Onder de rook van Alkmaar in de sfeer van de zee Tegen pijnen! „Van de Wadden tot het IJ" X Acht en vijftig Nieuwediepers in de Nijmeegse Vierdaagse Romijn na goede zwemproeven in totaalstand op eerste plaats BOEKHANOEl EGhEfi De Czardasvorstin" amuseerde een stampvolle Marinecantine Tevreden en opgelucht met vacantie COUPONS voor Mantel- en Japonstoffen, PAVILJOEN .DEN HELDER' Huisduinen incognito WIJ HEBBEN gistermiddag een paar uurjes over het expositieterrein en êoor de paviljoens gedwaald en ge tracht alles te bezien met de ogen van de vreemdeling. Daarom bewaarden wij het paviljoen „Den Helder" voor het laatst. In het paviljoen „Midden- Kennemerland" vonden wij een fraaie stand van de V.V.V. Texel, welke men blijkbaar niet meer in het paviljoen „De Badplaatsen" had kunnen onder brengen. WITTK ItRUIS" Toch atletiekwedstrijden in Den Helder? Uit het politierapport Dit jaar ook de politie van de partij Zilvermeeuw-heren met een eigen tentenkamp „Ons Genoegen" kwam thuis met tweede prijs Nieuws van „D.O.K." Tussen Haaks en Kuifje Nieuwe avonturen van Pam en Pom Wat zou de wereld zonder vrouwen zijn Overgangsexamens aan het Gemeentelijk Lyceum 'f Is weer ELKE DAG nieuwe koopjes tegen SPOTPRIJZEN Marine in de Vijfkamp Vandaag als laatste onderdeel de veldloop IJzerdoorn thans op de derde plaats i STUDIEBOEKEN lil; f?.. j|g SCH001BEH0EFTEN Mulo-examens Amerikaanse kruiser „Columbus" te Rotterdam In het kort Cedenkdienst van het Leger des Heils MEN SEIST DRIE KWARTIER met de trein door de grazige landouwen en langs de vruchtbare akkers tussen de Wadden en het IJ, en komt dan in Alk maar aan, waar een haag van rood-wit-blauwe wimpels de weg wijst naar een klein lustoord. Op de nimmer gebruikte fundamenten van kazernegebouwen zijn de paviljoens verrezen van de tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ", waar heel het Noordelijk deel van onze provincie zich van zijn beste kant laat zien. En laten wij er meteen bij vertellen, dat het aller-Noordelijkste puntje uitstekend vertegenwoordigd is. De Federatie van VW's in Noord-Holland boven het Noordzeekanaal kan trots zijn op het resultaat van haar initiatief, en wij, in Den Helder en omgeving, mogen verheugd zijn over de wijze waarop dit (dik wijls vergeten of verguisde) deel van onze provincie op deze tentoonstelling naar voren is gebracht men kan er nog veel leren óók. Weet U, lezer, wat een hondefok is? En een snertblok, een poolstrop, een broek- mat, een slagputs, een leguaan, een lodingsmat? Mocht U deze termen nog nooit hebben gehoord, in het Helderse paviljoen krijgt U aanschouwelijk on derwijs. Allerlei knoopwerk en mate rialen vormen tezamen een levendig geheel, met de Koninklijke en Prinse lijke standaard als achtergrond. Een grote kroon, met mooi strak verguldsel sluit de stand aan de bovenzijde af. Aan de andere kant laten de leer lingen-sloepenmakers zien wat zij presteren kunnen. Een keurig afge werkte sloep staat naast een groot model van het jacht „Piet Hein", ver vaardigd door de leerlingen-scheep- Tussen deze badplaatsen misten wij Huisduinen. Alleen herkenden wij ons strand en de duinen, onze Dijk