Blauwe Zeeridders legden krans bij het Nationale Monument op de Dam ich Bruinvissen revancheerden over de gehele linie Gymnastiekmiddag te Julianadorp Officiële ontvangst ten Raad hui ze Aantrekkelijke Fancy-fair van H.R.C.- trainingsfonds gisteravond geopend Mei M V. Z. naar Amsierdam Burgemeesters Rehorst en Correljé aanwezig Burgerlijke Stand M.S.C.-schakers in Amsterdam Wijf polo-wedstrijden werden vijf overwinningen Dames- en herenteams uitstekend op dreef Padvinders naar Ommen Zich te ver in zee gewaagd De fregatten morgen ochtend om elf uur in de haven H.A.V-successen te Wieringerwaard Trompetter behaalde twee derde prijzen IN HET KORT Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pont Grote belangstelling doet veel beloven Keurig resultaat van maandenlange arbeid Hef lag voor hef grijpen.... „Sportlust" gaf demonstraties Essex-julianadorp met een luchtballonnetje Urker Mannenkoor naar Denemarken AAN DE VOET VAN HET NATIONALE MONUMENT op de Dam te Amster dam werd gistermorgen een krans gelegd door de voorzitter van „Moed, Vol harding, Zelfopoffering", de heer Jan van Dok, die daarbij werd geassisteerd door twee markante figuren uit de oude garde der Blauwe Zeeridders, Klaas Bijl en Maarten Mooy. Verscheidene andere van deze oud-redders en jongere leden der vereniging, vergezeld van hun vrouwen, stonden in een halve cirkel voor de cenotaaf geschaard. Voorzitter Van Dok hield een korte herdenkings rede, waarin hij o.m. zeide, dat de oud-redders in deze plechtigheid de nage dachtenis wilden eren van de dapperen, die hun leven voor ons aller vrijheid gaven. Dese ernstige woorden werden welhaast overstemd door de verkeers geluiden in de onmiddellijke nabijheid, die overigens een krachtige uiting waren van het leven in een land, waar weer vrede en vrijheid, en een betrekkelijke welvaart heersen. deelde de heer Van Dok mede, dat een telegram met de hartelijke groeten was verzonden aan de Koning der Blauwe Zeeridders, Janus Kuiper. Tijdens de welverzorgde maaltijd hield burgemeester mr. G. D. Rehorst, die met zijn echtgenote de reis naar de hoofdstad meemaakte, een tafelre de, waarin hij herinnerde aan de moei lijke jaren, waarin voor vele oud-red ders de zee onbereikbaar was. Zij wa ren over de provincie verspreid en zelfs degenen die in Nieuwedlep ble ven, waren van de zee verstoken om dat de bezetter de Dijk had afgesloten. De burgemeester sprak vol lof over het prachtige voorbeeld, dat de oude redders aan de jongere generatie heb ben gegeven. Het- deed de heer Re- horst veel genoegen, dat het bestuur aan Janus Kuiper had willen denken en hem door middel van een telegram in de vreugde had betrokken. Ook de burgemeester was dankbaar voor de hartelijke en gastvrije ontvangst ten raadhuize en de begroeting door het koor in „De Beursbengel". De heer Levy Grunwald, die natuur lijk in de kring van zijn oude vrien den niet ontbrak, kon de verheugen de mededeling doen, dat het Dorus Rijkers-fonds een bijdrage beschikbaar stelde ter verhoging van de feest vreugde op deze dag. Naar de bierbrouwerij. ZEELUI zijn mensen van weinig woorden, maar wanneer het zingend mag, kunnen zij het wel een poosje volhouden. Dat hebben wij in de can- tine van Heineken's Bierbrouwerij ge merkt, waar het gezelschap een buiten gewoon prettige en gastvrije ontvangst ten deel viel. De heer Brink sprak na mens de directie een openingswoord, waarna ed bezoekers in vier groepen door het enorme bedrijf werden ge- MA DE