Verheugendetijdenopzwemkampioenschappen Verloren Kübler zit thans op rozen "AKICIKTJES" Athletiek-records werden aan de lopende band gebroken Geertje Wielema en Joris Tjebbes behaalden ieder iwee tiiels Ook de heren kwamen goed voor de dag SCHULTf WON ETAPPE WEDSTRIJD Neumeier naar Milaan Eerst gefusilleerde gijzelaars worden herdacht Wij gaan naar Wenen De aanval van de Belgen bleef achterwege r)E BIJNA honderd kilometer lange rit tegen het horloge heeft Zaterdag de De Ruyter 26ste Première té Sneek HET CHINESE BEELDJE Het Radioprogramma (Van onze sportredacteur) Onder uitstekende weersomstandigheden ,i<„ v landse zwemkampioenschappen te Utrecht n cn Zondas: de Neder- Vrüdagavond op de 1500 meter voor een'schilt*, aatseIaar en BeUderweilen gedragen, voortgezet. Ook Zaterdag en Znna J°UVerture hadden zorg zwembad „De Kromme RUn" hoogtij On ieder de spanning in het 100 meter rugcrawl heren, verschillend* v<-<* ,nu"lmer waren, uitgezonderd de M*. cnUm.t., v.„r.p,™rs Swln'ï/.ra.r;, "k*" „bandslag" gewonnen en op de 400 meier borsiorawl^1^"" „nnmme.r "*rd "J1 uiteen of Greetje Wielema dan wel Irma SchnZii.1 P I meTgen sterk worden uitgeroepen. Voor de bezoekers wm di kampioene moest maar belangrijker was evenwel dat de tijden voora^met^d^Fn^11^ *1* pi?ttig' schappen in het vooruitzicht, zo „itst.u.L "Li!® de EuroP«se kampioen- „iteen of Greetje Wielema dan wel Irma Schond» worden uitgeroepen. Voor de bezoekers was die spanning na'uuriyk maar belangrüker was evenwel dat de tijden, vooral met schappen in het vooruitzicht, zo uitstekend waren On H* u werden tijden van internationaal gehalte genoteerd,waardoor wen de prestaties van onze dames te Wenen tegemoet iw kwamen met tijden uit de bus die niei voor deTeV' war^ °°k der bedroeg 2.47.1. Buyze schaarde zich met 2.48.8 onder de beste Ne derlandse schoolslagzwemmers en ze ker had hij ook een plaats in de „Weense" ploeg gekregen, wanneer hij niet om studieredenen had moeten be danken. Zou Lies Bonnier, eigenlijk de grote verrassing van deze kampioenschap pen, de krachttoer van Zaterdag her halen, was de vraag, die vóór de start van de 200 M. schoolslag dames velen bezig hield. In de series immers had de Eindhovense zwemster Jannie de Groot geslagen in 2.59.een tijd, die zij nog nooit had gemaakt. Na 100 M. had Lies Bonnier inderdaad weer even de leiding, maar daarna begon Jannie de Groot op de haar bekende manier te vechten. Zij worstelde zich naar vo ren en bij het laatste keerpunt had zjj de leiding. Lies Bonnier was niet meer in staat een antwoord te geven en zelfs had zij nog een gevaarlijke aan val van Nel Gerritsen af te slaan. In de zeer goede tijd van 5.01.8 be haalde de HPC-er Tjebbes op de 400 M. vrije slag zijn tweede titel van de ze kampioenschappen. Het was een fraaie race, die van het begiijf af in zo'n hoog tempo werd gezwommen, dat ook de tijden, die de nummers twee en drie, Rinus van Daatselaar en Cabout, voor zich lieten afdrukken, van goed gehalte waren. Tot 350 M. bleven de drie zwemmers bij elkaar, maar op de laatste baan begon Tjeb bes zijn sprintcapaciteiten aan te spreken. Cabout viel terug naar de derde plaats en ook het verschil tus sen Tjebbes en Van Daatselaar werd groter. De Hilversummer had