Ria v. d. Horst Europees kampioene Jos de Waal ging wel maar faalde halverwege het Engelse Kanaal de Koning spsclt Eerste dag bracht drie titels voor de Russische athleten Derde plaats voor Greetje Galliard Het Radioprogramma Het volk is ontevredenen f ca HET CHINESE BEELDJE OPNIEUW VREUGDE IN HET FRATEk-BAD Nieuwe pogingen last van zenuwen f Prins Boudewijn opendewolkbreuk Prachtige 10.000 meter van Emile Zatopek Nederlanders deden het maar matig Dat zuurbranden sp Uw maag kunt ge blussen in enkele minuien West-Duitsland en Japan tot I. A.A.F. toegelaten KERKELIJK NIEUWS Bisschop van Bratislava gearresteerd DONDERDAG M AUGUSTUS 1950 tIN HAAR SERIE op de 100 m vrije PEN EUROPESE TITEL op de 100 meter rugslag dames, een derde plaats op hetzelfde nummer, een vierde prijs bij het schoonspringen dames en een nieu we zege van het Nederlandse waterpolotcam. Ziedaar de oogst van Woensdag in het Prater-bad te Wenen, waarmede de Nederlandse sportwereld dubbel en dwars tevreden kan zijn. Na de fraaie zege van Irma Schuhmacher en een verdienstelijke a.vn^nvin«/lcn mpisipn; in staat tevreden kan zijn. Na de fraaie zege van Irma Schunmacner en een xienuiuc*. een ---- prestatie van Wiesje Vaessen zijn opnieuw twee Nederlandse meisjes in staat 0nze landgenote haar rustig gaan b eef .v -a i.nnnxjo mocbn fp hrpneeii. Od de 100 m. od de tweede plaats liggen en veize- presbaue va-u ïïic&jc vausscu «ju 1AA geweest om het rood-wit-blauw aan de hoogste masten te brengen. 'P e rugslag won Ria van der Horst in de goede tijd van 1.17.1 voor de Duitse Gertrud Herrbruck (1.17.8) en Greetje Galliard, die 1.17.9 noteerde. Verheugend was het werk van Leni Lanting—Keiler op de drie meter plank. Na de zes gelimiteerde sprongen leidde de Franrjaise Mady Moreau met 71.29 punten voor haar land genote Nicole Petissard met 67.06. Leni Lanting bezette toen de zesde plaats. Bij de ongelimiteerde sprongen handhaafden de beide Franse meisjes hun voorsprong, wist onze landgenote zich naar de derde plaats op te werken, doch moest deze ter elfder ure afstaan aan de Deense Birte Christophersen. Met 126.09 punten legde zij beslag op de vierde prijs, een verrichting welke tot heden nog nimmer door een Nederlandse schoonspringster is geleverd. Het Nederlandse waterpoloteam slaat een uitstekend figuur te Wenen. Boven: v.l.n.r. Bijlsma, Korevaar, Van Feggelen, Brasem, Keetelaar, Smol en Van Gelder. Onder: een moment uit de wedstrijd tegen Zwitserland. Smol bedreigt het Zwitserse doel. De enige overgebleven deelnemer aan de Kanaal Derby om de prijzen van de Daily Mail, de 40-jarige Egyptenaar Fahmy Atallah, moest Woensdagmor gen zijn poging staken op 300 meter van de Engelse kust, na 27 uur 13 min. in het water te zijn geweest. Hij was to- VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Sport- praatje. 6.30 Lichte noten, blijde tonen. 7.00 Brahms-concert. 7.20 Zwem- en athletiekkam- pioenschappen. 7.35 Frank Sinatra. 8.05 In het Radio-Zoeklicht. 8.15 Radio Pliilharmonisch- orkest. 9.15 De Bonte -sluier. 10.20 Rhythm Parade. 11.15 Sportactualiteiten. 11.30 Ren- dez-vous in Noordwijk. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 7.50 en 11 uur. 6.00 Leger des Heils- kwartier. 6.15 Dc stem van de Christelijke Vakbeweging. 6.30 Voor de Strijdkrachten. 7.15 Estrellita. 7.40 Vandaag. 8.05 Melody- Parade. 9.00 Canada, een groot en goed land. 9.20 Hollands Strijkorkest. 10.00 Gram.- muziek. 10.15 Dc vaart der volken. 10.35 Ouverture der Wassertrager. 10.45 Avondover denking. 11.15 Symphonie van Tschaikowski. VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. - 7.18 Man- tovani en zijn orkest. 8.18 Graduation Ball. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 San Francisco Symphonie-orkest. 10.00 Thuis. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Zweedse Volksdansen. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Albert Bode. 11.00 De val, mijn hemel, de val. 11.20 Vincent Mor- gagui, 11.30 Turf in je randsel. 12.00 Pierre Palla. 12.30 Mededelingen voor de landbouw. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Gram.muziek. I.15 Plet Avro-Theater-orkest. 2.00 Kookkunst. 2.20 Arturo Toscanini. 3.00 Boekenschouw. 3.20 Het uur der zangkunst. 4.00 Xavier Gugat en zijn orkest. 4.30 Wie verre reizen doet. 5.00 BBC Symphonie-orkest. 6.15 De Vara feliciteert. 6.50 The Pieds Pipers zingen. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 André Kostcla- netz. 7.30 Als gemeente bijeen. 7.50 Nieuws. 8.05 Boeken. 8.10 Klein koor Kamerorkest. 8.25 Gelovige realisten. 9.00 Men vraagt.... en wij draaien. 9.35 Emmy. 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Zing nog eens dat ouwe trouwe wijsje. 10.40 Avondwijding. 11.15 Piano concert. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7.50 en 11 uur. 7.15 Ochtend- g mnastick. 7.30 Serge Rachmaninoff. 7.45 Een woord voor de dag. 8.15 Te Dcum I_.au- damus. 8.45 Muziek bij het werk. 9.15 Och tendbezoek bij onze jonge zieken. 9.30 Weens Philharmonisch-orkcst. 10.30 Morgendienst. II.00 Piano-recital. 11.30 Ensemble Selecta. 11.55 Suite uit Tristan en Isoldc. 12.30 Mede delingen voor de landbouw. 12.33 Klein Ra dio-koor. 1.15 Kamerorkest. 2.00 Vrij en Blij. 2.40 Van oude en nieuwe schrijvers. 3.00 Sweo- Iinck-kwartet. 3.25 Gram.muziek. 3.40 Als de tijden rijp zijn. 4.00 Concertgebouworkest. 4.35 Elck wat wils. 5.00 In de lens. 5.30 Under de Fryskc Flagge. 5.45 Het Evangelie in Esperanto. 6.00 Vocaal Ensemble. 6.15 Het CBM-kwartier. 6.30 Voor dc Strijdkrachten. 7.15 Regeringsuitzending. 7.35 Vandaüg. 7,55 Edinburgh International Festival. 8.30 Welke naam krijgt ons kind? 8.50 Edinburgh Festi val. 9.20 Eerste indrukken van het Edinburgh Festival. 9.30 Sans Souci. 10.00 Nederlands Vocaal-Kwartet. 10.15 Gram.muziek. 10.30 Les Beatitudes. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Van de ene melodie in do andere. taal uitgeput. Intussen begonnen vroeg in de morgen vier nieuwe overtochtpo gingen. Achtereenvolgens gingen te water: De Fransman Georges Alfonsi, om 2 uur 27 de Nederlander Jos de Waal, om 2 uur 36 de Belg Fernand Du Moulin en om 7 uur te Dover de Brit Philip Mickman, die verleden jaar van Frankrijk naar Engeland is gezwom men en het nu in omgekeerde richting wil proberen. Onze landgenoot Jos de Waal was halverwege het Kanaal toen hij, vijf uur na de start, verkleumd van kou moest opgeven. Hij had zulke snelle vorderingen gemaakt dat men rekening hield met de mogelijkheid dat hij het door de Engyptenaar Abd el Kehim gevestigde record zou kunnen breken. Het geluk was echter niet met hem en hij moest zijn poging staken omdat de beschermende vetlaag, waarmee hij was ingesmeerd, losliet. De Egyptenaren Hassan Abd el Re- him en Mareet Hassan Hamad zijn verzocht naar Deauville te komen waar koning Faroek hen persoonlijk wil ge lukwensen. De Belg Fernand du Moulin heeft zijn poging gisteravond 5 km uit d kust bij Dover opgegeven. tTN HAAR SERIE op de 100 m vrije slag had Ria van der Horst weinig moeite om een zege te boeken. De Duitse Gerda Olsen tikte bijna een volle seconde later aan. Het Franse meisje Ginette Jany werd derde in 1.22.3. Greetje Galliard nam het heel wat makkelijker op. Toen de Duitse Gertrud Herrbruck een felle aanval inzette, liet op de tweede plaats liggen en verze kerde zich hiermede zonder moeite van een plaats in