en. enkele Helderse stadsbeelden op een rijke collectie kunst-fotografieën van onze helaas overleden stadgenoot, de heer Jac. de Boer. Zo zijn de nog over gebleven schoonheden van Huisduinen wel in het paviljoen „De Badplaatsen" aanwezig, maarincognito. Een ereplaats LIET PAVILJOEN, dat de naam „Den Helder" draagt (het enige, waarin niet meer dan één stad is vertegen woordigd), neemt echter een ereplaats tussen de andere in. De stad zelf, de Koninklijke Marine, de Rijkswerf, het Loodswezen, de Kustveriichting, het Reddingwezen en de Visserij, zij lieten in de enorme loods bijna geen ruimte meer voor de reclame-stands, die in enkele andere paviljoens de boventoon voeren. Terwijl wij dit schrijven, zwij melen we nog in de geur der diverse parfums, welke ons gistermiddag in letterlijke zin werden aangesmeerd.... Gelukkig roken wij in het Helderse paviljoen geen zoet en wee parfum, maar woei ons de zilte zeelucht tege moet uit de alleraardigste en zeer leer- izame stands, waarin op kleine schaal de visserij werd beoefend. Een model van de „TX O" (wie heeft zo'n kot ter?) was ter snörrevaad-visserij uit gevaren, de „WR 72" verschalkte gar nalen en de „Antje" had voor de ge legenheid trawler-alllures aangeno men. Er was nog veel méér van de zee onder hetzelfde dak. Een uitgebreide verzameling reddingsmiddelen was in gezonden door de Marine Luchtvaart dienst, die ook gezorgd had voor eer. levensgroot verkenningsvliegtuig, de Auster 1-31. Misschien zien we dit toe stelletje nog wel eens boven de stad De Kon. N.Z.H.R.M. kwam met een suggestieve inzending, die net als in werkelijkheid een harmonische een heid vormde met het Loodswezen en de Kustveriichting. Aanschouwelijk onderwijs CN DAN de Rijkswerf! Ook voor de Nieuwedieper heeft de omvang rijke afdeling in het centrum van het paviljoen zeer veel aantrekkelijks, en makers. De Bemetel-leerlingen hebben eer van hun volledig opgetuigde zeil jacht „Kijkduin". Deze stand wordt gecompleteerd door verschillende giet- modellen en andere artikelen, die eni ge indruk geven van de omvang van het werfbedrijf. Oorlogstuig £)E INZENDING van de Koninklijke Marine was nog niet voltooid. Wij zagen een 53 cm torpedo, een model van Hr. Ms. „Marnix" en enige décor stukken. Waarschijnlijk is ook deze hoek inmiddels gereed gekomen. Wel kunnen de bezoekers zien, hoe de stad Den Helder met de Konink lijke Marine wil meegroeien. De ma quettes van het nieuwe Oud Den Hel der en de toekomstige Kanaalweg-be- bouwing, enkele grote wandkaarten en foto's geven een indruk van de weder opbouw en de toekomstplannen. En laten wij niet vergeten te vertel len, dat zelfs Japie Meyer, een beken de figuur in het Helderse stadsbeeld, op deze tentoonstelling present is! Harry Tielemans heeft hem laten po seren voor een karakteristiek schilder stukje, dat met enkele andere van zijn doeken een goede wandversiering vormt. Ongetwijfeld zal het paviljoen „Den Helder" een goede indruk op de be zoekers maken en de belangstelling opwekken of verlevendigen voor het plekje van de wereld, waar wij leven en streven, onze verdrietelijkheden hebben en onze kleine vreugden be leven. POEDERS -CACHETS -TABLETTEN Het bestuur van de Helderse Athle- tiek Vereniging heeft van dé West- friese Athletiekraad het verzoek ont vangen een dualmeet te organiseren tussen de H.A.V. en de zogenaamde Westfriese Athletiekploeg (bestaande uit vertegenwoordigers van de vereni gingen „Hollandia" (Hoorn), „M.F.C." (Medemblik), „H.B.C.