pech, doordat hij op de laatste twintig me ter vóór de finish in het „vuile" wa ter van de Heemstedenaar terecht kwam. Het verschil bedroeg tenslotte 0.9 sec. Zo mogelijk nog spannender was 't duel tussen Geertje Wielema en Irma Schumacher op hetzelfde nummer voor dames. Alsof het een honderd meter nummer was, zo hard gingen de dames er na de start vandoor. Na 50 M. bedroeg het verschil tussen 't tweetal aan de kop en de rest van de finalisten enkele meters, en naar ma te de wedstrijd vorderde groeide dit verschil zienderogen. Maar Greetje en Irma gaven elkaar geen centimeter toe. Naast elkaar zwemmend ging het in zeer hoog tempo over de baan, lui de aangemoedigd door de talrijke sup porters, die beide verenigingen Rob ben en RDZ altijd met zich meebren gen. Dit moest wel een uitzonderlijke tijd worden, althans wanneer de meis jes dit tempo zouden blijven volhou den. En zij hielden het vol, tot de laat ste slag. Irma Schumacher beschikt over de zeldzame techniek zowel links als rechts te kunnen ademen, zodat zij haar rivale op beide banen kon zien, terwijl Geertje Wielema Irma op de laatste baan niet kon zien. Voor Geertje bleek dit echter geen bezwaar Het zegt wel iets als men weet, dat vorig jaar voor de kampioen op de 100 meter borstcrawl heren 1 min. 3.9 sec. werd afgedrukt en dat de slechtste finalist van dit jaar 1 min. 8.8 liet no teren. Het ls nog niet zo lang gele den, dat een schoolslagzwemmer aan een 2 min. 52 sec. voldoende had om Nederlands kampioen te worden. In Utrecht kwamen maar liefst drie zwemmers beneden de 2 min. 50 sec. en onze rugcrawlcrack Kees Kieviet heeft het gepresteerd om in 1.09.9 aan te tikken. Weliswaar zijn dit nog geen tijden waarmede onze Nederlandse zwemmers Europese titels in de wacht kunnen slepen, maar het wijst er tocli wel op, dat wij, en dat in een jaar tijd, een grote sprong vooruit zijn gegaan en dat is ongetwijfeld de belangrijkste winst van de Nederlandse zwemkam pioenschappen 1950. Spanning. De finale 100 meter borstcrawl he ren -bracht direct al de nodige span ning. In een ontzaglijk hoog tempo zetten Boxem en Tjebbes de eerste vijftig meter in. Boxem zwom minder soepel dan Zaterdag, hij meiakte toen de uitstekende tijd van 1 min. 1.2 sec en spoedig kon Tjebbes iets uitlopen. Met zijn lange soepele slag vergrootte hij zijn voorsprong en bij het keerpunt lag hij reeds twee meter voor. De Alkmaarder zwom te krampachtig, kon de juiste cadans niet vinden en moest toezien, dat zelfs Bijlsma hem nog voorbij ging. Ondertussen waren de tijden van dit drietal uitstekend. Tjebbes kwam dicht tegen de minuut aan. Met zijn 1 min. 0.2 sec. op een zware vijftig meter baan, moet hij in staat worden geacht in een binnenbad op een 25 meter baan, binnen de mi nuut te zwemmen. Boxem had IV2 sec. meer nodig dan Zaterdag. Op dit zelfde nummer voor dames zwom het Limburgse meisje Mies Vae- sen een uitstekende race en tikte in 1 min. 6.8 enkele centimeters voor Ir-» ma Schumacher aan. Hannie Termeu- len vierde haar come-back met een derde plaats in de verdienstelijke tijd van 1 min. 9.4 sec. Driekwart van de afstand legden Greetje Wielema en Rie van der Horst op de 100 meter rugcrawl af zonder dat met zekerheid was te zeggen wie van beiden het