CetoeK'CetaüeWi De Belgische Kamer keurt de machtsoverdracht goed „Zoiets ongehoords is vreselijk" Enorme plunderingen op de Oost-Javaanse cultures Max Busei huldigt premier Duvieusart Geen verbanning van Leopold gewenst Onaangenaam avontuur van valschermjagers Frans journalist door Nederlands bokser gedood Steeds meer emigratie per vliegtuig Brits blad over Bertha Hertog: De wet in strijd met Montgomery kwam inspecteren Harriman uit Verre Oosten terug BRAND IN LEERLOOIERIJ Merendeel der bouwwerken te Amsterdam ligt stil Zes Zweedse vrouwen bij ontploffing gedood in volksgeweten Nu moeten zij wel bekennen Hitte oorzaak van dwaze perikelen HET CHINESE BEELDJE xxxx Handel tussen Oost- en West-Duitsland bedreigd Scheepseoncentraties bij Wladiwostok Het Radioprogramma DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1950 MA EEN DEBAT, dat meer dan negen uur duurde en waaraan niet minder dan 23 volksvertegenwoordigers deelnamen, heeft de Belgische Kamer gisteravond gestemd over het wetsvoorstel houdende overdracht der koninklijke preroga tieven op prins Boudewjjn. liet wetsvoorstel werd aangenomen met 165 stemmen (katholieken liberalen en socialisten) tegen 27 stemmen (26 katholieken en 1 liberaal) by 7 onthoudingen (5 katholieken en Z communisten). Alle katholieke sprekers in het debat veroordeelden de „insurrectlonele methoden" der socialis ten en verklaarden slechts voor het voorstel te zullen stemmen omdat dit de wens van de vorst was. De katholieken, die tegenstemden betoogden niet te willen buigen voor het geweld van een opstand. Belangrijk was in deze zitting nog de verklaring van de voorzitter van de socialistische partij Buset, die zeide, dat de socialisten tegenover de Ko ning een „menselijke houding" zullen aannemen, indien hij eenmaal afgetre den is. De vorst, zo zeide Buset, 1 zal zich kunnen vestigen waar hij wil. Na dat de bevoegdheden zijn overgedra gen, zal hij echter geen politieke rol meer mogen spelen en zal hij zich moe ten onthouden van deelneming aan openbare gebeurtnissen. Na het aftre den van de vorst zijn de socialisten bereid met de Chr. Volkspartij samen te werken. Buset bracht ten slotte hulde aan premier Duvieusart „voor de inspan ning, die deze zich getroost heeft om een oplossing te vinden in kritieke dagen". Slechts de linkse banken slo ten zich met handgeklap bij deze hul de aan. De CVP-leden gaven op geen enkele wijze blijk van hun instem ming. Verschillende CVP-leden gaven hun ernstige ontstemming te kennen over de houding der socialisten inzake de koningskwestie. „De mars naar Brus sel zou een burgeroorlog hebben be tekend en dit heeft de Koning niet gewild", zeide de heer Lambotte. „Niettemin kleeft er aan de handen der socialisten bloed". Deze uitlating was het sein tot hevig tumult op link se en rechtse banken, waaraan de voor- In plaats van te dalen zijn twee Rus sische valschermspringers verticaal de hoogte in gegaan en is de ene ongeveer veertig minuten en de andere twee uren lang in het luchtruim blijven zweven, aldus de correspondent van de Izwestia te Minsk. Drie amateur valschermspringers waren, aldus ver haalt hij, bij oefeningen, georganiseerd door de vliegerclub van Minsk, tege lijkertijd op een hoogte van 800 meter uit drie vliegtuigen gesprongen. De da ling van een der springers verliep nor maal, maar de twee anderen werden onverhoeds in een opwaartse lucht stroom meegevoerd en verdwenen wel dra achter het wolkendek. De instructeur van de club deed al het mogelijke om vanuit een vliegtuig het avontuur van zijn leerlingen te volgen. Dit gelukte alleen wat betreft één van hen, die na veertig