Dussauit verrichtte een krachttoer Zenuwpijn! G 5 Nederlanders handhaafden zich Fanny Blankers liep met harde wind in de rug naar nieuw recorc Solorit van 200 KM. Voor ideale reiniging van elk kunstgebitook plasti De grootste en de beste! Competitieschema voor het nieuwe voetbalseizoen OP CEMENT EN ZAAGSEL Arie van Vliet onttroonde Jan Derksen De Vroet en Steenbergen naar Le Havre Euwe heeft de leiding HOOFDPIJN! HET CHINESE BEELDJE Hoe de opbrengst der kerkenzegels wordt verdeeld Het Radioprogramma l verstoort Uw leven en belet U te werken! Het middel dat direct en afdoend heipt, heetf MAANDAG 24 JULI 1950 iN DE NEGENDE ETAPPE hebben geen grote wapenfeiten plaats gevonden. Wei is er hard gereden en konden verscheidene ontsnappingspogingen worden genoteerd, doch de ploegleiders van de toonaangevende ploegen hielden een oogje in het zeil, dat hun favorieten geen grotere achterstand in het algemeen klasse ment konden oplopen. In de eindsprint van een grote groep legde de Italiaan Fasotti beslag op de etappeprgs. In het algemen klassement kwamen geen ver schuivingen voor. Ook de tiende etappe zou een vlakke course zijn geweest als niet Dussauit voor een krachttoer had gezorgd. Deze Fransman heeft het namelijk gepresteerd om in zijn eentje bijna tweehonderd kilometer te rijden en met maar liefst 11 minuten voorsprong op het gTote peloton te Pau door de finish te komen. ENKELE KILOMETERS buiten Bor deaux had Marcel Dussauit het pelo ton vaarwel gezegd. Men liet hem aan vankelijk rustig §aan, in de veronder stelling dat, met nog 200 km voor de boeg, deze uitlo jppoging wel een beet je al te stoutmoedig zou blijken en toorts stond Dussauit niet in het bo venste gedeelte van het algemeen klas- semant. Dussauit is een goede treinlo- per. Na 32 km had hij 1"/» minuut voor sprong (bij Cerons), na 43 km (te Lan gon) was de voorsprong tot 1 min. 50 sec. opgelopen en na 65 km bedroeg het verschil twee min. 15 sec. Toen vond het peloton het genoeg, het tem po werd versneld en te Captieux was de voorsprong teruggelopen tot 1 min. 50 sec. De Belg Blomme met aan zijn wiel de Z.O. Franse Rolland trokken er tussenuit en natuurlijk was Magni er als de kippen bij om het tempo af te remmen. Magni weigerde kop te lopen, er ontstond ruzie en Maurice Blomme zei hem op „welluidende' toon de waarheid. Het incident werd tenslotte gesloten toen het trio door het peloton weer werd ingehaald en daarna sliep men opnieuw in, met uit zondering van DuJsault, die er van profiteerde en na 86 km zijn voorsprong had vergroot tot 3 min. 25 sec. Dus sauit hield het tempo uitstekend vol en bij het bekende stadje Roquefort, op 104 km van Bordeaux bedroeg het verschil tussen hem en het peloton 5 min. 35 sec. Bij /iLeneuve de Masan, op 120 km, reed Dussauit onbedreigd aan de kop met 10 minuten en 45 sec voorsprong. Een nieuwe poging van het peloton om het tempo op te voeren deed de voorsprong to. ruim 9 min. slinken, maar daarna kreeg Dussauit weer een kans en te Conchez op 40 km van Pau bedroeg het verschil 11 min. 15 sec. In de uitlopers van de Pyre- neëen bleef Dussauit gemakkelijk draaien en zo kwam hij met ruime voorsprong als eerste op de sintelbaan van Pau aan, na een etappe welke hij vrijwel geheel in zijn eentje had gere den. Zijn gemiddelde snelheid bedroeg 36.8 km per uur. Bij de aankomst was Dussauit niet bijzonder vermoeid. Op het laatste gedeelte van de etappe had den Prouzet, een teamgenoot van Dus sauit en de Luxemburger Diederich zich nog van het peloton losgemaakt. In deze volgorde arriveerden beide ren ners te Pau. Alle renners, ook het Nederlandse viertal, hebben hun positie in de alge mene rangschikking behouden, met uitzondering van Dussauit, die vanzelf sprekend een aantal plaatsen is opge schoven. Uitslag 9e etappe. 