eerste zou aantikken. De Rotterdamse kon de felle eindspurt van Greetje echter niet beantwoorden en deze tikte ten slotte toch nog on bedreigd met twee meter voorsprong als eerste aan. Zaterdagmiddag had de Alkmaar der André Slikker voor een verrassing gezorgd, door zich in de finale 100 M. rugcrawl te zwemmen. Hy had zich echter zo volkomen moeten geven, dat zijn tijd van Zondag precies twee se conden slechter was, zodat hij in de finale als zesde aankwam. Kees Kie- vitt werd hier winnaar in de snelle tjjd van 1 min. 9.9 sec. Zwemgevecht. Een waar zwemgevecht leverde het drietal Kelder, Bonte en Buyze op de 200 M. schoolslag heren. Dadelijk na de start liepen zij op de rest van het veld uit. Bonte en Kelder met de ge wone schoolslag, Buyze vlinderslag zwemmend. De eerste honderd meter ging het alleen nog tussen titelhouder Bonte en de Hilversummer Kelder, maar ha het tweede keerpunt kwam de kleine Buyze de aandacht voor zich opeisen. Hy ging Kelder voorbij en bij het ingaan van de laatste baan was de situatie: 1. Bonte, 2. Buyze, 3. Kel der, maar de Robben-man had al zijn kruit nog lang niet verschoten. Met zijn krachtige lange slag haalde hij zijn achterstand zienderogen in en bin nen twintig meter lag hij aan de kop. Bonte moest tenslotte ook nog Buyze laten gaant zodat de Hagenaar goede tweede werd. De tijd van Hans Kei- fl3i 20 "fl J^22l» DE MODERNE VROUW VREEST ZE NIET want zij verdrijft de Periodieke Pijnen en dat lusteloze gevoeliriet „AKKERTJES". Zij leeft alsof er geen kalender bestaat en doet haar werk Ö,.u»de. In de derde en laatste étappe van de „Boucles de la Gartempe" van Le Do- rat naar Bellac (200 km) gaven in de eerste 25 kilometer zeven renners op wegens bandenpech. Na 56 kilometer ontsnapte Keteleer en Rigout uit het peloton en namen een voorsprong die tot 2 minuten steeg. Rigout kreeg toen oponthoud wegens een defect aan zijn fiets, waarna Keteleer ingehaald werd door Joly. Na 120 km liep Joly van Ke teleer weg en ging alleen verder in hoog tempo. Pas 38 kilometer voor de finish konden Simonin en Benelle zich bij hem voegen. Gedrieën vergrootten zij hun voorsprong tot 2"/t minuut op de hoofdgroep, waaruit zich intussen ver scheidene renners, bij wie Schulte, had den los gereden. Vlak voor Bellac gingen Benelle en Simonin er samen tussen uit v.-aarna Benelle in de eindspurt Cimonin klopte. Hij werd echter wegens hinderen naar de tweede plaats verwezen. Joly kwam 9 seconden later binnen. Schulte wr.-d tiende op 1 minuut 32 seconden doch bezet de eerste plaats in het eindklassement. De Amsterdamse skiffeur Tom Neu meier van Willem 3 zal op 1, 2 en 3 September aanstaande ons land verte genwoordigen op het nummer skif tij dens de Europese kampioenschappen, die te Milaan worden gehouden. Gis teravond is dit besluit genomen door de technische commissie van de Neder landse Roeibond, nadat Neumeier op de roeibaan van het Amsterdamse Bos 'n overtuigende overwinning heeft be haald op de DDS-er Van den Berg. Neumeier liet acht minuten 4,8 sec. voor zich afdrukken, Van den Berg noteer de 8 min. 7,4 sec. In het midden de nieuwe kampioene op de 100 meter vrije slag voor dames Mej. M. L. Vaessen van Z.O.N. (1 min. 6,8 sec.) Links Mej. Irma Schu macher van R.D.Z., die