minuten begon te dalen en acht km van de plaats van opstijging neerkwam. Zijn hoger gerezen collega, die pas voor de derde maal gesprongen had, verklaar de, dat hij in de wolken een aanzien lijke daling van de temperatuur had waargenomen. Spoedig waren zijn val scherm en de riemen met rijp bedekt. Pas tegen het vallen van de avond was de luchtstroom verzwakt en begon het valscherm te dalen. Een 35-jarige Franse journalist is Woensdag op de kermis te Rijssel door een Nederlander zo ernstig geraakt, dat hij aan de gevolgen is overleden. De Fransman, die e uitdaging om tegen de 21-jarige Nederlander in de ring te treden, aanvaardde, ging al spoedfg tegen de grond. De eigenaar van de tent, die als scheidsrechter op trad, telde hem uit, doch de journalist bewoog zich niet meer. Hij was dood. De KLM zal, in opdracht van de stichting Landverhuizing Nederland, vandaag en 15 Aug. emigrantenvluchten naar Canada uitvoeren. Vanmiddag om zes uur zal de KLM Dc 4 PH—LTW met 61 emigranten van Schiphol naar Montreal vertrekken. Bij de emigranten bevinden zich ver scheiden grote gezinnen waarvan dat van de heer F. H. van Bussel uit Asten (N.Br.) met 14 personen het record van alle door de KLM vervoerde emigran- tengezinnen slaat. Het merendeel der Passagiers bestaat uit landbouwers. Met de twee emigrantenvluchten naar Australië, welke begin van deze maand Werden uitgevoerd en de twee die deze maand nog naar dit werelddeel worden gevlogen zullen in de maand Augustus niet minder dan zes emigrantenvliegtui- gen van Schiphol zijn vertrokken. een einde zitter slechts met moeite kon maken. Morgen beëdiging Het wetsontwerp wordt vandaag door de senaat behandeld. Vrijdag ko men beide Kamers in verenigde zitting bijeen. Kroonprins Boudewijn zal dan als het nieuwe Belgische staatshoofd worden beëdigd. Men verwacht dat èn koning Leo pold èn Kardinaal Van Roey radio toespraken tot het Belgische volk zul len houden, waarin zij op nationale verzoening en eenheid rondom de troonopvolger zullen aandringen. In zijn functie van president van „Concordia", een vereniging van jongeren uit verschillende landen tot het vrijwillig verlenen van diensten, maakte Montgomery een inspectietocht door de bossen van Newtimber bij Brighton, waar jongens uit zes landen bomen aan het vellen zijn. Monty vond het maar een warme „job", en al spoedig had hij zijn jasje uitgetrokken en over de arm gehangen Op Oost-Java worden de onderne mingen nog steeds van enorme hoe veelheden koffie en suikerriet be roofd. De rampokpartijen gaan dag en nacht op zo grote schaal voort, dat b.v. op de onderneming Gempolkerep in het Modjokertose, waar de rovers al maanden lang aan de gang zijn, de opbrengst van de rietsuiker-oogst- campagne zeventigduizend quintaal beneden de verwachtingen is geble ven. Dat is een hoeveelheid suiker die alleen al aan de staat een accijns van anderhalf millioen gulden zou hebben opgebracht, om nog niet te spreken over het verlies dat de fabriek lijdt. En zo zijn er tientallen ondernemin gen, die eenzelfde lot ondergaan. Van de koffie-ondernemingen zijn er ver schillende, die reeds vijftig procent van de getaxeerde oogst verloren za gen gaan, één onderneming meldde zelfs een verlies van vijfenzeventig procent. Een onderneming in het Djemberse zag tot nu toe dertienhon derd ,van de verwachte vijfentwintig honderd quintaal koffie verloren gaan. Een quintaal koffie brengt de onder nemer thans ongeveer zeshonderd gulden op, zodat dit voorlopig een strop betekent van een kleine acht honderdduizend gulden. Deze gebeur tenissen zijn voor de ondernemingen, die grote bedragen hebben moeten