1. Pasotti (Italië b) tijd 5.30.25; 2. Schotte (België); 3. Bonini (Italië b), 4 Desbats (Frankrijk), 5. Pedroni (Ita lië 6. Geminiani (Frankrijk), 7. Dar- nauguilhem (Centraal Z.W. Frankrijk) tijd 5.33.05, 8. Sciardis (West-Frankrijk) 5.35.34, 9. Baldassari (Parijs), 10. Baf- fert (Frankrijk), 11. Frankowski (Pa rijs), 12. Lajoie (Centraal Z.W. Frank rijk), 13. Ockers (Belgie), 14. Blusson (Parijs) allen zelfde tijd als Sciardis, 15. ex aequo een grote groep renners, o.w. Voorting, Impan i (Belgie), Robic (West-Frankrijk), Bartali (Utalie), Kubler (Zwitsertau l), Goldschmidt (Luxemburg), de Hoog, Wagtmans, Vos, De Ruyter, Bobet, Gauthier, Bram- billa Magni en Couvreur, allen in de zelfde tijd als Sciardis. Uitslag 10e etappe. Het resultaat van de tiende etappe van de Ronde van Frankrijk, van Bor deaux naar Pau over 202 km luidt: 1. Dussauit (Centraal Z.W. Frank rijk) tijd 5 uur 28 min. 59 sec., 2. Prou zet (id.) tijd 5.37.45, 3. Diederich (Lu xemburg) z.t., 4. Leoni (Italië b) 5 uur 40 min. 0.8 sec., 5. Sciardis (West-Fr.), 6. Kubler (Zwitserland), 7. Pasotti (It. b), 8. Ockers (Belgie), 9. Forlini (Pa rijs), 10. Het peloton ex aequo o.w. Magni (Italië), Goldschmidt (Luxem burg), de Hoog, Pedroni (Italië), Du- pont (Belgie), Robic (West-Fr.), Bram- billa (Z.O. Fr.), Redolfi (Ile de Fran- ce), Gauthier (Z.O. Frankrijk), De Ruyter, Voorting, Bobet, Bartali, Im- panis en Vos, allen in dezelfde tijd als Leoni. Algemeen klassement. 1. Gauthier 65.43.27, 2. Redolfi 65.52.47, 3. Goldschmidt 65.54.02, 4. Brambilla 65.54.50, 5. Kubler 65.54.51 6. Magni 65.54.54, 7. Ccuvreur 65.56.35, 8. Lambrecht 65.57.13, 9. Schotte 65.57.54, 10. Geminiani 65.58.19, 11. Ockers 65.58.31, 12. Blomme 65.58.35, 13. Bau vin 65.58.36, 14. ex aequo: Pedroni en Bobet 65.58.44, 16. Meunier 65.58.46, 17. Lauredi 65.59.24, 18. Kirchen 66.00.08, 19 .Bartali 66.00.11, 20. Piot 66.00.14. Van onze landgenoten staat De Hoog 53e met 66.21.50. Vervolgens komen als 72e De Ruyter met 66.36.05, als 83e Vos met 67.03.51 en op de 84e plaats Voor ting met 67.04.36. Landenklassement. 1. Frankrijk Z.O. (Gauthier, Bram billa en Rolland) 197 uur 42 min. 18 sec.; 2. Ile de France N.O. (Redolfi, Bauvin en Piot) 197.51.37; 3. Belgie a (Couvreur, Lambrecht en Schotte) 197.51.42; 4. Italië a (Magni, Pedroni en Bartali) 197.56.27; 5. Frankrijk (Gemi niani, Bobet en Lauredi) 197.56.27; 6. Luxemburg (Goldschmidt, Kirchen en Diederich) 197.58.37; 7. Frankrijk Cen traal Z.W. (Meunier, Cogan en Dus sauit) 198.14.30; 8. Belgie b (Demulder, Storms en Verschuerm) 198.15.14; 9. Ietalie b (Bresci, Pasotti en Leoni) 198.17.26; 10. West Frankrijk (Sciardis, Robic en Chupin) 198.21.38; 11. Parijs (Rolda'-c-ri, Beyaert en Blusson) 198 uur 45.42; 12. Zwitserland (Kubler, Croci-Torti, Aeschlimann) 199.06.48; 13. Noord-Afrika (Dos Reis, Kebaili en