-Flevo" (Enkhui zen), „D.S.V." (Warmenhuizen) en „W.A.C." (Benningbroek). Wij vernamen, dat de H.A.V. in principe heeft besloten tot de organi satie van deze ontmoeting over te gaan. De wedstrijden zullen dan op Zon dag 27 Augustus op het terrein aan de Meeuwenstraat worden gehouden. Dinsdagavond heeft de politie wegens mishandeling proces-verbaa! opgemaakt tegen een zekere G. B. Deze B. en J. H. lagen met hun sche pen naast elkaar in de Binnenhaven De schippers kregen ruzie over het plaatsen van een trapje en het „ver halen" van een schip. B. paste toer het gezegde: „De eerste klap is een daalder waard" toe. En dat was mis handeling. Bij G. P. aan de Rijksweg beet een horti een kip dood. De baas van de hond, P. de L., heeft de schade vergoed. J. B. deed aangifte van vermis sing van zijn rijwiel. De damesfiets Van C. B. wordt ook vermist. Mevrouw K. in de Hoogstraat liet 's nachts wasgoed buiten hangen. De volgende morgen was het verdwenen. Drie en zeventighonderd wandelaars, onder wie acht en vijftig Nieuwediepers, starten over enkele dagen te Nijmegen voor de Vierdaagse 1950. Vertegenwoor digers van de Helderse wandelsportverenigingen „De Jutter", „Do Zilvermeeuw" „De Duinkanters" en „WGW" zullen hun beste beentje voorzetten, temidden van duizenden wandelaars uit het gehele land. Voor het eerst zal ook een viertal politiemannen uit Den Helder aan de Vierdaagse deelnemen. Zjj lopen in uniform en staan onder leiding van adjunct-inspecteur Van der Meulen. De heren van de Zilvermeeuw gaan met een tentenkamp naar Nijmegen, waar met de leden van de Helderse politie wordt gebivakkeerd. De ver zorging is in handen van de heer en mevrouw Wittenberg. De damesleden van de Zilvermeeuw worden door de familie Buurman, afkomstig uit Den Helder, bij diverse families onderge bracht. Vgn de politie nemen deel: Van der Meulen (1), Beers (1), Aberson (2) en vd Wende. Van „De Duinkanters" de dames Th Beneker (3), A. Makelaar (3), C. Bo venkerk (3), A. Meijer (2) en de he» ren L. Huisman (5), C. HardeJjol (2), H. Bovenkerk (3) en P. Meijer (3). Van „WGW": de heren H. J. A. Lücker (3), individueel: G. Jutte (5) J. Amiabel (11) en A. Geervliet, Bree- zand (10). Bij hun aanstaand vertrek roepen wij al deze dappere wandelaars een hartelijk „tot weerziens" toe. Per trein, per bus en zelfs per fiets (de heren G. Bais en H. Lücker) gaan zij naar Nijmegen, hopende dat de Vier daagse van 1950 maar niet zo warm mag zijn.. Behalve politie, marine en vereni gingen starten uit Nieuwediep drie 'n- dividuele lopers, van wie de drieënze- ventigjarige opa Jutte de oudste is. Hij loopt nu voor de vijfde maal mee. Er is gedurende de afgelopen maan den goed getraind. Wellicht heeft Ut tot resultaat, dat „Den Helder" zonder uitvallers terugkeert. Op de laatste dag zullen ongetwijfeld weer velen