Vice-admiraal Willinge aanvaardde commando over de Zeemacht Teitler weer sterkste tennisser van Noord-Holland-Noord Ga niei MET V1ÜNTIE De N.V. Gasvoorziening kop' Noord. Holland in staat van oprichting Joh. van Amesfoort volgende week kampioen in de derde klasse? Driekleur met drie sterren gehesen Afscheidsrede van schoui bij nacht Reijnierse Lof voor hetgeen werd gepresteerd Zeepkistrace IN HET KORT In fraaie finale dolf Bos het onderspit Verrassend spel van de Beverwijker Groen Werner Crone Ons postduivennieuws Verpleegprijzen met 0,50 per dag verhoogd Helderse fabriek in October buiten bedrijf JSÏÏJïïiï l"1"' Voorlopige levering door Alkmaar Nieuwe avonturen van Pim, Parn en Pom Eerste vacantie-periode van de bakkers Wijziging exploitatie toonzaal gasbedrijf Goede prestatie van Kraus in Vijfkamp te Amersfoort Om de schaaktitels DINSDAG 18 JULI 1950 QP HET ACHTEKSCHIP van Hr. Ms. „Neptunus" een immobiele, maar daar om niet minder belangrijke eenheid van de Koninklijke Marine, heeft gister morgen de schodt bij nacht I. W. Reijnierse het rommando over de Zeemarht in Nederland overgedragen aan de vile-admiraal J. J. L. Willinge. Deze plechtig heid aan boord van het Wachtschip Willemsoord werd bijgewoond door alle onder het bevel van de C.ZJVL staande schepen en inrichtingen, alsmede door de te Den Helder geplaatste leden van het officierenkorps. Onder de autoriteiten merkten wij op de commandant van het Korps Mariniers, generaal-majoor M. R. de Bruijne, en hoefdvlootaalmoezenier J. F. M. de Sain. we zo doorgaan, zal de marine zeker aan de zwaarste eisen beantwoorden", zeide admiraal Willinge, die na een hartelijke afscheidsgroet tot schout bij nacht Reijnierse verklaarde, het bevel over de Zeemacht te hebben aan vaard. De saluutbatterij liet thans vijftien schoten horen en de nieuwe commando- vlag werd gehesen. Overeenkomstig een oude marinetraditie werd de schout bij nachtsvlag aan de scheidende Com mandant Zeemacht aangeboden, bij monde van de oudste commandant, ka pitein ter zee C. W. Slot, commandant van Hr. Ms. „Karei Doorman". Schout bij nacht Reijnierse bedankte met een enkel woord voor dit aandenken en nam daarop persoonlijk van de offi cieren afscheid. De plechtigheid werd daarop besloten. Andermaal C.Z.M. De Zeemacht staat "thans weer onder het bevel van de vlagofficier, die het commando reeds van 16 April 1947 tot 1 December 1949 had gevoerd. Vice- admiraal Willinge werd op 13 April 1898 te Den Helder geboren. Na zijn opleiding op het Koninklijk Instituut werd hij op 5 October 1918 benoemd tot luitenant ter zee der 3e klasse. Zijn promotie tot luitenant ter zee der 2e klasse volgde op 5 October 1920, tot luitenant ter zee der le klasse op 14 Alvorens het commando neer te leg" gen sprak schout bij nacht I. W. Reij nierse een korte rede uit, waarbij hij de aan Hr. Ms. „Evertsen" gegeven opdracht als uitgangspunt koos. Het zenden van deze oorlogsbodem naar Korea zag de scheidende C.Z.M. als een waarschuwing voor het gehele marine-personeel. „Het is iets, waarop wij allen dagelijks voorbereid moeten zijn. Onze taak is immers, het vader land te dienen, waar en wanneer dat noodzakelijk is. De Koninklijke Ma rine moet van dag tot dag paraat zijn. De opbouw van zulk een marine is niet alleen een kwestie van plannen maken en gelden beschikbaar stellen, maar