Kübler won zware zestiende etappe Wim Slijkhuis kansloos verslagen Korea vandaag Een show langs Middellandse Zee De Fransen verwachten aanval van Chinese communisten op Indo-China Aanval van Robic liep stuk op Zwitser Muizenissen Twee Nederlandse records gesneuveld Proces tegen atoomspionnen in Amerika Weer een zege van Nederlands zevental Coureur verongelukt Nederlandse ploegen voor wereldkampioenschappen Chinees voorstel voor wapenstilstand Amerikaanse soldaten krijgen training met scherpe munitie ATTLEE SPRAK TOT HET BRITSE VOLk Koreadeel van samenzwering, die zich over de gehele wereld uiisireki Amerikaanse luchtmacht roept vrouwelijke reser visten op Nieuwe aanval van McCarthy op Acheson I L.S.Y. trok 44.000 toeschouwers Binnen vijf maanden Protest-bijeenkomsten NVV tegen aggressie in Korea Oe grootste en de beste! En zij ontsnappen maar HET CHINESE BEELDJE -xxxx- Dronken schipper stak barportier met broodmes Het Radioprogramma MAANDAG 31 JULI 1950 (JODDET ZAL ZATERDAG MET LEDE OGEN hebben toegezien hoe de 63 renners, die Zaterdag uit Toulon vertrokken, een wandelingetje heb ben gemaakt langs de boorden van de Middellandse Zee. Velen schreven dit toe aan het meer dan lome weer, maar een enkeling maakte de opmerking, dat de vele schone baadsters, die voor enkele minuten het zilte nat hadden verlaten en zich langs de stoffige wegen hadden geschaard, verantwoorde lijk gesteld moesten worden. Hoe het ztf, het ging langzaam en dat kan Goddet helemaal niet gebruiken. Hjj Is geen filantroop, die voor zjjn pleizier een dergelijke monsterrit organiseert. De Ronde van Frankrijk wordt slechts ln stand gehouden omdat er voor de dag- en sportbladen, waarvan Goddet directeur is, winst in zit. En de grootte van die winst is afhankelijk van de spanning ln die ronde. Deze onbelangrijke etappe werd door Diederich ge wonnen, die zich over de^Ttelangrijkheid overigens niet zal bekommeren, maar met een blij gemoed zijn etappepremie zal hebben opgestreken. Zondag was dat echter anders. In de etappe van Menton naar Nlce, waarin enkele lastige cols waren opgenomen, is de strijd fel geweest. EVEN BUITEN MENTON, aan de voet van de Castellon (707 meter) ruk ten de vereende krachten van Robic en Bobet het peloton uit elkaar. Onmid dellijk gingen ook Brambilla en Ge- niinianu en Molineris op de pedalen staan. Kubler en Ocktf:s wisten niet wat dit betekende en keken nog even de kat uit de boom. Wellicht had den zij verwacht, dat andere mogelij ke kanshebbers de uitlopers wel zou den bijtrekken. Toen echter Goasmat zijn baas Robic achterna snelde meen den Kubler en Ockers dat het ook hun tijd was geworden. Piot, Brule en Bon- naventure trokken mee hetgeen in het geheel niet naar de zin van de Zwitser was. Plotseling demarreerde hij zo fel dat alleen Ockers in staat was zijn viel te houden en getweeën haalden zij 6poedig het drietal Brambilla, Gemi- naiani en Molineris, in. Na deze eerste krachttoer rees voor de vluchtelingen de vermaarde Col van de Turini op. Dat zou een klim worden van maar liefst 1607 meter. Op de pasovergang was de positie als volgt: aan kop Robic: op 10 sec. Bobet; op 1 min. 10 sec. Kubler en Oc kers; op 3 min. 10 sec. Molineris; op 4 min. 13 sec. Piot; op 4 min. 25 sec Brule op 5 min. 12 sec.; De Mulder; op 47 seconden Geminiani; op 7 minuten 15 seconden Bonnaventure; op 7 min' 45 sec. Lambrecht, Cogan, Baldassari