Stad en Omgeving Haagse redders legden krans bij het Reddingsmonument „Hermes" krijgt een duur seizoen HEDEN ONTVANGEN G E R O-Z I L V E R FA. BEENISTERBOER Romijn eindigde als eerste in de Nationale Vijfkamp De Bioscopen Nieuwe „Zeefakkel "te Kinderdijk van stapel gelopen Gezelschap door B. en W. ontvangen Kort bezoek aan het Dorus Rijkers-hofje DE WITTE „Medogenloos" Schipper Coen Bot naar Zuid-Frankrijk Krijgt „Helder" weer een supportersvereniging? LOGE.1 ORANJEBOOM BTER! Aanwinst voor Hydrografische Dienst Z.K.H. Prins Bernhard zal onderscheidingen uitreiken IN HET KORT Nederlands Zeekadetkorps houdt eerste Zomerkamp Nieuwe avonturen van Pim, Pam en P0m 00k n0g 0P. ruggen kloW*£«5 „Miene" gaat terug naar het Loodswezen Debo werd de melkboeren eerst na verlenging de baas Tussen Haaks en Kuitje Jaarvergadering HRC Competitie-indeling voor 1950-1951 Parkeren in de binnenstad Veldloop was gedecideerd voor Hessels Het vierdaagse bezoek van de propaganda-wagen Marine bezette beste plaatsten in Groep B Trainingsoefeningen in wedstrijdverband ZATERDAG 22 JULI 1950 Een gezelschap, bestaande uit zeventig leden der Nederlandse Vereniging „De Reddingmedaille", bracht gistermiddag een bezoek aan Den Helder, waar een krans werd gelegd by het Reddingmonument op het Helden der Zeeplein. Na een ontvangst ten Raadhuize en een korte rondrit door de stad keerden de bussen terug naar Den Haag, vanwaar men gistermorgen was vertrokken voor het maken van een Jaarlijks uitstapje. woord om burgemeester Rehorst te be danken voor diens hartelijke en zeer gewaardeerde woorden en.... om aan drie dames in Scheveningse kleder dracht de gelegenheid te geven, een origineel geschenk aan te bieden:* een kleurig beschilderd vaatje haring! „Mochten ze een beetje zout zijn, bur gemeester, dan moet u ze maar een uurtje in het water zetten", was het advies dat één der Scheveningse da mes erbij verstrekte. De heer Jan van Dok, die namens „Moed, Volharding, Zelfopoffering" een kort woord van man tot man sprak was verheugd dat op deze dag een band tussen twee reddersverenigingen was gelegd. Men bleef in een ongedwongen sa menzijn, onder het genot van een kop thee met een koekje of een rokertje, nog een ogenblik bijeen. Het gezel schap verliet Den Helder niet, alvo rens het Dorus Rijkershofje te hebben bezichtigd en in „Formosa" krachten te hebben verzameld voor het laatste deel van de reis, waarvoor nog een bezoek aan Schiphol op het program ma stond. Op de heenreis hadden de redders, waarvan de 82-jarige heer Vrolijk ie oudste was en de 16-jarige Nelly Waarts de jongste, een kijkje op de Alkmaar- se kaasmarkt genomen. Reeds voor tweeën, het tijdstip waar op de gasten uit Den Haag en omge> ving werden verwacht, arriveerden de bussen bij het monument. De dragers van de reddingmedaille, welke wer den verkregen na menslievend hulp betoon hetzij op zee hetzij in de bin nenwateren, kortten de tijd door op de Dijk te genieten van het uitzicht over het Marsdiep, waar de activiteit van Hr. Ms „Mercuur" en Hr. Ms. „O 21". waarvan alleen de beide periscopen boven water uitstaken, aller aandacht hadden. Toen om twee uur het college van B. en W., het bestuur van „Moed, Vol harding, Zelfopoffering" en de heer J. Middendorp van de Kon. NZHRM op het plein waren aangekomen, verza melden allen zich aan de Noordzijde van het monument, waar de heer C Ottés, voorzitter van „De