Stad en Omgeving „Dorus Rijkers" moest uitvaren HRC behaalde eerste overwinning in de tweede klasse Fraaie zege in Utrechts Stadion W.G.W. boekt eerste overwinning Zaanse kustvaarder „Ponza" strandde ten Westen van Terschelling Met Debo op stap naar Ouwehands Dierenpark en Oud-Valkeveen Sleepboten van Doeksen brachten haar vlot Door „Holland" naar Nieuwediep gesleept Klaas Bijfs laatste reis Schietschijf gezonken in het Schulpengat Tussen Haaks en Kuftje Telegrafist Bosman haalde de eindstreep Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Vele verrassingen afkeuringen en PRINSJESDAG ORANJEBOOM BIER Vier touringcars in feestelijk konvooi Hercules met 5-2 door H.R.Cverslagen Verlies voor Helder 3, Watervogels 2 en H.R.C. 4 ^MAANDAG1^SEPTEMBEÏM195(^ Gistermorgen tegen dagworden is de in Zaandam thuisbehorende kustvaarder „Ponza" b$j het binnenlopen van het Stortemelk ten Westen van Terschelling aan de grond geraakt. Omstreeks tien uur hebben de sleepboten „Holland" en „Stortemelk" van de rederij Doeksen op Terschelling de coaster vlotgebracht, waarna eerstgenoemde sleepboot de „Ponza" naar de haven van Den Helder heeft gesleept. De „Ponza" was met een lading hout onderweg van de Zweedse haven Gavle aan de Botnische Golf, naar Zaandam. Gezagvoerder N. van der Boom wilde via het Stortemelk en de Texelstroom de reis vervolgen, maar door het zeer slechte zicht, de harde wind en de sterke stroom verliep het binnenlopen van het Stortemelk niet naar wens. Aanvankelijk hoopte de gezagvoerder, Zeer velen waren Zaterdagmiddag naar de begraafplaats te Huisduinen gekomen om de Woensdag zo onver wacht uit het leven weggenomen oud redder Klaas Bijl de laatste eer te be wijzen. Onderweg naar het kerkhof werd een ogenblik halt gehouden bü het Reddingsmonument, waarvan het carillon wijdingsvolle melodieën speelde. Leden van „Moed, Volharding en Zelfopoffering", geflankeerd door een zestal jonge officieren van de Ko ninklijke Marine, droegen de baar naar de laatste rustplaats, waar de voorzitter der vereniging, de heer Jan van Dok, in een korte toespraak de verdiensten van deze „grote kleine man" herdacht. Burgemeester mr. G. D. Rehorst wees er op, dat de levensreis van Klaas Bijl mooi en schoon was: hij was een eenvoudig man en een goed burger. Wanneer wij allen zó waren, aldus de heer Rehorst, zou 't het land goed gaan. Klaas Bijl was ook een voortreffelijk huisvader en in deze droeve dagen is het goed, dat zijn zeven zonen en één dochter bij het graf vervuld zijn van een bijzonder respect voor hun vader, op wie zij trots kunnen zijn. Sprekend over Klaas Bijl's verdiensten voor het Nederlandse reddingswezen, zei de heer Rehorst, dat ondanks de hechte band met zijn gezin er toch perioden waren, dat hij het verliet om, gedreven door een hogere roeping, zijn leven in de weegschaal te stellen. Die hogere roeping was het, die Klaas Bijl altijd weer bereid deed zijn, voor de in nood verkerenden zijn plicht te doen. Nadat de heer Rehorst zich met enkele woor den tot de familie had gericht sprak kapitein Bergsma van het Leger des Heil snaar aanleiding van Marcus 6 45 een ontroerend woord, dat hij met