Goldschmidt en Kirchen. Daarna met grótere en kleinere tus senpozen Meunier, Diederich, Bram billa die door een inzinking ver achter was gekomen Apo Lazari- des en Lauredi, Goasmat, en de Bel gen Bayens en Verschueren. In de lange afrit naar Luceram (68 km) over bochtige bergwegen bleef deze rangschikking in grote lijnen ge handhaafd, hoewel Kubler en Ockers in een verbeten jacht wel iets op de twee leiders inliepen. Zij kregen aan sluiting op het veel minder geacciden teerde parcours van Ascarene naar Nice, dat nogal wat vlakke stukken telt, en zo arriveerden ze met z'n vie ren in de stad aan de Engelenbaai, waar de snelle Kubler als eerste over de streep ging en daarmee de mi- ■De hulp van een vereniging tot dierenbescherming te Manches ter werd ingeroepen voor het pijnloos afmaken van een muis. De eigenaar van het diertje, die met vacantie wilde gaan, kon na melijk niemand bereid vinden om ee zorg ervoor waar te nemen. nuut bonificatie won vóór Bobet Ockers en Robic. Zondag zag men heel wat gendarmes langs de weg, en voor het peloton uit reden tal van motoragenten om te zien of er wellicht spijkers op de weg wa> ren gestrooid, wat niet het geval bleek te zijn. Enkele journalisten zijn Zater dagavond een kijkje in Italië gaan ne men, maar constateerden niets wat op een vijandige stemming jegens de Fransen leek. Wel werd betreurd dat de Italiaanse renners, en in de eerste plaats Bartali, niet meer van de partij waren. Uitslag 15e etappe. 1. Diederich (Luxemburg) 6 uur 45 min. 23 sec.; 2. Castelin (Zuid-Oost) 6.46.47; 3. Molineris (Frankrijk A) 6.46.49; 4. Impanis (Belgie A) 6.47.32; 5. Lauredi (Frankrijk A) z.t.; 6. Bau- vin (Frankrijk Noord-Oost) 6.49.12; 7. Goasmat (Oost-Frankrijk) 6.49.43; 8. Baldassari (Parijs) 6.50.26; 9. Meunier (Centraal Zuid-West) 6.50.27; 10. Oc kers (Belgie) z.t.; 16. De Ruyter in de zelfde tijd als Meunier. Uitslag 16e etappe. 1. Kubler (Zwitserland) 3 uur 2 min. 43 sec.; 2. Bobet (Frankrijk A) z.t.; 3. Ockers (Belgie) z.t., 4. Robic (Frank' rijk West) z.t.; 5. Molineris (Frankrijk A) 3.06.54 6. Piot (Frankrijk N.O.) z.t.; 7. Brule (Frankrijk N.O.) z.t.; 8. Co gan (Frankrijk Z.W.) 3.08.02; 9. Kir chen (Luxemburg) z.t.; 10. Gold schmidt (Luxemburg) z.t.; 11. Lam brecht (Belgie A) z.t.; 12. De Mulder (Belgie B) z.t.; 13. Geminiani (Frank rijk A) z.t.; 14. Baldassari (Parijs) 309.42; 15. Meunier (Frankrijk Z.W.) z.t.; 16. Diederick (Luxemburg) z.t.; 17. Lauredi (Frankrijk A) 3.12.17; 18. Ver schueren (Belgie B) z.t.; 19. Baeyens (Belgie B) z.t.; 20. Brambilla .(Frank rijk Z.O.) 3.12.21; 39. De Ruyter 3.17.08. Algemeen klassement. 1. Kubler (Zwitserland) 103.41.23; 2. Ockers (Belgie A) 103.42.58; 3. Bobet (Frankrijk A) 103.53.00; 4. Robic (Frankrijk West) 103.53.40; 5. Geminia ni (Frankrijk A) 103.59.14; 6. Cogan (Frankrijk Z.W.) 104.00.09; 7. Piot (Frankrijk N.O.) 104.00.29; 8. Kirchen (Luxemburg) 104.01.03; 9. Brambilla (Frankrijk Z.O.) 104.01.31; 10. Diede rick (Luxemburg) 104.02.33; 36. De Ruyter 104.50.04. Lan denklassement 1. Belgie A 311.58.58; 2. Frankrijk A 312.03.35; 3. Luxemburg 312.09.07; 4. Frankrijk Z.O. 312.32.06; 5. Frankrijk N O. 312.32.38; 6. Frankrijk Z.W. 312.53.08; 7. Frankrijk West 313.02.59; 8 Belgie B 313.11.29; 9. Zwitserland 314.10.04; 10. Parijs 314.50.21; 11. N. Afrika 314.58.24. Vandaag begint te New York een proces tegen twee medewerkers van Harry