Groot machtsvertoon van Schulte en Pronk .—Èl StaïteL?2Hroond DÉBRAUIME Zuidafrikaans Minister Louw in Nederland Beperking van duinwaterwinning Eten en boete Gesprek over kleurlingen-vraagstuk Driemaal is scheepsrecht ZWITSAL Levertraanzalj KERKELIJK NIEUWS Arts moet zichzelf opereren Amerikanen schoten raket van 14 ton af Marshallgefden voor wapenen? Sterkte der Amerikaanse troepen in Engeland In de toekomst: OVERMATIG TRANSPIREREN VAN HANDEN.V0ETEN EN OKSELS is niet alleen hinderlijk voorU- zelf maar ook voor Uw omgeving. Snelle en afdoende bestrijding door plaatselijk betten (deppen) met IJselmeerwaterplan in beslissende phase T Ontwikkeling van goede handelsbetrekkingen met Nederland HET CHINESE BEELDJE Het Radioprogramma ■rupteliike moment»» ke^ Stadion machtige en on vergetelljke momenten meegemaakt. Daar wa« verwachte duel tussen Schulte en Van Est In rt h eers*e plaats het lang Van Est, die op dit nummer vorig jlr het Ned.rt ^h"voI?ln*- Ve,en hadden ge beste papieren toegedacht. Schulte zo red*™ a kamP,oenschap behaalde, op dit zware nummer afgedaan en In' l»n "l men' heeft lang»merhand wel tot capituleren weten te dw n^ Nu die '"W Van Est hera nog lang niet afgedaan. Van Est w«d LÏoos geslagen H t T B°SCh bracht eveneens twee oude rivalen in de W 6 stayersnuramer pioenschap negen renners indreven doch T *1*™ V°°r dtt kam" hen, mogen zich met recht stayer „oemen Het T' h°04Sstens drie dat de Nederlandse kampioen Kees Bakker met I l teuvoren bekend moeten voeren. Dat Bakker, zonder ^k mLr een mnm.°f dUel I0U Op'te1tuig3eWmSrItee«telpI0Uk8HStaan' hadden w« z«„ voordeel weten te beslissen enTj ^gS EEmfSi£ is gekomen bU de renner die, op dit moment, hierop het meeste recht heeft. Tot driemaal toe moest de starter voor Schulte en Van Est zijn pistool afvuren. De tweede maal kreeg Schulte na twee of drie ronden, een lekke band zodat de wedstrijd afgebeld moest wor den. Van Est was kennelijk van mening dat die lekke banden van Schulte niet zo maar per ongeluk kwamen. Op wel luidende toon gaf hij hierover zijn mening en de supporters van de man uit St. Willibrord meenden eveneens dat Schulte die. lekke banden arran geerde om Van Est uit zijn evenwicht te brengen. Als dat de opzet van Schul te is geweest had hij een volkomen ver keerde, en bovendien onsportieve, tac tiek gekozen. De derde maal dat Van Est op zijn fiets klom was hij tot bers tens toe geladen en na twee ronden had „Blonde Gerrit" reeds een achter stand van ongeveer vier meter. Doch in de derde ronde kwam Schulte terug en in de vierde gloeiden de contróle- lampjes alweer tegelijk aan. Met de regelmaat van een klok liep Schulte nu verder uit en de laatste honderd me ter kon hij, rechtop zittend en wui vende met zijn valhelm, uit rijden. De man die twee jaar geleden kans zag om de grote Coppi te verslaan, zou gisteravond zonder twijfel een wereld tijd hebben gemaakt als hij die laatste honderd meter op volle toeren had blijven draaien. Nu bleven de chrono meters op 6 min. 25 sec. stil staan. In de rit tegen Coppi, welke onze land genoot destijds de titel van wereldkam pioen opleverde, had hij 6 min. 21 sec. nodig. Dat Van Est voor dit machtige geweld van Schulte het hoofd moest buigen valt dus niet te verwonderen. „Motoren in de baan" Negen liefhebbers voor de titel van Nederlands stayerkampioen stelden zich gisteravond na afloop van het machtige duel tussen de twee Braban ders voor de ere-tribune op. Er waren twee debutanten bij, Arie Vooren en Gerrit Boeyen. De overigen waren ou de bekenden die wij met de Nederland se kampioenschappen steeds weer in de baan zien verschijnen en ieder jaar weer, met uitzondering van Pronk, Bakker en De Best, met tal van ronden achterstand