het „Onze Vader" besloot. Een zoon van de overledene dankte voor de belang stelling. De tot schietschijf verbouwde voor malige torpedoboot „G 16", waarop de kanonniers van Hr. Ms. onderzeeboten „O 24" en „Zwaardvis" de vorige week hun krachten hebben beproefd, is op de laatste dag van de oefeningen zo danig geraakt, dat hij op de thuisreis in het Schculpengat is egzonken. De sleepboot Hr. Ms. „RS 7" bracht de schijf van het oefenterrein naar Nieuwediep. In het Schulpengat, mid den in het vaarwater even bezuiden Huisduinen, trok de schijf plotseling de kop onder water. De voorcomparti menten waren blijkbaar volgelopen. Op verzoek van de „RS 7" kwamen de motorsleepboten „RS 9" en „RS 28" te hulp, maar er viel in het duister niet veel te verrichten. De sleepboot Hr. Ms. „Orkaan", die onderweg was naar Rotterdam om Hr. Ms. „Pelikaan" te halen, werd teruggeroepen en is Zater dag op de plaats van de „scheepsramp" geweest. Met de hulp van duikers werd getracht, de schijf vlot te maken, maar het lukte vooralsnog niet. Het storm achtige weer met de hoge zeeën belem merde de werkzaamheden in hoge ma te, zodat de schietschijf nog steeds in deze zeer ongunstige positie ligt. Het achterschip steekt boven water uit. Zo spoedig mogelijk zullen de ber gingspogingen worden voorgezet. De kustvaarder „Gruno", die een lading gerst moet brengen van Ny- köping naar Antwerpen, is gisteren in Nieuwediep aangekomen en heeft de reis binnendoor voortgezet. Het is morgen hoog water om 0.05 en 12.35 uur en laag water om 6.35 en 18.55 uur. Hr Ms. „Douwe Aukes" en de mijnenvegers van het tweede en zes de flottielje, die vanmorgen naar Ter schelling zouden vertrekken, zijn met het oog op het ongunstige weer in Nieuwediep blijven liggen. Vrijdagmorgen werden de onlangs uitgestelde zeilwedstrijden voor sloe pen gehouden. Het weer was ook nu slecht en van een succes kan daarom zeker niet gesproken worden. Acht sloepen namen aan de wedstrijd deel en slechts één, bemand door telegra fist Bosman, zeilde het parcours ge heel uit. De zeven anderen moesten worden binnengesleept. dat de „Ponza" door de opkomende vloed voldoende water onder de kiel zou krijgen, maar omstreeks half acht besloot hij sleepbootassistentie te vra gen. Om tien minuten over acht verlieten de sleepboten „Holland" en „Storte melk" alsmede de reddingboot „Bran- daris" de haven van West-Terschelling. De reddingboot kon zich verdienstelijk maken met het overbrengen van de sleeptros. „We hebben met twee sleepboten een uurtje liggen trekken," vertelde kapi tein J. Doeksen van de „Holland" ons „Er was wel haast bij, want de „Ponza" lag lelijk met het achterschip op de zandbank te stoten. Om tien uur had den we haar vlot." De „Holland" heeft de „Ponza", die geen lekkage, maar wel machineschade had opgelopen, via de Texelstroom naar Den Helder gebracht, waar de sleep gis termiddag om half vier aankwam. De „Holland" is daarop naar Terschelling teruggekeerd. De „Ponza" zal nu binnendoor naar Zaandam moeten. Omdat zij geheel be laden vermoedelijk te diep zou steken voor het Noordhollands kanaal, zal een gedeelte van de deklast op lichters worden