Fraaie sportshow ging Nederland voorbij ïs ïjsjesl rsrut 1 Sport in 't kort De Begroting voor Uniezaken eindelijk aan de orde BATAVUS ZWITSALETTEN Eerste Kamer steunt het kabinet in Korea-politiek Britse Gemenebest zal ook nu eensgezind staan in de strijd The Harlem Globetrotters 's werelds sterkste basketball ploeg HET CHINESE BEELDJE Nederland had geen dolla rs door M. J. Adriani-Engels Advies Commissie voor Bosbouw en Houtteelt Tweede Kamer had ial van wensen en verlangent R IJ W I E L E N trotseren de tijd door degelijkheid Brazilië in rouwstemming Pim Muiier wordt gehuldigd Het Radioprogramma cYY\eialt met VUWEN Communistische motie van afkeuring verworpen „Evertsen" helpt alleen bij actie in Korea Aruba is zeer ontevreden Vier mannen, één mening Gouden tijdperk voor de deur, maar... ***"- besch°uwen. In beide takken van sport i# het de bedoeling de bal, die ongeveer de «rootte heeft, door een bodemloze mand (basketnn sr/ ®en Uehte voetbal het voornaamste verschil bestaat daarin t. ltT„h00,te werpen; tollen van zes heren en zes dames gesnèeid wLaf a6 "lct met twaalf' „it heren óf uit dames bestaan en dft het basketba^ isT 69 fa, spelen, mits men de bal maar telkens op de «0nd aït s3ê^ 8°l0SP01 De baltechniek (vangen, schieten enz stemt In h,iH een en zodoende konden .Uverse spelers vun rt. K u1 sporten vrijwel over- en Westerkwartier direct toen dit snelle spel enkele jaren vóór de oorlog In AmsterH*™ tfho'en' 7lCh "U,f®". populariteit heeft veroverd^al het elders in ons land nog weinig of niet bekend, ft k JIST IN VERBAND met die overeen komst in baltechniek tussen korfbal en basketball betreuren we het, dat Nederland geen dollars beschikbaar had pm het beste basketball-team ter we reld, the Original Harlem Globetrot- ters uit New York, te ontvangen op rijn tournée van twee maanden door Europa en Noord-Afrika. Onze Neder lands» korfballers zouden ervan geno ten hebben en ook de andere sportmen sen uit ons land. We kunnen dat onze landgenoten verzekeren, nu we deze balvirtuozen driemaal hebben zien spe len in de maand Jurti, eerst in Parijs, later in Nice. Van hun spel ging zo'n grote roep uit, dat ze in Parijs, waar de entree-prijzen varieerden van twee tot elf gulden, op elk van hun vijf avonden vijftienduizend toeschouwers trokken bij hun slechts veertig minuten durende wedstrijd. Tweemaal zo duur als het Nederlandse elftal in zijn inter landwedstrijden, die bovendien twee maal zo lang duren! The Harlem Globetrotters is een ge heel uit negers bestaande beroeps- ploeg, waarvan de spelers salarissen verdienen van 16.000 tot 38.000 gulden per seizoen (October tot April), dus meer dan enige beroepsvoetballer ter wereld. Maar ze zijn het waard, want hetgeen ze met de bal kunnen uitvoe ren grenst aan het ongelooflijke. Is er in Nederland een korfballer, die de bal met een royale zwaai van zijn rechterarm naar rechts gooit, maar, terwijl de tegenstander in die rich ting springt, met onbegrijpelijk effect de bal naar links laat gaan, zodat de tegenpartij in de lucht grijpt? Is er in Nederland een korfballer, die de bal zó hard voor zich op de grond kan la ten stuiten, dat het leer vier meter hoog springt en in de korf belandt? Wie heeft wel eens een korfballer gezien, die de bal tien seconden lang op zijn rechtervinger kan laten balan ceren, dan langs zijn rechterarm laten afglijden tot zijn schouder, via zijn nek over naar de linkerschouder en vandaar over zijn linkerarm naar zijn linkerhand, die de door deze goochel truc verworven bal men vergete niet dat de bal evengroot is als een voetbal! toespeelt aan een partij genoot, terwijl de tegenstander nog naar de rechterhand kijkt? Wie heeft wel eens een korfballer gezien, die in alle wedstrijden een