Helderse tippelaare werden op feestelijke wijze binnengehaald Schoolzwemfeest in gemeentebad werd groot succes Werfkampioenschappen Athletiek Ernstig ongeval aan boord van kotter Stemgeschil verwekte hilariteit in Texels gemeenteraad TERUG VAN DE VIERDAAGSE Verwelkoming in Café „Centraal" Bloemen, gejuich en onderscheidingen Bruinvissen II verspeelde kans op kampioenschap Inka-kabouters gaan tof Zaterdag kamperen Tussen Haaks en Kuifje Enorm enthousiasme onder de jeugd Aantal deelnemers ruim driehonderd en vijftig Fancy-fair van Racing wordt vanavond geopend Oud-stationschef Kreling gaat met pensioen De bakkersvacantie Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom In memoriam J. v. Waalwijk van Doorn veroverde definitief de wisselbeker Touwtrekploeg der scheepmakers Vlot verloop dank zij veler medewerking Julianadorp Met de kleintjes van School 1 op reis Petten MAANDAG 81 JULI 1950 J)E MACHINIST VAN DE TREIN, die Zaterdagmiddag om 17.03 uur het station Den Helder binnenrolde, had kennelijk plelzier in het wakkere ploegje Vierdaagse-tippelaars, die hij veilig en vlrg (en zonder blaren) van Alkmaar naar de Jutterstad had mogen brengen. Enthousiaste trillers van de stoomfluit overstemden voor de duizenden, die voor de stationsuitgang op wacht stonden, het gedaver van de wielen en het geknars der remmen. Maar nog luider dan de jubelkreet van de locomotief was het gejuich uit al die Nieiiwediepse keien, toen de eerste Vierdaagse-kruisdragers door de groene hekjes werden gespuid. De wachtenden hadden handen tekort van wege de enorme boeketten, en ogen te weinig, omdat juist de Zilvermeeuwen- schare in een grote touringcar het Stationsplein opreed. De politie had zich even bezorgd ge maakt, hoe het toch moest gaan, wan neer de tippelaars door hun familiele den en vrienden werden begroet en belauwerd, terwijl de andere reizigers zich een weg zochten naar fietsenstal ling, taxi of autobus. Maar het liep allemaal best af. Rustig en gemoede lijk hielden de agenten de mensen in het gareel en het was met de drykte al gauw gedaan, toen het Stedelijk Mu ziekkorps met volle muziek afmar cheerde, gevolgd door de wandelaars. Deze feestelijke stoet liet zich op de route naar „Centraal" nog eens toe zwaaien door het talrijke publiek in de binnenstad. In costuum. Met bloemen beladen, en nog in wan- delcostuum gekleed, stapten de Hel derse Vierdaagse-gangers de zaal bin nen. Monter en gebruind, een klein tikje vermoeid, maar allemaal vol ent housiaste verhalen over de prachtige dagen die zij in en om de Keizer Ka- relstad hadden doorgebracht. Op verzoek van de besturen der plaatselijke wandelsportverenigingen had de heer P. Th. Luijckx, voorzitter van de Helderse Sportraad, de leiding van deze ontvangst-bijeenkomst op zich genomen. In zijn openingswoord begroette hij met name burgemeester en mevr. Rehorst, wethouder Van Loo, de heer Maarse van de Sportraad, de hoofdinspecteur mr. J. Blanken als ver tegenwoordiger van de Commissaris van Politie, de heer Winter van het Rode Kruis, de heer Keizer van het Postkantoor en de beide ere-leden van „De Duinkanters", de heer en mevrouw Van Stenis. Hartelijk sprak de heer Luijckx de kranige tippelaars toe, in het bijzon der degenen die reeds eerder in de Vierdaagse hadden