Stad en Omgeving Ook in Westzaan ontging de winst aan de Helderse Bruinvissen Prinses Irene legde eerste steen voor de nieuwe Nederlandse kerk Dertig partijen eindigden in het voordeel van de wereldkampioen a wi, Twee en veertig Zeevaartscholieren ontvingen hun getuigschrift Met „Onderling Belang" naar Schiphol en Alphen aan de Rijn Uiislag overgangs- en eindexamens Sollicitatie-kansen kleiner dan vorig jaar Tussen Haaks en Kuifje VAN MARSDIEP TOT IJ Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom VIERDAAGSE ORANJEBOOM BIER! Scheidsrechter bezat onvoldoende ervaring Urk Burgerlijke Stand Werfpersoneel een dagje naar buiten Julianadorp Plechtig gebeuren in Londen Haar eerste officiële daad Roozenburg bij de H.D.C. Demonstratie-avond duurde vier uur Vier dammers brachten het tot winst Boo«nbürg ae Verdrinkingsgevallen te Wijk aan Zee en Egmond Van de Wadden tot 'J in prijs verlaagd MAANDAG 24 JULI 1950 De resultaten van het onderwijs aan de gemeentelijke Zeevaartschool zijn Zaterdagmorgen In een bijeenkomst van alle leerlingen bekendgemaakt. De leer lingen van het tweede jaar, die voor het A-diploma Stuurmansleerling waren geslaagd, ontvingen uit handen van wethouder L. F. van Loo hun getuigschrift met de bijbehorende bescheiden. Van de negen en veertig candidaten slaarden er twee en veertig. Van de eerste naar de tweede klasse werden vijf en veertig leerlingen bevorderd, waarvan tien met een taak. Zes leerlingen zullen het over- gangs-examen opnieuw moeten afleggen. Eén leerling werd afgewezen. In een kort inleidend woord verwel komde de directeur, de heer J. Midden dorp, de wethouder van Onderwijs, de directeur van Openbare Werken, ir. J. F. A. Alozerij, mevr. H. L. M. de Wit— Tuyn en de heer M. C. Schakel van de Commisise van Toezicht en de heer L. J. Daalder, chef van de afdeling On derwijs der gemeente. Alvorens de diploma's uit te reiken, wenste de heer Van Loo de geslaagden succes bij het vinden van een taak bij de vaart. Hij drukte hen op het hart, straks in de vreemde de naam van Ne derland altijd hoog te houden. Toen allen in het bezit van hun papieren waren sprak ook de heer M. C. Schakel een hartelijk woord van gelukwens, waarna de heer Middendorp nog een enkel practisch advies gaf. „Het zal weer moeilijker zijn om een betrek king te vinden dan verleden jaar", zei de directeur, „want er is nu geen ge brek meer. Dat betekent dat men weer hoge eisen aan de sollicitanten gaat stellen". De geslaagde leerling B. Ezerman, voorzitter van de Zeevaartschoolvereni ging, bedankte directeur en leraren voor het genoten onderwijs en de eer- ste-jaars leerlingen voor de kameraad schap. Hij beloofde overeenkomstig de wens van de wethouder ertoe te zullen bijdragen, dat men in het buitenland met respect over de Nederlandse zee man spreekt. De geslaagden. Hieronder volgen de namen van de twee-en-veertig leerlingen, die het ge tuigschrift ontvingen: A Bakker, Texel; A C Blankwaard, Den Haag; R G Boen der, Rotterdam; A Buis, Egmond aan zee; J M van Buures, Amsterdam; M. H Colenbrander, Velsen; G van Dam, Putten; N J van Diepen, Heerlen; H van Donselaar, Huizen; F. C. Doodeheef- ver, Amsterdam; J. D. Eijs, Santpoort; B. Ezerman, Amsterdam; P. Foppema, ïrnsum; G W E Gerritsen, Santpoort; D J de Graaf, Haarlem; F H de Greef, Zeist; W M J Hammes, Roermond; N J Heykoop, Amersfoort; G A IJ de Jong, Bodegraven; E J Jonker, Alk maar; A R Kelder, Hilversum; F A Kemper, Amsterdam; M. Kuperus, Alk maar; L J van Leeuwen, Alkmaar; H M G Moolhuysen, Sittard; R B Morgen land, Dalfsen P S de