Reddingme daille", een korte rede uitsprak. Voor deze tweede tocht had de vereniging Den Helder als reisdoel gekozen, om hier een krans te leggen bij het mooie monument dat ter ere van het Neder landse Reddingwezen is opgericht. Door deze hulde wilde men alle dap pere redders langs de Nederlandse kust uit verleden en heden eren. Terwijl het vaandel van MVZ groe tend neigde, hing de heer Ottes een fraaie krans aan de gebeeldhouwde scheepsboeg. Klingelend vielen de to nen van de „Gedenkklank aan het Ne derlandse Reddingwezen" uit het ca rillon, dat door de heer ito werd be speeld. Aandachtig luisterde het gezel schap naar deze muzikale hstde, die door een drietal vaderlandse liederen werd gevolgd. In het Raadhuis. Na deze plechtigheid begaf men zich naar het Raadhuis, waar in de trouw zaal burgemeester Rehorst de Zuid hollandse redders op zeer sympathie ke wijze verwelkomde. De burgemees ter herinnerde eraan, dat Den Helder van oudsher innig verbonden is met de marine en de zee. De bevolking van deze stad weet wat het zeggen wil, zijn leven veil te hebben om dat van anderen aan het water te ontruk ken „Het is goed, dat er ook in deze tijd, waarin een mensenleven steeds min der waarde schijnt te krijgen, mannen en vrouwen worden gevonden die, mis schien gestuwd door hun godsdienstige of levensovertuiging, zich willen in zetten om anderen te redden. Uit het gemoedelijke jaarverslag van uw ver eniging las ik. dat het jaar 1949 een gunstig verloop had, met als droev'ge uitzondering, toen het jaar bijna ten einde was, het vergaan van de Stellen- damse reddingboot, waarbij ook enke le leden van „De Reddingmedaille" het leven lieten", aldus burgemeester Re horst, die ten slotte dank bracht voor de hulde, die de vereniging aan de red ders had willen brengen. Schevenings geschenk. De heer Ottes nam nog even het TIVOLI „Cagliostro, de Magiër" Een emotioneel en fascinerend film werk vraagt t/m Maandagavond de aandacht van de Tivoli-bezoeker. Orson Welles speelt de hoofdrol als „Caglio stro, de Magiër", die reeds onsterfelijk is geworden door de pen van Alexander Dumas. Cagliostro, een figuur die door zijn sensationele optreden ten tijde van Marie Antoinette de belangstelling der historici heeft gehad en door Dumas tot een vermaarde romanheld werd her schapen, is thans door Orson Welles tot middelpunt gemaakt van een adem benemende thriller, waarin door de knappe compositie en het geraffineerde camerawerk de spanning tot het uiter ste is opgevoerd. Orson Welles staat bijna voortdurend in het filmbeeld, en is niet alleen 'de hypnotiseur die de figuren op het doek in zijn macht heeft, maar ook de toeschouwer in een be klemmende ban gevangen houdt. Het intrige-verloop geeft aanleiding tot tal van hoogtepunten, waarin Cagliostro zijn reputatie als magiër steeds sterker vestigd. Des te scherper is het contrast, wanneer deze onoverwinnelijke, die half Frankrijk in rep en roer heeft ge bracht en zelfs het Parijse hof heeft doen wankelen, ten slotte zijn meester vindt, Robert Young, de held van vele vrou wen, krijgt in „Meedogenloos", de film die tot en met Maandag in de Witte- bioscoop draait, weer volop de gelegen heid te tonen dat hij een kerel uit dui zenden is. De filmliefhebbers weten, dat de sympathieke Young er niet zijn hobby van heeft gemaakt in cowboy films te spelen. Voor „Meedogenloos'' moest hij er evenwel aan geloven. En, het moet