meegelopen. De heer Willemsen volbracht de tocht nu voor de twaalfde maal, de heren Veldman en Amiabel liepen voor de elfde keer mee. Vier deelnemers hebben nu vijf Vierdaagsen achter de rug en zij kwamen deswege voor een extra-ereteken in aanmerking. Het wa ren „Opa" Jutte (de vitale 73-jarige!), mevrouw E. EmmeiotGeervliet (van „De Ziivermeuw"), de heer D. Heres van ,De Jutter") en de heer L. Huis man (van „De Duinkanters"). Zaterdagavond speelde Bruinvissen 8 aan de Dijk een dermate slechte wedstrijd tegen DWR 3, dat de kans op het kampioenschap thans vrijwel ver keken is. Vóór de rust had DWR 3 een 10 voorsprong genomen. Toen zetten de Bruinvissen nog flink door, hoewel 't plaatsen en schieten zo slecht was, dat er geen doelpunten kwamen. Zelfs kansen voor open doel werden op wonderlijke wijze gemist. Toch werd in een heldere vleug de 1—0 achter stand omgezet in een 31 voorsprong. Dit kon gebeuren, dank zij een doel punt van Scholte, een rush van Gieles en nog eens Gieles. Hieraan meenden de heren genoeg te hebben, doch de Haarlemmers dachten er even anders over Met nog drie minuten te spelen kwamen zij zo overdonderend opzet ten, dat zij vóór het eindsignaal ge floten werd, hun achterstand hadden omgezet in 'een 4—3 voorsprong. Nu een veilige voorsprong, want na de uitgooi was er nog slechts drie secon den te spelen. Tekort voor beide par tijen om nog gevaarlijk te kunnen wor den. Vooraf had Bruinvissen 3 de strijd aanvaard tegen Nereus 4. Hiervan werd niet te veel verwacht, doch dat het een 80 nederlaag voor de Bruin vissen zou worden hadden we niet ge dacht. Maandagavond om half acht wordt aan de Dijk de waterpolocomoetitie voortgezet met de wedstrijden Bruin vissen 1DAW 1 en Bruinvissen 2— DAW 2. Morgenochtend om elf uur vertrek ken van het troephuis aan de Janzen dwarsstraat vijf en dertig kabouters van de Inka-groep, die met hun leid sters een weekje gaan kamperen in Dorregeest, in de omgeving van het Alkmaarder meer Oehoe H. Goedege buur en oehoe D. Barendregt aan wier goede zorgen de meisjes van zeven tot elf jaar worden toevertrouwd, hebben zich voorgenomen, de kabouters een paar prachtige dagen te bezorgen waarover zij veel te vertellen zullen hebben, wanneer de autobus hen Za terdagmiddag om één uur weer thuis zal hebben gebracht Het is morgen hoog water om 9.50 en 22.30 uur en laag water om 3 50 en 16.40 uur. De heer Luijckx was vol bewonde ring voor het uithoudingsvermogen van de acht en vijftig Helderse bur gers die met slechts één uitvaller de monstertocht hadden volbracht. Ook de burgemeester had respect voor de tippelaars en tip pelaarsters, die na zulke zware dagen toch zo opgewekt „als een stukje ent housiasme en gezondheid" waren te ruggekomen. De heer Rehorst sprak de wens uit, dat de belangstelling on der zijn gemeentewaren voor de Vier daagse zou blijven toenemen „Op zul ke dagen vallen alle verschillen weg, je bent allemaal Nederlander en ge niet van het gemeenschappelijk be oefenen van een gezonde sport", zei de burgemeester, die tenslotte het politie- viertal complimenteerde met het ge boekte succes. Voor adjunct-inspecteur Van der Meulen, de leider van het team, kregen deze dagen nog een bij- bonder prettig aspect daar hij juist tot inspecteur van politie was bevorderd. Leve de kok! Namens alle wandelaars, en wel in het bijzonder namens het politie-team, bedankte inspecteur v. d. Meulen de burgemeester en de heer Luijckx voor hun hartelijke woorden, en de aanwe zigen voor de prettige ontvangst. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om de heer Himpers en zijn Zilvermeeu wen te bedanken voor de gastvrijheid in het kampement op de Kwakken- berg, en de heer en mevrouw Witten- berg, die zo keurig voor de inwendige mens hadden gezorgd. De heer Wit- tenberg, de zeer gewaardeerde kok van het Zeevaartschool-internaat, kan e.r zeker van zijn dat hij zijn eerste vacantiedagen op nuttige wijze heeft besteed. De heer Luijckx sloot de bijeen komst met de wens, het volgend jaar een nog groter aantal Helderse Vier daagse-tippelaars te mogen zien thuis komen dan thans reeds het geval was. „Hup Kroeskop", „Vooruit Jan Klaassen", „Ga een beetje harder Keet schopper" en andere originele aanmoedigingskreten waren niet van de lucht in het Gemeentelijk Zwembad achter de Dijk, waar de schooljeugd Zaterdag middag een z.wemfestijn beleefde, dat de jongens en meisjes nog lang zal heugen. Ruim driehonderd vijftig deelnemers verschenen aan de start om hun eerste sporen op het gebied van de wedstrijdzwemsport te verdienen. Het Helderse lerarencorps was flink vertegenwoordigd en de onderwijzers kwamen ogen en oren te kort om op vragen als: „Meester, ging ik goed? „Meneer moet ik al?", „Meester, wat heb ik gemaakt voor tijd?", een be vredigend antwoord te geven. jaar; 1. Nelly Verduin 17.6; 2. Elly Pleyte 18.2; 3. Corrp de Buyzer 18.6. 20 m. vrije slag jongens t/m. 11 jaar: 1. Charles Meyer 17.5; 2. Chr. Rab 18.7; 3. H. Slieker 21.4 sec. 20 m. vrije slag jongens boven 11 jaar: 1. Leen Idsinga 13.5; 2. Hans Rog geveen 13.8 sec.; 3. Paul Schipper 14.4. 20 m. vrije slag meisjes t/m. 11 jaar: 1. Reina Scheer 19.9; 2. Janny Horst 22.7; 3. Andra Meert 23.3. 20 m. vrije slag meisjes boven 11 jaar: 1. Ria Prijs 12.8; 2. Elly Pleyte 15.1; 3. Tiny Veldhuizen 15.2. 20 m. rugslag jongens t/m. 11 jaar: 1. Rob Pesie 23.5; 2. Kees Bremer 26.1; 3. Nico Cornielje 26.8. 20 m. rugslag jongens boven 11 jaar: 1. Guus Koningsteyn 15.8; 2. George Blok 18.1; 3. Leen Idsinga 18.3. 20 m. rugslag meisjes t/m. 11 jaar: 1. Ria Tijdeman 25.1; 2. Cobi Witten- berg 29.4; 3. Mary Bak 30.6. 20 m. rugslag meisjes boven 11 jaar: 1. Ria Prijs 16.5; 2. Elly Pleyte 18.5; 3. Tineke Last 21.9. 4 x 20 m. vrije slag estafette jongens: School 4, 1 min. 3.6 sec. 4 x 20 m. vrije slag estafette meisjes: School 10, 1 min. 6.1 sec. Ook verschillende autoriteiten gaven van hun belangstelling blijk. Wij zagen 0.a. de heer L. F. van Loo, wethouder van onderwijs; Ir. J. F. A. Alozerij, Directeur van Openbare Werken, en de heer J. van Drunen, Consulent Li chamelijke Opvoeding. Twee tegelijk Bij de aanvang leek het voor de jury een schier onuitvoerbare taak, binnen een redelijk tijdsbestek de vele inschrijvingen af te werken. Het grote bezwaar kwam voort uit het feit, dat slechts op twee banen gezwommen kon worden, daar het middengedeelte van het bad voor wedstrijden onbruikbaar is vanwege de grote trap in het on diepe bad. De starter, de heer P. Bandt, zette er echter schot achter en liet de tijdopnemers nauwelijks tijd de