PRINCESSEBOONTJES Zuivelfabriek „De Vooruitgang" Koegras gaat met haar tijd mee Stad en Omgeving Echtpaar Bakker van de „Veiling" in de bloemetjes gezet Stormachtige weer van Zondag werd vele postduiven noodlottig Vele goede wensen en welgemeende woorden De heer C. Bakker werd ook niet vergeten Bekroningen op tentoonstelling Burgemeester reikte eretekens uit Vijfde bridgeronde HBC '45 Geslaagd Uit het politierapport Het lag voor het grijpen Tussen Haaks en Kuifje Uit het zakenleven Melkslijters met vacantie Julianadorp Kabouter-uitvoering in de Legerzaal In predikantsvacature is voorzien Besommingen IJmuiden Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Zaterdagvliegers waren beter af WAT SAMENWERKING VERMAG Sinds de bevrijding driemaal uitgebreid 'SSC veel veranderd maal een belangrijke uitbreiding onder- door te laten- AI te grote temperatuur- Anna Paulowna Texel DINSDAG 25 JULI 1950 in de cantine van de veilingvereniging Den Helder en Omstreken aan de Van Speykstraat heerste gistermiddag om vijf uur een gezellige drukte, die zijn oor zaak vond in een jubileum. Het echtpaar Bakker was vijf en twintig jaar aan de veilingvereniging verbonden. „Ome Willem" Bakker als conciërge en „tante Mien" Bakker als buffetjuffrouw. Deze beide mensen hebben in deze kwart eeuw heel wat voor de mannen die regelmatig de veiling bezochten betekend. Dat bleek wel, nadat afslager C. Bakker met een enkel woord een flink rijtje sprekers had ingeleid. I werden rake dingen gezegd, en het bleek al spoedig dat men „in de groen te" van gezonde humor houdt. De rij Als eerste sprak de voorzitter van de Veilingvereniging, de heer P. Mosk, die memoreerde hoe het echtpaar Bak ker in 1925 met de opening van het nieuwe gebouw in dienst trad. De heer Mosk had niets dan lof voor de wijze waarop de heer Bakker het terrein rond het veilinggebouw verzorgt, en wist het bovendien te waarderen dat deze niet alleen van vegen wist, maar ook van commentaar en critiek waar dat nodig was. Voor de vijf-en-twintig jarige goede samenwerking met en voor de veiling overhandigde de heer Mosk het jubilerende echtpaar een fo to van Oud Den Helder. Namens de Kleinhandel sprak voor zitter S. Makelaar. Deze liet zijn goe de wensen voor Ome Willem en Tante Mien vergezeld gaan van een fraai bloemstuk. Voor afslager Bakker, die ook al meer dan vijf-en-twintig jaar „in de veiling" zit, had de heer Make laar een doosje sigaren. Hierna voerden achtereenvolgens nog het woord de heren D. Geervliet (na mens „Helco), M. Klos (namens de „straathandel"), A. Kuiken (als oudste Van de tuinders), W. de Groot en J. Hooymeyer. En achter het buffet stonden glun- derlachend de heer en mevrouw Bak ker alle goede wensen en welgemeende woorden in ontvangst te nemen. Er Vanwege de Vereniging ter bevor dering van het vakonderwijs in West- Friesland zijn geslaagd voor het eind examen der tekenschool: C. Hillen en W. G. Bruin, Texel; J. Dijkstra, J. Ja ger, D. v. d. Haven, P. Moeijes, S. Pranger, J. M. Smit en A. Krijger, Wieringen. E. Bakker en J. Buis, Wie- ringen, moeten herexamen doen. Op de te Hoogkarspel gehouden ten toonstelling van werkstukken werden de volgende onderscheidingen toege kend: opleiding electriciens; A. Bar- horst, Texel, 3e prijs; smeden; J. Ja ger, Wieringen, 2e prijs; eerste jaar handtekenen: A. Portegijs, Wieringen, le prijs; vaktekenen: A. Portegijs, Wieringen, le en 2e prijs; projectie tekenen: A. Portegijs en L. Snaken borg, Wieringen, 2e prijs; J. Dekker en A. Smit, Wieringen, 3e prijs; A. Smit, Wieringen, le prijs; vierde