KRANSLEGGING liet de heer Van Dok een minuut stilte in acht nemen. Dat leek onwezenlijk in het fel kloppend hart van een wereldstad, waar de cacophonie van geluiden nim mer eindigt. Maar toch was het bijzon der treffend, deze kleine kring van zwijgende herdenkende mensen, als een enclave van stilte in het gewoel der wereld. In de raadszaal rVEN TEVOREN waren de honderd veertig leden van het gezelschap door het gemeentebestuur van Amster dam ten raadhuize ontvangen, na een voorspoedige autobusreis. Het was voor de zeeridders een vreemde ervaring, door een kleurig uitgedoste functionaris te worden binnengeleid in de sfeerrijke zaal, waar Amsterdams vroede vade ren plegen te vergaderen. Wat stil en onwennig stonden de mannen, die voor de stoutste stormzee nimmer terug deinsden, in het gedempte licht. Maar het hartelijke begroetingswoord, dat de loco-burgemeester van de hoofdstad, wethouder B. C. Franke, namens het gemeentebestuur uitsprak, deed het ijs spoedig breken. Terecht merkte de heer Franke op, dat er banden zijn tussen Amsterdam en de redders langs de kust, omdat Amsterdam de eerste koopstad van Ne derland is. Het reddingwezen beschikt thans over uitstekend materiaal, maar wat zou daarmee te bereiken zijn, wan neer daar geen mannen waren om het te bedienen met bekwaamheid, moed en toewijding? „Gij hebt een belangrijke bijdrage ge leverd tot de faam, die het redding wezen langs de Nederlandse kust in de wereld geniet", zei wethouder Franke. „De ouderen onder u hebben hun taak volbracht. Hun familie, hier aanwezig, heeft deel gehad in de spanning wan neer de reddingboot moest uitvaren en in de vreugde wanneer weer een aan tal schipbreukelingen behouden aan land was gebracht. En de jongeren zijn nog steeds voor hun belangrijke taak paraat. Het is goed, dat uw vereniging een band tussen al deze redders en oud redders in stand houdt onder een zin spreuk, die zo nauw verwant is aan het devies, dat Koningin Wilhelmina na de bevrijding aan Amsterdam schonk: Heldhaftig, Vastberaden, Barmhartig". De loco-burgemeester eindigde met de wens, dat de vereniging een onver getelijke dag zou beleven. Rond en eerlijk was de toespraak van voorzit ter Van Dok, die het gemeentebestuur van Amsterdam namens allen voor de ontvangst bedankte. t Na het gebruiken van een kopje kof fie, dat in de raadszaal werd geser veerd, begaf wethouder Franke zich met het gezelschap naar het monu ment op de Dam, waar de kransleg- ging plaats vond. Met deze plechtig heid werd het officiële gedeelte van het bezoek aan Amsterdam besloten. Telegram aan Janus Kuiper. „DE BEURSBENGEL" op het Dam rak was ook ditmaal de haven, waar „gebunkerd" werd. Een Schiedams zangkoor dat daar toevallig aanwezig was, bereidde de redders een spontane zanghulde. Toen allen gezeten waren, leid. Men kreeg een induk van de wij ze waarop het bier wordt gebrouwen en gebotteld, en van de omvangrijke machines en ketels, koelkelders en magazijnen die zo'n bedrijf nodig heeft. Een aardig intermezzo was het be zoek aan de bovenste étage, waar men over de balustrade van het platte dak neerkeek op het bedrijvige leven in een Amsterdamse hoofdstraat. De N.V. Heineken wilde even bewij zen, dat het bier weer best was. Charmante dienstertjes liepen ijve rig rond met bladen vol glazen schui mend licht bier, dat Inderdaad een de licatesse was. Voor een hartige beet werd ook gezorgd, zodat deze cantine een bijzonder pretti|ge pleisterplaats werd. De heren Borgerding en Pieters