tweede, en rechts Mej. Hanny Termeulen van H.D.Z., die derde werd. om er voor te zorgen, dat Irma haar niet voor kon komen. Toch was de Rotterdamse naar veler mening iets eerder met aantikken dan de Robben- zwemster, maar de jury besliste, dat Geertje Wielema eerste en dus kam pioene was. Beide zwemsters hadden dezelfde tijd, 5.27.waarmee twee persoonlijke records ruimschoots wer den verbeterd. Uitslagen. De overige uitslagen waren: 4 x 200 meter vrije slag estafette heren: 1 en kampioen van Nederland HZ en PC (Van Gelder, Buyze, Radenmaker en Schlingeland) 9.50,4; 2 Robben 9.50.9; 3 Haarlem 10.05.3; 4 x 100 meter vrije slag estafette da mes: 1. en kampioen van Nederland RDZ (Irma Schumacher, Ans Massaar, Ria van der Horst en Dini Verstappen) 4.45.8; 2. Robben 4.58.0; 3 HDZ 5.01.6. Schoonspringen heren: 1. en kampi oen van Nederland Kettler (AZ 70) 146.35 pnt.; 2 De Haas (FVSB) 123.53 pnt.; 3. Van Moll (AEGIR) 122.63 pnt. Schoonspringen dames: 1. Leni Lan tingKeiler (HDZ) 132.13 pnt; 2 Cobie Floor (ADZ) 121.03 pnt.; 3 Els van der Horn ('t IJ) 118.48 pnt. Zoals men zich zal herinneren wer den 15 Augustus 1942 op het landgoed „De Rovert", waar thans de herdenking zal worden gehouden, de volgende Ne derlanders ter dood gebracht: Robert Baelde, Christoffel Bennekers, Otto Graaf van Limburg Stiruni, Willem Ruijs en Alexander Baron Schimmel- penninck van der Oije. Twee maanden later, 16 October 1942, werden de gij zelaars Jan Haantjes, Koos van den Kerkhoff en Hein Vriend in een bos bij Woudenberg ter dood gebracht. De oud-gijzelaars zullen nu, op 15 Augus tus, zeven jaar na deze fusillades, de eerste gevallenen van Nederland in een plechtige bijeenkomst op het landgoed „De Rovert" te Goirle herdenken. Het hoogtepunt van de reünie zal worden gevormd door de onthulling van een gedenkteken. Na afloop van de nationale zwem kampioenschappen heeft de tech nische commissie van de K.N.Z.B. de ploeg samengesteld, welke van 20 tot 27 Augustus de Nederlandse driekleur in Wenen moet verdedi gen. Het zijn de dames: Wies Vaessen, Irma Schumacher (100 meter borstcrawl)Irma Schumacher, Hannie Termeulen (400 meter borstcrawl); Ria van der Horst, Greetje Galliard (100 meter rug crawl). Het is nog niet zeker hoe de estafette 5 x 100 meter borst crawl zal worden samengesteld. Voorlopig zijn hiervoor Wies Vaessen, Irma Schumacher, Han nie Termeulen, Ans Massaar en Ria van der Horst aangewezen. Jannie de Groot en Lies Bonnier komen op de 200 meter schoolslag uit. Joris Tjebbes wordt ingeschre ven voor de 100 en 400 meter borst crawl. Beijderwellen en Cabout ko men op de 1500 meter uit. De kam pioen Rinus Daatselaar gaat, daar hij lid is van „De Robben" niet naar Wenen. Het Nederlands ze vental wordt gevormd uit Van Gelder, Finee, Braasem, Keete laar, Bijlsma, Korevaar, Van Feg- gelen, Smol en Cabout. Tour de France feitelijk beslist. Andermaal heeft de Zwitser Kübler zUn grote klasse bewezen door met zes minuten voorsprong op Ockers, die tweede werd, door de finish te komen. Toen deze uitslag bekend werd gemaakt, was het een ieder duidelijk dat Kübler ging winnen, tenzij de Belgen Zondag een blik- semoffenslef zouden openen. Ook dat is niet gebeurd. Ockers kreeg geen kans om zelfs maar een