LAATSTE NIEUWS Bij Den Helder Reistassen KEKM &W NYPSIS alle afdelingen!... #1! Visserij- en Aannemers-benodigdheden NU nog echte koopjes in NIEUWE KOOPJES! NIEUWE KOOPJES! „Simson" hield op twee avonden onderlinge wedstrijden De nieuwe Abt en zijn eed DE WIT's „Van de Wadden tot het IJ" Predikbeurten Herenpantalons Sportcolberts Costuums Katoenen regenjassen Gegummeerd katoenen jassen Tweed jassen Gabardine jassen Overhemden Zelfblnders Bretels Sokhouders Hoeden Petten Schipperspetten Khaki hemden Weekendshirt Poloshirts Tinoshlrts Shorts Zwembroeken Zomerondergoed Koffers Plusfours pakjes Jongensregenjassen Khakipakjes Jpngensblouses Bushjacks Sportkousen Riemen JONGENSKLEDING. HEREN- EN DAMESMODE Zuidkoreaanse successen ïUBremer:,Mk """"h W"d de nn'tel™ Vierkamp had preitig en sportief verloop Examens en bevorderingen aan de Vakschool voor Meisjes Urk Weldra een koelhuis en ijsfabriek Urk steekt Volendam naar de kroon Zijn de Katholieke verdraagzaam? Texel Philips' wondertuin op Texel Herencostuums 44.90, 52.90, 59.90 Kamgaren Costuums 62.90, 72.90, 82.90 Sportcolberts 19.90, 24.90, 29.90 Poplln Regenjassen 41.90, 53.25 Gummi Regenjassen 11.90, 15.90, 16.90 Pantalons (buikmaten) 9.90, 12.90 Dameskousen voor y2 prijs 1.30, 1.60,1.72 Zijden Dames-garnituur van 5.95 voor 2.79 Herenbretels met leer 69 cent Overhemden 2 1. brd. 6.90, 8.90, 13.75 Overhemden v. brd. 5 90 6 90, 7.95 Smokinghemden van 24.95 voor 11.47 nette Jongens Lederhandel tk. M. I. VA* KAISMW HERENKLEDING DAMESCONFECTIE Mantels exclusief Mantelcostuums Regenmantels Toppers Japonnen Blouses Rokken 26.90, 39.90, 49.90 39.90, 46.90, 49.90 7.90, 17.90, 23.90 19.90, 26.90, 29.90 9.90, 11.90, 13.90 7.90, 9.90 7.90, 9.90, 14.90 MEISJESCONFECTIE Kindermantels 9.90, 19.90, 29.90 Lams Manteltjes 19.90 Kinderjurkjes 6.90,7.90 Jongenspakjes Opknooppakjes Plus Fours 12.90, 19.90, 29.90 9.90 9.90 tot 12.40 -* 15.35—17.98—39.68 19.98—28.80—33.48 46.98—63.50—73.48 51.88—59.75—63.50 18.80—29.80—38.88 53.98—56.30—62.90 84.50—91.00—98.50 7.18—8.42—9.80 0.88—1.28—1.78 1.68—2.25—2.98 0.98—1.35—1.75 5.98—9.98—13.75 0.98—1.98—'2.48 nu slechts 4.98 5.98—10.25—12.98 speciale prys 9.50 4.98—8.15—9.— 8.28—3.95—4.25 7.60—7.98—9.25 3.28—4.88—6.28 1.98—2.28—8.06 4.90—6.55—12.65 29.8032.9036.90 16.35—18.35—23.10 7.95—11.30—16.55 1.88—2.88—4.60 18.55—19.85—23.85 1.68—2.28—3.98 0.88—2.25—2.95 Dames Jr.: 1 Willy Reiff 29 3/4, 2 Janny Bakker 27 3/4, 3 Anny Kiewiet 27'/Ï. (Ongecorrigeerd) Een door MacArthurs hoofdkwartier uitgegeven communiqué over de Zuid koreaanse strijdkrachten maakt bekend, dat de Zuidkoreanen bij een tegenaan val de plaats Jetsjon, 100 km ten Noord- Oosten van Taedjon hebben heroverd. Voorts zijn de Zuidelijken opgerukt tot aan de buitenwijken van Poenggji, 16 km ten Zuidwesten van Tanjang en ruimen daar twee communistische be- taljons op. Door de 24ste Amerikaanse divisie wordt de vijandelijke opmars ten Oosten van de stad Taedjon geblok keerd. De Noordkoreanen maken melding van het neerschieten van vijf Ameri kaanse vliegtuigen bij luchtgevechten boven Taedjon en Kimpo. g voorzitter, de heer Vermeule^ eïn kort „ue^' °P aV°nt,Cn Sprak eerste plaats de jury.eden H. Stuiv'enbêrg H Zt c Z^l^'r ,U Op beide dagen werd zowel bij de vrije oefeningen als aan de toestellen zeer enthousiast gewerkt. Er werd sportief gestreden in een viekamp, die een buitengewoon prettig en vlot ver loop had. „Simson" kan