is vooral ook een zaak van mo rele. aard", zeide de schout bij nacht, die ervan overtuigd was dat onze ma rine zich op dit opzicht met de groot ste der wereld kan meten. Aan het eind van zijn rede bedankte schout bij nacht Reijnierse het onder hem dienende personeel voor de mede werking, betoond bij de wederopbouw van de marine in Den Helder. „Ik hoop, dat gij later met trots kunt terugzien op hetgeen gij in uw dienst tijd hebt gepresteerd. God zij met U". Na een enkel persoonlijk woord tot admiraal Willinge verklaarde schout bij nacht Reijnierse, het bevel over de Zeemacht te hebben neergelegd. Ter wijl de dertien voorgeschreven saluut schoten uit de batterij van Hr. Ms „Neptunus" over de rede daverden, werd de commandovlag van de schout bij nacht neergehaald. Onder nieuw commando. Toen de echo van het laatste schot was wegestorven, nam vice-admiraal Willinge het woord. „Bij het aanvaarden van het com mando wil ik mijn voorganger bedan ken voor de wijze waarop hij zijn taak eerst gedurende bijna drie jaar als Commandant der Marine te Willems oord en het laatste halfjaar als Com mandant Zeemacht Nederland, heeft vervuld. Toen wij hier1 samen in Januari 1947 aankwamen, was de ha ven nog versperd en liet de verdere outillage alles te wensen over. Kort tevoren was het Koninklijk Instituut in dienst gesteld, maar de kazernes kenden nog niet worden gebruikt. De stad Den Helder bood nog een ruï neuze aanblik.Wel werd ik getroffen door het enthousiasme en de werk kracht, waarmede het herstel ter hand was genomen. De resultaten daarvan zijn thans duidelijk te zien Er is in een paar jaar tijd zeer veel opge bouwd. De schout bij nacht Reijnierse is daarbij een drijvende kracht ge weest. Met grote lust en toewijding beeft hij een ordelijk geheel weten te scheppen, waarvoor hij zich overtuigd kan weten van de waardering van de hoogste marine-autoriteiten. Wanneer We hebben innerlijk genoten Op Huisduinen bij de kluft; Niet van een mechanisch wonder, Maar van een Zeepkisten-vernuft. Vijf en twintig Zeepkistracers Streden daar een faire strijd, Met een zelfgemaakte wagen Of met vaders vaardigheid. Wat mij het meest nog kon bekoren Was zo'n zelfgemaakte -„sjees", Die mi) het originele beeld, gaf Van een wdre Zeepkistrace. Ik heb respect voor al die vaders Die zorgden voor een mooi product, Nog méér respect voor al die jongens, Die 't voor elkaar hebben gekrukt. Men gaat die tak van sport waarderen, Als men dié knapen gadeslaat, Die met een air hun kar besturen 't Is immers eigen fabrikaat! Ouders, laat Vw zonen prutsen. Sta hen bij, met raad en daad. Zorg er voor, dat in September Ook Uw zoon van de ..helling" gaat Jutters, laat je niet passeren Door de Speedford-Schagenees, Zorg voor een nog sneller wagen Bij de tweede Zeepkistrace! A. R. Een dame leverde dezer dagen op het politiebureau een coloradokever af Haar zoon had het insect op het ter rein van de Rijkswerf gevonden. Onze oud-stadgenoot, de heer J van Scheijen Wzslaagde aan de Aca demie voor Beeldende Kunsten en Technische Wetenschappen te Rotter dam voor het eindexamen MTS, afde ling electro-techniek. Op ons kantoor ligt ter inzage de trekkingslijst van de derde Niwin-lo- terij. Dec. 1928 en tot kapitein-luitenant ter zee op 16 September 1939. In deze rang werd hij in 1941 belast met de functie van chefstaf van het Neder landse eskader in de Indische wateren, onder schout bij nacht K. W. F. M. Doorman. In Januari 1942 werd kap.