leer jaar projectie: J. M. Smit, Wierin gen, 2e prijs; D v. d. Haven en P. Moeijes, Wieringen, 3e prijs; handte kenen: J. M. Smit, D. v. d. Haven, A. Krijger, S. Pranger, Wieringen, 2e prijs; P. Moeijes, Wieringen, 3e orijs; vaktekenen: P. Moeijes en A. Krijger, Wieringen, 3e prijs; tweede leerjaar timmeren: J. Th. Deutekom, Zijpe, 5e prijs; eerste leerjaar schilderen: J. Kraak, Den Helder, le prijs met lof; machine-bankwerker: W. Rauwerda, Texel, le prijs; tweede leerjaar lood gieter; Th. Witte, Texel, eerste prijs. Opnieuw zijn enkele stadgenoten onderscheiden met het ereteken voor orde en vrede of het oorlogsherinne- ringskruis. Burgemeester mr. G. D. Rehorst heeft Zaterdag het ereteken voor orde en vrede, met gespen 1946, 1947 en 1948, uitgereikt aan de heren H. v. d. Belt, Oranjestraat 27; H. J. Boogaard, Middenweg 101; A. H. J. Hoekstra, Florastraat 30. Hetzelfde ere teken, met de gesp voor het jaar 1947, ontving de heer G. P. van Eis. Aan de heren J. Huttinga, Ruyghweg 120, en J. W. Smid, Basstraat 21, werd het oorlogsherinneringskruis met gesp „Mei Nederland 1940" overhandigd. De vijfde ronde van de voortgezette wintercompetitie der Helderse Brid geclub 1945 had de volgende uitslag: A-lijn: 1 DomsBakker 51'/t; 2 Du- kers—Roozing 42i/o, 3/4 Smit—Swen- nen 35, 3/4 SlemmerBakker 35, 5 Rammes—De Vries 34l/„ 6 Van den Berg—Van der Helm 34, 7 Van Praag Spruit 33. 8 DekkersSnoerwang 29 9 KersbergenVisser 29. Blijn: 1 heer en mevrouw Vries 64, 2 heer en mevrouw Schotmans 59, 3 heer en mevrouw Van der Put 58, 4 HarjerSchilperoord 551/,, 5 Vrijvo- gelVan Arkel 55. 6 heer en mevrouw Krap 521/,, 7 BrederodeSchra 511/,, 8 heer en mevrouw Besterveld 51. 9 SelierOvereem 501/,, 10 mevrouw Snijdermevrouw Veenstra 43. Te Alkmaar slaagden voor het MITLO-diploma A onze stadgenoten J Deelstra. J. F. G. Groot Enzerink, W Krutfff, J. Lugtenborg, A. P. Moen, W. Niemeijer. C. van Strijen en R. Visser Voor het Rijksexamen voor As sistent der Invoerrechten en Accijnzen slaagde onze oud-stadgenoot de heer G. G. Reus. van sprekers werd gesloten door de heer C. Bakker die namens het perso neel nog enkele geschenken overhan digde, en ten slotte namens het jubi lerende echtpaar allen voor hun aan wezigheid hartelijk dank zegde. Toen kwamen de gebakjes en werd éérst gezongen „Wie zal dat betalen Maar de heer en mevrouw Bak ker zwaaiden het gezelschap vrolijk toe, ten teken dat deze „gratis con sumptie" van harte was gegund. Zo bleef men nog enige tijd bijeen. In de Prinsenstraat ontstond een begin van brand in de bijkeuken, waar de dochter des huizes aan het vis bakken was op een pertroleum- stel. Zij had tegen de tocht een beun achter het stel geplaatst, maar door de tocht sloeg de deur tegen de beun aan. Het stel viel om en de wegstro mende petroleum vatte vlam. Dankzij de kordaatheid van de jongedame, die meteen een deken over het vuur wierp, was het gevaar spoedig bezwo ren en bleef de schade tot een mini mum beperkt. Het tweejarig kindje van een fa milie aan de Polderweg had een fles je lysol, dat in het aanrechtkastje stond, te pakken weten te krijgen. Omdat men vreesde dat het kind er van gedronken had, werd het met een ambulancewagen naar het gemeente ziekenhuis overgebracht. Dezelfde dag kon het, na behandeld te zijn, gezond en wel door de ouders naar huis wor den gehaald. Op het kruispunt Ruyghweg Stakman Bossestraat kwam een met grint geladen vrachtauto uit Amster dam in botsing met een vrachtauto uit Hippolytushoef. Laatstgenoemde wa gen had voorrang, maar de remmen van de grintauto waren niet