Gold. Het zijn de 34-jarige Mi- riam Moskowits. voormalig klerk van de commissie voor legersterkte van het Amerikaanse leger en de 36-jarige scheikundige Abr. Brothman. Zij be dreven samen met Gold spionnage voor de Sowjetunie. Het ging om ge heimen van atoomwapens. Na de be kentenis van dr. KI. Fuchs zijn thans zes personen in de V. S. in verband met deze kwestie gearresteerd. De Nederlandse waterpoloploeg be haalt de laatste maanden voortreffe lijke resultaten. Gisteren moesten de Belgen de grote kracht van de Neder landers ervaren, die met hun betere techniek en grotere snelheid met ze kerheid een overwinning tegemoet gingen. Met 74 verloren de Belgen deze interlandwedstrijd. De jeugdzeventallen speelden een onbesliste wedstrijd. Met 33 floot de scheidsrechter de zeventallen uit het water. De bekende Engelse coureur Fry is tijdens een trainingsrit in de nabij heid van Londen in zijn zelfgebouwde kleine racewagen verongelukt. Fry was 31 jaar oud. Radio-Warschau meldt, dat Wla- dislaw Sliwinski wegens spionnage en organisatie van gewapend terrorisme in Polen ter dood is veroordeeld. Sli winski, die bekende, zou in opdracht van de voormalige Britse militaire at taché te Warschau hebben gewerkt. Het stadion van Emma te Treebeek stond Zondag geheel in het teken van de athletiek. Niet minder dan 4 lan- denontmoetingen werden er verwerkt, waaronder een drielandenwedstrijd. De wedstrijd NederlandFrankrijk, werd met 10391 punten door de Fran sen gewonnen, onze ploeg won met 106 y2100% van de Belgen. De Fran sen bleven met 115 tegen 77 punten ook de Belgen de baas. De drielanden- ontmoeting eindigde eveneens met een Franse overwinning. Hier was de pun tenverdeling als volgt; Frankrijk 151 p,. Nederland 123 y2, Belgie 115% pnt. Acht tot tienduizend toeschouwers, ongetwijfeld een record voor het Em- mastadion, woonden deze wedstrijden bij, waarmede de KNAU een goed stuk propaganda heeft verricht in het Zui den van ons land. De weersomstandig heden waren zeer gunstig en de sintel- baan, waarop de eerste wedstrijden van groot formaat werden gehouden, scheen zeer snel, want er werden en kele nationale records verbeterd, waaronder 2 Nederlandse. Op de 400 meter horden verbeterde Buys zijn re cord met 0.3 sec. en bracht het op 55. sec. Niettemin werd hij glansrijk ge slagen door de Fransman Crose die 54.6 sec. noteerde. Het tweede Nederlandse record op deze middag werd gevestigd door onze nationale estafetteploeg op de 4 x 400 meter. Op dit nummer ondervonden onze lopers een zeer sterke tegenstand van de Belgen. Gedurende de eerste 3 wissels was het een gelijk opgaande strijd, doch door het slechte wisselen ■ussen Bakels en De Kroon kreeg de laatste Belgische loper een kleine voor sprong, welke hij met een razende snelle start nog wist te vergroten. De Kroon herstelde zich evenwel uitste kend en onder de luide aanmoedigin gen van het publiek liep hij meer en meer op de Belg in. Deze liet zich ech ter niet passeren en ging met gering verschil als eerste door de finish. De Nederlandse ploeg, die met 3 min. 19.1 sec. een nieuw record noteerde, be stond uit de lopers Mahieu, Buys, Ba kels en De Kroon. Een grote teleurstelling was het dat de 1500 meter niet die spanning ople verde, welke men met deze sterke in ternationale bezetting er van ver wacht had. Zeer duidelijk bleek, dat onze crack Wim Slijkhuis niet genoeg wedstrijden