paar doelpunten maakt, met zijn rug naar de mand staande en iedere keer feilloos in schiet zonder zelfs de moeite te ne men om te kijken of de bal wel doel getroffen heeft? Natuurlijk zit die bal. Bij die Harlem-negers is er eentje, die enkele jaren geleden door een auto-ongeluk zijn linkerarm verloor, bij de schouder geamputeerd. Sinds dien speelt hij met één arm, vangt de bal zuiver tussen duim en pink, schiet met zijn rechterhand onberispelijk van tien meter afstand op de korf en drib- belt eenarmig langs zijn tegenstanders. Naar Nederlandse begrippen zou een eenarmige korfballer of basketballer van superklasse even onmogelijk zijn als een voetbalkeeper met slechts één arm. Ja, dat dribbelen is de hobby weer van een der andere Harlemnegers die zo nu en dan een halve minuut op de grond gaat zitten, terwijl hij de bal |illllllllllllllllllllllllllllllll||||||||ll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii «11 om zich heen laat dansen, zonder d»t een tegenstander die te pakken kan krijgen. Op hun reis van twee maanden door Frankrijk, Belgie, Zwitserland, Italië, Duitsland, Algiers Marokko, Tunis en andere landen, die wèl in staat zijn om aan de zeer hoge dollareisen van deze beroepsspelers te voldoen, brengen de Harlemnegers hun eigen tegenpartij mee bij gebrek aan Europese tegen standers van enigszins gelijkwaardige klasse. Die tegenpartij heet The All Stars of America en wordt gevormd door tot het beroepsbaskettball overgegane studenten van diverse Amerikaanse universiteiten. Spelers en reserves, in totaal vijftien man, maken hun tour née in luxieuze woonauto's. Blank of zwart, in één opzicht stemmen al deze slechts twee van hen blijven beneden vijftien overeen: het zijn ware reuzen, de 1.80 meter en de langste haalt 2.05 meter, waarbij nog komt dat de negers langere armen en grotere handen heb ben dan de blanken, vandaar dat ze allemaal de bal met één hand kunnen beheersen, terwijl een Nederlandse korfballer zijn beide handen gebruikt. Het is niet zuiver wedstrijdspel, wat ze in Europa ten beste geven, dat be waren ze voor de Amerikaanse winter competitie. In Europa geven ze exhioi- tions, waarin de sport soms plaats maakt voor het circus en waarin ze als voortreffelijke komische acteurs optre den met medewerking van hun eigen scheidsrechter, die, om het contrast met de reuzen om zich heen extra aan te geven, slechts 1,60 groot is en meer aan clownerieën dan aan consciëntieuze toepassing der spelregels doet. Het is een volledig afgewerkte show, die ze opvoeren met bal virtuositeit, 1 1- mische intermezzi (ze koppen de oal in de mand of ze klimmen op eikaars schouders om de bal er in te leggen) en solonummers. Zelfs in de pauze treden ze op met accordeonmuziek van de captain der Stars of America en met jongleurnummers, die niets met scherpe zwaarden en brandende fak- basketball te maken hebben (vlljm- kels), want het zijn nu eenmaal profes sionals, die hun show opvoeren, maar ze doen dat alles, sport of geen sport, zo goed, dat het publiek hen ovatie .-a ovatie brengt. Een sportshow van het hoogste kaliber! (Van onze Haagse redacteur) Krachtens de Bodemproductiewet 1939 zijn diepingrijpende bevoegdhe den aan de overheid toegekend ten aanzien van de zorg voor het instand houden van bossen en houtopstanden. De uitvoering van deze wet is opge dragen aan de Productiecommissaris voor Bosbouw en Houtteelt. Enkele malen is verschil van inzicht opgetre den tussen deze commissaris en de betrokken landbouwers. Een bespre king van afgevaardigden van de Stichting voor de Landbouw met de directeur-generaal van de Landbouw heeft er toe geleid, dat iedere belang hebbende, die aan de genoemde pro ductiecommissaris een vergunning of ontheffing verzoekt en een afwijzen de beslissing ontvangt, binnen drie weken na dato in beroep kan komen bij de minister van Landbouw. De minister zal, alvorens te beslissen, het advies inwinnen van een door de Stichting voor de Landbouw in te stellen commissie, waarin de bos- en landbouwbelangen behoorlijk verte genwoordigd zijn. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 6, 8 cai 11 uur. 6.15 De Benelux. 6.30 R.V.U. 7.00 Verworpenen der aarde. 7.15 Am- iterdams Kamerkoor. 7.30 Voor de jeugd. £•15 Holland-festival. 9.00 „Idylle", hoorspel. 9,55 Kwartet Jan Ccrdilwener, 10.15 Tussen wens en nevelvlek. 10.30 Meester-trio. 11.15 Dansmuziek. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. - 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Onder de NCRV-leeslamp. 7.30 Warschau- concert. 7.40 „Vandaag" 8.05 Disco-actuali teiten. 8.15 Bach-programma. 8.50 Gram.- muziek. 9.00 Een Amenkaan ziet Nederland 9.20 Trio Fantasia. 9.45 Radio Philharmonisch- orkest. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Schaak kampioenschappen van Nederland. 11.20 Avondconcert. 11.50 Vladimir Rosing, tenor. VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten 7, 8, 1 6, 8 en 11 uur. - 8.15 Platen- cabaret. 8 55 Korte gesprekken. 9.00 Piano- Werken. 9.35 „Croon-crew". 10.00 Morgen wijding. 10.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Kleu rtje, luister. 11.00 Het Tsjechisch Radio Syin- phonie-orkest. 11.45 Jonge meisjes van vroeger van nu. 12.00 Chansons intcrnationales. 12-38 Het orkest van Morton Gould. 1.15 De Papavers. 1.45 U kunt het geloven of niet. *•50 Marsmuziek. 2.00 Volkszangdemonstratie. 2-30 Piano-duo. 3.00 Klimop. 4.00 Het uur der 2*ngkunst. 5.00 Zomer-telegrammen. 5.50 Rc- geringsuitzending. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Pad vinders-uitzending. 6.-15 Gram.muziek. 7.00 Volle kracht, vooruit. 7.30 Maria Zamora. 8.15 Radio Philharmonisch-orkest. 9.15 Vrijdag de dertiende. 10.20 Rhythm parade. 11.15 Sport- •ctualiteiten. 11.30 Vacantietrip. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten Sm 7, 8, 1, 7 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.40 Strijk kwartet. 10.00 Nieuw Londens Strijkorkest. 10.15 Morgendienst. 10.45 Alfred Sittard. 1L00 Zonnebloem, li 45 Dorothy Squires. 12.03 t-hn-en-om-pro^rammn. 1.20 Fritz Kreisler •Peelt. 1.35 Zangrecital. 2.00 Promenade con- 2.45 Tussen de bedrijven door. 3.00 bloemlezing. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Vocaal fnsemble. 5.00 Het Radio Jeugdjournaal. 5.30 Metropole-nrkest. 8.00 Leger des Heilskwartier. 15 Land- en tuinbouw 6 30 Strijdkrachten. Z'15 Voor onze postzegelverzamelaars. 7.30 Rerlljns-orkest. 7.40 „Vandaag". 8.05 Elck wal JJl». 8.30 Omroepkoor 9.00 Streekrecepten. A0.0° Pian0_dno> io.l5 De vaart der volken jü.35 Sweet bird. 10.45 Avondoverdenking. Om het Schaakkampioenschap van Ne- 'a:Kl. 11.20 Symphonie. Er zijn voetballiefhebbers, voetbal enthousiasten, voetbalfans en voetbal dwazen. Van deze laatste categorie blijken er tamelijk veel in Brazilië te wonen, als wij althans de verhalen moeten geloven die ons vanuit deze Zuidamerikaanse staat bereiken. In Rio doet het verhaal de ronde dat de spil van het Braziliaanse elftal na de nederlaag tegen Uruguay zich niet meer in het openbaar durfde vertonen en daarom meteen maar zelfmoord pleegde. Deze geruchten werden ech ter niet bevestigd. Wel staat vast dat geheel Brazilië in rouwstemming is. Zakenmensen verklaarden, dat zij nog nooit zo'n slechte Maandag hadden meegemaakt. Het hele zakenleven stond feitelijk stil. Wat men in Uruguay echter heeft uitgehaald lijkt ons ook niet helemaal gezond. Dat de salarissen in handel en industrie van de em- ployé's verdubbeld en soms verdrie