Japon voor de Liefhebberij Een vrouw handelt in groot wild Soulaas voor pensioentrekkers Groot tekort aan personeel in T.B.C.- Sanatoria Nederland heeft altijd goede keepers Toen Göbel nog in het doel stond KLEINE GRAPIES Stenografe van twaalf jaar DE RAADSELS Tweede Kamer aanvaardt extra toeslag en kinderbijslag Een beroep op het Nederlandse volk Franse studenten aan het poffen De Atlantische landen moeten meer voor defensie uitgeven Besommingen Ifmuiden Italië breidt zijn leger uit ZATERDAG 22 JULI 1950 ^/AAROM zou een vrouw er eigen lijk een liefhebberij op na hou den? Als zij zich met hart en ziel aan haar taak als huisvrouw en moedei geeft, van alles wat zij doet haar lief hebberij maakt, van een geurige pan soep koken of het haken van een gordijntje toe, heeft zij dan nog wel Jjehoefte aan een bepaalde hobby? De lezeres, die mij ongeveer het ^«rrenstaande schreef, heeft op het eerste gehoor het gelijk volkomen aan haar kant. Maak van uw dagelijks werk uw liefhebberij, besteed er al uw gaven van hoofd en hand, van be drevenheid en fantasie aan en uw le ven zal zo rijk en gevarieerd zijn dat u aan niets anders behoefte hebt. Edoch er schuilt een gevaarlijk element in deze redenering, en wij zul len goed doen dit bijtijds te onder kennen, want vele vrouwen zijn, blin delings deze gedachtengang volgend, op een kwade dag bedrogen uitgeko men. Zo herinner ik mij de wanhopige klacht van een vrouw, die mij kort na het einde van de oorlog schreef, dat zij geen raad wist met haar leven. Haar man, die lange tijd van het ene onderduikadres naar het andere had gezworven, was rusteloos en totaal veranderd naar huis teruggekeerd. Na een paar maanden had hij haar ge zegd, dat hg scheiden wilde om vrij te zgn en overzee zijn geluk te beproe ven. Ik kon haar op geen enkele ma nier helpen, want uit de gehele brief sprak duideigk een toon van morrend en kortzichtig zelfbeklag. Deze vrouw was geen persoonlijk heid, anders dan de anderen. Zg was (alleen maar, zegt de ondankbare echtgenoot) een soort keurig, wan delend kookboek annex wrijfdöek ge weest, die zich in niets van andere soortgelijke combinaties onderscheid de. En wat deze man (die overigens natuurlijk ook niet vrij uitging) aller eerst nodig had was een vrouw met fantasie, met eigen aard, met be grijpende kameraadschap, die haar keukentje en meubeltjes en gordijntjes desnoods aan de kant zou schuiven om het met hem in een nieuwe omgeving te avonturen. Zou die vrouw het pleit gewonnen hebben als zg gedichten of postzegels had verzameld, viool gespeeld of bloe men gekweekt Stellig want die momenten van zich met hart en ziel geven aan iets, dat geheel buiten de dagelijkse kring van altijd eendere plichten en bezigheden ligt, had haar oog en oor gegeven voor dingen, die nog belangrijker zijn dan een ordelijk huis en een welverzorgde linnenkast. Een liefhebberij geeft het leven van een vrouw inhoud en waarde, ook a) houdt zg zich bezig met heel eenvou dige en ogenschijnlijk nutteloze tijd passering. Zij beseft dat zij nog iets anders kan dan de karweitjes die elk van de millioenen huisvrouwen in Ne derland dagelijks al of niet zuchtend opknapt. Want van tweeën één: een vrouw is een geboren huishoudster, naaister, kookster en zo voort of AAN HET STRAND kan men een jersey-costuum uit een lichte wol len stof kiezen, dat naar zeemans aard gemaakt is. Hier ziet U een Amerikaans model, dat bestaat uit een kort broekje en een wijde blouse met korte mouwen, die op de taille met een koord omsnoerd is In twee kleuren is dit costuum aan het strand zeer attractief. Bovendien kan men de blouse over het badpak dragen. zg is het niet. Dat laatste is net zo min een schande als het bezit van steil haar of te grote voeten. En meestal is het met enig geduld en de nodige energie