de finale. Haar tijd was 1.18.9 tegen 1.18.5 van de Duitse. Derde werd Monique Berlioux (Frankrijk) in 1.21.1, vierde Ingegaerd Fredin (Zw.) in 1.22.5 en vijfde Esa Ligorio (Z.Slavie) in 1.22.5. Genoemde acht meisjes start - ten in de eindstrijd, waarin Ria van der Horst en Greetje Galliard onmid dellijk een kleine voorsprong op Ger trud Herrbruck namen. Gertrud nes telde zich echter nog op de eerste baan op de tweede plaats en stond deze niet meer af. Ria bleek bereikbaar voor haar. Greetje Galliard zette weliswaar een geducht eindoffensief in, doch toen haar hand de finish aantikte, was de Duitse rivale haar een tiende seconde te snel af geweest. I)e 4 x 200 meter vrije slag heren werd een zege voor Zweden in de tijd van 9.06.5. Tweede werd Frankrijk in 9.10.0 en derde Zuidslavie in 9.12.7. Nieuwe zege van Nederland. QNS WATERPOLO-ZEVENTAL houdt gelijke tred met de fraaie prestaties, welke Joris Tjebbes en de Nederlandse zwemster in het lichtgroene water van het Praterbad hebben geleverd. Onder de kundige leiding van de Zweed Zuckerman behaalde Nederland een 11-2 zege op Frankrijk, nadat de rust reeds met een 6—1 voorsprong was ingegaan. Voor Nederland scoorden Van Feggelen (zes maal), Korevaar (twee maal), Bijlsma, Smol en Braasem. Ons zeven tal bleef nog ietwat beneden zijn top vorm, het samenspel was niet volkomen gaaf en sluitend, maar de kwaliteit van het spel was toch zodanig, dat de jwwww»" IRMA SCHUHMACHER, die het Europees kampioenschap op de 100 meter vrije slag behaalde, vdör onze landgenote Marie Louise Vaessen en de Deense Cretha Andersen. Fransen er niet aan konden tippen. Zij kwamen snelheid tekort en werden, na dat zij van 0—1 tot 1—1 hadden opge haald, eenvoudig overrompeld door onze vastberaden en productieve aanval. Van Feggelen was met name vóór rust onbespeelbaar en de twee meter lange Franse doelman moest toen alleen op schoten van onze miüvoor reeds vijf maal zwichten. Na de rust speelden de onzen enige tijd met zes man, doordat Keetelaar uit het water werd gestuurd, maar de ploeg bleef domineren. Met de eindstand 11—2 kon Nederland tevreden zijn en hadden de Fransen geen reden tot klagen. Hedenavond speelt Nederland de be langrijke wedstrijd tegen Zuidslavie. Italië klopte Zwitserland met 12—1. De stand in de waterpolo-competitie is: Nederland 3 3 0 0 328 6 Zuidslavie 3 3 0 0 3514 6 Italië 3 2 0 1 3016 4 Zweden 2 1 0 1 155 2 Oostenrijk 2 1 0 1 1114 2 Frankrijk 3 0 0 3 1430 0 Zwitserland 4 0 0 4 959 0 Koning Faroek in de perikelen Farida weigerde weer met hem te trouwen Zij die van roddelpraatjes en schan daaltjes houden, doen het beste het vol gende vliegtuig naar Cairo of Alexan- drie te nemen. De ongelooflijKC gebeur tenissen, die zich rond en in de Egypti sche koninklijke familie afspelen, heb ben dc ganse Nijldelta in een roddelen de gemeenschap veranderd, schrijft de „Sunday Express". De opschudding over koning Faroek's liefde voor de mooie Narriman Sadek en het huwelijk van 's konings jongste zuster Fathia in San Francisco, is nog maar nauwelijks iets geluwd, of twee gloednieuwe schan dalen hebben zich voorgedaan. Het eer ste werd veroorzaakt door de nieuwe maatregel van de Egyptische politie, die n.l. speciale- zedelijkheidspatrouilles door de straten der Egyptische steden zendt cn die jacht moeten maken op vrijende paartjes in.... autos. Zodra de duisternis valt trekken deze pa trouilles* er op uit. De hoofdredacteur van een Egyptisch weekblad achtte het een goede ge dachte om een fotograaf met een der gelijke patrouille mee te zenden. Op een avond ontdekte de politie even buiten Ismallia een grote auto, die aan de kant van de weg geparkeerd stond. Zacht