Ze- lasco) 199.39.01; 14. Nederland (De Hoog, De Ruyter en Vos) 200.01.46. per rol Zaterdagavond werd in Utrecht een vergadering gehouden tussen de dis- trictsbesturen en het bestuur van de KNVB over de indeling van de lagere klassen. Besloten werd de derde klassen zoveel mogelijk in elk district te bren gen op 4 afdelingen van 12 clubs. In West 1 en West 2 heeft men dit kunnen bereiken door twee clubs van West 1 naar West 2 over te brengen. Welke clubs dit zullen zijn zal nog nader moeten worden vastgesteld, omdat alle voor- en nadelen voor de diverse clubs nog moeten worden bekeken. De tweede klassen zullen in de ko mende competitie bestaan uit: In West 1 twee klassen van elk 10 clubs, West 2 twee klassen van elk 10 clubs. In Oost een afdeling van 14 clubs en een afdeling van 13 clubs. In Zuid drie afdelingen van 10 clubs en één van clubs (door het uitvallen van Sittard; dat een fusie aanging met Sittardse Boys) en in Noord twee afdelingen van elk 10 clubs. Ook is met de indeling voor de com petitie van de KNVB van de vierde klasse reeds zoveel mogelijk gestreefd naar f.ct opnemen in het pyramidestel sel. Op de vergadering is ook nog gespro ken over de indeling van de eerste klas sers, die zoveel stof heeft doen ap waaien. Het staat echter vast, dat in deze afdeling geen wijziging meer zal komen. Tast de natuurlijke kleur van Uw kunstgebit niet aan! Een PRODENT product, dui prlmal 395 De Nederlandse wielerkampioenschappen zijn grotendeels, letterlijk en figuur lijk, in het water gevallen. Tot driemaal toe zag de wedstrijdcommissie zich ge noodzaakt de wedstrijden te onderbreken in verband met enkele stortbuien. Toen de heer van Bessem zijn personeel voor de tweede maal de baan met zaag sel droog had laten vegen en er tegen zes uur weer regendruppels vielen, vonden de heren van de N.W.U. het genoeg. Zij lasten de resterende wedstrijden af, t.w. de finale van de achtervolging tussen Schutte en Van Est, de tweede manche tus sen Arie van Vliet en Hijzelendoorn, de nieuwe sprintkampioenen en de wed strijd achter motoren. Hedenavond zullen deze wedstrijden in het Stadion wor den verreden. Veel schokkende dingen zijn gistermiddag niet ln het Stadion voorgevallen. De omstandigheden waren bovendien niet ideaal om de toeschouwers ln extase te brengen. De tribunes rond de grauwe cemente baan vertoonden vele lege plekken, de regen maakte enkele lange pauzes noodzakelijk en verschillende renners lieten weieens te lang op zich wachten, als zij aan de start moesten verschijnen. Er zat geen vaart in het programma en enkele duizenden toeschouwers zaten gemelijk op hun plaats. Naar uit Parijs wordt gemeld hebben de Feijenoordspelers en oud-internatio- naïs Arie de Vroet en Piet Steenbergen een contract met de Franse profclub Le Ilavre getekend. De financiële voor waarden zjjn niet bekend. De stand na de zesde ronde van het N. erlandskampioenschap schaken is: 1. Euwe 5 pnt plus een afgebr. partij; 2. Van ScheKinga 4 pnt; 3, 4, 5 en 6 K-amer, Van der Berg, Barendregt en Stumpers 3% punt. Sportieve Willekes won van zichzelf De meeste spanning werd gebracht door de renners Krever en Koeman in de halve finale van de achtervol ging. De Amsterdammer scheen aan vankelijk een gemakkelijke overwin ning op de Zaankanter te gaan boe ken. Met iedere ronde liep hg