fractie van een seconde van zijn achterstand op de gele trui drager af te knabbelen, met het gevolg dat Kübler vanmorgen met een veilige voorsprong van negen minuten en dertig seconden te Dyon voor de laatste etappe is gestart. Het ziet er naar uit dat de mannen van Sylver Maes zich tevreden moeten stellen met een, alleszins eervolle, eerste plaats In het landen- klassement. Ondertussen heeft onze landgenoot De Ruijter het maar weer kranig gedaan. In de tijdrit werd hij vijftiende met slechts zes minuten achterstand op Ockers en Zondag eindigde De Rujjter als achttiende. Iedere dag werd^ zijn positie in het algemeen klassement beter en thans staat hij op de zes en twintig ste plaats. Als volgend jaar Goddet de goedheid heeft om het nogmaals met een Nederlandse ploeg in zijn monsterronde te proberen, zal dat alleen te danken zijn aan het voortreffelijke rijden van de Rotterdammer, voor wie een leder die de Ronde volgt de grootste bewondering heeft. en bovendien 2000 francs boete. TN DE TIJDRIT zijn tal van renners gehandicapt geworden door lekke banden of andere pech. De Noordafri kaan Dos Reis had al bijzonder weinig geluk, want nadat hij al twee keer een nieuw bandje had omgelegd werd hij ondersteboven gelopen door een al te geestdriftige toeschouwer die hem met water wilde besproeien. Dos Reis maak te een lelijke smak en bleef op de weg liggen. Een jeep van de bevoorrading reed over het voorwiel van zijn fiets heen en kon toen nog net stoppen, en kele centimeters vóór het hoofd van de renner. Met een bloedende enkel en builen aan het hoofd arriveerde Dos Reis aan de finish, waar hij 10 minuten lang op het gras bleef liggen voor hij enigszins op zijn verhaal was gekomen. De Ruyter, rustig als attijd, pre senteerde zich te Lyon met zwachtels om zijn been. Hij zei alleen maar: La- zarides is over een afstand van 10 km bij mij gebleven, maar toen ging het niet meer en moest hij me laten gaan. Tegen Brule en Robic, die nadat ze door Impanis waren ingehaald, aan het wiel van de Belg bleven kleven, en in deze kwade praktijk bleven volharden, ook toen ze herhaaldelijk waren ge waarschuwd, hebben de wedstrijdcom missarissen strenge maatregelen geno men. Ze kregen ieder 5 minuten straf Zondagmiddag is te Sneek voor de eerste maal een wielerwedstrijd gehou den voor amateurs en nieuwelingen over 100 kilometer. Aan de start ver schenen in totaal 53 renners. De uitslag was bij de amateurs: 1 L. de Booy, Alkmaar, 2 Trompetter, Wie- ringen, 3 Holleeder, Amsterdam, 4 Ha zen winkel, Haren (Gr.), 5 Ottenbros, Alkmaar. Zondagmiddag werden te Amsterdam de Nederlandse estafettekampioenschap" pén van de KNAU verwerkt. Tijdens deze wdstrijden sneuvelden Nederland se records aan de lopende band. De damesploeg van Sagitta, bestaan de uit Nel Buch, Ina van Voeren, Gre de Jongh en Fanny Blankerg-Koen, verbeterde een record en wel op de 4 x 80 meter estafette voor dames met 0.8 sec. en bracht het van 49 sec. (houd ster A.D.A.) op 48.2 sec. Ook een meisjesploeg van Sagitta verbeterde een record en wel op de 4 x 80 meter estafette voor meisjes. Het record stond op naam van Sagitta met een tijd van 40.9 en werd nu eerst in de serie door Sagitta gebracht op 40.7 sec. In de finale knabbelde Sa