nog wel mogelijk om huishoudeigk een althans draagigk peil te beraken. Maar beide, het huisvrouwelijk ju weel en de brekebeen, die gestadig zucht: ik leer het nooit! hebben even hard behoefte aan een volstrekt an ders gerichte liefhebberij. De perfec- te zal er de ontspanning in vinden, die ook zij bij tgd en wgie dringend nodig heeft, en bovendien bewaard blijven voor geestelijk scheefgroeien en gees telijke gemakzucht in de trant van: Och, ik heb altijd zoveel te doen, ik kan geen tgd vrg maken voor nutte loze dingen. En de arme verlegen beunhaas, die telkens weer pech heeft met ingezette stukken, die aan vier hoeken trekken of sokken, die krinmpen in de was of petroleumstellen, die sarrend staan te walmen die pechvogel kan zich mei een liefhebberg, die haar lust en haar leven is weer een ogenblik een vol waardig en tevreden mens voelen om daarna met frisse moed aan de ver- foeihjke verstelmand te beginnen of de beroete keuken schoon te soppen. Herstel van het evenwicht, ontspan ning, onderbreking van de sleur, vreugde om het zelf bedachte of ge maakte, verdrijving van de moeheid, uitleven van het persoonlijke: dat zijn de motieven, die in de geestdriftige brieven van liefhebberende vrouwen onderstreept worden. Getrouwd of on getrouwd, moeder of kinderloze, zij zijn het er allen over eens, dat elke vrouw wel een of andere persoonlijke voorliefde of soms zelfs gave bezit, die zij vooral en vooral moet uitleven en, als het kan, in dienst stellen van de gemeenschap. SASKIA. Waarom zouden we ons zo druk ma ken om de slanke lijn? Ook al heb ben we geen wespentaille, we kunnen er even goed leuk uit zien. Bekijk dit japonnetje maar eens! Is het geen vlot en jeugdig model, zowel geschikt voor effen als bedrukte stof? Het heeft een aangeknipte kraag, die U desgewenst kunt vervangen door een envoudige V- hals (zie het stippellijntje), aange knipte mouwtjes met een splitje en een ruime rok. Voor een bovenwijdte van 112 cm. vraagt het ca. 4.75 m. stol van 90 breed. In voor- en rugpand styct U de ft Het gebeurde enige tijd geleden aan boord van een schip, dat op weg was van Bangkok naar Singapore met 320 apen, 15 slangen, 175 vogels, 8 olifan ten, 2 krokodillen, 3 luipaarden en nog een groot aantal andere dieren: de grootste lading wilde dieren, die de 25-jarige Amerikaanse diereninkoop- ster, Miss Genevieve Cuprys („Jungle Jenny"), ooit onder haar hoede heeft gehad. Een vervaarlijke zwarte panter zag kans uit te breken en verwondde twee Chinese zeelieden, vervolgens concentreerde hij zijn aanval op Jungle Jenny. Hij verwondde haar o.m. aan haar rechterarm, die zij ter bescher ming voor haar gezicht hield. Geluk kig keerde de panter zich af („onver klaarbaar", zei Jenny later) en ver dween in de machinekamer van het schip, waar hij door een bemannings lid werd doodgeschoten. Miss Cuprys werd zo snel mogelijk per trisha naar een ziekenhuis in Bangkok overge bracht. Onlangs werd zij, na een ver blijf van zes weken, uit het ziekenhuis ontslagen. De dag daarop reeds, vloog zij per K.L.M. vliegtuig naar Singa pore, wederom hoewel zij haar arm nog niet goed kon bewegen voor het transporteren van dieren. „Aangevallen te worden door een panter is beslist geen lolletje", ver telde de charmante Amerikaanse na haar aankomst te Singapore, „maar mijn gevoelens voor dieren zijn nog precies dezelfde en ik denk er dan ook niet aan mijn beroep op te geven". Zij is nu weer terug in Bangkok, waar zij voorbereidingen treft voor een nieuwe dierenvlucht in Amerika. Het begint voor Jenny langzamerhand een routinekwestie te worden, want reeds vloog zij enkele malen met een als vliegende dierentuin ingerichte K.L.M. machine naar de Nieuwe Wereld, waar zij haar collectie oer woudbewoners verkoopt aan Bob Treflich uit New-York, 's