onze stadgenoten in Nijmegen gaan aanmoe digen. En dan, na de laatste zware ki lometers, volgt de hartelijke begroe ting die de Nijmeegse Vierdaagse al tijd zo'n parate sfeer geeft. Hier volgen de namen van de deel nemers aan deze Vierdaagse. „De Jutter" de dames E. DoesNeu- haus, die voor de zevende keer mee loopt, N. ten BoschKoger (3), A. Veldman—Mihara (2), Sjr. de Kramer Van Straten (4) en de heren K. Wil- lemsen (12), Sj. Veldman (11), D. Kooiman (9), G. Does (9), N. vd Poll (4), C. J. van Vliet (6), G. Bays (6), A. Heeres (5), K. Slot (3), R. Wijma (4), J. de Groot (3), L. P. ten Bosch (2), C. H. Neefkes (2), P. Ark (2) en J. Hunneman (1). „De Zilvermeeuw" de dames E. EmmelotGeervliet (5), J. Stadig— Geervliet (4), T. Elimges—Visser (4), C. Snoey—Claus (3), D. Glim (4), R. Rolhof (4), P. Hoenson (2) en de he ren W. Bakker (8), L. vd Meij (8), 1. Bakker (7), P. Himpers (6), C. Harin- ga (6), N. van Gent (4), P. Bruul (3) G. de Barborson (3), J. J. Kroes (3), J. vd Parel (2), A. Bakker Jr. (2), H. Molenaar (2), H. Poeste (1) en N. Spiekman (1). Als groepsverzorgers treden op de heren H. vd Meij, A. Bakker Sr., Th, Schooneberg en W. Petersen. Welgemoed en vol vertrouwen door het slagen van de Woensdagavond gehouden generale repetitie, zijn de jeugdige zan gers van ..Ons Genoegen" gistermorgen per autobus naar 's-Gravenzande getogen om deel te nemen aan het concours al daar. De jongelui en hun directeur, de heer A. Krijgsman, smaakten het genoe gen, in de afdeling Bekroonde Kinder koren voor een tweede prijs in aanmer king te komen, met 274 punten. Er was dus reden om de dag verder in een fees telijke stemming door te brengen. De laatste druiven (alle deelnemers ontvin gen van het concours-comité een half pond van deze vruchten) werden gesa voureerd, in een groot restaurant werd een warme maaltijd gebruikt en aan het strand van Scheveningen konden de kinderen na gedane arbeid een poosje heerlijk ravotten. Om half elf waren allen weer thuis. Onder gunstige weersomstandigheden hield D.O.K. een ploegen-trainingsrit over zes en veertig kilometer. Ploeg A., met Bijl, Pranger en Walraven, had 1 uur 9 min. 14 sec. nodig. De snelste ronde werd gemaakt in 13 mi nuten en 52 seconden. De tijd van Ploeg B., met De Neve, De Jong en Nijens, was 1.16.51 sec.; Ploeg C. (Zwart, Gene en Bosch) 1.20.54 sec Ris en De Boer startten na één ronde. Hun tijden bleven gelijk aan die van de A.- en de B.-klasse. In de A-klasse bedroeg de gemid delde snelheid per uur 39,6 km; in de B-klasse 35 km, in de C-klasse 33 km. Hr. Ms. mijnenvegers „Borndiep", „Hollandsdiep", Westerschelde", „Zui- dërdiep", „Deurlo" en „Vliestroom", die deel uitmaken van het zesde flot tielje, zijn vannacht naar het veeg- terrein Borkum vertrokken. Hr. Ms. mijnenvegers „Texel- stroom" en „Oosterschelde" gingen naar de Werf. De beide Belgische mijnenvegers „Adrien dé Gerlache" en „Georges Lecointe" hebben hun oefeningen be ëindigd en zijn vanmorgen in alle vroegte naar hun basis, Ostende, teruggekeerd. Het is morgen hoog water om 0.05 en 12.05 uur, en laag water om 6.05 en 18.55 uur. De temperatuur van het zeéwater was 18,6 graden Celsius. 