Hoe het in Rio de Janeiro toegaat Nu Amerika het roer heeft omgegooid Oostenrijks zorgen en vreugden Het Wereldkampioenschap voetbal reeds thans een financieel succes Het was een prachtige wedstrijd waarin de Brazilianen op afdoende wijze hun superioriteit hebben bewe zen. De uitslag 20 gaf dan ook be slist niet het krachtsverschil weer; het had met evenveel recht 50 kunnen Voorronden brachten achttien millioen op De zomer in het land, maar de toerist er uit DE grote Oostenrijkse vreemdelingen centra dragen het hunne er toe bij, de twijfelachtige roep, die van Oosten rijk uitgaat, als het land van het in ternationale toeristenverkeer par excel- lence, te verzekeren. De buitenlandse gast wordt iets bijzonders geboden, Het Koreaanse front in kaart Een deel vredes- en een deel oorlogseconomie DE SYMPTOMEN van de scherpe koersverandering van het Amerikaanse be wind sedert het Koreaans conflict zijn met het blote oog waar te nemen. Al was het slechts het straatbeeld, waar de laatste weken veel meer uniformen zich hebben laten zien. Het drastisch ingrijpen van de regering gaat uiteraard veel en veel dieper. Tot dusver had Washington ten aanzien van de buitenwereld de rol op zich genomen van verzekeringsmakelaar. Wie slechts'democraat was en het goede voor had, kon er tegen billijke voorwaarden een polls afsluiten tegen brand. Thans echter heeft de verzekeringsmaatschappij er een aantal brandweer auto's bij In dienst gesteld, die bij het eerste teken van gevaar zullen uitrukken. Russen wekten de Amerikanen uit hun slaap Vervolg Stadsnieuws Uitslag steunbonactie van „Harmonie" Ceus liet kampioenschap aan Crabbendam Het lag voor het grijpen Tussen Haaks en Kuitjc Ons postduivennleuwi Callantsoog Scheepvaartberichten DINSDAG 11 JULI 1950 (Van een bijzondere medewerker te Rio de Janeiro) De uitslagen van de voorronde voor do „copa de mundo", het wereldkampioen schap voetbal hebben laten zien, dat het aan verrassingen niet heeft ontbro ken. Direct in zijn eerste wedstrijd al werd het als een serieuze candidaat voor de titel beschouwde Italiaanse team uitgeschakeld door een nederlaag tegen de Zweden, welke ploeg zich hierdoor vrijwel verzekerde van een plaats onder de finalisten, In rook vervlogen de dromen van de titelhouders, die bij aan komst in Rio verklaarden hier gekomen te zijn om de beker mee naar huis te nemen. Zij keren per boot naar hun land terug echter zonder de be geerde trophee Een volgend bewijs, dat in voetbal alles mogelijk is, werd geleverd in de wedstrijd EngelandAmerika, welke laatste team als het zwakste van alle deelnemers werd gedoodverfd. De meesters van het voetbal, wier spel na de zege op Chili in de pers unaniem werd bestempeld als technisch volmaakt, moesten hun meerderen erkennen in de enthousiast spelende en zwoegende Amerikanen. Het praatje deed achteraf de ronde, dat Stafford Cripps dollars belangrijker vond dan voetbaleer, en de hoofdschuldige van deze nederlaag was. mogelijk gemaakt door het stadion. Het stadion is er. Aan jullie is het, om ons land in ons stadion de overwin ning te bezorgen. Voorwaarts naar de victoriel Een fraaie match. Se derde bom viel in Sao Paulo, waar Brazilië een zacht eitje dacht te hebben aan Zwitserland, doch met een 22 gelijk spel genoegen moest nemen. De schuld van deze tegenslag lag ge heel en al bij de