gezegd, het gaat hem goed af. Zijn tegenspeelster in deze „western" is de lieftallige Marguerite Chapman. „Meedogenloos" in kleuren is een film die gezien mag worden. Met de trein naar Parijs vertrokken gistermorgen van het Centraal Station te Amsterdam de oud-schipper van de reddingboot Dorus Rijkers", de jarige Coen Bot en zijn nichtje. De heer Bot zal veertien dagen de gast zyn van het Nederlandse hotel La Roche Montée te Menton (Zuid-Frank rijk) en deelnemen aan de internatio nale zeilwedstrijden, die in de baai van Menton worden gehouden. Coen Bot bekend zeiler, zal uitkomeh in de Vega-klasse met een boot welke de Sportingclub van Menton hem ter be schikking stelt. Als fokkemaat zal op treden de in Menton wonende Neder landse schilder Frits Siegers. De wed strijden, waarvoor de Helderse Water sportvereniging een bronzen medaille beschikbaar stelde, worden op 29 en 30 Juli gehouden, zodat Bot de gelegen heid heeft met zijn fokkemaat eers* duchtig boot en water te verkennen Gedurende zijn verblijf zal Coen Bot de Nederlander, die de meeste red dingen op zijn naam heeft voor de Nederlanders in Menton enige lezingen houden over het reddingwerk. Toen het aanbod voor dit. uitstapje gedaan was, zo vertelde Bot, kon ik er eerst niet van slapen. Gistermorgen bij zijn vertrek was hij weinig spraak zaam en ietwat onder de indruk van de grote reis, die hij gaat maken. In „Helder"-kringen heeft men gedu rende het achter ons liggende compe titieseizoen het gemis gevoeld van een supportersvereniging. Al enkele jaren is deze voetbalvereniging niet meer in het bezit van een supportersvereniging. De heer Schilten, Loodsgracht 52, heeft zich thans bereid verklaard te trachten weer een dergelijke vereniging in het leven te roepen. J7EN BEKENDE GAST in de Nieuwediepse haven is de „Zeefakkel" van de Hydrografische Dienst der Koninklijke Marine. Reeds menig weekend heeft zij met de hulp-opnemingsvaartuigen „HY 4" en „HY 5" 'in het hoekje bij de steiger van de Texelse boot doorgebracht. Binnen afzienbare tijd zal echter deze Zeefakkel" van naam en uiterlijk veranderen. Het vaartuig, dat haar als de nieuwe „Zeefakkel" zal aflossen, is gistermorgen op de werf van J. en K. Smit te Kinderdijk te water gelaten. 1940 naar Engeland wist uit te wijken, keerde na de bevrijding terug. Sinds dien heeft men zich moeten behelpen met de „Hydrograaf", de geleende „Zeefakkel" en de beide voormalige Britse motorlauncljes, die als hulp- opnemingsvaartuigen worden gebruikt. Maandagmiddag om twee uur zal in de Dumoulin-kazerne te Soesterberg de Prins der Nederlanden namens H. M. de Koningin een aantal dapper heidsonderscheidingen uitreiken aan personeel van de Koninklijke Marine, de Koninklijke Landmacht en het KN IL. Dertien der pl.m. 75 te decoreren personen ontvangen het ridderkruis 4e klasse der Militaire Willemsorde, de overigen worden onderscheiden met de Bronzen Leeuw, het Bronzen Kruis of het Kruis van Verdienste. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend waargenomen door de artsen P. Schoorl, Timorlaan 25, tel. 3108, en A. J. F. Thorbecke, Javastraat 113, tel. 2103. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt deze week tot en met Vrijdag waargenomen door apotheek D W. de Bas, Keizerstraat 87, tel. 2929 (na zes uur Timorlaan 31, tel. 2420). Nu ds. Borghardt morgen in de Nieuwe Kerk voorgaat, zal ds. Immink uit Barsingerhorn voor ds. De Hoest, die uitstedig is, in de Kerk aan de Palmstraat preken. Deze dienst begint om half elf (dus niet om tien uur). In Den Haag slaagde voor het di ploma handelskennis l.o. onze stadge noot B. de Ringh, die werd opgeleid door de heer C. A. Koopman. Vanavond om half acht organi- seert de Helderse Damclub in „For mosa" een propaganda-avond. De we reldkampioen P. Roozenburg zal een blindpartij spelen en een simultaan seance geven. In Casino worden vanavond en morgenavond ter gelegenheid van HRC's promotie feestavonden gehouden voor leden en donateurs. In de 3e Emmadwarsstraat dreig de dezer dagen een ernstige brand te zullen uitbreken, toen de gasvlam in een pan met vet was geslagen en de keukengordijnen reeds begonnen te smeulen. Dank- zij het kordate ingrij pen van de veertienjarige Freek Schip- dam kon het gevaar worden bezworen. Onze oud-stadgenoot, de heer L. Keet te Amsterdam, slaagde aan de MTS te Haarlem voor de afdeling weg en waterbouw. Het Nederlandse Zeekadetkorps zal dit jaar, van 4 tot 14 Augustus, zijn eerste Zomerkadertrainingskamp hou den in de omgeving van Loosdrecht. Ongeveer zeventig jongens van de af delingen Amsterdam, Den Haag, Gouda en Maassluis zullen gedurende tien da gen cursussen volgen in roeien, zeilen, zwemmen, athletiek, seinen en scheeps werk. Zij kunnen daarbij voor de huis vesting beschikken over een gebouw van het Marine Opleidingskamp Hil versum, waarvan tevens de bioscoop en de cantine ter beschikking van de zee- kadetten staan. Een afdeling van het Britse Sea Ca det Corps, uit Southend on Sea zal ge durende deze tien dagen met acht en twintig Sea Cadets en enige officieren in dit zomerkamp de gast zijn van de Nederlandse zeekadetten 28. „Zo, en waar blijf je nu met je genoeg moeten zijn! Deze bezem veegt v-i. „llcnn maar Jjjj jjQ niet alleen, maar. straks pim weer neergezet. „Wij hebben hier je niet:zorgt dat je m een°mmezient], Pim weer neergezet. in het bos geen electnciteit. We heb^ de boel hier geklaard hebt. Vooruit v. sta i iTrt wp voelen ons me niet zo aan te gapen, Ga a&n hp+ er^e^t bij Tegelijkertijd neemt hij de werk, zo vlug als je kunt en wee jullie zware bezem uit de hok van de kamer, gebeente als het huis straks met brand- We kunnen jouw stofzuigertje niet ge- schoon is. Anders. gebeuren hie^ bruiken beste jongen. De» „en hij ongelukken!" En met een grote g^ wijst op de bezem", is voor mij goed op zijn gezicht reikt hij de bezem aan genoeg. En hij zal voor jullie ook goed Pim over. De doopplechtigheid werd verrient door mevrouw F. H. van Tijen-Noord- hoek Hegt, de echtgenote van de vroe gere Chef van de Hydrografische Dienst, kapitein ter zee R. van Tijen, die in 1942 te Neurenberg in krijgsge vangenschap is overleden. De nieuwe „Zeefakkel" belooft een waardevolle aanwinst te worden voor genoemde dienst, die zorg draagt voor het in kaart brengen van de Nederland se kustwateren, en die zowel in Neder land als in Indonesië op dit gebied zeer belangrijk vredeswerk heeft ver richt en nog steeds verricht. Het gis teren van stapel gelopen vaartuig heeft in beladen toestand een waterverplaat sing van 368 ton en wordt voortge stuwd door twee Smit-MAN-dieselmo- toren van 320 pk elk, waarmede het een snelheid kan bereiken van 12 mijl De lengte bedraagt ruim 45 meter, de breedte 7.50 meter en de diepgang 2.10 meter. De bemanning zal 29 koppen bedragen. Na de indienststelling