overgeladen. Hopenlijk kan de schade aan het voortstuwingsmechanis me inmiddels worden hersteld, zodat de „Ponza" de tocht naar de Zaandamse haven op eigen kracht kan voortzetten. Zeiljacht op de Waddenzee in moeilijkheden De reddingboot „Dorus Rijkers" is gistermiddag om half zes uitgevaren om assistentie te verlenen aan een En gels zeiljacht, dat blijkens binnenge komen berichten op de Waddenzee in moeilijkheden verkeerde. Het-scheepje was des morgens reeds waargenomen door opvarenden van de „Holland", die met de kustvaarder „Ponza" op sleeptouw naar Den* Helder stoomde. Later op de dag kwamen ook van andere zijde berichten binnen, dat het tweemastertje in het Scheurrak worstelde met de elementen. Toen de reddingboot in het aangegeven zeege bied arriveerde, was het jacht nergens meer te ontdekken. De „Dorus Rijkers" heeft enige tijd rondgevaren, tot om zeven uur de kustwacht Brandaris het bericht doorgaf, dat een tweemast zeil jacht de haven van West-Terschelling binnenvoer. Een kwartier later kon definitief worden medegedeeld, dat het inderdaad het bewustje jachtje was. De „Dorus Rijkers" kon toen huis waarts keren. Het werd nog een vrij zware reis, met de sterk doorstaande .vloed en de harde Zuidwestenwind tegen. Om half negen liep de redding boot de haven van Nieuwediep binnen. Met ingang van 15 September 1950 is de heer E. Jongman, hoofdbrand wacht bij de Helderse brandweer, be vorderd tot onderbrandmeester. 77. Gelukkig dat het vleermuisje op post was en alles gezien heeft. Nu kon zij Moeder Woeffie waarschuwen en zeggen dat haar jongens in gevaar verkeerden. Numeer is er niet no dig voor Moeder Woeffie. Ze weet, dat haar jongens zich best kunnen redden, maar dit is haar te erg! Als een pijl uit de boog vliegt ze naar het huisje van de wolf. „Ik heb die dame al in het begin niet vertrouwd", mom pelt ze in zichzelf. „Met die valse grijns op haar gezicht en haar „Me vrouwtje". Zo zie je maar weer. Maar ik zal ze leren!" Moeder Woeffie is niet gauw kwaad, maar als ze het een maal wordt, berg je dan. Zonder haar vaart ook maar eventjes te verminde ren stormt ze op het huis vn de wolf aan. e gunt zich niet eens de tijd om door de deur naar binnen te gaan. Nee, ze vliegt met dezelfde gang door het raam naar binnenl De tweede voetbalzondag bracht HRC de eerste overwinning, n.1. 52 tegen Hercules. Vooral de cijfers zijn niet gek en wij zijn er van overtuigd dat nu de eerste zege er is er nog meer zullen volgen. De wedstrijden van Helder en Watervogels werden afge last, zodat vooral Helder al direct be gint met twee vrije Zondagen, want a.s. Zondag wordt er eveneens niet gespeeld. 2e klasse A. Schoten schoot met scherp tegen TOG. Het werd een 62 overwinning. Velox zag kans om Stormvogels één punt te ontnemen. Wij beginnen te geloven dat de Stichtena ren dit seizoen een beter elftal hebben UVV hield de punten ook in Utrecht, n.1. tegen OSV dat met twee verloren wedstrijden wel bijzonder slecht van start is gegaan. Vriendenschaar kreeg haar tweede nederlaag. Het werd 01 tegen HVC. De Spartaan en WA deel den de punten broederlijk, wat van twee Amsterdamse clubs ook de juiste oplossing is. HVC