werelds grootste dierenhandelaar. Als er straks mogelijk weer een telegram bij het K.L.M. Vrachtbedrijf op Schiphol binnenkomt: „Zorg s.v.p. voor 60 emmers water, 20 pond vlees, 200 kilo groente en twee balen hooi" dan kan hiervoor maar één aanleiding zijn: Jungle Jenny is weer op pad! HAMSTERAAR IN AMSTERDAM GEVERBALISEERD De economische afdeling van de Am sterdamse politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een bewoner van de Javastraat, bij wie een grote hoeveel heid levensmiddelen en huishoudeigke artikelen werd gevonden. De hoeveel heid, bestemd voor een gezin van twee personen, kon, nadat zij in beslag was genomen, nauwelijks gestouwd worden in de grote personenauto van de poli tie. guurnaadjes, waarbij van voren een ceintuurtje meegenaaid wordt (aan weerskanten 45 x 3 c.m.), dat op de rug knoop- of gespsluiting krijgt. Zg- en schoudernaden sluiten. In de mouw het 12 15 c.m. lange splitje apart afwerken. U naait net achternaadje van de kraag dicht en stikt tegen de voorkanten het belegd, dat middenachter geen naad krijgt. Zo nodig kunt U wel onder het eerste knoopsgat een naadje hebben. De halsrand wordt tussen kraag en beleg genaaid. U legt in de achterbaan X opvallend de plooi, waarin U een naad kunt ver werken, en verbindt alle rokdelen. Bij het aanzetten van de rok aan het lijf' je wordt het voorbaantje ingerimpeld. Neemt U een V-hals, dan werkt U die met schuine biezen af. Ter afwis seling kunt U daar een witte kraag lang zetten of een kanten ruche, waar mee U dan ook de mouwtjes garneert. Merkwaardig: aan goede doelverde- digers hebben we in Nederland nooit gebrek gehad. Ook nu niet. Ik heb dat wel eens aardig horen uitleggen. Zoals je weet is ons land niet altijd geweest zoals het nu is. Grote delen hebben we op de zee moeten veroveren en eigen lijk is de hele geschiedenis van >ns volk een strijd geweest tegen het wa ter. Düken aanleggen deden onze voor vaderen al in de tijd van de middel eeuwen, ja eigenlijü al in de tijd iat de steden in het Westen nog moesten worden gebouwd en dat is al heel, heel lang geleden. Ons tegen vijanden verdedigen, lat zit vanouds in het' bloed en dat vin den we ook terug in ons voetbal. Een voorhoede als bijvoorbeeld Zuidelijke landen, zoals Italië of Uruguay of Ar i i u L,.n«Vi+ovi mnpt If lanaeii, gentinie in het veld brachten moet Ie bij ons met een lantaarntje zoeken. Maar met onze verdediging staan we ons mannetje. Van keepers, die we in de loop i.r jaren gehad hebben, kan ik jullie dan ook heel wat vertellen, maar de be roemdste van allemaal is toch eigen '"k Göbel (spreek uit: Geubel) ge weest. Ik weet niet of h« beter was dan later dr. van de Meulen of Piet Kraak, maar Göbel heeft het geluk ge had in de tüd te leven, dat er^gevoel- bald werd door pioniers, dat wil zeg gen door mensen, die eigenlijk voetbalsport nog populair moesten aia- ken En wie in die tijd uitblonk had zgn' naam in de geschiedenis gemaakt Nou zo lang als er in N»< "d ovur voetballen geschreven zal worden, zo lang zal de naam van Göh»' met -re «enoemd worden. Just Gobel. die 11 Vitesse het doel verdedigde en in iet jaar 1911 in het Nederlands elftal «rd gekozen was zo populair in Nedei land dat hU na «en van rijn Internationale wedstrgden een valse baard en een knevel moest voordoen om tenminste onopgemerkt üt de trein naar het no- tel te kunnen komen. En juist een be scheiden mens als Just Göbel moest niets hebben van al dat huldebetoon. Met Göbel in het doel versloegen we in 1911 de Belgen twee maal (51 te Antwerpen en 31 te Dordrecht) en dat de Engelsen slechts met 10 kon den winnen in Amsterdam was voor een belangrijk deel te danken aan /Jjn fenomenale keperstalenten. Het was weer Göbel, die ons in 1912 in Antwerpen hielp aan een 21 over winning op een veel