slopen de politiemannen en de fotograaf naderbij. Plotseling rukte één het por tier open en onmiddellijk flitste de lamp van de fotograaf.Na een ogen blik herkenden zij een bekende dame uit het Egyptische society-leven en naast haar een zeer hoog personage.... De politie vluchtte onmiddellijk en de hooggeplaatste persoonlijkheid sprong Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U et overheen. JUAUWELIJKS had de Koninklijke Prins Boudewün gistermiddag in het Heysel- Stadion te Brussel de Europese Athletiekkampioenschappen geopend, of een wolkbreuk brak los, gepaard gaande met een hevig onweer. In tien minuten was het Stadion volkomen blank gezet. Het was geen gelukkig begin, maar na een half uur werd het droog en toen de zon doorbrak, konden de 30.000 toeschouwers zien hoe de baan met behulp van benzine werd droog gebrand. Tevoren waren de athleten in een indrukwekkende parade het stadion binnen gemarcheerd. Opval lend was de Russische groep, die in keurige donkerblauwe sportkledij was ge stoken. De Nederlandse athleten waren voor de eerste maal gekleed in oranje trai ningspakken. Op de eerste dag van de kampioenschappen behaalden de Russen drie titels, zegevierde de Brit Jack Holden in de Marathon-race en liep de Tsje- choslowaakse kapitein Emile Zatopek een fantastische 10.000 meter. Voor de Ne derlanders waren geen successen weggelegd. Lammers werd in zijn 100 m-serie vierde, de Beverwijker Van Egmond werd in de hink-stap sprong vroegtijdig uit geschakeld, Moens werd in de Marathon zestiende en Ans Koning kon haar speer niet over de 40-meter grens werpen. met 29 2.6 op 4 Augustus te Tuku had gevestigd, doch dat nog niet erkend is. Langdurig juichten de Belgen Za topek toe. Zijn fabelachtige prestatie verdiende deze hulde volkomen. Op de tweede plaats eindigde A. Minour (Fr.), derde werd V. Koskela (Fin land). Vergeleken bij de winnaar vie len hun prestaties volkomen in het niet. Drie titels naar Rusland. VAN de vjjf Europese titels, welke bij de ouverture te verdienen waren, gingen drie naar de Sowjetunie. Tsjerbakov won met 15.39 meter de hinkstap-sprong, Natalia Smirnitkaya zegevierde met 47.55 meter in het nummer speerwerpen dames en Anna Andreeva werd met een stoot van 14.32 eerste in het kogelstoten voor dames. De Brit Jack Holden won de Mara thon in 2 uur 32 m. 13.4 sec., nadat hij HET hoogtepunt van de eerste dag der Europese Athletiekkampioenschap pen was de 10.000 meter, welke on bedreigd door Zatopek werd gewon nen. Evenals tijdens de Olympische Spelen te Londen bracht de Tsjech ook nu het publiek in extase. Ronde na ronde liep de kapitein in een moor dend tempo, dat door geen van zijn tegenstanders kon worden bijgehou den. Tot 5000 meter bleef Zatopek bin nen zijn wereldrecordtijd en reeds po pelde men in de hoop, dat „Emile, de Sterke" een nieuw record zou vesti gen. Zover is het echter niet gekomen. In de tweede helft van de race zakte zijn tempo iets, zodat hij tenslotte met 29 minuten en 12 seconden tien secon den boven zijn record bleef, dat aij meer dan de helft van de race de lei ding had gehad en deze langzamer hand had weten te vergroten. Twee Nederlanders namen deel aan deze wedstrijd. Overdijk viel 25 km. na de start wegens pijn in zijn zij uit en on ze nationale kampioen Moens eindigde als zestiende, een lang niet onver dienstelijke prestatie in dit sterke mi lieu. Zijn tijd was 3 uur 1 min. en 50 s. In de sprintnummers werden geen opvallende goede tijden gemaakt. Er werden Woensdag alleen series gelo pen. Onze landgenoot Lammers werd uitgeschakeld in de vierde serie, waar hij met een tijd van 11.3 als vierde eindigde. De baan was bijzonder zwaar en geen