Nijs, Burgervlot- bi-ug; J Noteboom, Zuilen; A W van de Poel, Anna Paulowna; J W C Rooy- akkers, Eindhoven; H Schram, Amster dam; A van der Sel, Den Helder; H A Sluiter, Hilversum; E. A. W. Thon, Zeist; Th M Twisk, Castricum; H Vonck. Over- veen; Th T de Waal, Utrecht; J D Weder, Broek op Langendijk; H G Wil- lemsen Breukelen; A Witteveen, Schoorl; Th Zuyderland, Den Helder; J A Zwart, Alkmaar. Het hoogste aantal punten werd be haald door H. Schram, die gemiddeid een 8 behaalde, en daardoor kan mede dingen naar de prijs (een kijker), die door het College Zeemanshoop wordt toegekend aan de leerling die van alle candidaten in Nederland het hoogste aantal punten behaalt. Wie overgingen Van de eerste naar de tweede wer den bevorderd: A. de Jong, Den Haag; J. Baltus, Amsterdam; J. P. A. van den Berg, Dordrecht; R. J. Botman, Haarlem W. J. H. M. van Boven, Ar- chen; A. M. C. de Bruin, Breda; H. J. Carpentier Alting, Aerdenhout; J. van Dijk, Bennebroek; G. van Egdom, Wou denberg; R. J. Fuhrhop, Aerdenhout; M. J. E. Giebels, Roermond; A. B. Groe- neveld, Amsterdam; P. Grootes, Hei- loo; L. Heddema, Hoensbroek; H. L. Hendrix, Hilversum; J. P. den Herder, Dordrecht; J. H. Hoeberichts, Scharn (L.); P. H. de Jong, Rottèrdam; Th. A. Zaterdagmiddag is het acht ton metende Poolse motorscheepje „Krysty- na" in de haven komen bijleggen. Het scheepje is met drie mannen, een vrouw en een kind aan boord verleden jaar uit Gdynia vertrokken naar Zweden v/aar de mannen enige tijd hebben gewerkt om geld bijeen te brengen voor de overtocht naar Noord-Afrika De „Krystyna" zal vandaag of morgen naar Tanger vertrekken, waar men dn visserij wil gaan uitoefenen. Het is morgen hoog water om 3.10 en 715.35 uur en laag water om 9.10 en 23.00 uur. POSTPAKKETTEN VOOR DE „EVERTSEN" Thans is de mogelijkheid geopend om pakketten te sturen aan de opva renden van Hr. Ms. „Evertsen". Deze pakketten moeten aan dezelfde voor waarden voldoen als die, welke be-» stemd zijn voor Indonesië, met dien verstande, dat het maximum toegestane gewicht 1 kilogram is. Het adres op deze poststukken moet luiden: rang/ kwaliteit, naam, stamboeknummer. Aan boord Hr. Ms. „Evertsen", p/a Amsterdam, Schiphol, Marine. De pak ketten dienen op de plaatselijke post kantoren te worden aangeboden. Jorg, Amsterdam; E. V. Jurg, Voor burg; N. T. Kappeijne van de Coppel- lo, Loenen aan de Vecht; E. P. Kareis, Egmond aan de Hoef; P. van Klink, Breezand; W. van Klink, IJmuiden; H. P. Kool, IJmuiden; F. H. A. Kuik, Haarlem; J. W. van Leeuwen, Aalsmeer; B. Loos, Alkmaar; H. W. Mansheijm, Amsterdam; W. R. Meijer, Amsterdam; Th. Nieuwkerk, Hilversum; D. C. Oudijk, Doorn; S. V. Planting, Den Helder; D. Plooy, Den Oever; A. F. Roobol, Leiden; C. Rustemeijer, Sant poort J. J. van Schagen, Heiloo; T. P. Smit, Alkmaar; P. Snel, Den Helder; W. A. F. Temminck, Vught; C. Tijsen, Den Oever; J. C. Verhoef, Castricum; R. F. Vrielink, Haarlem; W. Welbie, Den Helder; C. van Weijen, Den Haag. Te Andijk is plotseling op 67-jarige leeftijd overleden ds. v. d. Poel, Ned. herv. predikant aldaar. De gemeente raad van Hoorn heeft een voorstel be reikt, om voor f 23.750 drie aan de Staat toebehorende huizen aan te ko pen. O Te Blokker hebben zeven kin deren van de r.k. kleuterschool in le vensgevaar verkeerd doordat zij hadden gesnoept uit een gevonden doosje met muizentarwe. Eén der kleuters wordt nog in het ziekenhuis te Hoorn in ob servatie gehouden. De gemeenteraad van Assendelft heeft besloten tot aankoop van de bur gemeesterswoning teneinde daarin de politiepost te vestigen. Een