zal het nieuwe opnemingsvaartuig de plaats innemen van de thans in dienst zijnde „Zeefak kel", die na de bevrijding werd ge leend van het Loodswezen en straks ender de naam „Miene" naar deze dienst zal terugkeren. De grijze oor logskleur wordt dan weer vervangen door de kleuren van het Loodswezen Vóór de oorlog beschikte de Hydro grafische Dienst in Nederland over twee schepen Hiervan ging de „Eilerts de Haan" tijdens de tweede wereld oorlog onder Duitse vlag verloren, en alleen de oude uit 1910 daterende „Hv- dfograafA die in de Meidagen van Op één van de terreinen aan de Ruyghweg werd gisteravond een voet balwedstrijd gespeeld tussen het elftal van drukkerij De Boer en een elftal van Helderse melkboeren. De strijd had een buitengewoon spannend ver loop. Debo wist een 20 voorsprong te verkrijgen. Toen scheidsrechter Dienaar evenwel het einde floot, was de stand gelijk (2—2). Men besloot tweemaal tien minuten te verlengen. Eerst in de tweede helft van de verlenging scoorde Debo zijn derde doelpunt. Kort vóór het einde maakte rechtsbuiten „Abe" Wildenberg zelfs een vierde doelpunt, dat hem na afloop van de wedstrijd op de schou ders bracht van een aantal enthousias te supporters. Debo legde door deze 42 overwin ning beslag op een medaille, die werd beschikbaar gesteld door de heer Th. Mallet. Het is morgen hoog water om 0.50 en 13.05 uur en laag water om 6.55 en 19.50 uur. Maandag is het hoog water om 2 en 14.20 uur en laag water om 7.55 en 20.45 uur. De temperatuur van het zeewater was 19.3 graden Celsius. Op Woensdag 9 Augustus houdt de Voetbalvereniging HRC in Casino zijn jaarvergadering. Behalve de jaarversla gen staat op de agenda de bestuursver kiezing. Aftredend zijn de heren P J ter Burg (penningmeester), J. Jansen (tweede voorzitter), W. Goudswaardt (tweede secretaris) en L. de Werker (commissaris van materiaal). Dit drie tal stelde zich herkiesbaar. V„or de hoogste elftallen van de verenigingen in de Nederlandse Hockey Boni is dezer dagen de competitie-indeling voor het seizoen 1950—1951 bekend ge- worden. Voor de Helderse hockeyclub „Hermes" is de indeling dit jaar minder gunstig dan in voorgaande jaren. 4e Klasse D (dames): DEM 2 (Be- verwijk), BDHC 6 (Bloemendaal), Alk. maar 2, Pinoke 2 (Amsterdam), Straw. berries 3 (Velsen)Hermes 2, Hurley 3 (Amsterdam) en Kraaien 2 (Wormer- veer) In de tweede klasse D zijn de Adel borsten ingedeeld met Zandvoort, Hur- ley 2, Strawberries 2 BMHC 4, Pinoke 2, Eechtrop en HBS 2. Adelborsten 2 speelt in de vierde klasse D met Hoorn, HIC 3, Eechtrop 2, Amsterdam 7, DEM, Hurley 4 en AMVJ. GESLAAGD Bij de te Amsterdam en te Haarlem op 5 en 18 Juli gehouden examens slaagden voor kantoorstenografie Ne derlands (130 lettergrepen per minuut) de dames M. A. Reurich, L. M. J. Ma- hieu, C. A. Pieters en J. Bakker. Het practijkdiploma machineschrij- ven werd behaald door de dames D. de Glopper, J. M. C. Bezuyen, J. Groen- huijzen, E. G. Spierenburg, R Vogel, B. M. Huigen, J. M. van der Haagen en C. C. Jansen. Allen waren leerlingen van mej. D. M. de Vroome, Van Hogendorpstraat 24. De Hermes-elftallen werden niet al leen in „sterke" afdelingen onderge bracht, maar ook in afdelingen die de Nieuwediepers veel verre reizen kost Zo moet Hermes 1 (heren) b.v. vijf keer naar Amsterdam. Hermes 2 (he ren) moet driemaal naar de hoofdstad en zelfs tweemaal naar 't Gooi. Her mes zal zich dit jaar dus wel zeer zware financiële offers moeten ge troosten. Hieronder laten wij de inde lingen volgen: Se Klasse D: Zandvoort 2, Pinoke 4 (Amsterdam). Strawberries 3 (Velsen», Amsterdam 6, Hermes, Hurley 3 (Am sterdam, HIC (Amsterdam) en FIT 2 (Amsterdam) 3e Klasse E: Alkmaar 2, Ijsvogels 2 (Amsterdam), Hermes 2, Pinoke 3 (Amsterdam), VW 2 (Amsterdam), Hilversum 4, Kraaien 2 (Wormer- veer) en 't Gooi 3. 