht Julie Page er tenminste over, toen ze met een kalm gangetje, dat gans niet in overeenstemming was met de snelheid waarmee haar hart klopte, over de San Francisco—Oak- land-brug reed. Steve Ferris, die lui achterover hing met zijn benen in een knoop in de kleine ruimte vóór hem, wierp haar van ter zijde een blik toe. „Blij, kindlief?", mompelde hij. „Fantastisch!" Ze zong „Ik hou van jou en van de liefde", het liedje dat ze voor Griff Saunders had gezongen Steve gromde: „Daar is nou zo'n kind als jij blij om. Verliefd. In plaats van te stralen omdat Griff Saunders je geschikt vond om voor de radio te spelen". „Verliefd? Schiet op!" riep Julie uit „Ik heb nog tijd genoeg om verliefd te worden. Maar zo'n carrière wacht niet. O, Steve, lieverd, het was engel achtig van je om dit onderhoud met de grote Griff Saunders voor me tot stand te brengen! Lieverd, ik moét slagen! Het lukt me vast die hoofdrol in de show van Marvin Kirk in te pikken. Ik heb die rol practisch al in mijn zak-" Steve ging rechtop zitten en zette met een ruk zijn oude gedeukte vilt- hoed achterop zijn onbeschaamd rood hoofd. „Als jij ook al die misselijke ge woonte krijgt om iedereen „lieverd" te noemen zonder dat je er iets van meent, krijg je een pak ransel", be loofde hij haar humeurig. „Grappig", peinsde Julie zonder hem aan te kijken. ,Je doet niets enthou siast over mijn succes bij die hoge ome van de radio. Wat scheelt er aan, Steve? Vanwaar die zure opmerkin gen vanaf het ogenblik waarop we Berkeleij verlieten?" Steve grinnikte. „Dat is nog een be zwaar dat ik tegen je heb, Julie". sprak hij. „Je bent te listig. Je hebt te veel intuïtie en voelt andermans stem mingen te goed aan. Je bent zelfs zo geweldig, dat ik verliefd op je ben geworden". „W-Wat?" Julie was blij, dat een verkeersopstopping voor .hen uit al haar aandacht in beslag nam. Ze trap te de rem in en liet de wagen stil staan. Ze wilde wel, dat ze het wilde bonzen van haar hart net zo gemak kelijk kon doen stoppen. Steve keek recht voor zich uit. „Het is volkomen tegen de regels, dat een impressario op een cliënt ver liefd wordt. Voor mij moest je een voudig weer zo'n bezeten juf zijn die ik de succesladder moet ophelpen. Maar in plaats daarvan ben ik voor je bezweken. Ik moet mijn hoofd eens laten onderzoeken". Julie was zó verbaasd, dat ze de eerste gedachte die bij haar opkwam, er uit flapte. „Wel Steve, jij staat nota bene bekend als een van de meest harteloze flirts in Californie. Jij hebt altijd en tot vervelens toe herhaald, dat je niet in liefde gelooft. Hoe zit dat dan? Is dit een nieuw soort spel letje?" Steve schudde zijn hoofd. „Je bent quitte met me, Julie. Lach maar. Ik hoopte, dat je zou zakken. Ik dacht eigenlijk dat het succes, dat je van de zomer voor de radio hebt gehad niet meer dan een zeepbel zou blijken te zijn. Ik deed al mijn best om dit on derhoud met Griff Saunders voor je te krijgen. Alles met maar één ge dachte: ik verwachtte dat je als een baksteen zou zakken". „Gossie!" hijgde Julie. Alsof ze niets had gezegd ging hij verder: „Maar Griff sloeg die ver wachting faliekant de bodem in. Dus daar gaan we dan, geliefde. Een rond je maken in de draaimolen die Succes of misschien wel Roem heet! Wie ben ik dat ik zou durven voorspellen wat je te wachten staat? Neem dus maar een kaartje voor die oaroussel, meis je! Klem je vast aan de hals van de giraffe en tracht de koperen ring te grijpen als we weer langs komen!" Julie keek recht voor zich uit. Ze zag San Francisco schilderachtig uitge spreid over de heuvels voor zich lig gen. Ze zag de kleine sleepbootjes haastig uitvaren, de grote schepen te gemoet. Ze zag de enige veerboot, laatstovergeblevene van de grote vloot veerboten die heen en weer schoven over de baai in de dagen voordat de brug was gebouwd. Ze dacht: ik houd van San Francisco. Ik vind die stad opwindend en span nend en leuk. En ik zal mijn steentje bijdragen tot haar glans. Ik weet dat ik zal slagen; Griff Saunders heeft dat gezegd en hij heeft altijd gelijk. Alle dingen, waarvan ik als kind droomde toen ik in dat kleine provinciestadje opgroeide, zullen nu werkelijkheid worden. Ze wendde zich tot Steve. „Wat zou je hebben gedaan als ik gezakt was voor mijn proef bij Saunders?" vroeg ze zacht. „Dan had ik je ten huwelijk ge vraagd", antwoordde Steve prompt. „Had ik je verteld dat ik net in da stemming was om in een gezellig wit geschilderd huisje in Sausalito te gaan wonen en uit te vinden of de sprookjes de waarheid spraken als ze vertelden „En toen vierden ze bruiloft en leefden nog lang en gelukkig". (Wordt vervolgd). 1

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3