brachten er de stemming in met wat cabaret a 1'improviste, en -voorzitter Van Dok ontroerde allen met een schoon gedicht over vier schipbreuke lingen. Er moest echter een einde komen aan dit samenzijn, dat allengs het ka rakter van een bruiloft kreeg. Burge meester Correljé van Callantsoog, die eveneens met zijn echtgenote tot de genodigden behoorde, sprak een sym pathiek slotwoord, waarin hij namens allen de directie der N.V. Heineken voor de gastvrije ontvangst en de leer zame excursie bedankte. Van de Wadden tot 't IJ. Om half zes werd de terugreis aan vaard. De vier bussen van de fa. Van Koningsbruggen brachten het gezel schap eerst naar Alkmaar, waar nog een bezoek werd gebracht aan de ten toonstelling „Van de Wadden tot 't IJ". Het behoeft geen betoog, dat de Nieuwediepers veel belangstelling toonden voor de paviljoens, waarin on ze omgeving zo sprekend naar voren komt. Er werd in Alkmaar nog een kleine verversing gebruikt, maar toen brak de laatste étappe aan. En merkwaardigerwijs druppelde een genoeglijk regentje neer, toen ieder de huiselijke haard weer opzocht. Gis termorgen om acht uur, bij het ver trek uit Den Helder, regende het, en bij de behouden thuiskomst regende het wéér. Zij die in Nieuwediep wa ren achtergebleven, verklaarden na melijk met de hand op het hart. dat het na het buitje van 's morgens droog was gebleven. De stemming onder de busreizigers wat té goed, dan dat men aan de eerlijkheid der thuisblijvers wilde twijfelen! 30 Opgaaf over de periode 24 t.m. Juli 1950. Bevallen: M. Kliffen—Verhage, z.; K. van Orselen—Hoogerwerf, d.; B. Salie—van Os, d.; S. Schuil—Bakker, z.; C. van TrierWijnker, z.; W. van AmmersHoornsman, d.; J. Eijklaar Kunst, d.; G. Woort—van Zuthem, d.; S. E. HeeresMoens, d.; A. Wijker Veldman, z.; P. Bakker—Zeegers, d.; J. C. van der HeideDreef, d. Ondertrouwd: W. Mulder en A. Spijkerman; D. Kater en M. de Hek; J. de Kraker en J. Wise. Getrouwd: A. Kersbergen en M. Looman; J. Metz en J. M. de Groot; J. Bloemendaal en S. van Keimpema; J Hartsuiker en P. Futkyi; A. Oldersom en M. Zandijk; J. Verblauw en N. de Vroome; M. H. Tienstra en W. H. Hu- bregtsen. Overleden: A. van der Speek ObreenFeikes, v. 65 jr; E. G. Mars manBoers, v. 60 jr; H, J. V. van Til Rijkers, v. 69 jr. Drie Helderse schakers hebben deel genomen aan de grote bondswedstrij den van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond, die vorige week in Am sterdam werden gehouden. Zij kwamen uit in de hoofdklasse, en wel resp. W. J. Geus in groep 2 b, J. P. Bommel in 3 a en A. C. Spoel in 3 b. Ieder heeft zeven partijen moeten spelen. Geus be haalde daaruit 4 punten en verwierf daarmede een derde prijs. Bommel be- haalde met 5 punten een tweede prijs. Spoel vergaarde. 2yï punt en kwam niet voor een prijs in aanmerking. Na de nederlagen die de Bruinvissen-teams de laatste tijd te verwerken kregen, waren de verwachtingen over de wedstrijden op het polotournooi georganiseerd door de Kroosduikers, niet al te hoog gespannen. Goed, de spelers wisten, dat als zij de tanden op elkaar zetten, zij de Zaankanters zeer goed aankonden. On danks dat weten, werden verschillende competitiewedstrijden verloren. Thans ging het echter een beetje anders. Alle wedstrijden welke door het eerste en tweede Bruinvissenzevental tegen de teams van Neptunus (Zaandam) en de Kroos duikers (Westzaan) werden gespeeld, werden omgezet in overwinningen, die klonken als een klok. Ook de dames wisten revanche te nemen op de