3e Klasse D (dames): Hermes, Ever Swift 2 (Overveen), Ijsvogels 2 (Am sterdam), VW (Amsterdam), AMVJ (Amsterdam), BDHC 5 (Bloemendaal) Strawberries 2 (Velsen) en HBS 2 (Bloemendaal). De mogelijkheid tot parkeren in de binnenstad is nu zodanig geregeld, dat men in de Koningstraat en de Spoor straat zijn wagen op de oneven dagen van de maand mag parkeren aan le zijde met de oneven huisnummers en op de even dagen aan de kant met ie even nummers. Deze regeling geldt ook voor rijwielen en andere voertuigen, met uitzondering van klein goed ais kinderwagens e.d. In het Julianapark mag slechts wor den geparkeerd aan de zijde van het Plantsoen. Voor Hoofdgracht, West straat, Zuidstraat, Binnenhaven en Parallelweg geldt, dat uitsluitend lan de huizenzijde mag worden geparkeerd. «f DE NIEUWSTE COLLECTIE VAN DE KLEINSTE TOT DE GROOTSTE CASSETTE IS UIT VOORRAAD LEVERBAAR KEIZERSRAAT Het laatste onderdeel van de Nationale Vijfkamp die door het Nederlands Olympisch Comité te Amersfoort werd georganiseerd, bracht Hessels van de Marine te Den Helder een éclatante overwinning. Ingewijden konden al voor spellen dat de veldloop voor Hessels was. Anderen herinneren zich de prestatie nog wel die deze donkere Nieuwedieper verleden jaar in de „Loop door Den Helder" leverde en zullen dan ook niet verwonderd zjjn wanneer zij vernemen dat hy van de drie afdelingen de snelste tyd maakte, nameiyk 13 min. 59 sec., over een afstand van bijna vier kilometer. Hessels steeg hierdoor een plaats in het totaal-klassement en mocht tevens als extra prijs voor deze prestatie een medaille in ontvangst nemen. Hier volgt de uitslag van de veld loop: 1 J. A. Hessels 13 min. 59 sec., 2 H. B. C. Hiehle uit Doorn (behorende tot de Helderse équipe) 15.36, 3 P. M. Kraus 16.18, 8 IJzendoorn 17.42, 10 A. J Romijn 17.47, 15 W. A. Aalbersberg 19 minuten. T 0 taaiklassement In het totaalklassement van de Groep B eindigde Romijn met 24 pun ten op de eerste plaats. Hij kreeg als beloning de groepsbeker. Helaas was Romijn de enige Marine-man die niet in het bezit kwam van het Draagkiuis met het daaraan verbonden diploma, daar hij op een der onderdelen niet aan de gestelde eisen heeft voldaan Niettemin werd hij eerste, wat zeker een felicitatie waard is. Ook de tweede en de derde plaat» In aansluiting op ons bericht betref fende het vierdaagse bezoek van de grote propaganda-wagen van de Ne derlandse Centrale Vereniging tot be- strijding der tuberculose, kunnen w(j mededelen dat de actie Dinsdagmorgen om half tien officieel zal worden ge opend. Het college van B. en W. werd uit- genodigd om bij deze opening aanwe zig te zijn. De Helderse Stichting, die de actie mede organiseert, was niet in staat allen een uitnodiging te zenden, wier aanwezigheid van betekenis wordt geacht. Het bestuur vertrouwd echter, dat verscheidene artsen, geestelijken, onderwijzers, verpleegsters en andere personen, die 't werk der tuberculose bestrijding een belangrijke morele steun kunnen verlenen, de opening