de strijd zien beëindigen. Ook dit jaar vermochten Domhof, Van Gent, Matena en Remkes, evenals de twee debutanten, slechts een zeer on dergeschikte rol spelen. Aanvankelijk scheen het of deze renners nog een woordje zouden meespreken. Nadat 80 ronden waren gereden, waarin Pronk op zijn gemak de kop had veroverd en soepel draaiende het tempo aangaf, hadden Domhof, Van Gent en Boeyen slechts een ronde achterstand. Alleen Remkes viel met zijn vier ronden wat uit de toon. Maar nauwelijks was de 81e ronde ingegaan of het werd dui delijk dat deze renners bij de gratie van Pronk en Bakker het tempo hadden S genezen snel mei O moei hel in huis hebben AANGEZIEN ik er eenmaal ingelopen ben door een verzekeringspolis tegen alle mogelijke heffingen „in eens" niet goed te lezen, ben ik tegenwoordig op mijn qui vive bij elk gedrukt stuk met cijfers. De juffrouw, die mij in de cafeteria bediende, legde mijn bon achteloos opzij, toen ze de traditionele croquette opdiende. Maar ik wist het al. Dat prijslijst je van 10 tot 425 cent moet men goed bewaren anders wordt men aangeslagen voor het hoogste bedrag. Dat is nooit vol te houden voor de rechter, dacht ik. Als ze je met het eten niet bang kunnen maken, doen ze het met een papiertje Maar het eten is er goed, dus at ik de halve menukaart op, d.w.z. de helft van de spijzen, die daarop stonden. De serveuze had kennelijk plezier in mijn vacantiehonger en animeerde met koffie en slagroom en kaas en ijs en al die dingen, die bij een goed maal horen. Toen ik voor 850 cent opgegeten had. vond ik het welletjes. Als desert at ik mijn prijslijstje op, dat de juf met alle mogelijke leuke blauwe streepjes had voorzien. Na dit herkauwen van alle' wat ik reeds genuttigd had duurde dit runderexperiment maar kort begon ik verdwaasd naar die bon te zoeken. Ieder is er aan te pas gekomen en ik was al bang voor een rbntgenologisch onderzoek, toen de chef van de zaal veel verontschuldi ging kwam zeggen, dat ik de hoogste Prijs van het papiertje moest betalen, zijnde 425 cent. Na een licht protest - een goed diner maakt mij nooit boos heb ik maar toegegeven. Morgen naar een andere eetgelegen heid met dit systeem. JANSSEN kunnen meedraaien. Op dat moment zette Pronk namelijk een enorme aan val in, met de bedoeling een ronde op De Best en Bakker uit te lopen. Pre cies tien ronden verder zat Remkes op acht, Domhof, Van Gent en Boeyen op drie en Vooren en Matena op twee ronden. De bedoeling van Pronk werd echter slechts gedeeltelijk ten uitvoer ge bracht. Alleen De Best had geen ant woord op de enorme spurt van de man uit Heiloo. De Best werd gelapt en hij kon zich niet eens verzetten toen Pronk in hoog tempo zeer gemakkelijk pas seerde. Bakker was echter een minder gewillig slachtoffer. De Zaankanter kwam weliswaar op 3/4 ronde te zit ten, doch verder kon Pronk het, voor lopig niet brengen. Integendeel, Bak ker had nog wat in reserve om zijn achterstand terug te nemen en hij nes telde zich weer rustig op veertig meter achter Pronk. Of het nu de bedoeling van Bakker en zijn gangmaker Van der Bosch is geweest om, vlak voor het einde, een aanval op Pronk te wagen weten wij niet. Het zou in ieder ge val een zeer doorzichtige tactiek zijn geweest en zover lieten Pronk en Wiersma het niet komen. Met nog 30 ronden voor de boeg ging Pronk weer op zijn rivaal af en weer kon hij in be trekkelijk korte tijd 3/4 ronde op Bak ker uitlopen. Ronde na ronde groeide deze voorsprong aan en nog voor het ingaan van de laatste tien ronden dwong Pronk zijn tegenstander op de knieën. De wedstrijd was „bekeken" en Pronk had de rood-wit-blauwe trui weer van Bakker heroverd en wel op overtuigende wijze. De Best werd, met drie ronden achterstand