Kroos- duikersdames, van wie zij enige tijd geleden met 3I verloren hadden. een Helderse overwinning. Nadat de Kroosduikers de score geopend hadden, konden zij niet veel meer vertellen, daar de Bruinvissen steeds gevaarlij ker werden en nog wonderlijk fris waren. Een 51-overwinning was dan ook in het geheel niet geflatteerd. Nogmaals de heren De laatste en spannendste wedstrijd was wel Neptunus IBruinvissen I. Het ging er nu om voor de Bruinvis sen om niet te verliezen. Indien zij gelijk speelden konden zij ook nog nummer 1 worden, door een beter doel- gemiddelde, maar een overwinning zou natuurlijk eervoller zijn. Het werd een zware partij, waarin de officieuze kampioenen echter niet veel te berde brachten. Het gelukte hun zelfs niet ook maar een enkel doelpuntje te scoren, hoezeer zij daar ook hun best voor deden. Van de Water stond in doel en hij stond er goed. Niets liet hij door zijn handen glippen. Van de Helderse zijde ging het ech ter wei een beetje anders. Met de rust was de stand nog slechts 1—0, zodat er nog van alles gebeuren kon. Men merkte wel dat de beide ploegeh nog vermoeid waren van de toch altijd zware partijen tegen de Kroosduikers. Na het wisselen leek dit echter bij de Bruinvissen wel over te gaan, zij kwa men steeds meer opzetten en zaten voortdurend voor het vijandelijke doel, dat vijf maal doorboord werd. Met een 6—0 overwinning kwam ook Bruinvissen I in het bezit van een eerste prijs. Na afloop reikte keeper Kalf van de Kroosduikers de prijzen uit. Het eerste lootte Bruinvissen II in, dat een wedstrijd tegen Kroosduikers II te spelen 'kreeg. De jongens waren er direct goed in, zij zaten fel op de bal en ook de posities werden ever het algemeen behoorlijk gezocht. Na een ruststand van 10, werd na het draaien door Kooger score verhoogd tot 20 in het voordeel van de Bruin vissen. Hierna volgde Kroosduikers I tegen Neptunus I, welke wedstrijd eindigde in een 54-overwinning voor Neptu nus. Dames zorgden voor spanning Om de herenspelers enige ogenblik ken tijd om uit te rusten te geven werd de dameswedstrijd gespeeld. Het was een van de spannendste wedstrij den van de gehele middag. Het gejoel en de aanmoedigingskreten waren niet van de lucht en de meisjes zetten hun beste beentje voor De één kon een beetje beter gooien dan de ander, doch stuk voor stuk zaten zij er fel op. De Kroosduiker-dames, die over het alge meen veel forser waren dan de Bruin- vissenmeisjes, konden tegen dit spel toch niet op en hun keeper werd twee maal gepasseerd door Corrie Timmermans, terwijl Annie van Hoek haar doel keurig schoon hield. Een van de grootste wedstrijden was Kroosduikers IBruinvissen I. Na de nederlagen die de Bruinvissen hadden behaald waren zij er op ge brand, nu eens de Westzaanse mannen in te maken. Dit is hun gelukt en de stand 6I wijst er wel op dat de Kroosduikers niet veel hadden in te brengen. Er werd goed gespeeld door de Nieuwediepers, die met twee in vallers te water kwamen. De gevaarlijkste man van de tegen standers, Jan Kalf, werd door Lou Davidse goed aan banden gelegd, zo dat hij niet veel beginnen kon. Van de Water was, zoals meestal het geval is, weer zeer goed in vorm, zodat de ge vaarlijke ballen die op zijn doel afge vuurd werden niet veel onheil konden aanrichten. Overwinning nummer vier Vervolgens moest het tweede weer te water, nu tegen een andere Kroos- duikercombmatie, daar Neptunus II wegens gebrek aan spelers niet opge komen was. Ook deze wedstrijd werd