gitta er nog 0.1 af, zodat het record nu is gebracht op 40.6. De ploegen van PSV en Zaanland werden resp. 2e en 3e in 41.6. Op de 4 x 100 meter voor jongens be haalde de ploeg van AVG '26 het kam pioenschap en verbeterde het Neder landse record dat met een tijd van 45 sec. op naam stond van AAC. De ploeg van AVG '26 bracht dit record op 44.8 sec. De dames-estafette-ploeg van „Sa gitta", bestaande uit de dames Fanny BlankersKoen, Gré de Jongh, Ina Vervooren en Nel Buch, die op de 4 x 100 meter voor dames in 48,2 sec. een nieuw Nederlands record vestigde. Het Nederlands record op de 4 x 1500 meter heren werd verbeterd door AAC met een tijd van 16 min. 26.2 sec. In de relay (200, 100, 80, 60 meter) Eracht de ploeg van Sagitta met Fanny Blankers-Koen, Gre de Jongh, Nel Buch en Katharine de Goede het re cord op 54.8 sec. Het oude record stond eveneens op naam van Sagitta met een tijd van 55,3 sec. Verder liep de jongensploeg van AV '23 de 4 x 300 meter estafette in 2 min. 28.8 sec., een nieuw Nederlands jon gensrecord. De werkloosheid in West-Duits- land is verminderd van ruim twee mil- lioen personen in Februari j.1. tot één millioen 451.922 in Juli. Door MYRA GAY -xxxx- 25) „Neen. Het was een bronzen Boed dha, kraste Julie hees. Ze was na aan een zenuwtoeval toe. „In de wagen", beval Steve. Hij stapte ook in en startte de mo tor. Die sputterde zwakjes en gaf het op. Maar tenslotte slaagde Steve er toch in de Kleine Engel van de trot toirband weg te krijgen. Heel lang zaam kroop de wagen voorwaarts, ais- of zij angstig de weg afspeurde. Julie fluisterde. „Iemand moet dat meisje uit mijn kamer hebben weggs- haald en haar hebben neergelegd waar ze haar hebben gevonden". Steve zei heftig, „Na eerst je kamer behoorlijk te hebben schoongemaakt. Het was een brutaal stukje om dat meisje uit het gebouw te dragen. Hoe denk je dat ze dat hebben aangelegd?" Julie trachtte na te denken. „Er is een brandladder aan de- achterzijde. Die komt uit bij de dienst-ingang. Hij zal die kant wel langs zijn gegaan". „Hij?" vroeg Steve. toen beantwoord de hij zijn eigen vraag. „Ja. Het moet wel een man zijn geweest. Ik geloof niet dat een vrouw daarin zou zijn ge slaagd. Maar het punt waarom het gaat is: waarom al die moeite geno men? Die Celia Hollis had iets gedaan waarvoor ze is vermoord. Waarom dan dat arme schepsel nog rond te slepen nadat ze al dood was?" Julie barstte uit: „Omdat ik denk dat hij dat meisje doodde in de veron derstelling dat ze Julie Page was. Daarom!" Steve concentreerde al zijn aandacht op het chaufferen. Het was onwezenlijk en gevaarlijk om daar voort te krui pen in die mist, terwijl elk geluid extra duidelijk hoorbaar was en de misthoorn van de Golden Gate met regelmatige tussenpozen loeide. Steve vroeg, „Wie zou het plan kun nen hebben om jou te doden?" Julie was op het punt hem alles te vertellen van het witte beeldje. Maar opeens gebeurde er iets. Zonder het te beseffen waren ze bij een zijstraat ge komen, en een wagen doemde plotse ling voor hen op. Julie gilde. Steve wendde haastig het stuur. Ze slipten, maar nog juist bijtijds kreeg Steve weer macht over de wagen en de an dere auto verdween ongedeerd in het witte mysterie van de alles bedekken de mist. Steve wiste