begin van brand in de fabrieken van de N.V. Albert Heijn te Zaandam kon in de kiem worden gesmoord. In Alkmaar heeft het gemeentebe stuur een wachtlijst voor woon schepen aangelegd. O Bij een goudsmid te De Rijp heeft men 's nachts de étalageruit verbrijzeld, waardoor het mogelijk was twee tableaux met 200 gouden ringen te ontvreemden. Te Akersloot is het enig kind van de heer Leijen in een sloot achter de woning verdronken. Het knaapje zou Zondag zijn tweede verjaardag hebben gevierd. Uit vrees voor een naderende on weersbul heeft de piloot van een twee- motorig Engels vliegtuig een goed ge slaagde noodlanding gemaakt op een weiland te Bergen. 29. Wat kunnen Pim, Pam en Pom ook./Halverwege gaan ze even op de anders doen, dan het bevel van de koffer van de stofzuiger zitten, „i woedende kater opvolgen? Ze hebben moet even rusten", zegt Pim.^ „Ja ik zelf al die rommel in huis gemaakt, dus ook, mijn benen zijn zo moe", zucht is het niet meer dan billijk dat zij die Pam. „Wie had ook gedacht dat we rommel weer opruimen ook! Maar het zo'n pech zouden hebben", zegt Pim is een zwaar werkje om dat met stoffer weer. De hele dag zijn we met één en blik en bezem te doen, en het is dan klant bezig geweest en we hebben^ nog ook al laat in de évond, als Pim, Pam niet eens een stofzuiger verkocht! Ja, en Pom dodelijk vermoeid, naar buiten de drie hondjes hebben pech en wat komen. Ze kunnen niet meer, de arme erger is.... er is nog meer pech voor stakkerds. En ze moeten nog naar huis hen op komst! Drie grote touringcars waren er vorige week nodig om een honderdtal per soneelsleden van de Rijkswerf, aangesloten bij „Onderling Belang", voor een één-dags uitstapje buiten Den Helder te brengen. Om ongeveer half acht verza melden de Werfmensen zich rond de heer L. F. van Loo op het Koningsplein, om vandaar enkele ogenblikken later lachend en zingend het pleziertochtje te aan vaarden, dat zou leiden naar Schiphol en het vogelpark „Avifauna". Ook de stand van de res. 3e klasse B is het bestuderen waard. Bruivissen II gaat daar, nu Nereus III, H.V.G.B. IV en D.W.R. III e lk twee verlies- punten wegens niet opkomen hebben, zoals uit de stand blijkt, aan de kop. Drie Brulnvlssenploegen zijn te gast geweest bij de Kroosduikers in West zaan. Weer werden het drie nederla gen, waarbij direct opgemerkt dient te worden dat er een zware strijd ge streden werd. Kroosduikers II nam de handschoen op tegen Bruinvissen III. Door ver schillende omstandigheden worden er in het derde zevental nogal eens wij zigingen aangebracht, waardoor de ploeg moeilijk ingespeeld raakt. Ook nu was dat het geval. Met de rust hadden de Kroosduikers een 10 voor sprong. Na het draaien maakte Ko- ningsteyn gelijk, maar vóór het ein de was gefloten was doelman Sander- se nog tweemaal gepasseerd, zodat 'n 31 nederlaag werd geboekt. Bruinvissen II H.V.G.B. IV Nereus III D.W.R. III D.A.W. II 4 2 0 3 2 1 4 2 1 3 10 2 0 0 13-12 13- 4 9—10 5-18 1- 5 Doelpunt afgekeurd De wedstrijd Kroosduikers I Bruinvissen I had een zeer sensatio neel karkater. Vrijwel direct na het aanvangssignaal werd v. d. Water ge passeerd. Het antwoord, dat Gode hierop gaf was niet mis te verstaan en de 11 stand was voor beide ploe gen aanleiding om het tempo op te voeren. Wildenberg kreeg de bal, kwam vrij voor doel, maar kreeg op onverklaarbare wijze een vrije worp tegen zich, speelde zich echter vrij, schoot in doel, dochhet doelpunt werd afgekeurd en hij mocht een vrije nemen, die echter niets opleverde. Spoedig na het wisselen namen de Kroosduikers weer de leiding, als