- luitenant ter zee Willinge belast met het bevel over Hr. Ms. „Sumatra", met welke bodem hij uitweek naar Ceylon. Kap.-luit. ter zee I. W. Reijnierse was toen eerste officier aan boord van deze bodem, en nam na aankomst in Enge land het commando over. Overste Wil linge werd nadien benoemd tot chef-staf van de bevelhebber der zeestrijdkrach ten in het Oosten, vice-admiraal C. E. L. Helfrich. Op 1 Mei 1944 volgde zijn be noeming tot kap. ter zee. Na de capi tulatie van Japan werd kolonel Wil linge chef-staf van de Commandant Zeemacht in Indonesië, welke functie hij tot Januari 1947 bekleedde. Na zijn repatriëring werd kolonel Willinge op 16 April 1947 benoemd tot Commandant Zeemacht Nederland. Zijn benoeming tot schout bij nacht volgde op 1 Mei 1947. In Juli 1949 fungeerde schout bij nacht Willinge tijdens de vlootmanoeu- vres der Westerse Unie als commandant van het Nederlandse smaldeel. Van Januari tot Mei van dit jaar voerde de schout bij nacht het bevel over het oefensmaldeel Antillen, dat een in vele opzichten zo belangrijke en vruchtbare reis naar de West heeft gemaakt. Na zijn bevordering op 15 Mei 1950 werd aan vice-admiraal Willinge de eervolle en verantwoordelijke taak opgedragen, de gecombineerde vlootmanoeuvres van de Westerse Unie voor te bereiden en te leiden. Verrijkt met zeer veel erva ring, vooral waar het de samenwerking met de Unie-partners betreft, is vice- admiraal Willinge thans op zijn oude post teruggekeerd. Maandag heeft schout bij nacht I. W. Reynierse in tegenwoordigheid van alle commanderende marine-officieren uit het land te Den Helder het commando over de zeemacht Nederland overgedragen aan vice-admiraal J. J. L. Willinge. Dit gebeurde aan boord van H.M. wachtschip „Neptunus". Een half jaar geleden had vice-admiraal Willinge dit commando tijdelijk neergelegd in verband met de vlootfeis naar de Antillen, en de daarop volgende vlootmanoeuvres. Vice-admiraal Willinge met achter hem schout bij nacht Reynierse, bij het betreden van het wachtschip „Neptunus". Onder minder gunstige weersomstandigheden dan verleden jaar werden gedu rende het afgelopen weekend te Alkmaar de tenniskampioenschappen van het district Noord-Holland-Noord verspeeld. Onze stadgenoot Teitler zag zich voor de zware opgave gesteld zijn titel en beker te verdedigen. Deze opgave was zwaar, omdat het aantal deelnemers aan deze wedstrijden groot en van een behoorlijke kwaliteit was. Verrassingen bleven in de verschillende ronden dan ook niet uit. De kampioen van de Zaan, Martens werd bijvoorbeeld al in de eerste ron de door mr. Schuurman uit Alkmaan verslagen. Voor de grootste verrassing zorgde evenwel de jeugdige W. Groen uit Beverwijk, die in twee uitstekende wedstrijden T. Stumpel uit Hoorn (welbekend uit zijn finale tegen Teitler in de Helderse kampioenschap pen) en Kerssemakers uit Alkmaar wist te kloppen. In de halve finale ontmoette Groen de andere Hoornse crack, Bos, die voor een uitermate verrassende overwinning op Van Ley- den uit Krommenie had gezorgd. Het was jammer, dat Groen pech kreeg. Hij •kreeg- een gesprongen snaar en dat kostte hem de finale. Teitler zelf had vrij korte metten gemaakt met J. Groen, die dezelfde soepele manier