in zijn benen heeft en dit was dan ook de reden, dat hij het tem po eenvoudigweg niet meer kon bij houden toen de Fransman El Mabroek met nog plusminus 300 meter voor de boeg een zeer hoog tempo inzette, waarbij ook de Belg Hermans zich ge ducht liet gelden. In de strijd om de tweede plaats achter de Fransman moest hij het echter tegen Slijkhuis af leggen. Thans staat vast welke Nederlandse wielrenners zullen deelnemen aan de wereldkampioenschappen op de weg. Het zijn de amateurs Henk van Bree- nen (Amsterdam), J. L. Dekkers (Eind hoven), W. Dielissen (Beek en Donk\ J. H. Nolten (Geleen), M. Roks (Sprungel) en C. F. Witteveen. Het Zuiden levert dus wel een zeer belang rijk aandeel in deze ploeg, maar dat komt nog meer tot uiting in de groep van de professionals; Hier is het al leen de Haarlemmer G. Voorting die de wielergemeenschap boven de Moer dijk vertegenwoordigt. Wim van Est (St. Willebrord), Henk de Hoog (Bor- gerhout), J. H. Jansen (Elsloo), Th. Middelkamp (Kieldrecht) en Gerrit Schulte (Den Bosch) zijn de andere uitverkorenen. De IJmuidenaar Eelsing won in het Zuiderpark te Den Haag een wie lerronde voor amateurs over 80 km. In Baarn won La Grouw een 80 km wedstrijd vóór Koeman uit Krommenie en Holleeder uit Amster dam. De Ronde van Groningen werd een overwinning voor P. Peters (Haar lem), met Hazev 'nkel op de tweede en Trompetter (Wieringen) op de der de plaats. Het socialistisch gezinde Britse Zon dagsblad „The People" schrijft, dat het communistische China „via een derde mogendheid" een voorstel heeft gelan ceerd om tot het staken van het vuren in Korea te komen. Het blad weet geen nadere details over het voorstel te melden, doch noemt het veelbeteke nend, dat „China zijn plannen voor een aanval of Formosa klaarblijkelijk heeft opgeschort". Luchtverkenningen zou den volgens het blad hebben aange toond, dat de Chinese troepenconcen traties aan de kust tegenover Formosa verdwenen zijn. Om de Amerikaanse soldaten te harden, heeft het leger opnieuw de in tensieve training met scherpe munitie ingevoerd, zo is te Washington be kend gemaakt. Deze training, die tijdens de oorlog gebruikelijk was, doch nadien weer is afgeschaft, bestaat onder meer in het laten kruipen van de soldaten onder prikkeldraadversperringen, terwijl ma chinegeweren boven hun hoofd vuren. LUCHTDOELBATALJON NAAR EILAND IN OOSTZEE. Een Amerikaans luchtdoelbataljon is volgens betrouwbare inlichtingen naar Putlos, een eiland in de Oostzee, gezonden. Het was tot nu toe gesta- tionneerd bij Karlsruhe. Het is de enige Amerikaanse eenheid in Duits land, die geschikt is om vliegtuigen op grote hoogte te bestoken. Het ba taljon is naar het Oosten gezonden ten einde de zonegrens te accentueren. Het zal zich in feite binnen het be reik van de Russische kustbatterijen bevinden. n De kwade machten, die thans in Zuid-Korea ln de aanval zjjn, vormen slechts een onderdeel van de boze krachten, die een zich over de gehele wereld uitstrekkende samen zwering smeden tegen de vrije democratische landen, zo zeide eerste minister Clement Attlee Zondagavond in een radiorede tot het Britse volk. Daardoor zjjn wü gedwongen opbouwend werk te verrichten en meer ten laste te leggen aan zijn landsverdediging. Geen communistische verontschuldigingen en propaganda, of het erbij halen van geheel andere vraagstukken, kunnen het feit verdoezelen, dat de aanval