derde en debu tant Vooren deed het waarlijk met slecht door beslag te leggen op de vierde plaats met zeven ronden achter de winnaar. Pronk had voor de 100 kilometer 1 uur 18 min. en 25 sec. no dig. Dat betekent dat hij slechts één minuut beneden het baanrecord van Blekemolen, dat in 1931 werd geves tigd, bleef. Hierbij moeten wij wel be denken dat Blekemolen deze tijd maak te toen het nog toegestaan was de rol van de motor op veertig centimeter te plaatsen. De stayers van tegenwoordig rijden op z stig centimeter waardoor zij minder voordeel kunnen trekken van hun gangmaker. De Tour de France leidt door de prachtigste streken, die jaarlijks duizenden vreemdelingen trekken. De deelnemers aan de Tour zien hiervan echter niets. Het enige waarop hun aandacht is gevestigd, zijn de lange, stoffige wegen en de gebogen ruggen van hun rivalen. Ned. Hervormde Kerk: Beroepen te Ter Apel (toezegging): J. J. Brijker te Arum; te Leksmond (toezegging): H. Jongebreur te Mas tenbroek; te Zeist, vacature dr. H Berkhof: A. de Vries te Middelburg; te Zeist, vacature A. vd End: H. Roelof- se te Bodegraven; te Sliedrecht, vaca ture J. de Vries: C. A. van Harten .e Delft; te Sneek: J. J. vd Krift te Kat wijk aan Zee. Aangenomen naar Ede: L. Schipper te Voorthuizen; naar Delft (Ver. van Vrijz. Hervormden): D. T. Los te Deventer. Bedankt voor Loenen aan de Vecht.: E. S. de Lint te St. Philipsland. Gereformeerde Kerken: Beroepen te Bodegraven, vacature C Houtman: A. L. Bosch te Ysselmonde; te Utrecht, vacature M. de Goede: P. Veenhuizen te Amsterdam. Aangeno men naar 's-Gravenhage-West, vacatu re dr. A. de Bondt: W. Reeskamp te Driebergen; naar Almkerk: W. de Graaf te Pernis. Bedankt voor Lop- persum: G. Schrovenweven te Scheem- da; voor Wormerveer: W. vd Linden te Nes (WD); voor Grotegast: C. vd Tas te Honselersdijk; voor Leeuwar den, vacature S. W. Bos: J. Plomp te Leiden; voor Oenkerk: J. Ripperink te Heerde. Gereformeerde Kerken art. 31 K. O Aangenomen naar Driessen—Wouters- woude: C. P. Plooy te Uithuizen. Chr. Gereformeerde Kerken: Tweetal te Assen: M. Drayer te Drachten, en W. van 't Spijker, candi- daat te Zwolle. Beroepen te Baarn C. Verhage, can- didaat te Middelburg. Op het eenzame eiland Heard, dat vierduizend kilometer uit de Westkust van Australië ligt, bevindt zich een Australische expeditie, die onderzoe kingen in het Zuidpoolgebied doet. Hierbij is een jonge dokter, die lijdt aan blindedarmontsteking. Het Britse vrachtschip „Pertshire", brengt thans medische hulp. Mocht het schip niet op tijd komen, dan zal de dokter zichzelf opereren, in welk geval hij van Sydney uit radiografisch zal worden geïnstru eerd hoe de operatie uit te voeren. Maandagmorgen is een nieuwe Ame rikaanse proefraket van 14 ton, waar mede verleden week een eerste proef neming werd gedaan, die mislukte, met succes afgeschoten. Dit wapen, dat bestaat uit een Ame rikaanse raket gemonteerd op een Duitse „V-2" is thans voor de eerste maal met een hoek van 45 graden af geschoten. Zijn loop boven de Carai- bische Zee werd bestudeerd door oor logsschepen, die verspreid lagen over ongeveer 1000 kilometer. Het is mogelijk dat de Amerikaanse regering het Congres nog vóór het op reces gaat meer gelden zal vragen voor de wapenhulp aan Europa, zo geelde de democratische senator Connally Maandag mede, na een beslo ten zitting van de Senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen. Ook zeide hy, dat de regering overweegt Marshallgelden aan militaire projec ten in West-Europa te besteden. Het Marshallprogram voor economische verbetering en kapitaalinvestering zal mogeiyk worden beperkt. Premier Clement Attlee heeft in het Britse Lagerhuis medegedeeld, dat de V.S. 180 vliegtuigen, 