samensteller van de ploeg, die met het oog op het genoem de zachte eitje liefst vijf reserves had opgesteld om de cracks te sparen voor de big match tegen de beduchte Joe- goslaven. Hoewel deze invallers op zichzelf uitstekende spelers waren, was hierdoor het verband uit de ploeg verdwenen met als gevolg het boven vermelde resultaat. Was deze wed strijd gewonnen, dan was iedereen vol lof geweest over deze techniek, nü be stormde het publiek na afloop oe jogt, van genoemde verantwoordelijke heer- en met moeite kon een sterke politie macht voorkomen, dat hij gelyncht werd door de furieuze menigte. Rio in opwinding. Qoor dit gelijke spel was Brazilië ge dwongen, de Joegoslaven, die hun beide eerste wedstrijden met overtui gende cijfers gewonnen hadden, te verslaan, om zich van een plaats onder de laatste vier te verzekeren. Heel Rio was dagenlang opgewon den over deze strijd. Hij was hèt ge sprek van de dag en hèt onderwerp op de voorpagina's van de kranten. De dag vóór de wedstrijd werden de plaatskaartenbureaux bestormd en het gehele stadion was in enkele uren uit verkocht. Op de morgen van de wed strijd zelf waren alleen nog maar kaarten in de zwarte handel te ver krijgen voor de drievoudige prijs en hoger. Veel zaken sloten deze Zater dagmorgen, banken en overheidsin stellingen gaven hun personeel om elf uur vrij, om iedereen in de ge legenheid te stellen, tijdig een goede plaats te veroveren, 's Morgens om zes uur stonden er al honderden voor de ingangen van het stadion te wach ten en toen om elf uur de toegang ge opend werd (de wedstrijd begon om drie uur), stroomden duizenden de poorten binnen. Met moeite kon ik, om 12 uur arriverend, nog een plaats bemachtigen. Een half uur later al ,twee en een half uur dus voor de aanvang, was het uit twee verdiepin gen bestaande stadion afgeladen met een meer dan twee honderd duizend kiiklustigen. Het stadion kan officieel honderd vijf en vijftig duizend toe schouwers bevatten; er werden voor deze wedstrijd een vijftigduizend plaatsbewijzen meer verkocht, wat tot gevolg had, dat op de gehele boven verdieping, waar uitsluitend staan plaatsen zijn, het publiek mannetje aan mannetje stond. De wachttijd werd verkort door het oplaten van ballonnen met de namen van de Braziliaanse spelers, wat tel kenmale hevig applaus ontlokte; door een vliegtuig met een spandoek, waar op ,.Superflit", dat een tijdlang boven de arena cirkelde; door het afsteken van zevenklappers, voetzoekers en dergelijke en door vrolijke marsmu ziek, door luidsprekers versterkt. Kort om, het lawaai was oorverdovend. Even voor de aanvang, toen de teams al op het veld waren, sprak de burgemeester van Rio, op wiens ini tiatief het kolossale stadion tot stand is gekomen (het is dan ook naar hem genoemd: Estadio Prefeito Mendes de Morais) het Braziliaanse team als volgt toe: De wedstrijden om het wereldkampioenschap voetbal hier zijn zijn. Toen Brazilië, vrijwel direct na de aftrap na een bijzonder staaltje van samenspel en snelheid door de Slavi sche verdediging flitste en scoorde, zonder dat een been van de tegenstan der de bal ook maar had aangeraakt, vreesde ik een ogenblik, dat het sta dion zou bezwijken: minutenlang ge huil en geloei, onbekenden omhelsden elkaar en de knalbommen en voetzoe kers waren niet van de lucht. De strijd, die ik later zag, Enge