Spartaan WA Stormvogel- Velox Schoten UW OSV TOG Vriendenschaar 4—1 1—0 6—2 6—4 5—4 7—5 3—4 2—4 2—7 2—7 2e klasse B. HRC kwam met een ferme 52 overwinning thuis tegen Hercules. Dat is een kranige prestatie HRC. Wij rekenen er op dat het niet bij deze zege blijft en dat spoedig meerdere clubs aan de zegekar worden gebonden. ZFC stond 20 minuten voor tijd nog met 10 achter tegen Water graafsmeer, maar in de resterende mi nuten kregen de Zaandammers de ver diende punten door het fabriceren van twee doelpunten. Volendam trok zich niets aan van Elinkwijk en wist de Zuilenaars een punt te ontnemen, n.1. 00. De Volendammers met een hun toch altijd gevaarlijke voorhoede wis ten in deze competitie nog niet te sco ren. West Frisia boekte haar tweede zege. nu was Alcmaria het slachtoffer. Het werd 31. Zeeburgia scoorde te gen AFC één doelpunt, juist voldoen de om de punten thuis te houden. De Op het ogenblik, dat anders de mo toren der zetmachines, persen en ande re werktuigen in het bedrijf van Druk kerij de Boer worden aangezet en het personeel de dagtaak aanvangt, be vond dit personeel zich Zaterdagmorgen in een viertal touringcars, die zich langs de duinstreek Zuidwaarts spoed den. Zetters, drukkers, binders, mensen van de administratie, zij allen waren al vóór zessen metv rouwen en ver loofden naar de Koningstraat getogen, waar het konvooi reisvaardig werd ge maakt. En het merkwaardige verschijn sel deed zich ook nu weer voor, dat mensen die op gewone dagen eerst even moeten „bijkomen" vóór zij zich geheel „senang" gevoelen, zo fit als een hoentje hun zetel in de bus innamen en alras meehielpen om door fors ge zang de feestelijke stemming op te voeren. Dat merkwaardige verschijnsel is toch verklaarbaar, omdat zo'n dagje uit altijd iets heeft van een verfrissend bad. De dagelijkse sleur wordt eens onderbroken en de mensen uit hetzelf de bedrijf spreken elkaar eens over an dere zaken dan drukletters, machine- regels, proefvellen en binderij-proble men. Je leert elkaar eens ven 'n ande re kant kennen, en daardoor onwille keurig wat meer waarderen. Dat is één van de vele nuttige dingen in een per soneelsvereniging. Het bestuur van „Debo" had onmid dellijk de instemming van alle leden, toen enige weken geleden het plan in bespreking werd gebracht. De directie, die „Debo" een goed hart toedraagt, hielp de zorgen van de penningmeester verlichten, zodat allen Zaterdagmorgen welgemoed de grote reis konden aan vaarden. Een grote reis, inderdaad, want het eindpunt lag geheel in Rhenen, waar het uit honderdzestig personen bestaan de gezelschap een paar prettige uurtjes in Ouwehands Dierenpark beleefde Op de heenreis werd anderhalf uur ge pauzeerd in Oud-Valkeveen, waar wel zoveel attracties te vinden waren dat een ieder het op prijs stelde, op de te rugreis weer in Oud-Valkeveen op te steken. Daar werd een voortreffelijke maaltijd gebruikt, waardoor allen vol doende krachten opdeden om zich eens uit te leven in de „Doolhof", de motor bootjes en de vele andere attracties die hier jong en oud ter beschikking ston den. De tocht is prachtig volgens het pro gramma verlopen, de bussen en de chauffeurs