Gistermorgen vertrokken vijftien jongens van Troep 4 naar het grote padvinderskamp in Ommen. Bij het Troephuis waren verscheidene Gilden en belangstellenden om de jongelui uitgeleide te doen. De padvinders gingen, onder leiding van hop man Pottinga, per fiets naar Amsterdam en vandaar per nachtboot naar Zwolle. Zij gullen tien dagen in het kamp te Ommen door- brengen. Een 20-jarig zwemster, die zich bij Huis duinen buiten de pieren in zee gewaagd had, werd door de sterke stroom meegesleurd. Het zou zeker mis gegaan zijn, indien een strand- exploitant haar niet met een vlet te hulp was gekomen. De onvoorzichtige werd gered, doch de vlet van haar redder werd licht bescha- diud. D« fregatten Hr. Ms. „Jan van Am- stel" en Hr. Mi. „Pieter de Bitter", die uit de Verenigde Staten onderweg zijn naar Nederland, zullen op de re de voor anker gaan. Morgenochtend worden zij omstreeks half elf (het is om 10.25 uur hoog water) in de haven verwacht Gelijk gemeld zullen vele hooggeplaatste Nederlandse en Ameri kaanse autoriteiten bij de binnen komst aanwezig zijn. De Marinekapel o.l.v. de kapitein der Mariniers Gjjsb. Nieuwland zal de ontvangst muzikaal opluisteren. In Wieringerwaard werden Zondag atletiekwedstrijden ehouden, waar aan naast de organiserende vereniging Olympia, werd deelgenomen door HAV uit Den Helder, HBS-Flevo uit Wierin- germeer, MFC uit Medemblik en Hol- landia uit Hoorn. HAV behaalde de volgende resultaten: Verspringen meisjes A: 2 A. Monsma, 3 R. Brouwer. Hoogspringen jongens B: 1 F. Dijkman met 1.55 m. Discus werpen meisjes A: 2 A. Monsma met 22.89 m. Verspringen jongens A. 1 J. N. Mobach met 5.99 m; 2 R. Mastdrager met 5.97 m. Verspringen jongens B: F. Deijnen met 5.50 m. Kogelstoten he ren: 3 J. Biersteker met 8.82 m. 100 m hardlopen jongens A: 1 H. Wiedenhof in 11.6 sec. 200 m hardlopen heren C: 1 C. Pietersen in 25.6 sec., 2 J. Vermeer in 25.7 sec. Hoogspringen meisjes A: 3 J. Kwast met 1.25 m. Hoogspringen heren C: 2 J. G. Vermeer met 1.60 m, M. R- v. Essen met 1.55 m. Hoogsprin gen heren B: 2 W. H. Huintinga 1.55 m. Hoogspringen meisjes B: 3 A. v. Essen met 1.35 m. Kogelstoten meisjes B: 2 H. Stein met 9.77 m, 3 C. 't Hart met 8.43 m. Kogelstoten dames: 1 C. Bot met 9.14 m (buiten mededinging). 80 m jongens B: 3 E. Erfman in 10.4 sec. 600 m jongens: R. v. Maas in 1.46.1 min. 60 m meisjes C: 1 J. S. Wiedenhof in 8.8 sec. 60 m jongens C: 1 H. Wieden hof in 8.6 sec. Verspringen meisjes B: 2 J. Bakker met 4.64 m, 3 A. v. Essen met 4.25 m. Verspringen meisjes C: 1 J. S. Wiedenhof met 4.17 m. 80 m meis jes B: 2 N. Groot in 11.9 sec., 3 C. v. 't Hart in 11.9 sec. 80 m meisjes A: 2 J. Kwast in 11 sec. Hoogspringen jongens A: 2 S. Huintinga met 1.60 m, 3 J. Mo bach met 1.55 m. Estafette 4 x 100 m jongens A: 1 HAV-junioren in 48.6 sec., 2 HAV-senioren in 50.9 sec. Estafette 4 x 80 m. jongens B: 1 HAV in 43,3 sec., 2 Olympia in 44 sec. Estafette 4 x 80 m meisjes A: 1 HAV in 44.8 sec., 2 HBS- Flevo in 45.7 sec. Estafette 4 x 80 m meisjes B: 1 Olympia in 44.7 sec., 2 HAV in 46.1 sec. In de Zaterdag gehouden Ronde van Groningen behaalde het DOK-lid J. Trompetter de derde prijs. Zondag reed h{j mee in de Ronde van Castricum, waar hij wederom de derde plaats be zette. Walraven, die evenals Pranger een goede course heeft gereden, moest in de sprint het onderspit delven, waar door hij als twaalfde eindigde. Voor de klassements-trainingsrit van DOK, die Zondag in onze omgeving werd gehouden over een afstand