landSpanje, was van een heel ander gehalte. Spanje heeft een goed team zonder uitgesproken zwakke plekken met een paar uitblinkers, met name keeper Ramalete, de spil Parra en de middenvoor Zarra. Het spel van Enge land mist het élan, de grandioze staal tjes van individualistisch spel en het hoge tempo der Brazilianen; het is perfect, ongetwijfeld, doch koel, afge meten; van te voren weet men vrij wel al, waar de bal naar toe gaat, iedere variatie ontbreekt. Het team is een zuiver afgestelde machine, die met mathematische perfectie werkt. Dèt is de oorzaak van de nederlaag, het vol komen ontbreken van fighting spirit; het gemis aan enthousiasme, dat de Zuidelijke landen juist in zo sterke mate bezitten en hun beslist techni sche minderheid volkomen compen seert. De „koningen van het voetbal", zo als de Engelsen ondanks hun neder lagen toch nog genoemd worden, zijn dus uitgeschakeld van verdere deel neming en de finanlistengroep bestaat uit Brazilië, Spanje, Uruguaf en Zwe den. Een voorspelling, wie met de titel gaat strijken, geef ik liever niet; het tournooi heeft laten zien, dat met zekerheid niets vooruit te zeggen valt Doch dat Brazilië sterk favoriet Is kan niet ontkend worden. Wèl zeker is, dat het tournooi een succes is. Al is het aantal buitenlandse bezoekers ver beneden de verwachtin gen gebleven (gebrek aan propagan da), de finales zullen zeker nu Bra zilië hierin meespeelt volbezette stadions trekken en de totale kosten, aan de organisatie verbonden, welke ongeveer twaalf millioen Cruzeiros (bijna twee en een half millioen gul den) bedragen, komen er dubbel en dwars uit. Alleen al de voorronden hebben bijna achttien millioen in het laadje gebracht. Ik zou ook geen land weten te noemen, waar voetbal zo'n grote populariteit geniet als hier. (Van onze correspondent) vooral wat betreftde prijzen, waarvan de hoogte zelfs de niet voor een kleintje vervaarde Amerikanen versteld doet staan! Het zou gewaar deerd worden, als men de gasten meer dan eenmaal per week een schone handdoek gaf en eens een stukje toi letzeep op de wastafel legde. Maar de Oostenrijkse hotelhouders schudden het hoofd: „Ge weet toch, dat Oostenrijk een cultuurland is en dat het papier en niet het zeepverbruik als maatstaf van de cultuur geldt." Natuurbad WANNEER de Wener ieder dubbeltje omkeert, dan kan hij zich nog juist een „Turks bad" in de hermetisch, van ieder windzuchtje afgesloten, onder grondse permitteren, die hem voor een „na-kuur" naar het weer opgebouwde natuurbad brengt. Daar komt hij dan mannetje naast mannetje te liggen, aan de rand van een bruine olie-achtige watermassa, die bedoelt is om er in te zwemmen en er verfrissing in te vin den. Het is eigenlijk ook de bedoeling, dat dit zwembad een kunstmatige golf slag heeft tot een hoogte van een me ter, maar helaas is de machinerie de fect en deze zal niet eerder dan vol gend jaar zomer in werking zijn. Dus hoopt de Wener dan maar op volgend jaar zomer De derde man r\E WENER is nog steeds onrustig over de „derde man". De meningen lopen nogal uiteen. Daar is de ene groep, die zich door de door cithermu- ziek begeleide, eigenaardige bekoring van nachtelijke, in de regen glimmen de asphaltstraten en de gehele artistie ke onbekommerdheid van deze film laten verleiden rnn hun eigen stad te verloochenen. Zij worden geminacht