Prinses Elizabeth heeft een dochter Regering steunt strijd tegen runder-tuberculose Met een vrachtboot naar de Oostzee (1) Brits scepticisme had het zwaar te verduren Huisbrandvoorziening loopt geen enkel gevaar Groie vreugde in Prinselijk gezin Vrouwlijke baby niet geïnspecteerd Oostduitse minister „verkoos de vrijheid" Gefusilleerde gijzelaars te Goirle herdacht Het nieuwe Indonesië: tien provincies Wederom jeugdmars door Oost-Berlijn 100.000ste Repatriant arriveerde in ons land Faroek (en Sadek?) naar badplaats Deauville Coudsmokkelaar op Schiphol aangehouden Aan bepaalde voorwaarden moet worden voldaan Het wachten is op de provinciale plannen Plan-Schuman in Raad van Europa Parlementaire controle op gezagsorgaan bepleit En Oaar lag ons scnip en hoogstens 2 M. breed. Vier kooien, decimeter doorsnede Is wel geschikt „KORTENAER" HEEFT MAKASSAR VERLATEN Zware aardbeving in India Volkspolitie moet „politieke orde" herstellen Grote Beer komt vannacht aan WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1950 (Vervolg van pag. 1) He eerste persoon buiten de koninklij ke familie, die het nieuws vernam, was de minister van Binnenlandse Za ken Chuter Ede.. Hij gaf het door aan de burgemeester van Londen. De secre taris van de Koning, Sir Alan Lascell, telegrafeerde alle gouverneurs-gene raal van het Britse Gemenebest. Daar na werd het teken gegeven om een bulletin voor het publiek samen te stellen. Vier leden van de hofhouding droegen een papier naar buiten uit Clarence House en bevestigden het aan de hekken Iemand schreeuwde: „Het bulletin hangt er". En de gehele me nigte rende naar voren om het te te- zen en brak toen los in een luid hoe ra. Politie moest er aan te pas komen om een weg te banen voor autoritei ten en hoge bezoekers voor CkVence House. Een tweede bulletin werd opgehan gen buiten het ministerie van Binnen landse Zaken in Whitehall. Het nieuws ging als een lopend vuurtje door Lon den. De grote cricket-match tussen de West-Indiërs en Engeland werd onder broken door luidsprekers met de kreet „Wij hebben een nieuwe Prinses". De rest van de aankondiging ging verlo ren in een bulderend gejuich van het publiek. Reeds enkele minuten ha de geboorte kwamen er honderden tele grammen en vrachten bloemen binnen in Clarence House. Daar alle ogen gericht waren op het bulletin, zagen weinig mensen, hoe de kleine Prins Charles boven voor een raam stond en niets van de' drukte be grijpend, met beide handjes stond te wuiven. Gistermiddag om half vier werd er een salvo van 41 kanonschoten afge vuurd van de Tower van Londen en van Hyde Park. De klokken van West minster Abbey en St. Paul's Cathedral galmden een uur lang over Londen. Volgens onofficiële berichten van le den van de hofhouding van Clarence House weegt de baby T'-h Engelse ponden maar dit is nog niet officieel beves tigd. Naar men verwacht zal de doop- plechigheid over vier of vijf weken worden gehouden. De aartsbisschop van Canterbury, die hoofd van de kerk van Engeland is, zal voorgaan. Over heel Engeland hangen de vlag' gen uit en algemeen wordt verwacht dat de nieuwe Prinses de naam Anne of Mary zal krijgen, dit laatste als tribuut aan de oude Koningin Ma ry, de overgrootmoeder. Als andere waarschijnlijke namen worden Eliza beth, Margaret en Victoria genoemd. Maar welke naam haar ouders dan ook voor haar zullen kiezen, duizen den a.s. moeders in het hele Britse Gemenebest zullen ongetwijfeld hun nieuwe babies weer naar het nieuwste konigskind noemen, evenals men des tijds naar Prins Charles deed. No. 3 op de lijst van troon opvolgers. DE nieuwe Koninklijke baby is num mer drie op de lijst van Britse troon opvolgers, onmiddelijk na Prinses Eli zabeth en Prins Charles. Als vierde volgt thans Prinses Margaret en voorts de Hertog van Gloucester, diens zo nen, de jonge prinsen William en Ri- chard van Gloucester, de jonge