27. Pim probeert de woedende kater nog te overreden met een zakelijke toe spraak. „Meneer Kat",, begint hij met een vrolijk gezicht, hoewel hij inwen dig staat te bibberen, „meneer Kat, luistert U nu eens. Wij willen U de Slorpo-stofzuiger demonstreren. Deze stofzuiger verlicht de huisvrouw in haar moeilijke en zware taak. En om dat Uw vrouw nog niet zo van de uit stekende kwaliteit van deze stofzuiger overtuigd scheen te zijn, meenden wij met een kleine demonstratie te moeten aantonen, dat deze stofzuiger alles doet. Hij veegt niet alleen, maar klopt eri zuigt ookAls U nu zo vriendelijk wilt zijn om ons even het stopcontact aan te wijzen, dan zijn wij met een mi- nuutjeVerder kan de arme Pim niet komen, want de woedende kater heeft hem in zijn nek gepakt. „Wat stopcontact?" roept meneer Kat uit, terwijl hij Pim heen en weer schudt! „Wij hebben hier in het bos geen elee! triciteit!" 6) ff Wanneer de operette „De Czardasvorstin" gisteravond was opgevoerd voor het burgerpubliek in Den Helder, zou deze voorstelling veler belangstelling hebben getrokken, althans in ieder geval hebben verdiend. Nu de opvoering door de Combinatie Haagse Operettezangers in de Marinecantine plaats vond, ging z(J aan de aandacht van het grote publiek voorbij. Het succes van deze avond was er echter niet minder om. Een kleine vierhonderd marinemensen van hoog tot laag hebben zich kostelijk geamuseerd met deze operette, die in fragmentarisch» vorm onder regie van Victor Colanl over het voetlicht werd gebracht. toneelscènes werden afgewisseld of m- Het was niet de „Czardasvorstin", zo als Emmerich Kalman die geschreven heeft, maar wij mogen piet zeggen, dat de toeschouwers de shoNKr van een groot koor en orkest met balletten hebben gemist. De zeven artisten, die deze ver korte bewerking opvoerden, hielden de aandacht van het begin tot het eind ge spannen door hun buitengewoon vlotte spel en de uitstekende zang, waarmede de Bevorderd van klasse la naar klasse 2: S. J. Bijlsma, R. E. de Boer, P. Boon, C. A. van Boven, J. J. J. Conneman, A. D. Derks, H. Enting, A. S. Geus, G. P. Geus, A. P. Gischler, C. Glaser, R. K. Graat, L. van Hasselt, H. Hofman, J. Jansen, J. Kikkert, M. H. Körber, A. Last, H. J. Mahieu en M. B. W. van Straelen. Niet bevorderd: 10. Her-exa' men; geen. Bevorderd van klasse lb naar klasse 2: J. J. J. Bakelaar, E. J. F. Douw van der Krap, E. K. Grootes, G. D. Kos, J. G. Kuipers, A. Langereis, D. Moen, C. Moojen, F M. Mos; J. F. M. de Neeve, H. van Oeveren, J. P. Rentenaar, K. Rijpma, J. W. Rommets, M. Schakel, Chr. J. Steilberg, J. W. Stevenson, D. Veen, P. Verberne, M. Visser, J. A. W. Ch. Wendel en K. G. Zipp. Niet be vorderd: 5. Her-examen: 2. Bevorderd van klasse 2a naar klasse 3: M. E. Abbenes, C. Bakker, J. O. Boon, A. J. Booy, C. F. Cruijff, A. J. Denker, Sluisdijkstraai Blouses en Kinderjurkjes enz., enz. Vijf leden van de Marine te Den Helder verblijven momenteel ln Amersfoort, waar zij deelnemen aan de Nationale Vijfkamp, die werd georganiseerd door het Nederlands Olympisch Comité. Deze vijf Marine-mensen zijn Romijn, IJzendoorn, Kraus, Aalbersberg en Hessels, de