ge volg van een reusachtige blunder in de Bruinvissen-achterhoede. Nu kwam het antwoord van Davidse, die op het middenveld de bal te pakken kreeg, opzwom en keeper Kalf het nakijken gaf. De Kroosduikers vochten voor hun bovenste plaats en wrongen zich weer los uit de verdediging. In snel tempo ging het op het doel van v. d. Water af, en hij zag geen kans het harde schot te keren. De Bruinvissen, belust op revanche, trokken nu weer in goede combinatie naar voren en na wat gegoochel voor het doel bracht Gode de stand weer in evenwicht Nog maals kwamen de Kroosduikers terug om het v. d. Water lastig te maken. Het besluit was een hard schot, door de Bruinvissen-doelman gekeerd, maar volgens de scheidsrechter als doel punt aangemerkt. Nog gaven de Bruinvissen, hoewel de tijd bijna om was, het niet op, zowaar wist Wildenberg door te bre ken, vrij voor doel te komen, doen de scheidsrechter floot en liet de Kroosduikers een vrije worp nemen. Hierna was de tijd tekort om nog te doelpunten en zodoende verloren de Bruinvissen door verschillende fou tieve beoordelingen van de scheids rechter, die te weinig ervaring had om deze zware wedstrijd te fluiten, ook deze competitiewedstrijd. Dames verloren met 31 Toen mochten dg dames Bruinvis sen nog laten zien wat zij presteerden en hoewel dit hun allereerste wedstrijd was, werd er toch niet onverdienste lijk gespeeld. De Kroosduikers-dames bleken iets meer routine te hebben en wonnen met 31. Grietje Petrus wist de eer der Helderse dames te redden. De stand in de derde klasse A Is nu: Kroosduikers I 8 5 2 Geboren: Klaas, z. v. Jurrie van den Berg en Bonsje Kamper. Ondertrouwd: Johan Herman Burg- hart en Woltje Kaptijn. Overleden: Jacobje Snoek, echtgeno te van Jacob Visser, oud 61 jaren. D.A.W. I Neptunus Bruinvissen I De Ham I Amstel I 5 6 6 7 3 1 37—20 12 1 16-8 8 19-17 8 22-20 5 14-26 3 5-20 2 MANNENKOOR „HALLELUJA" NAAR DENEMARKEN Voordat het mannenkoor „Halleluja" naar Denemarken vertrok, werd aan de bevolking een zangavond ten afscheid gegeven. Burgemeester Keyzer sprak vereniging, bestuur en dirigent toe. Als blijk van waardering werd door het gemeentebestuur van Urk een asbakje met inscriptie aangeboden voor het ge meentebestuur van Naskov. De eerste kilometers reden de bussen langs het Noordhollands kanaal, maar even voorbij De Kooy sloeg men rechts af. Langs de duinen en door de prach tige lanen van Schoorl en Bergen, over al nagewuifd door vriendelijke voor bijgangers, arriveerde het gezelschap via Haarlem om tien uur op het vlieg veld Schiphol. Daar werden onder leiding van em- ployé's van de KLM de grote hangars en de enorme vliegtuigen bezichtigd, waarbij natuurlijk vele interessante bij zonderheden werden verteld. In het fraaie Schiphol-restaurant nuttigde men daarna een boterham. Om kwart over één werd de reis naar Alphen aan de Rijn voortgezet. Een groot deel van de middag bracht men door in het vogelpark, dat de Nieuwediepers allerlei soorten vogels toonde, die in een bekoorlijke omge ving" rondvliegen en zich gaarne laten bewonderen. Van dit kleine paradijs ging de reis over Bloemendaal terug, om nog een bezoek te brengen aan de erebegraaf plaats voor illegale strijders, die door de Duitsers werden vermoord. In de nabijheid van meer dan driehonderd en negentig graven sprak de heer Van Loo enkele woorden ter herdenking. Na mens „Onderling Belang" werd vervol gens op één der graven een bloemstuk gelegd. Diep onder de indruk verliet het gezelschap Bloemendaal. Maar lang bleef de stemming niet ge drukt. En toen de Jsussen om tien uur weer het Koningsplein opdraaiden, werd er nóg vrolijk gezongen en speet het menigeen dat het reisje er op zat. Een teken dat men het naar de zin had gehad. Nu hebben twee groepen van O. B.