Hertog van Kent, zijn zusje Prinses Alexan- dra van Kent, de Princess Royal, (de oudere zuster van Koning George) en haar zoon Graaf Harewood. De stamboom van het nieuwe Ko ningskind is ruim 1100 jaar oud. De baby is nl. een directe afstammeling in het 39e geslacht van de in het jaar 849 geboren Alfred de Grote en stamt langs de vrouwelijke linie, in het 32e geslacht, direct af van Willem de Ver overaar. Te Marlborough House, op een steen worp afstands van Clarence House, is de oude Koningin Mary, thans 83 jaar en nog steeds even kaarsrecht en ac tief, met bijzondere trots vervuld. Zij is de enige gewezen Britse Koningin, die ooit de geboorte heeft meegemaakt van haar tweede achterkleinkind. Prinses Elizabeth zelf is geboren op 21 April 1926 en dus nu 24 laar oud. Philip, de Hertog van Edinburg en zoon van Prins Andrew van Grieken land, werd op 10 Juni jl. 29 jaar. Hun eersteling, Prins Charles, werd op 14 November 1949 te Buckingham Palace geboren. De eerste bekendmaking, dat de nieuwe baby verwacht werd, kwam van Buckingham Palace op 17 April, toen werd aangekondigd, dat Prinses Elizabeth tijdelijk geen officiële func ties meer zou verrichten. Het blijde bericht kwam vier dagen vóór de 24e verjaardag van de Prinses, die op dat moment bij haar echtgenoot op Malta vertoefde. Op 9 Mei kwam zij weer in Engeland terug en heeft sindsdien aan veel andere a.s. moeders een voorbeeld gegeven door het voortzetten van haar gewone bezigheden tot vrijwel aan de vooravond van de blijde gebeurtenis. Op 5 Juli woonde zij nog een grote Dr. Siegfried Witte, voormalig chris ten-democratisch minister van financiën van Mecklenburg, een provincie in de Sowjetzone, is Dinsdag naar West- Berlijn gevlucht, waar hem als politiek vluchteling asyl werd verleend. Hij was gearresteerd wegens sabotage van staatsconcerns door „begunstiging van particuliere ondernemingen. Londense parade bij, tot,, de Koning een nieuw vaandel uitreikte aan het 3e Bataljon van de Goldstream Guardsen op 27 Juli verwelkomde de stralend uitziende Prinses haar echtgenoot nog op London Airport, toen de Hertog van Edinburgh per vliegtuig van Malta te rugkeerde met 28 dagen verlof van de Marine. Geen „inspectie" van Koninkiyke baby! EEN merkwaardige oude traditie by de geboorte van eventuele Britse troonopvolgers, die by de geboorte van Prinses Elizat th en van Prinses Margaret nog gehandhaafd werd, zal niet meer op de nieuwe baby van toe passing zijn en was ook voor de ge boorte van Prins Charles al afgedaan, op bevel van de Koning. Ruim 250 jaar lang is het nl. de plicht van de Engel se minste^ van Binnenlandse Zaken geweest, om persoonlijk tegenwoordig te zijn bij de geboorte van een Ko ningskind, teneinde zich van de echt heid van het kind te kunnen getuigen. In Juli 1688 had er nl. twijfel be staan omtrent de geboorte van de telg van Koningin Mary, de tweede vouw van Koning James II. De Jacobijnen verwelkomden de geboorte van deze zoon, die later door hen tot Koning Ja mes III werd uitgeroepen en in de Engelse geschiedenis beter bekend staat als „De Jonge Pretendent". Maar er waren stemmen opgegaan, dat de gezondheidstoestand van de Koningin haar zou verhinderen, om kinderen te krijgen en de Whigs de politieke te genstanders van de Jacobijnen die geen Rooms-Katholieke troonopvolger wensten te zien, beweerden, dat het kind ondergeschoven was, dat het niet eens van Koninglijke bloede was en dat het de slaapkamer van de Koningin binnengesmokkeld was onder een bed- destoof. Dit was ongetwijfeld een ver zinsel, maar het gevolg was, dat het als vast gebruik werd aangenomen, dat er een minister tegenwoordig moest zijn bij de geboorte van elke eventu ele Britse troonopvolger. Deze traditie bereikte een onzinnige climax bij de geboorte van Koningin Victoria, die enkele seconden na haar geboorte „geïnspecteerd" werd dooï een half dozijn