worden genomen. door de andere groep, immers, hoe kan men bewondering hebben voor de au teur van een film, die niet eens weet, dat de deuren van de wagentjes aan het grote rad in het Prater tijdens de rit niet van binnen geopend kunnen worden? Die niet eens weet, dat het hoofdriool van Wenen niet onder de puinhopen „am Hof" loopt, waar hij zijn gangster laat instappen. Met een vermanende wijsvinger wijzen zij op de gevaren, die voor een verbitterde, na-oorlogse jeugd in deze al te men selijke gangsterfilm schuilen. De aan hangers van het oude, wals- en wijn- minnende Wenen zijn verontwaardigd. „Waarom", zo zeggen zij, „heeft deze Engelsman deze gangsterfilm niet in zijn eigen grote stad opgenomen? Daar zouden de mogelijkheden voor zijn „Derde Man" veel groter zijn De vierde man TNTUSSEN vraagt men zich in Oosten rijk af waar de „vierde man" blijft. Na het 255ste Congres van de Raad van Deskundigen in Londen begint zelfs de grootste optimist te twijfelen aan het tot stand komen van het vre desverdrag. Het is nog gelukkig, dat men voorlopig in het onzekere ver keert of Oostenrijk wel dan niet in het vredesverdrag zal worden opgeno men. Men verheugt zich echter o--er de verlichting van de bezettingsmaatrege len door de „grote drie" en men wacht naarstiglijk op de vierde (Rusland). Die houdt zich echter bescheiden op de achtergrond, van waaruit hij de Oostenrijkers, als in Luilekkerland, met zijn gaven overstelpt. Ditmaal zijn het geen wormstekige erwten, neen, het zijn duiven. Welis waar geen knappend gebraden, die iemand in de mond vliegen, doch mooie witte vredesduiven, die de Oos tenrijkers al lang de keel uithangen! Men ziet ze overal op plakkaten, deze boden van de vrede met de olijftak in de snavel en achter slot en grendel met het opschrift „Volksdemocratie", al naar gelang van de opvatting over vrede en vrijheid. Men kan niet even rustig op een bankje in het park zit ten of men wordt opgeschrikt door de steeds weer terugkerende vraag van een „strijdster voor de vrede": „Wilt u oorlog?" En wanneer men veront waardigt ontkent, krijgt men een bloc note onder de neus geduwd met de op merking: „Dan moet u hier tekenen"! De communistische pers vermeldt met vette koppen: „400.000 handtekeningen voor de vrede"! En de andere 6,5 mil lioen Oostenrijkers? Zijn dat, volgens de opvatting van het „Vredescongres" allemaal oorlogsopbitsers? Dertig maal Bach £)E FEESTWEKEN van de „Vereni ging van vrienden van de Muziek" in Wenen, tijdens welke ook grote Bachavonden zijn gegeven, zijn weer voorbij. Het was ongetwijfeld het be langrijkste en uitgebreidste muziek feest dat de stad ooit ter ere van één van zijn componisten heeft gehouden. De rijkdom van het programma en de goede kwaliteit van het gebodene wa ren bewonderenswaardig. Aan de 30 opvoeringen hebben 12 dirigenten, 10 koren, 4 orkesten, 62 instrumentale so listen (onder wie 22 van internationale vermaardheid), 67 zangsolisten en 9 organisten deelgenomen. Er waren in totaal ongeveer 43.700 toehoorders. Men weet niet wat men meer moet bewon deren: de onvermurwbaarheid van de uitvoerenden of het uithoudingsver mogen van het publiek, dat ondanks een tropische hitte in de concertzalen aan het eind van het feest een nog even groot enthousiasme toonde als an het begin. (Van onze correspondent te New York) Ere wien ere