van 73,6 kilometer, was de belangstelling maar matig. Eerste werd Bijl met 8 punten (tijd 2 uur 4 min., voorsprong 5 min.). De Neeve werd met 17 punten tweede, De Jong met 21 punten derde en Zijp met 28 punten vierde. Woensdagavond wordt de Zilveren wisselbeker verreden, die werd be schikbaar gesteld door de heer Weis- senborn. Een te Apeldoorn aangehouden Hagenaar heeft bekend zich in onze gemeente te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van een rijwiel. Bovendien had hij hier ter stede een porte- monnaie ontvreemd. Een arbeider is, tijdens zijn werkzaam heden, in het marine-dok gevallen. Ter ob servatie werd hij in het Gemeente-Ziekenhuis opgenomen. De Marine trof in het Marsdiep een on bemande, met zeildoek overdekte jol aan. Ver moedelijk is het bootje afkomstig van een plezierjacht. Bij de Texelse boot kwam een autobus in al te nauw contact met een vrachtavfto. De wagens werden daarbij licht beschadigd. 36 De Haan heeft niet veel vertrou- pen? vraagt een jonge hen. „Het ls t« wen in Pim, Pam en Pom, maar hij hopen, dat U succes hebt', roept een neemt hen toch aan als nachtwakers, tweede. „Er gebeuren hier erge din. „Er zijn er al zo veel, die het gepro- gen". Pim, Pam en Pom beloven, dat z« beerd hebben", zegt hij, „maar tot nu hun uiterste best zullen doen en dat zij toe altijd tevergeefs". „Ja, maar wij vanavond terug komen om de wacht op zijn met ons drieën", antwoordt Pim, zich te nemen. En zo gebeurt het, dat „en wij zijn Pienter, Paraat en Potig. p.m pam en pom tegen de nacht stil Laat U ons eerst maar eens met de kip- g 0Dstaan en opdat Moeder niet. pen praten". De Haan st®™ °ee lle zal merken, vullen ze hun mand met later worden de drie hondjes aan ane kanten omringd door kippen, die hun kussens op, en doen hun dekentjes ïr nood klagen. „Komt U om ons te hel- over heen. De maandenlange voorbereidingen voor de grote Fancy-fair, die HRC's tral- ningsfonds op touw heeft gezet onder het motto „Dertig jaar tribune klaar", hebben gisteravond hun bekroning gevonden in de officiële opening van dit in- time feestterrein, waarvan de aantrekkelijkheid eerst goed tot haar recht komt, wanneer de duisternis is ingevallen en de honderden oranje lichtjes z(jn ont stoken. Dan vindt de bezoeker daar aan de Sportlaan een kleine sprookjes- achtigê wereld, waar een blijmoedige stemming heerst en waar uit het optreden van alle „standhouders" de ambitie spreekt, om door middel van de fancy-fair voor de vereniging iets goeds te bereiken. Het geheel is in een sfeer van een drachtige samenwerking tot stand gekomen en in deze zelfde geest wil men de gehele week aan deze fancy-fair zijn beste krachten wijden. prijzen worden gemaakt en de zaak moest worden opgebouwd. De voorzit ter bedankte de zakenlieden, die een steentje hadden bijgedragen, en de stak de heer J. Varkevisser, die met zijn helpers de keurige illuminatie van het feestterrein heeft aangelegd, een wel verdiende pluim op de hoed. Met teen enkel woord herdacht de heer De Boer de in het harnas over leden scheidsrechter, de heer J. van Waalwijk van Doorn. Te zijner nage dachtenis werd een minuut stilte in acht genomen. Na de opening werden de genodigden rondgeleid, maar de belangstelling van het publiek was zo groot, dat deze rondgang in een snel tempo moest ge beuren. Men was allerwege vol lof over opzet en inrichting van deze fancy-fair, die naar het zich thans reeds laat aanzien volledig aan haar doel zal beantwoorden. De opening werd