helemaal in orde. De Wieringer chauffeur pro beerde nog door gas te geven en naar rechts uit te wijken een aanrijding te voorkomen, maar zijn wagen werd aan de achterzijde gegrepen. Chassis en achterbrug werden daardoor ontzet. De grintauto werd slechts licht be schadigd. Gevonden: autoped, alpinomuts, Kinderbadpak, kinderbril, bal. brillenko- ker, kindercape, ceintuur, damesarmband horloge, vier zwembroeken, drie badhand doeken, een paar gehaakte handschoenen, aardappelenkrat, schaal van weegschaal, zilveren halskettinkje, een paar kinder- iaarsjes, enkele portemonnaies, drie rij wielen, rozenkrans, pakje shag met vloei papier, een paar kindersandalen met sokjes, handtasje, ballpointpen, duo voetsteun. twee gebr. vesten, zwarte vul pen, zonnebril, twee zilverbons van 1, zwembroekje met zeep, washandje en kam in handdoek. Verloren; Gouden schakelarmband, rood-blauwe autoped, zilveren armband, kinderbril, twee rol behangselpapier, twee brillen, twee badpakken, badhanddoek, badmuts, fietspomp, geschiedenisboekje, armbandhorloge, kruiwagentje, kinder driewieler, gedeelte manchetknoop, diver se portemonnaies met inhoud, twee por tefeuilles, gedeelte weegschaal, sleutelbos, een paar scheenbeschermers, tas, inhou dende kleren en een wekker, twee zwem broekjes, blauwe handdoek, groene hand doek, zwembroek. De Rijkskabellegger „Poolster", onderweg van Woolwich (Eng.) naar Oostmahorn, is gisteren de haven binnengelopen om een klein euvel aan de machine te laten herstellen. Hr. Ms. mijnenvegers „Walche ren" en „Schiermonnikoog" zijn van het Bassin naar de Buitenhaven ge komen. Hr. Ms. „Texelstroom" ging van de Buitenhaven naar het Bassin. Aan de gemeentelijke visafslag werd gedurende de vorige week aan gevoerd: 232 kg bot, 2354 kg garnalen, 23 kg kaan, 55 kg kabeljauw, 5 kg muiets, 735 kg schar, 12744 kg schol, 21 kg pieterman, 15 kg poon, 1238 kg tarbot, 6196 kg tong, 797 kg wijting. Het is morgen hoog water om 4.35 en 17.15 uur en laag water om 10.45 en 23.25 uur. De temperatuur van het zeewater was 17.7 graden Celsius. In het Handelsregister werden de volgende inschrijvingen gewijzigd: Brasserie „Au Gastronome", Den Helder, Spoorstraat 96, café-restau rant en uitzenden van diners. Filiaal te Den Helder, kiosk in de Spoor straat, )patates-fritesbedrijf) overge dragen aan H. C. Smit. „Nieuwenhuis en Vandenberg N.V.", in oprichting, Anna Paulowna, Meer weg 43. Telen en handel in bloembol len. Bedrijf omgezet in een N.V. onder naam „Nieuwgnhuis en Vandenberg N.V.". Directeur: C. H. van den Berg. Commissaris: A. H Nieuwenhuis. Maatschappij kapitaal: f 50.000. Ge plaatst en gestort f 20.000. J. Oostwouder, Zijpe, 't Zand, Rijks weg K 105. Bedrijf uitgebreid met: stallingsbedrijf voor automobielen, motorrijwielen en landbouwmachines. De melkslijtersvereniging „De Sa menwerking" heeft voor de vacanties een overeenkomstige regeling als ver leden jaar getroffen. De eerste groep gaat met vacantie van Maandag 31 Juli tot Maandag 7 Augustus, de twee de groep van Maandag 7 Augustus tot Maandag 14 Augustus. Gedurende deze weken zal geen melk worden bezorgd. In alle melkzaken zijn lijsten opge hangen met de namen der slijters en de week, waarin zij met vacantie zijn. Deze week kampeert een groep Kabouters" van het Amsterdamse Leger des Heils op het terrein van de boerderij der fam. Tesselaar aan de Jan Verfailleweg. Vandaag maken de kabouters een uitstapje naar Texel, maar morgen zijn ze weer terug aan de vaste wal. Morgenavond geven zij in de Legerzaal aan de Spoorgracht een uitvoering, waarbij