dan ook terug zien op geslaagde wedstrijden, waar van wij hieronder de uitslagen laten volgen: Jongens van zes tot elf jaar: le prijs: Piet Rozenberg 211/4 p., 2 Ad- die Bezuyen 201/,, 3 Henk Plaatsman 19 1/4. Jongens van elf tot vijftien jaar (A- ploeg): 1 Harry v. Zweden 29 3/4 p„ 2 Jan Heming 25. Jongens van elf tot vijftien jaar (B- ploeg: 1 Jaap Bremer 28'/t, 2 Frans Barwegen 28 1/4. Meisjes van zes tot elf jaar (A- ploeg): 1 Anny Kramer 24i/„ 2Gientje Reiff 23i/o. Meisjes van zes tot elf jaar (B- ploeg)1 Janny vd Horst 22, 2Riaden Hartog 211/,, 3 Elly v. d. Vliet 21. Meisjes van elf tot vijftien jaar (A- ploeg)1 Lida Vissers 281/4, 2 Toni Wit 271/,. Meisjes van elf tot vijftien jaar (B- ploeg): 1 Tiny Hessels 27 3/4, 2 Anne ke Kramer 27i/2. VRIJDAG 21 JULI 1950 Aan de Vakschool voor Meisjes voor Den I Mor en Omstreken werd het diploma Hulp >n de Huishouding uitgereikt aan: J. Bethle- hem J Glaser, B. A. M. Jacobs, B. Launspach, G. Meyer, C. Oosterloo en H. A. N. de Wijn, allen te Den Helder; M. A. Bolt en u. is. Langeveld te Texel. Het diploma Costuunmaaister werd behaald door: P. Hoenson, C. Nuyens en C. Riede- man te Den Helder. Het diploma Huisnaaister werd verkregen door: W. G. v. d. Beek, J. E. de Boer, M. H. Entjes, E. Flinks, C. M. Hoogendijk, J. A. van Hulsbergen, T. Jimmink, A. T. Klomp, H. h. de Loos, J. Meyer, E. I. Verlinden en v- d- Werff te Den Helder; L. van Dalen te Anna Paulowna; H. W. Hoogerheide, C. Keyser en J. G. van Maldegem te Texel; T. Gorter te Wieringen. Het getuigschrift van de twee-jarige pri maire opleiding behaalden: W. H. Alferink, A. F. Balyon, A. M. J. Baven, C. Bezuyen, J. M. Bezuyen, M. Boerema, T. Bontes, M. A. Daniëls, N. J. v. d. Eyk, L. Geluk, M. Glim, M. H. P. de Graaf, L. M. Kiekebos, A. C. van Krimpen, M P. de Lange, M< de Lange, J. M. de Leeuw. M. C. van Lien, P. E. Looy, M. Martijn, E. Menkema, B. A. Pels, A. Pieters, G. Pot, F. C. Rosa, F. Ruiten, A. Schutte, L. Smits, E. M. G. Ufkës, W. Vermeule en M. Vonk te Den Helder; B. F. J. Bonhof en J. Okkerse te Anna Paulowna; A. H. Vis sers te Arkel; T. v. d. Meer, P. Terpstra, M. A. Timmer, E. A. W. Verstegen en M. Zoer te Texel. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar van de opleiding Hulp in de Huishouding: H. Ferwerda, M. Pheiffer, R. Silderbusch, E. van Twisk en A. M. Ybes> te Den Helder; B. Michels te Texel; C. Attema te Wieringermeer. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar van de opleiding Huisnaaister: M. A. Kramer, A. v. d. Kuyl, E. A. Licht, A. A. G. v. d. Luit, N N. Rozenberg' en T. M Scholtens te Den Helder; C A. J. de Jong te Anna Pau lowna; J. Boon, M. Daalder, M. A. M. Key- zer, D. A. Parlevliet en C. Wijngaarden te Texel; A. T. Lont te Wieringen. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar van de twee-jarige primaire opleiding: R. Bais, A. Bakker, C. Bimmel, E. Blokker, M. Blokker, E. de Boer, S. de Boer,. A. Bontes,. J. Bontes, M. Bremer, C. M. den Broeder, N. C. Brommersma, J. H. Bronsaer, A. J. H. Bij molen, H. Deelstra, J. M. v. d. Eist, C. Fil- lerup, M. Fillerup. C. Z. Geertsema, R. G. de Graaf, A. de Haan C. de Haan, J. F. van Hartingsveldt, G. Hekman, A. van 't Hert, T. Hoogvorst, A. v. d. Horst, M. P. de Jager, E. M. Jonker, T. Kesteloo, H. Kiefte, C. Klein, S. v. d. Kloet, D. G. E. de Lang, E. M. G. de Lang, A. C. Makelaar, S. N. le Mair, W. Meyer, L. Noordijk, G. S. Ocle, P. Ot