enige meters op Koeman uit en op de helft van de wedstrijd bedroeg zijn voor sprong ruim tien meter. Koeman had echter nog wat in reserve. Hg kwam uitstekend terug en met dezelfde re gelmaat als Krever was uitgelopen haalde Koeman zgn achterstand in. Aan het einde van de vier kilometer gloeiden de contrölampjes van Koeman en Krever tegelijk aan. Een beslis- singsrit werd dus noodzakelijk. Won- derigk genoeg werd dit een zeer ge makkelijke overwinning voor Koeman. In enkele ronden was hij bijna een kwart baan op Krever ingelopen. De Amsterdammer reed lang niet zo soepel als in zgn eerste rit en hg had geen spirit meer om op die machtige aanval van Koeman te ant\voorden. Willekes moest in zijn serie tegen Van Breenen uitkomen. „Tarzan", die aan een drie etappe-wedstrgd in Belgie meedoet, had verstek laten gaan, zo dat Patsy alleen over de baan moest. Deze sportieve renner met zijn athle- tisch gebouwde gestalte, vatte dit se rieus op en liet een tijd van 5 min. en 23.4 sec. voor zich afdrukken. Hij had ook met een „slakken"-gang over de baan kunnen gaan om zich voor de fi nale te sparen. Dat hij dit niet heeft gedaan is een bewijs dat Willekes een juist begrip van sportiviteit heeft. Willekes is echter niet alleen een goed sportsman, hij kan ook uitste kend achtervolgen en dat kwam Koe man aan de weet. De Zaankanter, die natuurlijk een extra zware rit in dq benen had, kon tegen de soepel draai ende Willekes niet op. In 5 min. 23.8 sec. werd de Amsterdammer Neder lands kampioen op dit nummer, waar mede hg tevens het recht verwierf om de Nederlandse kleuren op de wereld kampioenschappen te verdedigen. De sprints In twee manches rekende Hgzelen- doorn af met zijn rivaal Kleefstra. Kleine Cas kwam tegen de gerouti neerde Hijzelendoorn nog heel wat tekort. Meer moeite had Van Vliet met Derksen. De eerste manche werd Derksen door Van Vliet volkomen verrast. Nog voor de laatste 200 meter ging Van Vliet op zgn pedalen staan en Derksen reageerde te laat om het wieltje van zgn eeuwige concurrent te kunnen pakken. De tweede manche verliep op dezelfde wijze. Het enige Wessels sprong 2 cm. verder dan Hannes de Boer (in 1928 In tegenstelling tot de eerste dag van de Nederlandse athletiekkampioen schappen, waarop het weer uitstekend meewerkte voor het leveren van goede prestaties, waren de omstandigheden op de tweede dag zeer ongunstig. Althans wat betreft voor de lopers op de langere afstand, want er stond een zeer harde wind en het regende af en toe. De sprinters daarentegen en de athleten op enkele technische nummers werden begunstigd door wind schuin in de rug. Dit was o.m. het geval bij het vèrspringen voor heren. Goede prestaties en zelfs een verbetering van het Nederlands record door Wessels met een sprong van 7.39 meter, konden dus niet uitblijven. Het is echter zeer de vraag, of de recordcommissie van de K.N.A.U. dit nieuwe record zal erkennen, waarmede dan een der oudste Nederlandse records, met 7.37 meter op 6 Juli 1928 door Hannes de Boer te Londen gevestigd, zal zijn gesneuveld. Bij de damesnummers bracht Fanny Blankers-Koen gisteren niet minder dan 3 titels op haar naam, welke stuk voor stuk op prachtige wijze werden behaald. Nadat het talrijke publiek haar had kunnen toejuichen voor een goede overwinning op de 80 meter hor den, welke zij in 