jong en oud welkom is. De heer H. J. Trommel, hulpprediker te Eygelshoven, heeft het op hem uit gebrachte beroep tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente van Julianadorp- Callantsoog aangenomen. De besommingen van Maandag wa ren: trawlers Sch. 91, f 23960, Sch. 93 f 65760, Ro. 15 f 10200, loggers VI. 74 f 4850, IJm. 283, f 1000, 74 f 1710, 53 f 865, Kw. 51 f 3940, 104 f 2890, 125 f 3110, 155 f 300, 9 f 3290, 76 f 4550, 22 f 2390, 37 f 380, 140 f 2300, 129 f 1530, 48 f 1900, 122 f 5820, 108 f 1500, 166 f 1790, 17 f 2800, 59 f 1340, 91 f 1920, 841 f 4390, 24 f 2720, 28 f 3130, 164 f 2090, 169 f 2540, 162 f 3010, kotters IJm. 52 f 1270, 276 f 1200, 230 f 485, 228 f 1130, Kw. 53 f 720, 210 f 1570, 77, f 1200, BU 33 f 2070 WR 1 f 1960. Pim Pam en Pom zijn zo moe, afluistert en goedkeurend knikt als d« dat ze midden in het bos even gaan drie broertover slapengraten „G, 30. boom'ïïa^tuner-, Tegt P&. „dan zachtjes h> zichzelf. DoenJu!» tegen die je gang maar jongens", mompelt h(] doe ik eventjes, één minuutje maar, m'n ogen dicht." „Goed", roepen de beide anderen, die ook doodmoe zijn even je oogjes toe, dan zal Frederik (want zo heet de wolf) eens kijken wat er in die koffer zit! En meteen Eventjes uitrusten en dan gaan we haakt hij zijn wandelstok in het heng. weer verder". En de drie broertjes doen sel van de koffer en sleept hem zo in alle drie hun ogen toe. Wat ze niet we- *--* ten, is, dat een sluwe wolf hun gesprek het struikgewas. De postduivenvereniging van Zaterdagvlie gers „Nieuwediep" hield Zaterdag een wedvlucht van Venlo af (afstand 200 km) De duiven werden om dertien uur in vrij heid gesteld met Z.W. wind. De eerste vogel werd geklokt om 4.9.35 uur, de laat ste prijswinnende duif om 4.20.1 uur. In concours waren 245 duiven. De prij zen werden als volgt behaald: P. Wit 1, 2, 7, 12, 28; M. Klaassen 3, 9, 20, 25; P. Beukers 4, 14; P. Molenaar 5; J. Koopman 6; P. T. Bakker 8; S. Koorn 10, 33, 35; G. Jansen 11, 27; L. Leen 13, 38, 47; H. Zondervan 15; H. J. Holtz 16, 45; J. Kater 17, 36, 40; K. Scheer 18; O. Post 19, 41; P. Rab 21; P. Ham 22, 37, 46; J. Woort 23, 29, 31, 43, 44; Gebr. Koorn 24, 30; R. van Bastelaere 26; C. Koopman Jr. 32, 39; J. Struijk 34, 42; K. Bak 48; J. Die naar 49. Van de junioren was Buurmeester de enige die zijn prijsjes verdiende: 1, 2, 3 en 4. Donderdagavond van zeven tot acht uur klokken zetten voor Bordeaux. Vrijdag 17,30 tot 19 uur inkorven voor Maastricht en daarna de overige klokken zetten. EXAMENCOMMISSIE De heren R. Datema en H. R. Kous broek, alhier, maken deel uit van de commissie die te Schagen zal zijn belast met het afnemen van het Middenstands examen. Nu in prijs aanzienlijk verlaagd. Een verrukkelijke midzomerkost! En het is een gezond eten want die malse zomergroente is één en al vitaminen en voedingszouten. De kleintjes lusten ze bijzonder graag! Wist U dat sperdebetntjes tn ten sla-tje verwerkt uitstekend smaken? Het nat van de beentjes vooral niet weggooien, maar verwerken in Uw soep of saus! EEN GOEDE VEERTIG JAAR GELEDEN stonden er in Koegras drie ouder- Pers°hecl gebouwd. wetse kaasfabriekjes. Eén ervan was gevestigd in het pand, dat later tot In, andere gedeelte, dat onlangs woonhuis werd verbouwd en waarin thans dr. Swaters woont. De huidige tim- we bijgebouwd, staat een flessen- mermanswerkplaats van de heer S. van Scheijen aan de Kortevliet was destijds vulmach/n® opgesteld, een vernuftig ook een kaasfabriek en dan was er ten slotte de kaasfabriek „Koegras" aan de apparaat, dat ®ne®n df hulp van