der Noord-Koreanen een De Amerikaanse luchtmacht heeft een beperkt aantal vrouwelijke reser visten voor de actieve dienst opgeroe pen. Zij behoren <\a. tot de verbin dingsdiensten en de diensten voor foto grafie, weeranalyse, transport, onder houd instrumenter, bevoorrading, vei ligheids-, voedsel- en medische dien sten. Ook zullen 50 reserve-aalmoeze niers worden opgeroepen. Men is te vens begonnen met het werven van 300 extra jonge geestelijken. De Amerikaanse luchtmacht heeft Za terdag 200 fabrikanten aangezegd de productie van vliegtuigonderdelen ter waarde van 4 milliard dollar te begin nen. daad van aggressie is. Indien de aan valler in zijn opzet zou slagen, zou dit een aanmoediging zijn voor alle aan vallers in de gehele wereld. Dezelfde gebeurtenissen, welke leidden tot het uitbreken van de tweede wereldorlog, zouden zich herhalen en het eindresul taat zou vermoedelijk een derde we reldoorlog zijn. Korea ligt ver weg, doch het vuur, waardoor het thans wordt geteisterd, zou ook Britse hui zen kunnen vernietigen. Een systeem. Of de communisten nu oorlog ma ken in Korea, of aansturen op wan orde in Malakka, India of Birma, of zij de vrijheden der Tsjechen en Polen vernietigen, of pogen het economische herstel van Engeland, Frankrijk of Australië te saboteren, al deze daden van terreur passen in één enkel sys teem, dat ten doel heeft de gehele we reld onder het juk der communistische tyrannie te brengen. De communisten pogen de begrippen „vrijheid en de mocratie" uit de gehele wereld weg te vagen. Zij staan gereed om ons te vermoorden, indien wij ons niet ach ter hen scharen. Zij spreken over „vrij heid", doch zij onthalzen deze. Attlee deed een beroep om vrijwil ligers voor de strijdkrachten en voor de burgerdiensten voor de landverde- diging. Hij jeide, dat er met man en macht wordt gewerkt aan het zenden van Britse troepen naar Korea. De premier bracht de ontploffing bij Portsmouth in herinnering, welke een gevolg was van sabotage. „Wij moeten waken tegen de vijand van binnenuit," zo zeide hij. „Zij, die in Portsmouth saboteerden, behoren tot hen, die voor niets zullen terugdein zen om economie en landsverdediging van Groot-Brittannie nadeel te berok kenen." De Amerikaanse senator Mc Carthy heeft Zondag in een rede opnieuw een aanval gedaan tegen de minister van Buitenlandse Zaken Acheson. Hij zei de, dat Truman het land geen groter dienst kan bewijzen dan hem op staan de voet te ontslaan. Acheson, zo zei de hij, is verantwoordelijk voor onze rampzalige politiek in West-Duitsland. De Sowjetunie brengt in Oost-Duits- land een machtig leger bijeen. Het is noodzakelijk dat een onverwijlde her bewapening van West-Duitsland plaats vindt, doch het Amerikaanse ministe rie van Buitenlandse Zaken weigert de Westduitsers het mogelijk te maken aan de zijde der Ver. Staten te strij den, indien de Russen hun land uit 't Oosten zouden binnenvallen", aldus Mc Carthy. De driedaagse Internationale Lucht vaart Show Ypenburg heeft zich in be langstelling van 44.000 bezoekers mogen verheugen. Zondag spande wel de kroon met een bezoek van ongeveer 30.000 toe schouwers. Er was dan ook zeer veel ta genieten. Men zag het formidabele Skyblazers-eskader van de Amerika nen, het Vampire-eskader van de R.A.F., de uiterst wendbare en perfect behan delde Stampes van de Fransen en een demonstratie met de Fouga Sylphe, het Franse