beter spelend Bel- gie, dat voortdurend in de aanval was en daarbij slechts weinig werd gehin derd door het volkomen falende Neder landse backstel. Göbel was daarover zo boos, dat hij de elke keer mistrappen.ie Nederlandse backs ver naar voren stuurde om in het strafschopgebied op zijn eentje de Belgische aanvallers de baas te kunnen blijven. Ja, zo was Göbel. een mannetjesputter in het veld. maar daarbuiten een bescheiden mens Met Göbel in het doel en een voor treffelijk aanvoerder als Bok de Kor- ver op de spilplaats, had Nederland een elftal, dat samen met Denemarken aan de top heeft gestaan van het con tinentale voetbal Vraag maar eens aan je vader, vie vroeger de beste keeper is geweest van het Nederlands elftal en tien te gen één. dat hij de naam noemt van Göbel. Varkenspootjes. Een jongen ging naar een slager. Hij vroeg: ..Slager, heeft U ook varkens pootjes?" „Jawel", zei de slager. „Nu" zei de jongen, „dan zullen uw sokken wel moeilijk aan te krijgen zijn". Verzuchting van een dief. Zo gaat het nu eenmaal in de wereld Gisteren had ik zo'n schik in de dieren tuin en nu zit ik zelf achter de tralies. MARIA SPIERENBURG uit Voor hout heeft feestgevierd. In de def tige aula van het gymnasium in Leiden, waar deitige grote men sen haar hebben toegesproken. Dat maakte natuurlijk een gewel dige indruk op haar, want ze is pas twaalf. Vandaar, dat ook de glaasjes limonade en de cadeautjes indruk op haar maakten. Misschien zelfs nog wel méér. Maar het meest waren toch nog de deftige grote mensen onder de indruk. Dat was, toen de directeur van een handels avondschool Maria een deftig di ploma-stenografie uitreikte. Want daarmee werd de twaalfjarige Ma ria Spierenburg op slag de jongste stenografe van Nederland. 1. Mijn geheel bestaat uit 13 letters en het is heel plezierig. 3, 4, 5, 8, 12 is zoveel als dank-je-wel. 6, 7, 9, 10 is een banier. 1, 12, 13, 10 kan men niet in het donker. 2, 11 is een jongen uit een leesboekje. 2. Mijn geheel bestaat uit 9 letters en men kan er veel pret mee hebben 5, 4, 3, 2 is slim of sluw. 6, 7, 8, 6 behoort bij een koffie- of theepot. 1, 2, 3, 5 is geen ernst. 9, 4, 5 is een meisjesnaam. 3. Met een k. ben ik vaak een groot gebouw; met een w. ben ik de schrik der duisternis; met een z. bedek ik een rustplaats en met een m. ben ik een kenteken. DE ANTWOORDEN 1. Zomervacantie merci, vaan, zien, Ot. 2. Speeltuin leep, tuit, spel, Nel. 3- Kerk, werk, zerk, merk. (Van onze parlementaire redacteur) Na langdurige en soms bewogen discussies heeft de Tweede Kamer Vrijdag middag zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd het wetsontwerp tot verttoging van de pensioenen "met een büzondere toeslag en het wetsontwerp tot toeken ning van een kindertoelage aan gepensionneerden. Over het laatste ontwerp bestond geen verschil van mening, maar wat het eerste betreft, heeft de regering heel wat critiek te verduren gekregen en op een gegeven ogenblik moest zij zelfs over een amendement het onaanncméigk uit spreken en dreigen met opschorting van de behandeling van het ontwerp, indien het toch zou worden aangenomen. Het betrof hier een amendement van de heer H. van Sleen van de P. d. A. die de in de wet genoemde bedragen van f 40,en f 50.