van spelen heeft als zijn broer W. Groen. In zijn tweede partij ontmoette de Helderse crack mr Schuurman. Met 7—5, 6—2 toonde Teit ler zich de sterkste. In de halve finale moest Teitler de strijd aanbinden me» Kroon uit Krommenie. In een ener verende ontmoeting, waarbij het scheen dat beide tennissers steeds ster ker gingen spelen, zegevierde onze stadgenoot met 6—:3, 64. De finale was buitengewoon fraai Teitler wist, dat hij de gevaarlijke forehand van de linkshandige Bo- moest vermijden en dat in een voort durende pressie op diens backhand zijn enige kans zat. En zo wist Teitler op fraaie wijze voor de tweede maal be slag te leggen op de hoogste tennis- titel in ons district. Voor de overige titels volstaan wij met de namen van de kampioenen: dames-enkel: A. de Wit (Enkhuizen); dames-dubbel: W. Tasche en M. Koel (Alkmaar); heren-dubbel: Schuurman en Kerssemakers (Alkmaar); gemengd dubbel: nog te verspelen. zonder camera. Dat is maar half werk. Uw leukste her- inneringen houdt U vast met een goede foto. We hebben weer pracht toestellen en.... voor iedere portemonnaiel Komt eens kijken bij KONINGSTRAAT 29 De postduivenvereniging van Zater dagvliegers „Nieuwediep" hield Za terdag een wedvlucht van Chateaurou- ge af. De afstand hedroeg 718 km. De duiven werden Vrijdag met Z. W.- wind om 5,50 uur in vrijheid gesteld. Het was over de gehele vlieglijn zeer slecht weer. Vooral in Frankrijk en Belgie viel veel regen. Toch bereikte Vrijdagavond één duif haar hok. Deze was van de heer K. Bak, en werd om 21.9.32 uur geklokt. Zatedag kwamen nog enkele duiven door. Ook de laatste prjjsvogel werd door de heer Bak ge klokt (18.45.0 uur). De prijswinnaars waren: K. Bak 1 11 21; C. Koopman 2 3 4 12; J. Kater 5 9 18; M. Klaassen 6; gebr. Koom 7 13 17; P. Bakker 8 16. R. Ruiten 10; H. Zondervan 14; J. Steinman 15; P. Mo lenaar 19; P. Ham 20. De jonge duiven kwamen van Hel mond (175 km). Die troffen beter weer. Zij werden om 12.45 uur met Z. W.- wind in vrijheid gesteld. Hier waren de prijswinnaars: S. Koorn 1 10 12 31 51 58; H. J. Holtz 2 22 55; J. Woort 3 48; O. Post 4 52; gebr. Koorn 5 43 53; P. Rab 6 44; P. Ram 7 9 25 41 42 56; C. Koopman Jr. 38; P. Molenaar 13. H. Prins 14 36; M. Klaassen 15 46 47; J. Koopman 16 39. G. Jansen 17 18 35; L. Leen 11 19; J. Kater 20; R. van Bastelaere 23 59; A. Ligtenberg 24; P. Beukers 26; J. Struyk 27 30 32 40; G. Schotting 28 33; H. Zondervan 29; K. Scheer 21 37; K. Bak 34; G. E. Koopman 45; D. van Kerkhoven 49 54; J. Dienaar 50; A. Cornielje 57; F. Dienaar 60. Vrijdag inkorven voor Venlo en klokken zet ten. „Hollands-Noordpunt" hield Zon dag zijn eerste wedvlucht met jonge duiven van 's Hertogenbosch af. Af stand 144 km. De vlucht had bij Z. O. wind een zeer snel verloop. De vogeis werden om 9.30 uur in vrijheid ge steld. In concours waren 118 duiven. De prijzen werden als volgt behaald; B. Beekhoven le prijs; D. Frijsburg 2 8; FelkersSteijn 3 4 5 9 10 11 16 17 19; J. Zoon 6 6 18 21 22; H. Brons 12 13 14 24; R. Mulder 20 23; D. van Reek 7 5. Aankomst eerste duif 10.56.10 uur. „VOP" hield ook Zondag de eer ste wedvlucht voor jonge duiven van 's Hertogenbosch af. De vogels werden om 9.30 uur gelost. De eerste duif werd om 10.57.42 uur geconstateerd, de vijftigste om 10.59.55 uur. De prijswin naars waren: P. Bontes 1 26 43; W. Fritz 2 5 