in Nieuwediep zo bekende bokser. In totaal telt de Vijfkamp één en veertig deelnemers, van wie er inmiddels twee zijn afgevallen die bij één der onderdelen dc proeven niet konden afleggen in de maximum-tijden die daarvoor waren vastgesteld. juiste temperatuur en de tijden op de af te leggen driehonderd meter (in series van vier zwemmers) waren, in tegenstelling tot verleden jaar, heel goed. Slechts vijf deelnemers slaagden er niet in de afstand binnen de acht minuten af te leggen. Dit vierde onderdeel van de Vijf kamp bracht overigens nogal wijzigin gen in de totaalstand. Zo eindigde Kraus ditmaal in de tijd van 7 min 41.4 sec. op de veertiende plaats, waar- «|)or hij in het totaalklassement van e eerste naar de vierde plaats ver huisde. Inspecteur Mutsaers streefde hem voorbij en Romijn (Den Helder) kwam nu op de eerste plaats terecht Romijn had de beste tijd gemaakt, na melijk 5 min. 48 sec. IJzendoorn hand haafde zich eveneens keurig in de kop groep. Aalbersberg zakte iets. Hessels steeg na de zwemproeven De Marine-mannen uit Den Helde; handhaven zich over het algemeen zeer behoorlijk in Groep B„ de groep die de eerste dag in plaats van met motorrijden of paardrijden met hand- granaatwerpen begon. Na het derde onderdeel hadden de Marine-mannen, uitgezonderd Hessels, zich met inspec teur Mutsaers uit Amersfoort van de beste plaatsen verzekerd. Den Helder was dus favoriet. Dit resultaat werd bereikt na een gedegen voorbereiding en een serieuze training. Gistermorgen verschenen de „Vijf kampers" aan de start voor een zee, zwaar onderdeel, het zwemmen, dat werd afgewerkt in het natuurbad Soestduinen. Het water was op de een plaats op de ranglijst en zal onzes inziens bij de veldloop zijn klasse mentsplaats nog wel verbeteren. De prestaties van de deelnemers hangen vanzelfsprekend nauw samen met hun conditie. De Nieuwediepers bewijzen daarbij nog wat een goede teamgeest vermag. Hun equipes staan er in de korpswedstrijd prima voor. Gisteren schreven wij al, dat aan het einde van de Vijfkamp de uitslag van de Korpswedstrijd zal worden be kendgemaakt. Met belangstelling wachten wij in tussen af. hoe het eindklassement er zal uitzien na de veldloop, die van daag bij hotel Waterloo op de Leusder- heide wordt gehouden. In elk geval zijn wij er van overtuigd, dat Romijn en de zijnen met het Vijfkamp-diplo ma en het daaraan verbonden Vijf- kamp-draagkruis naar Den Helder zullen terugkeren. De gedetailleerde uitslagen van het zwemmen waren: 1 A. J. Romijn 5 min. 48 sec.; 2 K. van Es (Haarlem) 5 min. 58,2 sec.; 3 insp L. C. H. Mutsaers (Amersfoort) 6 min, 1.7 sec.; 4 A. B. C. Hiehle (Doorn) be horende bij de Helderse equipes, 6 min 6,9 sec.; 5 G. H. IJzendoorn 6 min. 23.5 sec; 6 W. A. Aalbersberg 6 min. 24,8 sec.; 11 J. A. Hessels 7 min. 1,2 sec.; 14 P M. Kraus 7 min. 41,4 sec. In het totaal-klassement, na vier on derdelen, staan de beste deelnemers er als volgt voor: 1 A. J. Romijn 14 pnt.; 2 insp. L. C. H. Mutsaers (A'foort) 20 pnt.; 3 G. H. IJzendoorn 23 pnt.; 4 P. M. Kraus 25 pnt.; 5 W. A. Aalbers berg 26 pnt. Hessels volgt op de tiende plaats met 42 punten. L. J. van