deden hun best, de artisten onder de reizigers zetten hun beste beentje voor, het weer werkte aardig mee, zodat het uitstapje in alle opzich ten slaagde. Om half elf was het lied „Adieu wij moeten elkander groeten" in werkelijkheid omgezet Enkhuizenaren staan nu aan de kop met 4 punten met ZFC. HRC staat met twee punten gelijk met Water graafsmeer, Alcmaria en Zeeburgia. Onderaan staan Hercules en AFC. ZFC 2 2 0 0 6—2 4 West-Frisia 2 2 0 0 7—3 4 Elinkwijk 2 1 1 0 7—2 3 W atergraafsmeer 2 1 0 1 2—2 2 Zeeburgia 2 1 0 1 1—1 2 HRC 2 1 0 1 6—6 2 Alcmaria V. 2 1 0 1 2—'cl 2 Volendam 2 0 1 1 0—1 1 AFC 2 0 2 25 Hercules 2 0 6 2 4—11 U 3e klasse A. QSC kreeg haar tweede nederlaag, n.1. tegen IW. Kort vóór het einde brak een der spelers van QSC een been CSV moest haar meer dere erkennen in DEM, dat dit jaar wel zeer goed voor de dag komt. Kin- heim moest in ZVV erkennen dat d» Zaandammers toch iets beter waren. Het werd een 10 nederlaag. Alkm. Boys herstelde zich kranig tegen DTS met een 60 overwinning. De Deet- jes doen het wel erg slecht dit jaar Hollandia verspeelde een punt tegen Wijk aan Zee dat dit jaar weer goed voor de dag komt. Velsen verraste een ieder, want een 63 nederlaag tegen GVO is toch wel een vreemde uitslag. Wat is voetbal toch vreemd DEM 2 2 0 0 4—1 4 Hollandia 2 1 1 0 7—2 3 IVV 2 1 0 3—1 3 ZVV 2 1 1 0 2—1 3 Wijk aan Zee 2 1 1 0 4—3 3 Kinheim 2 1 0 1 5—1 2 Alkm. Boys 2 1 0 1 7—2 2 GVO 2 1 0 1 6—8 2 Velsen 2 0 1 1 4—7 1 CSV 2 e 1 I 1—2 1 QSC 2 0 0 2 1—5 0 DTS 2 0 0 2 0—11 0 3e klasse B. ZSGO deed het weer goed, althans een gelijk spel tegen Alw. Forward, 11, is geen slecht re sultaat. De Meteoor en DEC deelden de punten, zodat deze clubs nu twee gelijke spelen hebben behaald. Riva len kreeg inderdaad de kleine ver wachte nederlaag tegen Vitesse (12) Beverwijk en De Meer deelden de punten. 11. Opvallend veel gelijke spelen in deze afdeling, wat voor ons een teken is dat de krachten weinig uiteenlopen. Al'een Zaandijk is in de ze afdeling nog zonder verliespumen. al hebben de Zaandijkers nog pas één wedstrijd gespeeld. In de 3e klasse C no teerden Rapiditas, De Kennemers en W FC hun tweede overwinning, terwijl de 61 nederlaag van DCG tegen Zilver meeuwen hier wel iets zegt. ZSGO 2 1 1 0 5—1 3 Alw. Forward 2 1 1 0 3—2 3 Zaandijk 1 1 0 0 3—1 2 DEC 2 0 2 0 3—3 2 De Meteoor 2 0 2 0 3—3 2 De Meer 2 0 2 0 4—4 2 Vitesse 2 1 0 1 3—4 2 Helder 1 0 1 0 1—1 1 RKWA 1 0 1 0 1—1 1 Rivalen 2 0 1 1 4—5 1 Beverwijk 2 0 1 1 2—3 1 Terrasvogels 1 0 0 1 0—4 0 4e klasse A. Zeevogels wist het zoet der overwinning te smaken, door van Andijk met 21 te winnen. Randers zag kans om BKC een punt te ontne men door 00 te spelen. Succes speel de 22 tegen HSV dat ons iets tegen valt. of de Heilooërs zijn zo sterk. WW verloor met 21 van Grasshop pers dat zich dus kranig herstelde en weer aan de kop gaat. Limmen ver- sloeg Zouaven met 7— ■2. Limmen 2 2 0 0 9—3 4 BKC 2 1 1 0 6—1 3 HSV 2 1 1 0 4—2 3 Grasshoppers 2 1 1 0 3—2 3 Succes 2 0 2 0 3—3 2 VVW 2 1 0 1 2—2 2 Zeevogels 2 1 0 1 3—7 2 Kanders 2 0 2 0 0—0 2 De Rijp 1 0 1 0 0—0 1 Andijk 2 0 0 2 2—4 0 Zouaven 2 0 0 2—8 U Purmerend 1 0 0 1 0—2 0 4e klasse B. West