der sprinters kwam beneden 10.6 sec. Ook Van Egmond werd in de serie hink-stap-sprong uitgeschakeld voor de finale. Hij haalde 13.90 meter. Ans Koning werd 12e bij het speer werpen en was uit haar humeur om dat zij ditmaal niet de 40 meter grens haalde. Diskwalificatie ging niet door. In de eerste serie van de 4 x 100 me ter estafette heren plaatste Groot- Brittannie zich als eerste, Rusland als tweede, IJsland als derde en Belgie als vierde. De ploegen van Groot-Brit- tannie en Belgie werden aanvankelijk echter gediskwalificeerd, zodat Rus land op de eerste plaats belandde. La ter besloot men de wedstrijd heden te laten overlopen, waartegen Rus land echter bezwaar had. Op Russisch verzoek werd de diskwalificatie inge trokken, zodat Engeland eerste is ge bleven en Rusland tweede. Beide ploe gen komen voor de finale in aanmer king. NIEUW WERELDRECORD TWEEHANDIG TREKKEN De Russische gewichtheffer Yuri Duganov heeft het wereldrecord twee handig trekken in het middengewicht verbeterd en gebracht op 128 kg. Het oude record stond sinds 28 Mei van dit jaar op zijn naam en bedroeg 127,5 kg, W Cetarfedei mjê a g f n - mr~ 2H fyWGUh f/ (nuyuLH/waar 1 45 ct per ffacon Door WYRA GAY xxxx 38) Terwijl deze gedachten door haar hoofd dwarrelden, hoorde ze Steve zeggen. „Neen. Hij is niet dood. Die vent is zo sterk als een paard, schijnt het. Hij is al uit het ziekenhuis weg. Weigerde daar langer te blijven, hoewel hij een ver schrikkelijke klap op zijn achterhoofd heeft gehad en ze bang waren voor een hersenschudding. Maar biecht nou eens op, Julie. Waarom ging jij naar het Goi- den Gate Park"? Ze zuchtte vermoeid. „Ik had een af spraak met Kip Kirk om hem bij de mu ziektent te ontmoeten". Ze draaide er niet meer omheen, maar gaf Steve de feiten zoals ze waren. Hij keek haar aan of ze in een heks was Veranderd. „Had jij een afspraak met Kip Kirk? Waarvoor ter wereld was dat nodig?" don derde hij. Er was een foto van Kip Kirk in de krant en het was alsof die een waarschu wende blik op Julir wierp en haar beval haar mond te houden. „Dat kan ik je niet vertellen, Steve, Nu nog niet", zei ze langzaam. „Maar ik had er een grondige reden voor. Dat moet je gelove v" Steve keek verbaasd. Tenslotte stootte hij er uit: „Maar Je had de kerel nog nooit gezien voordat ik je aan hem voor stelde na de repetitie I" Julie sprak moe: „Ik had hem op de brug al gezien". Alsof dat alles verklaar de. „Straks beken je ook nog dat je hem hebt neergeslagen", zei Steve. Zijn stem klonk mat. Julie schudde haar hoofd. „Natuurlijk niet, Steve. Ik wachtte op hem. Hij kwam niet opdagen. Daarom ging ik terug om jou te zoeken en je alles te vertellen. Maar toen kwam Parker Haines en in zijn tegenwoordigheid kon ik niets zeggen." „Je zit er lelijk tussen, Julie", vond Steve. Hij dacht een ogenblik na. „Wist iemand anders dat je vanmorgen naar het Golden Gate Park ging?" Ze dacht na. Ze scheen een heel eind te moeten terugdenken. Tenslotte zei ze: „Ja, Willie Low. Ik vroeg hem of hij zo ver meeging". „Dat maakt de hele zaak helemaal énig, Julie. Gewoon énig". HOOFDSTUK XI Steve bleef die middag b(j haar. Hij belde zijn kantoor op en zei dat hij voor een cliënte een opdracht moest vervullen „En dat is geen leugen", zei hij tegen Julie toen h(j de hoorn neerlegde. „Jij bent één van mijn waardevolste cliënten Ik zal er voor zorgen dat je niets over komt." Julie deed een dutje in haar slaapka mer met de deur op slot. Ze dacht: Het ls merkwaardig, maar ik kom tot rust als Steve in de buurt is Ik veronderstel dat dat geen compliment voor hem is, want als ik erg verliefd op hem was, zou ik juist erg gespannen en opgewonden zijn! Toen bedacht ze