men- Callantsogervaart, waarin nu de maalderij „Het Noorden" is gevestigd. Wie senl\and®n "odl§ heeft om de capsule thans een bezoek brengt aan het moderne en dezer dagen uitgebreide bedrijf op te le®fen' Voor de stevige van de Coöperatieve Zuivelfabriek „De Vooruitgang" aan de Van Foreestweg, beve ^lng va" e afsluiting zorgt bemerkt dat er in veertig jaar tijd wel zeer veel is veranderd. Alleen de melk de machlpe zelf weer. De gevulde fles- is nog even blank en schuimend als voorheen en net als vroeger gaan de boeren Sen worden'. na e?n koelbak te ziJn voor dag en voor dauw op pad om hun koeien te melken. Ook in deze gemecha- gepasseerd, in kratten gezet en naar niseerde tijd heeft de natuur haar loop en het vee stoort zich niet aan de een gr°te koelcel gebracht. Hier blijven schema's, die de mensen voor een meest gewenste dagindeling hebben ogemaakt Ï!Jln een temperatul-'r van 4 graden Celsius wachten op het moment van Fr ie in woarlin iaar aangevoerde melk als consumptie-melk aflevering. De opening, waardoor de L.I li III veeiuy jaal naar <je grote steden. Maar na de be- vrachtauto's worden geladen, is juist i i vrijding heeft de fabriek reeds drie- groot gen°eg om één krat met flessen Veertig jaar geleden brachten de §aan. Achtereenvolgens hebben de aan- schommelingen worden daardoor voor- boeren 's morgens zelf de melk naar nemers D. de Graaf, E Zon en P. de komen. de fabriek. De avondmelk werd thuis Graaf, allen uit Julianadorp, zich hier- Pe capaciteit van de flessen-vulma- gehouden en te romen gezet. Van deze hij verdienstelijk gemaakt. chine is 1000 a 1700 per uur, afhanke- room maakte de boerin de echte boe- Deze uitbreidingen waren dringend van de halswijdte van de flessen, renboter. Het kaasmaken werd meer en noodzakelijk, doordat de fabriek zich Maak ze niet te vuil meer fabriekswerk. De nering breidde onder directie van de heer D Kuiners zich zelfs zozeer uit, en de technische koe langer hoe meer was gaan toe- ®en zeer waardevolle machine is ook en hygiënische eisen werden allengs leggsn op de fabricage van melkpro- ket apparaat, waarmede de flessen zoveel zwaarder, dat de kleine kaas- ducten, zoals gesteriliseerde slagroom, automatisch worden schoongemaakt fabriekjes stuk voor stuk verdwenen, koffieroom, havermoutpap, gesterili- Dat gebeurt met een zeer sterk reini- De boeren in Koegras gingen met hun seerde melk, chocolademelk, karne- gingsmiddel, maar later krijgen de fles- tijd mee, zij sloegen de handen inéén melkse pap, rijstepap, bloempap en sen nog een warmwaterbad. Dan zijn en kwamen tot de oprichting van de yoghurt. de flessen, die niet in al te vuile toe- Coöperatieve Zuivelfabriek „De Voor- Het nieuwste gedeelte van de fabriek stand door de consumenten waren in- uitgang". De fabriek zorgde tweemaal *s een uit twee verdiepingen bestaand geleverd, weer brandschoon. Er zijn daags voor het afhalen van de melk, gebouw, dat achter de directeurswo- echter mensen, die kans zien een melk- de lege bussen werden schoon terug- njng is opgetrokken. Op de bovenver- fles van binnen zo vuil te krijgen, dat gebracht en de boerin behoefde niet dieping bevinden zich de opslagplaat- zelfs de machine er de brui aan geeft meer te boenen en te karnen. sen voor de verschillende soorten lege Dan moet er handkracht, gewapend De eerste jaren werden in de nieuwe flessen met de bijbehorende capsules, met harde schuiers, aan te pas komen fabriek alleen boter en kaas gemaakt. Ook staan hier ettelijke blinkende, Laten we daarom besluiten met één De aangevoerde hoeveelheden melk splinternieuwe