Friezen moest net tegen Bergen afleggen. Het werd een 31 nederlaag Wieringerwaard ver loor van RK AFC met 63. een vrij normale uitslag. Schagen verspeelde weer een punt. nu tegen Oudesluis. Dat gaat niet goed, geelzwarten! Vrone en St. George kwamen tot zes doelpunten, waarvan ieder er 3 voor haar rekening nam. Zap viel ons iets tegen door tegen Texel 1—1 te spelen, of de Texelaar» houden zWh maar zo. doelman. Twee minuten vóór de gaf Rijkers een trekbal die Knijff luut in het doel kogelde. Met de 3 kwam de rust. "™Oq In de tweede helft was over het d gemeen Hercules in de aanval en voók a'. Witkamp trachtte Lingbeek te v schalken, waartoe de rode doelverd^ diger hem echter geen kans gaf hoekschop van de linksbuiten der gas? heren kwam achter het doel terecht een voorzet van de rechtsbuiten w Wijdeveld niet onder controle krijgt!1 zodat het leder doorrolde naar de linw buiten, die naast het doel schoot v/as voor Hercules een unieke kans om de achterstand te verkleinen. Hiernï werd HRC weer sterker en door g0ed open spel sorteerde het overwicht mJÏ succes. Na 20 minuten gaf Rijkers «Z hoge voorzet, waar Knijff klaar stond om nummer drie van hem langs hI doelman te werken en de stand dus <1 14 te brengen. Twee minuten later gaf de doelman Knijff een stomp in het gezicht, wat da gastheren op een strafschop kwam U staan. Geert de Vries nam geen halvt maatregelen en bracht de stand op i.s Het spelpeil zakte af, want HRC voiri het blijkbaar zo goed en de Utrechte naren zagen geen kans om verwarring te stichten temeer daar de achterhoede van HRC er goed in was. De uitsteken, de speler Witkamp wist uiteindelijk toch met een fraai doelpunt de stand op 2—5 te brengen. De linksbuiten van de Utrechtenaren probeerde het nog met 'n hard schot, maar de paal bracht redding. Hierna gebeurde er niet veel meer. De uitstekend leidende scheids, rechter kondigde daarna het einde aan. HRC had dus een verdiende en rui me overwinning behaald. Een overwin ning die voor de volgende wedstrijden het beste inhoudt. De dag van 17 September zal bij de vele roodjakken nog lang in herinne ring blijven. Op deze datum n.1. wist het eerste elftal na 9 jaar weer een over winning te boeken in de tweede klas se en een overwinning die er zijn mag. Wij sehreven reeds Zaterdag dat een overwinning op sommige momenten nodig is. Tegen Hercules was de zege nodig, niet alleeen voor de punten, maar eveneens voor het moreel van de ploeg. HRC miste tegen ZFC de steun van het zelfvertrouwen. Tegen Hercu les was de steun er wel en zie het ging al direct veel beter. Het begin van de wedstrijd ging vrij wel gelijk op waarbij de Utrechtena ren technisch Iets beter waren. De aanvallen van HRC waren echter over het algemeen gevaarlijker. De Bulgaar se doelverdediger Lozjew was er deze middag weer goed in en hoewel z ij n wijze van doelverdedigen wel enigs zins vreemd aandeed, was hij het toch die aanvankelijk succes voor Racing in de weg stond. Er was ongeveer 12 min. gespeeld toen G. de Vries een bal tus sen de backs gaf. De uitlopende doel man kon de bal niet bereiken, want Knijff was er even eerder bij en schoot de bal in het