spenderen voor de opbouw en het her stel van hun tuinen en emplacemen ten, een zware slag. In vele gevallen bevinden zich onder .de rampokkers gewapende en geüniformeerde lieden. Dikwijls wordt de in de buurt wonen de bevolking gedwongen voor hen te plukken. De gestolen voorraden vin den hun weg naar Chinese opkopers, doch door de primitieve bewerking brengt de koffie niet veel meer dan de helft op van de op de onderneming bewerkte koffie. Ook voor export is de gestolen koffie door de slechte be reiding volkomen ongeschikt. Over de oorzaken van deze sinds begin Juni zozeer toegenomen roofpartijen lopen de meningen zeer uiteen. Het blijkt evenwel dat de ondernemers bij de autoriteiten, die zij in de afgelopen weken volledig op de hoogte hebben gebracht van de toestand, alle begrip voor de moeilijkheden hebben gevon den. Er bestaat goede hoop dat alsnog maatregelen genomen zullen worden om aan de diefstallen, die straks on getwijfeld in de exportcijfers tot uit drukking zullen komen, een einde te maken. Averell Harriman, de speciale advi seur voor Buitenlandse Zaken van president Truman, is per vliegtuig te Washington uit het Verre Oosten te ruggekeerd. Hij zeide, dat er „abso luut geen verandering" was gekomen in de Amerikaanse houding ten aan zien van Formosa en de Chinese na tionalistische regering. De Amerikaanse regering was èr van op de hoogte geweest, dat generaal Mac Arthur 'n bezoek aan TsjangKai Sjek zou brengen Indien een Chinees- communistische inval op Formosa werd gedaan, zou deze naar de mening van Harriman tot staan worden ge bracht. De Zuidkoreanen strijden volgens Harriman dapper en goed en er wa ren geen eenheden, die zich overgege ven hadden. Wel waren herhaaldelijk eenheden onder de voet gelopen. De Amerikanen stelden vertrouwen in de Zuidkoreanen. Het moreel was „behoorlijk hoog". Generaal Mac Arthur vertrouwt er op de overwinning te behalen. Vol gens Harriman terecht. Woensdagmorgen is brand uitgebro ken in de Kon. lederfabriek „Oister- wijk", een der grootste leerlooierijen van ons land. De brand, welke in de collodiumspuiterij ontstond door het warmlopen van een motor, liet zich aanvankelijk zeer ernstig aanzien, daar uiterst brandbare chemicaliën zich in deze fabrieksafdeling bevonden. Door het snelle ingrijpen van de fabrieks- brandweer, die spoedig werd geassis teerd door de Oisterwijkse brandweer en de gemeentelijke brandweer van Tilburg, was men na ongeveer drie kwartier blussingswerk het vuurmees ter. De materiële schade is vrij aan zienlijk door het verloren gaan van enige collodiumspuitinriehtingen en een hoeveelheid huiden en vellen. Op het merendeel der bouwwerken te Amsterdam ligt op het ogenblik net werk stil. Dit is het gevolg van een reeds enige tijd durende staking van steenzetters deze groep heeft name lijk nog niet de 5 pet. loonsverhoging gekregen. Van werkgeverszijde wordt aangevoerd, dat zo deze toeslag zou worden betaald, de lonen van deze ar beiders boven die van de vakarbei ders zouden komen te liggen hetgeen de werkgevers sociaal niet verant woord achten. De Stichting van de Arbeid heeft verboden de 5 pet. uit te betalen. De stakers doen nu pogingen in de hele stad het werk op de bouw werken stil te leggen. Enkele keren heeft de politie moeten optreden. De Iuchtverbinding van de Ga- ruda Indonesian Airways tussen Djakarta en Makassar is tijdelijk op geheven. Met vertraging in de over komst van luchtpostcorrespondentie voor Celebes moet rekening worden gehouden. Zes vrouwen, werkzaam in de pak- kamer van een mijn nabij Huelva (Zweden) zijn Dinsdag om het leven gekomen tengevolge van een ontplof