dubbeld werden cm feest te kunnen vieren is nog tot daar aan toe, maar dat die feestelijkheden oorzaak zijn geworden dat tal van Uruguezen in ziekenhuizen terecht zijn gekomen en dat sommigen aan hun verwondingen zijn overleden reikt toch aan het waanzinnige. Een prettiger sportbericht is naar onze mening het feit dat onze landge noot G. van Wijk met zijn „Puzzle 2" op de derde plaats staat van het alge meen klassement van de internationale draken zeilwedstrijden. Vandaag vin den de laatste wedstrijden plaats en Van Wijk heeft nóg een redelijke kans om een plaats in het klassement te stijgen. Bijna hadden wij een teleurstel lend bericht moeten publiceren voor hen die Zondag een bezoek gaan bren gen aan de internationale autoraces te Zandvoort. Villoresi zou, in tegenstel ling tot de oorspronkelijke afspraak, niet deelnemen aan de wedstrijden om de Grote Prijs van Nederland. De Ita liaanse gezant in Den Haag, zelf éen enthousiast automobilist, heeft gepro testeerd bij de directie van de Farrari- fabrleken, welk protest steun vond bij de president van de Italiaanse Automobiel Club. Het resultaat was, dat gistermorgen de toezegging van Enzo Ferrari kwam dat Villoresi, de winnaar van vorig jaar, ook dit jaar weer in Zandvoort zal starten. Te Witmarsum, waar het gemeen tebestuur van Wonseradeel zetelt, wordt momenteel hard gewerkt aan ciê voorbereidingen van een passende hul diging van de ereburger dier gemeente, de heer W. J. H. Muiier, beter bekend als Pim Muiier. De thans 85-jarige Mu iier is door de gemeenteraad van Won seradeel benoemd tot ereburger op grond van het feit, dat hij, zoon van de laatste „Grietman", tevens eerste burgemeester van die gemeente en al daar geboren, zoveel voor de lichame lijke opvoeding van het Nederlandse volk heeft gedaan als „importeur" zan verschillende sporten en als4 oprichter van de KNVB en KNAU. Op Zaterdag 5 Augustus zal Witmarsum de eerste ereburger van de gemeente feestelijk ontvangen en zal hem de legpenning aan het .ereburgerschap verbonden door de burgemeester worden uitge reikt. Daarna zal Muiier namens ie Nederlandse sportwereld op het sport terrein Bonga Stata worden gehuldigd. korte metten: Gebruik Interesse was zeer matig (Van onze parlementaire redacteur) Dinsdagmiddag is de Tweede Ka mer begonnen met de behandeling van de begroting van Uniezaken en Over zeese Rijksdelen voor1950. De frac ties hadden er maar een matige bi' teresse voor, al is er nog veel ovei gezegd. In het middelpunt van de be' langstelling stonden de werking van de Unie, het zelfbeschikkingsrecht en Ambon, het interparlementaire con tact en de ministerconferentie, de toe komstige status van Nleuw-Guinea en de positie van de ambtenaren. Zo wilde de heer De Graaf (KVP) weten, welke vorm aan het interpar lementaire contact gegeven zal wor den en welke rechtskracht de Indone sische regering zal toekennen aan ge meenschappelijke regelingen. De heren De Kadt (Arb.) en Van de Wetering (CH) verlangden evenwicht in het Hoge Commissariaat en aanstelling van een soepele, doch krachtige fi- Van onze pari. redacteur) De Eerste Kamer heeft gistermiddag een beschouwing gewijd aan de rege ringsmissive aangaande de uitzending van een Nederlands oorlogsschip naar Zuid-Korea. Ook thans dienden de communisten een motie in, waarin de Kamer als haar oordeel uitsprak, dat de Koreaanse kwestie op vreedzame wijze moet worden opgelost, dat geen Neder landse strijdkrachten naar Korea die nen te worden gezonden en dat Neder land zich uit de strijd moet terug trekken. Succes hadden zij er niet mee; de motie werd verworpen met 32 tegen 2 stemmen. Prof. dr. L. J. C. de Beaufort (KVP) noemde de beslissing van de UNO en van Nederland hoogst ernstig. Hij ver heugde