tervanger, E. Oukes, G. F. Plagmeyer, N. Prins, M- M. Rab, M. A. Reitzema, E. A. Rietvink, A. J. Riiger, M. T. Scholtens, M. Schouwvlieger, G. v. d. Sluis, J. G. Snijder, Th. J.Sont, W. Stokhof, A. F. Talens, M. A. Terhaar, C. H. Üyleman, C. van Veen, N. Veer, H. Visser, J. Wanders, N. J. Welbergen, E. Welbie, A. J. Wiegman, M. van Wolferen, B. J. Ybes en C. M. Zomer te Den Helder; E. Hoogschagen, H. Kalter en A. Wiggers te Anna Paulowna. VOOR ZONDAG 23 JULI 1950 DEN HELDER. Ned. herv. gem., (wis seling van kerk), Nieuwe kerk West- straat, 10.30 uur ds. Borghardt; Palm straat 10.30 uur ds. Immink voor ds. De Hoest; Huisduinen 19 uur ds. Borghardt. Geref. kerk, Bethelkerk, 9 uur ds. Hamming, 10.45 uur ds. Hamming, 17 uur ds. Rothuizen: Rehobothkerk, 10 uur ds. Swen, 17 uur ds. Hamming. Chr. geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur ds. A. Visser van Enschede. Geref. gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst. Oud-kath. kerk, Middenweg, 10 uur, heilige mis, past. Verheij. Doopsgez. gem., Kerkgracht, 10.30 uur ds. J. J. J. van Sluijs. Evan gelisatie Vijzelstraat, 10 en 19.30 uur samenkomst; 12 en 14.30 uur Zondags school; Woensdag 20 uur bijbelkring; Donderdag 19.30 uur vrouwenkrans; Za terdag 20 uur openluchtsamenkornst, 21 uur bidstond. Leger des Heils, Spoor- gracht, Zaterdag 19.15 uur bidstond, 20 uur straatzang; Zondag 10 uur heili- gingsdienst, 12.15 uur Zondagsschool; 18.45 uur openluchtsamenkomst in de Spoorstraat, 20 uur gedenkdienst; Maandag 14.15 uur vrouwepbond. Luth. Kerk, Wezenstraat, 10.30 uur eerw. heer J. K. Schendelaar. JULIANADORP. Ned. herv. gem., 10 uur ds. Salm. Geref. kerk, 10 uur leesdienst, 14.30 uur ds. Swen. De regering heeft aan de firma Hakvoort een bedrijfsvergunning ver leend voor het oprichten van een koelhuis annex ijsfabriek op Urk. De fabriek zal een productiecapaciteit hebben van 300 ton ruw ijs per week. De opslagcapaciteit in het koelhuis zal ongeveer 2000 ton bedragen. Naast de vismeelfabriek, die een de zer dagen geopend zal worden, wordt dit object voor de Urker visserij en handel van grote betekenis geacht, mede omdat dan ook op Urk de vis, wanneer zij tegen dumpprijzen zou moeten worden verkocht, in het koel huis opgeslagen kan worden. Men hoopt nog dit jaar het bedrijf in werking te kunnen stellen. De laatste weken krijgt Urk zeer druk bezoek. Op de Oosthaven worden, met uitzondering van die voor ouden van dagen, auto's en bussen geparkeerd. Er komen dagen voor dat er meer dan 80 stuks staan. Nu het reisseizoen is aan gebroken blijkt het voormalige eiland zeer in trek te zijn. Volgens sommigen doet het bezoek niet onder voor Marken en Volendam. LIJK VAN VOLENDAMMER VISSER GEVONDEN Urkèrs hebben langs de glooiing van de Lemsterdijk bet lijk ontdekt van de onlangs verdronken Volendammer visser Kwakman. Het lijk verkeerde reeds in staat van ontbinding. Het is naar de Lemmer overgebracht, van waar het naar Volendam werd vervoerd. (Ingezonden stuk; buiten verantwoorde lijkheid van de redactie) Onder deze titel verscheen ln de „Hel- derse Courant" van 5 Juli j.1. een inge zonden stuk, ondertekend door een aan tal predikanten en de pastoor der Oud- katholieke Kerk te Den Helder, naar aanleiding van de eedsformule zoals die door de nieuwe abt van Egmond bij zijn wijding in de kathedrale basiliek van Sint Bavo te Haarlem op 24 Juni j.1. was uit gesproken. De Inzenders waren