Emmerik, T. Faber, L. H. Fransen, N. Groot, J. L. Hartkamp, P. den Hartog, J. H. Huigen en N. M. Kikkert. Niet bevorderd; 6. Her-exa men: 1. Bevorderd van klasse 2b naar klasse 3: P. W. F. Louwrier, W. M. M. Mahieu, C. Nebbeling, A. de Neeve, E. Nelis, E. Oostendorp, M. C. Ottervanger, G. Paans, C. J. Rameau, S. Schaap, T. P. Sont, H. L. M. Steyn, H. M. D. Veen en F. van Veen. Voorwaardelijk be vorderd: 1. Niet bevorderd: 6. Her examen 5. Bevorderd van klasse 2c naar klasse 3: J. van der Beek, G. Boerman, A. Borst, J. Boulogne, D. J. Bruin, W. Dieleman, M. de Haan, A. H. Jofriet, H. A. J. Kok, F. Maaskant, M. J. van Mook, A. W. Noorden, E. Rehorst, R. J. Rutgers, J. P. Veenstra, M. J. v. d. Velde, J H. Veldman, B. E. N. Ver berne, C. Winter, H. de Wit, J. de Wolf en H. C. J. M. Zijp, Niet bevorderd: 8. Her-examen: geen. Bevorderd van klasse 3a HBS naar klasse 4: P. P. J. Bronsaer, J. I. C. van Deutekom, H. M. van Doorn, J. C. J. Dunselman, J. P. M. A. Ekkers, P. T. Gode, H. W. Huigen, D. Janssen, H. H. de Jonge, J. B. S. Kramer, L. C. F. Kruijff, D. E. L. Maasland en A. J. Mul der. Niet bevorderd: 7. Her-examen: 3. Bevorderd van klasse 3b HBS naar klasse 4: N. Agter, L. Boulogne, J. Plas, L. Rel), J. G. v. d. Spek, C. Sturk, M. C. van Veen, A. Veldsema, J. Verhage, M. van der Wal en H. F. van Waveren. Niet bevorderd: 13. Her-examen: 2. Bevorderd van klasse 4 HBS A naar klasse 5 HBS A: H. S. Aalderink, I. C. G. Boon, R. Bakker, E. den Hartog, C. D. H. Koorn, A. M. Kramer, G. Maas kant, A. T. Raat, F. J. Zegel an N. J. Zijp. Niet bevorderd: 3 (van wi# 2 we! gens ziekte). Her-examen: 1. Bevorderd van klasse 4a HBS B naar klasse 5 HBS B: P. J. R. Bremer, W. G. Enting, T. J. de Glopper, L. den Har! tog, H. J. Mooy en G. Raat. Niet be vorderd: 7. Her-examen: 4. Bevorderd van klasse 4b HBS B naar klasse 5 HBS B: K. Jongsma, H. J. van Oort, M. I van Os en P. A. Schutte. Niet bevorderd: 6. Her-examen- 1 Bevorderd van klasse III Gynin. naar klasse IV Gymn.: J. L. Bel, S. Crone, M. C. R. van Haga, G. van der Kooi, J. w. Koorn, E. F. Langerak, M. G. Proost! A. A. de Vries, H. J. Vroom en H A H. Wilberding. Niet bevorderd: geen' Her-examen: 1. Bevorderd van klasse IV Gymn. naar klasse V Gymn.: J. D. Coster, G. de Leeuw, C. J. Schaper en P. M. Jobse. Voorwaardelijk bevorderd: 1, Niet be- vorderd: 1 (wegens langdurige ziekte). Her-examen: geen. Bevorderd van V Gymn. A naar VI Gymn. A: C. van Prooijen en A. Winter. Niet bevorderd: 2. Her-examen: geen Bevorderd van V Gymn. B naar VI Gymn. B: J. p. Bommel, E. H. Loen, J. C. van Moort en M. Smits. Niet be- vorderd: 2. Her-examen: geen. illustreerd. „Wat zou dc wereld zonder vrouwen zijn?" werd in één der populaire melo dietjes gevraagd. Zonder vrouwen zou zeker „De Czardasvorstin" ongeschreven zijn gebleven, want de affaire draalde om de Czardasvorstin, Sylva Varesco (Ellsabeth Lunow), en haar rivale Stasi (Tlana Horst). Het was een zeer genoeg lijk en dikwijls hoogst amusant verhaal, half romantisch, half parodistisch, waar in weer eens werd verteld hoe de men sen door de liefde in de knoop kunnen raken. Edwin (Fons Dankaart) mocht dan al door zijn (adellijke) oom en( (niet-adel- lljke) tante zijn uitgehuwelijkt aan de (adellijke) Stasi, de (niet-adellijke) sou brette Sylva stal Edwin's hart. Het voog den paar (Albert van Vechten en Greta Meyer) had zelfs de verlovingskaartjes al klaar, toen Edwin en Sylva elkander op een wijnrijk feestje voor altijd trouw beloofden. Graaf Wery (Cor Wijgers) en Bonifacius (Victor Colani) waren daar getuigen van. Zoals het dikwijls gaat, wanneer teveel mensen zich met het ga- luk van twee jonggelieven bemoeien, kwamen er allerlei verwikkelingen, die de spelers in menige onderhoudende scène samenbrachten. Er werd met zoveel plezier geacteerd en gezongen, en de be geleiding was wel zo goed verzorgd, dat het publiek naar hartelust heeft genoten. Vooral Victor Colani Albert van Vechten en Tiana Horst speelden hun dankbare rollen met zeer veel verve. En zingend oogstten Elisabeth Lunow en Fons Dan kaart het meeste succes. Namens de dienst voor O.S. en O., die weer veel eer had van deze avond, sprak de luitenant ter zee der le klasse U. F. van Veen een welgemeend en origineel dankwoord. Hij bood de drie actrices en de pianiste, Ankle Brooshoofd, bloemen aan. Maar het allerlaatste woord had de zaal. die nog enige minuten uitbundig applaudisseerde. KEIZERSTRAAT 37 TEL 2521 Voor het Mulo-examen, diploma A slaagden de volgende leerlingen van MULO 1: W. P. v. d. Beek, A. v. Beek, J. Diedenoven, T. F. Prins en J. Krey- ger uit Den Helder, B. Meines uit 't Zand, A. M. v. d. Werf uit Anna Paulowna en G. Zeeman uit 't Zand. Te Alkmaar zijn geslaagd voor het Mulo-examen A: P. M. Oderkerk, J. H. Kreyger, W. P. v. d. Beek.G. Kooy- man, A. P. van Beek, J. Diedenhoven, T. F. Prins, allen Den Helder, Ina Geus, Texel; G. Zeeman en B. Meinis, beiden 't Zand; A. M. v. d. Werf, Breezand; J. Roeper en D. E. v. Rey- endam, Den Burg en M. Kuiter, Ooi- terend. De Amerikaanse kruiser „Colum- bus". met aan boord admiraal Conol- I.v, is te Rotterdam aangekomen. De kruiser, die 1500 opvarenden telt, heeft ligplaats gekozen aan de Wilhelmina- kade. Admiraal Conolly is opperbe velhebber van de Amerikaanse zee strijdkrachten in de Atlantische Oce aan en de Middellandse Zee. Het schip zal tot 23 Juli in Rotterdam blijven. Tijdens te Doetinchem aan de Ne derlandse Vakschool voor Kleding industrie gehouden examens, slaagden voor het examen costumlère de dames A. Konijn en T. van Os, leerlingen van mej. T. van der Meer, Binnenhaven 11®- ïn verband met het overlijden van Evangeline Booth, de vroegere generaal van het Leger des Heils, houdt het Leger des Heils te Den Helder Zondag avond om acht uur een gedenkdienst. Deze dienst is in de zaai van het Leger des Heils, Spoorgracht 35. EXAMENS De heer J. Bonte, alhier, is te Haar lem geslaagd voor het gedeelte A van het examen voor de hoofdakte. Mej. C. van Hoven, alhier, is Leiden geslaagd voor het theoretisch examen gezinsverzorgster. D» Limburgse Kamer van Ko"P" handel en Fabrieken heeft zich in schrijven tot de minister van Verkeer en Waterstaat gericht met het ver zoek de vliegdienst Schiphol—Zuiu" Limburg te doen hervatten.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2