toekomt. Uit zichzelf waren de Amerikanen niet licht tot een dergelijk besluit gekomen. Opnieuw is het toe te schrijven aan het Kremlin, dat Washington tot deze stap heeft be sloten. Onder deze pressie van buiten gedijen de Amerikanen overigens op perbest. Het aanvankelijk moeizaam verloop van het debat over de begro ting van 1 milliard dollar voor het Europees bewapeningsplan verliep thans in één uur en werd bekroond door een ongekende unanimiteit der Senaatsleden. Er zijn ook tal van aan wijzingen, dat men meer haast, groter degelijkheid en meer werkelijkheidszin zal betrachten bij de organisatie van het Noord-Atlantisch Pact. Dat alles heeft de Sowjetunie bereikt door haar Koreaanse politiek. De trage reactie van het Kremlin, de vrij tamme en weinig originele beschuldigingen, die een week na dato aan Amerikaans adres zijn geuit, bewijzen dat de Russen deze reactie der Amerikanen niet had den verwacht. Het is zeker waar, dat ten aanzien van de militaire situatie in Korea de Amerikanen volkomen ver rast zijn. Even zeker is echter, dat de Russen geen ogenblik hebben vermoed, dat de Amerikanen om Korea zouden vechten en dat zij er dank zij een mees terlijk diplomatieke manoeuvre in zou den slagen de morele steun van de Ver enigde Naties hiervoor te krijgen. Amerika waakzaam. A MERIKA beseft, dat de Sowjetunie het in haar macht heeft om aflei dingsmanoeuvres te organiseren. In Perzië, Griekenland, Turkije, in Joego slavië en andere punten, waar de Wes telijke en Russische invloedssferen el kaar raken, kunnen de Sowjets het de geallieerden moeilijk maken. Niemand verwacht, dat zij dit zelf zullen doen: maar de macht over de satellieten is zo groot, dat in feite het Kremlin kan be sluiten Hongaarse troepen te concen treren aan de grens van Joegoslavië. Deze waakzaamheid zal in toenemen de mate haar uitwerking hebben op de binnenlandse situatie in Amerika zeif. In algemene termen gesproken kan men de Amerikaanse economie goed noemen. De werkloosheid is betrekke lijk beperkt, productie is hoog.- Presi dent Truman heeft zich daarbij tot taak gesteld het gemiddeld inkomen van de arbeidersklasse verder te ver hogen. Onder de druk der internatio nale gebeurtenissen, is de critiek daar tegen verstomd, doch dit is slechts tij delijk. Dit neemt niet weg, dat Truman met de verkiezingen in November in het vooruitzicht en met de wetenschap, dat de oppositie in kracht is toegeno men zijn oorspronkelijk plan toch wenst te volvoeren. Politiek is zijn po sitie reeds verbeterd door het moedige (en door het Amerikaanse volk alge meen toegejuichte) besluit om pal te staan voor Korea. Als hij hieraan nog iets kan toevoegen, en met name de belofte op grotere inkomens, dan be tekent November voor zijn partij geen nachtmerrie meer. De gelegenheid om zo te handelen is thans trouwens ook geschapen. De internationaal-politieke gebeurtenissen vergen éen zekere mate van omschakeling van Amerika's hui dige vredes-economie; de Verenigde Staten zullen zich krachtiger dan voor heen moeten voorbereiden om ook el ders in de bres te kunnen springen. Dat betekent meer troepen onder de wape nen, meer wapens, meer uniformen, meer fourage-contracten. Het betekent voorts nog minder werkloosheid, een grotere vraag (met derhalve stijgende lonen) voor geschoolde arbeiders. Deze tendens is sterk