11.2 sec. liep, won Fanny Blankers met een seconde voor sprong op de nieuwe 100-meter kam pioene Gré de Jongh, de finale van de 200 meter in de recordtijd van 23.8 sec Evenals bg het vèrspringen heren het geval is, staat het nog te bezien of men tot erkenning van dit record zal over gaan. Een ander hoogtepunt van deze wed strijden vormde ongetwijfeld de twee voudige overwinning van de Noordeling Lammers op de 100 en 200 meter, die hiermede de hegemonie van het Westen op de sprint brak. Bij de start van de finale was Lammers direct zeer snel weg en dat zijn overwinning op Kleyn gedecideerd was, werd door de tijden van beide lopers resp. 10.5 en 10.7 sec. verschil- was dat nu Jan Derksen vroeg aanzette en in een lange sprint op de finish aantrok. Van Vliet kwam hem nog op zij, doch Derksen had voldoende reserve om met een half wiel winnaar te worden. In de beslis sende manche moest Derksen de kop nemen, een kolfje naar de hand van Van Vliet. Bij het ingaan van de bocht voorbg de Marathon-tribune dook Van Vliet naar beneden en met enkele forse pedaaltrappen had hg een gat van een paar meter geslagen. Nu was Derksen echter niet te traag en zg'n sprong was fel genoeg om Van Vliet ernstige concurrentie te kunnen aandoen. Met miniem verschil stoven beiden op de finish af, waar Van Vliet met banddikte het Nederlands kam pioenschap behaalde en Jan Derksen dus weer eens onttroonde. Bg' de achtervolging voor profes sionals reden Van Est en Schulte zich in de finale door overwinningen op Van Beek en Peters. Beiden behoef den zich niet uitermate in te spannen. Van Beek, de tegenstander van Van Est gaf in de eerste 8 ronden aardige strijd, maar was daarna zo volkomen uitgereden, dat hij zijn tien ronden niet eens meer uitreed. Om de derde plaats reden Van Beek en Peters een spannende rit, die door Van Beek in de matige tijd van 6 min. 46.8 sec. werd gewonnen. Mijnharde Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. Mijnhardt Hoofdpijntabletten. Koker 73 ct. wel uitgewezen. Eenzelfde beeld zag men bij de 200 meter, doch nu zorgde Greep (Trekvogels) voor een verras sing, door Kleyn van de tweede plaats te verdringen. Op de 400 meter behaal de Harry Kroon (AAC) zijn 3e achtereenvolgende kampioenschap. Onder de vele nieuwe kampioenen, die zich op deze middag meldden be vond zich ook de Newcomer op de 800 meter, de parthenon-athleet Wolsink. Door het ontbreken van Huizinga wegens een blessure ontging deze Vites se-athleet een titel op de 3000 meter steeple-chase. De strijd ging nu voorn, tussen Jonkers (Blerick) en Van Zee land (Oss '20), die zich na 4 ronden van het peloton afscheidden. Bij het ingaan van de laatste ronde wist Jonkers zijn voorsprong op Van Zeeland gaandeweg te vergroten, doch dankzij een goede eindspurt kwam de man uit Oss in de laatste phase van de strijd goed bij en het verschil, waar mede Jonkers de titel in de wacht sleepte, was zeer gering. Van enige strgd op de 5000 meter was geen sprake, integendeel, het was een volkomen bekeken race, waarin Slijkhuis en Lataster broederlijk 't na deel van de sterke wind deelden en af wisselend de kop namen. Met nog 3 ronden voor de boeg liep Slijkhuis van Lataster weg en met een halve minuut voorsprong op Lataster ging hij als eerste door de finish. Van der Hoeven (Lycurgus) conti nueerde