10 11 16 28 50; C. de Wit 3; N. Mastemaker 4 8; J. Rommers 6 9; M. de Boer 7 12 15 27 42; G. Hendriks 13 21 30; G. Pompert 17 44; J Petrus 18 22 41; P. J. Hufkens 19 38; R. .'e Boer 20 29 37 39 48 49; W. Boon 23 32; G. Koks 24 36; B. de Boer 25 40; J van Dam 31 46; J. Hengsdijk 33 47; A. Agema 34; VroomeDe Boer 35; J. Vlaming 45. Op 18 October 1949 heeft de ge meenteraad de thans van kracht zijn de „Verordening, houdende voorwaar den van opneming, behandeling en verpleging in het gemeente-ziekenhuis te Den Helder" vastgesteld. Nadien heeft de Minister van Economische Zaken bij de „Prijzenbeschikking Zie kenhuistarieven 1950" bepaald, dat de geldende verpleegprijzen met f 0.50 per dag mogen worden verhoogd. Aan gezien de exploitatie van het ge meente-ziekenhuis een belangrijk na delig saldo oplevert, willen B. en W van de geboden gelegenheid tot ver hoging der tarieven gebruik maken Zij willen echter het bedrag, dat per dag berekend wordt voor de verple ging van patiënten in de kraamafde- ling op sociale indicatie, niet verho gen. Aan de raad wordt thans voorge steld, de verordening te wijzigen, en daarin ook vast te leggen, dat de laat ste verpleegdag geheel in rekening kan worden gebracht. O- kop van Noord-Holland te c^ bijzon(1erheden omtrent de toekomstige reg* vaste' vorm gekregen, dat na voorbereidende werkzaamheden werrL ling kunnen worden ^^^''^in de hetrokken gemeentebesturen <C verricht door een c0°?.®1S n gintpaneras) vertegenwoordigd waren. In het uit B. en W. van Den Helder werden bil raadsbesluit van 6 September 1949 machtigd, om aan de Directeur-Gen." raai van de Energievoorziening te v8r" n v zal moeten beschikken maar naar Den Helder te doen aanleg. Deze N.V. zal kapitaal van gen. Tevens werd een crediet van f*350 09? veTdee^l in 35 aandelen van f 120.000 beschikbaar gesteld voor het f 350.0W, verneem m Jlllrmaar /nu maken van 'n gasontvanginstallatie voor hoge druk en het aanbrengen van een fabrieksmeter. Ook hiermede is reedt een aanvang gemaakt, zodat aangeno- men mag worden, dat in October met de gaslevering door het Alkmaart» bedrijf kan worden begonnen. De bijlage, waarin al deze voorstel. len met betrekking tot de gasvoorzie. ning worden toegelicht, zal in de raadsvergadering van hedenavond worden behandeld. f 10.000. De gemeente AUuMM hierin met 10 aandelen (f 100°"°' kunnen deelnemen, Den Helder met 5 aandelen (f 50.000) en de commissie van beheer van het gemeenschappelijk gasbedrijf van Langedljk en Sint Pan eras met 2 aandelen (f 20.000). Ook andere gemeenten kunnen in deze N.V. deelnemen. Enkhuizen heert daartoe de wens reeds te kennen ge- 8 De commissie, die deze zaak heeft bestudeerd, was samengesteld uit de heren mr. A. J. M. Leesberg wethou der der gemeente Alkmaar, P. S. van der Vaart, wethouder der gemeente Den Helder, H. Schelhaas, burgemees ter der gemeente Langedijk. Als se cretaris fungeerde de heer P. I. Wes- dorp, directeur der gemeente-lichtbe- drijven te Alkmaar. Als deskundige voor de gemeente Den Helder trad op de voormalige directeur der gemeente lijke water- en lichtbedrjjven, de heer J Worp. Vertegenwoordigers van an dere gemeenten in de Kop van Noord- Holland werden in de gelegenheid ge steld, aan de besprekingen deel te ne- men. Reeds is een aanvang gemaakt met het aanleggen van een persgasleiding met een