inflationnair. Bij hogere lonen zullen de prijzen opnieuw stijgen en de waarde van de dollar waar van de koopkracht in de laatste tien jaar vrijwel is gehalveerd zal nog verder achteruitlopen. Dat ziet de man nauwelijks, die een hogere uitbetaling in z*jn loonzakje ontvangt. Hem gaat het best. Hij zal zeker in November op die Afgevaardigden en Senatoren stem men, die beloven de president te zullen steunen. Tam Republikeins program DAT de Republikeinen het bij deze tendens verre van eenvoudig zullen hebben, is niet aan twijfel onderhevig. Tegenover het streven van de President om de kiezers meer geld in het handje te beloven, is hun programma voor be lastingverlaging voor individueel en bedrijf maar een betrekkelijk tam ideaal. Bovendien: de gemiddelde Ame rikaan vraagt zich af hoe het ge zien de internationale complicaties mogelijk zou zijn de belastingen te ver lagen op een tijdstip, waarop Amerika's verplichtingen tegenover de buitenwe reld zich uitbreiden. President Truman en zijn raadgevers zijn er van overtuigd, dat hun streven om Amerika zowel mettertijd als met 't woord in staat te stellen effectief te kunnen optreden waar provocatie dit noodzakelijk zou kunnen maken, niet alleen ten aanzien van het buitenland tot grpter vertrouwen in Washington z al leiden, maar in het binnenland al evenzeer. Van de steunbonactie die onlangs door de Z.R.O.V. „Harmonie" werd on dernomen, publiceren wij hieronder de nummers waarop de prijzen zijn ge vallen: 2675, 2276, 2644, 793, 1904, 1579, 2234, 1247, 1165, 353, 2927, 2633, 2439 536, 649, 2097, 1773, 790, 1264, 1332 1794, 1169, 2171, 2620, 729. De volgorde waarin de nummers zijn geplaatst, geeft ook de waarde van de prijzen aan. De eerste drie nummers zijn dus de drie hoofdprijzen, respec tievelijk een salon-vloerkleed, een elec- trisch strijkijzer, een salontafelkleed. De prijzen kunnen worden afgehaald aan 'het adres: Meeuwenstraat 19. Prij zen die niet vóór 1 Augustus zijn afge haald, vervallen aan de vereniging. Onze stadgenoot Wim Gejis heeft het kampioenschap van de Noordhollandse Schaakbond moeten laten aan de heer Crabbendam. Zoals men weet zou dit kampioenschap in twee ontmoetingen worden verspeeld. De heer Crabbendam versloeg Geus in de eerste partij. Crab bendam was evenwel verhinderd een tweede partij te spelen. Men kwam toen overeen nog dezelfde dag vier zoge naamde vluggertjes van vijf minuten te spelen. Beide schakers wonnen er twee, zodat de stand 22 werd. Er moesten er daarna nóg twee volgen. De heer Crabbendam won het eerste „vluggertje", het tweede eindigde in remise, waarmee de heer Crabbendam kampioen was. Gevonden: autoped, broche, bril, bankbiljet van 25, etui, haarstrik, hand doek, oliejas, regenjas, petje, zes porte- monnaies, twee portefeuilles, twee rijwie len, twee riemen, een paar regenpijpen, twee lipssleuteltjes, schoen, een paar sok ken, rugtas, tas (foto), bruine tas, twee vulpotloden, veldfles, vest, wasgoed In sloop, zelfbinder, drie zilverbons van 2,50, een zilverbon van 1, zwempakje. Verloren: twee armbanden, auto ped, bril, twee identiteitsbewijzen, twee handdoeken, horloge, jasje, nummerbord auto GZ-60580, ondergebit, drie porte- monnaies, paraplu, shawl, schoen, shag- doosje, tas, vest, twee vulpennen, vijf zilverbons van 1, bankbiljet van 50. Aan de Gemeentelijke Visafslag te Den Helder