ministers, onder wie de grote Hertog van Wellington en boven dien door de Aartsbisschop van Can terbury en de Bisschop van Londen. Prinses Margaret, die op 21 Augustus 1930 geboren is, was de laatste ko ninklijke baby, die bij haar geboorte Op 15 Augustus 1942 vielen vijf be woners van het gijzelaarskamp Beek vliet te St. Michielsgestel, n.1. de heren Rob. Baelde, Chr. Bennekers, O. Graaf van Limburg Stirum, W. Ruys en A. Baron Schimmelpenninck van der Oye. Twee maanden later werden nog drie gijzelaars vermoord: de heren J. Haan tjes, K. van den Kerkhoff en H. W. Vrind. Deze acht slachtoffers van de Duitse terreur zijn gisteren herdacht in een bijeenkomst op het landgoed De Rovert te Goirle, waar ex-gijzelaars en genodigden elkaar ontmoeten. Er is te hunner ere een monument onthuld, be staande uit een grote zwerfkei, die twee koperen platen draagt. Op de ene staan de namen der gevallenen, de andere draagt het opschrift: „Om de fiere geest van het Nederlandse volk te breken hebben de Duitsers in de zomer van het •>---- 7 --—ineDpen ae uuusers in ae zomer van net „geïnspecteerd werd. De toenmaligejaar 1942 vele honderden burgers als socialistische minister van Binnenland- gijzelaars gevangen gezet in de semi- se Zaken, J. R. Clynes, moest voor „ie gelegenheid naar Glamis Castle, in Schotland, waar hij een hele maand moest wachten, daar men hem te vroeg ontboden had. De huidige socialistische minister van Binnenlandse Zaken, Chuter Ede heeft deze penibele traditie met mee behoeven te maken en was dus ook niet tegenwoordig bij de geboorte van Prins Charles. Koning George had het ge bruik tijdens de afgelopen oorlog afge schaft, daar hij het een „voor-historisch ritueel" vond en het bovendien niet wettelijk vastgelegd was. Hoe weinig practisdh het kon wezen, was trouwens al bij 's Konings eigen geooorte ie San- dringham gebleken. Sir Matthew Whi te Ridley, dc toenmalige minster van Binnenlandse Zaken, die hals over kop uit Londen ontboden was, arriveerde toen een halve dag te laat! Definitieve sta tus wordt nog vastgesteld Minister Van den Brink logenstraft geruchten Er is geen reden voor de veronder stelling, dat de opheffing van de steen- kolendistributie niet zou kunnen wor den volgehouden, zo heeft de minister van Economische Zaken geantwoord op vragen van het katholieke Kamerlid Maenen. Voor de eerste zes maanden van het kolenjaar 1950/1951 is rekening gehouden met een voorraad huisbrand, die 260.000 ton groter is dan verleden jaar. Wanneer de bevolking de aanko pen gelijkmatig verdeelt en ook minder gewenste soorten afneemt, is er geen reden, de komende winter met bezorgd heid tegemoet te gaan. De Oostduitse communistische jeugd wil op 3 September een massa-vredes mars door Berlijn houden. De leden van de Vrije Duitse Jeugd en de Jonge Pioniers zullen worden opgeroepen voor een strijdweek, die van 20 Augus tus tot 3 September zal duren. Het troepenschip Skaugum, dat een paar duizend repatriërende militairen naar het vaderland heeft gebracht, is gistermiddag in Amsterdam aangeko men. De opvarenden zijn van boord ge gaan en naar hun woonplaatsen over gebracht. Er was een bijzonderheid bij dit transport: één der militairen was de 100.000ste, die na een verblijf van enige jaren in de tropen in ons land terug keerde. Het was de huzaar M. Huizinga uit Apeldoorn, die bij zijn vertrek uit Djakarta was verrast met een aantal sloffen sigaretten. Zo uitbundig was de ontvangst in Patria niet, maar toch werd hij even gehuldigd. Generaal-ma- joor W. K. Baay drukte hem hartelijk de hand en de stoomvaartmaatschappij Nederland offreerde hem een sigaret tenaansteker. In zijn woonplaats is Huizinga door vele vrienden en bekenden, alsmede door de burgemeester, mr. A. L. des Tombe, verwelkomd. gijzelaars gevangen gezet naria te St. Michielsgestel en Haaren. Acht hunner zijn door de vijand dood geschoten. Opdat