- leden hun jaarlijkse reisje achter de rug. De derde en laatste groep is op Maandag 31 Juli aan de beurt. SCHOOL 1 OP REIS Vrijdag maakten de hoogste klas*,, van School I hun jaarlijkse schooi"1 reisje. Met drie bussen vertrok m om acht uur van Julianadorp. Na ®n derweg nog een verversing gebruik te hebben, gold het eerste bezoek het Muiderslot. Hier genoten de kinderen van de rondgang door dit oude. maa toch nog in uitstekende toestand va- kerende kasteel. Tot slot werden nog even in de onderaardse gevange- nis „opgesloten". Daarna ging w" naar Oud-Valkeveen. De lucht, die er at en toe dreigend uitzag, werd steeds slechter en hier ontlastte zich een onweer, vergezeld van hevige regen zodat ieder een onderdak zocht. Djt' duurde ruim een uur, toen klaarde net gelukkig op, maar de tuin was één midderpoel geworden. Hiervan trok. ken de kinderen zich echter niet veel aan, zodat ze wel wat bemodderd thuis zullen zijn gekomen. Na in Oud- Valkeveen van de pannekoeken te heb- ben genoten, keerde men huiswaarts en om ruim acht uur 's avonds arrl. veerden allen behouden ln Juliana- derp. EEN NIEUW HORLOGEI Als beloning voor de moedige daad om een kind van een wisse dood uit zee te redden en als schadeloosstelling voor het onbruikbaar worden van zijn polshorloge, heeft de Gemeenschap Julianadorp Vooruit gemeend „aan Klaas Bregman een nieuwe horloge te moeten schenken. DE KOMENDE AUTOTOCHT. Voor de tocht voor Ouden van Da. gen uit Koegras hebben zich al zeven, tig deelnemers opgegeven, terwijl ook reeds een twintigtal autobezitters hun auto voor deze tocht beschikbaar heb ben gesteld. Dorpsgenoten, die dit jaar 65 worden, kunnen zich alsnog, mits spoedig, opgeven. Zondagmorgen heeft prinses Irene in een herdenkingsplechtigheid op het ter rein van Austin Friars in de Londense City de eerste steen gelegd voor de Ned. hervormde kerk, die zal verrazen op de plaats van het oude, door oorlogs geweld vernielde bedehuis. Zjj ver richtte daarmede Haar eerste officiële daad. In het bijzijn van prins Bernhard, prinses Alice en de graaf van Athlone als vertegenwoordigers van het Engelse koningshuis, de Nederlandse ambassa deur te Londen, de Hoge Commissaris van Zuid-Afrika in de Britse hoofdstad, de Lord Mayor, talrijke kerkelijke auto riteiten en de gemeente had het plech tige gebeuren op het terrein tijdens de openluchtdienst plaats. Met kinderlijke gratie en onbevangen hanteerde prinses Irene, die gekleed was in een lichtblauw jurkje met wit kanten kraagje en een wit gehaakt mutsje, troffel en hamer, waarna zij kalm en duidelijk zeide: „Hiermede is de eerste steen gelegd". Terwijl film en fotocamera's op haar waren ge richt, nam zij haar plaats op de tribune, tussen haar vader en prinses Alice weer in. Nadat de vorstelijke personen om elf uur waren gearriveerd, begon de dienst onmiddellijk met het zingen van het „Wilt heden nu treden". Na gebed, schriftlezing en gemeentezang, nam de voorganger, ds. R. H. van Apeldoorn, het woord voor zijn prediking. Hij me- moreerde in het kort de geschiedenis van de Nederlandse kerk in Londen, die in deze dagen haar vierhonderd-ja rig bestaan viert en vertolkte de dank der kerk voor de door het Engelse volk in vier eeuwen betoonde gastvrijheid. Na het leggen van de eerste steen bad ds. Van Apeldoorn het Onze Vader en zong de gemeente het „Dankt nu allen God". De plechtige dienst