stopwatches weer terug te stellen. Maar het liep, hoe snel blijkt wel hieruit, dat reeds om vijf uur de laat- sten uit het water gingen, precies drie uur na de aanvang. Er werd over het algemeen aardig gezwommen, en wij, in Den Helder, mogen ons gelukkig prijzen dat er momenteel zoveel voor het jeugd- zwemmen wordt gedaan. Als we Za terdagmiddag de vreugde en de span ning op de gezichten lazen, de verbeten strijd en het doorzettingsvemogen aan schouwden. van deze kinderen der la gere scholen, dan kunnen wij niet an ders dan de organisatoren feliciteren met het door hen genomen initiatief en het behaalde succes, terwijl voorzitter- kamprechter Wildenberg met zijn ju ryleden alle eer inlegde. Prijswinnaars. Na afloop reikte de heer Kramer aardige prijzen aan de volgende eerst- aankomenden uit: 20 m. schoolslag jongens t/m. 11 jaar: 1. Rob Pesie 17.4 sec.; 2. Chris Bremer 21.3 sec.; 3. Hans Slieker 22.3 sec. 20 m. schoolslag jongens boven 11 jaar: 1. Guus Koningsteyn 14.8; 2. An- ton Nebbeling 17.9; 3. Jaap Koole 18.5. 20 m. schoolslag meisjes t/m. 11 jaar: 1. Reina Scheer 19.7; 2. R. Tijdeman 22.1; 3. Andra Meert 22.2. 20 m. schoolslag meisjes boven 11 Gedurende de gehele week zal het HRC-terrein aan de Sportlaan in het teken staan van de grote Fancy- fair, waar de organisatoren voor jong en oud, groot en klein, attracties heb ben ingericht. Het Stedelijk Muziek corps maakte hedenavond ter inlei ding een rondgang door de stad, waar na de fancy-fair om acht uur wordt geopend. De bezoekers zullen er vinden een rad van avontuur, een heus variété theater, een schiettent en verschillende andere etablissementen waar men zijn vaardigheid in speciale kermissporten kan bewijzen. Natuurlijk ontbreekt een theetuin niet en bovendien is er een expositie van tropische aquaria. Iedere avond bestaat gelegenheid, een dansje te maken op de muziek van Jaap Kwak's „Musical Ramblers". Voor Woensdagmiddag is een poppenkast voorstelling voor de jeugd aangekon digd.. Voor het Middenstandsdiploma slaagde te Alkmaar mej. N. Noot te Julianadorp. Op 1 Augustus 1950 zal de heer J H. Kreling, die vóór de oorlog enige jaren stationschef te Den Helder is geweest, de dienst der Nederlandse Spoorwegen met pensioen verlaten. De heer Kreling is sinds 1 April 1946 hoofdstationschef te 's-Hertogenbosch en zal als zodanig worden opgevolgd door de heer H. Swart te IJmuiden. Zeeman werd been afgeknepen Zaterdagmorgen tegen twaalf uur is aan boord van de motorkotter „Drie Gebroeders" bij het schutten in de Koopvaardersschutsluis te Den Helder een ernstig ongeval gebeurd, waarbij het rechter-onderbeen van de 62-jarige opvarende A. van der Steen, uit IJmui den, werd afgeknepen. De HD 79 „Drie Gebroeders", van de fa. M. Slot en Zn. te Den Helder, moest van de Binnenhaven naar de Buitenhaven worden geschut. Bij het meren in de sluiskolk geraakte vd S. met zijn rechterbeen tussen de bolder en de manilla meertros. Doordat de kotter nog niet geheel stil lag, spande de kabel zich en werd het been van vd S. even onder de knie afgeknepen. De ongelukkige verloor het evenwicht en tuimelde overboord. Een Zeevaartscholier, die zich aan boord van de „Drie Gebroeders" be vond, de heer Nic. Th. Kappeijne van de Coppello, sprong onmiddellijk te water en