werden gedurende de af gelopen week aangevoerd: 737 kg. bot, 2358 kg. garnalen, 590 kg. kaan, 201 kg. kabeljauw, 52 kg. muiets, 957 kg. schar, 19659 kg. schol, 304 kg. pieterman, 346 kg. poon, 1230 kg. tarbot, 6908 kg. tong, 960 kg. wijting en drie kreeften. Het is morgen hoog water om 5.20 en 17.40 uur en laag water om 11.35 uur. De temperatuur van het zee water was 17,8 graden Celsius. De postduivenvereniging „VOP" hield een wedvlucht van Llmoges af (830 km). De vogels werden om 5.45 uur gelost. De eerste duif werd geconstateerd om 18.20,15 uur. De prijswinnaars waren: J. Hengsdijk 1. 8, 13, 17, 21; J. Bruin 2, 9, 10; O. Boon 3, 8; P. Bontes 4, 5, 15; B. de Boer 7; J. Petrus 11; VroomeDe Boer 12, 22; A. Agema 14; R. de Boer 18; H. v. d. Giezen 18; R. Ottevanger 19, 20, 23, 24; C. Kos 25. Zaterdag van twee tot drie uur inkor- ven voor jonge duiven. BENOEMING BIJ DE ZEEKRIJG8RAAD Tot officier-commissaris bij de Zee krijgsraad te 's Gravenhage is, met in gang van 24 Juli benoemd de kapitein-lul- tenant-ter-zee mr. S. A. 1'Honoré Naber. BURGERLIJKE STAND Gboren: Jacob, zv Jacob Hollan der en Grietje de Leeuw. Ondertrouwd: Jan Simon Hout koper en Neeltje Petronella Korteland. Getrouwd: Wilhelmus Petrus Vie- veen en Johanna Anna van Diepen. KOMEN EN GAAN Ingekomen: Thijs Mooij van Doe- tinchem. Vertrokken: Gerlof van Mar- rum en gezin naar Canada, Fireland; Johanna A. van Diepen naar Anna Pau- lowna; Wed. A. PaarlbergBoontjes naar Heiloo; Jannie van Twuyver naar Laren; Dirk Bark naar Den Helder; Roel Hollander naar Dronrijp. Abbedijk, 8-7 van Bahia naar New York Alcyone, Hamburg—Bahia, 9-7 te St. Vincent Aletta (t), 917 van Telokansen naar Pladju Algenib, 9-7 van Hamburg te R'dam Alblas- serdijk, 9-7 te R'dam Alphard, R'dam—Porto Alegre, 8-7 van Recife te Victoria Amstel- land, 9-7 van Las Palmas naar Antwerpen Armilla (t), 9-7 van Pladju te Singapore Averdijk, 917 van Antwerpen te Jacksonville Axeldijk, 9-7 van Bremen te R'dam Bali, New York—Djakarta, 9-7 van Suez Blom- mersdijk, R'dam—New York, 8-7 van Antwer pen Caltex Pernis (t), R'dam—Port Said, pass. 9-7 Ouessant Caltex The Hague, 9-7 van Pernis naar Tafu (Perz. Golf) Ceram, R'dam—Calcutta, 8-7 v. Genua naar Alexandrie Cistula (t), Suez—Abadan, 9-7 te Bandar- mashur Corilla (t), 8-7 van Surabaja naar Balik Papan Duivendrecht (t), 8-7 van R' dam paar JLagos Elmina, A'dam—W.-Afrika, 10-6 van Antwerpen, te Bordeaux. Ena. (t), 8-7 Van Singapore te Aden Erïnna (f), 9-7 van Sing'apore te Madras Esso Den Haag (t), 8-7 van Aruba naar Pernis Etrema (t), 9-7 van Curagao naar San Juan (Portorico) Farmsum, R'dam—Savona, pass! 9-7 Dover Gaasterkerk, 8-7 van A'dam te Hamburg Gemma (t), R'dam—Jarrow, 9-7 te New Castle Gooiland, Buenos Aires—A'dam, pass. 9-7 Vilano Hector, 9-7 van R'dam—Malta Hecuba, 9-7 van Paramaribo naar A'dam Hera, A'dam—Cumana, pass. 8-7 Azoren Hersilia, 9-7 van A'dam te R'dam Hestia, Fuerto Limon—A'dam, 8-7 van Punta del Gada Ittersum, R'dam—Mobile, 9-7 te Jackson ville Jagersfontein, A'dam—Beira, pass. 9-7 Finisterre Joost van den Vondel, 9-7 van R'dam te Narvik Keilehaven. 