verlaten doel. De Wer ker veroorzaakte een vrije schop op het middenveld, waarbij de linksachter van Hercules de bal goed voor doel plaatste, waarna de linksbinnen Wit kamp de bal op sublieme wijze langs Lingbeek kopte. Zeven minuten vóór de rust wist de uitstekend spelende A. de Vries vanaf de linkshalfplaats enke le tegenstanders te passeren. Geheel onverwacht schoot hij op doel en de totaal verraste doelman kon slechts toezien dat de bal in de hoek ver dween. Eerst daarna kwam de eerste corner van HRC. De Boer nam deze, doch had geen resultaat bij de lange Het deed ons een genoegen dat WGW kans zag voor de eerste zege te zorgen. Minder gunstig waren de resultaten van Helder 3, Watervogels 2 en HRC 4. In de tweede klasse viel de monster zege van JVC op. Ie klasse. WGW won met 41 van Alkmaar en Kaagvogels zag kans om Schoorl met 2—1 te Verslaan. Een uit stekende prestatie van de vogels. Ber- dos zegevierde tegen St. Victor met 32. De overige wedstrijden werden afgelast. De uitslagen geven wel een beeld hoe spannend het hier zal wor den. Res. 1 C: Helder 3 liet de punten in de Polder tegen BKC 2. Dat viel ons bitter tegen van de witjakken. Ook HRC liet de punten aan haar tegen stander over, hoewel de tegenstander hier Alw. Forward was, dat o.i. toch altijd sterker is dan de Poldersen. Maar de punten zijn weg. Watervogels 2 wil de niet achterblijven en verloor van Schagen 2 met 41. RKAFC 2 won met 4—1 van Berdos 2. Reken er op dat hier het laatste woord nog niet gesproken is. Voorlopig gaan de Horenaren aan de spits. Maar hoelang? In de 2e klasse wist Wiron een 00 resultaat te beha len tegen Winkel uit. Weer niet zo slecht. In 2 C moeten we toch even bij JVC stil staan. De Dorpers hebben twee overwinningen behaald en doen het dus al veel beter dan verleden jaar. Toch wel duidelijk te merken als er enkele spelers uit Indie terug zijn. Nu werd met 151 van Rangers gewon nen. Zeemacht stelde teleur door tegen Texelse Boys een nederlaag te ontvan gen met 31. Duinranders won met 32 van Callantsoog. De uitslagen waren als volgt: Zaterdagmiddag. Z.M.C. II: Flevo 1Breez. Boys 1 26; J. Holland 3Vrone 1 42. ZMC lila: Dindua 3—HCSC 4 64; Opperdoes 1—HCSC 3 0—3. 1 C: Berdos—St. Victor 3—2; WGW— Alkmaar 4—1; KA aangv.-Schoorl 2-1, Res. 1 C: RKAFC 2Berdos 2 41; BKC 2Helder 3 31; Alw. Forward 2 HRC 4 21; Schagen 2Watervogels 2 4—1. 2 B: DWBBerkhout 02; Flevo RKDVO 14; HEOSpartanen 23; Zwaagdijk—Twisk 2—2; Winkel—Wiron 00. 2 C: Duinranders—Callantsoog 3—2; JVCRangers 151; ZeemachtTex. Beys 1—3. Res. 2 D: Texel 2—SRC 2 1—2, 3 H: BKC 3HRC 6 22; Schagen 8 —Winkel 3 1—2. 4 I :Hugo Boys 3—Kolp. Boys 2 4-0- RKAFC 5—SVW 3 2—0. 4 M: Oudesluis 3—Zeemacht 2 1—6. 4 O: St. Boys 2JVC 2 1'4; Petten 2—Flevo 2 8—2; W'waard 3—BKC 4 6—2; Kaagvogels 4—ZAP 6 1—2. 4 P: VZV 4—Vesdo 3 4—1; N. Nie* dorp 3—AGSV 2 11. 