zweefvliegtuig met gasturbine. Verder vloog Daan Lambermont de Fok ker S 11, Marcel Doret vertoonde zijn stunts in de lucht, evenals de vliegende trapezewerker Hans Walti. Ook de Ne derlandse zweefvliegers en parachutis ten toonden hun kunnen. Zes landen namen in totaal aan dit groots opge zette feest deel: de V.S., Engeland, Frankrijk, Zwitserland, Belgie en Ne derland. In gewoonlijk welingelichte Franse kringen verklaart men, dat de Chine se communistische generaal Tsjen Keng in de aan Indo-China grenzende pro vincie Joenan ongeveer 10.000 man schappen uit het door de Sowjetunie erkende Vietminh opleidt voor een nieuwe aanval óp Indo-China. Men verklaart, dat hierdoor de ge hele toekomst van de Indochinese guerrilla-oorlog tussen de opstande lingen van de Vietminh en de 150.000 man van de Franse Unie verandert. Aanvallen, gelijkend op die van de Noordkoreanen op de Zuidelijken kon den binnen vijf maanden verwacht worden. De sterkte der Vietminh in de Noor delijke bergen wordt geraamd op 40.000 weluitgeruste beroepssoldaten en 60.000 man aan militie, die thans in een snel tempo geoefend en uitgerust worden, hoofdzakelijk met Amerikaanse wa^ pens, die veroverd zijn op nationaliS' tische Chinese troepen en daarna over de Indoehinese grens gesmokkeld zijn. Het Nederlands Verbond van Vaic verenigingen zal in de komende twee weken in de vijf grootste plaatsen bij eenkomsten organiseren om te proteS' teren „tegen de communistische aggres sie in Korea" en om zijn steun te be loven aan de acties van de Ver. Naties en de Ver. Staten. Bovendien zullen nog twee massabijeenkomsten worden georganiseerd. per rol Twee gevangenen, die vorige week via een bovenlicht uit het Huis van Bewaring te den Haag ontsnapten, zit ten weer in het gevang. Een werd weer gearresteerd, de ander heeft zich zelf aangemeld. De politie is nog zoe kende naar een derde gevangene, die begin vorige week uit de strafgevange nis te Scheveningen wist te ontkomen Duo: GAY Tengevolge van het weigeren van de motor moest een tweepersoons „Ti- ger Moth'Mesvliegtuig van de Rijks luchtvaartschool op een weiland bij Ypenburg een noodlanding maken. 19) Juffrouw Cartwright sprak: „Wei heb ik ooit! Ze moet genoeg hebben gekregen van het wachten en naar huis zijn gegaan. Wilt u niet eens even rondgaan en kijken of alles in orde is? Ik begin ongerust te worden. Ze zag er zo aardig uit. Maar ze zou iets uit uw kamer hebben kunnen meenemen" Steve stond erop, dus sleepte Julie haar loden voeten rond en keek alles na. Het meisje was verdwenen. Er was niets aangeraakt. Eindelijk verdween juffrouw Cart wright. Julie zonk in een diepe stoei neer en drukte haar handen tegen de kloppende slapen. „Wat denk je, Steve? Wat zou er zijn gebeurd?", fluisterde ze. „Wat zou er in vredesnaam zijn gebeurd? „Misschien was ze niet dood" sprak Steve langzaam. Julie schudde haar hoofd „Ze lag daar op het kleed", fluisterde ze „Daar". Steve rukte het kleed opzij Er zat geen vlek op. Niets te zien op de glan zende vloer. Hij nam het bronzen beeld en onderzocht het in het naakte licht van de bureaulamp waarvan hij de kap had verwijderd. „Hier ook niets op", zei hij. „Weet je zeker dat je niet hebt gedroomd, Ju lie?" Op dat ogenblik was Julie nergens meer zeker van. Ze schudde haai hoofd in stilte. Na een ogenblik fluis terde ze: „Zouden we het niet beter aan de politie kunnen vertellen?" „Wat