gisteravond bijge woond door burgemeester mr. G. D. Rehorst, autoriteiten van de Koninklij ke Marine en de Rijkswerf, vertegen woordigers van zusterverenigingen hier ter stede, een groep van de Sportver eniging „Wilton-Fyenoord" en voor al niet te vergeten het Stedelijk Muziekkorps. Toen de muziek na een mars door de stad op het terrein aan kwam, stond het reeds zwart van de mensen. Dat alles gaf de ijverige or ganisatoren een grote genoegdoening. De voorzitter van het trainingsfonds, de heer K. van der Vliet, verwelkomde alle aanwezigen, in het bijzonder de genoemde autoriteiten en afgevaardig den, en gaf toen het woord aan de heer R. P. de Boer, voorzitter van HRC, die de fancy-fair opende. De heer De Boer prees de vele harde werkers, die maanden achtereen hun vrije tijd hadden opgeofferd om dit tot stand te brengen. Er moesten ontelbare Gevonden: rode autoped m. lucht banden, autoped m. luchtbanden, zon nebril, badpak met muts en handdoek, twee broches, ceintuur, vierdelige duimstok, polshorloge, witte hond met rood halsbandje, witte glacé hand schoen, jonge herdershond, hondenhals band, hockey-stick met kleding, linker sportkous, ketting met blauwe broche, zilveren kettinkje, mondharmonica, Zwitsers paspoort, portemonnaie met inhoud, padvindersriem, bruine porte monnaie, twee driewielige kinderfiets jes, riem van paardenhoofdstel, twee kindersandalen, schaal van weegschaal, kinderschortje, ring met sleutel, blauw kinderschoentje, strandschopje, slip- over, twee wollen vesten, vulpen, zil verbon, drie zwembroeken met hand doeken, zonnebril, blauwe regenjas met broekspijpen, rode damesportemonnaie met inhoud. Verloren: blauw badpak met muts en handdoek, blauwe ceintuur, fototoe stel, fox-terrier, bruine herenhoed, bruine glacé dameshandschoen, grijs jongensjasje, paarlen ketting, rood kin derfietsje, jonge Goudse kaas, gouden ketting met hanger, twee portefeuilles met inhoud, vier portemonnaies met in houd, zilveren servetring, gladde gou den ring, blauwe regenjas met pijpen, paar bruine kinderschoenen, zijden shawl, twee vulpennen, groot dekzeil. Inlichtingen op het hoofdbureau van Politie. SCHIPPER COEN BOT WON VIERDE PRIJS IN MENTON. Op de internationale zeilwedstrijden, die op 29 en 30 Juli te Menton, in Zuid-Frankrijk zijn gehouden, behaal de de bekende Nederlandse redder Coen Bot uit Nieuwediep de vierde prijs. Aan de voormalige schipper van de „Dorus Rijker1:" werd tevens een medaille uitgereikt door de Franse mi nister van koopvaardij. Zondagmiddag gaf de Gymnastiekvereniging „Sportlust" een demonstratie op het J.V.C.-ter- rein. Voorafgegaan door de Hannonievercniging „Kunjtzin" maakten de leden eerst een rond gang door Julianadorp, wat een fleurig gezicht opleverde. Op het terrein werd na een openingswoord van de heer H. N. Kaptein begonnen met een massala vrije oefening, die niet geheel onbe rispelijk werd uitgevoerd. Daarna een brug- oefening voor de jongste meisjes-adspiranten en tegelijkertijd een oefening aan de ringen voor de jongens. Hierna gaf Tini Bijvoet, adspirant- keurturnster, een vrije oefening ten beste, die ieders bewondering afdwong. De grotere meis jes-adspiranten gaven een nummertje ringen- zwaaien, terwijl de jongens-adspiranten enige aardige spelletjes uitvoerden. Ook de grotere meisjes-adspiranten voerden een vrije oefening uit, waarna ook zij enige spelletjes vertoonden. De heren vervolgden het programma met een nummer paardspringen met tremplin, waarbij zij soms