slaagde er spoedig in, het slachtoffer op het droge te brengen. Met een ambulancewagen werd vd S. naar het gemeente-ziekenhuis overge bracht. Zijn toestand is zeer ernstig. Een tragische omstandigheid is, dat vd S. zijn eerste reis met dit vissers vaartuig zou maken. Hij was aan boord geplaatst omdat de schipper met va- cantie was. Met anderhalf uur vertra ging is de „Drie Gebroeders" ter vis vangst uitgevaren. Het bestuur van de Helderse Bak- kerspatroonsvereniging deelt ons me de, dat morgen de vacantie-periode van de eerste groep eindigt. Met 'n- gang van Woensdag zal de broodbe zorging weer normaal geschieden. MOBILISATIE-OORLOGSKRUIS Men verzoekt ons plaatsing: Burger personeel van de Rijkswerf (Walbe- drijf) dat in aanmerking denkt te komen voor het Mobilisatie-Oorlogs- kruis, dient zich hiervoor te wenden tot het comité „Mobilisatie-Oorlogs- kruis", Bleijenburg 38, Den Haag. MIDDENSTANDSEXAMEN Te Alkmaar zijn geslaagd voor het Middenstandsdiploma de heren H. A. de Mul, Den Burg, J. Maas en J. Kuin, Hippolytushoef, P. C. Meskers, J. Mo lenaar en A. Molijn, Den Helder. 35. n„ „n,ffpn(lp dae ziin Pim, Pam een uit de misère. Vijfhonderd gulden en Pom echter al we'er vroeg bij de is een heleboel geld en dan kunnen We pinken en Pim vraagt aan zijn broer meteeri meneer aas e a en tjes, wat zij er van denken, om eens naar Kippendorp te gaan. „Wie weet, In het Kippendorp aangekomen, moe- ten zij zich bij de Haan melden, die hen kunnen we daar wel helpen", zegt hij. niet .l te vri^1^ We hebben toch al eens meer een gelovig aankijkt. „Dus U wilt dia «Ili» fntklaarheid gebracht". Pom en eieren-rover vangen" vraagt hij. „ze. p™ vlïto S heel goed idee en ke; meneer" .«woord Pin. daarom besluiten ze dan ook maar om meteen op stap te gaan. „Als we die rover vangen, hebben we f 500 ver diend," zegt Pim, „en dan zijn we met- Pim beleefd. „We hebben al eens meer een rover achter de tralies gebracht enWe vragen geen loon". Onder voorzitterschap van de loco- burgemeester de heer S. de Waard kwam de raad van deze gemeente in vergadering bijeen. Afwezig waren de heren Beumkes en Keijser. Op haar verzoek werd aan Mej. F N. Rab eervol ontslag verleend als on derwijzeres aan de O.L. School te Oos terend. Mej. A. G. Potjewijd te Den Helder werd met ingang van 1 Septem ber a.s. benoemd tot onderwijzeres aan voornoemde school. Bij deze stemming werd het stembureau gevormd door de heren Bruin en Roeper. Dit bureau gaf als uitslag 11 stemmen voor de benoe ming van Mej. Potjewijd. Hiertegen protesteerde Mevr. G. VrijdagKeij ser (VVD). Volgens haar mening zou er een stem blanco moeten zijn uitge bracht. Bij controle bleek het juist te zijn. Hilariteit in de vergadering. Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school te Oudeschild werd be noemd mej. A. A. G. Dros te Den Hoorn, zulks met ingang van 26 Juni J.1. Eveneens werd benoemd tot onder wijzeres aan de openbare lagere school Gisteravond om negen uur bereikte ons het ontstellende bericht, dat de heer JP. van Waalwijk van Doorn tij dens de vervulling van zijn sportieve taak als scheidsrechter bij een te Am sterdam gespeelde voetbalwedstrijd plotseling is overleden. Zoals op de voorpagina reeds is ge meld, gold het de beslissingswedstrijd tussen HEDW en „Wilhelmina