zijn titel op de 110 meter hor den. Op de eerste dag van de Nationale Athletiekkampioenschappen werden reeds goede prestaties geleverd, on danks het feit, dat er hoofdzakelijk series op het programma stonden, Daarnaast kwamen al enkele kampioe nen uit de bus, voornamelijk bij de technische nummers. Zo won de Bruyn bij het discuswer pen zijn 32e kampioenstitel met een worp van 43,87 meter. Een tweede ath- leet, die ook al heel wat jaar „mee gaat en voor de jongeren zeker niet onder doet is Van Egmond, die zgn kampioenstitel bij het hinkstapspringen met 14.36 meter prolongeerde, een pres tatie van internationaal gehalte. Zoals verwacht werd kwam er op de 400 meter horden een nieuwe kampioen. Het was Buys (Tempo) die in een nieuw Nederlandse recordtijd van 55.3 sec. (oud record Brasser 55.5 sec.) zijn eerste kampioenstitel behaalde. Door het ont breken van Slijkhuis op de 1500 meter was Harting voor dit nummer sterk favoriet. Gedurende Öe eerste ronden nam hij de tweede plaats in, doch kwam daarna onweerstaanbaar opzetten, on der de luide aanmoedigingen van zgn clubgenoten. Met een grote voorsprong Door fYFfGAY anxx 12) Ze huiverde en trachtte haar tan den niet te laten klapperen. Die opko mende mist scheen op de een of ande re manier een voorteken. Een slecht voorteken. De .Kleine Engel" klom dapper te gen de helling op. Tegenover het flat gebouw parkeerde Julie met gerou tineerde handigheid, trok de rem aan sloot de wagen en stapte uit. Het ver ontrustte haar wat, dat haar handen licht beefden. Ze vroeg zich af of de blonde man in de hall op haar zou staan wachten. Ze dacht aan een griezel-film die ze een paar dagen tevoren had gezien en woarbij een heel naïef meisje door een allervriendelgkste schurk met een charmante glimlach werd geworgd. Ze vertelde zichzelf dat haar fanta sie met haar op de loop ging. Vast beraden stak ze de sleutel in het slot van de voordéur en trad het flatge bouw binnen. Deze vertrouwde omgeving had haar moeten geruststellen. Maar vanavond scheen haar huis anders dan gewoon lijk. Het licht brandde niet en slecnts een flauwe weerschijn kwam van de verdieping er boven. In plaatg van de vertrouwde geur van eikenhout, riek te het hele huis naar lavendelwater. Wat visioenen bij haar opriep van Chinezen, die in het donker op haar loerden met de bedoeling het witte beeldje uit haar tasje te roven. Maai misschien gebruikte de man met de blauwe ogen lavendel in plaats van berkenwater, zoals sommige mannen dat doen! En wachtte hg zijn kans af om zich op haar te storten! De congierge van het flatgebouw heette jufrouw Certwriglït. Zij had kamer één die naast de voordeur was gelegen. Een zeer gunstig strategisch punt vanwaar ze alles kon zien wat in of uit ging. En iedereen. Juffrouw Cartwright was dik en nieuwsgierig, en ze had het niet op Julie begrepen omdat Julie jong en knap was. Ze had haar lippen op el kaar geklemd toen Julie's kamerge note was getrouwd en Julie daardoor de volledige beschikking over no. 48 had gekregen. Ze had duidelgk laten uitkomen dat ze het ergste van haar dacht. Niettegenstaande Julie nooit herenbezoek had behalve Steve Fer- ris, was ze er op sluwe wijze op blij ven aandringen dat het toch wel erg geschikt zo zgn als Julie eens een an der meisje zou kunnen vinden om haar flat mee te delen. Nu