werd beslo ten met het zingen van het Engelse en het Nederlandse volkslied. Muzikale medewerking werd bij dit gebeuren verleend door een koperorkest van de British Imperial Military Band. Na afloop dromden de gemeenteleden samen om de auto van de vorstelijke gasten en een aantal stoere Londense „bobbies" moest ruim baan maken al vorens de kleine prinses en haar vader, onder luide toejuichingen en geestdrif tig wuiven van de menigte, het terrein van Austin Friars konden verlaten. De wereldkampioen dammen, de heer P. Roozenburg, heeft er zich Zaterdag tijdens de demonstratie-avond die hij voor de jubilerende Helderse Damclub gaf, niet met een Jantje van Leiden afgemaakt. Bijna vier uur lang heeft deze be scheiden grootmeester het prachtige damspel gedemonstreerd, eerst gedurende een simultaan-séance aan acht en veertig borden en daarna in een biindpartü met de heer A. J. Josee, de kampioen van Den Helder 1949. En of dat nog niet genoeg was, of dat al niet voldoende van zijn concentratievermogen had geëist, demon streerde Roozenburg ten slotte aan het grote bord, dat het voor de belangstellen den ook mogelijk had gemaakt de blindpartjj goed te volgen, in een drietal pro blemen de zuivere schoonheid en de „eenvoud" van het damspel, Toen de heerJ. Vink tegen kwart vóór acht de aanwezigen met enkele welgekozen woorden begroette, in het bijzonder de heer Roozenburg, burge meester Rehorst, wethouder Van Loo en de secretaris van de Sportraad, de heer F. van den Heuvel Rijnders, leek het dat het met de belangstelling zou tegenvallen. Maar langzamerhand begon „For- mosa" vol te lopen en over het geheel genomen heeft de Helderse Damclub over het aantal bezoekers niet mogen klagen. Om ongeveer vijf minuten vóór acht deed de burgemeester, die tot het laatste ogenblik de verrichtin gen van Roozenburg heeft gadegesla gen, aan het bord van de heer Dissel, het oudste lid van de H.D.C., de eer ste zet. In een zeer snel tempo liep Roozen- buis; langs de borden en zonder merk bare inspanning hield hij dat vele zetten lang vol. Nauwelijks had hij een steen verschoven, of hij stond al weer voor het volgende bord waar hij even vlot een tegenzet beantwoordde. Na veertig minuten gaf de eerste van Roozenburgs acht en veertig tegen standers op. Deze speler kon het tem po niet langer volgen, raakte drie stenen achter en begreep dat de partij voor hem verloren was. Zeer terecht ging hij het de wereldkampioen niet lastig maken door de partij onnodig te rekken. „Slachtoffers" Na precies een uur spelen, teen Roozenburg nog zonder nadenken langs de borden „snelde" (zo mogen wij het tempo wel noemen), gaf zijn tweede tegenstander op. Om tien mi nuten over negen vertoonde het score bord vier nullen, had Roozenburg dus reeds vier „slachtoffers" gemaakt. Om negentien minuten over negen verloor Roozenburg zijn eerste partij. Hij boog zich nog even over het bord heen, maar vond de stand blijkbaar de moeite niet meer waard om er lang over na te denken. Zonder aar zelen reikte hij de heer D. Jansen van de damvereniging .Excelsior" uit An na Paulowna de hand. Deze was van zelfsprekend wel een beetje trots dat hij de eerste was van de vier heren die niet van de wereldkampioen ver loren. Om half elf. dus ruim twee en een half uur na het begin, was de simul taan-séance ten einde. Slechts vier en var, de arh't en vertier deelne mers konden hun partij tott winst brengen. Dat warm de dammers D Jansen, D. van der Walle, P. Hoedjes en K. Slort. Slechts veertien dammers brachten het tot remise, te weten de heren J. van der