dat dat dan misschien geen liefde, maar genegenheid was. Ze was nog met het probleem bezig toen ze in slaap viel. Ze ontwaakte heel plotseling en met een dodelijke schrik. Een ogenblik lang begreep ze niet waarom ze zo bang was. Toen wist ze het. Ze had de zwarte jurk met het schootje dat de zakken bedekte, uitgetrokken en in de kast gehangen, zonder aan het jade beeldje te denken. In paniek rende ze naar de kast en nam het beeldje uit de zak. Ze gaf een diepe zucht en voelde de opluchting in haar op stijgen. Het jade beeldje was veilig. Ik moet dit afschuwelijke stuk jade naar Kip brengen. Dan zullen die avonturen mis schien ophouden, dacht ze. Ze kleedde zich met zorg en dwong haar handen tot kalmte, terwijl ze haar ge zicht opmaakte. Ze trok de zwarte jurk aan. Steve klopte aan de deur. „Schiet op, Julie, we zijn laat." Julie greep haar zwarte avondmantel met de opstaande kraag van rookkleurige zilvervos. Ze trok die dankbaar aan. Ze was koud tot in haar gebeente en haar tanden klapperden, hoewel de centrale verwarming op volle kracht stond. Ze nam haar avondtasje cn stopte haar beursje met klein geld en haar poeierdoos er ln. Met de lange zwarte handschoenen ln haar hand 'en een zwart chiffonzijden doekje over haar hoofd, haastte ze zich naar Steve. Steve grinnikte, „Prima, prima, vond hij. „Je bent een echte schat." Julie antwoordde: „Dat zeg Je omdat het waar is!" Deze vrolijk bedoelde op merking kwam er niet al te vlot uit. „Ik ga meedoen aan dat dinertje van Jou met Marcia en Li Su, engeltje' zei Steve. „Wat!" riep Julie ontsteld uit. „Maar Steve, dat kun je niet doen! Het.... het ls een dames-partij! Je kunt echt niet mee!" „Luister eens, engel", zei Steve met. een stem die zo onbuigzaam was als de rots van Gibraltar, „ik laat je niet uit mijn gezicht tot die uitzending van avond voorbij is. Ik vind het toch a) een onzinnig plan om vlak voor die uitzending nog met een paar juffies te gaan eten. Maar als je van plan bent om die afspraak te houden, dan ga ik mee". „Als je maar goed wilt onthouden, mijnheer de tiran Ferris, dat ik een cliënt van je ben cn geen zielig hondje dat je in de gietregen ergens hebt ge vonden en waarover je je hebt ont fermd. Ik ben volkomen vrij". Steve wierp haar een woedende blik toe. „Ik ga mee. Dank jc wel dat je er zo allerliefst op hebt aangedrongen Julie. Dat was erg aardig van je. Voor al omdat ik meega om er op toe te zien dat niemand die idiote nek van jou breekt!" Julie dacht snel na, In zeker opzicht zou ze het prettig vinden als Steve er bij was. Ze was zenuwachtig. En waar schijnlijk zou Steve's aanwezigheid Li Su ervan weerhouden om over het jade beeldje te spreken. (Wordt vervolgd) Vrees spreekt slechts zelden de waarheid, doch liegt meestal, zo niet altijd. LOGAV uit de wagen, sloeg de fotograaf in het gezicht; deze laatste liet zijn camera vallen en vluchtte eveneens.. Het tweede schandaal heeft zich we derom rond Narriman en de koning af gespeeld. Van een romance is deze aan gelegenheid tot een mysterie geworden, zo weet Nat Britse blad te schrijven. Se dert twee maanden is het meisje, dat, zoals men aannam de uitverkorene des konings was, verdwenen. Eind Mei landde ze in een particulier vliegtuig van de koning bij Rome en men gelooft dat ze thans in Genève vertoeft. Fa roek's belangstelling voor Narriman heeft zijn populariteit bij zijn volk ern stig geschaad, zo ernstig zelfs, dat hij onlangs tot tweemaal toe zijn gewezen echtgenote, Farida, verzocht zou heb ben, opnieuw met hem te trouwen. Fa rida heeft geweigerd, zij verklaarde de haar aangedane vernederingen niet te kunnen vergeten. Koning Faroek's po litieke positie is de laatste