schoot juffrouw Cartwright als een duveltje uit een doosje zo plotse ling uit haar kamer te voorschgn, dat Julie een verschrikte kreet slaakte. Juffrouw Cartwright sprak gewich tig. „Juffrouw Page, ik heb op uw thuiskomst zitten wachten. Ik heb goed nieuws voor u". Julie dacht, „waarachtig, er is goed nieuws vanavond", maar ze zei het niet hardop. Juffrouw Cartwright was er het type niet naar om grapjes te maken. Julie wachtte af wat de vrouw zou zeggen. „Zo'n bof!" kirde juffrouw Cart wright. „Zo'n reusachtige, geweldige bof! Een alleraardigst meisje ik weet zeker dat u haar sympathiek zult vinden. Ze wachtte even om adem te schep pen. „Ze wil toch zo dolgraag een flat ergens hebben en is bereid die met een ander meisje te delen. Ik moest direct aan u denken". Verontwaardigd dacht Julie, Na tuur lijk. Hardop sprak ze. „Ik denk er hele maal niet over een gedeelte van mgn flat te verhuren, juffrouw Cart wright". De zware vrouw versperde haar de doorgang toen ze trachtte haar te pas seren. „Ik zou er nog maar eens over den ken, juffrouw Page. Ik zou naar de huurcommissie kunnen gaan en u er uit laten zetten, weet u". Ze voegde eraan toe: „In ieder huurcontract is een clausule betreffende de zedelijk heid!" Julie dacht woedend. Dat gemene ouwe serpent! Dat meisje moet haar een geweldige beloning hebben be loofd om bij mg te kunnen intrekken Ze telde tot tien en zei toen heel vriendelgk: „Ik begrijp niet wat deze zedelijkheids-clausule met mij heeft te maken, juffrouw Cartwright". „Soms komt u heel laat thuis!" De stem van juffrouw Cartwright droop van valsheid. „Natuurlijk ben ik laat op de avon den dat we een heruitzending voor de kust van Hawaiï moeten verzor gen". Julie's stem beefde van woede Ze deed haar uiterste best haar be heersing te bewaren. De gedachte al leen om verloren rond te dwalen op zoek naar een andere kamer, was ver- schrikkelgk. Julie geloofde niet dat er één vrge kamer in heel San Fran- cisco was. (Wordt vervolgd) De netto-opbrengst van de bijzonder* postzegels, welke op grond van het K. B. van 20 Mei 1950 worden uitgegeven met een toeslag ten bate van de weder» opbouw van de in de oorlog beschadig de en vernielde kerkeri zal als volgt worden verdeeld: Nederlands Hervormde Kerk 29,7%; Rooms-Katholieke Kerk 44.1%; Gerefor meerde Kerk 3,6%; Ned. Israëlitische Gemeente 4,5%; Leger des Heils 1,8%| Doopsgezinde Gemeente 1.35%; Chris telijke Gereformeerde Kerken 0.90%; Ev. Lutherse Kerk 0.90%; Oud Katho lieke Kerk 0.90%; Gereformeerde Ge meenten 0.90%; Vrije Evangelische Ge meenten 0.45%; Unie van Baptisten- Gemeenten 0 15%; Remonstrantse Broe derschap 0.45%. Voorts wordt ten behoeve van een aantal kleinere, hiervoren niet genoem de kerkgenootschappen voorlopig 10% gereserveerd. BEKENDE NOORDPOOLONDER. ZOEKER OVERLEDEN Eén van de oudste Noordpoolonder- zoekers, prof. Leonid Breitfuss, is op d* leeftijd van 85 jaar te Bad Pyrmont in de Britse zone van Duitsland overle den. Breitfuss heeft bijna 50 jaar van zijn leven aan het onderzoek van het Noordpoolgebied gewijd. op Jansen van Holland ging hij als eer ste over de eindstreep en liet 3 min. 56,4 sec. voor zich noteren. Zonder enige tegenstand won Lataster de 10.000 meter in de hem eigen soepele en gemakkelgke stijl. Als training voor de vgfkamp te Brussel had Fanny