melkbussen. Door een practische raad: Spoelt de melkflessen werden steeds groter, vooral toen ook luik in de vloer kunnen de artikelen (en natuurlijk ook de papflessen etc.) de kaasfabriek „Koegras" werd opge- oen etage lager worden getranspor- onmiddellijk na gebruik uit met water heven en de deelnemers daarvan zich teerd. Op de benedenverdieping staan en geeft ze zo spoedig mogelijk agn de met, de „Vooruitgang" associeerden, eveneens bussen, flessen en kratten op- melkslijter terug. Niemand heeft er Vele boeren uit de Anna Paulowna- polder leverden reeds jarenlang hun melk aan de fabriek te Julianadorp. Belangrijk uitgebreid Tijdens de tweede wereldoorlog kon van uitbreiding geen sprake zijn. Toen ging trouwens een groot deel van de plezier van, wanneer oude melkresten in dikke lagen aan de binnenkant van de fles vastgekoekt zitten. Wie eenmaal van zijn leven heeft rondgekeken in een melkfabriek, waar alles tegen- blinkt van de hygiëne en de helder heid, zal nóóit meer zo'n vuile fles aan de leverancier teruggeven. REIZEND MUSEUM TER BESTRIJDING VAN DE T.B.C. De propagandawagen van de Ned. Centrale Vereniging tot bestrijding der tuberculose heeft zijn nuttig werk verricht, al had de belangstelling er voor wel groter kunnen zijn. Ook de schoolkinderen der hoogste klassen na- ïhen er een kijkje in. Zij kregen een bevattelijke toelichting bij hetgeen zij zagen en leerden. GELIJKSPEL 3—3) TUSSEN ZAP EN ALWAYS FORWARD Als voorspel van de Polderse ker mis vormde de ontmoeting tussen ZAP en Always Forward vooral in de eerste helft een aantrekkelijk geheel, al waren de gasten in zeker opzicht technisch wat beter dan de wat slor dig spelende Poldersen, die het vooral van de gevaarlijk schietende Neyens en de snelle Van Oosten moesten heb ben. Aan deze beide ZAP-spelers is het wel te danken, dat het bij een 3—3 gelijk spel bleef. Na de rust miste de strijd alle aan trekkelijkheid, een strijd, die reeds een half uur vóór het einde volkomen doodgebloed was. ACCORDEON KLANKEN IN DE MUZIEKNIS. Onder auspiciën van de V V V trad in de muzieknis te Den Burg'het Leeuwarder Accordeon-Ensemble op Dit gezelschap behaalde op het natio nale accordeon bonds-concours te Lei den dit jaar een eerste prijs in afde ling uitmuntendheid, terwijl de diri gent, de heer P. de Vries, onderschei den werd met 'n eerste dirigentenprijs De geboden muziek stond ongetwijfeld op een hoog peil. Het publiek, oe- staande uit enige duizenden gasten en de Texelaars, toonde zich uiterst ent housiast, vooral na het beluisteren van enkele soli, o.a. Circus Renz, door Rients Tijsma. Het gezelschap bracht een uitgebreid programma Zondagavond zou hetzelfde gezel schap te De Koog optreden, doch door de slechte weersgesteldheid is het con cert niet doorgegaan. Het optreden van de jonge musici is een succes te noemen. VOOR DRIE TON door opbrengstu van de dit seizoen „°°r Texelse veehouders te verkooen wol wordt op meer dan driehonderddui zend gulden geschat. Texel kan dus nog met recht „het Schapenland" worden ge noemd, aldus constateerde de Texelse Courant met begrijpelijke voldoening „Hollands Noordpunt" hield Zondag ook een wedvlucht met Jonge duiven van Venlo af. In concours waren 116 duiven, die om 10.15 uur ln vrijheid werden ge steld. Het zeer slechte weer (er woel een stormachtige Westenwind) maakte deze vlucht tot een rampvlucht. 's Avonds was er nog twee-derde deel van de vogels afwezig. De prijswinnaars waren: R. Mulder 1, 9, 11, 18; J. Zoon 2, 8, 18; J. Borst 3, 22, 22; mevr. Jolen 4; Felkers- Stetjn 5, 21; D. van Reek 6; B. Schreu- der 7, 13, 20, 23; D. Trijsburg 10; H. Brons 14. 