zich erover, want het commu nisme is in zijn wezen imperialistisch; zou het aftasten van de communisten in Korea succes hebben, dan is de wereld verloren. Zuid-Korea kan alleen het gevaar niet afwenden. Andere landen zijn ver plicht om het tegen deze misdadige aanval bij te staan. Prof. de Beaufort verklaarde, dat hij en zijn politieke vrienden volledig ach ter de regering staan. Mr. dr. G. J. van Heuven Goedhart van de P.v.d.A. sprak in gelijke geest, evenals prof. mr, A. N. Molenaar (VVD), welke laatste Amerika er ech ter van beschuldigde, dat het Korea een jaar geleden in de steek liet en do Verenigde Naties, omdat zij de zaak twee jaar lang op hun beloop hebben gelaten. Bezwaar had deze afgevaardig de ertegen, dat de Nederlandse rege ring, voor zij stappen nam, niet eerst heeft onderzocht, of er collectief zou worden gehandeld. Voorts had hij gaar ne vastgelegd gezien, dat de regering zich uitsluitend bindt voor de actie te gen Noord-Korea. Het optreden van de regering had ook de instemming van mr. dr. G. Kolf en zijn christelijk-historische fractie, hoewel er enig verschil van mening bestond over de wijze, waarop zij dit gedaan heeft. Hij wilde voorts weten, of het sturen van een oorlogsbodem wel nodig was. De heer A. D. Schoonenberg (CPN) lichtte vervolgens uitvoerig zijn motie toe. Dr. W. Drees, de minister-president, dankte de heren de Beaufort en Goedhart dat zij met volle overgave de zienswijze van de regering ondersteund hadden. Teleurgesteld was spr. over het feit, dat prof. Molenaar voor een trager tempo in de hulpverlening had gepleit. Het was Nederlands plicht om duidelijk te doen blijken van een daad van geza menlijke bescherming van de veiligheid van een bevriende staat. De commandant van Hr. Ms. „Evert sen" heeft de instructie zich te bepalen tot Korea en niet te helpen bij even tuele andere acties, zoals bijvoorbeeld tegen Formosa. Op de redevoering van het communistische lid F. Schoonen berg ging de minister-president wijse lijk niet in. De troepen in Indonesië zul len niet in Korea gebruikt worden, al leen al omdat de Grondwet zich daar tegen verzet. guur op deze post. Men aanvaardde—» omdat daaraan toch niets meer te doen is het eenheid streven van de RIS, al meende men, dat de regering niet alle mogelijkheden die zij heeft had uitgebuit. De heer De Kadt nam een zeer uit zonderlijk standpunt in. Hij was van mening, dat de eenheidsstaat noodza kelijk is, met het oog op een zo krach tig mogelijke centrale regering. Hij meende, dat Ambon het zelfbeschik kingsrecht geen dienst bewijst. Hij be twijfelde, of het goed is aan Nieuw- Guinea kapitalen ten koste te leggen. Deze achtte hij beter besteed aan Su riname. De heer Meijerink (AR) wilde ze kerheid, dat de vloot en het leger, die thans in Indonesië worden opgebouwd, zich niet eens tegen Nederland zullen richten. De verschillende sprekers gewaagden voorts van de moeilijke positie van de ambtenaren in Indone sië en vroegen hiervoor de voortdu rende aandacht van de regering. De heren Weiter (KVP) en Ger- brandy (AR) spraken hun misnoegen uit over de gang van zaken inzake het zelfbeschikkingsrecht, evenals de heer Zandt (SGP). Alle drie bestre den de mogelijkheid, dat nog eens Nederlandse troepen tegen Ambon zouden kunnen worden gebruikt. De heer Oud (VVD) had geen ver trouwen in het beleid der regering, doch wenste niet opnieuw een uit spraak uit te lokken, na het in Mei gevoerde debat. Nadat nog de heer Hoogcarspei het standpunt van de CPN had uiteengezet, werd de verga dering verdaagd tot hedenmiddag één uur. Dan komt de minister aan het woord. De heer W. F. Tromp zegtr Stok achter de deur gezet De heer W, F. Tromp, vertegenwoor diger van Aruba in de Nederlandse Antillen, welke hier