het nageslacht hun kostbaar offer, gebracht voor het vader land, niet vergete en er zich aan sterke, hebben hun mede-gijzelaars deze ge denksteen geplaatst". Koning Faroek van Egypte wordt incognito in zijn particuliere jacht aan de Franse zuidkust verwacht, vanwaar hij zich waarschijnlijk per auto via Parijs naar Deauville aan de kust van Normandie zal begeven. Naar verluidt heeft koning Ftfroek 25 van de beste kamers in het Palace-Hotel te Deauville besproken, waarvan drie voor Narriman Sadek, het 16-jarig meisje, met wies volgens vroegere be richten de koning wil trouwen. Het meisje wordt eerst aan het eind van 's konings bezoek te Deauville ver wacht. De douane op Schiphol heeft dezer dagen op Schiphol een man van Ameri kaanse nationaliteit aangehouden die onder zijn kleding tien kilogram goud had verborgen. Het goud was tot dunne plaatjes omgesmolten. De waarde wordt geschat op 40 tot 50.000 gulden. Het goud is in beslag genomen. De man is in arrest gesteld. AMERIKAANSE RODE KRUIS ZAL NEDERLANDSE STRIJDKRACHTEN IN KOREA BIJSTAAN. Het Amerikaanse Rode Kruis heeft aan het Nederlandsè Rode Kruis aange boden, om eventueel nodige hulp te verlenen aan Nederlandse strijdkrach ten die in Korea in UNO-verband op treden. Het Nederlandse Rode Kruis heeft dit aanbod in dank aanvaard. Zusters van de orde van St. Paul de Chartres, die haar klooster in de nabij, heid van de frontlijn op Korea hebben, staren in afwachting van haar eva. cuatie, naar de van bazooka's voorziene Amerikaanse soldaten van de eerste cavalerie divisie Minister Manshoit heeft aan de Stich ting van de Landbouw medegedeeld, dat de regering slechts dan bereid is, mede te werken aan het plan om binnen vijf jaar de rundertuberculose uit te roeien, wanneer de financiering ervan tot het einde toe gezond is. Zy kan zich in geen geval verenigen met een opzet, die slechts ruimte laat voor een zij het ook belangrijke verlaging van het reactiepercentage. De veehouderij heeft medegedeeld, dat zij uit een heffing van 25 cent per honderd kilogram melk in vijf jaar tijds een bedrag van vijftig millioen gulden bijeen denkt te brengen. De regering zal een gelijk bedrag bijdragen. Maar dan dienen ook a*lle gezamenlijke geld middelen beschikbaar te blijven voor het voornaamste doel het slachten van Polen heeft de Wereldgezondheids organisatie verlaten. Het is het tiende land, dat tot deze stap besloot. De Europese Assemblée heeft Dins dagavond haar debat over het plan- Schuman afgesloten. Het is slechts een voorlopig einde. De economische com missie zal in de eerstkomende dagen haar licht laten schijnen over een aan tal ontwerp-resoluties, waarin instem ming met het plan wordt betuigd en P i n /ine crfiin De hut is onSeveer 3.50 M. lang vig uit. Een zuigerstang van ruim een HET GEBEURT je niet elke dag, dat een bank, laden en twee kasten. Een om een indruk te geven van de kracht, iemand je vraagt, of je zin hebt tafel en een staalbuisstoel onder de die zo'n stoommachine moet kunnen mee te gaan naar Zweden en Finland, patrijspoort tussen de kooien en een opbrengen. Alles zag er piekfijn uit. En als het je onverwachts overkomt, wasbak met spiegel (en zonder stro- „Straks gaan we hier aan het poet- en er wordt nog bij gezegd, dat het mend water) completeren het inte- sen, dat je geen vlekje meer op het een bootreis zal worden, is het ant- fleur. staal ziet," werd er gezegd. Toen we woord vlug gegeven. Het kolengruis stoof overal rond, goed keken, zagen we dat het staal Nadat de passen en monsterboekjes zodat we maar overalls aantrokken niet overal even blank was. „Dat in orde waren, was het wachten alleen °m niet helemaal zwart te worden, krijg je dadehjk,. als het even vochti nog op de boot van de N.V. Houtvaart, TeSen enen kwam Kapitein Chnstiaans is m de lucht, was de verklaring. 1 TTpt mnnRtnvav. „plf die ons zou meenemen. Ten slotte Twee jonge mannen, de oud- H.B.S.