Voor uit". In eerstgenoemd elftal speelde een oud-stadgenoot mede, de heer J. Dissel, oud-linksbinnen van HRC. Ds. W. J. de Hoest had gisteravond de zware taak het droeve bericht over te brengen aan mevr. Van Waalwijk van Doorn, die nu met haar kleine zoontje alleen achter blijft. De heer Van Waalwijk van Doorn vervulde naast zijn taak als leraar aan het gemeentelijk Lyceum diverse an dere functies in het maatschappelijk le ven. Hij was een enthousiast voetbal liefhebber en maakte tot verleden jaar deel uit van het „Helder"-bestuur. Hij bleef nadien redactie-lid van het „Hel- der"-nieuws. De overledene was bestuurslid vari de Scheidsrechtersvereniging „Den Hel der" en fungeerde als scheidsrechter bij vele voetbalwedstrijden zowel in de derde als in de tweede klasse. Hij had als zodanig de naam van een deskun dig en rechtvaardig arbiter. Als voor zitter van de schoolvoetbalcommissie heeft de heer Van Waalwijk enige ia- ren achtereen vele honderden jeugdige voetballiefhebbers aan zich verplicht. Behalve voor de sport, had de heer Van Waalwijk een sterke belangstel ling jjoor de muziek. Hij was een vaar dig violist en werkte als solist aan ver schillende uitvoeringen mede. Hij was een der oprichters van de jonge Hel derse Orkestvereniging, die hem tot haar voorzitter benoemde. Ongetwijfeld op cultureel gebied het meest vruchtdragend was zijn arbeid als secretaris van de „Muziekkring Den Helder", die mede op zijn initiatief tot stand kwam en voor een uitgebreide en getrouwe kring van muziekliefheb bers in een paar jaar tijd vele onverge telijke avonden organiseerde. De heer Van Waalwijk van Doorn, die zo volkomen onverwacht uit een werkzaam en nuttig leven werd weg gerukt, laat derhalve verschillende lege plaatsen achter. Slechts blijft de her innering aan een hoogstaand en geres pecteerd stadgenoot, die zich vele goe de vrienden verwierf. Zijn plotselinge heengaan moge voor ons allen een roepstem tot bezinning zijn. J)E WERFSPORT- EN ONTSPANNINGSVERENIGING heeft tot nu toe geen klagen gehad over de weersomstandigheden tijdens de jaarlijkse athletiekwedstrjjden om het kampioenschap der Rijkswerf. Ook Zaterdag middag troffen de athleten bijzonder gunstig weer, al zag het er 's morgens vroeg verre van rooskleurig uit. Het water viel bjj bakken uit de hemel en al het werk, dat trouwe supporters tot Vrijdagavond laat hadden verricht om het veld in orde te maken, scheen voor niets te zijn geweest. Maar toen de voorzitter der W.S.O.V., de heer P. Selier, Zaterdagmiddag om kwart vóór drie het openingswoord sprak, werd het door enige honderden belang stellenden omzoomde terrein beschenen door een vrolijk zonnetje. de jongelui, die het terrein in gereed heid hadden gebracht, kregen een pluim op de hoed. De wedstrijden, die onmiddellijk daarop een aanvang namen en telkens duidelijk door de versterker-installatie werden aangekondigd, hadden een vlot verloop. Onder de algemene leiding van de heer H. Kramer liep alles op rol letjes en ook in de heer H. Posthuma. die als chef van aankomst fungeerde, had men een geroutineerd medewer ker. Reeds vóór half zes was het gehele programma afgewerkt, en kon kolonel Barendregt tot de prijsuitreiking over gaan De directeur, die altijd een gro te belangstelling heeft voor