fing. De ontploffing werd gehoord in vele plaatsen in de provincie. De geallieerde Hoge Commissie heeft Woensdag een procedure bekend gemaakt, waarbij de Westduitse rege ring een zekere vrijheid gelaten wordt in de wetgeving op gebieden, welke gewoonlijk aan de geallieerden zijn voorbehouden. Het veel gelezen Engelse blad „Daily Express" heeft gisteren betoogd dat Bertha Hertogh aan haar ouders moet worden toegewezen. Het blad deed voorts de suggestie, dat zij han gende een gerechtelijk onderzoek in zake de geldigheid van het huwelijk van haar echtgenoot moet worden ge scheiden. „Het is haast niet te geloven, dat de wetten van een van Engeland afhankelijk gebied de rechten van de ouders over hun dertienjarige dochter kunnen ontkennen", zo schrijft het blad, dat voortgaat: „Enkele dagen na de uitspraak van het Hof van Appel te Singapore „trouwde" Bertha met een Maleise Islamiet, onder omstandighe den, die de gedachte doet tipkomen, dat men haar hierdoor wilde „behoeden" tegen haar ouders. Het is vreselijk en Twee weken geleden arresteerde de politie te Amsterdam een tweetal jon gens, resp. 18 en 20 jaar oud, die zich hadden schuldig gemaakt aan dief stal van een aanhangwagen van een groenteman. Deze jongens waren in het bezit van een bestelauto'tje en zij wer den er bovendien van verdacht rijwie len, solexen- en autoreservewielen te hebben gestolen. Zij bleven echter hardnekkig ontkennen en het lukte de recherche aanvankelijk niet enig be wijs te vinden. Na twee weken ijverig speuren is het echter Dinsdagnacht ge lukt de bergplaats van het bestelgoed te vinden. Leze was in de kelder van een perceel in de Haarlemmer Houttui nen. Zes vrijwel nieuwe rijwielen, twee solexen, vier autowielen en een aantal banden werden hier aangetroffen. Ont kennen zal de jongens, die in arrest zijn niet veel meer baten. kon. Onmiddellijk ging een redder met een lijn te water en bracht de ballende badgast op het strand. Deze betoonde zich evenwel niet dank baar. Hij kon best zwemmen, annonceerde hij met een stroom van woorden en toen het ene woord het andere uit haalde, nam het publiek de partij van de redder op. De geredde en zijn vrouw moesten nadien nu in een koele cel. En alsof de politie niet ge noeg aan het zonnesteke- rig hoofd had, viel door de snikhitte een loodgie ter, die op het dak van een cineac werkzaam was, er af en op het dak van het washok van het aan grenzende politiebureau, zeven meter lager. De- loodgieter liep schram men en builen op, het dak schade. door de politie gered D EZ1ELD DOOR DE n no-È J. J»1 j__ 1 £)E WARMTE JAAGT duizenden en duizen den Hagenaars naar het Scheveningse strand. In de drukste uren is er bij na geen zand meer te be kennen. In de grote drukte raakten Dinsdag 366 kinderen zoek, zodat de juffrouw van het kindercachotwaar alle verloren lopende peuters naar toe worden gebracht, doorlopend een uitver kocht huis had. De Rode Kruispost verleende ruim honderd keer eerste hulp. In het „huxebad" kregen een juffrouw en een mijnheer enig ongenoe gen over elkanders ge drag en uiterlijk. De juf frouw permitteerde zich de luxe dit conflict met een limonadeflesje als slagwapen te willen be slechten, hetgeen de po litie tot ingrijpen noopte. Andere dappere agenten moesten voorts een echt paar tegen de volkswoe de beschermen. De man was namelijk een in zee drijvende bal achterna gegaan en zijn vrouw liep te jammeren, dat haar man niet zwemmen stuitend dat zoiets ongehoords door de vingers kan worden gezien in een Brit se kolonie. Er bestaat twijfel over da geldigheid van het huwelijk. Indien Bertha, zoals haar ouders zeggen, pas dertien jaar