inwendige diameter van 150 mm, van Alkmaar naar Den Helder. Deze leiding, die door en voor reke ning van het Rijk wordt aangelegd, zal vóór 1 October a.s. gereed zijn. Zolang nog geen gas wordt betrok ken van de Hoogovens, zal het Alk- maarse bedrijf het benodigde gas af leveren. De fabrieken in Den Helder en Langedijk zullen hun productie sta ken, zodra de N.V. met de levering kan beginnen. De N.V. krijgt daartoe de Alkmaarse gasfabriek in huur. Van Maandag 24 Juli tot en met Dins dag 1 Augustus gaat de eerste groep Helderse bakkers met vacantie. In en kele dichtbevolkte buurten en op plaat sen waar geen bakkersbedrijf is geves tigd, worden gedurende deze periode standplaatsen voor de verkoop van brood ingericht. Geopend zijn van 24 Juli tot en met 1 Augustus de volgende zaken: H. Kuiper, Emmastr. 81; W. Mahieu, Van Galenstraat 100; A. Adema, de la Reystraat 25; W. Mahieu, Badhuisstraat 50, Huisduinen. Eendracht (standplaats Singel/hoek v. Heemskerckstr.)W. Uijleman (standplaats Jan Bijlstr. hoek Klaas Duitstraat; R. J. Wijma, Brakke- veldweg 2; G. Straatman, Brakkeveld- weg 48; L. Janssen, Goudsbloemstraat 33; W. Slikker (standplaats Middenweg hoek Balistr.); Gebr. van Hees (stand plaats Asterplein). Eendracht, Graven straat 61; J. Wiering, Keizerstraat 20; W. Slikker, Wezenstraat 27; Volharding, Koningstraat 75; Volharding, Kuiper straat 1; W. Uijleman, le Vroonstraat 21; Straatman Bos, Oostslootstraat 97; C. Bos, Spoorstraat 102; Gebr. van Hees, Oranjestraat 13; L. Post, Vijzel straat 93; J. v. d. Leek, Beukenkamp straat 32; J. Bruinsma zn., Reiger straat 1; Eendracht (standplaats achter Binnenhaven); A. Slikker, de Kooy (Rijksweg); A. Slikker, standplaats Ju- lianadorp). 1 aai v «-• - *""5 uj VQf zoeken, een gastoevoerleiding van Alk! maor naar Helder Hnor» 1 Toen de gemeente twee jaar geleden besloot tot de oprichting van een toon. zaal voor het gasbedrijf, was met de plaatselijke installateurs de afspraak gemaakt, dat in de gemeentelijke toonzaal geen gastoestellen zouden worden verkocht of in huurkoop uit gegeven. De installateurs zegden een jaarlijkse bijdrage in de exploitatie, kosten toe, groot vijf procent van hun omzet aan gasartikelen met een ver koopwaarde van f 50 of meer en drie procent van hun omzet aan goed kopere gasartikelen. Nu de toonzaal sinds 22 Juli j.I. open gesteld is, blijken aan deze regeling verschillende practische bezwaren te kleven. In overleg met dc plaatselijke installateurs heeft het gemeentebe stuur naar een oplossing gezocht. Men meent deze thans te hebben gevonden, door in de toonzaal aanwezige artike len ten verkoop of in huurkoop aan te bieden. De handelskorting op de ver koopsprijzen komt ten goede aan de installateurs, met aftrek van een bij drage in de exploitatie-kosten, ten be drage van drie of vijf procent, afhan kelijk van de verkoopwaarde der ver kochte gastoestellen. De installateurs behoeven dus niet meer een percentage van hun eiga» omzet aan de gemeente te betalen, maar ontvangen een provisie van de gemeente, berekend naar de omzet van de toonzaal. Achter hotel Waterloo op de Leus- derheide bij Amersfoort is gisteren weer de Nationale Vijfkamp begonnen, die telkenjare door het Nederlands Olympisch Comité wordt georgani seerd. De eindklassificatie van deze vijfkamp wordt verkregen door het samentellen van