-er T. Zwaanswijk en de leerling van de Handelsschool J. P. Nord Thomsen, kregen een uit nodiging van de N.V. Houtvaart om een reis met een van haar vrachtschepen naar de Oostzee te maken. Wij laten hier het eerste deel van een serie artikelen van de heer Zwaanswijk volgen, waarin hij hun reisindrukken weergeeft. die ons zou meenemen. Ten slotte maakte een telegram aan het wachten een einde. „Woensdagmorgen 10 uur aan boord Gouwe monsteren. Ligplaats Rietlan den Amsterdam Vinke Co." Ruim op tijd stonden we op de kade waar een grote kolentip in bedrijf was en waar wagons vol cokes heen en weer werden gesleept door een kittig locomotiefje. De Gouwe maakte nu niet direct de indruk van een Oceaanreus, maar een kustvaarder is het nu ook weer niet. Langs een gewone houten laü- ni>. der, die tegen het gangboord op stond, aan boord en wat later de ambtenaar relj spraken over de stakingen van vo- klommen we aan boord. Dat het een van aanmonsterng. ^.g jaar jn Finland en zouden het niet kolenboot was, merkten we al direct Daar het nog wel even zou duren onaardig vinden, als deze keer ook aan onze handen, die meteen pikzwan vóór de landrotten aan monsteren toe zoiets gebeurde. Onder het monsteren waren éan de sporten van de laddei waren, doken we eerst eens in de ma- werd ons trouwen? ook gevraagd, of Een helpende hand pakte de koffei chinekamer. De luiken boven de ma- We begin September weer op school aan en met een sprong stonden we op chinekamer waren dicht en de lucht- moesten zijn. Het vorige jaar waren het dek. Via een trapje konden wc kokers stonden van de wind af; alles namelijk enkele jongelui meegeweest, onze hut binnengaan. Daar troffer vanwege het kolenstof, zodat het knap die met de trein terug moesten, wil- we nog twee jongelui, die, evenals wij varm was daarbinnen. den ze op tijd voor de nieuwe cursus de reis zouden meemaken. Heel vrien Nu de machine stilstond, konden wc zijn. Geen van ons had echter erge delijk boden ze ons de benedenkooien eens goed zien wat er nu allemaal haast om weer terug te keren, dus aan, daar ze vroeger waren gekomen aan zat. Zuigers, zuigerstangen, kruk- van treinreizen zou weinig komen ook en zo goed waren geweest de boven- stangen, excentrieken en nog meer al zouden we midden in een staking kooien te pikken. van die dingen. Het zag er nog al ste- terecht komen. .V.-..M1U10, Het monsteren zelf was zo gebeurd en de leden van de bemanning, die geen wacht aan boord hadden, gingen weer naar moeder de vrouw, daar de Gou we de volgende morgen pas zou ver trekken. De kok trok er ook tussen uit, zodat er weinig te eten zou zijn. De vier passagiers konden weinig an ders doen, dan maar de stad in gaan of anders nog oventjes te zien of het ouderlijk huis er nog stond. Donderdag varen. Naar Malmö met kolen en dan naar eeq Finse haven helemaal in het Noorden van de Bot- nische Golf. De andere passagiers, die al eens meer die kant op geweest wa daarna komt de raadgevende vergade ring er weer aan te pas. Zij zal dan haar mening in een aanbeveling aan het comité van ministers vastleggen. Er is gisteren nog uitvoerig over het plan-Schuman gedebatteerd. De vele sprekers, die aan het woord kwamen, hebben een tegenaanval ingezet tegen het Britse scepticisme, dat in wat ge matigder vorm ook nog eens werd uit gedrukt in een voorstel van de conser vatief Mac Millan. Deze wilde geen boven-nationaal gezagsorgaan, doch slechts een op een verdrag berustende kolen, en staalmonopool met behoud van het vetorecht voor ieder land. Het verzet hiertegen was groot. De Franse katholiek Schuman zei b.v. zon der omhaal, dat de basis van het gehele plan de schepping van het gezagsorgaan was. Daarzonder zou het onaanvaard baar zijn. Overigens bleef men vast houden aan de gedachte van enigerlei vorm van parlementaire controle op het gezagsorgaan. Zo