— verhoogd, wenste te zien tot respectievelijk f 80.en f 75. Het eigenaardige was, dat het amendement dezelfde strekking had als het advies, dat de commissie van rapporteurs had uitgebracht, zodat in feite de gehele Kamer ervoor was. erin, kosteloze naturalisatie te verkrij- gen voor een kloosterzuster te Sim- pelveld wegens haar illegale werk, en voor Alfred Mozer, een gewezen Duit ser, die sinds 1933 in ons land woont en 'zeer verdienstelijk inlichtingenwerk heeft verricht. De ontwerpen werden aanvaard, nadat het voorstel-Scheps met 60 tegen 3 stemmen (de commu nisten) was goedgekeurd. Tenslotte heeft de heer Kortenhorst met het oog op het reces een vriende- ïgke toespraak gehouden en de Kamer medegedeeld, dat zg tegen 12 Septem ber opnieuw zal worden bijeengeroe pen, om nog een kleine waslijst van wetsontwerpen af te werken, voordat het nieuwe zittingsjaar begint. Een der ernstigste en besmetteigkste ziekten is wel de nog steeds voorko mende t.b.c. De strijd ertegen wordt reeds lange jaren gevoerd en practisch algemeen worden plaatselijk en lan delijke verenigingen tot behartiging der belangen van t.b.c.-patiënten geldeigk gesteund. Een ernstige belemmering voor het werk echter is het grote tekort aan verplegend en huishoudelijk personeel in de Sanatoria, een euvel waarvan de gevolgen zeer ernstig kunnen zyn. Hoort U slechts wat een sociaal werk ster in een door haar uitgebracht rap port vermeldt: „Ik kom nog veel bij arbeidersgezin nen in verband met het werk wat ik doe. De laatste twee weken heb ik veel gezinnen bezocht waar een van da gezinsleden aan t.b.c. lijdt. Het is af schuwelijk welke toestanden je dan vindt en ik vraag me af of „men" daar van wel voldoende op de hoogte is. Na tuurlijk horen we dikwijls dat er zo veel patiënten op opname liggen te wachten, maar ik zou wel willen dat al de meisjes, die nog twijfelen of zij wel of niet in de verpleging willen gaan, eens een middagje mee konden om met eigen ogen te zien, hoe wanhopig de toestand in vele gezinnen is. En dan te weten, dat er frisse bedden in ruime ziekenzalen leeg staan, wegens gebrek aan personeel. Ik, en zeker velen met mij, vragen ons af of dit nog langer kan doorgaan. Dit gaat om de gezond heid van geheel ons volk en zal ook gedragen moeten worden door geheel onf volk." Met de schrijfster van het rapport zeg gen wij: „Het gaat om de gezondheid van ge heel ons volk, waarvoor ons gehele volk ook paraat moet zijn." Ieder van ons kan hiertoe bijdragen. Gij, vaders en moeders, door Uw doch ters die de roeping in zich gevoelen om verpleegster of verzorgster in zie kenhuizen of sanatoria te worden, U hiertegen niet te verzetten, doch dit veeleer in het belang van Uw mede mensen, Uw lang en volk aan te moe digen Wg hopen, dat ons beroep niet te vergeefs is geweest! De medewerking der Nederlandse pers is ons, bij ons streven onontbeer lijk en ook tot haar richten wij ons verzoek om bij onze werkelijk zware taak haar steun en belangstelling te bigven verlenen Zg doet daarmede naast ons een zeer weldadig werk, dat het Nederlandse Volk niet genoeg kan waarderen. Onaanvaardbaar amendement De minister van Binnenlandse Zaken, ad interim, mr. J. R. H. van Schaik, noemde 't onaanvaardbaar. Bovendien, zo zeide hij, wordt 't vraagstuk van de verhoging van de pensioenen bestu deerd door de commissie-Van Boeven, Ook de minister van Financien, prof. mr. P. Lieftinck, raadde aan het wetsontwerp zonder het amendement- Van Sleen aan te nemen. De regering verklaarde zich bereid de hoogte van de pensionnering voor de komende jaren nog eens in overweging te ne men. Het plan van de heer Van Sleen om het debat te schorsen, overleg te ple gen tussen de rapporteurs en de mi nisters en Dinsdag a.s. terug te komen, leek de meeste 1 afgevaardigden nog zo gek niet, maar de voorzitter achtte de tijd voor overleg te kort en zeide, dat de verdere beraadslagingen dan pas in September zouden kunnen worden ge houden. Toen van schorsing echter niets bleek te kunnen komen, handhaafde de heer Van Sleen zijn amendement De dreiging, dat bij aanneming ervan de verdere behandeling uitgesteld zou worden en dat de gepensionneerden dus nog langer zouden moeten wach ten, was voor hem niet doorslagge vend. Dit was het wel voor de andere Ka merleden. De Kamer verwierp het daarna net 48 tegen 23 stemmen (vóór P. vd