de plaatsnummers in elk der onderdelen behaald. Zij die hebben voldaan aan de vastgesteld» minimumeisen in alle onderdelen, ont vangen het zogenaamde Vijfkampkruis met het daaraan verbonden diploma. Aan de Vijfkamp is ook een korpswed- strijd verbonden. Van de Marine te Den Helder nemen aan de Vijfkamp deel G. H. IJzen- doorn, P. M. Kraus, A. J, Romijn, J. A. Hessels en W. A. Aalbersberg. Dit vijftal komt uit in Groep B. met hand- granaatwerpen, schermen, schieten, zwemmen en een veldloop. Gisteren vond het hand granaatwer pen plaats. Kraus leverde op dit on derdeel een fraaie prestatie, door ais eerste te eindigen. Met de „juistheids worp" werd hij eerste, met de „vèr- worp" derde. Deze resultaten brachten hem de eerste plaats. De andere Marine-mannen behaalden de volgende resultaten: IJzendoorn eindigde als vijfde (juistheidsworp vierde, vèrworp tien de); Aalsbersberg eindigde als zesde (juistheidsworp derde, vèrworp twaalfde); Romijn eindigde als negen de (juistheidsworp veertiende, vèrworp vijfde); Hessels eindigde als vijftiende (juistheidsworp twintigste, vèrworp zevende) Vandaag wordt de Vijfkamp in de Cavalerie-kazerne met schermen voortgezet, voortgezet. In de hoofdk speSd^ s®" Helder werd «'^eravond weer partij uit. Deze eindigde in remise v POel en J- Smlt hun af«cbrohe" Bommel elkaar. Deze pa?t« werd 2[Vntm°Ct,4n K' J' de Waard e" J' L opening slecht, kwam een temnn >f.M ns *e°Pend- Bommel speelde d» De Waard begon evenwel ineens onh*y.er,00r even later zelfs de kwaliteit- wei ineens onbegrijpelijk slecht te spelen en verloor nog. -i- --L 1 „o„ Plm' Parr\er) Pom zlJn verrukt dat wij het weer opiuimen ook! Nu en van hun goede idee. Ze zullen het hele dat is voor ons een klein kunstje!" Pim huis met zaagsel bestrooien en als me- haalt al vol ijver de slang uit de mon- neer en mevrouw Kat dan terugkomen, sterkoffer. „Kom strooi ook nog wat on ""i10" met flgen ogen zien- hoe die gordijnen", zejt hij tegen Pom, „oed de Slorpo-stofzuiger wel werkt, „dan kunnen we meteen de onderdelen' en reuze idee roept Pam opgewekt goed demonstreren. ,\ls mevrouw Kat de Vloern°reA,blik V0) Z3agSel 0ver dit allemaal ^ien, zal zU we! oei uit „Als mevrouw Kat die van idee veranderen En dan hebben rommel ziet, dan zal zij van ons eisen, wij onze eerste stofzuiger verkocht!" De stand is nu: 1 K. G< ,s 8 6*- 2 J P Bommel 7 5"; 3 J. Smit 8 5*; 4 w' I Geus 6 3V4*«; 5 A. C. Spoel 9 3- 6 KT de Waard 8 Volgende week wordt in deze klasse met gespeeld, daar drie schakers deel tneTmstaeardadm verliespunt nog ongeslagen is mi speelde maar liefst vijf van de ach partejen remise. Hier is de stand- M. Koning 9 6%*; 2 P W v-m tv-) 5%^ 3 P. de Vries 8 5"J; 4 J a!JAL lart 8 5**; 5 C. J. Bosch 7 3*"; 6 K' Lengers 7 2%*»»; 7 Th. Adriaanse 9 2%*; 8 G. J. Geus 8 1%". In de tweede klasse werd de partij van Amesfoort—R. Muller voor de tweede maal afgebroken. De stand is: 1 B. Knopper 7 6*; 2 R. Kelder 8 5; 3 J- van Amesfoort 5 4***; 4 R. Muller 6 1 5 E. A. Bosch 8 1. Door de nederlaag van Veen tegen Buys kan Joh. van Amesfoort, als bjJ van De Leeuw wint, volgende wee* kampioen zijn van de derde klasse- Bier volgt de stand: 1 Joh. van Ames foort 9 614; 2 L. J. van Veen 9 6; 3 C. Buys 6 4%; 4 J. Burgers 8 3*; 5 G. GéO* 3; 6 R. de Leeuw 9 3.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2