hebben verschillende leden, o.w. de Nederlander Serrarens, gepleit voor benoeming en later verkiezing van een kolen- en staalparlement, dat bevoegd heden zou hebben ten aanzien van de controle op het gezagsorgaan. Het zou uit dezelfde personen kunnen bestaan als de Raad van Europa. Zelfs pleitte de Duitse katholiek Brentano voor de toevoeging van een comité van minis ters aan de nieuwe structuur, teneinde de gehele sfeer van politiek en econo mie der nationale staten te coördineren. Hij drong voorts aan op de instelling van een permanent hof van Justitie. Aan de lange lijst van economische vraagstukken is voorts nog een toege voegd in de vorm van een voorstel, mede ondertekend door de Nederlan der Van der Kieft, inzake een vijfjaren plan tot opheffing van de handelsbe lemmeringen in Europa. de reactiedieren. De vaststelling van de grootte der vergoedingen mag daarbij niet onnodig worden beperkt doordat reeds van te voren aan een gedeelte der gelden een andere bestemming wordt gegeven. Beter kan men achteraf na gaan, op welke wijze eventuele over schotten ten nutte van de tbc-bestrijding kunnen worden besteed. De regering kan wel accoord gaan met een provinciegewijs gedecentrali seerde uitvoering. De bijdragen uit de heffing op de melk zullen dan dus terug gaan naar de provincie, waar zij zijn opgebracht. Tezelfdertijd heeft de minister de provinciale gezondheidsdiensten ver zocht, met spoed hun provinciale plan nen op te stellen en ter goedkeuring in te zenden. Het tijdstip van uitvoering van het landelijke plan is van deze provinciale plannen afhankelijk. De „Kortenaer" heeft in de nacht van Maandag op Dinsdag Makassar verla ten en is opgestoomd naar Surabaja. Het ligt in de bedoeling van de Neder landse regering om de Kortenaer bin nenkort uit de Indonesische wateren te rug te trekken. Naar in kringen der RIS wordt verklaard, is de terugtrek king uit de Indonesische wateren uit drukkelijk door de regering van de RIS geëist. De schade, die door de gevech ten aan Makassar is toegebracht is enorm. Met de gevechten tijdens de af- faire-Azis zou de schade een half mil- liard bedragen. De viering van de onafhankelijk heidsdag in het oosten van India is wreed verstoord door een aardbeving, die in West-Bengalen, Assam, Bihar en de oostelijke delen van de verenigde provincies heeft gewoed. In deze gebieden, die in de aardbe vingszone van „maximum intensiviteit" liggen, renden mannen, vrouwen en kinderen in doodsangst uit de huizen. Amerikaanse seismografische institu ten registreerden Woensdag een der vijf grootste aardbevingen, die ooit zijn waargenomen. O a£ „Armen maken leer ik nooit! Om de politieke orde te herstellen is Dinsdag een patrouille van twintig speciaal gekozen manschappen van de Oostduitse volkspolitie naar het mijn- district Hoetenslebcn aan de grens van de Britse zóne gezonden. Zij moeten in de eerste plaats de anti-Russische ge voelens van de bevolking de kop in drukken. Deze hebben tot geschillen met de Russische autoriteiten geleid. Het troepenschip Grote Beer wordt in de komende nacht voor IJmuiden verwacht. De ontscheping zal °n" voorziene omstandigheden voorbehou den morgenvroeg te 8.00 uur in de haven van Amsterdam beginnen. WORDT MOHAMMED NATSIR FORMATEUR VAN R.I.S.-KABINET? Het kabinet van de RIS is demis- sionnair geworden. Verwacht wordt dat president Sukarno nog deze week een formateur zal aanwijzen, waarbij de leider van de Masjumi, Mohammed Natsir, nog steeds volgens politieke waarnemers de meeste kansen heeft. Indien Moh Natsir formateur zoU worden, dan is het zeer waarschijn lijk. dat Sjahrir minister van Buiten landse Zaken wordt. De meerderheid van de Labour- partij in het Britse Lagerhuis is tijde lijk gestegen tot 5 zetels doordat de jonge Schotse (conservatief) Sir Arthur Young is overleden.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 4