te lande vertoeft, is allerminst enthousiast over de aan vaarding van de interimregeling voor dit gebied door de Tweede Kamer. Hij zei zelfs, in een onderhoud, dat hij met het ANP had, dat de gehele bevolking van Aruba misnoegd is over deze be slissing. Het bezwaar geldt vooral de zetelverdeling in de Status. Deze ls n.I. aldus, dat Curacao twaalf, Aruba acht en Bonaire één zetel krijgt en dat de laatste zetel zal worden bezet door een vertegenwoordiger van de drie SSS- eilanden. Men ziet nu op Aruba niet in, waarom de oude zetelverdeling moest worden losgelaten nog vóórdat men eigenlijk de gelegenheid had ge had, de goede werking ervan in de praktijk na te gaan. De heer Tromp is van oordeel, dat Aruba bij aanvaarding van de interim regeling door de Eerste Kamer zal streven naar afscheiding binnen het kader van een federalistische samen werking tussen de Antillen. ANDIJVIE Neem gerust een paar keer per week andijvie, want U kunt ze zowel rauw als gestoofd eten. Dat brengt afwisseling in Uw maaltijden. Maak ook eens een heerlijke sla-schotel van andijvie; dan gaan er geen kostbare vita minen en voedingszouten verloren. Rauwe andijvie en aardappelen door elkaar met uitgebakken spek is voedzaam en een lekker nij, waarvan de hele familie zal smullen. Door MYRA GAY -XXXX (8 Julie werd zenuwachtig. Zij wierp nog een blik op die waakzame gestalte in die donkere por tiek. Hij stond haar onbeweeglijk aan te staren. Ze kreeg weer een nieuw idee. zou hij de man kunnen zijn die van de Baaibrug was gesprongen? Maar het volgend ogenblik realiseerde ze hoe absurd dat denkbeeld was. Dan had hij ergens in de buurt moeten landen, dro ge kleren moeten aantrekken en naai de stad moeten terugkeren. En hoewei Steve al een hele tijd weg was, was het zó lang toch niet. Maar deze man kon wel deel uitma ken van de bende die het beeldje had gestolen en hij zou kunnen zijn aange wezen om haar in het oog te houden. Ze deed weer haar best de waakza me gestalte te negeren. Ze begon weei te denken over de merkwaardige op stopping bij de brug en de sprong van de man in de rivier. Streng sprak ze tot zichzelf, „Een paar van de ergste boeven uit de ge schiedenis hadden heider-biauwe ogen en blond door de zon gebleekt haar. Waarom heb je dan zo'n zwak voor hem, Julie Page? Waarom heb je dat kleine jade figuurtje niet onmiddellijk weggegooid alsof het roodgloeiend was?" Ze vond dat ze een reusachtige stom meling was geweest. Het enige wat haar te doen stond was alles aan Steve vertellen zodra hij naar buiten kwam en hem de leiding in handen geven. Ze was niet in staat dit probleem alleen op te lossen. Het zou wel vrij fantastish klinken, maar daar kon ze niets aan doen. Juist op dat ogenblik kwam Steve te voorschijn en maakte een eind aan haar sombere bespiegelingen. Steve zag er, vond ze, zeer zelf-voldaan uit. Lang en mager was Steve en wel erg struik roverachtig. Ze vroeg zich dikwijls af hoe hij erin slaagde zelfs gloednieuwe kleren er te laten uitzien alsof hij er weken in had geslapen. En niettegenstaande dat had Steve iets over zich dat tot de verbeelding sprak. Misschien was het de wijze waarop hij liep. Misschien was het zijn zelfverzekerde houding. Misschien was het zijn stugge haar of het feit dat zijn ogen afwisselend blauw of lei-grijs of groen, ja zelfs zwart konden zijn, wan neer hij erg opgewonden was. Zoals nu het geval was. Steve opende de deur van de wagen met edel zwier. „Julie, meisje, het is gelukt!" Julie, die het niet begreep, vroeg: „Was Murray zo verrukt?" „Murray?" Steve keek verbaasd. „O, dat krantenverhaal. Zeker zeker. Dit liep prachtig. Hij gaf het dadelijk door om het te bewerken terwijl ik hem de feiten meedeelde. Je kunt het nu ieder ogenblik op