10.000 man van de luchtmacht en 1500 man van de marine in Engeland hebben. Attlee antwoordde hiermede op een vraag van het linkse Labourlid Stephen Da- vies, die critiek heeft op de buiten landse politiek der regering. De leden van de oppositie in het Lagerhuis juichten Attlee's verklaring toe. DE VREDESOPROEP VAN STOCKHOLM". De „Prawda", het officiële dagblad der Sowjetrussische communistische partij, meldt dat thans bijna 250 milli- oen personen de door de communisten te Stockholm gelanceerde „vredesop roep" hebben getekend. HELDERE VLOEISTOF, GEEN GAAS I GEEN PLEISTERS, GEEN VLEKKEN Binnenkort zullen in Belgie nieuwe postzegels verschijnen met de beelde naar van de koning, uitgevoerd naar een recente foto. EILAND CURACAO HEEFT HONDERDDUIZEND INWONERS. Curagao heeft Zaterdag 15 Juli zijn 100.000ste inwoner gekregen. Het is de kleine Ingrid Maria Albertus, die bij de registratie Woensdagavond op het be volkingsregister de 100.000 bleek te hebben volgemaakt. In het verslag van het Prov. Water- leidingbedryf van Noord-Holland over 1949 zegt de directie, dat de reeds be staande opvatting is bevestigd, dat het verstandig zal zyn de duinwaterwin ning als zodanig belangryk in te per ken, zodra voor het voorzieningsgebied benoorden het Noordzee-kanaal een tweede mogeiykheid zal zijn verkre gen om het nodige water te betrekken. In verband hiermede werd dan ook de bestudering van het vraagstuk der z.g. IJselmeervoorziening met kracht voortgezet. Het laat zich aanzien, dat in 1950 een beslissing kan worden ge nomen over de wijze van verzorging van dit gebied in de toekomst. In totaal werd vorig jaar afgeleverd 23.625.124 m3, tegen 22.906.713 m3 in '48 De stijging komt echter op rekening v?n de gemeenten Naarden en Weesp die sedert vorig jaar tot het voorzie ningsgebied behoren. In werkelijkheid is in het gebied zoals dat in 1948 was, ruim 157.000 m3. minder gebruikt. In het gebied benoorden het Noordzee kanaal is 17.545.524 m3. afgenomen, te gen 18.149.030 in het voorgaande jaar. Al is het watergebruik relatief iets ge daald, niettemin bli.,-t het vraagstuk der beteugeling van de waterverspil ling de aandacht vragen. Het aange wezen middel om het huishoudelijk waterverbruik binnen normale perken te houden, blijft de toepassing van be langrijk meer controlemeters. Het toe nemend zware verkeer over onvoldoen de gefundeerde wegen in gebieden met slappe ondergrond doet vele lekken ontstaan en heeft waterverlies tot ge volg. Het hoofdleidingnet had een lengte van rond 2722 km, tegen 2631 in 1948. De provinciale duinterreinen werden uitgebreid met 820 ha terrein in Ber gen, waardoor de totale grootte der prov. terreinen steeg tot 4890 ha. Mede als uitvloeisel van de inge voerde tariefsverhoging met 25 pet, steeg de opbrengst van het afgelever de water van f 3.173.833.06 in 1948 tot f 4.233,306.79, wat een vermeerdering betekent van 33 pet. Aan de exploita tie-reserve kon f 357.991.42 worden toegevoegd. Het P. W. N. had ein de 1949 476 man in dienst. r. In Florida werden proefnemingen gehouden met een type raket, dat, verticaal afgevuurd, 400 km af legde. Men wilde de raket nu eens horizontaal afvuren. Door een defect ging de raket echter niet af.... (Van onze Haagse redacteur) De wüze, waarop de Zuidafrikaanse regering-Malan optreedt tegen de in boorlingen, de kaffers of de „naturel len", heeft de laatste paar jaar aller minst de bewondering kunnen weg dragen van verreweg de meeste Ne derlanders. „U bent daarover verkeerd inge licht, althans te eenzydig", vertelde ons de minister van Economische Za ken van Zuid-Afrika, de heer Eric Louw, die op het ogenblik in ons land vertoeft en ons gaarne wilde ontvan gen. „De schok, die de wyziging van de