pijnlijk getroffen en voelden als beledigend voor een groot deel van ons volk aan wat in deze eeds formule voorkwam: „de ketters, (en) scheurmakers en hen die opstaan tegen de H.Vader en zijn opvolgers zal ik naar vermogen vervolgen en bestrijden." Dat deze woorden voor de inzenders, zoals deze zelf zeggen, minder verklaar baar waren, menen wij wel te kunnen verklaren, maar bevreemdt ons van de andere kant toch ook weer van mensen, van wie wij mogen veronderstellen dat zij over voldoende theologische kennis en historisch Inzicht beschikken. Zo niet voor hen, dan toch voor de lezers van de „Helderse Courant" moge hier, voor zover de beperkte plaatsruim te het toelaat, een toelichting bij de ge wraakte zinsnede volgen. Misschien mogen wij hen tegelijkertijd verwijzen naar een of andere literatuur hieromtrent, b.v. naar het bekende, mogelijk binnen hun bereik liggende werk „De Katholieke Kerk Godsdienstleer en Apologie", 3e deel, blz. 1147—1148. De omstreden kwestie De omstreden kwestie kunnen wij zowel van theoretische, theologische kant als VISSERIJBERICHT Op 20 Juli werd door 140 vaartuigen aan gevoerd: 21080 pond kuilpaling 0,70—0,78, 1654 pond lijnaal 0.95—1,40, 282 pond snoek baars 0,40—0,41 en 240 pond rode baars 0,35—0,42, alles per pond; 736 bakken nest 2,24 per bak. De afdeling Texel van de Stichting 1940— 1945 heeft Philips' wondertuin naar Texel laten komen. Elk jaar pleeg't de Stichting haar in komsten te putten uit contributies van haar leden. Dit jaar zal zij trachten door middel van een wondertuin aan baar „trek" te komen. In deze wondertuin kan men allerlei bloemen, planten en dieren zien onder bet licht van paarse kwikdamplampen. Door dit licht krijgt elk voorwerp een heel bijzondere kleur. De prachtigste tinten en kleuren worden getoond. In het schemerlicht loopt men over een twee tal brugjes en waant men zich in een prach tige tuin met een waterpartij, kortom in een wondertuin. Wij kunnen een ieder aanraden een bezoek* aan deze tuin te brengen, temeer daar de opbrengst voor een goed doel is. Het is de bedoeling de wondertuin, welke aan de Parkstraat te Den Burg is aangelegd, gedu rende drietal weken open te stellen voor het publiek. HET HOOG-SEIZOEN AANGEBROKEN Naar men ons van de zijde der TESO mede deelde, zijn er Zaterdag ongeveer 4000 per sonen naar Texel gekomen. De komende Zater dag zal dit aantal ongetwijfeld nog wel hoger zijn. EIERVEILING In de week van 10—15 Juli werden aan de eierveiling te Den Burg 71.033 eieren aange voerd, welke een gemiddelde prijs opbrachten van i 2,30 per kg. wel van practlsche. historische zijde be naderen. Theologisch gezien komt de vraag hier op neer en hierover gaat het in hoofd zaak in het ingezonden stukje .van de „Helderse Courant" hoe is het toch mogelijk dat Katholieken, die evenals alle Christenen, allereerst het gebod van de liefde moeten beoefenen, toch zo onver draagzaam zijn, dat zij andersdenkenden verketteren, ja, hen zelfs, volgens de let terlijke tekst van de aangehaalde eedsfor mule, naar vermogen willen vervolgen en bestrijden? Het antwoord hierop luidt als volgt: de Katholieken moeten ongetwijfeld allereerst aan het gebod van de liefde gehoorzamen. Maar ook dat moeten zij doen op de juis te manier. En da ware, goede liefde moet verenigd worden met het onderhouden van alle andere geboden en het beoefenen van alle andere deugden. Ook daar moe ten de Katholieken dus voor