vertellen?" riposteerde Steve. „Dat je hier 'n onbekend meisje dood op de vloer vond liggen en naar bul ten bent gerend om het aan mij te vertellen en we toen samen boven kwamen en het meisje in het niets was verdwenen? Doe niet zo kinder achtig, Julie. Ze zouden ons flink uit lachen bij het politiebureau! Ze zou den denken dat het een reclamestunt van je was als vervolg op dat verhaal van je in de krant over het avontuur bij de brug". Julie keek vol afschuw naar de plek waar ze het dode meisje had gezien Ze begon onbedwingbaar te beven Steve nam haar op in zijn armen alsot ze een klein kind was. Hij hield haar vast met een tederheid waartoe ze hem niet in staat had geacht. „Ik weet het wel, Julie, het is alle maal verdraaid beroerd. Maar op het ogenblik kun je er niets aan doen. Doe dus maar alsof er niets was gebeurd. Wil je dat proberen, Julie? Om mij een plezier te doen?" „Ik zal mijn best doen", beloofde Julie hees. En toen kuste Steve haar. Die kus begon als een kus van 'n oudere broer. Maar al heel spoedig liep het Steve uit de hand en werd het iets zo kop pigs en opwindends, dat haar verkilde lichaam er weer warm door werd en alle angst van haar afviel. Na een vrij lange poos zette Steve haar weer voorzichtig op haar eigen voeten, en ze merkte tot haar verba zing dat ze in staat was te staan zon der dat haar knieën onder haar dub- belsloegen. Ze sprak zachtjes: „Was c!at bedoeld als een soort van shock behandeling? Zo ja, dan heeft het gewerkt!" Steve's stem klonk niet al -te vast toen hij zei: „Dat was alleen maar omdat ik er zin in had je te kussen Julie. Nergens anders om". Julie fronste haar wenkbrauwen. „Als we het niet aan de politie ver tellen, wat dan?" vroeg ze. Ze was weer aangeland bij het afschuwelijk» probleem van het dode meisje dat zo volkomen uit de kamer was verdwe nen. Steve sprak „Ga eerst je neus eens poederen en dan „Dan wat?" vroeg ze, terwijl de adem in haar keel stokte. „Vraag dan of je bij Marcia Sewell mag gaan eten. Daar zul je veilig zijn Intussen ga ik eens op onderzoek uit" Julie hijgde. „Ik ga nergens alleen naar toe!" „Ik zal je er heen rijden, Daarna neem ik de auto mee en ga op infor matie en op onderzoek uit. Om een uur of zeven ben ik weer terug om je op te halen. Goed?" „O, toe dan maar", zuchtte Julie. „Maar verwacht niet van me dat ik zal eten. Het idee alleen maakt me ziek!" Hij keek haar aan. „Nu is het ogen blik voor je gekomen om te bewijzen hoe 'n goede actrice je bent. Julie. Je mag noch Marcia, noch iemand anders hier iets van laten merken". „Ja, dat weet ik", zei Julie. „Ik zai mijn best doen". Haar stem klonk heel kleintjes. HOOFDSTUK V In stilte reden ze de drie huizen blokken in de Larkinstraat langs naar het flatgebouw waar Marcia woonde De straatlantaarns waren slechts vage vlekken. „Die mist belooft behoorlijk dik te worden vanavond" zei Steve. Voordat ze het kon inhouden flapte Julie eruit. „Een pracht avond voor een moord!" En daarop begon ze weer tr. beven. OWordt vervolgd). De 47-jarige schipper J. vd B. uit Leeuwarden heeft Zaterdagavond te Groningen een moordaanslag gepleegd op de 48-jarige portier R. Sch. B. wilde in de bar, waar S. portier was enkele broodjes kopen. Hij was onder de invloed van sterke drank en viel enkele personen lastig. De portier ver wijderde B. uit de bar. Hierbij ont stond een vechtpartij. Later kwam B. terug