regering in 1948 in een groot deel van de wereld heeft teweeg gebracht, is niet veroorzaakt, doordat een nieu we party aan het bewind kwam", zo zeide hij, „maar door de nederlaag, die Smnts geleden heeft. Smuts is na- mclijk een man van grote reputatie in de wereld. Eigeniyk hebben we in Engeland iets dergelijks gezien. Het opvallende daar was niet, dat Labour won, maar dat Churchill verloor. In Zuid-Afrika kennen wij een scherpe politieke scheiding. Men is er pro of contra de regering. Er zijn geen tussenvormen. De in het buiten land verspreide berichten, die een verkeerde indruk hebben gewekt, zijn bijna alle afkomstig van de tegen standers van Malan. In Zuid-Afrika is een blanke be schaving", zo vervolgde de heer Louw. „Die moet in stand gehouden worden. Dat is een levensbelang voor de 2.300.000 blanken, die er wonen en wier vaderland Zuid-Afrika is. Als aan de eisen van het gekleurde ras zou worden toegegeven, zou het blan ke spoedig overvleugeld worden en ten onder gaan. Vandaar de sociale „apartheid". Vandaar ook, dat de po litieke zeggenschap in handen van het blanke ras moet blijven. Als poli tieke gelijkheid werd ingevoerd zou de macht overgaan naar de ruim 7.000.000 kleurlingen. Het spel der politiek j~\E regering-Malan komt daar rond voor uit. Maar ook Smuts en an deren willen op deze gronden een scheiding tussen de beide rassen. Thans poogt men de positie, waarin de naturellen verkeren, tegen ons uit te spelen, doch men vergete niet, dat de vaak slechte toestanden, die men onder hen aantreft, voor een groot deel veroorzaakt zijn door de toe vloed uit de kaffergebieden naar de steden, waar geen woningen voor de naturellen te vinden zijn". Wat zijn verblüf in Nederland be treft, vertelde de heer Louw, die ook andere landen zal bezoeken, ons, dat zijn taak is met de ministers econo misch contact op te nemen. De han delsverhouding tussen Nederland en Zuid-Afrika is altijd heel goed ge weest. In het verleden was zij vooral voor Nederland voortreffelijk. Tot 1949 toe had Nederland op Zuid- Afrika een gunstige handelsbalans. In 1930 bedroeg de Zuidafrikaanse uit voer naar Nederland ruim f 3.000.000 en omgekeerd ruim f 17.000.000. In 1939 waren deze cijfers globaal f 3.000.000 en f 13.000.000. Ook na de oorlog is de handelsbalans voor Ne derland gunstig gebleven. Eerst in 1949 heeft Zuid-Afrika zich verplicht gevoeld maatregelen te treffen met het oog op zijn betalingsbalans en zijn betalingspositie. Er is voor een aantal artikelen een invoerverbod uitgevaar digd en andere goederen werden aan een invoerbeperking onderworpen. Voor het eerst is toen de betalingS' balans omgeslagen. In dat jaar voerde Nederland voor f 8.000.000 in "Afrika in en omgekeerd Zuid-Afrika voor f 23.000.000 in Nederland. De nieuwe regering moest de posi tie wel gezond maken. Doch zij heeft tegenover geen enkel land een voor keur laten gelden. Alle landen zijn ge lijkelijk door de invoercontróle ge troffen. Binnen de groep van landen met zachte valuta is Nederland pre cies zo behandeld als de andere lan den. Zuid-Afrika heeft de invoer stop gezet van niet noodzakelijke goederen, dus voornamelijk luxe-artikelen. Weer toenemende mogelijkheden DE, toestand is nu aanmerkelijk ver beterd en het gevolg daarvan kon zijn, dat de maatregelen verslapt zijn. Zo kunnen wijnen en dranken thans weer in Zuid-Afrika geïmporteerd worden. Ook de Nederlandse jenever kan Zuid-Afrika dus weer binnen, komen. Prioriteit bij de import is steeds verleend aan machines en aan grond stoffen voor de nijverheid. Want men wil vooral de industrie op gang hou den en werkloosheid voorkomen. De heer Louw hoopte, dat Neder landse industrieën zich in Zuid-Afrika zullen vestigen. Zij zullen zeer