evene menten als deze, niet alleen uit spor tief oogpunt, maar ook omdat' zij de geest onder het personeel zo ten goe de komen, stelde de winnaars met een toepasselijk woord in het bezit van hun tropheën. De uitslagen. Tot besluit laten wij de namen der prijswinnaars in de verschillende on derdelen volgen: 100 m. hardlopen heren: 1 Veenen- daal 12,1 sec. (standaard op voetstuk, geschonken door Unie van Vakcentra Wedstrijden als deze zjjn bjj uitstek geschikt om één der voornaamste doeleinden der WSOV, het versterken van de saamhorigheid onder het werf- personeel, te verwezenlijken. Het is immers niet bij alle sporten mogelijk, alle leden van het personeel aan wed strijden te laten deelnemen. De ne- schikbare outillage noodzaakt het be stuur, zich bijvoorbeeld wat de voet balsport betreft te beperken tot de le den der WSOV Maar ditmaal kon men iedere employé, die zjjn athletische kwaliteiten wilde meten met die der collega's, daartoe in de gelegenheid stellen. De heer Selier, die in zijn openings woord de directeur, kapitein ter zee t/d S. G. Barendregt, de hoofdinge nieur. ir. D. J. de Jonge, en verschei dene andere werf-autoriteiten kon ver- welkomen, bedankte de Helderse Ath letiekvereniging voor de medewerking bij de organisatie, en het Rode Kruis voor de medische assistentie, die naar later bleek gelukkig' slechts in twee lichte gevallen nodig was. Ook les); 2 Vermeer 12,1 (gouden plaquet te). 3 Den Hartog 12,6 (zilveren kruis je); 4 Wiedenhof 12.8 (bronzen me daille). 80 m. hardlopen dames: 1 mej. De Bont 11,0 (zilveren plaquette); 2 mej. wisse 12,4 (bronzen medaille). Discuswerpen heren: 1 De Graaf 31,71 m. (gouden plaquette). Hoogspringen heren: 1 Vermeer 1,59 m. (zilveren tak). 2 De Graaf 1,54 (gouden plaquette); 3 Weemhof 1,54 (zilveren medaille). Kogelstoten heren: 1 Boekei 9,75 m (gouden plaquette); 2 Bakker 9.58 (grote zilveren medaille); 3 Van der Neut 8.87 (kleine zilveren medaille). Viermaal 100 m. estafette heren: 1 Bankwerkers I 1 min. 50,8 (zilveren wisselbeker, geschonken door Onder ling Belang; iedere loper ontving een bekertje); 2 Werfpolitie 1 min. 52 9 (gouden plaquette). Viermaal 100 m. estafette dames: 1 Ploeg mej. Wisse 1 min. 1,8 (zilve ren wisselkrans, plus een zilveren tak als groepsprijs) 800 m. hardlopen heren: 1 Van Trierum 2 min. 24,5 (gouden plaquec- te); 2 Verschoor 2 min. 24.8 (zilveren medaille); 3 Weemhof 2 min. 26 6 (bronzen medaille). Touwtrekken: 1. Scheepmakers I (definitief winnaar van de wisselbe ker; iedere trekker ontving bovendien 2 Scheepmakers li (standaard op voetstuk) Verspringen heren: 1 Vermeer 5 40 rn. (zilvern tak); 2 Van der Neut 5 20 gouden plaquette). 3 De Hartog 5 09 (zilveren medaille). Verspringen dames: 1 mej. de Bont 4.56 (zilveren plaquette); 2 mej. Koop- mans 3,53 (bronzen medaille). De oudste deelnemer, die' boven dien op de meeste nummers was uit gekomen ontving ter herinnering aan plaquette 6Ve Pr6Statie 6e" zilveren te De Koog mej. IJ. P. Prins te De* Helder, zulks met ingang van 10 Juli j.1. Ten behoeve van de bouw van twee duplexwoningen werd aan de woning, bouwvereniging Texel een voorschot verleend van f 20.060.en een grond- voorschot van ten hoogste f 1904,20. Door de heer Timmer werd in dit ver- band de opmerking gemaakt, dat