zullen bijwonen. De wagen, die op het Rialto-terrein een plaatsje krijgt, zal voor iedere be langstellende boven de veertien jaar vrij toegankelijk zijn op Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag van half tien tot twaalf uur 'g morgens en van twee tot vijf uur 's middags en van zeven tot negen uur 's avonds. De entree is vrij en alle bezoekers ontvan gen gratis de brochure van dr. D. Klinkert, waarin de gevaren der tuber culose en de mogelijkheden ter voor koming en bestrijding worden schreven. be- Ook Kraus (Marine, Den Helder) sleepte een extra medaille in de wacht. Hij veroverde deze prijs in het onder deel handgranaatwerpen. De veldloop, die achter hotel Wa- terloo op de Leusderheide werd ge houden, was buitengewoon zwaar maar leverde geen onoverkomelijke hindernissen op. De meeste last had den de deelnemers nog van de warm te. Hessels bleef met zijn 13,59 min. ver onder de maximumtijd (22 min.) die voor de te lopen afstand was be paald. Ook de andere Marine-manren Kraus, IJzendoorn, Romijn en Aal bersberg bleven dik onder de 22 mi nuten. in het eindklassement waren voor Marine-afgevaardigden. Kraus werd tweede met 28 punten, IJzendoorn derde met 31 punten, vierde werd in specteur Mutsaers uit Amersfoort (34 punten),vijfde Hiehle uit Doorn en zesde J. Gijzelaar (41 punten). De ze vende plaats was voor Aalbertsberg (Den Helder), eveneens met 41 pun ten. Hessels werd met 43 punten ne gende. IJzendoorn, Hessels, Aalbersberg en P.a"s I?en Helder ontvingen in hotel Waterloo, waar de prijzen wer den uitgereikt dus het Draagkruis en net diploma. De voorzitter van de commissie die de leiding in handen had, de heer J. van Steeden, merkte tijdens de prijsuitreiking op, dat voor al de Marine-mensen keurige resul- taten hebben bereikt. Hij prees de wijze waarop zij zich op deze Viif- wlïr ,.moesten hebben voorbereid. Wellicht memand zal aan de woorden van de heer Steeman twijfelen, vooral niet, wanneer hij weet dat slechts ze ventien van de een en veertig deelne- mers ten slotte Amersfoort met het Vijfkamp-draagkruis verlieten Daar- -dUS Vier ^«vaardigden van de Marine te Den Helder. y°°ral daarom jammer, dat men besloot geen korpsprijs uit te reiken. Den Helder had er on£etw£ fcld aanspraak op gemaakt. Vermelden wq nog, dat de prijsuit reiking werd bijgewoond door de voorzitter van het Nederlands Olym pisch comité, ke»--„i r- t- Mortange». De vorige week heeft de heer Slote- maker, de trainer van „Helder", de verschillende trainingsoefeningen in wedstrijdverband laten uitvoeren. De vier en twintig spelers die aan de wed strijd deelnamen moesten hun vaardig heid o.a. tonen in het doelschietan rechts, doelschieten links, paal raken rechts, paal raken links, ingooien, vèr- trappen, penalties nemen rechts en pe- nalties nemen links. Hieronder geven wij thans de namen van de tien spelers die de beste pres taties leverden: 1 C. Driehuis 3668 p- 2 G. J. Beekhoven 3654 p; 3 H. v. d. Meulen 3494 p; 4 P. van der Neut 3384 P! 5 J. Heijster (Zeemacht) 3238 p; 6 J- Bal 3230 p; 7 H. Himpers 3093 p. 8 F. Puhl 3072 p; 9 A. J. Gast 3048 p; 1" A. Dorlijn 3019 p. c- F. Pahud de Mr. D. Breebaart, burgemeester van Zijpe, sprekende op de ten' toonstelling Van de Wadden tot t IJ" in zijn kwaliteit van voor zitter der Federatie van VVV's Noord-Holland benoorden hot Noordzeekanaal.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2