wel kom zijn, evenals Nederlandse kapi taalbeleggingen, die er volkomen vei lig zijn, zowel wat de overmaking van dividenden als een eventuele terug trekking van kapitaal betreft. Nederlandse emigranten ziet men alleen graag komen, als zij werkelijk een aanwinst voor Zuid-Afrika bete kenen, zo vertelde de minister ons ten slotte. Men wenst geen mislukkelin gen, maar wel goede vaklieden en dan alleen voor zover er plaats voor ben is. Binnenkort zal voor de Krijgs raad te Velde West een tweetal mili tairen van de K. L. terecht staan we gens overlopen naar de TNI. Naar eerst heden bekend werd, zijn op 7 en 11 Juli op Ternate door de Polisi Militer zeven Nederlanders ge arresteerd. De reden van de arresta tie is niet bekend. Door >VP GAY -XXXX- 13) Juffrouw Cartwright sprak: Spreekt u maar eens met het meisje. Haar naam is Celia Hollis". Ze begon te gichelen. „Het grappigste is nog, juffrouw Page, dat ze precies zo'n hoed op heeft als u! Julie kookte. „Mijn hoed is een ex clusief model!" sprak ze koeltjes. Nou, misschien was het niet pre- ci'es 'dezelfde", gaf de vrouw toe ter wijl ze Julie's hoed nog eens goed be keek Nu ik er nog eens over denk herinner ik me dat er twee rose vo geltjes op zaten, terwyl u er i™ar éen heeft, en het stro was licht geel plaats van grijs. Maar het effect was wel zowat hetzelfde!" Ze gichelde weer. „Net een vogelnestje van een wolk gemaakt". Julie begon de trap te bestygen en maakte aldus een eind aan de con versatie. Juffrouw Cartwright riep haar nog achterna: „Ik weet zeker dat u juf frouw Hollis aardig zult vinden. Zo'n aardig beschaafd meisje. Ze komt uit Santa Cruz of Monterey of zo'n der gelijke plaats. Ze zei dat een van haar vriendinnen haar het adres van dit flatgebouw had gegeven. Ik liet haar bij u binnen. Ik hoop dat u het samen eens kunt weiden". Julie was stokstijf blijven staan. „Heeft u haar bij bij binnen gelaten?" Door haar woede bleven de woorden haar in de keel steken. Op dat ogenblik ging de telefoon in de kamer van de conciërge en juf frouw Cartwright ging naar binnen en sloot de deur achter zich Wat juf frouw Cartwright betreft was hiermee het onderwerp gesloten. Julie liep de trap op. Ze dacht: Wel heb ik ooit! Om daar een vreemd mens in mijn kamer te laten! Ik weet hoe juffrouw Cartwright er het land aan heeft deze trap op te waggelen, dus zal je zien dat ze dat vreemde kind gewoon de sleutel heeft gegeven en haar heeft gezegd maar naar boven te gaan. Hoe durfde ze! Hoe drufde juffrouw Cartwright zoiets te doen! Ze draaide zich om en rende de trap weer af. Ze kon de woede die in haar kookte niet bedwingen. Het kon haar niets meer schelen of juffrouw Cart wright een gemene streek zou uitha len en haar de kamer opzeggen. Al les zou toch al bedorven zijn als ze een vervelende, kletsende medebe woonster kreeg. Jasper, de portier, hanneste op zyiT oude, wankelende benen in de hall rond. Juffrouw Cartwright kwam weer te voorschijn uit haar kamer en liet een glinsterende lichtstreep ach ter op het imitatie Oosterse tapijt, ter wijl destijve hooggerugde stoelen die ter versiering in de hall stonden, fel werden belicht. Juffrouw Cartwright begon Jasper een standje te maken, omdat hij het ganglicht had laten uitgaan. Julie liep op juffrouw Cartwright toe. t,Luistert u eens. Ik wil geen medebewoonster hebben," barstte ze uit. „Ik voel er niets voor om een an der bij me in de kamer te hebben. Ik wens niet, dat u me dat opdringt. Het is niet wettig. Mijn huis is mijn alles." Ze kookte van woede bij het denk beeld, dat juffrouw Hollis daar In ging voort: „Ik heb mijn rust nodig. Ik moet rollen uit het hoofd leren, dus ik moet absoluut alleen zijn. Ik moet me helemaal kunnen ontspannen ais ik