Blankers-Koen voor deze kampioenschappen ingeschreven op de nummers, welke voor deze vijf kamp gelden, t.w. 80 meter horden, vèr- en hoogspringen, kogelstoten en 200 meter hardlopen. Een zeer bijzon dere prestatie leverde onze Olympische kampioene bij het kogelstoten, waarbij zij als tweede eindigde. Wanneer men in aanmerking neemt, dat zij geduren de de laatste jaren geen training op dit nummer heeft gehad en bovendien aan het vèr-springen en de series 80 meter horden en 200 meter had deelgenomen, kan men haar prestaties bij het kogel stoten, waarbij zij 11.49 meter haalde, zeer hoog aanslaan. Jo van Schouwen- Cramer behaalde met 11.71 meter de titel. Bg het vèrspringen had Fanny Blan kers met haar eerste sprong de titel practisch gesproken al in haar bezit, want geen der andere dames kwam aan 5.51 toe. Later op de dag liep Fan ny Blankers nog haar serie 200 meter in 24.1 sec. Waarmede zg het Nederlands record, onlangs te Brescia gemaakt, doch nog niet erkend, evenaarde. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. - 6.20 Uit film en musi cal. 7.00 Belastingpolitiek. 7.15 Bach-herden- king. 7.45 Regeringsuitzending'. 8.15 Ballroom- ensemble 8.50 Gram.muziek. 8.55 Actuele kanttekeningen. 9.35 Honderd jaar provinciale wet. 9.50 Holland-festival. 11.15 Flitsen. 11.30 Orgelspel. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Vijf Zapakara's. 6.20 Gram.platen. 6 30 Strijdkrachten. 7.15 Piano-duo. 7.35 Donella Tango. 7.40 „Van daag1". 8.05 Disco-actualiteiten. 8.15 Radio Philharmonisch-orkest. 9.10 Internationale con ferentie van Joden-Christenen. VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.15 Gram. muziek. 8.55 Korte gesprekken. 9.00 Ochtend concert. 9.35 „Aubade". 10.00 Morgenwijding. LO.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Kleutertje luis ter. 11.00 Henk Kromhout. 11.30 De vVekker. 12.00 Trio MeJodia. 12.40 Dick Willebrandts. i.25 Hugo de Groot. 2.00 Twee vertellingen. 2.15 Radio-matinée. 4.30 Brandaris. 5.30 De stem van Amerika. 6.15 Tom Erich. 6.30 The Skymasters. 7.00 Kent u de vrouwen? 7.25 Paris vous Parle. 7.30 Lichte noten, blijde tonen. 8.15 Wiener Geschichten. 9.15 Buiten lands overzicht, 9.30 Vlinders en bloemen. 10.15 ïnldukken over televisie. 10.35 Sonate voor vioolsolo. 11.15 Strijkkwartet. HILVERSUM II, 298 ui. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Vier daagse afstandsmarsen. 8.25 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Lichtbaken. 10.00 Wie komt er in mijn hokje? 10.15 Franse opera- en balletfragmenten. 11.00 Onder ons. 11.30 Sonate. 11.50 Als de ziele luistert. 12.03 Amusements-orkest. 1.20 Het orkest zonder naam. 2.00 Ja, zo was 't. 3.00 Het Utrechts Stedelijk Orkest. 3.25 Viool-recital. 4.00 De Zonnebloem. 4.30 Ziekenlof. 5.00 Vertelling in de vacantie. 5.15 Lang zullen ze leven. 5.45 Regeringsuitzending. 6.00 KRO Minstrelen. 6.20 Tour de France. 6.30 Strijd krachten. 7.15 Vierdaagse afstandsmarsen. 7.25 Dit is leven. 7.40 Herinneringen aan Richard Tauber. 7.45 Voor de jongeren. 8.12 „Dode zielen", luisterspel. 10.20 Actualiteiten. 10.30 Liederen van Charles Gounod. 10.40 Bewaar het u toeverturuwde pand. 11.15 Om het Schaakkampioenschap van Nederland. 11.20 Avondconcert. '/Av/y/sy//, ■om SS E BJ m WAy/fww

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3