9-7 van A' dam rede te Landana Leerdam, New York -R'dam, 9-7 te Antwerpen Lekhaven, Bone A'dam, pass. 9-7 Finisterre Leopoldskerk, 9-7 van Hamburg te Londen Lindekerk, 9-7 van A'dam te Basra Lissekerk, A'dam—Perz. Golf, 9-7 van Suez Loenerkerk, Calcutta— R'dam, 9-7 van Aden Lombok, 9-7 van Cal cutta naar Penang Loosdrecht, 8-7 van Ant werpen naar R'dam Malena (t), Sydney Soerabaja, pass. 9-7 Brisbane Mariekerk, 9-7 van Manilla, 10-7 te Hongkong verwacht Marisa, 9-7 van Miri te Pladju Marken, Colombo—Calais, 9-7 van Duinkerken naar Calais Meliskerk, R'dam—Kobe, 9-7 van Genua naar Port Said Oranjefontein, Beira— A'dam, 9-7 van Mombassa Oranjestad, Bar- ranquilla—A'dam, 8-7 van Madeira Ovérijsel, 9-7 van R'dam te Sydney Perna (t), Cura- Cao—Helsinki, 9-7 te Brunsbuttel Phrontis, Makassar—A'dam, pass. 9-7 Gibraltar Poly- phemus, A'dam—Makassar, 9-7 dwars Socotra Prins Alexander, R'dam—Montreal, 9-7 van Antwerpen Prins Willem IV, R'dam'<-Chi- cago, 9-7 te Antwerpen Riouw, A'dam—Ma kassar, 9-7 te Surabaja Rotti, Djakarta— A'dam, pass. 9-7 Kaap Guardafui Slamat, Djakarta New York, 9-7 v. Colombo .n. Dji bouti Stal Alkmaar. Kaapstaad—A'dam, pass. 8-7 Beachyhead Stad Arnhem, 9-7 v. Vlaardin- gen te Savona Stad Maassluis, 9-7 van Em- den te Narvik Stad Maastricht, 8-7 van Huelva naar Nederland Sumatra, A'dam— Makassar, 8-7 van Southampton Sunetta (t), Haifa—Singapore, 9-7 dwars Aden Temate, New York—Calcutta, 9-7 van Kuwait naar Khorramshar Tero, Bahia Blanca—R'dam, via Antwerpen, pass. 8-7 Kaap Frio Vul- canus, 9-7 van R'dam naar Lissabon Wa terland, Buenos Aires—A'dam, 9-7 te Rio Grande Westerdam, 8-7 van R'dam naar New York Zeeland, 10-7 te Makassar ver wacht. Blommersdijk, R'dam—New York, pass. 9-7 "gissingen Duivendijk, 8-7 van Portland naar San Francisco Grote Beer, A'dam—Djakarta, 9-7 in Rode Zee t.h. van Port Sudan Johan van Oldenbarneveldt, Kaapstad—Surabaja, 9-7 200 mijl z.z.w. van Cocos Eilanden Kedoe, 12-7 v. Djakarta n. R'dam Kertosono. 10-7 van Marseille Kota Baroe, 7-7 van Brisbane te Noumea, verm. 11-7 n. Makassar Lang- koeas, New York—Alexandrie, pass. 9-7 Gibral tar Lochg'artli (charter H A L), 9-7 te Ant werpen Modjokerto, R'dam—Djakarta, pass. 9-7 Guardafui Noordam, 8-7 van New York naar R'dam Reynolds, 8-7 van Port Said naar R'dam Weltevreden, R'dam—Djakarta, pass. 8-7 Guardafui. Alphard, (t), 10-7 v. Vivtoria te Rio de Ja neiro verwacht Appingedam, A'dam—Kopen hagen, pass. 9-7 Holtenau Atlantis (burgers), 10-7 van Djakarta te A'dam Andijk-, 9-7 van Havana naar Vera Cruz Baarn, 9-6 van Arica naar Pisco Breda, 9-7 van Antwerpen te 'A'dam Cottica, 10-7 van A'dam te Bar bados Domburgh, 8-7 van R'dam te t Casa- blanca Duivendrecht (t), R'dam—Lagos via Dakar, 10-7 8 mijl naar Ouessant Gouwe, Iïamina—Zaandam, 10-7 te IJmuiden- Grote Kerk, A'dam—Beira, 10-7 van East Londen naar Durban G-rotama (t), 8-7 van A'dam naar Curagao Java, 10-7 van A'dam te Hamburg Klipfontein, Beira—A'dam, 8-7 van Teneriffe Leersum, 11-7 van Savona naar Safi Loosdrecht, 9-7 te R'dam Mapia, 9-7 van Mobile naar Jacksonville Mentor, A'dam—Hamburg, 9-7 te Bremen Perna (t), Curasao—Helsinki, 10-7 van Kielerkanaal Prins Johan Willem Friso, Montreal—R'dam, 9-7 710 mijl oost van Bellisle - Prins Willem II, 10-7 te Lag'oulette Stad Alkmaar, 9-7 van Durban te A'dam Tiba, R'dam—Buenos Aires, pass. 8-7 St Vincent (KV) Van Ostade, 8-7 van Trinidad naar Demerara Vivita, 9-7 te R'dam - Winterswijk, 8-7 van Paranagua te Sao Francisco Zijpenberg, 9-7 te Sluis.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5