niet in de studio werk. Ik wil geen medebewoonster hebben. Begrepen Het kan me niets schelen wie dat kind hierheen heeft gestuurd. Het kan me ook geen steek schelen of ze aar dig is. Ik ga nu naar boven om haar te vertellen uit mjjn kamer te ver dwijnen en eruit te blyven ook." Het gezicht van juffrouw Cart wright begon blauw aan te lopen. Ze mompelde Iets onverstaanbaars. De oude Jasper verkneuterde zich inwendig en zei: „Dat was duidelrjKe taal, juffrouw Julie!'', terwijl hy naar de gangkast liep om de ladder te ha len. (Wordt vervolgd) BESTE EMMIE, Je hebt niets te veel gezegd van Snel! Behalve voor vliegensvlug vatenwassen gebruik ik het nu ook voor m'n wolwas. Die ziet er weer uit als nieuw, zélfs de kleertjes van baby! Al m'n kennissen gebruiken reeds Snel en iedereen vindt het, voor 40 cent per fles, maar wat voorde lig! Hartelijke groeten van LIEN P.S. Heb jij al gemerkt hoe prach tig schoon de vaste wastafels wor den met Snel? VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Tom Erich. 6.30 The Skymasters. 7.00 Kent u de vrouwen? 7.25 Paris vous Parle. 7,30 Lichte noten, blijde tonen. 8.15 Wiener Geschichten. 9.15 Buiten lands overzicht. 9.30 Vlinders en bloemen. 10.15 Indrukken over televisie. 10.25 Sonate voor vioolsolo. 11.15 Strijkkwartet. HILVERSUM II, 298 m, Nieuwsberichten om 7, 8 en II uur. 6.00 KRO Minstrelen. 0.20 Tour de France. 5.30 Strijdkrachten. 7.15 Vierdaagse afstandsmarsen. 7.25 Dit is leven. 7.40 Herinneringen aan Richard Tauber. 7.45 Voor de jongeren. 8.12 „Dode zielen", luister spel. 10.20 Actualiteiten. 10.30 Liederen van Charles Gounod. 10.40 Bewaar het u toever trouwde pand. 11.15 Om het Schaakkampioen schap van Nederland. 11.20 Avondconcert. VOOR WOENSDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Weens Radio-orkest. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Roth-kwartet. 10.00 Moeilijkheden en moge lijkheden. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Onze keuken. 10.35 Als de stofzuiger zwijgt. 11.00 De Mijlpaal. 11.30 Populaire Nonstop. 12.00 Promenade-orkest. 12.38 Accordeola. 1.15 Orgelbespeling. 1.45 Gram.muziek. 2.00 Ge sproken porrtet. 2.15 Oratorium van H&ndcl. 3.20 Omspoeld door do zee. 3.40 Strijkorkest. 4.00 Vragen staat vrij. 4.30 De Regenboog. 5.00 Wat is de wereld wijd. 5.30 Orgelspel. 5.45 Regeringsuitzending. 6.15 Tcftir de France 6.30 R.V.U. 7.00 Parlementair overzicht. 7.15 Werkers in de Marshall-landen. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 I.R.F.-conferentie. 8.05 Op de korrel. 8.15 Omroeporkest. 9.15 „Trilby", hoorspel. 10.25 Kwartet Jan Corduwtner. 10.45 Tussen mens en nevelvlek. 11.15 Dansmuziek. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten cm 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Te Deum Laudamus. 8.45 Gram.muziek. 9.00 Ochtend bezoek. 9.30 Richard Strauss-concert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Concert. 11.30 Ensemble „Selecta" 12.00 Festo Romane. 12.33 En semble Lachman. 12.55 Vierdaagse. 1.15 „Ti- roler Geschichte". 1.45 Symphonie. 2.30 Ne derlandse muziek. 3.00 Jeugdkoor. 3.25 Swee- hnck-kwartet. 3.55 Hawaiïan-muziek. 4.15 Voor onze meisjes en jongens. 3.00 Orgelcon cert. 5.45 Franse volksliedjes. 6.00 Onze Ne- landse koren en korpsen. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Onder de NCKV-leeslamp. 7.30 Suite. 7.40 „Vandaag". 8.05 Disco-actualiteiten. 8.10 Relais met de B.B.C. 8.55 Een Amerikaan over Amerika. 9.15 Nederlands Vocaal-kwartet. 9.30 Trio Fantasia. 10.00 Nederlands Kamermuziek. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Om het Schaakkampioenschap van Nederland. 11.20 ,,Sans Souci". 11.50 Orkest.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3