4 V; Tex. Boys 3—Tex. Boys 2 1—3. Junioren: Jun. D: West-Frisia a— HRC a 13; Succes aHollandia a 2— 4; BKC aSchagen a 22; Alcmaria a —Alkm. Boys a 21. Jun. E: Kaagvogels a—BKC b 11—0. Jun. J: Grasshoppers a-LSW a 4—2; Hollandia T a—SRC a 1—9. Jun. K: ZAP b—WGW b 0—16. Adspiranten. Adsp. 1 H: Succes a— BKC a 3—2. Adsp. I I: Flevo aOudesluis a 5—0; JVC aCallantsoog a 110. Adsp. I J: Petten aSt. Boys a 3—0; Flevo bSucces b 10. Adsp. 1 M: Oosterend a—De Koog a 2—1. Adsp. 2 G: Succes cFlevo c 30. Adsp. 2 H: Kaagvogels b—Flevo b 6—1. voorlopig We zullen afwachten, want is het toch nog een vraag een rol gaat spelen. ZAP 2 11 Texel 2 11 RKAFC 2 1 1 St. George 2 11 Wiéringerwaard 2 10 Bergen 2 10 Watervogels 10 1 Vrone 2 0 1 Oudesluis 2 0 1 Schagen 2 0 1 Westfriezen 10 0 Koedijk 0 0 0 Res. 2e klasse. Helder 2 o— U| tuaai door 3 doelpunten van Rottier en één van Veenendaal werd het een 4-1 zege. Heel goed witjakken In de res. 3e klasse wist HRC 2 in Amsterdam met 7—0 te winnen van AFC 4, dat toch verleden week nog met 50 won. De roodjakken gaan met 4 punten en een score van 8—0 fraai aan de kop. Hoe kan het anders met een dergelijk elftal. HRC 3 ging weer niet door. welke club 0 8—1 3 0 4—2 3 0 7—4 3 0 7—4 3 1 5—6 2 1 3—8 2 0 1—1 1 1 4—6 1 1 1—4 1 1 0—1 1 1 1—3 0 0 0-0 0 stond met Succes - H S.V 2-2 Een onbevredigende wedstrijd Ondanks het grote overwicht, vooral in de tweede speelhelft, moest Succes wederom met een puntenverdeling ge noegen nemen. In deze wedstrijd heeft de Succes-voorhoede nog eens haar machteloosheid getoond. Gezien de spelverhouding immers had Succes deze ontmoeting met minstens één doelpunt verschil moeten winnen. Dat dit niet gebeurde, is niet te wijten aan de verdiensten van de HSV-verdediging, maar aan eigen tekortkomingen. De verdediging van de bezoekers was n.L het zwakste gedeelte van de ploeg- Al spoedig ontstonden voor het HSV- doel allerlei misverstanden. Paal en lat moesten heel wat keren redding bren gen. Wij noteerden o.a. een fraaie kop bal van Hollander (juist over), ee" vliegend schot van Van Goor (tegen de lat), een schitterend schot van Bos (door keeper corner gewerkt) en Rot gans werd eenmaal in een vrije positie van de bal gelopen. Intussen had HSV profijt getrokken uit een van haar zeer schaarse aanvallen. Bij een mooie com binatie kreeg de midvoor de bal goed toegespeeld; zijn schot was onhoudbaar voor doelman IJzer. Rotgans scoorde echter spoedig de gelijkmaker. Met de stand 1—1 ging de rust in. De tweede helft was geheel voor Suc ces. Met de moed der wanhoop verde digde HSV zich. In paniek werd alles maar corner of uitgetrapt. Succes maakte de fout het spel onvoldoende open te gooien. Het vrijwel uitgespeel* de HSV kon zodoende vóór het einde toch nog even de leiding nemen. E®n vrije schop werd van verre afstand voor het Succes-doel geplaatst. Door slecht opstellen kreeg de linksbinnen gelegen heid In te koppen (2—1). Ten slotte had Succes het aan een der tegenspeler' te danken dat nog gelijk gemaakt kon worden. Bij een scrimage voor het doe was de HSV-keeper reeds geslagen- toen een van de verdedigers met een duik in de modder de bal met de han® stopte. De Vries schoot de penalty ten- loos in. Het was een onbevredigende wedstrijd. URK, 16 Sept. 1950. Door 106 vaa^. gen werd aangevoerd: 10.068 pond paling 0,72- -0,80: 1810 pond snoekba» 0,300,33; 530 pond rode baars 0,28 884 bak nest 2,10 per bah.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2