oud is, is er geen sprake van een huwelijk". Volgens het blad moet Bertha, hangende een gerechtelijk onderzoek, onder bescherming van het gouvernement worden geplaatst, terwijl intussen een beroep op de Privy Coun- cil moet worden gedaan voor toewij zing van het meisje aan haar ouders. „Indien de Britse wet ten slotte geen manier kan vinden om dit te berei ken, dan bewijst zij niet in overeen stemming te zijn met het volksgeweten en behoort zij om die reden gewijzigd te worden", aldus de „Dailly Express", worden. JjLDERS HAD een ver hit vishandelaar met een kennis verschil van mening over een gemeen schappelijke liefde. Hij trachtte met behulp van een hamer het geschil in zijn voordeel op te los sen. Het ging warm toe, hetgeen de politie niet goed vond. Inplaats van de vis zit de handelaar warmte deed 'n koop man van middelbare leef tijd ten slotte huwelijks beloften aan een wat be middelde Scheveningse juffrouw van eveneens middelbare leeftijd. Na dien leende hij duizend gulden van haar. Die guldens achtte hij goed voor fuifjes met drie jon gere jofferen. Hetgeen niet aan de aandacht van de oudere juffrouw ont snapte. Zij gevoelde zich opgelicht en opgelaten, welk laatste gevoel het fuifnummer thans ook kent. Hij zit in het ge vang, daar ontsnapte hij ook niet aan. Door MYRA GAY 28) Steve, die er zeer vergenoegd uit zag, mompelde: „Kip wil wat met je gaan drinken. Goed?" Er bleef Julie niets anders over dan bevestigend te knikken. Ze dacht, dat Steve ook mee zou gaan. Maar het bleek, dat dat niet het gevai was. Toen ze allen beneden waren, wierp Steve Julie een veelbetekenende blik toe en zei luchtig: „Vind je het goed, dat ik je wagen neem, Julie? Ik wou nog een paar boodschappen doen." Julie hijgde. „Maar Steve snoerde haar snel de mond. Fijn, kindlief!" sprak hij zo harte lijk mogelijk. „Dat is reuze. Ik korn tegen middernacht langs om je wagen achter te laten. Ik bel wel even op naar boven om te kijken of Kip Je niet heeft ontvoerd." Steve lachte hartelijk. „Kip heeft een reputatie met de meisjes, Julie. In zijn nart een doodgewoon roofdier, liefje In zijn hart een doodgewone moor denaar, bedoel je, dacht Julie. En Je laat me met hem alleen! Steve, dit kun je me niet aandoen Maar hij deed het wel. Terwijl ze haar mond opende om er uit te persen, dat ze een afspraak had met Parker Haines, wipte Steve de mist in en liet haar alleen met Kip Kirk, die van bruggen afsprong en beeldjes van vijftig duizend dollar cadeau deed aan onschuldige voorbij gangers. „Maak je niet ongerust, mijn bes te", prevelde Kip. „Alles is O.K. Ik maak je er niets geen verwijt van, dat je een beetje beverig bent. Maar ik verzeker je, dat ik net zo weinig te maken had met wat je in je kamer aantrof als jij zelf Dus hij wist van het dode meisje! Julie gaf het op. Naderhand kon ze maar niet begrijpen waarom ze zo gedwee met Kip Kirk was meegegaan. Maar op het ogenblik zelf vatte ze het op als het Noodlot en ging gehoorzaam mee. De mist was een beetje opgetrokken. Op sommige plaatsen was hij nog altijd dik, maar *,e ondoordringbare witte mist, die moord en plotselinge dood kon camoufleren, was weg. Julie fluisterde. „Wilt u het jade beeldje terug hebben' Dan zal ik het u nu meteen teruggeven. Ik wil het kwijt zijn. En u hoeft niet bang te zijn dat ik hierover ooit iets zal loslaten, want dat zal ik nooit doen. Ik ben er zelf te zeer bij betrokken". Hij schudde zijn hoofd. „Niet hier. We weten niet wie misschien naar ons kijkt. We zullen in mijn wagen gaan rij den. Dat is de enige veilige plek voor je om mij het Boosaardige Vrouwtje te overhandigen". Dus het was inderdaad