zweetdruppels van zijn voorhoofd. Hij sprak met een wat on vaste stem, „laten we maar niet meer praten, Julie. Als we in leven willen blijven; heb ik al mijn aandacht voor het chaufferen nodig." Julie knikte: „Ja, ik geloof ook dat je er verstandiger aan doet je daar op te concentreren, Steve." Ze voegde er bij, „bedankt voor je tegenwoordigheid van geest, kerel. Ik wil graag die Lo- rinda-uitzending nog beleven!" Ze was dankbaar dat deze gelegen heid zich voordeed om 'te kunnen blij ven zwijgen en te trachten de zaak uit te knobelen. Ze ontspande en liet Steve de zorg voor het chaufferen. Ze bekeek objectief het feit dat de blonde man, die haar het witte beeldje had gege ven, haar waarschijnlijk had willen doden, maar in plaats daarvan de niets vermoedende Celia Hollis, die een on schuldige passante was geweest, had getroffen. Met net zo'n hoed als ik!, gingen Julie's gedachten voort. Ze begon weer aan de blonde man te denken. Hij sprak met me af me in mijn kamer te zullen opzoeken, dacht ze verdrietig. Dus hij moet de moorde naar zijn geweest. Bovendien weet ik haast zeker dat ik zijn weerspiegeling heb gezien in het glanzende oppervlak van de koperen brievenbus. Hij was dus op de plaats van het misdrijf geweest. (Wordt vervolgd). De Col van la Croix-Chaubouret, een kilometer na la Bessat was de laatste die meetelde voor de bergprijs. Kübler leverde hier de beste prestatie, vóór Ockers en Verschueren. Klassement bergprijs Het eindklassement voor de bergprijs ziet er als volgt uit: 1 Bobet 58 pnt, 2 Ockers 44 pnt, 3 Robic 41 pnt, 4 Kübler 37 pnt. Om half negen Zondagochtend is het vertreksignaal gegeven voor de 21e, te* vens voorlaatste etappe, van Lyon naar Dyon over 223 km. Slechts 51 renners zijn er overgebleven, meer dan 50 pet van hen, die enkele weken geleden uit Parijs vertrokken, heeft de strijd om een of andere reden gestaakt Het tem po was vrij hoog en te Macon, op 60 km van Lyon, kwam het peleton door met tien minuten voorsprong op het tijd schema. Geen enkele renner had tot dat ogenblik een ernstige uitlooppoging ge waagd. Te Sermoyer, na 87 km, kwam de groep tezamen door. Veel strijdlust was er niet en te Louhans, op de helft van de afstand, waren de renners nog steeds bijeen, met 22 minuten voor sprong op het tijdschema. Toen deed de Belg Hendrickx een poging tot ont vluchten, maar vóór Mervans, op 136 km, was hij al weer ingehaald door het peleton. Kübler bewaakte het gehele veld en geen van de renners, die in da bovenste helft van de ranglijst behoor de, kreeg kans een ontsnapping te wa gen. Te Seurre, op 70 km van Dyon waren de renners nog steeds bij elkaar met bijna een half uur voorsprong op het tijdschema. Ten slotte moest de be slissing in de sprint vallen, welke door Sciardis werd gewonnen. Uitslag tijdrit (20e etappe) 1 Kübler (Zwits.), 98 km in 2.29.35, 2 Ockers (Belgie A) 2.35.09, 3 Gold- schmidt (Lux.) 2.36.19, 4 Kirchen (Lux) 2.37.39, 5 Impanis (Belgie A) 2.38.15, 6 Bobet (Fr. A) 2.38.20, 7 Lambrecht (Belgie A) 2.38.28, 8 Geminiani (Fr. A) 2.39.29, 9 Hendrickx (Belgie A) 2.39.35, 10 Cogan (Fr. Z. W.) 2.39.41, 11 Croci Torti (Zwits.) 2.40.22, 12 Lauredi (Fr. A) 2.40.35, 13 Meunier (Fr. Z.W.) 2.40. 50, 14 Schotte (Belgie A) 2.41. 