zorgen. Nu geloven zij, dat zij door Gods Open baring en het leergezag van de Kerk de waarheid hebben ontvangen. Dit brengt echter de verplichting met zich mee, dat zij hebben te waken voor de zuiverheid van de leer. Dat kunnen zjj niet, zonder afwijkende meningen of verkeerde ver klaringen en toepassingen van de geopen baarde leer af te wijzen. Deze dwalingen, die tegen de Openba ring Ingaan, noemen wij ketterijen. Dat Is geen scheldwoord, maar een zakelijke qualificatleketterij is de vrijwillige en hardnekkige dwaling omtrent het Katho lieke geloof ln degene die het geloof aan Christus belijdt. Het is een vrijwillig dwa lend, onjuist oordeel (niet alleen onkun de) van het verstand omtrent een of an dere geopenbaarde waarheid, die voor al len bestemd ls en door de Kerk wordt voorgehouden te geloven. En dit oordeel geschiedt op een zodanige wijze, dat de gene die deze waarheid eerst heeft aan genomen maar haar nu ontkent, tegelij kertijd het gezag van God en de Kerk hardnekkig, wetens en willens, veracht. Uit deze wezenlijke begripsbepaling, waarvan ieder onderdeel zijn waarde en betekenis heeft, waarop wij hier kort heidshalve niet nader kunnen ingaan, blijkt dat de ketterij, in deze formele, strikte, eigenlijke zin genomen, een aller zwaarst vergrijp of zonde is. Op zichzelf genomen, per se, verdient zij daarom zo wel lichamelijke als geestelijke straffen. Over deze lichamelijke straffen leert de H. Thomas van Aquino, wiens gezag als theoloog ook door de inzenders, naar we veronderstellen, erkend zal worden, dat het veel ernstiger is het geloof, waardoor de ziel het leven bezit, te vervalsen, dan wel geld te vervalsen, waardoor in het tij delijke leven wordt voorzien. Indien daar om de valse munters of andere misdadi gers onmiddellijk door de wereldlijke overheden op rechtvaardige wijze ter dood worden overgeleverd, kunnen nog veel meer ketters, omreden dat men van hen overtuigend bewijst dat zij aan ket terij schuldig zijn, niet alleen van de ge meenschap worden uitgesloten, maar ook op rechtvaardige wijze ter dood worden gebracht. Ofschoon echter door de Kerk over de doodstraf beslist kan worden, moet deze toch niet door haar worden toegepast. Door het Kerkelijk Recht worden alleen geestelijke straffen opgelegd, b.v. excom municatie of uitsluiting van de kerkelij ke gemeenschap, beroving van een of an der recht, ambt of waardigheid, kerkelijke begrafenis, e.d. Maar men merke nog maals wel op, dat om deze straffen te belopen, vereist wordt de formele, eigen lijke en tegelijk uitwendige (bovendien soms openbare) ketterij. Dit zelfde geldt voor scheurmakerij ot schisma. Schisma is de vrijwillige af scheiding van de eenheid der Kerk, waar bij echter de belijdenis des geloofs wordt behouden, of wel anders gezegd: de vrij willige afscheiding van een gedoopte van de Katholieke Kerk. Het schisma ls een vergrijp tegen de vrede en de eendracht van de Kerk. tegen de openbare vrede. Zoals de ketterij een zonde is tegen het geloof, is het schisma dit tegen de liefde- Tegenover deze ketters en scheurmakers nu bezit de Kerk de macht om op straf fende. dwingende wijze op te treden. Dit is niet anders dan een logische consequen tie van het beginsel dat zij de geopen baarde leer bezit en die zuiver en onge schonden moet behoeden. De Katholieken zijn dus krachtens beginsel en uiteraard onverdraagzaam in de leer, zoals trouwens iedereen dat moet zijn die gelooft