het aanbeveling zou verdienen, indien een openbare inschrijving voor de bouw van deze twee woningen werd gehou den. Inplaats van onderhandse gun ning aan de aannemer van de vorige woningwetwoningen. In het belang van een spoedige en goedkopere bouw meende de Voorzitter van de woning bouwvereniging Texel, de heer W. Wassenaar dit te bestrijden. Vervolgens werden enige bezettings maatregelen vervangen door geldige raadsbesluiten, o.a. heffing op de op centen op de grond- en personele be lasting, en de verordening op de keu ringsdienst in de gemeente Texel. Te vens werd de algemene politieverorde ning in de zin, dat het verboden is des avonds na half twaalf rijwielen onbe heerd langs de openbare weg te heb ben. Vastgesteld werd een algemeen kap- verbod van houtopstanden in de ge meente, behoudens de goedkeuring van het gemeentebestuur. Hiermede beoogt met het dorpsbeeld te beschermen te gen het lichtvaardig kappen. Ter verwezelijking van het uitbrei dingsplan in onderdelen te Den Burg (plan Secretaris Jonkerstraat) werd in het belang van de volkshuisvesting voor de som van f 2750.grond aangekocht van C. P. Keijser te Den Burg. Bij de rondvraag vroeg de heer Bruin naar de mogelijkheid om aan de weg Den BurgOudeschild een tweede rij wielpad voor éénrichtingverkeer aan te leggen. Wethouder Hin verzoekt deze kwestie aan te houden in verband met de toekomstige havenplannen. De heer Zijm sprak zijn instemming uit omtrent de beperking van de maximum snelheid voor de Moelen- straat tot 30 k.m. Volgens spreker zou den hiervoor in Den Burg meerdere straten in aanmerking komen. Deze kwestie zal nader worden bekeken. Voorts brak de heer Wassenaar nog een lans voor de aanleg van een ge meentelijk sportterrein. Vrijdag maakten de laagste klassen van school 1, totaal twee en negentig kinderen, hun jaarlijks schoolreisje. Ongeduldig wachtten ze 's morgens op het schoolplein op de komst der autobussen. Toen ze ingestapt waren, uitgeleide gedaan door tal van belang stellenden, ging het langs de duinkant naar Schoorl, waar naar hartelust ge speeld werd in de speeltuin en in bet zandgat. Van Schoorl ging het naar Alkmaar, waar in de Muziektuin eerst de inwendige mens versterkt werd en daarna een wandeling gemaakt werd langs de hertenkamp, de volières, de marmotjes en de apen. Toen ging bet per bus naar Bergen, waar in Duinver- maak opnieuw geschommeld, gewipt en gedraaid werd, tot het tijd werd om de thuisreis te aanvaarden. Om zeS uur arriveerde het gezelschap weer te Julianadorp. ZIJPER ELFTAL—KOEDIJK 3—2 Op het Petten-terrein werd Donder dagavond onder flinke publieke e langstelling door een elftal, sameng^ steld uit spelers van Geel Zwart, Ou desluis, Vesdo en Petten, een oefenwe strijd gespeeld tegen het pas gePr0' moveerde Koedijk. ftVt de rust was, door een £oe(* nr punt van de Graaf de stand 1—v Zijpe. Na de pauze zette Koedijk achterstand om in een 21 voorspro w.o. een doelpunt het gevolg was het missen van de hele Zijper-ver B'ng. Daarna maakt Watertor goals voor het Zijper-elftal, dat met 32 won. SOLLICITANTEN IN OVERvIj0^ Voor de vacant komende hct,ejeZer an hoofdcommies ter secretarie gemeente hebben zich niet mind 25 sollicitanten aangemeld. van

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2