tijd niet veel beter geworden, zo besluit het blad; zijn aartsvijand de Wafdist, Nahas Pasja is thans zijn nauwste medewerker. Maar ondanks het politieregime, dat in Egypte heerst en ondanks de Oosterse geheimzinnigheid rond het koninklijk paleis, kan niemand het geroddel stui ten. En de Koning speelt Ondertussen vertoeft Koning Faroek met vacantie in de Franse badplaats Deauville, waar hij Dinsdag twee jon ge Franse zangeressen uitgekozen heeft voor contracten in Caïro. Tot laat in de nacht speelt hü „chemin de fer", waarme hü Dinsdag in totaal ongeveer 110.000 gulden had gewonnen. In de Egyptische pers is critiek ge oefend op het huidige regiem in Egyp- te, zo meldt de correspondent te Cairo van de „Daily Telegraph". In deze be richten worden de „losbandige feesten" en de rijkdom van enkelen temidden van massale armoede gelaakt. Een Egyptisch commentator schrijft; „Het volk is ontevreden. Het is niet communistisch, maar wil verandering. Wij willen niet spreken van een staats greep, maar van een regiemswijziging of een grote beweging voor hervor ming. Het volk wacht niet meer op „de grote onbekende leider", die zal komen om het te redden." De commentator dringt er bij de regering op aan „niet voort te gaan het bezit van de rijken te vergroten ten, koste van de armen." met één of twee Rennies. Laat ze ge woon smelten op de tong, zonder water of wat ook en die brandende pijn wordt sneller gestild dan ze gekomen is. Iedere Rennie is apart verpakt cn zo kunt ge ze bij U steken om dadelijk Uw pijn te blussen, bij iedere voor komende gelegenheid overal en altijd. Vraagt Rennies bij Uw Apotheker of Drogist. De International Amateur Athletic Federation te Brussel bijeen heeft met 39 tegen 10 stemmen (Sowjetunie, Roe menie, Israël, Bulgarije, Tsjechoslowa- kije) besloten West-Duitsland als lid aan te nemen. Hetzelfde geschiedde met Japan. Nederland stemde in beide gevallen voor toelating. Inzake Indo nesië werd medegedeeld, dat een aan vraag voor het lidmaatschap is inge diend, maar dat het bestuur van de I.A.A.F. aan Indonesië verzocht heeft nadere inlichtingen te verstrekken. Aan de Nederlandse afgevaardigde, ir. A. Paulen, werd het gouden ere- speldje van de I.A.A.F. uitgereikt. RHODEN VESTIGT NIEUW WERELDRECORD OP 400 METER Bij wedstrijden te Eskilstuna heeft de Amerikaan Georgc Rhoden de 400 meter gelopen in 45.8 sec., een tijd die 0.1 sec. beter is dan het sinds 2 Juli 1948 ten name van Herbert Mc Kenley (Jamaica) staande officiële wereld record. Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Beverwijk, derde pred. plaats: F. C. Willekes, laatstelijk predi kant te Rijswijk (ZH); te Eerbeek (toe zegging) A. D. Bakker te Nijland; te Scherpenzeel: A. D. Klaassen, candidaat te Rotterdam; te Trlcht: D. van Boven, cand. te Zaandam. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Schildwolde en te Enumatil: P. A. Kouwenhoven, cand. te Rotterdam. Benoemd tot hulppre" diker te Montfoort: H. Schut, oud res. leger-predikant te Hilversum. Mgr Michel Buzalka, bisschop van Êratislava, is 17 Augustus door "e Tsjechoslo waakse politie aangehouden, en in de staatsgevangenis te Bratisla va opgesloten. Zijn proces zal eerlang aanvangen. Hij zou er van beschul digd zijn, „de Katholieke Actie" t« hebben tegengewerkt en de geestelij ken te hebben „geterroriseerd". De andere Slowaakse bisschopPCI1 worden practisch in hun woningen ëe' vangen gehouden, en niemand ma® met hen in verbinding treden. RADIO-TELEFOONVERKEER MAKASSAR Het radio-telefoonverkeer met M#* kassar is vandaag op de oude voc hervat. Het radio-telegraafverkeer wordt nog niet weer hervat.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 4