17; K. Martijn 15, 34; J. van Wolferen 19. Ook „VOP" vloog Zondag van Venlo af. Het was voor de jonge duiven een zeer zware vlucht. Er werden vele ver liezen geleden. De eerste duif werd om 13.27.10 uur geconstateerd. Hier volgen de namen van de prijswinnaars: B. de Boer 1, 11, 35; E. Stegers 2, 15, 35; J. Petrus 3, 5, 17; J, Vlaming 4. 6, 22, 33, 34, 40, 41, 43; O. Boon 7, 20, 48; M.' Mastemaker 8, 13, 42, 44; M. de Boer 9, 18; C. de Boef 10; C. Kos 12, 27; P. Hufkens 14; J. Hengsdljk 19, 49; W. M. de Boer 21, 26, 29. 31; J, Bruin 23, 24; W. Boon 25, 39; P. Bontes 28. 38, 46; W. Fritz 30, 37, 38; A. Agema 32; Vroome—De Boer 45; R. de Boer 47, 50. „VOP" vloog Zondag tevens de laatste wedvlucht van het seizoen voor oude duiven van Bordeau af. Afstand 998 km. De vogels werden Zaterdag om 14 uur gelost. De eerste duif werd Zondag om 11.47.2 uur geconstateerd. De uitslag was: VroomeDe Boer 1; H. v. d. Giezen 2, 9; P. Bontes 3, 5; Hengsdljk 4, 12, 15; O. Boon 6, 16; J. Bruin 7, 14; P. Huf kens 8, 13; E. Stegers 10; G. Hendriks» 11; W. Boon 17. De heer Hengsdljk behaalde met 950 punten het kampioenschap van VOP. De eerste kampioen doffer (180 punten) was van de heer J. Hengsdljk, de eerste kam pioen duif (130 punten) was van de heer P. J. Hufkens. PO STZEGELAUTOM ATEN KEREN TERUG. Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling nog deze week te Den Burg, bij het postkantoor, postzegelautoma ten voor zegels van 2 en 10 cent t« plaatsen. Door het aanbrengen van de ze apparaten zal in een lang gevoelde behoefte worden voorzien. Vooral voor de vreemdelingen en natuurlijk jok voor de Texelaars zijn deze automaten zeer practisch, omdat men niet gebon den is aan de kantooruren van het postkantoor. BADGASTEN BRIDGEN. Hedenavond organiseert de VW een bridge-drive in „Casino" te Den Burg voor de badgasten. Hier zullen Texe laars en vreemdelingen elkaar en on derling op vreedzame wijze bestrijden. Gezien de belangstelling welke de vo rige keer voor 'n dergelijke drive be stond, verwachten we ditmaal veel deelnemers. DEMONSTRATIE DOOR WERELDKAMPIOEN ROOZENBURG. De wereldkampioen dammen Piet Roozenburg zal op uitnodiging van de damclub .Texel" Vrijdag in „Casino" te Den Burg een simultaan en blind- partij spelen. Badgasten en Texelaars kunnen aan deze wedstrijd deelnemen. Het belooft een interessante en span nende wedstrijd te worden. Piet Roo- zenburg werd op vier en twintig jari ge leeftijd wereldkampioen dammen en is tevens drievoudig kampioen van Nederland en wel in de jaren 1943, 1948 en 1950. HET VRAAGSTUK VAN DE WATER VOORZIENING Het jaarverslag van het Prov. Wa terleidingbedrijf van Noord-Holland over 1949 constateert, dat de centrale drinkwatervoorziening op het eiland Texel een vraagstuk blijft, dat aan dacht verdient. Besprekingen daar over hebben er toe geleid, dat de ge meente Texel aan het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening heeft op gedragen rapport uit te brengen over de wijze waarop en de kosten waar voor de voorziening tot stand zal kun nen komen. In de kosten van dat on derzoek werd door de Provincie een bijdrage verleend. Texel PERSONALIA Bij beschikking van de directeur- generaal der PTT is benoemd tot werk man-voorman de heer C. J. Zoetelief te Den Burg, voordien geoefend-werk man. BEROEPEN. Bij de Chr. Ger. Kerk te Urk werd in de vacature van Ds. J. van Doorn, die naar Ermelo vertrok, beroepen, can- didaat Verhagen van Middelburg.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2