Molen, P. van Veen, M. Kwast, P. Kwast. A. B. van Ooyen, W. Wieren, J. van Veen, J. Boon, Oost Jr, Oost Sr, Deijman, A. J. Josee, P. J. Waiboer en Blokker. Dertig van de beste dammers uit Nieuwediep en omgeving moesten tegen Roozenburg het onderspit delven. Na een kwartiertje pauze, waarinde heer Roozenburg enkele fraaie ge schenken in ontvangst mocht nemen, begon de blindpartij. Voor onze le zers die weinig of niets van het oam- spel weten, voegen wij hieraan toe dat Roozenburg zonder een dambord voor zich met wit tegen de heer Jo see de strijd aanbond. Biindparty Roozenburg, die dus met zijn rug naar het bord toe ziin zetten uit dacht", dwong de heer Josee in de acht en veertigste zet, na veertig mi nuten, tot opgeven. Voor onze dam mers volgen wij hieronder deze blind partij (Roozenburg met wit): 1 33—29 19—23; 2 35—30, 20—25; 3 40—35, 17— 22; 4 4440, 11175 5044, 7jj. g 31—27, 22 x 31; 7 36 x 27, 17-22- 8 41—36, 22 x 31; 9 36 x 27, 12—17-10 30—24, 18—22; 11 29 x 18, 22 x 31- 12 37 x 36, 13 x 22; 13 26—21, 17 x- 14 24 -19, 14 x; 15 34-30, 25 x; 16 40 x 27 1—7; 17 32—28, 7—12; 18 38—33, 8—13- 19 42—38, 12—17; 20 28—23, 10—14- 21 35-30 17-22; 22 27 x 18. 15 x 22 23 48-42, 11-17; 24 45-40, 2-8: 25 30- 24, 17-2126 33—28, 22 x 33; 27 38 x 29, 8—13; 28 43—38, 6—11; 29 23-18. 3(1 24—20, x; 31 x, 3—8; 32 46— 41, 8—12; 33 41—37. 21-27; 34 44—30 9—13: 35 39—33, 12—17; 36 40—34 13— 18; 37 34—29, 4—9; 38 29—23, x; '39 x 9 13; 40 61, 1318; 41 1 x 10 5 x 14 11 3^r33' 17-22-' 43 4943, 16-21- 44 43—38, 27—31; 45 33—28, 22 x; 46 38 x 29, 21-27; 47 29-23, 3ll36; 48 42-38 zwart geeft op. 38' Deze demonstratie-avond in het ju- b leumjaar van de Helderse Damclub gen m^ddVe" reeds' nam eerst *e- v ..rm<ldernacl>t een einde. En toen Twee jongemannen in Wijde Ee omgekomen Te Wyk aan Zee is een badgast, de 21-jarige A, H., afkomstig uit En schede, tjjdens het baden In de nabij heid van een oud trawlerwrak ver dronken. Zjjn verloofde, de 23-Jarlge mej. S. G., eveneens uit Enschede, kon zich redden door zich aan het wrak vast te klemmen. Het tweetal was Zaterdagmorgen in de nabijheid van het wrak met een bal aan het spelen. Dit was zeer ge vaarlijk, daar het afnemende water door de jaren heen rondom en onder de resten van het vaartuig een diepe kuil had gezogen. De jongen, die niet zwemmen kon, is hierin verdronken. Het tweetal was een dag tevoren in een pension in de badplaats aange komen. Op de Wijde Ee bij Grouw zijn Za terdagmiddag twee jongemannen, beide 21 jaar oud en afkomstig uit Friesland, door verdrinking om het leven gekomen. Zij vielen van een mo torboot, waarmee zes jonge mensen een tochtje maakten, en verdwenen niet tegenstaande zy goed konden zwem men ln de diepte OOK TE EGMOND AAN ZEE Dij het zwemmen aan j,et stille strand, 5 km ten zuiden van Egmond aan Zee,- is Zaterdagavond omsl reeks half negen de 19-jarige J. v. d. Molen uit Egmond-Binnen verdronken. De zee trok geweldig. Hoewel er vele mensen ter plaatse aanwezig we ren, hebben zij van het verdrinkings ongeluk niets gemerkt. Waarschijnlijk verkeerde de jongeman zó in doods angst, dat hij niet in staat was °m hulp te roepen. Pas enige tijd l"ter heeft men zijn vermissing opgemerkt. Zondagmorgen kon het zoeken naar de jongen gestaakt worden, want teen is het lijk aangespoeld. De commissie van de Noordholland se tentoonstelling „Van de Wadden lot het IJ" te Alkmaar heeft het in grijpende besluit genomen, de l"e' gangsprijs met 50 pet. te verlagen, dus r 0,60 exclusief vermakelijkheidsbe-

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2