het Boosaar dige Vrouwtje dat ze in haar bezit had. Haar laatste hoop vervloog in rook. Zijn auto stond om de hoek gepar keerd. Het was een slank, bruin geval, dat er glanzend en nieuw uitzag. „Pappie's gouden kooi", sprak hij. „Die heb ik vanavond te leen. Klim erin". Julie stapte in. Er bleef haar geen andere keus. Kip scheen rustiger te ademen omdat ze geen herrie maakte. Ze reden lang zaam weg. Hij zei. „Merkwaardig zo gauw als die mist is opgetrokken. Heb het nooit eerder meegemaakt dat hij :o snel verdween. Meestal duurt zoiets de hele nacht, als er zo'n mist opkomt als vanavond". Julie dacht, net een verhaal van Noel Coward! We kletsen maar wat over het weer voordat ik om zeep wordt ge bracht. Ze vroeg met het gevoel of ze een sprong uit een vliegtuig zonder para chute ging doen: „Heeft u dat meisje in mijn kamer gedood, meneer Kirk?" Hij scheen in het geheel niet ver baasd dor deze vraag. „Neen. Jij?" Julie slikte eens. „Natuurlijk niet. Ik-ik-juffrouw Cartwright liet haar in mijn kamer". Ze was van plan te ver tellen wie juffrouw Cartwright was en waarom ze had gewild dat dat vreem de meisje haar kamer zou delen. Maar het was teveel moeite. Wat hielpen uitleggingen als Julie haar laatste ritje maakte? Ze reden door de Marktstraat, na de heuvel te zijn afgereden en Ju lie keek overal met diep heimwee en genegenheid naar. Alsof ze alles voor de laatste maal zag. De vier rtjen tramrails. De beide auto banen. De menigte mensen op de drukke trottoirs. De straatlantaarns die vage plek ken in de mist waren en het rood. groen en blauw der lichtreclames, die er slechts als wazige kleurplekken uitzagen in de mist. Ze vond het symbolisch dat ze alles als door een nevel zag, deze laatste keer. Haar gedachten snelden voort. Als Juf- trouw Cartwright niet zo graag een ka mergenote voor me had willen hebben, zou ik nu niet naar dit alles kijken, dan zou lk in dat lijkenhuisje liggen in plaats van dat meisje. Ze werd weer door paniek gegrepen. Kip moest hebben gemerkt hoe ze tril de, want hij sprak langzaam. „Wees maar niet bang.' Heus niet. Op het ogenblik is alles nogal gecompliceerd. Voordat Je me het jade beeldje geeft, kan ik je er beter let» van vertellen. (Wordt vervolgd) De Oostduitse premier Otto Grote- wohl beschuldigde Woensdag hl 'n re de voor het Oostduitse parlement de drie geallieerde hoge commissies en de federale regering van Bonn van „op zettelijke verstoring" van de interne Duitse handelsbetrekkingen. De Oostduitse regering zou elders orders plaatsen, indien West-Duits land de leverantie van goederen, krachtens het interzonale handelsver drag van vorig jaar, zou blijven ach terhouden. De beperkingen van de in terzonale handel zouden volgens Gro- tewohl de vooruitgang van de Duitse democratische republiek niet belem meren. Naar de „American Merchant Marine Institute" verklaart verzamelt de Sow- jetunie droogdokken, koopvaardijsche pen, volledig beladen tankschepen en voorraden te Wladiwostok, de voor naamste Sowjethaven in het Verre Oosten, 500 mijl van Korea gelegen. Een groot aantal schepen, aldus de verklaring, is uit de Oostzee en de Zwarte Zee naar genoemde haven ge varen. Men is van mening, dat dit een ge volg kan zijn van het volledig in ge bruik nemen van het vervoersvermo- gen van de Transsiberische spoorweg door het transport van oorlogsmate riaal. VERDACHTE „WILLY" WEER OP VRIJE VOETEN. Van de twee verdachten, die vorige week in verband met de moordaan slag in de Paternostersteeg te Am sterdam gearsteerd waren, is thans „Willy" weer op vrije voeten gesteld, daar gebleken is dat hij met deze zaak niets te maken heeft. De andere verdachte, .Schele Kees" zal Donder dag voor de Officier van Justitie ge leid worden. DEENS MATROOS VERMOEDELIJK VERDRONKEN. De 23-jarige matroos Frank Nielsen te Rotterdam uit Vesterbytejo (Dene marken) wordt sinds Zondag vermist. Op grond van het ingestelde onderzoek neemt de politie aan, dat de man in de Rijnhaven verdronken is. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Zang en piano. 7.10 School voor mannen. 7.30 Victor Silvester en orkest. 8.05 In het Radio-Zoeklicht. 8.15 Avondprogramma. 11.15 Sportactualiteiten. 11.30 Dansmuziek. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Leger des Heils- kwartier. 6.15 Chr. Vakbeweging. 6.30 Strijd krachten. 7.15 Sidney Torch dirigeert. 7.30 Radiokrant. 7.55 Promenade-concert (relais met BBC). 9.00 Causerie. 9.20 Promenade-orkest. 10.00 Vocaal-kwartet. 10.15 De vaart der vol ken. 10.35 Gram.platen. 10.45 Avondoverden king. 11.15 Septet in Es. VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. - 8.18 BBC- Theater orkest. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Radio Philharmonic Orchestra. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Gram.platen., 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Viool en piano. 11.10 Voor- diacht. 11.30 Gershwin-melodieën. 12.00 Britse volksliederen. 12.30 Mededeling. 12.33 Sport en proghose. 12.45 Charles Trenet zingt. 1.15 Harmonetto. 1.45 Strauss walsen. 2.00 Kook kunst. 2.20 Middagconcert. 3.00 Ons volk in zijn dichters. 3.20 Operette melodieën. 4.00 The grenadier gards. 4.30 Vacantie-programma 5.00 Miller Sextet. 5.35 Gram.platen. 6.15 De Vara feliciteert. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Filmmuziek. 7.30 Lezing. 8.05 Boekennieuws. 8.10 Gram.platen. 8.40 „Silhouetten". 9.00 Men vraagt.... en wij draaien. 9.35 Het aan zoek (hoorspel). 10.00 Buitenlands weekover zicht. 10.15 Verzoekprogramma. 10.45 Avond- wijdng. 11.15 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten ora 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Te Dcum Laudamus. 8.45 Ensemble Lachman. 9.15 Ochtendbezoek. 9.30 Symph. morgenconcert, 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.platen. 11.15 Zangrecital. 12.00 Rossini, Tsjaikofski (gram. platen). 12.30 Mededelingen. 12.33 De Zapa- kara's. 1.15 Kon. Mil. kapel. 2.00 Opera muziek. 2.40 Van oude en nieuwe schrijvers. 3.00 Kamermuziek-programma. 3.40 Zangen van een zomerdag. 4.00 Recital. 4.25 Metro- pole-orkest. 5.00 Wetenswaardig allerlei. 5.30 Arthur Rubinstein speelt. 6.00 Geestelijke lie deren. 6.15 Lezing. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Regeringsuitzending. 7.40 Radiokrant. 8.05 Disco-actualiteiten. 8.15 Relais met BBC. 9.00 De Raad van Europa. 9.20 Vrij en Blij. 9 50 Bach-programma 1950. 10.30 „Les Beuutitu- des". 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Sans Souci. 11.45 Gram platen. Zuurbrand op Uw maag kunt ge blussen in even weinig ttfd als ge 'n lucifer uitblaast Juist die prompte weldadige werking van Rennies maakt de Rennies-remedie zo gewild. Maak er een vaste gewoonte van, altijd een paar Rennies by U te steken, om gewapend te zijn tegen elke aanval. Met een paar Rennies bij de hand kunt ge weer rustig alles eten, waarvan ge zo houdt, maar dat wel eens verkeerd valt. Rennies zijn handig ver pakt één voor één en ge kunt ze onopvallend innemen gewoon maar laten smelten op de tong, zonder water of wat ook. En ze zyn nog smakeiyk bovendien! Vraag Uw Apotheker of Drogist een nak Rennies. Vandaag nog. Mogeiyk komen ze U morgen te pas. Lagez. Mcd. (Adv.)

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3