straat verwachten. Een hoop reclame, daar het artikel van jou afkomstig heet te zijn." Julie dacht. „De blonde man zal niet veel moeite hebben om me te vinden, vrees ik. Steve gebruikte practisch een megafoon om de wereld er van in ken nis te stellen dat ik Julie Page ben en nu zal dat verhaal in de krant de rest wel doen. Ik hoop alleen maar dat de blonde man me vindt, voor de politie of de een of andere concurrerende ben de of zoiets. En juist op dat ogenblik kreeg ze weer een nieuw idee. Steve. Misschien had Steve wel een van zijn kornuiten gehuurd om haar het jade beeldje te geven en daarna van de brug af te duiken! Waarom had ze daar niet eerder aan gedacht? Waar- l schijnlijk vroeg Steve zich op dit ogen blik af waarom ze hem niet van het jade poppetje had verteld! Maar Steve was helemaal niet bezig zich iets af te vragen, zoals ze ontdek te toen ze haar aandacht weer op hem richtte. Hfj sprak opgewonden: „Ik heb het je wel gezegd, Julie, dit is je ge luksdag! Het is gelukt. Ik belde mijn kantoor op om te horen of er iets bij zonders wag geweest, terwijl ik weg was vanmiddag en wat denk je? Stella Faire heeft keelontsteking!" Hij sprak alsof hij een millioen dol lar vrij van belasting had gekregen. „Ze willen dat jij de hoofdrol in „Ge heimzinnige trillingen" voor de radio op je neemt, morgen om tien uur. Je moet Lorinda spelen. Ik liet me door mijn secretaresse iets over de inhoud vertellen en, kindlief, het is voor je geknipt! Als ik nu Marvin Kirk te pak ken kan krijgen en hem ertoe bewegen kan vanavond te komen luisteren ter wijl jij een stukje Lorinda weggeeft, dan zullen we allebei weldra in een heel bijzonder radio-paradijs rond wandelen." Julie keek op haar horloge „Het ts nu vier uur. Morgenavond Is al zo gauw." (Wordt vervolgd) De grote spanning, die thans in de wereld bestaat, zal blijven aanhouden. Ik zie niet in, hoe zij zou kunnen wor den verminderd, zcide Winston Chur- chill Dinsdag tijdens een te Londen in de „Australische Club" gegeven diner ter ere van het bezoek van de minis ter-president van Australië, Robert Menzies, aan de Britse hoofdstad. „Te midden van deze moeilijkheden kan ieder voor zich slechts aan zijn plicht denken, die hij zonder vrees moet ver vullen, zoals wij dat in een nog niet zo ver aehter ons liggend verleden ook hebben gedaan". De leider der Conservatieven sprak daarna zijn in stemming uit met de door Britse re gering inzake de kwestie-Korea ge volgde politiek. Vóór Churchill voerde minister president Attlee het woord. Hij merk te op, dat de dagen der isolatie voor bij zijn. Een aanval in een deel van de wereld kan gevolgd worden door aggressie elders. Britse en Australi sche troepen hebben zich bij onze Amerikaanse vrienden gevoegd om tezamen het hoofd te bieden aan de aanval in Korea. Het Britse Gemene best heeft getoond in deze eensgezind te handelen". Robert Menzies verklaarde te ho pen, dat niemand „dezelfde fout zal begaan als Hitier, die niet begreep welk een schitterend en harmonisch geheel het Britse volk vormt". De le den van het Britse Gemenebest behoe ven nimmer voor enige vijand be vreesd te zijn. Wy moeten de feiten zien zoals ze zijn. De eenvoudige waar heid is deze, dat slechts een aanvals- zuchtige groep van landen belemmert dat de gehele wereld morgen aan de dag een gouden tijdperk tegemoet zou gaan. Indien wij onze idealen willen zien zegevieren, zullen wij daar ook voor op moeten komen". Ten slotte werd het woord gevoerd door de Amerikaanse ambassadeur te Londen. Lewis Douglas, die o.a. zei- de: „Indien een van ons versaagt, het zij in Korea, hetzij elders in de we reld, zullen wij ons schuldig maken aan een grote morele misslag'.'

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3