ds waarheid te bezitten. Welnu, indien de handhaving «n verde diging van de waarheid #n haar onaan tastbare rechten met alle overeenkomstige en aan dit doel passende middelen een absolute eis is, dan is het ook niet be vreemdend dat de Kerk bijzonder van haar dienaren bi) ds aanvaarding van hun ambt (zoals b.v. bij de abts- en bisschops wijding) uitdrukkelijk vraagt dat zij dit inderdaad zullen uitoefenen en dat zij van hen een belofte daaromtrent verlangt, die zij door hen met een eed last bevestigen. Een eed is de aanroeping van Gods naam of Gods getuigenis. Maar opdat dit geoorloofd weze, wordt vereist dat degene die de eed aflegt, dit niet lichtzinnig doet, maar om een noodzakelijke reden: hij moet een duidelijk inzicht hebben omtrent datgene waarvoor hij een eed aflegt. Dit nu mag niet een valse of ongeoorloofde zaak zijn; waarheid en rechtvaardigheid zijn dus vereist wat betreft het voorwerp waaromtrent men een eed doet. Het is duidelijk dat het geoorloofd ls een eed af te leggen dat men de Katho lieke waarheid zal handhaven en verdedi gen tegenover allen die haar rechtstreeks en formeel aanvallen. In feite. Het is, zoals men ziet, van belang een juist inzicht te hebben in het wezen der dingen en ze goed en duidelijk te onder scheiden. Dan zal ook duidelijk zijn dat onverdraagzaamheid in de leer niet zegt onverdraagzaamheid tegenover personen, m.a.w. liefdeloosheid. Het Ideaal der liefde is immers niet het verdoezelen der waar heid. Het komt er op aan, de verschillen de rechten, plichten en deugden na te ko men zonder dat hun noodzakelijke inner lijke harmonie verstoord wordt. Practisch, feitelijk is het dan ook niet waar, dat de Katholieken om hun onver draagzaamheid anderen willen overheer sen, zo mogelijk met geweld Katholiek willen maken, de inquisitie willen Invoe ren, anderen hun burgerrecht ontnemen, enz. Ook in historisch opzicht dient deze kwestie op waarheidsgetrouwe wijze be licht te worden. Dit hier verder uiteen te zetten, laat de plaatsruimte niet toe. Wij zouden er alleen op willen wijzen, dat men de principiële, theologische kant van de kwestie eerst zuiver moet stellen en ver volgens ook ln het historische aspect er van op volkomen objectieve, dus strikt- wetenschappelijke wijze te werk moet gaan. Met vooringenomenheid, verwarde begrippen of onjuiste voorstellingen die vooral op dit gebied zo veelvuldig zijn, komt men niet verder. Wij laten dan ook in het midden of de practlsche verdraagzaamheid juist niet aan niet-Katholieke zijde het meest in het gedrang is gekomen. Wij willen gaarne bij de inzenders en lezers van de „Helder se Courant" zoveel openheid en onbevan genheid aannemen, dat zij er enigszins at tent op zijn gemaakt dat hun voorstelling omtrent de eed die de nieuwe abt van Egmond heeft afgelegd, wellicht een an dere is dan zij zich hebben gemaakt. H. S. BISCHOFF DENKT U EVEN OM DE TENT? R1ALTO-TERREIN. Vrijdagavond 8 uur Sprekers: Evangelist SEVENSMA Ds. HOFHUIS Medewerking Zv -koor Leger des Heils N.V. Biikfabriek „Zaanlandia" Vermaningspad 7 KROMMENIE vraagt enige Hoog loon. Reiskosten worden vergoed. Sluisdijkstraat 117 OP DE TENTOONSTELLING TE ALKMAAR zijn wij vertegenwoordigd met BEZICHTIGT ONZE STAND IN PAVILJOEN DEN HELDER BINNENHAVEN 2 DEN HELDtR NAAR UW MAT MAAKTE COSTUUMS, ZEER VOORDELIG 105.- 114 128^ 142 - 163 - SPOORSTRAAT hoek KONINGSTRAAT

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3