en stak de portier die voor de bar stond met een broodmes in de rug. Het slachtoffer was enkele centimeters onder de rech ter long getroffen. Er is geen levens gevaar. B. werd later in Leeuwarden gearresteerd. ZIJN VOORMALIGE VROUW MET MES AANGEVALLEN. Zaterdagavond heeft een 43-jarige man bij de Haarlemmerpoort te Am sterdam zijn voormalige vrouw met een mes een diepe steekwond in de schouder toegebracht. De verwonding bleek gelukkig niet van ernstige aard te zijn. Ofschoon omstanders direct toesnelden, wist de man op de fiets te ontsnappen. Later op de dag is hij echter door de recherche gearresteerd en opgesloten. CHURCH PLAATSVERVANGER VAN GENERAAL-MAJOOR DEAN Generaal-majoor John Church heeft het commando over de 24ste Ameri kaanse infanteriedivisie, een van de vier Amerikaanse divisies, die thans op Korea strijden, overgenomen. De vorige commandant, generaal-majoor William Dean, is thans officieel als vermist opgetekend. BIJ HET BADEN VERDRONKEN Een 16-jarige banketbakkersleerling is Vrijdagavond bij het strand te Sche veningen verdronken. Zijn stoffelijk overschot is een uur later aangespoeld VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 The Mikado-selec tie. 6.30 Avro's Filmkrant. 7.00 Het Neder lands Piano-kwintet. 7.45 Regeringsuitzending. 8.05 Nederlandse muziek voor Belfast. 8.40 In het drijfzand. 9.55 „Boedapest". 10.25 Bachconcert. 11.15 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Populaire orgel bespeling. 7.15 Zigeunerkwintet. 7.40 „Van daag". 8.05 Disco-actualiteiten. 8.15 Met band en plaat. 9.00 Afbraak en wederopbouw in In donesië. 9.20 Omroep-orkest. 10.15 Verkennin gen in Zuid-Amerika. 10.25 Ned. Kamerkoor. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 De negen Za- pakara's. 11.45 Mephistowals. VOOR DINSDAG HILVERSUM 1, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.15 Gram.- muziek. 8.55 Korte gesprekken. 9.00 Piano concert. 9.35 Aubade. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Arbeidsvitaminen 10.50 Kleutertje luis ter. 11.00 Henk Broekstra, piano. 11.30 De Wekker. 12.00 Kwartet Tom Erich. 12.40 Gram.muziek. 1.25 Pierre Palla. 2.00 Beter fotograferen. 2.15 Radio-matinée. 4.30 Hiep hoera, het is vacantie. 5.30 De stem van Ame rika. 6.15 Tom Erich. 6.30 Het orkest van het City-Theater. 7.00 Hier is Londen. 7.05 fanfare. 7.30 Vierde plaat van de Avro-kalen- der. 8.05 In het Radio-Zoeklicht. 8.15 Opera- rragmenten. 8.45 Le piano romantique. 9.05 Buitenlands overzicht. 9.20 Hugo de Groot en zijn Radio-orkest. 9.50 Zomeravond-sp:ookje. 10.20 Op de Boulevard 11.15 Strijkkwartet/ HILVERSUM II. 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7. 8 en 11 uur. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Licht baken. 10.15 Omroeporkest. 11.00 Onder ons. 11.30 Fragmenten uit de „Zilvervloot". 11.50 Als de ziele luistert. 12.03 André de Raaff en Jacques Schutte. 12.33 Amusements-orkest. 1.20 Het orkest zonder naam. 2.00 Ja, zo was 't. 3.00 Vioolrecital. 3.30 Organist Albert Schweitzer. 4.00 De Zonnebloem. 4.30 Zieken- lof. 5.15 Lang zullen ze leven. 5.45 Rcgerings- uitzending. 6.00 Bekende crooners. 6.20 Tour de France. 7.40 KRO's Amusements-orkest. 8.05 Concert. 10.00 Het Omroep-Dubbelkwar- tet. 10.20 Sonate. 10.40 Bewaar het u toever trouwde pand. 11.15 Kamermuziek van Zweedse componisten.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3