43, 15 De Ruyter (Ned) 2.41.49. Uitslag 21e etappe 1 Sciardis (West Frankrijk) 233 km in 6.42.38 uur, 2 Baffert (Frankrijk), 3 Remy (Zuid Oost), 4 Ciguet (Frank rijk), 5 Bauvin (Noord Oost Ile de France), 6 Lambrecht (Belgie) 7 Gold- schmidt (Luxemburg), 8 Cogan (Cen traal Zuid West Frankrijk), 9 Hendrickx (Belgie), allen dezelfde tijd als Sciar dis, 10 Blussen (Parijs) 6.47.14, 11 Oc kers (Belgie) 6.47.31, 18 De Ruyter in dezelfde tijd als Ockers, evenals Ro bic, Geminiani, Bobet, Lauredi, Brabilla te, Geminiani, Bobet, Lauredi, Brabilla enz. Algemeen klassement 1. Kubler (Zwits) 135.58.50; 2. Ockers (Belgie a) 136.08.20; 3. Bobet (Fr. a) 136.21.09; 4. Geminiani (Fr. a) 136.30.04; 5. Kirchen (Lux) 136.33.11; 6. Piot (Fr. NO) 136.40.25; 7. Cogan (Fr. ZW) 136.51.12; 8. Impanis (Belgie a) 136.52.24; 9. Meunier (Fr. ZW) 136.53.19; 10. Gold- schmidt (Lux) 136.54.11; 26. De Ruyter (Ned.) 138.00.30. L andenklassement. 1. Belgie a (Ockers, Impanis, Lam brecht) 410 uur 0 min. 5 sec. 2. Frank rijk a (Bobet, Geminiani, Giguet) 410.38.08; 3. Luxemburg (Kirchen, Gold- schmidt, Diederich) 410.43.02. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 8.20 Accordeola. 6.50 Reportage Tour de France. 7.00 Lezing. 7.15 Cello en piano. 7.45 Gram.platen. 8.05 Din gen van de dag. 8.15 Negro Spirituals. 8.45 Actuele kanttekeningen. 9,20 Fragmenten. 9.45 Raad van Europa. 10.00 Volksconcert. 11.15 Dansmuziek. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten orc 7, 8 en 11 uur. - 6.00 Piano-duo. 6.20 Rhapsody in blue. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Koperkwartet. 7.30 Radiokrant. 7.55 Londens Symphonie Orkest (aansluiting met BBC). 9.00 Nieuw Europa. 9.20 Omroeporkest. 9.50 Reis- vertelling. 10.00 Bach-programma. 10.15 Mu zikale flonkeringen. 11.15 Cansonetta-sextet. VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. - 8.15 Grara.- muziek. 8.55 Van vrouw tot vrouw. 9.00 Ochtendconcert. 9.35 „Aubade". 10.00 Mor genwijding. 10.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Kleutertje luister. 11.00 Promenade-concert. 11.30 De Wekker. 12.00 Zigeunermuziek. 12.30 Mededeligen. 12.40 Piere Palla, piano. 1.25 City-Theater-orkest. 2.00 Cabaret-programma. 2.30 Radio-matinée. 4.30 Vacantie-programma. 5.30 De stem van Amerika. 5.50 Reportage van de padvinders in Ommen. 6.15 Tom Erich, piano. 6.30 Koorzang. 6.55 Les Gars de Paris. 7.30 Instrumentale en vocale solisten. 8.05 In het Radio-Zoeklicht. 8.15 Avondprogramma. 11.15 Avondconcert. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Licht baken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Muziek houdt fit, 11.00 Onder ons, 11.30 Werken van Bach en ITaydn 11.50 Als de ziele luistert. 12.03 Lunchconcert. 1.20 Orkest zonder naam. 2.00 Klankbeeld. 3.00 Frankrijk in de concert zaal. 4.00 De Zonnebloem. 4.30 Ziekenverlof. 5.00 Vacantie-vertelling. 5.15 De Wigwam. 5.45 Regeringsuitzending. 6.00 Minstrelen. 6.20 Sportpraatje. 6.30 Strijdkrachten. 7.25 Dit is leven. 7.10 Amusementsorkest. 8.05 De gewone man. 8.12 Muziek van Bach. 8.40 Als de ziele luistert. 9.55 Bacli-cyclus. 10.25 Actualiteiten. 10.35 Gram.platen.' 10.40 Pater S. Jelsma. 11.15 Kamermuziek-programma.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3