A. en CPN). Het wetsontwerp werd z.h.st. aanvaard. Er is voorts nog vrij uitvoerig ge debatteerd over een achttal naturalï- satieontwerpen, die 164 personen ie hoedanigheid van Nederlander zullen geven. De heer Scheps (Arb.) slaagdë Een taxichauffeur uit Voorburg kwam Donderdag het hoofdbureau van politie te Rotterdam binnenstappen met de mededeling, dat hij door een tweetal Franse studenten was opgelicht. Zij waren in Voorburg ingestapt en had den zich naar Noordwijk laten rijden. Vandaar werd de tocht doorgezet naar Rotterdam, waar bij een dandtng in de binnenstad werct gestopt. De chauffeur kreeg het verzoek even te willen wach ten, maar toen zij na een half uur nog niet terug kwamen, ging hg eens op onderzoek uit en ontdekte, dat de vreemde vogels gevlogen waren. De zaak werd verder onderzocht, waarbij aan het licht kwam, dat het tweetal, de twintigjarige S. S. en A. B., de eerste weken van Juli in een hotel in de Rotterdamse hjnnenstad hadden- gelo geerd, echter zonder de rekening te voldoen. Ook een bar in het westen van de stad heeft nog een vordering van f 65 op de heren. Men vermoedt, dat zij ook in andere steden een dergelijke handelwijze hebben gevolgd. Volgende week zullen de Ver. Staten in de bijeenkomst van de plaatsvervan gers van de ministers der landen van het Atlantische Pact aandringen op „aanzienlijke verhoging" van de defen sie-begrotingen der Westeuropese lan den. In militaire kringen te Washington zou men van mening zijn, dat desnoods op binnenlandse uitgaven voor niét-de- fensieve doeleinden bezuinigd moet worden. Zg erkenden echter, dat de Europese landen economisch niet in staat zijn, om, evenals de Verenigde Staten, hun defensie-begroting te ver dubbelen en dat sommige landen, zoals Engeland, reeds een groter deel van hun nationaal inkomen aan hun verdediging besteden dan de Verenigde Staten. De besommingen van Vrijdag waren: trawlers Ro 46 7740: loggers Kw 84 993; Kw 186 1740; kustvissers Kw 189 102. Prijzen per kg: heibot 1,90: gr tong 2,90—2,85, gr. midd. tong 2.70—2,40, kl. midd. tong 2,25—2,15; kl. tong I 1,27— 1,18; kl. tong II 1,02—0,73; tarbot I 1,70— 1,34. Pi jzen per 50 kg: tarbot II 45; tarbot IV 29; tongschar 4740; gr. schol 4946; gr. midd. schol J150; kl. midd schol 48—46; kl. schol 1 32—25; Idem U 246; schar 1511; bot 65; v. haring 40; makreel 20—16; gr. schelvis 33; gr midd. schelvis 35; kl. midd. schelvis 33 —28; kl. schelvis - 31—27; kl. schelvis II 24—9; wijting 17—11; gr. gul 45—23; midd gui 25—10; kl. gul 20—13; kl. haal 14: poontjes 98. Prijzen per 125 kg: gr. kabeljauw 70—62; gr. koolvis zw. 28—24 Da aavoer bedroeg 1226 kisten, waarvan Mo mat haring. Italië zal zqn leger van 170.000 op 250.000 man brengen, zo is na een ka binetsvergadering van zes uur te Rome medegedeeld. Het laatstgenoemde aan tal is de door het vredesverdrag toege stane sterkte. Hierbg zgn de carabi nieri inbegrepen. Het leger moet een defensief karak ter dragen, zo is door het vredesverdrag bepaald. In verband daarmee zal het in hoofdzaak worden uitgerust voor de verdediging van de tachtig kilometer lange grens over het voorgebergte van de Alpen in het Noordoosten van het iand. Het best uitgeruste deel van Italie's gewapende macht is zyn 67.000 ton me tende vloot. Deze zal ae volgende maand deelnemen aan BritsAmeri kaanse vlootmanoeuvres in "de Adriati- sche Zee. Het is de bedoeling, om ook de cara binieri te versterken met het oog op >la activiteit van de communisten in Italië. Er zal worden aangedrongen op versnelling van de Amerikaanse wa penzendingen. In Groningen is gistermiddag een pakhuis uitgebrand, waarin een grote hoeveelheid schouderwatten was opge slagen. Vermoedelijk is het vuur ont staan door broeiing in de watten.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 7