acrobatische springoefenin gen lieten zien. De dames gaven een nunimer hoog-brug, dat door zijn fraaie afwerking uitblonk. Ver der gaven de dames een knotsoefening ten beste, dezelfde, die ook op de Olympische Dag werd uitgevoerd. Dat geschiedde ook thans on berispelijk, waarvoor de dames met een dank baar applaus Werden beloond. De jongste meisjes-adspiranten werkten nu op de brug met ongelijke leggers, terwijl de grotere meisjes-adspiranten een paard-oefening uitvoerden. De kleinste meisjes vertoonden nu nog een baloefening. De heren gaven nog een ringoefening, ter wijl de leider, de heer Dekker, ook „üg even een oefening aan de ringen te zien gal, die onberispelijk werd afgewerkt. Nadat de grotere meisjes nog aan de brug 2 f en de iougons een hindernis-' wedstrijd hadden uitgevoerd, werd besloten met een rhythmische oefening van de dames In zijn sluitingswoord bedankte de heer Kap- tcui allen, die meegeholpen hadden om deze middag zo uitstekend te doen slagen. Op het strand bij paal VI, ten westen van Inhanadorp, werd door Wim Tuyn uit Pur- mtrend, die hier logeerde, een ballonnetje ge- 'ab,eI b(Wsti*d Ra mt bleek, dat deze ballon was opgelaten te hebt ,P"'X' En*elai"l. ter gelegen heid van een ballon-race ten bate van blinden De reis van de Urker mannenzang- vereniging „Halleluja" naar Denemar ken kan een waar succes worden ge noemd. Vrijdag 21 Juli vertrok men mte twee bussen van de N.W.H. met bestemming Naskov in Denemarken, 's Avonds laat werd Obovrua, 16 km over de Deense grens bereikt, waar in hotels werd overnacht. Zaterdags mor gens werd weer vroeg gestart óm Nas kov te bereiken, waar men 's middags om vijf uur aankwam. Op de markt had de begroeting plaats door het gemeentebestuur en de gast heren. Hierna zong het mannenkoor Op Zondag had men algehele rustdag het Deense en Nederlandse volkslied, en werd nietg ezongen. In het hotel Ibisolen werd doord e Urkers zelf een kerkdienst gehouden, waarin de heer T. Schenk een preek' voorlas en geza menlijk psalmen werden gezongen. 's Maandags stond Kopenhagen op worden gegeven in een der vele, mooie het program, Waar een concert zou parken. Dit concert kon echter jammer 's middags tot middernacht regende, genoeg niet doorgaan, gezien het van Woensdagmiddag werd een kerkconcert gegeven, waarvoor overvolle belang stelling bestond. Des avonds zong men in Onested. Hier werd Donderdagmid dag gezongen voor meer dan duizend ouden van dagen in het tehuis van Ouden van Dagen. Donderdagavond werd afscheid genomen in het grootsts hotel van Onested, waar gemeentebe stuur, gastheren en veel belangstellen den aanwezig waren. Vrijdagmorgen vertrok men om 8 uur onder geweldig® belangstelling van de grote markt te Naskov en werd weer te Obevrua over nacht. Onder geweldige belangstelling van de zijde der bevolking werd Za» naar Urk voortgezet. Om 10 uur Zater- terdagmorgen de terugtocht van hier dagavond haalde de Urker-bevolking het Mannenzangkoor „Halleluja" gejuich binnen. Bestuur en leden va ren over deze tocht zeer voldaan e roemden allen de gastvrijheid die SJ op deze mooie tocht hadden ondervon den. De reis zal bij het- Urker zang koor in aangename herinnering bluv voortbestaan. Het bezoek aan de tentoonste 1 Rotterdam Ahoy' is de vorige week groot geweest, dat eerder dan m had verwacht, de 750.000 sedert opening op 15 Juni zijn gepasseerd- Zaterdag leverde met 32045 betalen bezoekers een nieuw record.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2